Opinie o Rossmann w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Rossmann. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Rossmann na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rossmann w Łódź

Bonsai

Pracowałam spory czas u konkurencji (motylek) i uważam, że praca w Rossie jest dużo lepsza, oczywiście zależy to od KS i zespołu. + lepiej zorganizowana praca + brak targetów sprzedażowych - WORK zarabia tyle samo co kasjer, a Work na dostawę dostaje więcej niż kasjer, tutaj firma powinna się zastanowić czy na prawdę nasza praca jest warta tyle co praca Worka, który nie raz przychodzi poobijać się dniówkę. Ogółem jest spoko.

Reentaa

Cześć Czy warto aplikować na stanowisko Obsługi Klienta. Chodzi mi o atmosferę w zespole, zachowanie kierowniczki, ilość obowiązków pracy?

Potencjalny stażysta IT

Hej, Zastanawiam się nad aplikowaniem na staż w dziale IT - Rossmann sie tym chwali ostatnio. Na jakie stawki można liczyć na początek na stażu - zaczynam od zera :)

Herr Katarina

Praca w Rossmanie to wysiłek fizyczny i psychiczny. Codzienne chodzenie do pracy w godzinach np.: od 15 do 3 w nocy (czyli też nocne dostawy i rozładunek kilku ton towaru), chodzisz tak długo na te godziny, aż system przestaje cię przyjmować. Po kilku dniach jesteś obolała, zmęczona i niewiele brakuje żebyś doszła do kresu. A tu obsługa klientów, dokładanie towaru, odpowiedzialność za sklep, mienie, pracowników, klientów. Na ranne zmiany chodzi tylko pani kierownik i zazwyczaj jej ulubieniec. Dla jasności – pani kierownik nie wie co to ciężka praca. Jej głównym zajęciem jest siedzenie w biurze i nieudolne robienie grafiku (nie mówię, że jest tak wszędzie ale u mnie tak!). Miałam wiele kierowniczek ale ta bije wszystkie na głowę. Za dobrych czasów można było zwrócić się o pomoc do kierownika regionalnego ale nie w tym przypadku (wszyscy w sklepie zachodzą w głowę: dlaczego?). Brak życia rodzinnego. Telefony o każdej porze dnia i nocy. Masz jakieś plany? Zapomnij!!! Codzienne zmiany grafiku - często bez powiadomienia osoby zainteresowanej. Praca w nocy na czas, trzeba zrobić jak najwięcej - nieważne, że nie jesteś w stanie przestrzegać przepisów BHP - ma być zrobione. Byłam świadkiem jak mężczyźni, którzy byli zatrudnieni do pomocy, po godzinie "zabierali się” i wychodzili ze słowami "TO DLA MNIE ZA CIĘŻKA PRACA". A ty?! Dygaj dalej!!! Boli cię kręgosłup? Nogi? Ręce?. Nie skarż się!!! Ten pracodawca tego nie toleruje, jeśli ,,wysiądziesz” zwolni cię. Hasło "Pomagamy jak umiemy" nie tyczy się pracowników. Jedno jest pewne: nie znam osoby, KTÓRA SIĘ ZWOLNIŁA LUB ZOSTAŁA ZWOLNIONA I NIE WYSZŁO JEJ TO NA DOBRE.

Ada to nie wypada
@Herr Katarina

Dokładnie tak wygląda praca w tej firmie. Zasuwaj jak (usunięte przez administratora) za marne pieniądze. Jeśli masz mało godzin, to za miesiąc np 2 tys. Przy obecnych cenach to kpina. I jeszcze pan Grzegorz z dz. rewizji... Traktuje cię jakbyś już coś ukradła, zanim zacznie sprawdzać. Kawę, herbatę musisz kupić za własne pieniądze. 8 zł miesięcznie na pracownika, żal. Ja znalazłam inną firmę, zapowiada się lepiej. Rosska omijajcie z daleka.

Szkoleniowiec

Pytania dot. doświadczenia zawodowego raczej standardowe. Przy odpowiedzi na pytanie typu co 'by pani zmieniła, co by pani rekomendowała' - usłyszałam "chyba się Pani coś w główce pomyliło". Cóż, nie spodziewałam się tego... szczególnie po osobie, która pracuje w tej firmie wiele lat, a w dodatku jako kierownik działu HR.

standardowe dot. doświadczenia; pytania o własne pomysły do wdrożenia wewnątrz organizacji

logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Doradca Ubezpieczeniowy
Anna Młynarczyk
Rozczarowany????

