Opinie o Nidec Motors w Niepołomice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Nidec Motors. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Nidec Motors na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nidec Motors w Niepołomice

Platon

Jeśli byłbym Neronem, wolałbym przyjść na zmianę do Nidecu w Niepołomicach, usiąść na krześle mistrza i patrzeć jak ludzie pracują, niż przyjść na walkę gladiatorów w koloseum. Ale ponieważ jestem zdrowym człowiekiem, życzę każdemu nowej pracy i trzymam kciuki żeby każdy z was trafił gdzieś w lepsze miejsce. Mi się udało do ABB. Różnica nie z tej ziemi.

EPS GR.2

Kierowniczka I liderki do bani, zero współpracy wykorzystywanie nowych pracowników, ludzie tam pracujący twierdza po tygodniu, że powinno się robić ich tempem, każda awarie maszyny trzeba usunąć samemu, gdzie na BHP jest omawiane, że nie wolno samemu nic naprawiać, od tego są Liderzy. Stawiają po 12h przy jednej maszynie przy czym na BHP tłumaczone było, że stanowiska pracy powinny się zmieniać co 4h minimum, kierowniczka mało się interesuje co się dzieje interesują ja tylko "sztuki" Ogólnie nie polecam pracy w tej firmie tym bardziej EPS, 2500 Tys można zarobić wszędzie, bez presji I poganiania. !!!

@EPS GR.2

Dokładnie tak jest , ja się nie dziwię Ukraińcom że rezygnują z pracy, wyczuwa się od razu złą atmosferę poprostu, wykorzystywanie pracowników z innych linii też jest obecne na eps, zwłaszcza pracowników z płytki... Poganianie , nie kulturalne odzywki do pracowników , to jest na porządku dziennym na tej linii , ogólnie powinna być rotacja na stanowiskach , na separacji też powinna być rotacja co 4 godziny . Macie pretensje do pracowników z płytki że pomału pracują ? To przyjdźcie na płytkę... wtedy pogadamy o szybkości pracy...

Staś
@pracownik

No to by było ciekawe. Płytka może pracować na eps ale ludzie z eps już na płytce nie. Płytka ma drobniejsze elementy nie każdy umie ,i da radę to robić. Poza tym na płytce ostatnimi czasy wszystko jest rozregulowane nic nie działa. Wszyscy odpowiedzialni za proces, ustawienie maszyn mają(usunięte przez administratora) Non stop rotacja między Ur. Raz nowi raz starzy. Jak to ma działac? Zapraszamy managera produkcji na płytke. Niech się przyjży choć 1 dzień! Jak dział produkcja. Ba 1h....chyba jest w stanie wygenerować 1h. ? haos, masakra to ssą słowa które idealnie opiszą co zastanie.

Ona
@EPS GR.2

A kto jest kierownikiem na tej zmianie?

....
@Staś

No właśnie, ludzie z eps nie potrafią tego zrozumieć że ludzie z płytki mają inną specyfikę pracy, płytka wykorzystuje do pracy ręce i oczy i umysł a na eps jest typowo praca fizyczna.

....
@EPS GR.2

Co za bzdury wygadujesz. Jako operatorka z innych linii pracowałam na wszystkich zmianach EPS. I śmiało mogę powiedziec, że zmiana B, a także zmiana C są najlepszymi zmianami. Jeśli czegoś nie wiesz to zawsze ktoś Ci pomoże, wystarczy grzecznie podejść, zapytać poprosić... Co do naprawiania maszyn jeszcze nie widzialam, by kazano komuś naprawiac jakąś wiekszą awarie. A usunac najprostsze zaciecie, (ktore z reguly ogranicza sie do poprawienia komponentu w maszynie) to raczej wielkim wyczynem nie jest. I co do kierowniczki opisywanej zmiany nie zauwazylam by nie interesowala sie zmiana, wrecz przeciwnie zauwazylam duze zaangazowanie i wsparcie z jej strony.

operator

Podwyżka magazynu to była wielka tajemnica. Co ten magazyn robi? Tylko się obijają! Prace zaczynają od kawy i siedzenia na palarni! Operatorzy nie dostali żadnej podwyżki, to jest poprostu dyskryminacja! Mamy jakieś szkolenia z równego traktowania a sami tak z nami robicie! Jak nie rozwiąże się sytuacja to będzie kontrola z inspekcji pracy ...

@operator

A dlaczego operatorzy nie dostali? Może jeszcze dostaniecie skoro są jakieś podwyżki? A były premie Świąteczne w tym roku?

Jaszczurka

Jaka macie opienie o Jakubie Bozku?

...
@Jaszczurka

Strona służy do wystawiania opinii o zakładzie pracy, a nie ludziach.

Płytka.
@...

Racja . Zakład pracy nie ma za wiele do zaoferowania. Mało płacą a duzoooo wymagają. Ciężka fizyczna praca. Stanie w miejscu przez wiele godzin. Zaczynasz od za 10...5....6:00 żeby dowiedzieć się gdzie dziś idziesz .4h ciągłej pracy potem 30 min przerwy potem wracasz i tak do końca 13:50 szybkie siku...myju myju i ponowne spotkanie tzw. 5 iątka żebyś przypadkiem nie wyszedł w czesnjej jak o 14 tej. Na spotkaniu tym pierdu pierdu od kierownika. Biegiem do busa pracowniczego i tak 5x w tyg....i tu zaczyna się fajnie jeśli brakuje komponentów to wszystkie linie idą na tzw. eps czyli linie znienawidzona przez wszystkich bo jest dość ciężko. I tu się zaczynają schody .....jest jeszcze gorzej niż myślałeś i dociera do ciebie że tak naprawdę robisz za niewielkie pieniądze i lepiej iść na L4 niż pracować bo traktują cię jak śmiecia.

@Płytka.

