Opinie o Ronal Polska sp.zoo w Wałbrzych

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Ronal Polska sp.zoo. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Ronal Polska sp.zoo o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ronal Polska sp.zoo w Wałbrzych

Całe szczęście były pracownik

Tak naprawdę brak słów żeby opisać tą firmę.Nie wiem czy to kpina czy żart.Generalnie Ronal płaci tyle na starcie,że pracownik byle jakiego dyskontu spożywczego zarobi więcej.Jeśli chodzi o konkrety to jest to stawka 10 zł brutto na godzinę+ich tak zwana nagroda 11,50zł.Reasumując,pracując cały miesiąc w 4 brygadówce na 3 zmiany i 2 weekendy w miesiącu po 12 h zarobisz około 3500zł na ręke .Praca w wysokiej temperaturze(tapialnia,odlewnia-latem ponad 50 stopni na hali)z konfidentami którzy chodzą za ręke a za chwile podpierda...ją się na wzajem.Zero szacunku,traktują Cię jak tanią siłę roboczą.Nie ty to przyjdzie inny!!Zatrudniają Ukraińców i Hindusów bo nikt tam nie chce pracować za te pieniądze!!Jeśli brak Ci godności i szacunku dla samego siebie aplikuj do tego (usunięte przez administratora)

Iwona
@Całe szczęście były pracownik

Stawka 10 brutto w 2022? Aż ciężko to sobie wyobrazić i nie do końca rozumiem no bo w sumie przecież nie wiem czy to nawet niezgodne z prawem pracy nie jest. Dostajecie jakąś umowę ?

Ktoś tam
@Iwona

Taka jest stawka, do tego premia. W sumie zarobisz więcej niż minimalna krajowa. Tutaj pracodawca ma " bata " na pracownika. Jak coś nie pasuje to cyk i 500 mniej na wypłatę. Oczywiście to działa tylko w dół dla zwykłych ludzi. Dla rodzin kierowników i ich przyjaciół zasady są troszkę inne i tu mogą znowu troszkę więcej wyrwać z firmy. Więc tak naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Jeszcze nie słyszałem aby przez 8 lat firma dostała jakąkolwiek karę za takie traktowanie. Chyba nie ona jedyna tak robi na strefie. Tak długo jak ludzie chcą tam pracować, tak długo taki system będzie funkcjonować.

Czy w Ronal Polska sp.zoo zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Odpowiedź

Tak, znowu zwalniają ludzi.

?????
@Odpowiedź

A czy ktoś zna powód tej kolejnej fali zwolnień?

@?????

Mniejsze zamówienia, problemy branży, "wadliwa" polityka firmy, potrzeba "naprawienia" finansów firmy, a wreszcie konieczność zatrudnienia znajomych do biur.

Były pracownik i całe szczęści
@?????

Dodatkowo zmiana prezesa, który uważa że za dużo zarabiamy. Firma szuka oszczędności nie tam gdzie powinna. Za początek proponuję zawieszenie wszelkiego sponsorowania drużyn biorących udział w wyścigach. Takich sytuacji, że pracownicy są zwalniani w tak podstępny sposób jak u nas to nigdzie indziej nie znajdziecie. Powodzenia koledzy!

@Odpowiedź

Hmmm a ktoś wie kiedy zwolnią tego starca z bhp? Darmozjada który jest tak łasy na kasę że zgarnia pensję emeryturę a i tak napierdziela fuchy w godzinach pracy! Pazerny starzec Poprzedni prezes to tolerował bo to kolesie Tolerował też (usunięte przez administratora) ze strony Pana AS i to że nie szanuje ludzi Panie Stefanko już raz Pana wywieźli na taczce Może nowy Prezes przejrzy na oczy bo to wstyd dla zakładu Już chyba czas dla młodych Warto dać im szansę!

Ja chciałbym poznać nad jakim ważnym projektem pracują 2 Panie które 4 godziny dziennie okupują ławeczkę na odlewni, to musi być coś mega ważnego. Oby przyniosła firmie oszczędności. Z całego serca życzę Paniom wielu sukcesów.

