Opinie o Nidec Motors w Niepołomice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Nidec Motors. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Nidec Motors na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nidec Motors w Niepołomice

Głos ludu

Sytuacja w firmie wygląda przerażająco, firma robi wszystko co może (albo nie może, to się jeszcze okaże) żeby nas pracowników wy**chać bez wazeliny. Od 1 kwietnia każdy dzień postoju będziemy musieli odpracowywać. Dodatkowo według kierowników nastąpi zmiana harmonogramu pracy i nawet w momencie jak ktoś będzie na L4 będzie musiał odpracowywać każdy dzień. Ludzie, co będzie jesli to potrwa miesiąc? Dwa? Przymusza nas do odrabiania tego przez dwa lata? Moim zdaniem to co robi firma to po prostu ludzkie skur**synstwo. Nowa hala za 170mln, na to są pieniążki! Pan Nagamori (czy jak on ma tam na imię) przyjeżdżający i chwalący się swoim zielonym BMW? Na to ku**a są pieniądze?! Ale żeby ludzi potraktować jak ludzi.. na to już nie ma! Tylko trzeba nas traktować jak szmaty, bo dla nich jesteśmy tylko (usunięte przez administratora) masa ludzi na których trzeba jak najwięcej zarobić, zero szacunku od firmy dla pracownika!

Na jakiej umowie jest praca że mogą zabrać urlopy? A ten czyn społeczny to w jakim wymiarze czasu miałby być?

Rafalek

W firmie pracuja praktycznie tylko ameby umysłowe.Krotko i w temacie bieda umysłowa i zero szacunku dla drugiej osoby. Ręce opadają....

Róża

To kto się liczy skoro pracownicy głównie tworzą przedsiębiorstwo? O co chodzi z pieniędzmi, rozumiem że płacą najniższe?

Operator

Kiedy będzie coś wiadomo w sprawie podwyżki za ocenę? Z kwietniową wypłata czy z majowa? Bo tak Cisną na cmkach że chyba wzięte jest pod uwagę że coś za coś.

Lisek
@Xd

Marta, nidec sprzedaje te silniki za drobniaki, spytaj kierownika, do tego trzeba kupić opakowanie zapłacić za dostawę, a potem odebrac je jako zle jakosciowo. Zapytaj jakosci ile setek tysiecy silników mają wrócone

@NidecMotors

Czy szefostwo mogłoby rozważyć zwiększenie premia w dzisiejszych czasach śmieszne 200 zł to ochłap. Bardziej opłaca się iść na l4 , bo mówienie że jak pójdziesz na chorobowe to stracisz premie to jest śmiech na sali. W dzisiejszych czasach żeby ludzie tak często nie chodzili na l4 to 500 zł jak nic.

Pik
@Ferdek

Bo kobiet na logistyków nie przyjmują. Tak samo jak do Ur i procesu.

Widziałem niżej dyskusje o liderach, niektórzy nie byli chyba zadowoleni ze współpracy. Jak to oceniacie przy stanowiskach ustawiacza maszyn np.? Oglądałem ofertę i chciałem aplikować, ale wolę się upewnić jak to wygląda. I swoją drogą to praca możliwa na pełny etat i umowę o pracę, a gotowość na ile zmian trzeba wyrazić?

Pytacz Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 32 dni.

Witam. Mam pytanie, jakie stawki są oferowane operatorom wózków? Chodzi mi o stawkę brutto i ewentualne dodatki. Pozdrawiam

Inżynior Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 40 dni.

Jak możecie określić park maszynowy ? Spoko maszyny czy kolejne azjatyckie cmentarzysko złamów ? W firmie jest tylko montaż silniczkow czy również posiadacie produkcje komponentów ?

Strach na wroble Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 40 dni.

Hej! Czy mógłby ktoś przybliżyć warunki oracy inżyniera procesu ? Jakie sa jego obowiązki? Czy kadra inzynierii jest doświadczona? Na jakie zarobki mozna liczyć ? Mam kilku letnie doświadczenie , również w branży automotive Pytam ponieważ obecny pracodawca nie jest tak słodki jak obiecywal na rozmowie????