Zapomniałeś dodać że trzymają nas na eps do ostatniej minuty, żeby czasami nikt nie wyszedł wczesniej, każda sztuka się liczy.... a oni kończą zawsze wcześniej a potem wychodzą do toalety albo na palarnie nie pracują do ostatniej chwili. Ja jako pracownik płytki czuje się jak śmieć niepotrzebny , nawet cmki nie mogą się zorganizować i jakoś ta płytkę odciążyć , przecież są osoby które potrafią pracować na eps. Przecież nie macie takich dużych zamowien.

@pracownik

Ciekawe czemu cmki które nie mają co robić zostają na liniach a tylko płytka robi? No tak nie ma kierowniczek to robią co chcą.jest to niesprawiedliwe że jedni chodzą non stop a drudzy zostają u siebie.

Obserwator
@Operator

Nawet jak kierowniczki były to nigdy cmki nie szły na epsa. Zawsze było ściemnianie i udawanie, że się coś robi.

@Jaszczurka

Rolą menadżera jest motywowanie swojego zespołu do pracy. Czujecie się zmotywowani? A. Co za tym idzie w jaki sposób motywujecie operatorów do lepszej wydajnej pracy.?

Jaszczurka

Firmę tworzą ludzie.

Ula
@Jaszczurka

Dokładnie. To oni scalają zespoł. Atmosfere. Więc jcy zarządzający taka firma.

@Jaszczurka

Dokładnie. A powodem dla którego ludzie odchodzą z firmy , to nawet nie pieniądze tylko relacje między ludzkie i niedocenienie przez kierownika. Są ludzie którzy naprawdę dają z siebie wszystko a nikt tego nie widzi ponieważ są olewani i nie wysłuchani.

Stały pracownik.
@Ula

Dlaczego Ur dostali podwyżki Magazyn dostał , a produkcja nie? Rozumiem że jeśli nie w tym roku to w przyszłym 2x krotność tego co jest zazwyczaj tak? Czy drogie kadry umieją wytłumaczyc w kulturalny sposób? Jak mam być zmotywowany do wykonywania dalszej pracy skoro słychać takie informacje które się roznoszą po firmie.

Qer
@Stały pracownik.

A operatorki i liderki niech się dalej spuszczają nad ilością sztuk :D wszyscy podwyżki tylko nie operatorzy.

Inżynier Procesu

Aplikowałem na stanowisko Inżynier procesu w czerwcu. Przeszedłem dwa etapy rekrutacji na to stanowisko. Na pierwszym etapie spotkanie z człowiekiem który miał być rzekomo moim przyszłym przełożonym. Wypytywanie o doświadczenie, języki, sposoby rozwiązywania problemów. Przy tym jednak brak weryfikacji języków (ani jednego zdania zamienionego), mądrzenie się na temat swoich pomysłów (z podtekstami w domyśle jaki to Ty człowieczku będziesz mały przy mnie). Skończyło się pozostawieniem mnie na dziale produkcji na ok. 15 min. przy jednym ze stanowisk samego, z zadaniem wymyślenia jak można by je zoptymalizować. Brak podsumowania i dowiedzenia. Gdybym nie zapytał co i jak dalej, to człowiek nawet nie powiedziałby nic od siebie. Etap drugi, dwie tym razem miłe Panie (kadry i PR). Ponownie rozmowa na temat doświadczenia, wykształcenia, języków. Tym razem jednak starano się weryfikować informacje. Na koniec test psychologiczny "sam na sam z kartką i ołówkiem". Ostatecznie odezwiemy się do Pana za ok. 2 tygodnie. Napisałem maila po 3 tygodniach, dzwoniłem. Zgadnijcie? Odpowiedzi do teraz brak... SZCZERZE NIE POLECAM ! ! !

Co pan robił do teraz? Czemu "się Pan zwolnił"? W jaki sposób zrealizowałby Pan montaż dwóch części razem, montowanych centralnie do siebie z dokładnością 50um. Test psychologiczny, rzekomo na 45 minut, od 20 nudziłem się sam w salce w oczekiwaniu na rekrutera.

Leszno
Eps grupa 2

Nie polecam, niemiła atmosfera ,marzący się ludzie którzy pracują dłużej, liderki stawiają na maszynę po 12 godzin co jest niezgodne z BHP( powiedziano że prace manualne polegają na częstej zmianie stanowiska pracy), ogółem nie polecam nikomu chyba że o silnych nerwach. Niegodziwe pieniądze że niegodziwą pracę.wstyd patrzeć.

Buu

Socjal to porażka.

Słuchajcie ja pracowałam w tej firmie ( jestem na wychowawczym)narzekać nie ma.co zarobki są jakie są ale praca też jest jaka jest wcale jakiegoś wysiłku nie ma!!!!! Socjal jest podwyżki 1 raz na rok są!!! Jeśli tylko komuś chce się pracować to praca idealna stres związany z pracą jest wszędzie więc nie ma co mówić ale naprawdę nie jest źle

Dokładnie tak! narzekają tylko te osoby którym nie chce sie pracować i są tkz. LENIAMI. Na wizytację lepiej iść na L4 i siedzieć w domu tu bym się przyjrzał.

Jest świetnie .wręcz idealnie. A jeszcze lepiej po kilku głębszych

@Niuniuś

Nikt nie pisze że jest idealnie praca jak każda inna taka jest prawda. Wynagrodzenie mogłoby być lepsze ale ja tu nie widzę problem zwalniam się i koniec a nie wypisuje głupoty jak dziecko w psrzedszkolu

Niuniuś

Bo taka jest rzeczywistość. Dużo osób się właśnie zwolniło i to są os z kilkuletnim stażem pracy.i nikt tu nie wypisuje głupot bo taka jest prawda.

