Opinie o Grammer Automotive Polska w Bielsko-Biała

Grammer Automotive Polska
2 193 434 5 1
BB..

Nie polecam pracy w tym zakładzie. Normy podnoszone cały czas są nie do wyrobienia. Notoryczne zabieranie premii. Brak szacunku do pracownika. W upały temperatury na hali sięgają 40 stopni. Nie wspomnę już o bólu rąk, nadgarstków. Wynagrodzenie nie jest adekwatne do wykonywanej pracy. Najlepiej omijać tę firmę szerokim łukiem.

Maciej
@BB..

Piszesz o pracy w wysokiej temperaturze. Czy nie ma możliwości założenia klimatyzacji lub ustawienia wiatraków dla pracowników? Nie napisałaś, czy pracodawca zapewnia dostęp do wody pitnej, bo przy tak wysokich temperaturach jest to wskazane. Rozumiem, że trudno jest zdobyć premie, ale czy są także inne dodatki które mogły podnieść pensję? Liczę, że mi odpowiesz.

Seba Nowy wpis
@Maciej

Jezeli sobie staniesz w lecie na montażu i obok ciebie stoi rozgrzny piec badż tzw. Fena do tego dołożysz normę, ktora zeby zrobic musisz (usunięte przez administratora) jak Pendolino - to prosze cię o jakiej klimatyzacji ty mówisz. Wszystko fajnie wyglada tylko z punktu obserwatora. Kiedyś też myślałem ze ta praca to lajcik dopoki sam sie joe przekonałem ile wysiłku i zdrowia kosztuje taka "przgjemność"

Tak2Nie
Pioter Nowy wpis
@Maciej

Oprocz premi ktorej i tak nie dostajemy nie ma zadnych dodatków. Brak jakichkolwiek świadczeń typu wczasy pod gruszą , premie za nie chorowanie czy karty Multisport. Jedynym marnym swiadczeniem są bony na swięta około 1000 zł na caly rok. Żal.pl Normy ustala się kompletbie nie biorąc pod uwagę ludzkich możliwości i uciążliwosci pracy wykonywanej w sposob monotonny. Firma raczej nastawiona na czeroanie zysków kosztem pracowników. Firma nie ma kompletnie poczucia dzielenia sie wyoracowanymi zyskami imz prscownikami ktorzy tworzą firmę. Wystsrczy poczytsć jak to wyglada w innych firmach za granicą w tej branży, to czlowuekowi odechciewa sie pracy dla Grammer Automotivw Polska

TakNie

Czy pracownicy Grammer Automotive Polska chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

Jankes Nowy wpis
@Pytanie

Nie ma w tej firmie zadnych form integracji. Firma nie organizuje systematycznie żadnych imprez firmowych, które pozwalały by na lepszą integrację pracowników i dawały fundament do wyrobienia pozytywnej opini o tej firmie. A szkoda bo w wielu firmach jest to wręcz rytułał tworzenia dobrej atmosfery wśród pracowników.

Agnieszka

Cześć, jak duża jest rotacja pracowników w tej firmie?

BKS Nowy wpis
@Agnieszka

Dosyć spora bym powiedział.

Taki jest cel ...

Taka prawda że norma jest ustalana pod możliwości robota a nie pracownika. Tym sposobem tracą doświadczonych pracowników i wątpię w to żeby nowi pracownicy chcieli pracować przy tak wysokiej normie, zanim by ją zrobili minął by chyba rok. Za niedługo nie będzie nikogo do pracy na tych działach. Z doświadczenia odradzam.

Ranking
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Hajer
Nazwa działu: Produkcja

Grammer, to żałosna firma. Patrząc na to jakie pakiety socjalne oferują inne firmy, to aż coś sciska człowieka w gardle. Brak jakichkolwiek benefitów z wyjatkiem kart Sodexo na Święta. To jest poprostu jedno wielkie nic zważywszy na fakt ze jest to niespełna 1000 zł na rok.

Taker
Nazwa działu: Produkcja

Pracowałem do niedawna na takerowaniu w tej firmie. Po wprowadzeniu robotów normy poszły tak w górę, ze fizycznie to jest nie wykonalne ale oczywiście dla kierownictwa kazdy pretekst do zabrania premi jest dobry. Ich zdanie jest też tqkie, ze ludzie ściemniają. Nie mają pojęcia z jakim bólem ludzie sie na tym dziala zmagają.Czyli suma sumarum jest tak, ze trzeba robić jeszcze więcej za mniejsze pieniądze przy ogromnym bólu rąk. Jezeli ktos trafi w tej firmie na takerowanie (dział C205 albo MFA2) to odradzam. Wykańczalnia. Do tego notoryczne kontrolowanie czy czasem pracownik za długo nie stoi. Nie ma czasu nawet oddechu złapać a co dopiero pójść do toalety. Takery to najgorsza praca w tej firmie. Zarobki nie adekwatne do uciążliwosci wzgledem innych działów gdzie praca jest mniej monotonna i uciążliwa. Zdrowie: słuch wysiada przez hałas, oczy wysiadaja przez plastikowe okulary ochrone a ręce z odgniatami ogromnymi bólami, drętwieniem, skurczami i cieśnią nadgarstka od ciężkiego stalowego takera nadają się do niczego.

