counter
2 193 459 5 1

Popularne opinie

BB..

Nie polecam pracy w tym zakładzie. Normy podnoszone cały czas są nie do wyrobienia. Notoryczne zabieranie premii. Brak szacunku do pracownika. W upały temperatury na hali sięgają 40 stopni. Nie wspomnę już o bólu rąk, nadgarstków. Wynagrodzenie nie jest adekwatne do wykonywanej pracy. Najlepiej omijać tę firmę szerokim łukiem.

Tak15Nie1
Kamila

Właśnie zadzwonili z agencji że chcą mnie tam zatrudnić na produkcji oferta warta uwagi czy dac sobie spokój ????

Tak47Nie

Jan

Czy zakład cały czas pracuje czy może że względu na koronawirusa ma przestoj?

Kola

Firma stosuje 4-miesięczny okres rozliczeniowy. Skutkuje to przede wszystkim tym że nadgodziny (praca w weekendy) są wypłacane 3 razy do roku. Jest to totalny brak poszanowania pracy i wysiłku wkładanego przez pracowników w funkcjonowanie firmy. Pracownik za swoją ciężką pracę swiadczoną po godzinach jest w ten sposób okradany z tego co jest mu należne niezwłocznie po jej wykonaniu. Praktyka ta stosowana przez firmę budzi wiele zastrzeżeń wśród załogi firmy każdego roku. Nie mniej jednak tego typu stosowane działania przez Grammer sprawiają że bardzo dużo starszych pracowników po prostu odchodzi z tej firmy. Czują się w ten sposób upokażani i okradani przez Zarząd Firmy G.A.P. Firma staje się powoli jednym wielkim ukraińskim "Eldorado". Polskich pracowników zastępuje się tymi zza wschodniej granicy. Wprowadza to bardzo duży niepokój wśród miejscowych pracowników z Polski i niepewność co do dalszych ich losów w tej firmie. Firma jest nastawiona na totalny wyzysk biorąc pod uwagę o ile lepiej traktowani są pracownicy tej samej spółki choćby w niemieckim Ambergu. Totalna przepaść finansowa. A praca / branża przecież dokładnie ta sama. Dlaczego w Niemczech się da a w Polsce już nie koniecznie. Polak staje się we własnym kraju przysłowiowym "chińczykiem" który ma pracować i nie upominać się o swoje.

Tak15Nie

Wszystkie opinie

Zainteresowana Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 36 dni.
Kandydat

Witam jak wygląda praca na piankowni? jest oferta pracy i zastanawiam się czy warto

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 43 dni.

Czy w Grammer Automotive Polska panuje luźna atmosfera?

TakNie3
***

Dlaczego usunęliście wpisy że w czasie pandemi WYLECIELI PRACOWNICY AGENCJI??? Przecież to tylko prawda, mieli poprostu w du.. pie ludzi jak sobie poradzą w tym ciężkim okresie... Żenada!

X Nowy wpis
@***

Nie tylko z agencji. Wstyd brać dofinansowanie z tarczy, by utrzymać stanowiska po czym zwalniać, a pracownicy do dziś tej rekompensaty nawet nie widzieli.

Werdi

Praca jak praca. Ale firma ta bie zrobiła nigdy nic dla praciwników aby mogli powiedzieć ze warto w niej pracować. Żadnych przywilejów. Szanowna Pani Prezes przechodziła wielkie męki jak pracownicy upominali się o imprezę integracyjną na 20 lat firmy w Polsce. W ostateczności z wielką łaską się udało.W innych firmach takie imprezy odbywają się co roku i nie mają problemu zeby pare złotych wydać. Premie jubileuszowe za 5 10 15 i 20 lat to jakieś nieporozumienie. Zaledwie pare złotych. Urlopy przymusowe w sytuacji braku pracy to rutyna w tej furmie. A Związki zawodowe nie zgłaszają tego do PIPu. A pracownicy tracą najbardziej. Premie wyrobieniowe i jakościowe to nie chluba tej firmy bo notorycznie są zabierane. Moze nie całe ale częściowo w skuteg czego pracownik otrzymuje na wypłatę 200-300 zł mniej. Normy podnoszone nie według możliwości fizycznych pracowników a według ludzi z biura którzy nie mają pojęcia o pracy na montażu i o bólu z jakim każdy z nas się zmaga. Swiadczenia socjalne to jedynie bony świąteczne w liczbie, dużo poniżej tysiąca złotych. Brak jakiego kolwiek poszanowania pracownika. Firma dba tylko o swoje interesy. W momentach audytów i inspekcji z centrali robi się wielkie porządki na pokaz. Chciałbym kiedyś doczekać czasów aż firma zrobi coś z nienacka dla pracowników, bez żadnego żebrania, (jak to jest w zwyczaju w Grammer) abym mógł powiedzieć coś pozytywnego o tej firmie. Narazie to co obserwuje w oatstnich miesiącach to mase ludzi się zwalnia a i nowi pracownicy wytrzymują średnio 1 rok. Co po niektórzy rezygnują nawet po jednym dniu.