@Niuniuś

Taka jest kolej rzeczy ktoś się zwolni ktoś zatrudni , co Ty myślisz że tylko u nas ludzie się zwalniają? Zejdź na ziemie skoro pracowali tyle lat to chyba znaczy że nie było im tak źle nikt nie jest idealny ani Ludzie ani praca.

Niuniuś

Ja jestem cały czas na ziemi. Skoro jednak się tyle ludzi zwalnia to jednak jest źle. Bo nikt po kilku latach jeśli by było dobrze nie odszedł by z pracy. Ale widać nie dociera do twojego mózgu. I nie myśli że nagle do bram nideca zapuka multum ludzi. Kto ma olej w głowie i zobaczy kto tu zarządza i w jakim(usunięte przez administratora) mu przyjdzie pracować odrazu zawróci.

@Niuniuś

Wiesz co !!! Za siedzenie nie płacą nawet w biurze bo i tam swoją robotę trzeba zrobić!!!! Ale widać ktoś chce pracować. Za miliony i na miejscu. Ja odeszłam ponieważ za te same pieniądze znalazłam pracę bliżej!! A gdybym nie miała wyboru zostałabym tam bo mi się bardzo dobrze pracowało bo jak się chce pracować to jest ok i nawet kierownictwo nie ma się do czego przyczepić ale jak się nie chce to wszystko jest źle

Xxx

Jak grochem o ścianę. Tu dużo ludzi pracuje nikt nie siedzi mowa o produkcji. Ludzie chcą pracować. Chodzi zupełnie o coś innego. Ale nie chce mi się tego tłumaczyć bo to jak rozmowa ze świnia , spluj jej w twarz to powie że deszcz pada. Dramat.

@Xxx

Gratuluję jak że (usunięte przez administratora) się potrafisz dogadać!!!! No racja szkoda czasu na tłumaczenia dziwię się że jeszcze tam pracujesz!!!! Ale to jest tak tam źle tam niedobrze ale jestem bo jestem!!! Więcej ambicji nie pasuje wychodzę

Zzzzz

Cóż, no świetnie jest tak pracować za takie pieniądze, jak się nie ma rodziny, ma się super sytuację, nie ma się opłat, kredytów do spłaty.Gdyby to nie była korporacja to uwierz mi nie było by żadnej podwyżki , znam osobę która pracuje w korporacji i mają dużo większe podwyżki co roku, nidec daje pracownikom najmniejsza podwyżkę jaka się da. Nic innego tylko wyzysk , traktują pracowników jak króliki doświadczalne, pisze tu o płytce, ja im współczuję naprawdę sytuacji , ciągle braki komponentów, poniewieranie po liniach, a to eps , czy cmki, zmiany kierownika, przenoszenie lini. Jak mozna być zadowolonym z pracy w tym zakładzie? W lecie okropnie gorąco, nic z tym nie robią i jeszcze im szkoda pieniędzy na nowe wiatraki, żeby poprawić komfort pracy.

@Zzzzz

Alleluja w końcu ktoś to rozumie.

Wirus

Jest super. Polecam. Zarobki na magazynie netto 2900 z nockami. A i przypominam jest rok 2022.

Pracownik magazynu
@Wirus

Co niektórym z magazynu ze zmiany A i to powinni zabrać. Rozłożyć wersalkę i stolik kawowy postawić.

Czegoś tu nie rozumiem !! Jak Ci źle to idź gdzie indziej nikt na siłę Cię na nie trzyma a tutaj jakieś wymiociny! Znajdźcie mi 1 firmę gdzie są same pochlebne opinie!!

Operator

Widać tu wypowiedzi osoby która nie ma żadnych zobowiązań.niech zgadnę, singiel? Bez dzieci? Zmienić pracę nie jest tak łatwo dla każdego.

@Operator

Nie siengiel !! Żona i matka ale po co pracować. W firmie w której dzieje się źle, atmosfera jest nie najlepsza i kasa mała? Można zmienić pracę puki co nie brakuje pracy

Płytka

Może w końcu pracownicy płytki by się dowiedzieli prawdy co tak naprawdę się dzieje z tymi komponentami, , chcielibyśmy jakaś informację czy mamy sobie innej pracy szukać. Nikt nic nie wie , tylko same plotki krążą wśród ludzi. Myślę że należy nam się wyjaśnienie obecnej sytuacji

@Płytka

Nawet jeśli ktokolwiek by coś wiedział to i tak nie dostaniesz żadnej informacji, lub uslyszysz odpowiedz "nie wiadomo". Bo zawsze kiedy operatorzy chca sie czegos dowiedziec to nikt nic nie wie. I pozniej ile jest osob tyle wersji. A mysle, ze to czy ty bedziesz pracowal tu czy nie to dla tego zakladu juz wszystko jedno. W koncu jak to kiedys zostalo powiedziane autokar z ukraincami na miejsce operatorow ktorzy sie zwalniaja juz czeka.

@Operator

Osoba która to powiedziała pokazuje brak szacunku dla ludzi tutaj pracujących. Napewno biurowa która nie ma pojęcia o ciężkiej fizycznej pracy .

Nnnn

Konkurencja czyli Mabuchi w Bochni nie ma problemów z komponentami. Mają dużo zamówień. Dzisiaj w święto pracują i soboty też pracują więc Nidec coś jest nie tak z wami, myślę że warto pomyśleć o zmianach...

......

Co się dzieje z płytka że ponad dwa tygodnie nie ma pracy, nie ma komponentów, może tutaj się dowiem o co tak naprawdę chodzi w tym wszystkim ?! Pracownicy nie są informowani o tej sytuacji, że komponentów nie ma i nie wiadomo kiedy będą, że nikt nic nie wie. Nie róbcie z ludzi idiotów ! My też chcemy normalnie pracować u siebie na lini,, nie wyszło wam z Ukraincami na lini eps to teraz wykorzystujecie ludzi z płytki? My jako pracownicy jesteśmy źle traktowani na eps, nie szanują nas, my na tej linii nie robimy , więc nie potrafimy robić tak szybko , ale niestety nie wszyscy potrafią to zrozumieć

......
@......

