Auto Partner SA
counter
2 280 714 5 1
Uprzejmię donoszę....

Auto Partner zatrudnia młody dynamiczny zespół.I tu kończą się plusy. Niestety żaden z tych młodych, ambitnych ludzi nie ma szans na awans czy rozwój ze względu na panujący w firmie nepotyzm. Kadra menadżerska (chociaż bardziej pasuje tu słowo Nadzorcy ) nie jest skłonna do współpracy ze swoim teamem. Zdecydowanie bardziej cenią sobie podlizywanie i donoszenie niż konstruktywne uwagi na temat systemu ax. Wyraźnie widać podwójne standardy dla różnych pracowników czy to jeżeli chodzi o ustalenie godzin pracy czy też premie. Często miało miejsce zrzucanie konsekwencji złego zarządzania na szeregowych pracowników. Brak osób decyzyjnych nawet wśród kierowników i ich wielu zastępców, przerzucanie odpowiedzialności. Brak jakichkolwiek procedur i standardów, które z reguły w korporacjach ułatwiają współpracę. Aspirując do miana korporacji międzynarodowej i mając za motto "AutoPartner to ludzie" zaskakującym jest jak źle ci ludzie są traktowani. Narzędzia do pracy są co najmniej nie wystarczające, wsparcie techniczne na żenująco niskim poziomie. Obiecywane tak często przez kierownictwo szkolenia nigdy się nie odbyły co powoduje że obsługa klienta na niskim poziomie odstrasza. System premiowy - już na rozmowie kwalifikacyjnej przedstawiany jest w inny sposób niż okazuje się w rzeczywistości. Później i tak nie należy być pewnym swojej premii ponieważ kierownictwo dowolnie zmienia stawki. Polecam aby wszystkie deklaracje kierownictwa brać na piśmie bądź mailowo gdyż zdarzały się "zaniki pamięci" i wycofywanie poprzednich ustaleń. Firma jako organizm i jej poszczególne działy zdecydowanie nie funkcjonują tak jak należy. Z pewnością można tu nauczyć się asertywności i to też można by uznać za plus........

Tak36Nie5

Cięcia budżetowe zaczynaja się od stawek pracowników, pod koniec miesiąca kierownictwo poinformuje ze w związku z ciężka sytuacja firmy są zmuszeni odjąć 20% procent wypracowanej premii.

Tak14Nie4
Inny pracownik

Kolos na glinianych nogach! Sposób zarządzania jaki jest od kilku lat doprowadzi tylko i wyłącznie do gruchniecia tego bałaganu mocno o glebę! Kilka lat temu można było polecać te firmę natomiast na chwilę obecną jest wręcz odwrotnie. Kadra dyrektorsko-kierownicza to imbecyle! Docenia się tylko lizusostwo! Serdecznie pozdrawiam środkowym palcem wspomnianych imbecyli! Albo idziesz z propagandowym nurtem albo jesteś zły i działasz na szkodę firmy:)

Tak20Nie3
KamilMag

Jak dla mnie w porządku praca. Jedynie nadgodziny, czasami nie na rękę ale rekompensata to kasa.

Tak6Nie31
G,,,,,, Nowy wpis

Pracowałem w tej firmie 5 lat. Milo wspominam wyplata na czas no i ludzie w porządku. Wróciłem do tej firmy ale przerazil mnie regionalny wiec uciekłem