Po pierwsze - ludzie! Ale tylko swoi i najlepiej z biurowca. Reszta to popychadła do pracy ponad siły. DNA Rossmanna to tylko slogan bez poparcia w czynach. Trafiłem na najgorszego brygadzistę ever na wejściu towaru. Wyjątkowa mandat i woda na młyn proletariatu. Cham i (usunięte przez administratora) Łamał przepisy BHP kilka razy dziennie. A tobie wytyka najmniejsze błędy i wpisuje do jakiś bliżej nieokreślonych plików. Jednym słowem (usunięte przez administratora) żeby miec dupochron. Cieszę się, że już tam nie pracuję.

Honorata
@Rozczarowany????

No to ciekawie tam miałeś... A tego bhp to czemu nikt nigdzie nie zgłosił, bo chyba nie do końca rozumiem?

Swet
@Rozczarowany????

Czy chodzi tutaj o Jaroslawa?

Iza

Krótko.chcesz nie mieć życia prywatnego nabawić się nerwicy i nie tylko.pracowac za kilka osób.jak inwentaryzacja to nawet po 20 godzin bez przerwy.byc manipulowany.klamany zatrudnij się w Rosmanie pracowalam 15 lat o 15 za dużo.

Maria

Jakie są zarobki w dziale obslugii klienta? Jak wygląda podział między odbieraniem telefonów a odpisywaniem na wiadomości? Widziałam ogłoszenie i zastanawiam się czy aplikować.

Jacek

Jestem bardzo rozczarowany brakiem profesjonalizmu działu reklamacji i działu PR, tak pozornie profesjonalnej firmy jaką był ale raczej dotychczas Rossman. Zakupiłem wodę toaletową , która to na stronie ( czyli ofercie) miała bardzo ozdobny flakon, zakupiony to prosta butelka po syropie. Dział reklamacji stwierdził, że te dwa produkty się nie różnią....To raz, dwa mogli się przyznać, że dział informatyczno graficzny, nie zmienił oferty ze strony www, trzy przeprosić i zatrzymać klienta ( pokazać , że niby zależy firmie na klientach i dobrych relacjach), ale nie, firma ma wywalone na klientów, tak więc straciliście klienta.

Libertis

Dzień dobry, wraz z mężem jesteśmy zainteresowani pracą jako magazynier w Łodzi. Zależy nam na tym, aby pracować w tych samych godzinach - najlepiej na tej samej zmianie. Posiadamy duże doświadczenie w pracy na magazynie (na każdym możliwym dziale). Na stronie Rossmann z tego co widzę jest oferta, natomiast brak możliwości na przesłanie CV (wymagane są tylko dane osobowe, a miejsca na CV zupełnie brak - nie wiemy czy wynika to z błędu na stronie czy też tak to wygląda. Pomyśleliśmy, że ktoś z Was mógłby skorzystać i zarekomendować nas w formie polecenia pracowniczego o ile taka możliwość u Was z firmie istnieje. Prosimy tylko o poważne wiadomości. libertis91@wp.pl Prosimy o kontakt

Bssssss bosssss

Juz oficjalnie poza firmą więc mogę odważnie! Bardzo dziękuję Basiu za wszystkie lata gdzie pokazałaś jakim szefem nie powinno się być! Brak zaufania, ciągła kontrola, firma = ja! nie ludzie ale firma mówi: po pierwsze ludzie. Ogromnie cieszę się że opuściłam szeregi firmy. Niby kadry ale pracuj dłużej bez nadgodzin, szczep się i nie dyskutuj. Współczuję wszystkim którzy zostali bo to tyran ale oficjalnie lider który jest częścią zespołu. Od 6 rano kontroluje kto na którą przyjdzie, 70% czasu to plotki ale ja pracuje ponad 14 godz dziennie. Nie polecam pracy. Wiele osób poszło w nowe lepsze miejsce. Miej odwagę dołącz i Ty ;)

M.
@Bssssss bosssss

Potwierdzam: dyskryminacja niezaszczepionych pracowników, niesympatyczne koleżanki, zakompleksiona szefowa upokarzająca pracowników, nieewidencjonowanie nadgodzin, pensja słaba. Również odeszłam z kadr, po miesiącu pracy. Negatywne opinie o rossmannie to nie ściema. Pracę w tym kołchozie przypłaciłam depresją.

H2O zgadnij kto
@M.

A ja myślałam, że ta(usunięte przez administratora) tyczy się tylko sklepów. A tu proszę w centrali, pod nosem samego szefa taki (usunięte przez administratora)

@M.