Ciekawy
@Adam

Podpinam się do pytania ile osób trzeba zwolnić na produkcji żeby zatrudnić kolejne asystentki kolejnych nic nie robiących kierowników pomieszczeń dla nich braknie niedługo.A i tak szczytem jest bycie kierownikiem jednoosobowego działu bez podwładnych no chyba że zaraz asystentka będzie potrzebna bo samemu nudno bzdury wymyślać takie jak w np.KVP Oprócz czarnobiałych wydruków powinni dostać czarnobiałe monitory to tiktok przestanie być atrakcyjny

stara rura

No i poszedł na emeryturę. Ale i tak stara kadra się trzyma mocno. Cały czas od 25 lat ci sami ludzie u sterów, łącznie z nowym prezesem

Pr
@stara rura

Odszedł na szczęście ten który stosował (usunięte przez administratora) i był katem Kłamca i stary podrywacz!

Ronaldinio

Tak...w firmie ruszyła fala zwolnień od odlewni poprzez obróbkę mechaniczną i dociera na lakiernię. Ale niech Was nie zwiedzie sytuacja ekonomiczna w kraju bo jeśli mimo to z pracy sami rezygnują wieloletni pracownicy a nowi jeśli już to kończą na rozmowie o pracę to znaczy że firma nie jest już w stanie zaoferować nic by "wiedze starych zatrzymać a nowym przekazać".Tak...Tak to jest fala zwolnień pracowników ale to nie zakład ich zwalnia.Prezes razem z kierownictwem zasnął...pobudka może być dla nich bolesna ale nie budźmy ich.Tak smacznie śpią...Chrapanie niesie się na całym W14

Zażenowany

O takiej podwyżce marzyliśmy, z jednej strony dać, z drugiej zabrać. Dziękujemy !!! Ps. Czy suma tej zawrotnej kwoty jest brutto czy netto?

Ktoś
@Zażenowany

Myślę że każdy powienin mieć taką samą stawkę nie ważne ile pracuje a robi to samo. Też robię bardzo długo a nie dostałem nigdy żadnej podwyżki. Też nie sprawiedliwe że nowy ma większą stawkę.ogólnie po tylu latach pracy nawet się nie staram już. Robię bo robie. Nic nie motywuje już tutaj. Co chodzi o tą podwyżkę dla każdego to się okaże ale niech nikt raczej nie liczy na większe wypłaty. Jednym wyjdzie kilka złoty więcej drugim mniej. Można duzo tu pisać ale nic nie zmieni już tego zakładu. Prestiż Ronal upadł jakiś czas temu i nie odzyska już tego.

@Zażenowany

Nie płakać Panowie. Takiej podwyżki od 5 lat nie miałem. 50 groszy brutto X 168 godzin, na święta jak znalazł. Zawsze marzyłem o takiej pracy i takich kierownikach.

@Zażenowany

Nie byłeś na zebraniu z dyrektorem? Wszystko zostało wyjaśnione więc nie siej propagandy. To jest pierwszą podwyżka w najbliższym czasie. Nie wiem z jakiego jesteś działu, ale dział OM podpisywał już aneksy do umów. Przestań biadolić i zacznij pracować. Kiedy jest potrzeba przyjść na nadgodziny to przyjdź a nie narzekaj, że mało zarabiasz. Nie pytaj się do zakład zrobi dla Ciebie bo zakład już zrobił, zapytaj lepiej co Ty możesz zrobić dla zakładu i swoich kolegów. Pozdrawiam Cię Panie Zażenowany. Piłka jest po Twojej stronie.

@Tomek

Przeczytaj to co napisałem do Zażenowanego. W razie wątpliwości i pytań idź do kierownika swojego działu. Wszystkiego się dowiesz i przestaniesz pisać głupoty.

Xyz

Druga podwyżkę jaka dostaniesz w najblizszym czasie to wypowiedzenie ???????? obudź się człowieku ten zakład się konczy a z pustego i Salomon nie naleje za to brawo dla Pana Dyrektora za wciskanie ludziom brud!!!!

@Xyz

Kłamiesz i siejesz plotki. Jeżeli coś Ci się nie podoba to idź porozmawiaj o tym ze swoim przełożonym, a nie plotkujesz na forum. Tacy pracownicy jak Ty to wstyd i pośmiewisko. Jak jesteś w pracy to chodzisz z głupim uśmieszkiem i przytakujesz jak rozmawiasz z majstrem lub kierownikiem, a tutaj nagle masz więcej odwagi bo myślisz że jesteś anonimowy. Smutne masz życie. Jesteś sam.