Tak8Nie
Karolina
@Werdi

W jaki sposób są w Grammer przyznawane te premie jakościowe? Trzeba wyrobić jakąś normę? I czy masz o nich zapis w umowie?

Werdi
@Karolina

W zależności od działu i produkowanego modelu jest do wyrobienia określona norma. Jest to norma albo grupowa albo indywidualna. Przy tej grupowej musisz wyrobić norme określoną wraz współpracownikami przy indywidualnej pracujesz sama na siebie niezależnie od innych ale tak jest głownie tylko na takerowaniu podłokietnika gdzie pracują mężczyźni i w niewielkiej ilości kobiety. Jezeli nie wyrobisz normy adekwatnie zabiera się premie ilościową, może nie całą ale daje się to znacznie odczuć na wypłacie. Normy są podnoszone co jakiś czas i to jest największy problem. Trzeba robić wieksze ilości dbając przy tym o jakoś tego co się produkuje. W razie reklamacji klienta zabierana jest bowiem premia jakościowa. O normie nie ma mowy w umowie. Ale to nie problem bo specyfike pracy kazdy poznaje na próbie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Mozna wtedy też przy okazji porozmawiać z pracownikami którzy już pracują na danym dziale od jakiegoś czasu i mają jakąś opinie o danej pracy.

Tak3Nie
Leo
@Werdi

Szantażują i zmuszają do wypisania urlopu na postoju wstecz. Sprawdzone w Pipie, że nie zgodne z prawem, a związki zawodowe nic z tym nie robią.

*** Nowy wpis
@Leo

Słuszna uwaga ????

Tak1Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Byly pracownik

Pracowalem w tej firmie jeszcze do niedawna, sporo lat tam spędziłem, nadgodziny jeżeli prosili zostałem, żadnych urlopów na żądanie, notorycznych l4. Przeszkolenie na roznych stanowiskach, kilku liniach, a na sam koniec kopną w tylek, śmieszna firemka, (usunięte przez administratora) zostały. No i miejsce dla kolegów zza wschodniej granicy się zwolnilo. Brawo!!!! Zero szacunku

Tak8Nie
@Byly pracownik

Czy podpowiesz nam jak długi staż pracy osiągnąłeś w Grammer Automotive Polska? Jak sądzisz, co musiałoby się w firmie zmienić, by pracownicy czerpali satysfakcje z zatrudnienia? Czekamy na Twój merytoryczny komentarz.

@Aneta

Pracownicy są na drugim planie, pierwszy to norma..

Tak7Nie
@Były pracownik

Rozumiem, że masz takie zdanie na ten temat, jednak gdybyś mógł coś zmienić w firmie, to co by to było? Czy skupiłbyś się na atmosferze panującej w tym miejscu pracy? A może to właśnie traktowanie pracownika musiałoby ulec zmianie w Grammer Automotive Polska? Jak sądzisz?

TakNie6

Hamit
@Aneta

Może napisz kogo reprezentujesz a później pytaj co trzeba zmienić w firmie !!!!

Tak5Nie1
@Byly pracownik

Dokładnie tak jest wyzysk pracownika i zero szacunku na koniec kopną w tyłek i spadaj....

BB..

Tak15Nie1
Maciej
@BB..

Piszesz o pracy w wysokiej temperaturze. Czy nie ma możliwości założenia klimatyzacji lub ustawienia wiatraków dla pracowników? Nie napisałaś, czy pracodawca zapewnia dostęp do wody pitnej, bo przy tak wysokich temperaturach jest to wskazane. Rozumiem, że trudno jest zdobyć premie, ale czy są także inne dodatki które mogły podnieść pensję? Liczę, że mi odpowiesz.