Niestety - jak się jest przyjaciółką dyrektorki i przydupasem prezesa to tak jest że się stanowisko utrzymuje. Nie liczcie na samodzielność, ciągła kontrola i kompletny brak zaufania. Do tego sposób rozmowy pokazujący butę i wyższość. Porażka! W czasie wypłat po 12 godz. bez rejestracji nadgodzin w systemie.

Jestem Już Szczęśliwa
@Anonim

Odeszła ponad temu i powiem tak. Mimo mniejszych pieniędzy, większy szacunek, bez ubliżania. Co to za manager co pracuje od 6.00 do 20.00. Tak samo tyra ludzi tyle że za dziesięciokrotnie mniejsze pieniądze.

...
@Jestem Już Szczęśliwa

@...

Święta prawda. Premie tysięczne a ludziom po 100 zł i to z łaską. Nie polecam pracy w tym dziale. Cieszę się że po 2 latach od mojego odejścia ktoś poruszył wątek złego kierownika - narcyza.

@Anonim

Tych niekompetentnych kierowników-narcyzów to by się tam kilku co najmniej zebrało. Zresztą, to często występujące połączenie.

temat kierownika działu - nie do rozwiązania i po co o tym dyskutować. Była ostatnio światkiem rozmowy w kuchni, gdzie kierownicy sekcji mówili, iż B. kazała im wyciszyć emocje w sekcjach, powiedzieć że to nie prawda co piszą w internecie. Wiecie jak jest koniec roku to pewnie kasa extra czeka. Brak czasu dla szeregowego pracownika, zgrywanie człowieka roku i najlepszego szefa, a moja kierownik sekcji zawsze powtarza B. musi o wszystkim wiedzieć i to ona podejmuje decyzję nie ja. Wiec to pokazuje styl zarządzania zwany kaczyzmem. jestem ciekawa ile popracuję, ale napewno napiszę jak już mi podziękują.

Honorata
@pracownik

No nie wygląda to najlepiej aż dziwię się, że przy takich rozmowach by pozwalali na to, żeby jacyś świadkowie tego byli... I takie coś będzie miało sens? wyciszyć na chwilę a problem nie zniknie tylko znowu się pojawi? To nikt się nad tym nie będzie głębiej zastanawiał przypadkiem?

@pracownik

Współczuję takiej atmosfery i życia w nerwach. Mam nadzieję, że znajdziesz coś innego. Lepiej samemu się zwolnić, bo potem na świadectwie pracy będzie adnotacja, że to oni zwolnili i ktoś z tym może mieć potem problem. W ten sposób (usunięte przez administratora) mają władze nad ludźmi. Niech zgadnę, pewnie każą mówić, że komentarze pisały osoby leniwe, którym się nie chce pracować? roszczeniowe? Sfrustrowane? Zawsze ta sama śpiewka:D

Odp
@Honorata

Toaleta blisko i wszystko słychać

@Bssssss bosssss

Pracowałam w kadrach miesiąc. Żałują każdej godziny. Pozdrawiam panią barabarę ????

Zapalenie osierdzia

Kiedy Rossmann przeprosi za zmuszanie do szczepień ? Mam zacząć udostępniać wrażliwe dane począwszy od dyrektora logistyki rafała makarskiego ? nagrania, ścieżki plików z datami kto kiedy się zaszczepił, screeny przypadkowych magazyenierów którzy wysłali scan szczepienia. A może bezpośrednie telefony pobudzą ich głupotę jak nie powinno się traktować ludzi.

Magda
@Zapalenie osierdzia

Potwierdzam. Doświadczyłam segregacji sanitarnej w rossmannie. Pracownicy niezaszczepieni byli traktowani gorzej.

Pracownica

Witam, Jaka jest obecnie stawka brutto na stanowisku sprzedawca w Łodzi?

Urszula
@Pracownica

Cześć, a to tak po prostu pytasz czy jakieś ogłoszenie było na sprzedawcę? Patrz, a ja nic nie wiem, a szukam właśnie czegoś. Daj znać, jak szukają jeszcze.

Pracownica
@Urszula

wystarczy wejść w kariera rossmann i tam masz wypisane wszystkie punktych do ktorych szukaja na dane stanowisko.

Rekrutacja

Nie polecam zapraszają na rozmowę rekrutacyjną oprowadzają 2 godziny po magazynie żeby później wogole nie zadzwonić nie polecam szkoda czasu

szczery4

Praca w firmie jest w porządku.

Ogierek

Na magazynie Rossman w Łodzi można nieźle podupczyć, szczególnie łatwa jest brunetka Karolinka :) rozkłada nóżki bez większego oporu :) i wie jak wykorzystać nawet krótką przerwę na porządnego B.J. :))) pozdrawiam Karolinke

janusz
@Ogierek

a jest ktos kto zrobi chlopakowi?