Inżynier Procesu

Aplikowałem na stanowisko Inżynier procesu w czerwcu. Przeszedłem dwa etapy rekrutacji na to stanowisko. Na pierwszym etapie spotkanie z człowiekiem który miał być rzekomo moim przyszłym przełożonym. Wypytywanie o doświadczenie, języki, sposoby rozwiązywania problemów. Przy tym jednak brak weryfikacji języków (ani jednego zdania zamienionego), mądrzenie się na temat swoich pomysłów (z podtekstami w domyśle jaki to Ty człowieczku będziesz mały przy mnie). Skończyło się pozostawieniem mnie na dziale produkcji na ok. 15 min. przy jednym ze stanowisk samego, z zadaniem wymyślenia jak można by je zoptymalizować. Brak podsumowania i dowiedzenia. Gdybym nie zapytał co i jak dalej, to człowiek nawet nie powiedziałby nic od siebie. Etap drugi, dwie tym razem miłe Panie (kadry i PR). Ponownie rozmowa na temat doświadczenia, wykształcenia, języków. Tym razem jednak starano się weryfikować informacje. Na koniec test psychologiczny "sam na sam z kartką i ołówkiem". Ostatecznie odezwiemy się do Pana za ok. 2 tygodnie. Napisałem maila po 3 tygodniach, dzwoniłem. Zgadnijcie? Odpowiedzi do teraz brak... SZCZERZE NIE POLECAM ! ! !

Co pan robił do teraz? Czemu "się Pan zwolnił"? W jaki sposób zrealizowałby Pan montaż dwóch części razem, montowanych centralnie do siebie z dokładnością 50um. Test psychologiczny, rzekomo na 45 minut, od 20 nudziłem się sam w salce w oczekiwaniu na rekrutera.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 50 dni.

Jaką stawkę oferują na stanowisko ustawiacza?

Nowa

Przepraszam cię bardzo ale nie możesz wszystkich wrzucać do jednego worka . Ja znam kierowników i liderów którzy są super . Może problem tkwi w tobie i nigdzie się nie zaadoptujesz . Praca jest całkiem ok. Jeżeli ci się nie chce robić to nigdzie nikt ci niedogodzi, będziesz tylko narzekał i mówił że liderzy nie są ok. Pozdrawiam

Lider

Taka prawda że to liderzy mają najcięższa robotę w tym zakładzie bo to od niego zależy czy linia będzie dobrze działać. To on musi rozłożyć ludzi względem ich umiejętności i podejścia do pracy. To lider spotyka się z ciągłym " dlaczego ja?" Wystarczy że spuści z oka na chwilę ludzi i juz w telefonach co poniektórzy siedzą. Lider musi być ur-em, niekiedy procesowcem. , radzić sobie ze stresem który na produkcji ciągle towarzyszy. Zawsze to on obrywa . Kierownik przychodzi , i pyta ile i dla czego tak mało. Kierownicy też mają b. Ciężko bo większą odpowiedzialność biorą na siebie. Dlatego LUDZIE! Umiecie się postawić na czyimś miejscu czy tylko zazdrościć czegoś czego nie powinno się zazdrościć???

@Lider

O jak to oni wszyscy naraz mają ciężko i kierownicy i liderzy nie chodźcie tyle razy na papierosa to będzie wszystko ok...bo taka prawda..nic nie nauczycie ciężko wytłumaczyc pokazać a wymagacie to jak to ciężko robocie tylko gdzie??? siedząc w biurze czy na palarni...sami nie potraficie nauczyć pokazać co i jak a później jest problem że pracownik jeden czy drugi coś nawalił pokaż że też robisz a nie tylko rozkazuj bo to jest twuj obowiązek nauczyć tłumaczyć tyle ile trzeba i jeszcze zwalanie winy na pracowników.... ile razy lider zawalił na linii a są tacy...masakra ty jesteś liderem i masz zapieprzac tak samo jak my !!!!!A nie użalać się jak to niby ciezko robicie

@Marek

Ja akurat miałam spoko operatorów na lini.Wszystko pokazali tylko czasem ludzie zajmowali się też innymi sprawami, ale tak jest wszędzie , w każdej pracy czasem jest B.... Ogólnie miło wspominam kilka osób.Bardzo pomocni! Wydaje mi się, że nie ma co tak przesadzać !