Seba
@Maciej

Jezeli sobie staniesz w lecie na montażu i obok ciebie stoi rozgrzny piec badż tzw. Fena do tego dołożysz normę, ktora zeby zrobic musisz (usunięte przez administratora) jak Pendolino - to prosze cię o jakiej klimatyzacji ty mówisz. Wszystko fajnie wyglada tylko z punktu obserwatora. Kiedyś też myślałem ze ta praca to lajcik dopoki sam sie joe przekonałem ile wysiłku i zdrowia kosztuje taka "przgjemność"

Tak6Nie
Pioter
@Maciej

Oprocz premi ktorej i tak nie dostajemy nie ma zadnych dodatków. Brak jakichkolwiek świadczeń typu wczasy pod gruszą , premie za nie chorowanie czy karty Multisport. Jedynym marnym swiadczeniem są bony na swięta około 1000 zł na caly rok. Żal.pl Normy ustala się kompletbie nie biorąc pod uwagę ludzkich możliwości i uciążliwosci pracy wykonywanej w sposob monotonny. Firma raczej nastawiona na czeroanie zysków kosztem pracowników. Firma nie ma kompletnie poczucia dzielenia sie wyoracowanymi zyskami imz prscownikami ktorzy tworzą firmę. Wystsrczy poczytsć jak to wyglada w innych firmach za granicą w tej branży, to czlowuekowi odechciewa sie pracy dla Grammer Automotivw Polska

Tak2Nie
Karolina
@Pioter

Dziękuję Ci za tę wypowiedź, choć nie nastraja ona zbyt optymistycznie. Czy widzisz jakieś plusy pracy na produkcji? Chciałabym się dowiedzieć, ile czasu trwa zmiana i czy są w niej przewidziane jakieś przerwy na regenerację, obiad itp. Będę Ci wdzięczna za szerszy opis pracy w Grammerze od tej strony.

@BB..

Wszystko co piszesz zgadza się!

Jan

Czy zakład cały czas pracuje czy może że względu na koronawirusa ma przestoj?

Pracuje... :(

Marek T.
@Jan

Z tego co słyszałem to od 01.04.2020 grammer w Bielsku-Białej ma "postój". Niestety nie obyło się też bez zwolnień pracowników zatrudnionych przez agencje pracy...

Tak2Nie2
@Marek T.

Ile osób?

prawa ręka

6 osób

@***

Tak zapytałam bo słyszałam, że 30.

@Jan

Ruszyła praca, ale są zwolnienia z powodu złej sytuacji w firmie.

Tak2Nie1

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego teamu w Grammer Automotive Polska?

@Pytanie

A co są przyjęcia? Bo z tego co wiem to zwolnienia....

Zainteresowany

Hej. Ile zarobi nowy bez nadgodzin?

@Zainteresowany

Ok 2300-2500

Aneta

@pracownik wygląda na to, że Grammer Automotive Polska ma naprawdę rozbudowany system premiowania. Dawno się z takim ne spotkałam. Czy w takim razie istnieje realna szansa na zdobycie wszystkich w ciągu jednego roku?

Tak3Nie4
nie

nie

@Aneta

A ja mówię, że tak. Oprócz premii za "nie chorowanie",stażowego, bonów okazyjnych wszystkie premie można dostać co miesiąc. Kiedy jakiejś premii nie dostaniemy, bądź dostajemy mniej? Wyrobieniowa- jak sama nazwa brzmi, zalezy czy sie wyrobimi z normami dziennymi czy tez nie. Ale zazwyczaj jest wyrobienie. Jakosciowa- mozna wnioskowac po nazwie. Jakosc, czyli jesli nie ma jakis definitywnych reklamacji od klienta na jakosc wyrobu, mamy cala premie. Premia za nie chorowanie- jest dawana raz na rok. Jak w jakims miesiacu pojdziemy na L4 mamy o okolo 100 zl mniej z tej premii.

Abc
@Pracownik

Od jednego do trzech dni nieobecności -150 zł., czyli lepiej odrazu trzy dni wziąść, powyżej 3 dni już wiecej tracisz bo tez premie akordową , mniej więcej 500 zł za miesiąc chorobowego. Proszę pisać prawdę !!!!

Tak1Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 245 dni.

