Opinie o Ronal Polska sp.zoo w Wałbrzych

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Ronal Polska sp.zoo. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Ronal Polska sp.zoo o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ronal Polska sp.zoo w Wałbrzych

Ktos

Słyszeliście że lakiernia ma pracować w soboty? Teraz to będzie (usunięte przez administratora) zlikwidowali jedna brygade bo niby mało zamówień a teraz jest więcej i boją się że się nie wyrobia. Nie powinniśmy się godzić na taki układ. Dni wolne są dla nas, dla rodziny a nie żeby ciągle siedzieć w zakładzie bo sobie tak zachca. To nie (usunięte przez administratora) Nie dajmy soba manipulować.

Związkowiec
@Ktos

Zgłoście to do Związków Zawodowych. W Jelczu dużo pomagają. Nie bójcie się zapisywać do związku, pamiętajcie w grupie siła!

Kaktus
@Ktos

Słyszeliście że dyrektor wpadł na nowy pomysł. Na odlewni będzie praca na 3 maszyny i uwaga podwyżka l-1zl brutto Gratuluję

@Kaktus

W. Zakładzie w Jelczu płaca dodatkowo 6 zł za trzecia maszynę

Ktoś ktosia
@Ktos

To proste... Fizole mają walić nadgodziny za frajer. Nie będzie godziwie zapłacone, a czas stracony w pracy nie zrówna się temu jaki byś poświęcił dla siebie czy rodziny. 3 brygady, a ludzi nadal mało. Czemu? Bo Ci którzy odeszli i którzy odchodzą nie są zastąpywani nowymi pracownikami. Ten zakład się stacza i raczej z tego mułu już nie wyjdzie. Kto ma okazję to niech lepiej stąd odejdzie, bo lepiej już nie będzie.

@Kaktus

Na odlewni jest cały czas praca na 3 maszyny :) za 4 maszynę jest płacone dodatkowo 5zl/h :)

Były

Tych dwóch braciszków doprowadzi odlewnie do upadku zostawili sobie samych ciemniaków którzy boją.sie odezwać i którym ronal uratował życie (mongoł i spółka).

Odlewnik

Do co drugiej godziny to po 1 a po drugie 5 złotych BRUTTO

Odlewnik
@Odlewnik

No i jeszcze trzeba dodać ze pan dyrektor twierdzi ze nic o tym nie wiedział. I za prace na kolejną maszynę zaproponował dodatkowe aż 1zł brutto a po tym jak usłyszał od ludzi ze się nie zgadzają podsumował ich iż nawet nie chcą spróbować nie rozumiejąc na czym polega praca na 2,5 maszyny

Obecny pracownik
@Były

Sam jesteś ciemniakiem skoro nie pracujesz bo cię najprawdopodobniej zwolnili ????

Haribo

Co do pracy w SOBOTĘ na lakierni? Czy jak ktoś bedzie miał jakies uroczystości rodzinne czy inne tematy to czy ktoś bedzie brał to pod uwage? czy z automatu -400 dyspozycja i wyżywanie sie że kogoś nie było? Coraz to gorsze decyzje w tej firmie,wyzysk totalny,nikt sie nie liczy z człowiekiem.

Niedoceniony
@Haribo

Masz rację pracownika mają gdzieś, a najgorsze jest w tym to że decyzję podejmują sami bez jakiekolwiek konsultacji z brygadami, a nasz kochany i bardzo lubiany przez wszystkie zmiany kierownik zamiast zrobić zebranie i powiedzieć co i jak, to wolał wywiesić informacje i się schować do swojej nory i z niej nie wychodzić aż do 16 żeby nie narazić się na konfrontacje że strony pracowników, ale w sobotę będzie zdziwienie jak połowy nie będzie ????????????

@Haribo

Nie przychodzić w soboty to może coś z tym zrobia. Zobaczą że ludzie mają też swoje życie ale przecież nie wszyscy tak zrobią bo mysla że ronal to dla nich wszystko.

KOgut

Panowie firma w nas inwestuje....Jak podobają się Wam nowe plecako-torby? Zamiast dać podwyżki taki przydatny gadżet...Nie wiem jak dziękować...Podwyżek chyba nigdy nie zobaczymy

@KOgut

Przecież to jest z ochrony środowiska, dowiedz się a później pisz.

Lewar

Gdzie ma się dowiedzieć? Z tablicy informacyjnej? A może kierownika? Nie ma żadnej informacji, a na torbie widnieje logo Ronala, który po prostu chce być eko przez dopisek "blue".

Jakie są opinie pracy na odlewni? Pozdrawiam

Ale w którym zakładzie ?

