Opinie o Ronal Polska sp.zoo w Wałbrzych

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Ronal Polska sp.zoo. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Ronal Polska sp.zoo o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ronal Polska sp.zoo w Wałbrzych

Joanna

@anonim, pisałam już, kim jestem, a także o tym, że nie jestem w żaden sposób związana z firmą Ronal Polska. Nie mam więc informacji o tym, jak wygląda sytuacja w firmie - stąd moje pytania. Jakie możecie wymienić pozytywne i negatywne aspekty pracy w Ronal Polska? Zachęcam do dodawania swoich opinii!

@Joanna

To ja wymienię minusy - kolesiostwo, nepotyzm, kumoterstwo - wojny pomiędzy poszczególnymi działami mające wpływ na pensje. Brak współpracy wręcz przeciwnie, utrudnianie. - kary finansowe dla pracowników - brak dodatków pozapłacowych. Np. opieka medyczna - brak podwyżek, dodatków stażowych. Pracownik po roku zarabia tyle co pracownik z 20 letnim stażem. - brak wsparcia kierownictwa - brak rąk do pracy. Nikt już nie chce tu pracować. - prezes i dyrekcja tkwiąca mentalnie w latach 90 XX w. Nadal myślą, że ludzie będą pracowali bo to "renomowana" firma w Wałbrzychu. - zdarzają się kradzieże wśród współpracowników - dziwne warunki otrzymania dodatku absencyjnego. Trzeba zrobić koniecznie nadgodziny żeby otrzymać 400 zł. - praca ciężka fizycznie i wyczerpująca - system czterobrygadowy Teraz niech ktoś wymieni plusy :D Może @Paweł?

@Obserwator z ramienia ONZ

Ja dodam jeszcze mobbing zamiatany pod dywan

Mr Proper
@Obserwator z ramienia ONZ

Popieram w 100%. Wszystko się zgadza. Mam już swój staż w tej firmie a zarabiam porównywalnie do osób zatrudnionych w przeciągu ostatniego roku...Kolesiostwo jest było i będzie dopóki nie zmienią się kierownicy i pracownicy wyższego szczebla, którzy tak jak piszesz tkwią jeszcze w latach 90 i uważają się nie wiadomo za kogo, nie mając zielonego pojęcia i kwalifikacji do obejmowanych przez siebie stanowisk...o zarządzaniu zespołem ludzi już nie wspomnę...Wojny między działami to już standard bo chodzi głównie o spychanie winy za wady na kołach a co za tym idzie walka o premie. Kary finansowe na porządku dziennym zrobisz coś źle (mimo, że np dopiero się uczysz bo jesteś nowy) -300zł, złapią Cię na bramie i wydmuchasz "coś" - 300zł (nie dotyczy pupilków - bo były przypadki nie ponoszenia kary za takie coś). O podwyżkach możecie zapomnieć. Jedyne podwyżki są przy podpisywaniu kolejnej umowy (chodzi mi o umowy na czas określony) ale wtedy jest to gigantyczna suma w postaci uwaga 0,50-1zł. Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać...Prawda jest taka, że to już nie jest ten sam Ronal co jeszcze np. 10 lat temu firma do której nie można się było dostać, w której można zarobić naprawdę dobre pieniądze. Teraz to zbieranina ludzi z ulicy i przypadku bo tak jak piszesz wszyscy myślący i widzący co się dzieje zwijają powoli żagle (ostatnio 11 osób z w-10 lakiernia). Zresztą w-06 to samo się zaczyna dziać. Jeszcze chciałem poruszyć wątek tzw. fikcyjnego wynagrodzenia za frekwencję. Nie przypadkowo piszę, że jest fikcyjne bo jak to jest możliwe, że od kiedy je wprowadzono to ani razu tego nie odczułem? Zarabiam dalej tyle ile zarabiałem a nieraz nawet mniej mimo, że na fiszcze widnieje wspaniałe +400zł. Ale zauważyłem też dziwną zależność, bo od momentu wprowadzenia w/w dodatku obcinane są nam wynagrodzenia podstawowe. Jak to jest możliwe, że przy najniższej krajowej która wynosi teraz bodajże 2200zł u mnie na papierku mam 780zł, 1500zł 1250zł....Jesteśmy "robieni" na pieniądzach na każdym kroku. Taka jest prawda o tym zakładzie. Ale nic się nie zmieni kiedy na stanowiskach będą siedzieli pękający z dumy i nie dający nic sobie powiedzieć wybitnie wykształceni Polacy....

