Opinie o Grammer Automotive Polska w Bielsko-Biała

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Grammer Automotive Polska. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Grammer Automotive Polska na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grammer Automotive Polska w Bielsko-Biała

Nie

Omijać tą firmę . Byłem w paru ale z takim chamstwem i traktowaniem jak tutaj się nie spotkałem jeszcze . Szczególnie u D.C Dużo ludzi się skarży i nie bez powodu

Brawo
@Pan D.C.

Dokładnie , masz rację . Z tego samego powodu się zwolniłem stamtąd. I wiele innych osób .Ten gość się w ogóle nie nadaje na kierownika. Brak szacunku , potrafi nawet obiecany urlop wycofać z dnia na dzień . Wszystko zależne od jego humorkow .

Olek

Nie polecam . Brak szacunku do pracownika .

Sensej
@Elżbieta

Roszczeniowi Ukraińcy mają większe przywileje w pracy niż starzy pracownicy. Ukraińcy wybierają sobie stanowiska gdzie imy wygodniej się robi, tak żeby się nie przemęczać, a jak ich nie dadzą tam gdzie chcąz to straszą zwolnieniem albo brakiem nadgodzin. Siedzą, a nawet leżą na palarni odłogiem. Odbija się to na starych pracownikach (Polakach) którzy są rzucani na stanowiska gdzie popadnie zwykle najcięższe fizycznie. Skutek jest taki że starzy pracownicy muszą się zwalniać bo zdrowie i nerwy wysiadają. Nie ma poszanowania dla zdrowia ludzi w tej firmie. Zbyt duża ilość Ukraińców też nie zachęca do zostanie w tej firmie. Inaczej pracuje się z rodakami, a inaczej z obcokrajowcami. W firmie zawsze atmosfera była nieprzyjemna ale teraz osiągnęła chyba punkt kulminacyjny patrząc na ilość zwolnień polskich pracowników, co warto podkreślić z własnej woli. Sam obecnie jestem na etapie zwalniania się, bo już mam nową ofertę pracy w której nie bd musiał się użerać z ukraińcami.

Niektórzy jeszcze kiedyś nie dziwili się odejściom? A jak jest teraz? z tego roku nie ma jeszcze żadnej opinii a właśnie poszukują specjalisty ds. logistyki. chce się wstępnie dowiedzieć w jakiej formie prowadzona jest teraz rozmowa. Czy to na niej od razu negocjuje się stawki? Nie ma ich podanych w opisie

Damian@ Nowy wpis

Z firmy Grammer odchodzą pracownicy z produkcji i bardzo dużo pracowników odchodzi z biur ! Nie ma sie co dziwić, jak dykrektorem jest pan Łukasz M, który sie na niczym nie zna !!! i ma podjeście do pracy, jakby był w tym zakłdzie za karę, do tego pani z HR JOANNA W. która sie intersuje prywatnymi sprawami pracowników a nie problemami w firmie GRAMMER. NIE POLECAM TEJ FIRMY !!!

W jaki sposób to zapytanie może nawiązywać bezpośrednio do firmy? ja akurat przyszedłem tutaj z oferta dla planisty ds. jakości. W tym przypadku jednak na start wymagane jest wykształcenie wyższe techniczne. Odniesienie się ktoś wstępnie do warunków? mam 3 dni aby podesłać cv ale chce wstępnie wiedzieć czy warto. jakieś widełki placowe są znane?