Lider
@Marek

Nie chodzę na palarnie bo nie pale. Pracuje w lini. Mam świetna ekipę. Można liczyć na pomoc każdego. Może trafiłeś akurat na linie gdzie nie jest tak jakbyś chciał. Może porozmawiaj otwarcie w cztery oczy z liderem i kierownikiem Może Ci to pomoże we frustracji która odczowaszzl z powodu braku wiedzy jak widzę. Stres jest złym doradcą. Życzę Ci abyś ochłoną. A będzie dobrze. Zdrówka.

Były Pracownik
@Lider

Dokładnie. Ludzie niestwarzajcie sobie sami problemów tam gdzie ich nie ma! Praca jest w porządku.

Nowa

Hej tak jak pisałam poniżej odnośnie liderów NIE WRZUCAJCIE WSZYSTKICH DO JEDNEGO WORKA. Liderzy są spoko. Może jakiś wyjątek ale wśród tylu pracowników ,awsxe znajdzie się jakaś czarna owca w każdym zakładzie nie tylko w Nidec Pozdrawiam wszystkich liderów ????

Luiza

Witam, chciałam dopytać o częste wyjazdy służbowe krajowe i zagraniczne dotyczy ogłoszenia Inżyniera ds. Badań i Rozwoju. Jak często takie wyjazdy się zdarzają i ile średnio trwają? Zespół inżynierów ile liczy pracowników i jak oceniacie atmosferę? Widziałam w wątku różne zdania więc wolę dopytać.

Hej ktos powie z was na jaką linie jest teraz zapotrzebowanie na nowych operatorów? (tj polowa lutego) jesli wiecie napiszcie prosze nazwe lini (mam na mysli te po 8h pracujące) ciekawi mnie gdzie trafic moge....

Czy orientuje się ktoś na jakie +-wynagrodzenie można liczyć na stanowisku młodszego inżyniera utrzymania ruchu?

Ciekawe

Ciekawe dlaczego niektórzy pracują po 12godzin a inni po 8 na rano albo na popołudnie?

@Ciekawe

Z tego co wiem, to na hali 12 stki a po 8 operatorzy i liderzy. Liderzy od 6-14 albo 14_23. Dobrze mówię?

@Warunki pracy nidec
@Kandydat

1 hala pracuje na 8h na 3zm ( 6-14 ,14-22, 22-6) 2hala na 8h tak samo jakn1 hala 3hala na 12h (6-18, 18,6) plus dodatek 700zł do tego systemu 12h.

@@Warunki pracy nidec

Dzięki. Tylko te nocki ..Nie da się tylko na 2 zmiany? A w ogóle ktoś tam normalnie pracuje 7-15 albo 6-14? Może po jakimś czasie jak się swoje odrobi to tak można?

Niko
@@Warunki pracy nidec

Dopisz jeszcze ze hala nr.3 pracuje 14dni w miesiącu. A ma płacone więcej niż hala nr.1 i 2 po 8h pracująca przez 5dni w tygodniu. Coś za coś.

bezrobotny
@@Warunki pracy nidec

Czy można się dowiedzieć jak wygląda praca na 3 zmianę na wózku po 12 godz. szukam coś ciekawego z rozsądną wypłatą. Dzięki za ewentualne odpowiedzi

Praca w Nidecu jest wg mnie bardzo w porządku. Płacą na czas. Stabilizacja zawodowa. Możliwości awansu od operatora po szczebelku aż na sam szczyt. Jeśli jesteś wytrwały odpowiedzialny i umiesz sobie radzić ze stresem to dasz radę. To jest produkcja więc zdarza się że jest nerwowo, ktoś kto ma zły dzień jest nie miły. Ale ogólnie płaca adekwatna do wykonywanej pracy. Ciągła monotonia jaka towarzyszy operatorom powoduje konflikty. Dlatego proponuję czasami zrobić coś innego ZAANGAŻOWAC SIĘ a nie będzie nudy. Nie będzie obgadywania i wymyślania niestworzonych historii.

wózkowy
@Niko

Więcej zarabiają bo muszą pracować również w weekend, a na 3 zmiany możesz pracować a nie musisz. To taka mała różnica. Jeśli przyjdziesz w weekend to masz 50 lub 100 %

Możecie napisać więcej o tych podróżach służbowych na stanowisku supplier quality engineer?? Rekrutują obecnie kogoś i napisali, ze te podróże to może być nawet 50% czasu pracy. A one są po kraju? Czy za granice. I jaka jest jednorazowa dieta za taki wyjazd?

