Opinie o Grammer Automotive Polska w Bielsko-Biała

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Grammer Automotive Polska. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Grammer Automotive Polska na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grammer Automotive Polska w Bielsko-Biała

Janko

Szkoda czasu na tą firmę. Jezeli komuś zależy na zdrowiu to po ludzku odradzam. Praca tylko z pozoru wygląda na prostą. Normy robią swoje jednak. Pensja brutto to jakieś nieporozumienie - na początku niewiele więcej niż pensja minimalna w kraju, ktora zresztą od nowego roku 2023 ma wynosić 3390 zł brutto w całej Polsce. Za te pieniądze co oferuje Grammer to lepiej mopem kible zamiatać. Brak szacunku ze steony przełożonych. Zmiany ustalane pod widzimisie majstra. Brak jakiegokolwiek ciągu zmian. Człowiek nie ma mozliwości nic zaplanować. Osobiscie czułem się w tej firmie jak bym był ich własnością z ktorą mogą robić co mają ochotę. Poniewierają jak przysłowiową ścierką do podłogi.

Miś

W tej firmie jest z roku na rok coraz gorzej. Robotyzacja ktora rzekomo ma ułatwiać pracę tylko ją uteudnia. Normy coraz wyższe, pensje podnoszone o jakieś ochłapy. Ręce, nogi i kręgosłup do wymiany po przepracowanych paru latach. Człowiek więcej na lekarza wydaje niż ta firma oferuje na wypłatę. Poniewierają człowiekiem jak (usunięte przez administratora) Z działu na dział. Jak nie ma pracy to won na urlop. Pomijam fakt niektórych majstrów którzy mają nie równo pod deklem, ktorzy by zycie oddali za tą firmę byle tylko posadkę utrzymać. U łysego R.C. to już nikt nie chce pracować. Ludzie zwalniają się na potęgę.

Czy Grammer Automotive Polska zapewnia kartę multisportu?

Nie

Mirek

Czy w Grammerze na produkcji jest zapierdól na trzy zmiany?

Zszokowany.
@Mirek

Jest (usunięte przez administratora) Co nie ktorzy mają czas łazić za młodymi (usunięte przez administratora) A jest taki jeden żonaty. Żona robi jego też w tym zakładzie. Nie wiem komu się dziwić jemu czy młodej głupiej gęsi. Takie zakłady to wielki (usunięte przez administratora)

Pan Paweł

Witam chciałem zapytać na jakie zarobki można liczyć na początek i czy byłby ktoś chętny dojeżdzać z Żywca gdyż samemu nie opłacało by mi się wgl dojeżdzać przy obecnej cenie paliwa ?

Iwona
@Pan Paweł

Bede dojezdzac z zywca

@Iwona

Oni tutaj nie oferują jakiejś zwrotki za dojazd przypadkiem?

Iwona
@Renata

Nic mi o tym nie wiadomo. Ale bylam na rozmowie. Niestety slabo placa , jak sie odejmie koszty paliwa to zostanie tylko na rachunki

@Iwona

No tak myślałam czyli zwrotka albo nic inaczej trudno pewnie przy tych cenach przebrnąć. Ciekawe ile wartościowych osób z tego powodu potencjalnie tracą?

@Renata

Jak nie doceniają pracowników, którzy pracują wiele lat to myślisz, że przejmują się potencjalnie dobrymi pracownikami, których nie przyjęli? Szczerze, nie sądze

Renata

No nie wiem, ja to bym się przejęła, bo szkoda czasu w takim razie. No ale skoro tak twierdzisz to w ogóle czymkolwiek się tutaj przejmują?

Wszyscy piszą jak to źle w tym zakładzie ale o tym że zdrowi ludzie chorują po 4 miesiące w roku to nikt nie wspomni a dorabiają sobie nie powiem gdzie śmieszna firma że z tym nic nie robi

@Gość

Nie chcesz opowiedzieć o tym więcej szczegółów? Bo zabrzmiało dość interesująco... ;)

no
@Gość

Bo inaczej się nie da wyżyć. Wszyscy zadowoleni to po co to zmieniać?

@no

No ale skoro wszyscy zadowoleni to skąd narzekanie? Odruch bezwarunkowy?

Elżbieta
@Gość

Może po prostu ta praca jest tak kontuzjogenna że 4 miesiące w roku chorują np. przez problemy z kręgosłupem ??a kiedy nie ma tych osób które są na chorobowym to zatrudniają ludzi na zastępstwo?

