Opinie o Moltech Molex w Sulęcin

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Moltech Molex. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Moltech Molex o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Moltech Molex w Sulęcin

doświadczony pracownik

Bardzo powszechny (usunięte przez administratora), który jest nagradzany na wyższych szczeblach. W Molexie pracuje wiele starszych kobiet, które przez charakterystykę pracy mają zwyrodnienia stawów (praca manualna, bardzo precyzyjna). Zakład pracy zamiast dbać o doświadczone pracownice, straszy zwolnieniami za zwolnienie lekarskie. Poza tym - liderzy straszą zwolnieniami bez powodu, teksty w stylu "czeka na ciebie lista zwolnień" są całkiem powszechne. Skandaliczna jest również nierówność płacowa - kobiety na tym samym stanowisku, co mężczyźni zarabiają mniej. Temu co naprawdę dzieje się w zakładzie, powinna przyjrzeć się jakaś zewnętrzna instytucja, najlepiej bez zapowiedzi. ;)

@
@doświadczony pracownik

Pracowałam w tym roku 2miesiace temu tam jest masakra na okresie próbnym lider grupy już po około dwóch tygodniach pracy wymagała wyrabiania normy no i team liderka oczywiście kapuś i nic więcej mało tłumaczyli dużo wymagali jeszcze te starsze stażem pracy tkz wyzeraczki tylko naśmiewać się potrafią poprostu nie polecam nikomu tej firmy przy tym jeszcze kręgosłup mi siadl

Aldona Nowy wpis

Witam. tak jak ktoś zauważył mnie też pojawił się ten dawniejszy komunikat odnośnie zapotrzebowania do działu BHP. wskazane warunki spełniam, mam też doświadczenie z pracy w SAPie. Czy ktoś jeszcze będzie potrzebny?

Od tygodnia jest już dostępna oferta dla specjalisty ds. zaopatrzenia. Planuje aplikować ale dobrze byłoby jeszcze przed tym móc zasięgnąć opinii. ostatnio pisano o problemach z utrzymaniem norm, pry zaopatrzeniu również są stawiane nieosiągalne targety?

Monika Nowy wpis

Nie warto aplikować do tej firmy. Ludzi mają za nic. To co tam się ostatnio wyprawia to w głowie się nie mieści.

Pytający Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 37 dni.

Jaki jest adres mail do kadr / żeby wysłać CV / rekrutacja ?

Pytający Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 37 dni.

Jest ogłoszenie do bhp ,czemu poprzedni pracownik odszedł? Ktoś wie ?

Inżynier Procesu

Na rozmowę byłem umówiony przez firmę Antal z Poznania (podziękowania za profesjonalną obsługę, ubolewam, że ta Pani już tam nie pracuje). Rozmowa na miejscu w firmie zorganizowana przez prześliczną Panią z HR przerosła moje oczekiwania. Kawka, upominek firmowy - niby nic, ale z doświadczenia wiem, że nie jest to standardem w firmach. Kawał dobrej roboty w dbaniu o image firmy.Do tej pory wspominam. Cała rozmowa była dobrze sterowana, gdy robiło się sztywno, padały luźniejsze pytania tudzież był wpleciony mały żart na rozluźnienie. Drugie spotkanie: tu zaczęły się już schody i stresy. Zostałem poinformowany, że na spotkaniu obecnych ma być 5 dyrektorów, w tym jeden Irlandczyk, który mówi tylko po angielsku! Po przybyciu na miejsce i zgłoszeniu się do portierni okazało się, że zapomnieli o spotkaniu. Ok, zdarza się, szybko jednak pozbierali dyrektorów i zaprosili mnie do sali. To spotkanie było bardzo stresujące i czułem się jakbym aplikował na stanowisko managerskie, a nie na średni szczebel. Jeśli ktoś nie jest salonowym kocurem z dobrym angielskim można sobie wyobrazić sytuację 5 dyrektorów kontra jeden kandydat w ogniu pytań po angielsku. Naprawdę mało komfortowa sytuacja. Do tego rozmówcy bardzo wyrafinowani, którzy łapali za słówka, oczekiwali rozwinięć myśli i przy których można pogrzebać się jednym źle wypowiedzianym zdaniem.