Wkrótce Były Pracownik

Wkrótce żegnam się z Auto Partnerem więc czas na podsumowanie kilku lat spędzonych w oddziale w Częstochowie. Było dobrze, jest coraz gorzej - firma szuka oszczędności w zarobkach pracowników. Do tego kierownik (usunięte przez administratora) - to co wymieniał w swoim samochodzie potem wyszło w brakach w remanencie. Byłoby ok gdyby to nie nas obciążono kosztami tego remanentu - każdy pracownik oddziału spłacał sobie wyczyny kierownika. Nie wierzę, ze Adam (regionalny) nie dodał dwa do dwóch - ale po co ma drążyć temat skoro pracownicy oddziału braki spłacają w cenach detalicznych - w życiu na takiej marży ten towar by nie poszedł. Ponadto kierownik od czasu do czasu przypisuje siebie jako odpowiedzialnego za sprzedaż przy leasingach zamiast przedstawicieli - zawsze to kilka stówek w miesiącu wpływa na jego konto zamiast PH - oczywiście nikt się słowem nie odezwie bo jak to czule nazywają kierownika "mściwy sk..el" nie da żyć. "Prezenty" dla znajomych kierownika - a to narzędziówka a to ubrania robocze rozdawane jak zabawki na mikołaja - oczywiście bez "papieru" - gdy ktoś to chce zamówić to magazynierzy mają nakaz wrzucenia w braki a potem usuwanie z braków - przy następnym remanencie oczywiście obciąży się pracowników. A to zakup interwencyjny do BMW kierownika - sam sobie potem sprzedaje poniżej kosztów- przecież nie będzie przepłacał, "frajerzy" z centrali przecież się nie kapną. Zimą kaloryfery skręcone bo ogrzewanie drogie, jak się nie podoba to się zwolnijcie. Podłogi się nie zrobi bo to kilka tysięcy - najwyżej ktoś sobie nogę skręci, nie problem kierownika. I tak dalej i tak dalej. Najważniejsze aby chwalić się niskimi kosztami Tak się zastanawiam czy na pożegnanie z firmą nie przesłać do centrali screenów z AXa kto zamawiał towar, kto usuwał zamówienia - może to oświeciłoby ich jaką to perełkę mają za kierownika w Częstochowie - ale w sumie skoro przechodzę do konkurencji to może nie ma sensu pomagać firmie, z którą wkrótce będę musiał konkurować.

Tak11Nie3
Subiektywny
@Wkrótce Były Pracownik

Pracuje z osobą o której mowa i nie mogę się z tym zgodzić. Różnie bywa jak to w pracy lecz mam wrażenie jakbyśmy pisali o dwóch różnych osobach, atmosfera w pracy też jest w porządku. Nie wnikam w stany magazynu bo nie wiem ale patrząc na to jak przykłada do tego uwagę też nie posadził bym o takie zachowania.

Tak1Nie3
Anonymous?
@Wkrótce Były Pracownik

Ja bym na Twoim miejscu zrobił screeny i przesłał emaila do Adama i Jarosława .Niech Jarosław wie co dzieje się na jego filiach.

@Subiektywny

To taka mała "próbka" (jest tam indeks towaru, nr zs - wszystko do sprawdzenia w systemie): Jedna z wielu części do aut kierownika: (usunięte przez administratora) Więcej może wrzucę po odejściu z firmy bo póki nie odejdę to nie chcę ryzykować (magazynier drążący temat sprzęgła został wkrótce zwolniony).

@Subiektywny

Pan Subiektywny może nie dostrzegać wad kierownika bo sam ma nieco za uszami. Polecam sprawdzić chociażby historię PH85415WHV2C1 (ZS43537373). W AX jest tego sporo więcej.

Subiektywny
@Wkrótce Były Pracownik

Chyba mnie kolego z kimś pomyliłeś...

TakNie1
Azi Nowy wpis
@Subiektywny

Tak, z pewnością. A szczególnie to wrażenie się zapewne nasiliło gdy na wieść o obcięciu premii na początku pandemii kierownik wypalił, że "trzeba sobie odebrać należne w towarze z półek"? Na pewno kiepskie wrażenie wywarli na nim wtedy pracownicy, którzy nie okazali entuzjazmu na propozycję kierownika filii aby okraść firmę. A co do wymienionych przez osobę powyżej części ukradzionych przez kierownika - niestety te z "historią" w AX to tylko ułamek tego co zwinął bo niestety jest masa rzeczy, które wyniósł bez śladu w systemie - a to pompy próżniowe po 8 stówek sztuka, a to zaciski po 500.

Tak1Nie

Co jaki okres czasu w Auto Partner SA można ubiegać się o podwyżkę?

@Pytanie

Ubiegać możesz się co miesiąc, ale z reguły na tym się kończy :)

Tak9Nie
Kowal Nowy wpis
@Pracownik

Trzeba zaczac wynosic szesci idzie to sprzedac sasiadowi

Tak2Nie
MARZENIE...................... Nowy wpis
@Pytanie

Gdy zaczęła się pandemia ,,wysoko " postawieni w hierarchi firmy obiecywali dodatkowe pieniądze za wywóz towaru , nawet lądowali towar na samochody. Ale zostały tylko obietnice. Doszło nawet do takiej sytuacji dzisiaj, że kierowca musi sam sobie ułożyć towar na palecie, ostreczowac i włożyć do samochodu (schodzi to około 2 godzin. Gdzie są pracownicy??? Chyba się zwolnili, bo za najniższą krajową ,która płaci firma z wysokimi aspiracjami kto będzie pracował. Szkoda czasu myśleć o pracy w tej firmie, tym bardziej że OBIETNICE obietnicami a ......................................Życzę zdrowia ... .