Wojtek Chomik

Zwolnijcie się i przenieście do valeo tam przynajmniej dobrze płacą a tutaj to ochlapy.Ja za pierwszy mc pracy dostalem 4700 na reke.

mało?
@Wojtek Chomik

i to mało jak za pierwszy miesiąc, ja w innym zakładzie też w strefie po roku dostałem 3550 zł i to była moja ostatnia wypłata, szukam lepiej płatnej pracy i poszanowania pracownika

Rekrut

Witam! Zastanawiam się nad ofertą pracy na stanowisko Technika Procesu.Czy jest tu ktoś, kto mógłby mi powiedzieć coś o tym stanowisku? Tzn. Jak wygląda praca? Jakie są przybliżone zarobki. Z góry dziękuję!

Jeśli to na serio to można się zgłosić do kogoś zaufanego, koleżanki lub lidera, kogoś z biura lub członka rady pracowniczej.

@Pik

Jeżeli uważasz, że kierownik przekroczył granicę to nie wypisuj tu opinii tylko to zgłoś. Bo pisanie tu i robienie sensacji nic ci nie pomoże a może zaszkodzić. Liczy się tylko oficjalna droga zgłaszania skarg na przełożonego, a nie anonimowo na goworku. Do HR i do PIP-u( inspekcja pracy w Krakowie ul. Plac Szczepański 1)

Krystyna

Specjalista ds. kontroli jakości, udało mi się wygrzebać taką ofertę dla męża. Co prawda jest zatrudniony w innej firmie ale tu miałby bliżej. Jeżeli chodzi o to stanowisko to ile jest zmian? Na noce też się pracuje? Wynagrodzenia najniższa krajowa bo ktoś wcześniej pisał ale nie dodał na jakim stanowisku?

@Krystyna

24/h

Znalazłem na pracuj.pl ogłoszenie o pracy dla technika utrzymania ruchu. Wśród wymagań prawo jazdy, a wśród oferowanych plusów - parking. Znaczy, trzeba własnym autem jeździć do ewentualnych awarii? I jak wygląda rozliczenie kosztów takiego rozwiązania?

Jak wygląda praca na stanowisku specjalista ds. zakupów? Ciężko się utrzymać?

@allfordreams
@Nowy

Pracowałam w logistyce i współpracowałam z działem zakupów. Rotacja jest ogromna, co roku inny skład...sytuacja taka już od ponad 5 lat (wraz z Katarzyną G --> która jest niestabilna i znana z afery w Valeo). Strach się do niej odezwać, nie odpisuje na maile. Z tego co wiem płaca też niższa niż w logistyce, a jak ktoś odejdzie to nie zatrudniają nowej osoby tylko rozkładają na osoby pozostały w dziale - swego czasu była tylko niezmienna Katarzyna G i dwóch pracowników (którzy również odeszli zmęczeni z (usunięte przez administratora) na 3 etety za (usunięte przez administratora)) Ogólnie nie polecam tego działu - najgorszy wybór w całym Nidec.

Operatorzy

Oczywiście, że chcemy pracować. Ale jeśli nie ma kto naprawić maszyn, tak byśmy mogli wykonywać swoje obowiązki i normalnie pracować to już nie nasz problem. Zacięcia i awarie ciągle są te same. Zgłaszamy, prosimy o naprawe, a że nikt " z góry" do tego większej uwagi nie przywiązuje to my tym bardziej przejmować się już nie mamy zamiaru. Tyle w temacie.

@Operatorzy

Dokładnie, ręce opadają brak słów niby dorośli ludzie zarządzają a zachowują się jak niedojrzałe dzieci. Problemy przekazywane są z ust do ust , Ci co są odpowiedzialni za naprawę nowo co poznanych maszyn przekazują pałeczke nowym ur dopiero co przyjętym i tak w kółko. I dziwić się ze liderzy ,operatorzy mają dość walki z wiatrakami. Zmiana kierownikow do tego wszystkiego to tylko dodatkowy problem. Bo jak pani Ewa M która nie zna procesu od 2/3 lat ma przekazać nowej pani kiero którą dodatkowo nic nie wie bo jest świerza w temacie?? Chaos , brak zrozumienia wsparcia, . Brawo , brawo i jeszcze raz brawo .