Najgorsza zmiana na eps....chyba wszyscy wiedzą . Dramat. Szczególnie jak sobie stanie p. Kiero i wzrokiem Myśli że będzie jakiś cud i wszyscy zaczną szybciej pracować. Z czymś takim to ja się nigdzie nie spotkałem. To już podchodzi pod mobing . Nie dziwota że i Ukraina retygnuje.

@......

Dokładnie. Najlepiej by chcieli, aby przychodząc z innej linii pracownik robił niczym operator z wieloletnim stażem na eps. Zero szacunku, ciągłe przychodzenie i sprawdzanie liczników, by wywrzeć presje na pracownikach, aby robili szybciej. A zejdz tylko na chwile ze stanowiska to zaraz jestes poszukiwany niczym grozny przestepca. Najlepiej to zebys stanal, nie oddychal i niczym robot klepał sztuki. Ale pomalu sie to konczy, bo wiele osob otwiera oczy i nikt na dluzsza mete nie pozwoli sobie na takie traktowanie, bo to normalne juz nie jest.

@Operator

Ja miałam taką sytuacje, stałam na nawijarce i niestety mi się popsuła i jako pracownik który się uczy, poprosiłam koleżankę obok żeby mi pokazała jak naprawić. Ona mi odpowiadziala że nie może pomagać, nie może zejść z nawijarki, musi pracować. Ludzie kochani, co się z wami dzieje , gdzie jakaś życzliwość, koleżeństwo? Co ona dostanie naganę za to że na chwilkę przestanie pracować i pokaże jak to naprawić? Dlaczego Ukraińcy nie chcą pracować? Bo wyczuwają tą atmosferę , taka nie życzliwą.

Cm3
@......

Jak to o co chodzi... O to, że pewnie od przyszłego roku płytka będzie kupowana od zewnętrznych firm. Ludzi z plytki rzucą na inne zmiany (głównie EPS bo tam zawsze największe braki w ludziach)

@Cm3

Bzura, gdzie to usłyszałas? Od kogo? Powtarzasz jak papuga. Firma za dużo wydała na linie płytki, roboty, przenoszenie. To wszystko koszty są. A druga rzecz to ta zewnętrzna firma musiałaby sobie poradzić z taką ilością produkowanej płytki, myślę że nie dała by rady

Klara
@operator

Pożyjemy zobaczymy... ???? Z 10 produkowanych referencji zostały tylko dwie. To już samo za siebie mówi.

Płytka.
@Klara

I o czym to świadczy?...po co te modyfikacje lini płytki , projekty itd.to naprawdę bardziej opłacalne? Lepiej wydać duże pieniądze na roboty na okres 4 lat . Masakra jednym słowem. Wogole cały zakład jest jakoś dziwnie zarządzany mam wrażenie. Delegacja dla ludzi którzy nie będą pracować na liniach .brak dobrej organizacji, komunikacji. Brak premi. Brak podwyżki. Jednym słowem nie fajnie. I niech zgadnę skoro płytka ma nie istnieć to po co wtryskarki?? Chyba że też rezygnacja....to już nie jest zakład jaki znałem wcześniej . Nowi ludzie to nie ci sami co kiedyś. Brak chęci do pracy. Ręce opadają.

@......

To już bodajże 4 tydz. Kiedy płytka nie ma komponetów Nie będziemy mieć premi za wydajność bo jej nie mamy nie z naszej winy. Za to pracujemy na premie dla innej lini? I też będzie i im ciężko bo ciągle i oni (eps) ciągle mają nowych ludzi do przeszkolenia, Ukrainę itd. trzeba być obiektywnym z obu stron. Nie czuję się zmotywowany w żaden sposób. Pracuje bo pracuje bo muszę. A atmosferą się nie przejmuje bo po co.

Delta_Bar

Pracowałem w Nidecu ok 4 lat na stanowisku inżynierskim. Trzeba przyznać że praca wymaga zaangażowania i dyspozycyjności. Normą są nadgodziny spowodowane awariami czy problemami jakościowymi - jednak zawsze uczciwie płatne. Atmosfera jest dobra, ludzie z którymi współpracowałem w większości byli rzetelni i pomocni. Można wdrażać własne pomysły, ceniona jest własna inicjatywa i zaradność. Pracę mogę polecić ludziom, którzy nie boją się rzucenia na głęboką wodę , chcą ciężko pracować ale też dużo się nauczyć oraz zdobyć doświadczenie.

@Delta_Bar

A czemu zrezygnowałeś?

Uciek
@Delta_Bar

takich ludzi chyba już nie ma ?!

Dzień dobry, Na portalu pojawiło się ogłoszenie na stanowisko specjalisty ds. kadr i płac - czy warto aplikować? Czy zarobki są ok?

Operator

Słuchajcie jest teraz weekend taki dłuższy. Przemyślcie wszystko na spokojnie. Przekalkulujcie rozsadniei zadajcie sobie jedno pytanie ....czy warto pracować w Nidecu za te pieniądze?

Rrrr
@Operator

Myślę że nie warto się starać, robić więcej za te pieniądze , i tak tego nikt nie doceni... Zbliżają się święta i pewnie pieniądze na święta, myślę że na obecną sytuację jaka jest to minimum 1,500 zł podstawowe, wszystko droższe jest, podwyżek nie ma. A nie wiem czy wy wiecie że te pieniądze co dają na święta to są wasze pieniądze drodzy pracownicy? Co miesiąc z wypłaty są brane pieniądze na fundusz, więc oni tak jakby wam oddają te pieniądze , to nie jest to że Nidec jest taki dobry....