Zażenowany

No, sorry ale nie znam nikogo kto był by zadowolony z pracy w Ronalu (atmosfera,finanse)

Xyz
@Zażenowany

Jak nie Pracownik jest zadowolony ;) tylko chłopak chyba pomylił rzeczywistości ze nie jest w roku 2011 kiedy Ronal był the Best tylko jest w Ronalu w roku 2021 gdzie firma znajduje się raczej w nieciekawej sytuacji, ogromne koszty produkcji, brak zamówień, kryzys branży tylko niestety aby zrozumieć pewne pojęcie trzeba zrzucić klapki z oczu a nie wsZytskich obrażać i wyzywać od kłamców

@Tomek

Podwyżka to 50gr brutto? To chyba trzeba uciekać jak najszybciej.

Mateusz

Człowieku czy ty jesteś popier...ny??odrazu widać,że ten zakład uratował Ci życie bo nic innego w życiu nie potrafisz jak jeb..ć w tym kołchozie,aaa i siedzieć u majstra pod biurkiem.Najgorsza firma na całej strefie no może poza cersanitem.Zarobki jak na kasie w biedronce,atmosfera tragiczna,sami konfidenci,jeden podpier...la drugiego.Warunki pracy to hałas,smród i brud i zapieprzanie w 4 brygadówce również w weekendy.Jednym słowem ronal to (usunięte przez administratora)

Bongo

Cytat z wiadomości wałbrzyskich: "Średnio o 11,4 % wyniesie wzrost płac w zakładach Toyoty w Jelczu– Laskowice i w Wałbrzychu. Stopień podwyżki dla każdego pracownika uzależniony jest od jego oceny, ponadto wpływ na wysokość podwyżek ma również wzrost tzw. kafeterii (wzrost o 100zł dla każdego) oraz premia roczna (ok 2400zł więcej dla stanowisk robotniczych). - Biorąc pod uwagę dwuletni okres pandemii, który jak wiadomo miał wpływ na produkcję całej branży motoryzacyjnej, osiągnięte porozumienie płacowe należy uznać za bardzo dobre - ocenia Sławomir Bielakiewicz, szef Solidarności w wałbrzyskiej TMMP Poland. Źródło: Solidarność Dolny Śląsk" Pytanie do naszych włodarzy. Czy w związku z sytuacją firma zamierza w jakiś sposób pomóc swoim pracownikom, których jest już coraz mniej? Może wspaniały i najważniejszy dział KVP coś podziała? No chyba że oni dostali ;)

@Bongo

Będzie podniesienie norm wydobycia o 10 %

Waldemar
@Bongo

Kto dostał to na pewno się nie przyzna. Co z imprezą? Gdzie są pieniądze? Teraz dopiero chłopaki z kopiowania będą zarabiać kokosy jak nie będą mieć nadgodzin. A tak się śmiali z odlewni jak podczas rozmów dowiadywali się ile zarabiamy.

Firma Ronal Polska sp.zoo prowadziła rekrutację na stanowisko Młodszy Elektryk. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
Były robol

W06 obrobka mechaniczna całe szczęście że sie zwolniłem z tego (usunięte przez administratora) najgorszy zakład na całej strefie .Kierownictwo wraz z zastępstwem brak komptenecji kolesiostwo,mistrz produkcji i ustawiacze brak wiedzy 70% załogi praca po południu,nocki weekend 90% czasu leżenie na fotelach i telefon wielcy panowie z dozoru może dyrektor w końcu sprawdzi poziom wiedzy dozoru oraz ich czas pracy skoro maja tyle czasu widocznie nie potrzeba tyłu ustawiaczy,nie pozdrawiam nie polecam oby jak najdalej a poziom finansowy produkcja ledwo 4 tys ustawiacze 6 tys za leżenie

Adaś
@Były robol

Poruszyłeś fajny temat. Wystarczy parę razy koło mistrzówki przejść aby się zorientować że chłopaki ciężko nie mają. Dobrze że rolety zamontowali aby innych nie bolało. Do tego spora gromadka przesiadująca całe godziny na krzesełkach przy palarni. Że jest na to zgoda prezesa i dyrektora ta się w głowie nie mieści. Słowo kompetencje i kwalifikacje nie istnieją w tym zakładzie. Za to dyskryminacja i kolesiostwo można odmieniać przez wszystkie przypadki. Może warto przypomnieć jak skończył pan Marcin.