Uczeń w technikum

Czy w Grammerze na produkcji trzeba mieć siły jak koń, żeby przepracować do emerytury przez 45 lat zaraz po skończeniu technikum?

Ha, ha. Siły jak koń. Niezłe porównanie. To praca jest taka ciężka. Jest akord czy coś w tym stylu?

Hej. Ile zarobi nowy bez nadgodzin?

@Zainteresowany

Ok 2300-2500

taka prawda
@Zainteresowany

Nie licz na cuda Ja już tu prawie 10 lat (usunięte przez administratora) ilości dla tej (usunięte przez administratora) korporacji i nawet 3000 na ręke nie mam... WSTYD I HAŃBA!!!

@taka prawda

No co ty? Z takim stażem pracy to pensja słabiutka. Nie ma premii albo nadgodzin żeby dorobić?

Wielki Uczony

Jak się dostać do pracy w biurze? Czy trzeba mieć wyuczony łeb po studiach, a później nie mieć zielonego pojęcia o produkcji w Grammerze?

realista
@Wielki Uczony

Najlepiej żebyś miał ciocie lub wujka już w biurze który to popchnie twoją kandyture na biurowe stanowisko. Możesz też włazić majstrom w(usunięte przez administratora) i lizać ile się da lub kablować na innych. Co do pojęcia o pracy to możesz być totalnym dzbanem a i tak dostaniesz te posade, liczą się rodzinne układy :)

Henio

Czy do Grammera w Bielsku-Białej są jeszcze chętni do pracy za 2500 złotych netto?

Zainteresowana

Witam jak wygląda praca na piankowni? jest oferta pracy i zastanawiam się czy warto

greg.w.
@Zainteresowana

Na piankowni jest praca raczej lekka ale cały czas musisz być przy maszynie, no i niestety 4 brygadówka, choć teraz są normalnie 3 zmiany bo roboty mniej

Lucyfer

Jaka tam jest sytuacja w Klakierze? Normy znowu podnieśli?

Cloue

Witam chcialabym się dowiedzieć ile najniższa krajowa lub najwięcej się zarabia na takiej produkcji plus premie w Grammerze?? Bo moja matka twierdzi iż ona się na tym nie zna lub niewie i myśli że 5.000 zł czy zarabiacie najniższowa krajowa a dokładnie ile jeśli można wiedzieć..?

Bob
@Cloue

Powiadają, że tera jest 2800 brutto i to by się zgadzało, a resztę policz se z kodeksu i nadgodzin. Jak pykniesz ze 200 godzin to 3 na wypłacie może zobaczysz.

Cloue
@Bob

Acha czyli tak jak mi mówił mój mąż Paweł Siąkała że najniższa krajowa bo tam w tej firmie Grammer 5 lat pracuje

KLLK

Czy ktoś pracował/pracuje na stanowisku spec.ds logistyka?

Babinicz
@KLLK

Ja pracowałem . Super praca nie to co w zoo.

zas

zarobki stoja od lat w miejscu bo te podwyzki sa smieszne mimo polrocznych negocjacji, pracownika z 15 letnim stazem zaraz dogoni najnizsza krajowa. Za to kamer mamy coraz wiecej ale to dla naszego bezpieczenstwa

Honorata
@zas

Rozumiem Twoje rozżalenie, ale tutaj trzeba od razu powiedzieć, że kwestia wysokości wynagrodzenia jest indywidualna. No a z kolie kamery w miejscu pracy to już normalka. Zarobki w Grammer Automotive Cie nie pasują, to już wiem - a co z benefitami? Maice jakieś?

Olo

Jabpierdole glonojada zatrudnili (usunięte przez administratora) sie gdzie się da klau..Adama starego za wodę wyjebali...niech placa za mieszkanie bo roznie bywa

Pyrtek

Już sześć lat nie pracuję w Grammerze, a Grammer dalej istnieje. Pracowałem w Grammerze, gdy pracowali na produkcji tylko Polacy, a teraz słyszałem, że dużo pracuje Ukrańcow.

@Pyrtek

Czemu sugerujesz, że skoro nie pracujesz w tym miejscu, to nie powinno już ono funkcjonować? :) Napisz proszę, jak teraz, z perspektywy czasu, oceniasz Grammer Automotive Polska.