Pierwsze spotkanie: ze strony HR padały pytania dotyczące rozwinięcia tego co zawarte było w CV, były badane miękkie umiejętności. Ze strony Kierownika przepływu strumieni wartości padały pytania dot. wiedzy z zakresu LEAN Managment, marnotrastw przy produkcji itp. Drugie spotkanie: pytania typu dlaczego chce pan zmienić pracę, pytania dot. bieżącej pracy, zakresu odpowiedzialności, w tym pytania dość mocno szczegółowe jak: co jest składnikiem mojego KPI i w jaki sposób go wyliczam!

doświadczony pracownik

@doświadczony pracownik

co do tych wspomnianych mniejszych zarobków wśród kobiet, jaka jest zauważalna tego przyczyna? docelowo stawki są inaczej przyznawane na papierze czy to juz o wyniki z samej pracy chodzi? podasz szczegóły?

@

Edyta

Czytam że stawki, które oferują na początek to raczej te najniższe krajowe. A czy potem w miarę zebrania doświadczenia w tej firmie można awansować albo starać się o podwyżki?

Pablo

Witam, jakie zarobki netto są w tej firmie ?

@Pablo

Pewnie to zależy do stanowiska. Ktoś wcześniej pisał że operator wózka na pierwszej umowie miał minimalną krajową. Ciebie jaka posada interesuje?

Pablo
@Kazimierz

Zwykłego robola, pewnie minimalna 3600 brutto ...

Łukasz

Niestety zawsze trafi się jakiś karaluch który chciałby się wybić na nieszczęściu innych ludzi. Chciał być na szczycie i kreski walić na biurku a spadł na samo dno i go zwolnili. Najważniejsze że już tam nie pracuje. Jego brak kompetencji był powalający.

@Łukasz

Piszesz o kimś z góry czy jakimś współpracowniku?

@Helena

O mendzie która była superwaizorem na cięciu. Bardzo zły i podły człowiek. W tyłek właził swojemu przełożonemu a za plecami się z nabijał. Chciał go zastąpić i być szefem cięcia a zwolnili go za nieróbstwo. Bardzo nie kompetenty osobnik i nieuk. Stołka się dorobił wchodząc w tyłek. Jak reszta niskiego szczebla w tym zakładzie.

@Anonim

Aha? Skoro chciał go zastąpić to czemu się lenił? Przecież to sensu by nie miało, ogarnąłby w ogóle obowiązki z jego stanowiska wtedy?

@Helena

Taka jest mentalność kadry niższego szczebla. A na cięciu to cyrk kiedyś był a małpy to właśnie jeden z tych o którym mowa. Kawał gnoja i głąb z paranoicznymi aspiracjami

Helena

czyli jakie konkretnie te aspiracje...? czemu cyrk, tam to co się dzieje?

Łukasz

Pracowałem w molex przeszło dwa lata.Byłem świadkiem jak superwaizor znęcał się psychicznie nad szeregowym pracownikiem tylko dlatego że był dobrym pracownikiem i z tego powodu poważanym w środowisku kadry kierowniczej.Znałem tego pracownika dość dobrze miał problemy w kontaktach z ludźmi bał się ludzi.A to nie podobało się Dawidowi.Nieraz słyszałem jak gadał na niego do szefa działu że to czubek i trzeba go zwolnić.Nasłał na niego pracownika który znęcał się nad nim.Pracownik ten to niezły element który siedział w więzieniu.Ofiara całej historii z tego powodu przeszła załamanie psychiczne.Naszczęście zwolnili Dawidka za nierubstwo po tym jak jego szefa wyprowadzili z hali za szpiegostwo handlowe. Straszna i ochrona osoba.

@Łukasz

Niestety w molexie na stołkach niższego szczebla siadają wazeliniaki jak w przypadku Dawidka i parówy bez wykształcenia.

@Łukasz

A co na to HR i Prezesi firmy? Jakieś postępy w naprawie sytuacji w firmie? Czy pozamiatane pod dywan?

@Łukasz

W molex mobbing jest popierany przez szefostwo. Można to zgłaszać i wszystko jest wyciszane bo dla nich to sposob na utrzymanie pożadku?!. Dlatego nikt madry tam do pracy nie pójdzie

norbert p
@Łukasz

mi kierownik nic nie robi chociaż nic nie potrafię, bo znajomości są ważniejsze

Janusz
@norbert p

Nie bądź taki skromny. Umiesz pisać posty na forum i zawierać korzystne znajomości. Na pewno jesteś dobrze poinformowaną osobą, napisz więc, czy to prawda, że kadra kierownicza wprowadza niekorzystną atmosferę, przez co trudno jest spokojnie robić swoje?

norbert p
@Janusz

kadra jak dla mnie wprowadza chaos, obiecali mi jak bede podpierdalc to szybki awans

@Łukasz

Cały molex. I dziwią się że nikt nie chce tam pracować. Muszą ratować sie biednymi ukraińcami ktorzy na razie nie rozumieja jezyka i można ich bezkarnie wyzywać.