Obrabiacz
@Były robol

Wiele osób z OM na wypłaty dostała tyle że im bliżej jest do 3000 niż do 4000. Takie czasu, a będzie jeszcze piękniej jak będziemy robić na trzy brygadówce. Pozdrawiam wszystkich pracowników Ronal Group. Głównie tych których ciężko pracują na tych, którzy są na stanowiskach.

Bono
@Były robol

Po co piszesz takie (usunięte przez administratora) Nikt nie każe Ci tam pracować. Na automatach siedzicie na (usunięte przez administratora) i telefonach i narzekacie. Odwalisz swoje i do domu. Mistrz czy ustawiacz ma inne obowiązki i często pracę zabiera do domu. To na ich głowie jest właściwe funkcjonowanie działu, to oni odpowiadają za właściwe ustawienie czy dobranie narzędzi. W razie pomyłki to oni mają problem. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Byłem zwykłym pracownikiem później ustawiaczem i wiem o czym piszę. Już tam nie pracuję ale będąc ustawiaczem czasami wolałbym wrócić na automaty i mieć (usunięte przez administratora)bo czasami nie było lekko. Ale Ty zawsze możesz awansować i " leżeć". Linie same się ustawią. Aaa. Kwoty które podajesz to chyba z Jelcza. Albo nie wiesz o czym piszesz.

Mareczek

Cały czas mnie zastanawia co trzyma ludzi w tej firmie. Czy to, że dostali robotę po znajomości, to że nie trzeba ciężko pracować a przerw na faje jest ogrom. Ciągle ktoś płacze że mało zarabia, że jest źle i niedoborze. Czemu tak wielu boi się pójść nową lepszą drogą zawodową. Boicie się że nie podolacie nowym wyzwaniom? Jesteśmy obrażani, mamy zakaz szkoleń i rozwoju zawodowego, kursy na wózki wielu z nas zrobiło za swoje prywatne pieniążki, cofanie urlopów, obniżanie premii.... można tak w nieskończoność wymieniać "zalety"pracy w Ronalu.

Nawet nie wiem jak zacząć...a więc przejdę do sedna. Jakim trzeba być prezesem żeby tak w tych czasach traktować ludzi, swoich pracowników. Odkąd prezesem został człowiek w Jelczu w Wałbrzychu jest tragedia. Zero podwyżek, zero informacji . Jak w jednym zakładzie można dać podwyżke , wziąć pod uwagę trudna sytuacje , inflację a w Wałbrzychu pracownikom kokilarni powiedzieć że nie jesteście pracownikami produkcji ..więc czym, kim . Pracownicy kokilarni zarabiają grosze. Wstyd prezes ronalu. Świat nie kończy się tylko na Jelczu.

Beata

Dla waszych pracownikach się kończy buraki :P hahah

Arek

Ile to są "grosze", 3500-4000 netto?

@Arek

Po 10 latach pracy chciałbym tyle zarabiać

@Beata

Jakim dnem trzeba być żeby się cieszyć z czyjegoś nieszczęścia.

Arek
@pracownik

Cały czas słyszę jak ludzie mówią o zarobkach na poziomie 4500 netto. Skąd więc taka wielka różnica? Oczywiście niesprawiedliwe jest to, że na okresie próbnym zarabia się niewiele mniej niż ludzie z 15 letnim doświadczeniem. Jest to demotywator jakich mało. Warto pamiętać, że wchodzi duża automatyka do zakładu i należy spodziewać się dalszych zwolnień i multidziałowosci jak na byłej kompletacji.

Pracuś

Ogólnie ciekawie firma jest zarządzana. Max ludzi zwolnić na produkcji, w zamian zatrudnić swoją rodzinę w biurze. Maszyny podkręcić na 100 % z nastawieniem na 120. Na stanowiskach majstrów obsadzić ludzi nie mających kompetencji i kwalifikacji, a co najgorsze z bardzo słabym wykształceniem i całkowitym brakiem pojęcia co mają robić. Więc pozostaje im tylko grożenie pracownikom i agresja. Zarobki to jakaś kpina. Ale są też i plusy. Po 20 latach zwiększono kasę na kluczyku. Kolejny sukces firmy.

Jaka atmosfera panuje w firmie Ronal Polska sp.zoo? Są ogłoszenia na Pracuj.pl z 23 grudnia. Czy jest rotacja?