@UPS
@666

Tak to prawda od dłuższego czasu panuje nie dość że chaos to linie w coraz to gorszej kondycji bo każdy uczy się na błędach - naprawiając lub ustawiając do tego coraz to mniej ludzi lub przypadkowych z innych liń. Choć na msc mógłby ktoś poświecić więcej czasu lub zorganizować kogoś kto ma już jakąś większą wiedzę na temat danych liń .

robert

rotacja jest duza bo wymagania sa olbrzymie a wynagrodzenie rowne najnizszej krajowej.

ekspracownik

Atmoswera jest tragiczna nie tylko na produkcji - gdzie typowej kolesiostwo a jeden z kierowników zmiany wiecznie na podwójnym gazie Młodzi pracownicy tzw. inżynierowie jako świeży narybek wytrzymują maksymalnie rok i uciekają gdzie traktują ich lepiej i lepiej płacą. Pracowałem niecały rok i to było i tak za długo,

@Operator
@ekspracownik

Kierowników przybywa z miesiąca na miesiąc, operatorów ubywa, jeśli chodzi o wynagrodzenie to tragedia. Jest garstka operatorów z dużym stażem którzy liczą ze od stycznia może się coś zmieni. Atmosfera przez ciągłe zmiany organizacyjne jest okropna. Nikomu się przez to nie chce wykazywać jakikolwiek inicjatywa. Lepiej iść na L4, serio bo to bardziej opłacalne i spokój psychiczny. A propo kierownika który (usunięte przez administratora)to jeszcze z tech. Jakości też czasami mozna się spotkac z tym samym problemem czesto na nockach. . I jest p. Kierownik która nie ogarnia jednej z lini od dwóch lat, udaje , gra na zwłokę nie umie przekazać problemów, może czas się przyglądnąć co się dzieje. Jest bardzo dużo reklamacji. Firma ja właściwie jej przedstawiciele, jeśli nie przyjrzą się dogłębnie kto zarządza produkcja może się w najbliższym czasie spodziewać plajty. Bo nie trudno zatrudnić nowego pracownika. Trudno go utrzymać?!

Hmm
@@Operator

Nie ma się co dziwić, że coraz większe braki wsród operatorów. Skoro firma nie potrafi docenić tak naprawde głównego ogniwa tej firmy. Czas najwyższy by zaczeli traktować wszystkich sprawiedliwie. A nie podwyżki dawać wybranym działom, jakby tylko wybrani pracowali... Co do reklamacji również nie ma się co dziwić. Nieustanne problemy z maszynami i komponentami zgłaszane non stop od wielu tygodni, a zareagować i je usunąć dalej nie ma kto. Już nie wspominając o tym, ze operator zamiast skupic sie na jednej czynnosci, którą powinien wykonywać na danym stanowisku czy maszynie. Musi miedzy czasie robic kilka innych rzeczy, bo wiecznie albo za malo pracownikow, albo OE byloby za niskie to trzeba robic za dwóch, ale czego to sie nie robi dla tak wspanialej premii

Q2023
@@Operator

Niestety szykujące zmiany nie odbędą się zmoim udziałem nie będę królikiem doświadczalnym. Mam słaba psychikę moje zdrowie jest ważniejsze. Wraz z nowym rokiem składam wypowiedzenie. Szkoda tych kilku lat. Zwiększa się minimalna i tak więc nic nie tracę. Gratuluję rozwalenia zespołu.

Uważasz że takie jest tylko zadanie kierownika? Rozmawialam z osobami z tej grupy i naprawdę oni bardzo się cieszą że od nich odchodzi. Było wiele złych opinii na temat tego kierownika, uważam że jeśli były problemy to taki kierownik powinien być odsunięty. Następna grupa to jakieś doświadczenie, testy? albo.się uda albo się nie uda? A może rozwali kolejna grupę? Kierownikiem tej grupy powinna zostać nowa osoba , z nowymi pomysłami i z chęcią do pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o Nidec Motors - Niepołomice

• Jak się pracuje w Nidec Motors?

Zobacz opinie na temat firmy Nidec Motors tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 178.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nidec Motors?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 128, z czego 18 to opinie pozytywne, 52 to opinie negatywne, a 58 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Nidec Motors?

Kandydaci do pracy w Nidec Motors napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Nidec Motors