Ferbi

@Pracodawca Braki pracy w tej firmie (przestoje) to norma. Ciągły brak komponentów uniemożliwiający systematyczną pracę. Ale to nie jest problem. Problemem jest fakt, iż w chwilach braku pracy ukraińcy są jak święte krowy, których się nie tyka. Polaków wysyła się w najlepszym wypadku po innych działach, a nawet na przymusowe urlopy. Ukraińcy i reszta obcokrajowców, natomiast pracują często nawet po 12 godzin odbierając pracę Polakom na swych działach czy nawet w samym zakładzie.        Ciężko się nawet mówi o ukraińcach, gdy w grę wchodzą często nie tyle sami ukraińcy, co ludzie z Azji, którzy jakimś cudem pracują w tym zakładzie. Być może ktoś im na lewo sprzedał na granicy wizy pracownicze bo jak wiadomo korupcja na wschodzie to norma. Czasami jestem naprawdę ciekaw w jaki sposób nasz zakład weryfikuje legalność ludzi w Polsce, których dopuszcza do pracy w Grammer. Szkoda, że jak PIP przyjeżdża do zakładu na kontrolę, czepia się różnych błachostek, a nie sprawdza legalności pobytu Białorusinów, Nepalczyków i innych Azjatów.       Ciężko się patrzy na to, jak bardzo ta firma traci na wartości. Tą wartością dodaną w Grammer zawsze stanowili Polacy, którzy niegdyś stanowili 99.9% załogi. Dziś to już tylko wspomnienie.        Problem zarobków w tej firmie, to kwestia nierozerwalnie towarzysząca od lat pracownikom Grammer. Zarabianie na poziomie najniższej krajowej, to już niemalże fakt. Premie raz są albo i nie ma. Zarobki nie idą w górę adekwatnie do wzrostu płacy minimalnej, co sprawia, że ludzie odchodzą w tempie dawno tak nie notowanym w GRAMMER.      Kolejna kwestia, to zatrudnianie ludzi przez pośrednika na początku "kariery" w Grammer. Po przejęciu przez Grammer lata przepracowane prze, pośrednika nie są zaliczane do stażu pracy, nad czym ubolewają wszyscy, tracąc dodatkowe benefity wynikające z tego tytułu. Są ludzie którzy przepracowali przez pośrednika rok, dwa, a i pięć czy więcej. Gdzie tu sprawiedliwość, biorąc pod uwagę, że są i tacy którzy praktycznie od początku byli zatrudnieni przez Grammer, bez udziału pośrednika pracy. Można by dużo jeszcze wymieniać, narzekać.  Tą firmę niestety już nic nie rusza. Liczy się tylko zysk, który generowany przez firmę nie jest w żaden sposób odzwierciedlany w zarobkach pracowników. Czy warto tu pracować. Przyjdź i zobacz. Po miesiącu zrozumiesz problem tej firmy, a po paru latach przepracowanych, zrozumiesz ile zdrowia i nerwów stracisz nieodwracalnie.

Gordyn Nowy wpis
@Ferbi

To wina jest państwa, a pracodawcy chcą dużo taniej siły roboczej i państwo ma korzyści z podatków od pracowników. Tak to dzieje się w Polsce, gdy nie ma własnego przemysłu.

Mag

Połowa magazynierów pracuje dalej przez pośrednika, niektórzy nawet koło 14 lat. Hańba, a Ukraińce dostają umowy pod firmę po paru miesiącach. Polak traktowany jak (usunięte przez administratora).

@Mag

Skąd wynikają te różnice? A jak przez pośrednika zatrudniają to na jaki czas? Jak ktoś kilkanaście lat pracuje to ma jakąś w miare stałą umowę?

Franek

Bardziej niejasno już się chyba nie dało napisać. Jedyne co z Twojego wpisu zrozumiałem, to, że coś Ci się nie podoba. Choć nawet nie dodałeś, co właściwie? Czemu więc czujesz się gorzej traktowany?

Maćko

Jeżeli firma non stop szuka nowych pracowników, to o czymś to świadczy. Na pewno nie o tym, że tak szybko przybywa nowych stanowisk. Wręcz przeciwnie, ponieważ w tym roku chyba najwięcej ludzi zwolniło się mimowolnie. Na ich miejsce przyjmowani są już nie tyle Ukraińcy, co jacyś Azjaci z Nepalu, Malezji, Azerbejdżanu , czy ..uj wie skąd jeszcze. Polacy w tej firmie, już zwyczajnie pracować nie chcą. Firma moim zdaniem przechodzi bardzo poważny kryzys personalny, który próbuje ratować obiecankami o lepszych pieniądzach. Te lepsze pieniądze jednak nigdy nie nadchodzą. Stawka podnoszona jest o tyle, co wymaga tego sytuacja ekonomiczna wynikająca z inflacji i wzrostu płac minimalnych. Ci ludzie którzy tu jeszcze pracują, to robią to z wielu powodów życiowych: mają rodziny z małymi dziećmi, kredyty albo zwyczajnie nie nadają sie do innej pracy. W tej firmie przyjmowani są dosłownie wszyscy z ulicy. Wykształcenie, umiejętności, doświadczenie zawodowe nie mają tu najmniejszego znaczenia. Ważne żebyś był, miał jakieś kończyny i za wiele nie myślał i nie mówił, bo cię obrzucą błotem. Ci starsi pracownicy (głównie mężczyźni) mimo wszystko coraz częściej walczą o swoje i chwała im za to. Gdyby nie chłopy w tej firmie, to ta firma by nic,ego nie oferowała. W tej firmie przyjmuje się więcej kobiet oraz dziewczyn, chłopaczków przed 26 rokiem życia, które nie płacą podatku od wynagrodzenia i to jest jedyna zachęta dla młodych osób. Mężczyźni jednak stanowczo uciekają z tej firmy. A i to dobrze. W końcu może ten zakład zrozumie, że równość płac to nieporozumienie. Mężczyźni bowiem bezwzględnie wykonują często najgorszą robotę za którą dostają te same pieniądze, co drobna dziewczynka na stanowisku gdzie się nie narobi, a zarobi.