Uprzejmię donoszę....

Tak36Nie5
Ja tez
@Uprzejmię donoszę....

Współpraca z AP od kilku lat schodzi po równi pochyłej. Przyszli młodsi pracownicy, z kadry zarządzającej, którzy myślą że im wszystko wolno. Zastraszaja tych, którzy myślą inaczej. Donoszą dyrektorom, a Ci ,,WIELCY PANOWIE" sypią kary finansowe. Nie zastanawiają się nad tym ,żeby firma istniała musi być współpracą na poszczególnych szczeblach od pracownika do właściciela. Jeżeli tego nie ma ,to tworzy się msciwosc i nienawiść a owocem tego są posty w Internecie. Może pomogą pracownicy z Ukrainy. A jak ich braknie do pracy w AP , kto ich zastąpi. Może Szanowna KADRA kierownicza. Z poważaniem ,i owocnych przemyslen

Tak13Nie2
Czytelnik
@Ja tez

To ciekawe co piszecie. Gdzie tak jest? Centrala oddziały?

Gosciu
@Czytelnik

Przyjrzyjcie się fili Wołomin ????cyrk

Tak3Nie7
Odejść i nie wracać
@Gosciu

Pracowałam długi okres na jednym z oddziałów w województwie Małopolskim, to jest istny skandal co się wyprawia w tej firmie. Dyrektorzy widzą tylko swój dziubek nosa, chodzą jakby samego Boga za nogi złapali, kierownicy podlizują się dyrektorom, i patrzą jedynie na swoje cztery litery, o podwyżkę prosisz się pół rok jak już wyprosisz czekasz na nią kolejne pół roku aby na koniec dowiedzieć się że jednak dyrektor nie akceptuje. Nie polecam !!!

Tak6Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Kandydat
Klient

Rozważam złożenie podania do firmy na produkcję. Czy jest ciężko? Jakie zmiany? Wynagrodzenie?

TakNie3
qwert
@Kandydat

tu jest dystrybucja a nie produkcja...

Magda

Czy w firmie często zwalnia się osoby? Zależy mi na stałej pracy

BylyAP
@Magda

Tak,a jeszcze częściej same się zwalniają.W jakim dziale chcesz popracować ?

Przemo
@Magda

Był ok,niestety odkąd zmienił się kierownik to niestety każdy tylko myśli żeby zmienić pracę żeby nie męczyć się z tym id..ą.

samowystarczalny

oddział wyszków oferuje prace 6 dni w dygodniu. umowa o prace obiecywana ale nigdy nie spełniona obietnica. na ręke 2500 zł. czyli wielka firma AUTO PARTNER zatrudnia na CZARNO ! ! ! Informacja do sprawdzenia. Wszyscy kierowcy pracują bez jakiejkolwiek umowy o prace. Inspekcja pracy się kłania .

Anonim
@samowystarczalny

Firma Auto Partner nie zatrudnia kierowców Transport jest prowadzony prze firmę zewnętrzną,

Tak4Nie2
Zainteresowany

Witam, zastanawiam się nad podjęciem pracy w AP na stanowisku PH.Ile można realnie zarobić jaka proponują podstawę. Czy plany są realne do wykonania? Proszę o odpowiedźi.

BylyAP
@Zainteresowany

Realnie dostaniesz 2100-2400 na rękę plus premie.Przez okres próbny ,premii nie dostaniesz.Generalnie spodziewaj się tego dolnego zakresu.

Pio siedem coś.

Witam. Nie zwykłem pisać na GoWorku - ale w przypadku AutoPartnera zrobię wyjątek. Ogólnie praca w AP (dział sprzedaży) ok. Zarobki przyzwoite, dobrze płatne nadgodziny. Pracę lubiłem. Właśnie lubiłem - wszystko funkcjonowało dobrze do czasu zmiany kierownika - na buca, który nie powinien mieć kontaktu z ludźmi. Ten w pewnym momencie uznał, że z powodu "zbyt wczesnego wypisania wniosku urlopowego" (na miesiąc przed planowanym urlopem) musi mnie zdegradować - uznałem, że jak mam pracować w wariatkowie to są bardziej specjalizowane placówki. Więc niestety, nawet w najlepszej firmie wasz przełożony będzie (usunięte przez administratora)to odbija się na opinii całej firmy. Pozdrawiam wszystkich byłych współpracowników oprócz buca - życzę zdrowia i powodzenia w tych trudnych czasach.

Tak7Nie
WUC
@Pio siedem coś.

czy mozesz cos owiedziec o dziale transportu-logistyki? jakie tam warunki? jakie zarobki?