Wałbrzych

Firma Ronal Polska sp.zoo prowadziła rekrutację na stanowisko Młodszy Elektryk. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?

ile może zarobić nowy pracownik

Timon

Witam wszystkich . Jak wyglądają u was zarobki ??? 14 km od granicy w Niemczech w Borbet płace 1600-2000 euro. Ciekawi mnie ile te branża płaci w Polsce . Pozdrawiam

Abc

800 euro z nadgodzinami

@Abc

Yhym. Czyli nie tak źle. Na zachodzie Niemiec w Borbecie mają na start 16 euro u nas 11.20 euro.

Abc
@Timon

192 h x4,2 euro =806euro x 4,40zł =3546 zł.Czyli nie jest tak dobrze niestety.Wychodzi około 4,2 euro za godzine ciężkiej roboty.To jest przybliżona kwota przy przepracowaniu 32 nadgodzin stąd te 192 godziny.

@Abc

Po co się nakręcacie. Kolega podał wypłatę brutto w Niemczech a wy liczycie netto w Polsce. Polak nie dostanie w Niemczech na dzień dobry więcej niż minimalna kwota. To niestety daje 1600 brutto. Oczywiście mowa jest o najniższej kwocie brutto liczonej w euro

@Adam

Jeżeli osoba jest zatrudniona w branży metalowej musi obowiązkowo dostać stawkę branżową w Niemczech. Niezależnie od narodowości. W branży metalowej to 11.20 - 18 euro a stawka minimalna w Niemczech to 9.35 euro. Bez nadgodzin wychodzi 1620 euro na rękę

@Abc

Hm.. to faktycznie szału nie ma. Za 192 godziny na 5 brygadówce tutaj biorą 2100 euro na rękę. Jest jeden kolega który pracował w ronalu tu w borbecie. Pracuje na CNC ma bardzo dobrą opinię jako pracownik

@Timon

Teraz 2600 brutto ,nadgodziny do odbioru ,chyba że będziesz siedział pod biurkiem kierownika to coś Ci dołoży.

@Timon

Unikaj odlewni jak ognia totalne (usunięte przez administratora) po zmianie kierownika .najgorszy dział stawka 9.50 na godz. Zero warunków szkodliwych .wszystko jak zwykle w normie.

@Były

Dzieki za Info ale sie nie wybieram . Az tak zle tam w tym ronalu ?

Kolega

Trzymaj się kolego i życzę Ci dużo zdrowia.

Joker

Hej Panowie, nie wiem jak sytuacja na innych działach ale u mnie na lakierni została podjęta decyzja o likwidacji jednej z brygad. Rozwalają nas po wszystkich zmianach. Zanosi się na to że kryzys będzie dłuższy niż kilka przewidywanych miesięcy. Tym samym odpadają weekendy i 12stki a co za tym idzie "setki" zarabiamy coraz mniej i nic nie wskazuje na to żeby było lepiej. Pieniędzy za 25lecie obiecanych w zeszłym roku nie zobaczymy, bony na Święta jeśli wogóle będą to pewnie jakieś mizerne a nie takie do jakich nas przyzwyczaili przez ostatnie lata. Nie wiadomo co nas czeka czy szukać nowej roboty czy zostać....Życzę wszystkim pozytywnych myśli i oby było dobrze

Mariusz Max Kolanko
@Joker

Tylko Was przenoszą na inne brygady czy ktoś zostanie zwolniony? Tego obawiam się najbardziej. Ważne że jest praca.

abc
@Joker

Pracować,ale szukać innej pracy bo tutaj to lepiej już było.Niestety może,być tylko gorzej.

Tarik
@Mariusz Max Kolanko

Na lakierni zwolnień nie bedzie żadnych i to dzięki naszemu kierownikowi. Dziękujemy za to. Co do wypłat? komu nie pasuje to do Tristone zarobki podobne jak w Ronalu,nikt nikogo nie trzyma.

Kropka

Czy ktoś słyszał że W -10 idzie do zamknięcia?

Ja...pe
@Kropka

Tak. Najlepszy zakład w koncernie idzie do likwidacji. Ojoj. Skąd te płoty?

Kropka
@Ja...pe

Najlepszy! Ale najmniejszy. Może stąd ta "plotka " Ja tylko zapytałem bo może ktoś coś wie.

Magi
@Ja...pe

Najlepszy może był ale już jest stary. W6 niestety teraz lepszy.

@Kropka

Szarych długo stażowych pracowników zwalniają pora na magistrów nastawiczy i koordynatorów ,A nie trzymać lebrów do końca

Norris

To prawda co piszesz.Ci co mieli jaja dawno się już pozwalniali,teraz zwalniają niewygodnych.Zostaną same cioty z Czarnego Boru itp.

Zmiennik

W dodatku pod takim nickiem. Myślę że pisała to jedna i ta sama osoba. Ktoś chce zrobić (usunięte przez administratora) burze.