@Ogierek

Znam Karolinke z magazynu i potwierdzam

pracownik magazynu

Najlepsza robota na magazynie, mozna przyjść pijanym i spać na paletach. Jak się dobrze wazelinuje kierownikowi to pozwala na takie rzeczy. Mało płacą ale jak za nic nie robienie to nie można narzekać. W pracy też wale wódę i nie marudzę. Parę dni w miesiącu coś porobie a większość prześpię lub pochodzę z konta w kont. Ostatnio z kumplem tak daliśmy po garach na drugiej zmianie, że ledwo mogłem trafić do kibla. Jak lubicie chlac w robocie to polecam Rossmana na Teofilowie w Łodzi.

@pracownik magazynu

Zgadzam się z Twoją opinią bo sam robię tak samo. Najlepsze miejsce do obijania i dostawania kasy za nic. Trzeba tylko dobrze zrobić kierownika

Były admin

Niech mój wpis będzie przestrogą dla przyszłych kandydatów do pracy w IT firmy Rossmann. Praca w IT przy ul. Wersalskiej przez ponad 1,5 roku (blisko 2 lata) i większego kolesiostwa, bałaganu i chamstwa nie ma chyba nigdzie: Kierownik o ptasim nazwisku to zwykłe popychadło - nie dba o swoich podwładnych, wręcz atakuje ich, gdy inna sekcja ma jakieś "ale" - Twoje argumenty są inwalidą :). Ma wszystko i wszystkich gdzieś, liczy się dla niego tylko święty spokój - nie robi dosłownie nic, a wszystkie problemy rozwiązuje spychając na innych - "Nooooo zróóóób tego serwisdeskaaa". Niejednokrotnie zdarzyła się sytuacja, kiedy ktoś ostrzegał przed możliwymi problemami i proponował działania, by ów problemom zapobiec. Kierownik olewał i później było "a nie mówiłam/mówiłem". Zastępca wspomnianego kierownika traktuje ludzi jak g. Nie liczy się z nikim i obraża każdego, ponieważ rodzinka jest w zarządzie i czuje się bezkarny. Kiedyś na open space zaczął wyzywać inną dziewczynę z IT bez powodu od najgorszych i nikt mu nic nie zrobił. Seksista, antyfeminista, rasista i burak (niestety nie przesadzam). WSTYD, że w 2022 r. pracują takie osoby w takich firmach i to na takich stanowiskach. Wszyscy tego człowieka się boją, a to zwykły wieśniak. Słoma wystaje z ramy rowerka. Jeśli chodzi o pozostałe problemy to każdy dostrzeże, że panuje tutaj (usunięte przez administratora) pod względem procedur i zarządzania. Karty obiegowe, z którymi musisz biegać po całej firmie i po magazynach, nawet jeśli w życiu na oczy go nie widziałeś i w nim nie byłeś/byłaś. W programowaniu istny spagetti code, z którym nikt nic nie robi. Wszystko musi być na papierze. Projekty są rozpoczynane, jest przez 2-3 tygodnie ogień, a jak dyrekcja przestaje naciskać to temat umiera - dosłownie - a projekt zostaje porzucony. Niektóre stanowiska obsadzane są tylko po to, żeby były - nie ważne, że przez 2-3 lata pierdzisz w stołek. Taka osoba musi być w firmie :) Dosłownie każdy inny dział ma lepiej, niż dział IT w tej firmie. Logistyka jest święta i trzeba jej włazić za każdym razem w (usunięte przez administratora) Zwykłe stare baby z HR (które nawiasem mówiąc kompetencyjnie i z całą resztą zatrzymały się w latach 80.) mają większą pensję i decyzyjność, niż osoby z IT. Firma w socialmedia kreuje się na wielkie-tolerancyjne-super-friendly-korpo. Niech Was to nie zmyli. Przez tą firmę (przynajmniej IT) przez czas mojej pracy przewinęła się MASA ludzi. Każdy mądrzejszy po okresie próbnym stąd odchodzi, niestety w moim przypadku była jakaś nadzieja, że się poprawi. Dyrekcja robi z IT i aplikacji Rosmanna jakiś kombajn, a to zwykłe g. - mówię to z perspektywy zwykłego klienta. Lidl lata temu miał to, czym Rossmann się chwali. Pandemia to oddzielna historia. Praktycznie zero pracy zdalnej, jeśli już to pod publikę - to co pokazywano na linkedinie to zwykła ściema. O podwyżkach zapomnijcie. Exit Intreview służy tylko dla dobrego "pijaru" - powiesz co myślisz i dlaczego odchodzisz, ale to pozostanie tylko w excelu Moniki. Jeśli chcesz zdobyć pierwsze doświadczenie w IT, to jako młodszy administrator Ci się to uda. Nie licz na dobre warunki i cokolwiek innego.