TakNie2
Pio siedem coś.
@WUC

Ja pracowałem w dziale handlowym więc nie mam pojęcia jak w innych działach. Pozdrawiam

Maksiu
@WUC

Pracowalem jako kierowca po jakims czasie zmienili umowe na kierowca- magazynier bo w wolnej chwili musialem pomagac na magazynie 6 dni w tygodniu 2200 do wyplaty zenada nie firma

Tak20Nie3
henio
@Inny pracownik

No i nie ma dziwne że jak nie działasz zgodnie z polityką firmy to automatycznie działasz na jej szkodę. Proponuję założyć własną firmę i robić wszystko na odwrót niż robią w AP a wtedy zapewne odniesiesz sukces :D Jezu, ilu tutaj jest mądrych ludzi którzy wiedzą co firma robić powinna a czego nie powinna tylko w takim razie dlaczego nie prowadzą oni własnych firm którymi zapewne zarządzaliby w sposób taki jak to tutaj sugerują? :D :D :D PS. Kiedyś widziałem tu matołka który twierdził że przede wszystkim kierownictwo powinno być wyłaniane spośród załogi na podstawie stażu jako kryterium nr.1 bo tacy to wiedzą najlepiej jak się załogą kieruje :D Ciekawe co u niego :D

Tak1Nie9
Nie zatruwaj
@Inny pracownik

Myślę że nikt za Tobą nie płacze, a Ty desperacko potrafisz pisać płakać z ukrycia. Masz jakieś zdolności....... poza płaczem

TakNie6
@Inny pracownik

Widzisz jesteś kozak w internecie bo jesteś anonimowy. Idź powiedz to co napisałeś swojemu przełożonemu. Sądzę że sam chciałbyś być w kadrze zarządzającej tylko nikt ciebie tam nie chce dlatego masz takie zdanie o kolegach. Ujawni się z imienia i nazwiska może wtedy zarząd zobaczy twoje aspiracje i może wtedy zostaniesz ich doradcą.

Tak1Nie5
@henio

Kolego czytamy ze zrozumieniem. Weź wolne od lizania tyłka przełożonemu i potrenuj podstawy. Zapewne jest tu tyle samo mądrych co i niemądrych ludzi ale nie zmienia to faktu, że nie trzeba być geniuszem żeby stwierdzić że ta firma,przy takich rządach długo wytrzyma. Poraz kolejny pozdrawiam środkowym palcem imbecyli!

@Nie zatruwaj

Nikt nie płacze i płakał nie będzie nawet jak zaniosę wypowiedzenie bo jak już wspomniałem kadra kierowniczo-dyrektorska to imbecyle. Dziękuję za troskę,zdolności mam wiele, za to czytając Twoja wypowiedź szczerze się o Ciebie martwię!

@Pracownik

Mój obecny przełożony,tak jak i kilku jego poprzedników na pewno wie, że uważam go za imbecyla i nic z tym nie robi, bo zdaje sobie sprawę że mam rację. Moje chęci do bycia w kadrze zarządzającej nie są istotne w tym momencie. Ja tylko oceniam ruchy aktualnie "panujących". Wnioskuje po Twojej wypowiedzi że jesteś jednym z imbecyli...no cóż,widzę że zabolało ale trudno, może będzie to wystarczajacy bodziec do zastanowienia się nad sobą.

Sprzedawca
@Inny pracownik

(usunięte przez administratora) Ja zaczynałem jako magazynier 8 lat temu i od 4 lat jestem na sprzedaży. Dzięki właśnie tym ludziom, których obrazasz AP z nieliczacej się na rynku hurtowni zrobił się hurtownia nr 2 w Polsce. Dzięki temu ja też to odczulem przede wszystkim finansowo.

Tak1Nie6
Tommy
@Sprzedawca

Nr 2 w Polsce?... się grubo pomyliłeś. Ten ranking chyba wziąłeś z wyborczej z rubryki "Sponsorowane". Kasa w firmie jest ale nie dla szeregowców którzy tworzą filary tej firmy. Zarobki od 1900 netto na start godzą w godność ludzką. Za tą kasę to można z miotłą co najwyżej po magazynie latać i to od czasu do czasu. Kierowca 2100-2200 netto? Za nienormowany czas pracy? Widać pas startowy szefowi przefugowałeś pięknie. Takie zarobki to były około 4 lat temu.

Tak7Nie1
WUC
@Tommy

kierowca 2.200 netto ? to wiecej sie zarania na autobusie. Na ciezarowym TIR dostaje sie tyle podstawy za dyspozycyjnosc ! Jakie zarobki sa w transporcie-logistyce -biuro ?