Szymek
@Maćko

Czyli w skrócie odejścia pracowników z firmy spowodowane są zarobkami? Wiesz może, ile płacą na stanowisku Planista Jakości? Bo wisi takie ogłoszenie w sieci. Spodziewają się kogoś z wyższym wykształceniem technicznym i najmniej 2-letniem doświadczeniem na podobnym stanowisku w firmie motoryzacyjnej.

Nie

Pan D.C.
@Nie

@Pracodawca Pan D.C. nigdy nie miał szacunku do ludzi. Robi karierę kosztem czyjegoś zdrowia. Potrafi tak zmieszać człowieka z błotem, że odechciewa się pracować. Szkoda, że po tylu latach kierownictwo nie widzi tego ile ludzi zwalnia się z działu od tego pseudo mistrza, niemajacego pojęcia o tym co się robi na maszynach. Zatraszanie pracowników to norma u Pana D.C. Ja dam.mam.juz na to wyszło na, mam w zanadrzu 3 firmy które przyjmą z pcałowaniem ręki za lepsze pieniądze, bez obecności Ukraińców których trzeba niańczyć na każdym kroku. Czekam na dobry moment i znikam z tego (usunięte przez administratora)

Zbyniu
@Pan D.C.

Panie, a co z osobami, co pozostają w zakładzie? Czy przełożeni wiedzą, jakie zachowania stosuje ten mistrz i jeśli wiedzą, to co z tym robią? Sam Pan piszesz, że ludzie się z tego względu zwalniali. To czy tu nie pytają, co się dzieje, jaki powód, że człowiek z roboty dla nich rezygnuje, żeby może jakieś wnioski wyciągnąć na przyszłość?

Brawo
@Pan D.C.

Czy Grammer Automotive Polska organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Zdecydowanie odradzam. Atmosfera fatalna, pracownicy (usunięte przez administratora)się wzajemnie. Wynagrodzenie najniższa krajowa, brak premii i coraz wyższe normy. Polecam omijać szerokim łukiem bo dawno na takie (usunięte przez administratora)nie trafiłem.

Gy

Najgorzej trafić do łysego . Gość nie ma pojecia na temat zarządzania . Wiecznie niezadowolony nic mu nie pasuje . Najchętniej jakby ludzie 24 h robili za ochłapy

Fery

W Klakierze mają jeszcze chętnych ludzi do pracy czy są masowe ucieczki i pani prezes staje już przy maszynach do pracy na produkcji?

Stan
@Fery

Polacy z długim stażem (usunięte przez administratora)stamtąd hurtowo. Za to ukrainy jest coraz więcej. Przy nowych projektach to Pani prezes faktycznie bd musiała stanąć na maszynach za jakiś czas bo nie bd miał kto robić. Jak firma daje umowy przez Grammer ukraińcom to o czymś to świadczy. Nikt z polakow już nie chce szkolić przypakowanych byków ze wschodu.

@Stan

Ja umowę pod grammera dostałam po prawie trzech latach pracy przez pośredników...

Wera

Ok, ciekawe. A jak dostaje się już umowę od firmy, nie od pośrednika, to na jaki czas jest ta pierwsza umowa od nich? I czy w tych umowach firmowych są jakieś lepsze benefity niż od pośrednika??