Jymy

Nie narzekać tylko pracować. Zarabiacie bardzo dużo, a cały czas ulęgacie... Praca nie jest ciężka tylko robić wam się nie chce. Cieszcie się że macie pracę, podwyżek nie będzie przez najbliższe 2 lata. I nie smarujcie tu brudnych scenariuszy, jak się komuś nie podoba to wypowiedzenie złożyć, straszyć możecie dzieci. Firma ma się BARDZO DOBRZE.

Pisarz
@Jymy

Pracowałem w Ronalu dość długo wtedy zarobki niby dobrze 2400 na rękę 250% normy, 3 święta i nocne zmiany, a zapieprz jak niewolnik, jak ktoś mi mówił że dobrze zarabiam to śmiać mi się chciało. Też nam mówiono jak ci się nie podoba to się zwolnij i to zrobiłem zmieniłem pracę na podobną w Anglii. Zarobki od 8000 do 14000 a jak ktoś miał siły pracować to tacy sami zajechańcy jak pracują w Ronalu to tam zarabiają 25000 miesięcznie.I teraz sobie porównajcie jak bardzo jesteście wykorzystywani.

W potrzebie
@Pisarz

Dasz namiar na firmę w której pracujesz?

Pisarz
@W potrzebie

A proszę bardzo London, havenight Street 65, ich strona www hotmansexi com Uk jedyne co musisz robić mieć sprawne pośladki i ładne uzębienie

Leon

Witam serdecznie ja na pracę w Ronalu nie narzekam robię swoje i do domu

Bbbbb

Podobno rozpoczęły się zwolnienia na W10. To prawda?

Norris
@Bbbbb

Zwolnienie zaczęły się już w Styczniu teraz będzie ciąg dalszy.

Byku
@Bbbbb

Niestety to prawda. Redakcja załogi. Na odlewni poleciało już ok 10 osób i na obróbce 16. Ponoć to jeszcze nie koniec :(

Lucky 7
@Byku

Teraz czas na W06.

Leon

Za Niemca mogę śmiało powiedzieć że było (usunięte przez administratora) przyszedł Polak i zaczął się dramat, Polak Polaka zawsze będzie gnoił, co pieniądze i stanowiska robią z ludźmi, pozdrawiam wszystkich myślących podobnie, pracy nie polecam.

Anonymous

Wykorzystywanie ludzi, brak szacunku dla wieloletnich pracowników, nepotyzm, jednym słowem (usunięte przez administratora),

XYZ

Czy ktoś wie kiedy ruszy produkcja na W06?

Poinformowany
@XYZ

Przecież produkcja na W06 już trwa.

Karol

Cześć. Podobno 14.IV.2020 ma ruszyć produkcja na W06! To prawda?

Pracownik W014
@Karol

W 014 Jelcz od 14.04 ruszył na nie całe 20 maszyn

Optymista
@Pracownik W014

Czyli na 19 i 0,5 maszyny ????????????????

Pracownik W014
@Optymista

Brak mi słów na twoje rozumowanie.. nie zawsze leje tyle samo naszym więc tak napisałem

GonzoBonzo

Jak tam chłopaki z lakierni na W06? Dajecie radę?

Borys

Większość dużych zakładów w wałbrzyskiej strefie zamknięta ze względu na zagrożenie koronawirusem bo najważniejsze jest aby nie było pasa transmisji zarażeń pomiędzy pracownikami. A Ronal dalej pracuje, bo co tam ludzie... Widać jak tu traktuje się ludzi ale jest dobra nowina bo pan prezes oświadczył, że zakład na Orkana też zostanie zamknięty ze względu na przerwanie płynności technologicznej spowodowanej przez dostawców i odbiorców gotowych kół. Pan prezes pomylił się i powiedział prawdę bo gdyby nie inne przyczyny to dalej by szła produkcja bo on koronawirusa się nie boi skoro ma hermetycznie izolowane biuro. A załoga jak się wzajemnie pozaraża to pryszcz, załogę się wymieni na pracowników z Ukrainy. Podobno w czwartek zakład staje, na jak długo... oby na długo bo ciężko pracować w podobnym (usunięte przez administratora) na lakierni. A gdy trochę wirus ustąpi to nie będzie już pracy w ruchu ciągłym z kilku powodów, o niektórych może już się prezes dowiedział, ale udaje że nie wie nic. Dlatego szykujcie się panowie na grupowe zwolnienia pracowników z umowami na czas określony i proponuję szukajcie już teraz innej pracy.