Tak1Nie
po co nick??,liczy się treść..
@Tommy

..."Zarobki od 1900 netto na start godzą w godność ludzką. Za tą kasę to można z miotłą co najwyżej po magazynie latać"... -po pierwsze by latać na miotle po magazynie ,to musiałbyś mieć jakiś silnik zamontowany!!!,najlepiej elektryczny, bo spalinowy/gazowy zatruwałby powietrze kolegom/koleżankom którzy pracują na magazynie i mógłbyś ich zaczadzić. -po drugie musiałbyś ukończyć kurs pilota samolotów i wylatać wiele godzin ,zanim daliby Ci polatać na miotle po magazynie. -po trzecie musiałbyś mieć bardzo duże doświadczenie w pracy na magazynie by na tej miotle latać by niczego i nikogo(przede wszystkim Siebie) nie uszkodzić. Dziękuję, Do widzenia!!!! :D :D :D :D :D :D :D

Tak2Nie2
Szok
@po co nick??,liczy się treść..

Żałosny komentarz na poziomie tej firmy. Po co w ogole coś takiego zamieszczać. Pensja dla mężczyzny utrzymującego rodzinę na poziomie 1900na rękę to niestety słaba perspektywa przy dzisiejszych cenach.

Tak4Nie

Nie docenianie pracownika szczególnie przez dyrektora. Obiecują po okresie próbnym większą podstawę a zostaje dalej 2000 netto. Dodatkowo na umowę musisz poczekać, bo zanim przyjdzie z centrali to minie miesiąc. Premia uznaniowa (na umowie jej brak), jak wypracujesz 300 zł to będzie dobrze. Do niecałych 2800 tys możesz dobić przez robienie nadgodzin i oczywiście wszystkie soboty. Wykonujesz wszystko a i tak dostajesz tyle co pracownik "uczący się chodzić", o szkoleniach zapomnij chyba, że sam sobie ogarniesz i zapłacisz. Dodatkowo gadanie, że pieniędzy nie ma a firma inwestuje w głupie gry online. Generalnie nie polecam.

Tak6Nie4
Oddział Pruszków

Kiedy oddacie mi OkSystem ???? Inne firmy odblokowały pakiety sportowe!

Jan
@Oddział Pruszków

Z tego co słyszałem to się nie zapowiada, w lipcu też ponoć ma go nie być

Darek

Witam. Chciałem zapytać, jak wyglądają warunki pracy w Waszej firmie? (usunięte przez administratora)Pytam o zarobek, nadgodziny, klimat, czy pracownicy są wyrozumiali, pomocni, współpracujący z nowym pracownikiem, czy potworzyły się elity starych wyg, którzy wielbią tylko siebie, są zarozumiali, wszystko wiedzący najlepiej? Czy osoba nowo przyjęta moze liczyć na wsparcie by dac tej osobie szanse na rozwój czy może z góry zakłada się, że kolejna,, (usunięte przez administratora)' ' przyjęta do szybkiego odstrzału? Pytanie zadaje obiektywnym pracownikom firmy...

Tak7Nie
Jan
@Darek

Awans? Hmm.. to chyba nie w tej firmie :)

pomocny dżony
@Darek

Cześć. Warunki jak warunki. W błocie na poligonie wojskowym taplać się nie będziesz :) Ja pracuje na magazynie. Praca ciężka, ale to nie jest problemem. Problemem jest wynagrodzenie za tą ciężka pracę. W zależności na jakie stanowisko aplikujesz, w firmie jest masa normalnych pomocnych ludzi. Niestety im wyższe stanowiska tym gorzej. Od swojego przełożonego doświadczysz tylko pogardy, nic więcej. Rozwój? zapomnij... chyba, że będziesz kolesiem z "systemu".

Tak9Nie

Tak14Nie4
Łukasz
@Pracownik

Nie poinformuje a poinformowało wczoraj, nie 20% a całą premię - i to marcową. Porażka, cięcia zaczęli od najsłabiej zarabiających w firmie - mimo wzrostów sprzedaży. Nie polecam tej firmy.

Tak17Nie2
Buka
@Łukasz

Zabranie premii to strzał w plecy. Inne firmy motoryzacyjne, np: IC zmieniaja godziny pracy na czas kwarantann, a Ap pracuje pełną parą. Nie wierzę w to, że nagle jest kiepska sytuacja finansowa. Jest teraz wiecej klientów. Nie zmienia się reguł gry w jej trakcie.