Ciężko jest w systemie 12/12 w Grammer Automotive Polska? Ktoś coś?

Miko
Użytkownicy czekają na odpowiedź 321 dni.

Czy wiadomo coś już o podwyżkach grupowych na przyszły rok?

TakNie1

Czy pracownicy Grammer Automotive Polska chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

Jankes
@Pytanie

Nie ma w tej firmie zadnych form integracji. Firma nie organizuje systematycznie żadnych imprez firmowych, które pozwalały by na lepszą integrację pracowników i dawały fundament do wyrobienia pozytywnej opini o tej firmie. A szkoda bo w wielu firmach jest to wręcz rytułał tworzenia dobrej atmosfery wśród pracowników.

BKS

Dosyć spora bym powiedział.

Taki jest cel ...

Taka prawda że norma jest ustalana pod możliwości robota a nie pracownika. Tym sposobem tracą doświadczonych pracowników i wątpię w to żeby nowi pracownicy chcieli pracować przy tak wysokiej normie, zanim by ją zrobili minął by chyba rok. Za niedługo nie będzie nikogo do pracy na tych działach. Z doświadczenia odradzam.

Tak11Nie
Hajer

Grammer, to żałosna firma. Patrząc na to jakie pakiety socjalne oferują inne firmy, to aż coś sciska człowieka w gardle. Brak jakichkolwiek benefitów z wyjatkiem kart Sodexo na Święta. To jest poprostu jedno wielkie nic zważywszy na fakt ze jest to niespełna 1000 zł na rok.

Tak5Nie1
Taker

Pracowałem do niedawna na takerowaniu w tej firmie. Po wprowadzeniu robotów normy poszły tak w górę, ze fizycznie to jest nie wykonalne ale oczywiście dla kierownictwa kazdy pretekst do zabrania premi jest dobry. Ich zdanie jest też tqkie, ze ludzie ściemniają. Nie mają pojęcia z jakim bólem ludzie sie na tym dziala zmagają.Czyli suma sumarum jest tak, ze trzeba robić jeszcze więcej za mniejsze pieniądze przy ogromnym bólu rąk. Jezeli ktos trafi w tej firmie na takerowanie (dział C205 albo MFA2) to odradzam. Wykańczalnia. Do tego notoryczne kontrolowanie czy czasem pracownik za długo nie stoi. Nie ma czasu nawet oddechu złapać a co dopiero pójść do toalety. Takery to najgorsza praca w tej firmie. Zarobki nie adekwatne do uciążliwosci wzgledem innych działów gdzie praca jest mniej monotonna i uciążliwa. Zdrowie: słuch wysiada przez hałas, oczy wysiadaja przez plastikowe okulary ochrone a ręce z odgniatami ogromnymi bólami, drętwieniem, skurczami i cieśnią nadgarstka od ciężkiego stalowego takera nadają się do niczego.

Tak14Nie
Xyz

(usunięte przez administratora)nie polecam nikomu !

Jaruś

Może trzeba w takim razie zmienić pracę? Taka praca i nikt nie mówił , że będzie lekko!

Tak1Nie9
Ja to ja

Z całego serca nie polecam pracy w tej firmie. Panuje tam wyzysk pracownika, brak szacunku nawet do pracowników z kilkunastoletnim stażem. Latem temperatury na hali sięgają 40 stopni. Normy ciągle są podnoszone a zarobki na stale niskim poziomie. O urlopie gdy jest dużo zamówień można pomarzyć, z kolei kiedy zamówienia spadną pracownik jest wysyłany na urlop przymusowo. Dużo zależy też od działu na jaki się trafi bo można trafić na dział gdzie będzie źle a równie dobrze można wylądowac na dziale gdzie będzie bardzo źle. Nowi pracownicy są przyjmowani przez pośrednika a aby trafić pod firmę to kilka dobrych lat należy przepracować. Po 2 latach pracy trzeba znaleźć dobrego lekarza bo ręce wysiadają, najlepiej to zapisać się do specjalisty od razu przy rozpoczęciu pracy w firmie bo kolejki długie. Podsumowując, szczerze odradzam pracy w tej firmie, polecam omijać ją szerokim łukiem.

Tak10Nie

Zostaw merytoryczną opinię o Grammer Automotive Polska - Bielsko-Biała

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Grammer Automotive Polska
2/5 Na podstawie 193 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Kwiatkowskiego 73