Eps

Co tam eps? Ukraińcy zrezygnowali z pracy? No szkoda , oni zobaczyli jaka atmosfera w tej norze jest, brak szacunku do pracownika nowego lub przychodzącego z innej lini u was pracować, taka prawda jest że gdyby były lepsze zarobki to by ludzie bili się o miejsce pracy, a wy wykorzystujecie pracownikowi z innych lini.. a co nas obchodzi eps i duże zamówienia , nie chcecie dać podwyżek to może biura przyjdą pomoc w pracy, może wyjdą z tych ciepłych biur trochę się poruszać!!! Jest źle i będzie coraz gorzej jak coś się nie zmieni!!

Stary wyga.
@Eps

Dopóki ludzie będą się dawać się wykorzystywać tak będzie. Wiadomo o co chodzi. To już było wałkowane nie jeden raz. mamy wg p. (usunięte przez administratora) Podziękować rządowi??! Niech nie mydli oczu , bo to nieprawda. Nabrali nowych projektów, otworzyli 3 hale. Tam również nie ma kto pracować. Każdy kto przychodzi ( o ile wogole przyjdzie bo są i takie przypadki że rezygnują odrazu ) i widzi co ma robić za jakie pieniądze , dziękuję. I wogóle przychodzą takie os które stawiają warunki że tego czy tamtego nie będzie wykonywać bo za ciężko. I kogo dadzą na takie stanowisko? Oczywiście starych operatorów których wcześniej udało im się zmanipulować do robienia 50 rzeczy naraz . Dlatego otwórzcie oczy, róbcie poprostu zgodnie z instrukcją. Nie patrzcie na oceny roczne które będą niebawem. To nie ma sensu serio . Takie ich premie to ochłap, a nie premia.

Eps
@Stary wyga.

Starzy pracownicy, starzy pracownicy też już rezygnują z tej pracy, wiele osób już nie pracuje w tym zakladzie .Dokładnie tak jest, mają pieniądze na maszyny, na tej trzeciej hali , ciekawe kto będzie im tam pracował , jak już teraz jest problem z pozyskaniem nowych pracowników. Widziałam ogłoszenie o pracę, bardzo dobre warunki pracy. Gdzie te bardzo dobre warunki pracy? Nie ma dobrych warunków pracy,ludzie są (usunięte przez administratora)i wykorzystywani ile się da. To jest międzynarodowa korporacja , oni mają bardzo dużo pieniędzy. Firma płaci bardzo dużo za energię elektryczną, to nie jest wcale dużo , biorąc pod uwagę to że to zakład produkcyjny i pracują linie , różne maszyny, roboty. Kolejny pretekst żeby pracownikom nie da dać zasłużonej podwyżki. A na epsie niech sobie pracuje pani D, razem z panem B , niech się wezmą za robotę bo brakuje rąk do pracy...

@Eps

Dokładnie. A te plakaty weź to ulepsz zeby zaproponować coś na obniżenie kosztów energii to tylko przykrywką aby odwrócić uwagę od podwyżki!!

...
@Operator

Bo mówiąc, że będą podwyżki mieli chyba na myśli podwyżki obecnych cen w kraju, a nie podwyżki naszych pensji... Ale dopóki operatorzy nie otworzą oczu i nie zaczną pracować w myśl hasła "jaka placa taka praca" to tak będzie. Czas najwyższy by każdy zrozumiał, że nie warto się starać, bo i tak tego nikt nie doceni, wręcz przeciwnie i tak będzie za mało. Wymagają wyrobienia normy, aby dostać premie (choć nie wiem czy taką kwote można nazwać premią) tylko szkoda, że sami nie dbają o to by były zapewnione komponenty aby z czegoś można było tą norme wyrobić! Operatorzy czas otworzyć oczy i walczyć o swoje,a nie tylko narzekac, a nic nie robić by cos sie zmienilo.

@...

Jestem za tym aby dokładnie robić to za co nam płacą nic poza to. Nie ma premi. Nie ma podwyżek. Nie ma komponentów, więc i tak nie wyrobimy żadnej normy.

@...

A może te problemy z komponentami są celowe , byle żeby chodzić na epsa, bo tam są braki.. a z operatorów robią poprostu idiotów. To najgorszy zakład pracy w okolicy. Jak się pozyskuje nowych pracowników ? Przez dobre zarobki, dobrą atmosferę w pracy , różnego rodzaju szkolenia dla pracowników . Co ma tych nowych pracowników przyciągnąć? Jak słyszą wśród znajomych , rodziny że nie warto tu przyjść, że zarobki to jest najniższa krajowa, że są ciągle braki komponentów, jest zła atmosfera w pracy, brak szacunku do pracownika przez podwładnych, kierowników. Co ma tych ludzi przyciągnąć? Widać że ktoś nie potrafi tym zarządzać albo nie chce żeby było lepiej. Niestety ale jesteście uzależnieni od nas operatorów , nie wystarcza wam same roboty ,które powsadzaliscie w linie. Jak nie poprawicie warunków pracy operatorom to nie pozyskacie nowych pracowników... Starym pracownikom oczy się powoli otwierają , rezygnują z pracy w tym zakladzie. Nie bać się , wszędzie będzie lepiej niż w Nidecu!!!

@pracownik

Chcą wszędzie ludzi tymi robotami zadtapić? Rozumiem że proces w takim razie nie będzie schodzić z hali produkcyjnej. Co to za sens wsadzić coś co się ciągle psuje zacina i operator z innego stanowiska musi latać by zniwelować zacięcie. Co to za logika? To się nazywa oszczędność? Żeby robić coś za dwie os ?...

@Operator

Im chodziło o oszczędność, myśleli że jak wsadza robota na miejsce operatora to będzie dobrze , no ale sprawa wygląda inaczej, roboty psują się bardzo często a proces, no cóż, nie radzi sobie...owszem, roboty mogą być ale takie które się nie psują, są zrobione z dobrych materiałów i przede wszystkim osoby , które potrafią naprawić gdy się zepsuje .

Hej, jak wygląda praca 3 zmianowa? Po nocce idzie się na rano czy na popołudniu. Jestem kandydatem na CMki

@Kasia

Po nockach są popołudniowki , później dniówki

Jest OK

Pracuję w tej firmie niecały rok. Praca biurowa. Jestem zadowolony, nawet bardzo. Płaca ok. Ludzie dookoła bardzo mili, pozytywni.

Gośka
@Jest OK

Czy można prosić jakiś e-mail czy kontakt żeby swoje cv podesłać do nidec ??

motur
@Gośka

jeśli jesteś na tyle nierozgarnięta, że nie umiesz sobie znaleźć, to chyba i tak nie ma sensu wysyłać xD

Witold
@motur

Już tak nie oceniaj. Zwykła ludzka życzliwość powoduje że się pomaga. Też tu pracujesz? Jak tak to powiedz jakie są zarobki bo wszyscy piszą że dobre a mnie przydałaby się stawka.

Ela
@Jest OK

Czym się zajmujesz? Szukasz już nowej pracy, czy robisz karierę w nidecu?

Edyta
@Ela

Niepokojące jest to, że po takim czasie sugerujesz, że powinno się dziać coś nie tak skoro ma szukać czegoś innego. :( Czemu takie podejście masz do biura?

Ania z biura

Cześć Jestem byłym pracownikiem Nidec i weszłam na tę stronę żeby zobaczyć czy ciągle ludzie wylewają swoje życiowe frustrację na biednego Nideca. Niestety pełno nadal tu informacji nikomu nieprzydatnych. Pracowałam w Nidecu kilka lat na tym nieszczęsnym "biurowym stanowisku" więc rzucę garścią danych dla ludzi którzy chcieliby do Nideca zaaplikować. W Nidecu panuje dobra atmosfera, ludzie są dla siebie mili i większość ma poczucie humoru ;) Pracuję się dużo i w szybkim tempie tak jak to jest ogólnie w branży automotive. Prawie w każdym dziale wymagany jest język angielski ponieważ pracuje się w niędzynarodowym środowisku. Nadgodziny są płatne. Raz w roku dostaję się dodatek socjalny. Przewidywane są premie miesięczne, przyznawane przez przełożonego, każdy dział ma inne cele. Tak jak już pisałam czuje się presję, tym bardziej jeśli pracuję się bezpośrednio z klientem. Trzeba szybko się uczyć, reagować na problemy. Po prostu angażować się w pracę. Pracownicy kierowani są na szkolenia, ostatnio było ich mniej. Było to związane z Covidem i gorszą sytuacją finansową firmy. W zależności od działu pracownicy wysyłani są rownież na zagraniczne delegację. Jest OK, zawsze mogłoby być lepiej ale w porównaniu z innymi firmami z tej samej branży Nidec zaaługuję na mocną czwórkę w pięciogwiazdkowej skali ocen. Tu po prostu trzeba wykonywać swoje obowiązki, nie ma w tej firmie opcji na ciepłą posadkę. Zarobki są średnie ale chyba adekwatne do posiadanego doświadczenia w branży. Nie ma widełek płacowych dla określonych stanowisk, każdy ma tyle ile wynegocjuje. Co roku są rozmowy oceniajace a po nich podwyżki zależne od otrzymanej oceny. Mam nadzieję że choć trochę pomogłam. Pozdrawiam!

@Ania z biura

Nidec nie jest biedny, jest to bardzo bogata firma. No tak , w biurze jest świetnie , ale nikt nie wspomina jak jest na produkcji, jak wygląda praca na produkcji, jak ludzie są tam traktowani , panuje wszechobecny mobbing, o którym większość pracowników nie chce mówić , poprostu obawiają się konsekwencji.... Ciągle rzucanie pracowników po liniach, piszę tu np o płytce, pracownicy nie są traktowani jak ludzie, tylko jak maszyny do roboty, które można w każdej chwili przestawić, zmienić miejsce . Współczuję tym ludziom , znowu eps , tam duże zapotrzebowanie, ale dlaczego do pracy na eps nie zaangażują się Cmki? Tylko za każdym razem płytka jest zaangażowana , myślę że każdy potrafi pracować i ruszać rękami.. Nie wspomnę tu o zarobkach, na eps wymagają od nich większej ilości zrobionych silników ale uważam że za taką pracę powinny być lepsze pieniądze. Ludzie z eps, nie warto tak latać, robić ponad siły za takie pieniądze.....Oni na was zarabiają grube pieniądze..

@operator

O mobbingu na produkcji można by było dużo powiedzieć. Glownie, ze strony kierowniczek . Ale większość ludzi jest tak nauczonych że lepiej uśmiechać się i udawać że nic się nie dzieje. Jakoś to będzie. Mam wrażenie że to się nigdy nie zmieni. Bardzo to przykre. Bycie kierownikiem to bardzo odpowiedzialna praca. Dużo, stresu to napewno. Trzeba mieć głowę na karku. Ale również trzeba wykazać , choćby dla przykładu że jest się zaangażowanym w to co się robi. A nie tylko siedzieć w biurze. Bo być kierownikiem produkcji to również być pomocnym liderom , operatorom służyć motywacją, w normalny sposób a nie gadać tylko że ma być zrobione to czy tamto. Nie jesteśmy dziećmi.

@operator

Masz rację, silniki sprzedawane są za dolary. Rok temu miałam 7 dolarów na godzinę teraz 5. Robię tyle samo,za mniejsza wypłatę, ale dyrektory za to sobie wypłacą odpowiednią premie kwartalną

pracownik Nidec

Drodzy pracownicy , niestety podwyżki nie będzie. Pani (usunięte przez administratora) wina rządu że podwyżki nie ma. Kpina i hańba! Pracownicy , zorganizujmy strajk, tak to nie może być , pędząca inflacja a oni na nas , na pracownikach zarabiają grube pieniądze. Pracownicy się zwalniają , jest takich osób coraz więcej . Przyjdzie taki dzień że w tej firmie będą pracować tylko Ukraińcy.

Sfrustrowany
@pracownik Nidec

Nidec ma dobrych prawników. Wiedzą jak oszczędzać, i zrobić w c.h.u.j.a. operatorów. Jak Tusk....nie ma pieniędzy i nie będzie.... dlatego niczym się nie przejmujcie róbcie sobie spokojnie, bez stresu nie warto wylewać 7mych potów. Brak motywacji totalnej. Brak wyników. Nie ma podwyżek nie ma sztuk. Prosta polityka.

@Sfrustrowany

Jest to dobry pomysł, ale muszą w to się włączyć wszystkie osoby, liderzy i kierownicy też muszą się w to zaangażować, nie może tak być jak jest obecnie, nie możemy się tak dać traktować, pracownik też ma swoje prawa!

Sfrustrowany
@operator

Ok to kiedy zaczynamy może od poniedziałku?.....może i nie jestem liderem ale coś można zacząć.....od iskry się zaczyna nie.

Borys
@Sfrustrowany

I co ci to da??nic.Poprostu trzeba się rozglądać za nową praca tutaj niema przyszłości.Jest wstyd,hańba,szopka z podstawą jaka ludzie mają po tylu latach pracy.Idiotyczne ocenki co rok,kpina.A premia porażka.W innych firmach premia po 900 brutto!!!budzimy się ludzie

Borys
@Sfrustrowany

I mało tego w soboty pracować by godną wziasc wypłatę!!!!!By ducha już wyzionąć całkiem,a gdzie żyć.Kiedy żyć mają młodzi,starsi odpoczynek kiedy.Matki samotne dziećmi się zająć,kiedy.Czekalismy na tą podwyżkę i nas zrobili w bambuko i to grubo!!!Amen

Bezrobotna

Mam pytanie ile na rękę za miesiąc pracy po 12 godzin. Wgl 12 h to niezgodne z kodeksem pracy chyba. 5 tysięcy jest chociaż na czysto? Bo jak mniej to za nie składam cv

@Bezrobotna

/face palm/ 12h ale nie codziennie, 5 dni w tygodniu. Tylko ok. 15 dni w miesiącu pracujących. Tyle co na 8mk + 350 brutto.

Halina
@Bezrobotna

Za msc pracy na umowe ramstad masz prawdopodobnie najnizsza krajowa +dodatek 350zł brutto za 12h taki, i jakieś tam marne dodatki za nocne godziny m, czyli jakieś 2100 zł. Za słowa szybciej, i więcej. Robisz na akord. Nie wolno z nikim rozmawiać. Nie wolno pić wody przy stanowisku pracy. Masz wyznaczone miejsce do tego. Do toalety jesteś zmieniany po 2h od rozpoczęcia pracy chyba ze zawołasz kogoś aby cie zastąpił. Możesz wyjść na papierosa na 2wdechy. Ale palarnia jest wyznaczona wiec zeby do niej dojść tez musisz iść szybciutko. Nie więcej jak 5 min. Przerwy sa 2x . 1 -25 min, druga 20 min. I nic poza tym. Jeśli chodzi o wypłatę to jest na czas. Masx busy pracownicze do zakładu za który płacisz w zależności skad dojeżdżasz. Po przejściu na umowę z nideciem jestes oceniany pod względem wydajności. Jeśli (usunięte przez administratora) jak mrowka i masz przychylność kierownika to możesz liczyć na jakąś lepsza kasę. Zazwyczaj jest coroczna podwyżka , 200, 250, 300( dla (usunięte przez administratora)) ale zaklad ostatnio (usunięte przez administratora) i za zeszły rok naściemniał i zb6msc opóźnieniem bez wyrównania (usunięte przez administratora)pracowników. Teraz znow zwleka z podwyżka. Jeśli jest ciśnienie tzn duże zamówienie zakaz brania urlopów. Nawet w święta wielkanocne!! NIC TYLKO SKŁADAĆ TU CV ZAPRASZAMY NA (usunięte przez administratora)NA 200% bezcslowacdziekuje i pocałuj mnie w (usunięte przez administratora)

Ryszard
@Halina

Dziekuje za przedstawienie obrazu. Raczej podziekuje . Dzięki za szczerość. Takich opini właśnie potrzeba.

@Halina

To tępy zaklad; Nidec to sami liderzy; kierownicy nie ma komu powiedzieć; (usunięte przez administratora) Niech administrator nie usuwa wpisów; bo jestem pracownikiem i wiem jaka sytuacja panuję na zakładzie; a kadrowa (usunięte przez administratora) zapewnia że jest fantastycznie a nie jest tak kolorowo nadstap rotacja; jak by płacili to by mieli pracowników; kto płaci to ma pracowników; zero jakiego szacunku; Przestroga dla innych.

Ktoś

Niech (usunięte przez administratora)przejdzie się po produkcji i zapyta ludzi jak się im tu pracuje. Ludzie są rozgoryczeni, czują się (usunięte przez administratora) przez firmę , wiele osób zrezygnowało by z pracy ale teraz są trudne czasy i ciezko znaleźć nową pracę. Zamiast pracownikom ułatwiać życie to tylko wszystko utrudniacie , można tu wspomnieć nawet nową szatnie na nowej hali, jest ona bardzo daleko , wszystko trzeba w biegu robić by zdążyć do pracy. To nie jest firma przyjazna pracownikom , nie ma co tu mówić pozytywnie. Nowi pracownicy nie warto tu przychodzić do pracy. Stracicie tutaj zdrowie i nerwy. Nie polecam.