Tak12Nie3
nara
@Łukasz

dlatego przeczekam te dziwne czasy w AP i jak się sytuacja unormuje z pandemią to uciekam z tej firmy.

Tak17Nie2
Stary
@Łukasz

Poinformował wszystkich pracowników i nie pisz głupot że cięcia zaczęli robić od najsłabiej zarabiających bo to dotyczy wszystkich pracowników magazynu którym zostanie odjete 20% i nie jest do końca wiadome czy to będzie z premii czy z całej pensji . Ciesz się że masz pracę i płynność finansową bo inni raczej większość nie mają lepiej lub stracili pracę przez tą sytuację która jest teraz. Pozdrawiam

Tak6Nie17
Ssfo
@Buka

Jesteś w dużym błędzie IC zwalnia na potęgę w każdym dziale. Masz złych informatorów, lub nie nasz pojęcia ci się dzieje w branży.

Tak7Nie2
Rafał
@Stary

Hart, InterCars oraz Elite nie zrobiły takich "niespodzianek" jak Auto Partner. Nawet markety wypłacają dodatkowe premie od 400 do 1000 zł/miesiąc za pracę w czasie pandemii - a Auto Partner za ryzykowanie zdrowia/życia odbiera premie. A jeszcze niby pracownicy mają się z tego cieszyć. Szczególnie cieszą się PH brakiem premii kwartalnej - na 4 dni przed jej przyznaniem. Chińskie standardy - tyraj aby szefostwo zarobiło miliony - ale gdy szukać oszczędności to u tych na dole...

Tak25Nie1
@Rafał

Jakim to trzeba być egoista żeby teraz myśleć o sobie i swojej wypłacie. W tym czasie firma ratuje miejsca pracy. Jak Ci tu źle idź z wypowiedzeniem umowy o pracę w trybie natychmiastowym. PS jak byś był zorientowany to wiedział byś że Hart wstrzymał działalność.

Tak4Nie16
qwerty
@Rafał

InterCars obciął całe premie w wyniku czego większość pracowników magazynu uciekło na L4. Dotyczy Warszawy.

Tak3Nie2
aksam

Masz złe info kolego.

Stary
@Rafał

Jak ci źle i nie pasuje to co jest to wiesz co możesz zrobić to powiedz to w realu glownemu kierownikowi a nie wypisuj żale swoje na forum .

TakNie3
@Pracownik

Kucnij pod biurko jeszcze, chociaż czytając twoje wypociny to można myśleć ze już to robisz ;) Jakie miejsca pracy ratuje? Na sprzęt za ogromne pieniądze się znalazło a na wypracowane premie brakuje?

Tak5Nie1
@Pracownik

Oczywiście. Jedyne po co ludzie tyrają to myślenie o wypłacie prezesa i zarządu oraz kierowników a nie o własnej. I jakie ratowanie miejsc pracy? Auto Partner zaczął zwalnianie ludzi - ale robi to "partiami" po 30 osób aby uniknąć dodatkowych obciążeń z powodu zwolnień grupowych (czyli między innymi odpraw dla pracowników)!!! Więc jedyne co robią to ratują jak najwięcej kasy dla tych co na górze.

Tak12Nie1
@Pracownik

Hart zamknął na dwa tygodnie oddziały ze względu na podejrzenie koronawirusa w jednym z oddziałów - od dzisiaj działają normalnie. Więc sam się zorientuj co i z jakiego powodu.

TakNie1
@Stary

Od tego jest ta strona. A kierownik jest jedynie od (usunięte przez administratora) kierownikowi regionalnemu i przypisywania sobie czyichś zasług oraz zwalania swoich błędów na innych.

Tak5Nie1
@Pracownik

Nie mierz kogoś swoją miarą. Mnie nie interesuje co i komu robisz. Prawda jest taka że Auto Partner w ciągu ostatnich lat inwestowal bardzo duże pieniądze w rozwój. Zresztą widać to chociażby po asortymencie oraz po ilości otwartych oddziałów oraz rozbudowaniu obiektu Bieruniu. Powyższe inwestycje pochłaniają ogromne ilości gotówki. Jak zobaczysz, wyniki finansowe firmy, które są ogólnie dostępne to zobaczysz jak marnie wygląda zysk firmy w ujęciu rocznym. Koszta miesięczne utrzymania takiej firmy są wyższe niż kumulacja w jutrzejszym dużym lotku ( 31.03.2020). W dobie obecnie panującej pandemii i spadku obrotów firmy nikt nie jest w stanie przewidzieć czy firma w danym miesiącu zarobi na koszty. Dlatego ruchy mające na celu maksymalne zabezpieczenie środków finansowych firmy są niezbędne do utrzymania jej działalność. W związku z wyżej opisaną sytuacją działania zarządu są jak najbardziej zrozumiałe. Ty jako jednostka nie musisz się z nimi zgadzać więc możesz usiąść przed komputerem napisać wypowiedzenie i zanieść je przełożonemu. W naturze zdecydowana większość zwierząt nie sra we własne gniazdo ale jak widać na twoim przypadku należysz do zdecydowanej mniejszości. Pamiętaj nikt nie trzyma cię w firmie na siłę twój losjest w twoich rękach. W trudnym czasie dla tysięcy ludzi w naszym kraju, którzy z powodów pandemii walczą o swoje zdrowie i życie życzę Ci aby brak premii był twoim jedynym zmartwieniem.