Obserwator z ramienia ONZ

Ciekawy jestem jak pracownicy firmy ronal odniosą się do planów zmian w kodeksie pracy na 2019r. http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1102979,prof-gladoch-nadgodziny-beda-pozniej-wynagradzane.html Nadgodziny są dość ważnym składnikiem pensji, dla niektórych członków załogi. Średnio widzę pracę w tej firmie po wprowadzeniu takich zmian. Myślę, że nie tylko ja... A kierownictwu radzę żeby dokładnie zapoznało się z obsługą maszyn i narzędzi. Bo nie będzie komu pracować XD

Obserwator z ramienia ONZ

Kiedy przedstawiciele związków przyjadą do Wałbrzycha? Wydaje mi się, że po wizycie Szwajcarów powinni zrobić to jak najszybciej.

Joanna

@Marek, a Ty wypowiadasz się na wątku, bo rozumiem, że jesteś pracownikiem Ronal Polska, tak? Czy w Wałbrzychu również chodzą jakieś słuchy o powstaniu związków zawodowych? Dużo osób pracuje w firmie? @..., w wielu firmach sprawnie funkcjonują związki zawodowe, skąd hipoteza, że w Ronal Polska w Wałbrzychu miałoby być inaczej?

Firma Ronal Polska sp.zoo prowadziła rekrutację na stanowisko Młodszy Elektryk. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
Leszno
Nickowy nick

Wyzysk człowieka inaczej tego nie da się opisać....

Słyszeliście ze w Jelczu założyli związki zawodowe .

@anonymous

Pewnie że słyszałem i to już jakiś czas temu to zrobili. W Wałbrzychu jedna osoba tylko chodziła i dużo krzyczała na temat założenia związku a w Jelczu po cichu zebrali ludzi i pewnego dnia ktoś poszedł i go zarejestrował.

@anonymous

Co z tego ze założyli jak pozwalnialo sie ludzi . Zwiazki tylko ciągnął do siebie. W Walbrzychu to nie realne jest...

Anonimowy związkowiec
@anonymous

Tak. W Jelczu powstały związki zawodowe. Obecnie zapisało się ok. 80 osób. Byłoby więcej gdyby nie kłody rzucane pod nogi przez dyrekcję zakładu . Ale jesteśmy dobrej myśli . Trzymajcie kciuki :)

@Anonimowy związkowiec

Napiszcie coś więcej na temat jak Wam teraz jest. Czy faktycznie był warto? Czy coś już wywalczyliście, jakąś poprawę jakości pracy? Dlaczego tylko 80 osób? Powinno przynajmniej 80 % załogi przystąpić. Dlaczego ludzie boją się zapisać do związków, jakieś groźby mieliście?

@Musi

Ludzie zaczna szumiec to wywala kilku dla przykladu i bedzie cisza. Zadnemu zakladowi zwiazki nie sa na reke bo by musieli powyrownywac kase itd. Wazne ze goze hajc sie zgadza...

Joanna

@Anonimowy związkowiec, ale rozumiem, że wciąż poruszamy się w temacie pracodawcy Ronal Polska, tak? Mówisz, że Twoja wypowiedź dotyczy Jelcza - tam znajduje się filia tej firmy, z tego, co zrozumiałam. Czy sytuacja pracowników w Wałbrzychu i Jelczu jest podobna? Czy ktoś z Was pracuje aktualnie w Ronal Polska w Wałbrzychu? Jaka atmosfera panuje w tym miejscu pracy?

Joanna

@Pietrek, nie bardzo rozumiem, co miałeś na myśli pisząc swój komentarz. Pracujesz czy pracowałeś w Ronal Polska? Czy ktoś z Was podjął niedawno pracę w Ronal Polska? Chętnie dowiem się, jak oceniacie tego pracodawcę i oferowane przez niego warunki. Zachęcam do komentowania!

Gratuluję i powodzenia.

Joanna

@Musi, rozumiem, dziękuję bardzo za Twoją odpowiedź! Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego. Jakie widzicie plusy i minusy pracy w Ronal Polska w Wałbrzychu? Zachęcam Was do dodawania swoich opinii na temat tego pracodawcy! Każda z nich będzie bardzo cenna dla osób zainteresowanych pracą w tym miejscu.

Joanna

@..., dlaczego twierdzisz, że jest to nierealne? Czy były podejmowane już próby utworzenia tego typu instytucji? Wiesz coś na ten temat? @Musi, skoro jest to ważna dla pracowników kwestia, to myślę, że warto spróbować. Po Twojej wypowiedzi wnoszę, że pracujesz w Ronal Polska. Jaki rodzaj umowy oferuje ten pracodawca?

@Joanna

Umowa na czas określony najpierw przez trzy miesiące które są okresem próbnym, następnie dwie umowy i każda na rok czasu a kolejna z tego co mi wiadomo i jeśli nie ma mi temu przeciwwskazań to na stałe na czas nieokreślony.