Tak11Nie
Xyz

(usunięte przez administratora)nie polecam nikomu !

Jaruś

Może trzeba w takim razie zmienić pracę? Taka praca i nikt nie mówił , że będzie lekko!

TakNie4
Ja to ja

Z całego serca nie polecam pracy w tej firmie. Panuje tam wyzysk pracownika, brak szacunku nawet do pracowników z kilkunastoletnim stażem. Latem temperatury na hali sięgają 40 stopni. Normy ciągle są podnoszone a zarobki na stale niskim poziomie. O urlopie gdy jest dużo zamówień można pomarzyć, z kolei kiedy zamówienia spadną pracownik jest wysyłany na urlop przymusowo. Dużo zależy też od działu na jaki się trafi bo można trafić na dział gdzie będzie źle a równie dobrze można wylądowac na dziale gdzie będzie bardzo źle. Nowi pracownicy są przyjmowani przez pośrednika a aby trafić pod firmę to kilka dobrych lat należy przepracować. Po 2 latach pracy trzeba znaleźć dobrego lekarza bo ręce wysiadają, najlepiej to zapisać się do specjalisty od razu przy rozpoczęciu pracy w firmie bo kolejki długie. Podsumowując, szczerze odradzam pracy w tej firmie, polecam omijać ją szerokim łukiem.

Romero

Ogolnie spoko. Jezeli komuś nie przeszkadza fakt ogromnego bólu rąk, stawow, nadgarstków. Po 2 latach pracy predyspozycje do operacji cieśni nadgarstków. Zgrubienia kości itp. To tylko niektore z atrakcji jakie funduje Grammer w BB. Oprocz tego normy istalane na podstawie zamówień a nie na podstawie możliwości fizycznych ludzi. Nie ma czasu czlowiek na nic. Chodz według szanownej pani Kieronik produkcji mamy jak w raju. Podczas gdy ona sama kilkakrotnie na dzien goni w godzinach pracy na stołówkę z reklamowką pełną wałówki bo przeciez ona jest zmeczona siedzeniem za boireczkiem jak nikt z produkcji. Zero szacunku dla ludzi.

Tak5Nie
Gacek

Witam jak wyglada praca ? Ile zarobie na początku ?

Byly pracownik

Pracowalem w tej firmie jeszcze do niedawna, sporo lat tam spędziłem, nadgodziny jeżeli prosili zostałem, żadnych urlopów na żądanie, notorycznych l4. Przeszkolenie na roznych stanowiskach, kilku liniach, a na sam koniec kopną w tylek, śmieszna firemka, (usunięte przez administratora) zostały. No i miejsce dla kolegów zza wschodniej granicy się zwolnilo. Brawo!!!! Zero szacunku

@Byly pracownik

Czy podpowiesz nam jak długi staż pracy osiągnąłeś w Grammer Automotive Polska? Jak sądzisz, co musiałoby się w firmie zmienić, by pracownicy czerpali satysfakcje z zatrudnienia? Czekamy na Twój merytoryczny komentarz.

@Aneta

Pracownicy są na drugim planie, pierwszy to norma..

Tak5Nie

@Były pracownik

Rozumiem, że masz takie zdanie na ten temat, jednak gdybyś mógł coś zmienić w firmie, to co by to było? Czy skupiłbyś się na atmosferze panującej w tym miejscu pracy? A może to właśnie traktowanie pracownika musiałoby ulec zmianie w Grammer Automotive Polska? Jak sądzisz?

TakNie3

Hamit
@Aneta

Może napisz kogo reprezentujesz a później pytaj co trzeba zmienić w firmie !!!!

Tak2Nie
Mati

Jak sprawa z pracą na magazynie? Pozdrwiam

Kierowca

Kto obecnie zarządza na wtrysku jaki kierownik?

Kierowca

Czy(usunięte przez administratora)jeszcze pracuje?

Kola

Firma stosuje 4-miesięczny okres rozliczeniowy. Skutkuje to przede wszystkim tym że nadgodziny (praca w weekendy) są wypłacane 3 razy do roku. Jest to totalny brak poszanowania pracy i wysiłku wkładanego przez pracowników w funkcjonowanie firmy. Pracownik za swoją ciężką pracę swiadczoną po godzinach jest w ten sposób okradany z tego co jest mu należne niezwłocznie po jej wykonaniu. Praktyka ta stosowana przez firmę budzi wiele zastrzeżeń wśród załogi firmy każdego roku. Nie mniej jednak tego typu stosowane działania przez Grammer sprawiają że bardzo dużo starszych pracowników po prostu odchodzi z tej firmy. Czują się w ten sposób upokażani i okradani przez Zarząd Firmy G.A.P. Firma staje się powoli jednym wielkim ukraińskim "Eldorado". Polskich pracowników zastępuje się tymi zza wschodniej granicy. Wprowadza to bardzo duży niepokój wśród miejscowych pracowników z Polski i niepewność co do dalszych ich losów w tej firmie. Firma jest nastawiona na totalny wyzysk biorąc pod uwagę o ile lepiej traktowani są pracownicy tej samej spółki choćby w niemieckim Ambergu. Totalna przepaść finansowa. A praca / branża przecież dokładnie ta sama. Dlaczego w Niemczech się da a w Polsce już nie koniecznie. Polak staje się we własnym kraju przysłowiowym "chińczykiem" który ma pracować i nie upominać się o swoje.