Tak8Nie6
@Pracownik

Szkoda tylko, że kierownikowi oddziału premii nie ruszono - tych wyżej jak widać "dbanie o firmę" nie dotyczy. Więc tak jak wszyscy na oddziale - przeminie zawierucha i zmiana pracodawcy (jeśli oczywiście mój jakże łaskawy pracodawca nie uzna, że należy mnie wrzucić do kolejnej 30tki). Skoro AP nie zorientowało się, że prawdziwą kasę dla firmy robią ci najniżej w hierarchii firmy i od nich zaczęło oszczędzanie to wkrótce w tej firmie pozostaną sami kierownicy i dyrektorzy zastanawiający się nad dołującymi słupkami.

Tak9Nie2
@Michał

Drogi kolego nie pisz sprawach, w których brak Ci elementarnej WIEDZY. pismo zarządu, o którym jest tu taka dyskusja dotyka wszystkich bez wyjątku od sprzątaczki do prezesa. Każdy z pracowników ma wstrzymane premie. Po drugie kierownicy oddziałów oraz wszyscy dyrektorzy premie mają przyznawane raz na kwartał pod warunkiem osiągnięcia celu wyznaczonego przez władze firmy. Po trzecie każdy pracownik AP dostaje wynagrodzenie za wykonaną pracę, a stanowisko jakie ma w firmie zależy od jego wiedzy, umiejętności oraz predyspozycji. Po czwarte władze firmy zarekomendowaly niewyplacanie dewidendy za rok 2019. Decyzja zostanie zatwierdzona a walnym zgromadzeniu. Jak już Ci pokazałem każdy w firmie w obecnej chwil stracił jaką cześć wynagrodzenia i śmiem twierdzić że im wyższe stanowisko tym więcej stracił. Nie pieniądze są teraz najważniejsze tylko utrzymanie firmy w czasie pandemii, która nie wiadomo jak długo będzie jeszcze trwać. Nawiąże jeszcze do słów wszystkich przedmowcow, którzy nie rozumieją zaistniałej sytuacji i chcą przeczekać zły czas w AP żeby potemw lepszych czasach iść pracować gdzieś indziej. Panowie gdzie jest wasz honor i gdzie jest wasza dumą skoro pobieracie wynagrodzenie od przedsiębiorstwa, władz firmy, których nazywacie wyzyskiwaczami, pazernymi krwiopijcami? Każdy z was kto ma honor, ambicje i odwagę powinien dobrowolnie powinien się jutro zwolnić

Tak3Nie7
max

hart zrobił niespodziankę, po 12 latach zostałem zwolniony i nie tylko ja

Silim
@Pracownik

Honor i ambicje mojej rodziny nie wykarmi. Jakoś się nie słyszy żeby inne firmy motoryzacyjne zabierali wypłaty ludzia co na tą firmą zarabiają. Prawda jeat taka, że trzeba uciekać z Ap, bo jest coraz to gorzej. Mydlenie oczu tu nic nie zmieni. Ludzie na magazynie już gadają o tym żeby strajkować, to jestem ciekawy co wtedy zrobi szanowny zarząd.

Xyz
@max

Napisz coś więcej o Harcie?Ile osób wywalili,co zrobili z pozostałymi?Bezpłatny urlop?

@Pracownik

Jak wyjdziesz spod biurka i trafisz na magazyn to będziesz wiedział o czym mowa

Tak1Nie1
SebaXXX
@Pracownik

I co- jak zarząd napisał, że dziękuje za wynik i, że mimo takich czasów wypłaci znaczną część premii to nikt nie napisze. w imieniu pracowników x regionu DZIĘKUJĘ!! nie będę odpowiadał na pismo mailowo żeby nie było podlizywania! walczymy dalej!