Prawie_Prezes
@Borys

Drogi Borysku kochany przykro mi już nie chcesz pracować w naszej firmie. Chciałbym zwrócić Twoją uwagę na jedną rzecz, a mianowicie zakłady produkcyjne w WSSE to w większości zakłady związane z branżą motoryzacyjną. To co piszesz tutaj myśląc pewnie i podając za przykład zakłady takie jak Toyota czy Mando, zostały one zatrzymane z tego samego powodu co Ronal. Powodem zatrzymania produkcji w zakładach nie jest sam wirus i ryzyko zarażenia nim, tylko sytuacja w branży jaką spowodowała pandemia na całym świecie. W związku z tym proszę Cię Borysuniuniu nie pisz więcej głupot tylko się ciesz, że być może jak sytuacja się uspokoi to może będziesz miał jeszcze gdzie pracować. A tymczasem #Zostanwdomu

Borys
@Prawie_Prezes

Widzę że nie rozumiesz pewnych standardów to podam Ci przykład: Boeing poinformował właśnie o wstrzymaniu na dwa tygodnie pracy w swoich fabrykach. Proces wygaszania produkcji rozpocznie się w poniedziałek, a linie staną ostatecznie w środę 1 kwietnia. „Te działania są podejmowane, aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom, im rodzinom i lokalnej społeczności” – napisano w komunikacie firmy. I jak widzę jesteś kiepsko zorientowany dlaczego przerwano pracę w dwóch wymienionych przez Ciebie firmach. Można produkować wyroby na magazyn ale te firmy tego nie robią choć magazyny mają prawie puste. Bo tam mają odpowiedzialnych dyrektorów którzy na pierwszym miejscu stawiają ludzi w trosce o ich zdrowie i życie.

Prawie_Prezes

Bartusiu skoro montownie aut i samolotów jak podaje Borysek są zamykane, to i producenci części do tychże fabryk też są zmuszeni zatrzymać produkcję. A robienie zapasów nie ma sensu i jest ekonomicznie nieuzasadnione. #zostanciewdomu i dużo zdrowia dla Was i Waszych rodzin.

Lakiernik
@Prawie_Prezes

Dlaczego my na lakierni nie mamy postojowego? To jest skandal!

Tarik
@Borys

Ludzie dostali umowy na stałe pare dni temu takze nie siej paniki Borysuniuniuniu... i jak nie jesteś doinformowany nie pisz głupot. Nasz kierownik z lakiernii dba o miejsca pracy i robi wszystko abyś miał za co żyć w trudnych czasach w jakim przyszło nam żyć.Dużo osób narzeka ale i też powinno sie cieszyć.

@Prawie_Prezes

Prawie_Prezesie zakładam że jesteś jedną z marionetek prezesa zakładu zwanym Ronal gdzie to uwielbia się takich co własnego zdania nie posiadają za to łatwo nimi manipulować. A kolega Borys w jednym ma rację prezes ludzi nie szanuje ma ich za nic i miał i mieć będzie. Człowiek się dla niego nie liczy i faktycznie nieopatrznie powiedział prawdę dlaczego ten postój no na pewno nie z troski o człowieka.

Bartosz

Ktoś pytał dlaczego na Lakierni pracujecie podczas gdy inni mają wolne bo macie takiego Kierownika ciekawe kto poniesie odpowiedzialność jak ktoś przyniesie do pracy Koronę i cała ekipa na Kwarantanne łącznie z Kierownictwem

Majsterek

Kierownik lakierni W06 ponad podziałami, cały zakład kończy pracę ze względu na epidemie a na lakierni stwierdzili że nie ma takiej możliwości żeby pracownicy skorzystali z urlopu postojowego bo niedługo wraca produkcja ! Szok

Lakiernik
@Majsterek

Majster był czas przywyknąć....Tyle lat robisz i jeszcze się nie nauczyłeś, że lakiernia jest zarządzana przez osobę która ma ludzi za nic???Poza tym na lakierni zawsze jest coś do roboty, jak nie naprawiamy kół na nadgodzinach to teraz w tej wyjątkowej sytuacji gdy produkcja staje zamiast się odizolować i #zostaćWdomu to będziemy sprzątać lakiernie. I pewnie to sprzątnie potrwa do rozruchu bo nasz Szeryf ani myśli puścić ludzi na wolne. Przecież poza lakiernią nie ma świata....I w tej kwestii niestety nic się nie zmieni no chyba że w końcu lakiernicy zepną poślady i pójdą WSZYSCY do dyrektora i powiedzą jaka jest sytuacja. Bo troszkę to dziwne że cały zakład staje i inne działy jakoś mogą iść na urlopy a oczywiście już tradycyjnie lakiernia nie ma takiej możliwości. Ciekawe czy w ogóle jest sprzęt do sprzątania bo patrząc na zarządzanie lakiernią widzę to w ciemnych barwach....

on
@Majsterek

Nie ma postoju pracujemy przecież

Zostaw merytoryczną opinię o Ronal Polska sp.zoo - Wałbrzych

• Jak się pracuje w Ronal Polska sp.zoo?

Zobacz opinie na temat firmy Ronal Polska sp.zoo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 66.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ronal Polska sp.zoo?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 56, z czego 4 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Ronal Polska sp.zoo