SpecjalistaB2B
@Były admin

Nie chcę nikogo usprawiedliwiać, czy też bronić tej Firmy. W powyższej ocenie bardzo mocno cofamy się do czasów, gdzie mogło być rzeczywiście nie ok. Przez ostatnie 1,5 roku Dział IT zrobił bardzo mocny krok do przodu. Dzięki nowym osobom w managemencie jak i „rewolucjom” w organizacji - jest znaczna poprawa w komunikacji i współpracy. Osoby opisane powyżej zapewne wyciągnęły wnioski i nie ma już tego typu „toksycznych” sytuacji. Z Logistyką się zgodzę, ale cóż z biznesem jak z kobietą - ciężko dogodzić ;)

Kawiarka_w_kuchni
@Były admin

Czyżby ktoś tu miał ból (usunięte przez administratora), jak odchodził :>> Powodzenia w dalszym podboju świata! Były adminie! Ahoj!

@Były admin

Ot….I cała prawda o tej firmie.Tak działa nie tylko IT ale cała ta pożal się Boże „firma-kogucik”Zapominają że to nie Chiny .

Mała czarna
@SpecjalistaB2B

Rossmann to (usunięte przez administratora).

@Były admin

A propos rowerka to jest tak tragiczne, ze nie wyobrażam sobie by było tolerowane gdziekolwiek indziej.

ad
@Kawiarka_w_kuchni

Uderz w stół, a nożyce się odezwą :)

Kierownik nie ma nic do powiedzenia. "Po pierwsze ludzie" hasło Rossmana, ale dla pracownika, a nie do kierownika. Pracownik może wszystko, kierownik musi się podporządkować. Kierownik regionalny z regionu 5-06 chyba minal się z powołaniem. Ma swoich ulubionych kierowników. Reszta się nie liczy. Zero informacji zwrotnej. Zatrudnia tzw. "swoich ludzi". Nigdy nie polecę tam pracy nikomu ze swoich znajomych. (usunięte przez administratora).

szczera5

Mnie najbardziej rozwala "ludzie to DNA Rossmanna" - nic lepiej nie podsumowuje tej firmy. Swoją drogą pokazuje to kompetencje działu employer branding

Caressing

Ciekawe czy ten dyrektorek będzie taki mądry jak będzie sam na ulicy i spotka go z nienawidzony pracownik pajaców nie brakuje

Do Caressing
@Caressing

Caressing odezwij sie na maila: naturykawalek@gmail.com (usunięte przez administratora)

Zdzisław Kanapka

To dziwne. Pracowałem w IT przez prawie 4 lata i jakoś po prostu dostałem lepsza ofertę finansową i tylko to zdecydowało o moim odejściu. Atmosfera była na prawdę OK, nie wiem jak obecnie, wypowiadam się o starszych czasach. Jak pisze były Admin z kierownikiem o Ptasim nazwisku i drugim nie miałem żadnych problemów. Szło sie z nimi dogadać bez problemu, a do ludzi, którzy oddychają stopami* nie należę (*wchodzenie w kałownicę) Wiadomo, że różnie bywa, sytuację są różne, czasem atmosfera bywa napięta, roboty tyle, że nie wiesz w co łapki wsadzić, ale wszędzie tak jest. Była praca, było ostre smieszkowanie, pewnie część wie, o co i o jakie czasy chodzi. Bełkotu korporacyjnego jaki mam teraz nigdy w Ross nie było. Fakt, kasa nie była najlepsza ale nie była najgorsza. Suma sumarum polecam. W obecnej pracy tego nie ma.

Zaatakowany przez bestie ????
@Zdzisław Kanapka

Popieram zdzislawa kanapke, smieszkowanie bylo najlepsze. W żadnej innej firmie juz tego nie bylo i nie będzie. Ale kasa faktycznie mogłaby być lepsza

Zostaw merytoryczną opinię o Rossmann - Łódź

• Jak się pracuje w Rossmann?

Zobacz opinie na temat firmy Rossmann tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 95.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rossmann?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 56, z czego 4 to opinie pozytywne, 41 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Rossmann?

Kandydaci do pracy w Rossmann napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Rossmann