Ptak

Czy w Grammerze są wysokie normy do wyrobienia?

Olek

Nie polecam . Brak szacunku do pracownika .

Elżbieta
@Olek

Kurcze, ale dlaczego? Bo to bardzo ogólne stwierdzenie, ale nie ma konkretów. Chodzi o kwestie finansowe? Brak kasy? Nieterminowość? Pensja niecała na koncie? Skąd ten brak szacunku?

Jaro

Czyżby pani z kadr?

@Elżbieta

Brak szacunku nie objawia się tylko przez opóźnioną wypłatę... Wynagrodzenie jest zawsze na czas. Myślę, że bardziej chodzi o inne rzeczy. Np. Śmieszne podwyżki, szarpanie się przez pół roku o dosłownie każdą złotówkę więcej... Normy ciągle w górę, brak wysłuchania pracownika, bo zawsze da się zrobić więcej, rzucanie po stanowiskach, żeby Ukraińcy mieli pracę... Myślę, że każdy zdrowo myślący pracownik wymieni wiele takich przykładów

Sensej

Mak

Starzy pracownicy uciekają bo nikt już nie chce pracować z ukraińcami. Ostatnio przyjmuje się ich tyle że Polakowi pozostanie jedynie nauczyć się mówić po ukraińsku. Bariery językowe nie rzadko prowadzą w tej firmie do sporych problemów, za które potem dostaje się Polakom. Ta firma powoli upada na własne życzenie. Wolą przyjaciół ze wschodu pracujących po 12 i robiących straty w towarze, niż stabilnego Polaka dbającego o jakość i angazujacego się sumiennie w każdy nowy projekt. Dno to mało powiedziane.

Ola

Odradzam takery każdemu kto się szanuje i swoje zdrowie . Każdy normalny stamtąd ucieka

Józia
@Ola

Dlaczego? Chodzi o kasę? Bo mnie pensja interesuje. Wypłacają całą umówioną pensję i w terminie zawsze? Jak to jest z tą kwestią?

Kandydatka

Witam, chcialam zapytac jakie agencje rekrutuja aktualnie do Grammer w Bielsku Bialej? Tylko Trenkwalder czy jeszcze jakas agencja pracy?

Elżbieta

Ciekawe są te normy. A czy jak się nie wykona norm, to nie ma premii czy jest może obcinanie po pensji? na co te normy mają wpływ finalnie?

Xx

Każdy wie że najgorszy dział i (usunięte przez administratora) . Co przyjdzie nowa osoba to zaraz odchodzi i nie dziwię się wcale z takim taktowaniem jak tam jest to gościu będzie za chwilę sam robił

Nieznajomy

Żeby to było jasne Po pierwsze - niestety ale prawda jest taka że dyrektor czyli szefowa tego miejsca nadaje sie jedynie do natychmiastowego wydalenia z tego zakładu i to jest jedna sprawa a z jakiego powodu to zaraz opowiem. Po drugie - kierownik produkcji (z jednej strony porządny gość) ale tak naprawde nie nadaje sie nawet do sprzątania tego zakładu a co dopiero do prowadzenia takiego stanowiska gdzie nie jest w stanie podjąć samodzielnie żadnej decyzji i o wszystkim decydują ludzi pod nim. Po trzecie - cały czas do tego zakładu przyjmowani są nowi ludzie którzy po chwili odchodzą sami a wszystko przez jednego oszołoma który kompletnie nie nadaje sie do prowadzenia jakiegokolwiek stanowiska kierowniczego a co dopiero do prowadzenia precyzyjnego działu jaguara. Bez przerwy ludzie są przyjmowani a pozniej sami odchodzą i ani zakład ani agencja na to kompletnie nie reaguje jednocześnie wiedząc o tym z jakiego powodu tak sie dzieje i to jest własnie dokończenie punktu pierwszego !!!

Zostaw merytoryczną opinię o Grammer Automotive Polska - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Grammer Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Grammer Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 47.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grammer Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 1 to opinie pozytywne, 28 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grammer Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w Grammer Automotive Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grammer Automotive Polska
2.4/5 Na podstawie 197 ocen.

Grammer Automotive Polska