Tak14Nie

Hamit

Przykro jest pisać ale firma Grammer POLSKA rządzi się swoimi prawami,brak szacunku dla pracowników którzy w tej firmie pracują od kilkunastu lat !!!! oczywiście mowa o produkcji i magazynie bo (usunięte przez administratora) mają się dobrze!!!!Nie polecam tej firmy jeżeli ktoś liczy na szacunek i docenione oraz wynagrodzenie adekwatne do swoich umiejętności to nie w tym zakładzie!!!!!i jak czytam że są jakieś premię za nie chorowanie,bony na święta to żal zrozumieć tych ludzi co tak piszą!!!!premia za niechorowanie była tylko raz w 2017 roku i więcej niema i nie będzie a bony na święta to idą z socjalnego a nie od firmy.Pozdrawiam i proszę nie pisać nie prawdy i wprowadzać ludzi w błąd!!!!

Tak7Nie

Ciekawa

Witam ile zarabia się w firmie grammer bez nadgodzin lub z nadgodzinami?

Aneta

Czy ktoś może podpowiedzieć coś użytkownikowi @Kaja? @Kaja, jesteś w dalszym ciągu pracownikiem firmy? Może mogłabyś powiedzieć nam coś na temat warunków pracy w tym miejscu? Jaka atmosfera panuję w firmie? Będziemy wdzięczni za Twoją odpowiedź.

Tak6Nie2

Kaja

Witam. Czy pracuje tutaj ktoś z Żywca i dojeżdża samochodem? Z gory dziękuję za odp.

Aneta

@anonymous, czy jesteś pracownikiem firmy? Możesz powiedzieć nam coś więcej na temat pracy w tym miejscu? Chciałabym dowiedzieć się czegoś na temat benefitów pozapłacowych w firmie. Czy takowe są dostępne dla pracowników? Jeśli tak to w jakiej formie? Twoja opinia będzie bardzo istotna dla użytkowników forum.

Tak2Nie1

Niezadowolony

Pracuje w tym zakładzie koło 3 lat - owszem awans przeszedłem szybko ale ile musiałem poświęcić

Tak1Nie

anonymous
@Niezadowolony

Pracując w tej firmie długi czas myślę że poświęciłeś jedynie swoją godność żeby awansować;)

Aneta

@Ulka, czy pracujesz obecnie w Grammer Automotive Polska? Możesz powiedzieć nam coś więcej na temat atmosfery panującej w tym miejscu pracy? Jak wygląda kwestia benefitów pozapłacowych w Grammer Automotive Polska? @A wiec slucham, czy znasz już odpowiedzi na swoje pytania? Może zdecydowałeś się już podjąć zatrudnienie w firmie?

Tak2Nie1

Ulka

Firma dobrą opinię więc już tak nie narzekajcie.

A wiec slucham

Jak praca wygląda zarobki normy bo nie będę przychodził żeby komuś po tygodniu przypie...... ???? dzięki za odp

TakNie

Dawno nikt z Was nie pozostawił merytorycznej opinii o Grammer Automotive Polska jako pracodawcy. Czy zaszły w firmie jakieś istotne zmiany, ważne z perspektywy osób tam pracujących, o których możecie napisać na forum?

Karol

Jak jest dobra wypłata to na dodatki socjalne sami sobie zarabiamy.

Aneta

@Ewelka, z pewnością jest do tego odpowiedni wątek - ten dotyczy pracy w Bielsko-Białej :) @Niezadowolony, a jak wygląda socjal w Grammer Automotive Polska? Pracownicy mogą liczyć na jakieś dodatkowe benefity? W przypadku wyjazdu za granicę czy wcześniej warunki zakwaterowania były ustalane z pracownikami? @Kamila, zdecydowałaś się podjąć pracę w tym miejscu? Jeśli tak, to zachęcam do podzielenia się swoją opinią na temat tego pracodawcy.

Ferdziu
@Aneta

Socjal - przez 1 rok pracy - BRAK!! brak bonów, paczek itp PS. Na Boże Narodzenie i Tłusty czwartek - po 2 pączki :) dla wszystkich. Na bogato

Tak3Nie

Nina

Hej:-) Chciałam się przyjac do Sosnowca, czy możecie powiedziec ile tam na rękę wychodzi? Czy ludzie w porządku i czy sa szansę na normalną stałą umowę? Dzięki

Ewelka

Czy ktos pracuje moze w tej firmie ale w sosnowcu?????

nick...
@Ewelka

Ja pracuję w Sosnowcu. Mnie osobiście się podoba. Wyplata na czas, trzy zmiany, 8 godzin dziennie :)

Tak1Nie

Zostaw opinię o Grammer Automotive Polska - Bielsko-Biała

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie