Opinie o Cermotor w Rembertów

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Cermotor. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Cermotor o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Cermotor w Rembertów

nowy

ja zaczynam tam prace juz jutro zobaczymy co jest prawda a co nie z powyzszych opinii

KTOŚ

Czytam te opinie od jakiegoś czasu i jestem w szoku inteligencją osób zadających pytania, jak i dających odpowiedzi na wypowiedzi. Ludzie obudźcie się i zacznijcie uważniej czytać. Powielacie pytania, na które są dość szczegółowe odpowiedzi. Żenujące są wpisy od: szanujmy się, to masz czy też krzychu... Poza tym magazyn ma dobre"ucho", więc po co zadajecie pytania na forum? (usunięte przez administratora)

współpracujący

Ja trochę i innej beczki. Nie pracowałem i nie zamierzam pracować w CERMotor, ale niestety jestem ich klientem. Jako dobry klient jestem traktowany jak śmieć. Ich "Dział reklamacji" powinien nazywać się "Dział odrzucania reklamacji".Pan zajmujący się uznawaniem (a właściwie nieuznawaniem) reklamacji nie ma do tego żadnych kompetencji ani odpowiedniej wiedzy. W bezpośredniej rozmowie telefonicznej brakło mu argumentów i powiedział mi że musi się zastanowić co mi powiedzieć i oddzwoni (oczywiście tego nie zrobił), a w następnej rozmowie stwierdził że "reklamacje są rozpatrywane marketingowo" czytaj: jak klient niewiele chce znaczy tylko uszkodzone części to reklamacja jest uznawana. Jeżeli klient żąda całej reszty czyli kosztów montażu, części uszkodzonych przez powód reklamacji to werdykt jest wiadomy. Był czas że były tzw. bonusy 2% za przekroczenie 11000 (nie pamiętam dokładnie) obrotu miesięcznie. 2 razy bonusa dostałem, ale tylko dlatego że byłem natrętny i przypominałem się niemal codziennie. Po ok. pół roku podnieśli próg na chyba 20000 i o bonusach można było zapomnieć. Od jakiegoś czasu dają punkty do każdej faktury, które można spróbować wymienić na nagrody. A jak jest bardzo cierpliwy czytaj upierdliwy to jest szansa nawet tą nagrodę otrzymać. Realnie wygląda to tak, że aby otrzymać np. kombinezon roboczy warty ok 60zł trzeba kupić towaru na 7000 netto czyli 8610 brutoo :-(. Chłopaki z filii z którą współpracuje również narzekaja na centralę. Wymagania, wymagania i jeszcze raz wymagania, a w zamian nic. Nawet gadżety które czasami dostaję np. kalendarze, koszulki itp. filia musi sobie kupić od centrali. Jeżeli tak wygląda obsługa klienta i innych filii to podejrzewam że powyższe komentarze są również prawdziwe Moja ocena tej firmy jest poniżej minimum. Biore od nich tylko ze względu na chłopaków na filii (bo to oni dostaną po dupie jak straca klienta) oraz niestety na brak konkurencji (mam nadzieję że do czasu)

To masz ?

Zaciekawił Mnie powyższy opis. Właśnie chciałem złożyć cv do tej firmy. Może ktoś więcej napisze, poda więcej szczegółów. Liczę na to.

marcin
@To masz ?

a miałem tam na rozmowę w sprawie pracy jechać - dobrze że to przeczytałem zmarnował bym tylko czas

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Cermotor? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
ziutek

Pracowałem trochę w cer motor magazyn rembertów. Na początek dają umowę na 3 miesiące zlecenie - 1500zł do ręki (pierwszy miesiąc bez wliczania pomyłek, od drugiego miesiąca pomyłki są potrącane). Następnie umowa na czas określony 6 miesięcy - 1500zł miesięcznie (możliwa mała podwyżka czyt.100zł). Kolejna umowa na czas nieokreślony i pensja max 2100zł. Praca od pon-pt plus obowiązkowa 1 sobota w miesiącu. Stawka za sobotę jest wyliczana dopiero po przepracowaniu pełnej normy tygodniowej, jest wyższa, teoretycznie ok 80zł za sobotę. W umowie brak wzmianki o pomyłkach. Pomyłki są potrącane za: a) złe zebranie towaru - 8zł, b) nie znalezienie towaru na lokacji- 6zł, c) złe sprawdzenie towaru przed wysyłką - 16zł, d) zła wysyłka - 16zł, e) złe przyjęcie towaru -100zł, f) złe rozłożenie towaru przy przyjęciu - 100zł, g) błędne wysłanie towaru i jego zguba - pokrycie kosztów towaru i wysyłki; zdarzają się nawet przypadki,gdy karę dostaje się wg widzimisię prezesa bądź też od kadrowej za: a) rozpisanie urlopu i zapomnienie o nim przy jednoczesnym stawieniu się w pracy - 50zł; b) wpisywanie w dziennik wyjść i przyjść godzin np 7:00 - 19:10 czy też 19:35 tzw nie pełnych - 50zł,ze względu na komplikowanie pracy kadrowej. Magazyn wygląda tragicznie, zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. W piwnicy gdzie jest niska temperatura i tam również jest zagospodarowane miejsce na towar do zbierania i przyjęcia, (usunięte przez administratora)Brak klimatyzacji przekłada się na temperaturę wewnątrz, tj. latem - ponad plus 27stopni, w zimę nawet na minusie, trzeba rozpalac w 2 piecach (co jest małą ilością na taki metraż) tym,co jest pod ręką np starymi fakturami,kartonami,resztkami palet,śmieciami w tym folią czy też szczątkowymi ilościami ekologicznego brykietu). Bród,kurz,syf - standard w tym miejscu pracy. Brak miejsca na posiłki jak i do przebrania się. W czasie deszczu - kilkanaście miejsc przecieka zalewając np towar. Premie są, tj. za najlepsze wyniki np w kompletowaniu - 50zł,jedna jedyna. Przerwy - 15min i 5min - pilnowane zegarkiem, tudzież przypominane "zaraz koniec przerwy" w czasie posiłku. Teraz o atmosferze.. Między pracownikami najniższego stopnia tzn magazynierami panuje świetna atmosfera. Niestety od strony sztabu kierowniczego już to tak nie wygląda. Absolutnie nie biorą pod uwagę twojego zdania, nie ufają a wręcz mają za potencjalnego złodzieja, namawiają na nadgodziny,które później są obcinane ze względu na pomyłki - często wymyślone (nie ma tego jak sprawdzić i pozostawiają ci wybór pt "zwolnij się albo trudno, przełkniesz" a jednocześnie rozkazują wypisywać się o okrągłych godzinach typu 19:15 bądź 30po jakoby dla nich 10min dziennie różnicy nie stanowiło aczkolwiek jeśli te 10 min więcej jest przepracowane codziennie przez miesiąc to tracisz na tym pieniądz; poganiają co przekłada się na jakość pracy ze względu na ograniczony czas, często jest tak,że kierownik zezwala wysyłać towar bez uprzedniego sprawdzenia co wiąże się z karami jeśli pomyłki były czyli po prostu przenosi odpowiedzialność na pracowników mimo ogólnie przyjętych norm i zasad pracy panujących na magazynie (jest regulamin) etc etc; brak sprawiedliwości gdyż rodzina jest pozatrudniana zarówno w biurze - dyrektor, magazyn - kierownik i magazynier. W praktyce wygląda to tak,że magazynier jako syn dyrektorki dostaje podwyżki i jest traktowany ze specjalnymi względami nawet jeśli a) regularnie zasypia tj spóźnia się do pracy po 2-3 godziny, b) pracuje najmniej efektywnie, c) najwięcej pomyłek, kierownik zaś jako jego wujek przymyka na wszystko oko nawet jeśli jego błędy podczas pracy wpływają na ogólną pracę na magazynie zarówno przy kompletowaniu jak i wysyłce. Z urlopem trzeba twardo pt "mam wykupione wakacje" bo inaczej można na niego czekać miesiącami a w najgorszym przypadku zostać zwolniony,że względu na pytanie o urlop - takich przypadków były 3 i to wśród najlepszych pracowników magazynu (brzmi nierealnie ale to prawda). Pracy jest bardzo dużo, jest dosyć ciężko szczególnie że korzysta się z wózków sklepowych i 2 paleciaków na cały magazyn. Panuje ograniczony ruch ze względu na mały magazyn,lokacje towarów często są pomieszane co skutkuje spadkiem wydajności i błędami czyli kolejne kary. Reasumując - nie polecam wręcz odradzam! Zamęczysz się jak wół w tragicznych warunkach i atmosferze a przy tym zarobisz może 1500zł. Powodzenia przyszli cer motorowcy :)

siwy

Odradzam! Na start 1500zł do ręki a żeby już w drugim miesiącu okazało się,że nawet na te 1500zł nie ma co liczyć bo.. błędy,które wymyślają i cie nimi obciążają. Gdy chcesz zarobić więcej i korzystasz z dodatkowych sobót za które proponują wyższe stawki to obcinają dodatkową kasę właśnie błędami. W dodatku warunki jakie tam panują są tragiczne! Zero ogrzewania i klimatyzacji. (usunięte przez administratora)Przerw pilnują z zegarkiem w ręku, 20min przerwy na 8h. No i deser, co i rusz wymyślają nowe sposoby na kary,które nie są uwzględniane w umowie :) Urlop to temat tabu i zawsze im nie pasuje. Ogólnie oczekują od ciebie 100procent płacąc minimum. Pozdrawiam i odradzam!

jasz

witam ja pracowałem w tej firmie na magazynie nie polecam nikomu syf dno i szkoda słów [usunięte przez moderatora] na każdym kroku pensja do [usunięte przez moderatora] . dlaczego nikt nie napisał że za każdą pomyłkę dostaje się kary finansowe od 4 do 16 zł a jak nawet nie masz pomyłek to je wymyślą za soboty zapominają zapłacić a o przerwie 30 min to zapomnij jedna 15min i 5 min w sumie praca dla kogoś kto się nie szanuje pozdrawiam

Al Fons
@jasz

A do szafy spiewasz"łubu dubu"?

P. Budyń

W tej firmie kierownik jest jak ojciec. Znajdźcie lepszego kierownika który podpowiada kierowcom jak działają zamontowane GPSY w samochodach firmowych tak aby szef się nie zorientował czy kierowca stał w korku czy gdzieś na parkingu, aby wyrobić godziny na miesiąc. Nie wiem czy ktoś inny by się na to odważył, aby dla pracowników narażać firmę na straty zdradzając takie informacje bo to wiąże się z wyższym spalaniem. Nie jest żadnym dwulicowym pachołkiem. Potrafi się sprzeciwić najgłupszym pomysłom ludzi stojącym nad nim. Znajdźcie lepszego kierownika tak współpracującego i podpowiadającego swojej załodze pracowników. Dzięki takim kierownikom praca w tej firmie to prawdziwa przyjemność.

do nowa

"Firma się zmienia i to co jest napisane odnośnie byłego kierownika magazynu to prawda... ten Pan był mało fajny... osobiście nie miałam okazji pracować jak on był kierownikiem." skad wiesz czy był mało fajny skoro z nim nie pracowałaś?:) "Pracuje w Cer Motor ale na innym stanowisku i nie na magazynie" to dlaczego się wypowiadasz na temat pracy w magazynie skoro nie masz o tym pojęcia. Jak "dobrze" żyjesz z kierownikiem to może Cię jak [usunięte przez moderatora] nie traktuje..

NOWY

Witam, przeczytałam wszystkie opinie o Cer Motor i powiem tak. Firma się zmienia i to co jest napisane odnośnie byłego kierownika magazynu to prawda... ten Pan był mało fajny... osobiście nie miałam okazji pracować jak on był kierownikiem. Na szczęście już nie jest. Pracuje w Cer Motor ale na innym stanowisku i nie na magazynie. Obecny kierownik jest spoko...ogólnie atmosfera na magazynie jest przyjazna. Kierownik (Dyspozytor) który zajmuje się kierowcami jest ok. ale jak w każdej firmie na każdego trzeba uważać. A teraz powiem coś o pracy na magazynie: Finansowo szału nie ma na początek umowa zlecenie ok 1600- 1800 zł potem umowa o pracę na 3 miesiące - okres próbny potem umowa o pracę. Zmiany na magazynie są dwie 7-15 oraz 11-19 na ten czas przysługuje 30 minut przerwy/ 2 razy 15 minut. Przerwy nie są liczone co do minuty... ale do pracy nie przychodzi się po to aby być na przerwie i palić fajki... mało która firma na to pozwoli. Przerwy są ustalone z góry... ale jak chcesz zrobić sobie herbatę czy kawę lub iść do WC za potrzebą to nikt nie robi problemu można iść w każdej chwili. Według mnie [usunięte przez moderatora] się w tej firmie nie jest. Ale każdy jest inny i każdy może mieć inne odczucia.

@NOWY

jak nie pracujesz na magazynie to nie wprowadzaj w błąd przerwy są dwie jedna 15min następna 5min pilnowana z zegarkiem w ręku

info dla kierowców

Kierowcy uważajcie na[usunięte przez moderatora] to stary konfitur. Ostro pracuje pod stołem żeby coś ugrać dla siebie. Sprzedaje wszystkich bez wyjątku.

kierowca

Kierownikiem jest pan [usunięte przez moderatora] jak dla mnie bardzo ok człowiek, w sumie niedługo pracuje ale mnie sie podoba, szczególnie atmosfera przyjazna i luzna dosc ..

chyba sam kierownik pisał tą odpowiedz. "kierownik jest jak Ojciec"- chyba wyrodny. Jeżeli nic sie nie zmieniło i kierownikiem jest pan [usunięte przez moderatora] to lepiej nie ryzykuj, szkoda zachodu. Jest to osoba, która nie nadaje się do pracy z ludzmi, dba tylko o swoją [usunięte przez moderatora], a pracownika traktuje jak śmieci.

small

Witam. Ja pracuje jako kierowca od niedawna. Jestem zadowolony z tej pracy. Pensja nie rarytas, ale znajdzcie mi taka prace w tych czasach, gdzie na dzien dobry dostaniecie tyle, ile wam pasuje. Praca kierowcy nie jest ciezka. Jak ktos lubi jezdzic, to dla niego. Kierownik jest jak ojciec. Wymaga, ale zawsze pomoze, podpowie. Jak jest na innych stanowiskach, nie wiem.

Henryk

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jakie są warunki pracy w tej firmie, ile można zarobić i w ogóle jakie jest podejście szefostwa do pracownika. Bardzo mi na tym zależy bowiem staram się tam o posadę na magazynie. Liczę na jakieś podpowiedzi, sugestie co do tej firmy. Nie wiem na ile określić pożądane zarobki na rozmowie. Piszcie proszę.

juliusz

Uciekaj jak najdalej, szkoda zdrowia

nowy

[usunięte przez moderatora]witam wszystkich mam pytanie ide na rozmowę na kierowca-magazynier czy ktoś by cos na ten temam sie wypowiedział, bo po komentarzach bardzo mam złe opinie o tej firmie

klient

przeczytałem komentarze i szczerze powiem, że nie chcialbym tam pracować. Wizerunek firmy to pracownicy, a tutaj? \\\"Ładną\\\" wizytówką firmy jest ten pan [usunięte przez moderatora]. Byłem tam kiedyś, na haslo kierownik pracownicy tylko uśmiechają sie pod nosem i nieśmiało opowiadają o jego niezaradności i niezorganizowaniu.Żenada, a gdzie właściciel tego przybytku? Nie reaguje?

Piotruś Pan

Ciekawych rzeczy o tej firmie można się dowiedzieć z tego portalu. Warto wiedzieć.

Maniek

Ja mogę tylko dodać jako ciekawostkę z innej beczki , że firma handluje strasznym syfem, najtańszą chińszczyzną , a to akurat wiem bo kumpel ma warsztat regeneracji turbin i goście cały czas łażą za nim żeby kupował a on nie robi na takich [usunięte przez moderatora] częściach. Także przy okazji jak naprawiacie turbine patrzcie żeby nie było na częściach z CER MOTORS

Zostaw merytoryczną opinię o Cermotor - Rembertów

• Jak się pracuje w Cermotor?

Zobacz opinie na temat firmy Cermotor tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Cermotor