Mike

(usunięte przez administratora) kiła i mogiła coraz mniej rąk do pracy, coraz więcej ludzi w biurowcu!

Marian

Nie Polecaaaam !!!! Omijać szerokim łukiem!!! Coraz gorzej pracuje od kilku lat obiecanych podwyżek co roku nie ma płacą coraz mniej na l4 zarobią człowiek więcej jak cały miesiąc w pracy .... Atmosfera przez majstra w pracy jak w obozie zgłoszone do kierownika Lecz zamiecione pod dywan dlatego podjęte troche pozazakladowe kroki. Nie polecam firmy ! Pracownik ale za jakiś czas będę byłym pracownikiem niestety psychicznie i fizycznie praca nie dla normalnych ludzi .

@Marian

No to co miesiąc L4 i jesteś ustawiony i do tego masz święty spokój. Ciekawe ile osób tak robi :D

Tylko ja

Odlewnia w10 jak coś zwolnienia. Powód mała ilość zamówień (usunięte przez administratora) Odprawę przynajmniej płacą.

A skąd macie takie informacje o wypłatach za listopad?

Tomasz

Chciałbym zapytać jaki jest cel zatrudniania nowych pracowników na stawkach większych niż mają pracownicy z 10 letnim stażem? Czy ktokolwiek zastanowił co dzieje się z morale działu, chęciami i zaangażowaniem w śród starszych pracowników? Dodatkowo zakaz jakichkolwiek szkoleń podnoszących kwalifikacje pracowników powoduje że praca staje się coraz cięższa, głupsza, a atmosfera nie do zniesienia.

Prawie Prezes

Panie Piotrze z całym szacunkiem ale piszemy dziękuję a nie "dziękuje". Dziękuję i pozdrawiam.

ByloMilo

I znów machloje na lakierni...system pracy poniedziałek piątek a Wszystkich Świętych w pracy, zero dodatkowych informacji...może 200tki które będą tylko na fiszce

@ByloMilo

Serio robimy 1 listopada? Bez jaj ????

XYZ

Chwała Bogu już tutaj nie pracuję. Atmosfera i szacunek dla pracowników jest czymś obcym. Odradzam pracę w tej fabryce.

Maciek

Kolegom z dolnego zakładu gratulujemy podwyżek. Bardzo miły gest ze strony Firmy w tych ciężkich czasach. Teraz góra czeka na podobny ruchu Dyrekcji.

Huba buba
@Maciek

Ciekawy news, którego nikt nie może potwierdzić

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Ronal Polska sp.zoo?

Nie możemy ujawniać takich informacji. Polecam się zatrudnić w firmie Ronal Group i wtedy będziesz mógł sam pracować na różnych narzędziach i maszynach.

Duch

jakość to złote rejony ?? :) ludzie ilośc buraki

A mógłbyś bardziej precyzyjnie zadać pytanie. O jaki dział chodzi, o jakie stanowisko. Masz na myśli narzędzia fizyczne czy informatyczne, a może technologiczne?

@Duch

Бадді, коли ти пишеш щось польською мовою, пиши це правильно або пиши українською. З того, що ви написали, невідомо, що ви маєте на увазі.

Maciek

Mam takie dość przyziemne pytanie. Dlaczego nowy pracownik potrafi otrzymać na okresie próbnym wyższe wynagrodzenie niż osobą zatrudniona w firmie od 8 lat? Czy to normalne, tak ma wyglądać motywacja do ciężkiej fizycznej pracy? Czy osoba która ustala takie zasady słyszała o empatii? Zdajemy sobie sprawę z sytuacji w jakiej znalazła się firma, i nikomu nie jest do śmiechu, ale może warto zastanowić się czy aż tak daleko trzeba się posuwać? Podwyżek nie widzieliśmy od 4 lat, nawet 30 groszy nie dostaliśmy, a 8 czy 9 złotych szału nie robi. Obecnie jesteśmy firmą która chyba najmniej płaci na całej strefie. Nie takich zmian oczekiwaliśmy.

Mietel

Witam jak wyglada praca na CNC i na jaką kase mozna liczyc...

Zostaw merytoryczną opinię o Ronal Polska sp.zoo - Wałbrzych

• Jak się pracuje w Ronal Polska sp.zoo?

Zobacz opinie na temat firmy Ronal Polska sp.zoo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 66.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ronal Polska sp.zoo?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 56, z czego 4 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Ronal Polska sp.zoo