Czy w Grammer Automotive Polska panuje luźna atmosfera?

***

Luźno to było na palarni :)

***

Dlaczego usunęliście wpisy że w czasie pandemi WYLECIELI PRACOWNICY AGENCJI??? Przecież to tylko prawda, mieli poprostu w du.. pie ludzi jak sobie poradzą w tym ciężkim okresie... Żenada!

X
@***

Nie tylko z agencji. Wstyd brać dofinansowanie z tarczy, by utrzymać stanowiska po czym zwalniać, a pracownicy do dziś tej rekompensaty nawet nie widzieli.

Werdi

Praca jak praca. Ale firma ta bie zrobiła nigdy nic dla praciwników aby mogli powiedzieć ze warto w niej pracować. Żadnych przywilejów. Szanowna Pani Prezes przechodziła wielkie męki jak pracownicy upominali się o imprezę integracyjną na 20 lat firmy w Polsce. W ostateczności z wielką łaską się udało.W innych firmach takie imprezy odbywają się co roku i nie mają problemu zeby pare złotych wydać. Premie jubileuszowe za 5 10 15 i 20 lat to jakieś nieporozumienie. Zaledwie pare złotych. Urlopy przymusowe w sytuacji braku pracy to rutyna w tej furmie. A Związki zawodowe nie zgłaszają tego do PIPu. A pracownicy tracą najbardziej. Premie wyrobieniowe i jakościowe to nie chluba tej firmy bo notorycznie są zabierane. Moze nie całe ale częściowo w skuteg czego pracownik otrzymuje na wypłatę 200-300 zł mniej. Normy podnoszone nie według możliwości fizycznych pracowników a według ludzi z biura którzy nie mają pojęcia o pracy na montażu i o bólu z jakim każdy z nas się zmaga. Swiadczenia socjalne to jedynie bony świąteczne w liczbie, dużo poniżej tysiąca złotych. Brak jakiego kolwiek poszanowania pracownika. Firma dba tylko o swoje interesy. W momentach audytów i inspekcji z centrali robi się wielkie porządki na pokaz. Chciałbym kiedyś doczekać czasów aż firma zrobi coś z nienacka dla pracowników, bez żadnego żebrania, (jak to jest w zwyczaju w Grammer) abym mógł powiedzieć coś pozytywnego o tej firmie. Narazie to co obserwuje w oatstnich miesiącach to mase ludzi się zwalnia a i nowi pracownicy wytrzymują średnio 1 rok. Co po niektórzy rezygnują nawet po jednym dniu.

@Werdi

W jaki sposób są w Grammer przyznawane te premie jakościowe? Trzeba wyrobić jakąś normę? I czy masz o nich zapis w umowie?

Werdi
@Karolina

W zależności od działu i produkowanego modelu jest do wyrobienia określona norma. Jest to norma albo grupowa albo indywidualna. Przy tej grupowej musisz wyrobić norme określoną wraz współpracownikami przy indywidualnej pracujesz sama na siebie niezależnie od innych ale tak jest głownie tylko na takerowaniu podłokietnika gdzie pracują mężczyźni i w niewielkiej ilości kobiety. Jezeli nie wyrobisz normy adekwatnie zabiera się premie ilościową, może nie całą ale daje się to znacznie odczuć na wypłacie. Normy są podnoszone co jakiś czas i to jest największy problem. Trzeba robić wieksze ilości dbając przy tym o jakoś tego co się produkuje. W razie reklamacji klienta zabierana jest bowiem premia jakościowa. O normie nie ma mowy w umowie. Ale to nie problem bo specyfike pracy kazdy poznaje na próbie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Mozna wtedy też przy okazji porozmawiać z pracownikami którzy już pracują na danym dziale od jakiegoś czasu i mają jakąś opinie o danej pracy.

Leo
@Werdi

Szantażują i zmuszają do wypisania urlopu na postoju wstecz. Sprawdzone w Pipie, że nie zgodne z prawem, a związki zawodowe nic z tym nie robią.

@Leo

Słuszna uwaga ????

Zostaw merytoryczną opinię o Grammer Automotive Polska - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Grammer Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Grammer Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 47.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grammer Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 1 to opinie pozytywne, 28 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grammer Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w Grammer Automotive Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grammer Automotive Polska
2.4/5 Na podstawie 197 ocen.

Grammer Automotive Polska