@Andrzej

Bezkarnie to chyba nikogo wyzywać nie można jednak? Zresztą obelgę to raczej by chyba zrozumieli. Ale z opisów atmosfera wygląda dość nieciekawie. Faktycznie za zwykłe donosicielstwo proponują tutaj łatwe awanse? Ludzie na to idą?

Jakie narzędzia pracy zapewnia Moltech Molex? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Helena

Ej niee, nawet tak nie pisz, bo nie uwierzę. :/ To już przegięcie by było, szef raczej by nie był zadowolony z tego?

Robert

Siema ile na start dla operatora wózka? Pytam Was bo nie chce mi się rozmawiać z karaluchami z kadr

wp
@Robert

W kadrach usłyszysz, że maksymalna z uprawnieniami i doświadczeniem, lecz przy podpisaniu pierwszej umowy dostaniesz minimalną(19,70)

@wp

Ha, ha. czyli co ? Kręcą z ta stawką? Ta minimalna to tylko na próbnym czy potem ciągnie się dłużej za takie pieniądze?

wp
@Kazimierz

teoretycznie na 3m-ce, potem niby jakieś testy z wiedzy o które ciężko się doprosić, mi się nie udało doczekać, więc dałem sobie spokój. Ciężko o pomoc od przełożonego jak (usunięte przez administratora) nie jesteś.

Różnie z tym jest.

Teresa
@wp

test wiedzy z tego czego się pracownik nauczyl tutaj przez te 3 miesiące ?

Jakie godziny pracy obowiązują w Moltech Molex?

6-14 14-22 czasami na pewnych grupach trafiają się nocne zmiany od 22 do 6rano.

Czy firma daje dodatek inflacyjny?

Disss

Zadowoleni z podwyżki :D

Odpowiedź
@Disss

Z czego?

Aaaa ala
@Disss

To co zadowoleni czy nie? Ile dostaliście? (usunięte przez administratora)

OProSzE

Jaka jest stawka na start dla operatora produkcji?

Witam Jak praca na stanowisku, ustawiacz maszyn wtryskowych, zarobki konkurencyjne do innych firm, czy maszyny w nowej technologii czy stare rupcie?

Jak ze studentami w Moltech Molex? Chętnie zatrudniają?

szukaja osoby na praktyki do dzialu procesu

Witam dlaczego wypłata za kwiecień na opiece była dużo mniejsza niż za marzec

Jak to jest ze osoby na tych samych stanowiskach mają różne zarobki za taką samą pracę. Kto i na jakiej podstawie tak decyduje dziwny ten zakład nic dziwnego że co chwile ktoś ucieka. Zero sprawiedliwosci ze strony zakladu jak mamy sprawiedliwie pracować. Liczy się praca czy lizustwo. CHYBA lizustwo

Aż nie mogę w to uwierzyć, że dali podwyżki. Chyba się im dupska palą po zwolnieniach grupowych i po tym jak pracownicy sami się pozwalniali. Ciekawe ile dostała administracja, że produkcji dali ochłapy. By uspokoić sprawę, i zatrzymać pracowników. Chwalcie się które działy ile dostały, Już nie mogę się doczekać komentarzy.

@pracownik

Ile wyniosła Twoja podwyżka i jakie stanowisko obejmujesz w firmie? Kiedy miała miejsce poprzednia podwyżka wynagrodzenia w Moltech Molex? Powiedz mi coś więcej na ten temat, czekam na Twój wpis!

@pracownik

Podwyżki chyba jakieś nieporozumienie. W jednej firmie kilka firm jest ze operatorzy maszyn tam gdzie (usunięte przez administratora) się zapaliły dostali podwyżki a inni operatorzy maszyn nic nie dostali powinni dostac tyle samo też pracują przy maszynach żadnej sprawiedliwości w zakładzie. Dziwne rzeczy się dzieją.

Pracownica

Ten molex to jedno wielkie nieporozumienie powoli się robi, tylko czekać aż ludzie zaczną sami się zwalniać... Podwyżki dostali ustawiacze, magazynierzy i operatorzy maszyn ale nabijajaca która też ma operatora to nie dostała.... Magazynierów przyjęli spowrotem gdzie wcześniej odprawy dostali nosz (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Moltech Molex - Sulęcin

• Jak się pracuje w Moltech Molex?

Zobacz opinie na temat firmy Moltech Molex tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Moltech Molex?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Moltech Molex?

Kandydaci do pracy w Moltech Molex napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Moltech Molex
2.3/5 Na podstawie 31 ocen.
  • Poznańska 23
    69-200 Sulęcin