@Musi

Miało być *jeśli nie ma mi temu przeciwwskazań

@Musi

Ah ten słownik miało być ** jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań

Joanna

@..., prawda jest taka, że w Internecie dzisiaj każdy może napisać wszystko, nadużywane są też niekiedy różnego typu pojęcia, stąd moja próba dopytania o jakieś szczegóły. Rozumiem, że Ty także pracujesz w Ronal Polska, tak? Jak aktualnie przedstawia się sytuacja pracowników w Ronal Polska w Wałbrzychu? W Internecie nie widziałam aktualnych ofert pracy w tym miejscu, ale może któryś z pracowników wie coś na temat toczących się aktualnie rekrutacji?

Joanna

@Mokod, czy jesteś pewien, że w firmie panuje mobbing? To bardzo poważne oskarżenie. Przypomnę, że z definicji mobbing oznacza prześladowanie podwładnego lub współpracownika w miejscu pracy; zazwyczaj ma na celu lub skutkuje: poniżeniem, ośmieszeniem, zaniżeniem samooceny lub wyeliminowaniem albo odizolowaniem pracownika od współpracowników. Czy właśnie takie sytuacje mają miejsce w Ronal Polska? Czy były podejmowane jakieś rozmowy w tej sprawie?

@Joanna

Wszystko jest jasno opisane na forum więc nie ma co drążyć tematu...

Mokod

Pracowałem tam i powiem szczerze że ręka rękę myje. Kierownicy stoją za brygadzistami. Nic nie można z tym zrobić. Ludzi traktują jak śmieci. Mobbing i nic więcej. Nie polecam

Joanna

@CzarnaMasa, rozumiem, dziękuję za Twoją wypowiedź. Co Twoim zdaniem mogłoby ulec zmianie w tej firmie, aby była ona bardziej atrakcyjnym pracodawcą? Serdecznie pozdrawiam! Czy ktoś z Was chciałby jeszcze coś dodać na temat pracy w Ronal Polska w Wałbrzychu?

CzarnaMasa

Droga Joanno. Jest to taka jak każda firma na strefie. Nastawiona na maksymalny wyzysk pracownika jak najniższym kosztem. Tyle że tutaj troszkę więcej płacą. Niestety ludzie zagubili swoją wartość i dla kilkuset złotych pozwalają aby ich poniżano i obrażano. Umowy od jakiegoś czasu są podpisywane przez Ronal, ale to tylko dlatego że wyszła niemiła afera z podfirmą która zatrudniała ludzi do pracy. W domu jesteś gościem bo im więcej pracujesz tym lepiej. Niestety nie przekłada się to bezpośrednio na wypłaty, kolokwialnie mówiąc nie można więcej zarobić niż to jest "gdzieś" ustalone. Niestety praca jest ciężka z racji zatrudniania na kluczowych stanowiskach swoich rodzin i znajomych. Osoby te jawnie się do tego przyznają, że posiadają ważne i odpowiedzialne stanowisko bez wymaganych kompetencji i kwalifikacji. Co tu dalej ukrywać, dość szybko można dostrzec braki w edukacji i kulturze osobistej. W sytuacjach kryzysowych wszelkie niedociągnięcia i problemy są zrzucane na szeregowych pracowników i to oni ponoszą konsekwecje finansowe mimo iż wykonywali polecenia swojego kierownika. Szkoda że tak się dzieje bo potencjał w samym zakładzie jak i ludziach jest ogromny i bardzo niedoceniany.

Joanna

@Żona ronalowca, a na podstawie jakiej umowy pracuje się w Ronal Polska? Czy jest jakiś socjal w firmie? Piszesz, że człowiek jest gościem w domu - czy to oznacza, że w Ronal Polska pracuje się dużo w nadgodzinach? Jakie widzicie plusy i minusy pracy w Ronal Polska? Zachęcam Was do dodawania swoich opinii!

Żona ronalowca

Praca ciężka i tak sobie płatna, a człowiek jest gościem w domu.

Joanna

@Narodowa duma hahahaha, jaki związek ma Twój komentarz wyrażony w wątku opinii o pracy w firmie Ronal Polska z informacjami na temat pracy w tej firmie? Możesz przybliżyć w sposób bardziej szczegółowy co chciałeś przekazać swoim komentarzem? Napisz go bardziej szczegółowo, aby był zrozumiały dla czytelników ponieważ na chwile obecną trudno zrozumieć do czego się odnosi. W chwili obecnej firma poszukuje pracowników do pracy na kilka wolnych stanowisk https://career5.successfactors.eu/career?company=RonalGroup&career_ns=job_listing_summary&navBarLevel=JOB_SEARCH&_s.crb=Zvq2F9xeAZTFcZNSPYQsDvXQbdo%3d Czy ktoś z Was zamierza aplikować na któreś z wolnych stanowisk? Zapraszam do dyskusji na ten temat.

Filip

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników?

Zostaw merytoryczną opinię o Ronal Polska sp.zoo - Wałbrzych

• Jak się pracuje w Ronal Polska sp.zoo?

Zobacz opinie na temat firmy Ronal Polska sp.zoo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 66.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ronal Polska sp.zoo?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 56, z czego 4 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Ronal Polska sp.zoo