Operator z nowej hali
@Ktoś

Dokładnie tak jest. Nie dość że w biegu to jeszcze przyjeżdżając pod zakładem nie wiem kto to wymyślił zeby wysiadać przed zakładem, i trzeba iscv5 min przez caaaałyyyy parkinggggggg......iscvnac1 piętro przebrać się zostawić jedzenie na nowej stołówce która znajduje się na saaaaammmym końcu korytarzaaaa.....i spowrotem zejść na dół przejść przezc 3ia najnowszą ą halevwejsc na nową przejść do celuuuu. Najgorzej ma płytka bo oni to na samym końcu. MASAKRA ,JAK TAK MOŻNA.

Halina
@Operator z nowej hali

Popieram. I yo jeszcze zdążyć przed 6 .....aby zostać rozplanowanym gdzie się ma pracować. Współczuję liderom którzy jeszcze maja odebrać zmianę.

@Operator z nowej hali

Najlepsze jest to że wczesniej nikomu nie przeszkadzało to jak bus wjeżdżał i wysadzał pracowników. I nagle taka zmiana. Ktos to życzliwy wymyślił.. A jak pracownicy idą do szatni przez cały parking , gdzie parkuja pracownicy samochodami to jest to bezpieczne? Robicie wszystko żeby ludziom tylko życie utrudnić . Bus mógłby wjechać i wysadzić ludzi przed samymi bramkami i podjechać tam na nowej hale i ludzi też tam wysadzić.

Karol
@Ktoś

Trzeba iść do Doroty albo do kogoś i to zgłosić. Może oni sobie nie zdają sprawy jak to działa w firmie ze zwykly szarak musi się tłumaczyć z każdej minuty.

@Karol

Oni wszyscy sobie zdają sprawę gdzie znajduje się szatnia na nowej hali, to wszystko było planowane i oczywiście nikt nie pomyślał o ludziach tam pracujacych. Szatnia jak i stołówka powinna się znajdować jak najbliżej miejsca pracy, w tej chwili droga na stolowke i ze stołówki zajmuje około 10 minut i gdzie jest czas na zjedzenie, wypicie kawy czy herbaty, ja już nawet nie mówię o zjedzeniu obiadu, wszystko w biegu.

Dorota
@Ktoś

Może zajechać z wami prosto do szatni bo Nidecu same królewny robią

@Dorota

Super pomysł, dzięki! xD

Wstyd

Szanowna Pani z kadr (usunięte przez administratora) nie wiem czy wiesz pracowała jako OPERATOR PRODUKCJI jeszcze jak stawka była mniejsza niż obecnie, więc doskonale zna środowisko pracy operatorów...

@Wstyd

Pani (usunięte przez administratora)powinna stanąć za pracownikami produkcji, przepraszam za wyrażenie ale za tymi robolami bez praw, my na was pracujemy Panie i Panowie z biur. Gdyby nie my to by nie było waszych sukcesow. Słowo także jest do Pana Dyrektora, gdyby nie pracownicy produkcji to zakład by nie istniał . Domagamy się podwyżki, wyrównania za poprzedni rok i teraz podwyżka. My chcemy godnie pracować i chwalić się że w Nidecu super się pracuje i móc chwalić że dobrze płaca. Wiele przyszłych pracowników właśnie patrzy na opinie jakie ma dana firma. W Nidecu jak narazie nie ma pozytywnych opinii niestety.

Bogna
@Wstyd

Tylko,że to było lata świetlne temu.Stawka była inna,ale wymagania inne i warunki również.

Utopia
@operator

To się nigdy nie zmieni niestety. Szkoda ze nie chcą oddać kasy za zeszly rok.

Operatorek
@operator

To sie zwolnij :) ja tego nie rozumiem jak masz za male buty to w nich chodzisz na sile ? Pierdzielnij tym i idz tam gdzie płaca wiecej co siedzisz w takim miejscu skoro tak Ci zle.

@Operatorek

Albo pracujesz na wyższym stanowisku albo masz małe ambicje , ludzie czują się oszukiwani przez firmę , z kim się nie zgadam to każdy narzeka na tą sytuację jaka jest , pracują nie zwalniają się bo obecnie jest ciężka sytuacja na rynku pracy przez koronawirusa. Nie ma podwyżki, jest wszystko do zrozumienia ale chociaż żeby była informacja, że narazie nie będzie podwyżki bo trudna sytuacja , brak szacunku do pracownika . Maja przyjechać z Japonii na wizytację , nie zdziwił bym się jakby któryś pracownik dał im list z informacją co się w firmie dzieje, jak firma traktuje pracowników , wiem że był taki pomysł wsród pracowników....

Operatorka
@operator

Z samych pomysłów nic nie wyjdzie. Najlepiej wykazać błędy jakich chcą uniknąć nasi przelozeni czyli pokazać olewizm i tyle. Nie przygotowywać się do żadnych audytów. Nie przejmować się zupełnie niczym mieć lux i tyle. Raczej Japończyków nie interesuje ile macie placona a raczej czy standardy są wykonywane czy wszystko jest ok, a nie jest. Najlepiej by było żeby była awaria za awaria i wszystko stoi.

Gośka
@operator

Proszę o podanie e-mail lub gdzie mogę cv do nidec wysłać

@Gośka

Jezeli chcesz pracować za najniższą krajową to podejdź do Randstad to agencja która zajmuje się pracownikami

Zostaw merytoryczną opinię o Nidec Motors - Niepołomice

• Jak się pracuje w Nidec Motors?

Zobacz opinie na temat firmy Nidec Motors tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 181.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nidec Motors?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 130, z czego 18 to opinie pozytywne, 53 to opinie negatywne, a 59 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Nidec Motors?

Kandydaci do pracy w Nidec Motors napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Nidec Motors