@Pracownik

Widzę że masz jakieś kompleksy natury męskiej. Tym zajmują się lekarze specjaliści a nie posty w internecie. W wyniku pandemii a nie pazernosci władz firmy masz zmniejszona premię ale i tak tylko o połowę tego co było pierwotnie napisane. Biorąc pod uwagę zajmowane przez ciebie stanowisko straciłeś nie wiele. Co powiesz ludziom, którzy w wyniku pandemii tracą pracę? Co powiesz rodziną osób, które zmarły na koronowirusa, a umierają nie tylko ludzie w podeszłym wieku. Przeraża mnie twój egoizm i brak zrozumienia zaistniałej sytuacji. Lepiej zainwestuj czas poświęcony na pisanie tutaj w swój rozwój może wtedy poprawisz swoją sytuację i nie będziesz musiał się skarżyć na swój los.

Tak2Nie1
@Pracownik

"Jak już Ci pokazałem każdy w firmie w obecnej chwil stracił jaką cześć wynagrodzenia i śmiem twierdzić że im wyższe stanowisko tym więcej stracił." - pomijając "drobny" fakt, że magazynierzy oraz sprzedawcy mają podstawę kilkukrotnie niższą od tych z "wyższymi" stanowiskami i dla nich te kilkaset zł premii to 1/4 wypłaty. Obniżcie sobie tam u góry podstawy do takich samych poziomów co ci niżej a potem spróbujcie sobie wyżyć bez premii (nie wspominam o odłożeniu czegoś na przyszłość dla rodziny).

@Pracownik

"Co powiesz rodziną osób, które zmarły na koronowirusa, a umierają nie tylko ludzie w podeszłym wieku. " - po pierwsze powiem, żeby przyłożyły się do nauki języka polskiego aby nie robić baboli: liczba mnoga to RODZINOM a nie rodziną, po drugie - jeśli tym zmarłym będzie magazynier albo sprzedawca w AP (a to oni mają kontakt z "ludźmi z zewnątrz" więc to oni mają większe ryzyko zarażenia się) to im współczuję - bo przy tych wypłatach firma jeszcze obcięła premie czyli istotną część wynagrodzenia.

Tak2Nie1
@Pracownik

Powiedz mi kto cię zmusza do pracy w AP? Jesteś wolnym człowiekiem sam możesz decydować o swoim losie, nie chcesz pracować nie pracuj. Państwo da ci zasiłek z mopsu. Chłopie wielu ludzi w tej i każdej innej firmie zastanawia się czy firma przetrwa, czy będą mieli gdzie pracować. Wielu dobrowolnie godzi się na zmianę etatu lub obniżkę wynagrodzenia. Ile straciłeś 100 czy 200 zł? Żal mi ciebie. Jak chcesz to zorganizuje dla ciebie akcję charytatywną. Zebrane pieniążki przeznaczymy na rekompensatę utraconych premii, na lekarzy specjalistów, którzy pomogą ci z zaburzeniami i kompleksami oraz na edukację żebyś podwyższył swoje kwalifikacje i nie musiał pracować na magazynie. W tych trudnych chwilach nie zostawimy cię bez pomocy.

Tak2Nie5
Parcownik
@Pracownik

"Ile straciłeś 100 czy 200 zł? Żal mi ciebie. Jak chcesz to zorganizuje dla ciebie akcję charytatywną." - to zdanie przepięknie pokazuje podejście "tych wyżej" do pracowników: te 200 zł to około 10% wypłaty magazyniera lub sprzedawcy. Dla was to grosze. Chcecie ratować firmę cięciami kosztów - obniżcie sobie zarobki do takich jakie mają magazynierzy - zrobicie tym o wiele więcej dla "ratowania firmy" niż zabranie "śmiesznych 100-200zł" magazynierom i sprzedawcom.

Tak9Nie2
@Parcownik

Tylko że ja nie jestem tym na górze. Jestem tylko zwykłym pH. Jak każdy straciłem na premii i nie 200 zł tylko dużo więcej. Nie płaczę z tego powodu tylko robię wszystko abym miał gdzie pracować. Nie biadole na szefostwo w firmie bo rozumiem zaistniałą sytuację. Mam też świadomość że im wyższe stanowisko niesie za sobą większą pracę do wykonania a przede wszystkim większy stres. Wiem też jakie pensje maja kierownicy oddziałów i dyrektorzy regionalne i szczerze powiem że w dobrych miesiącach zarabiam więcej od nich. Oni mogą zarobić a też tylko premia więc nie zazdrość komuś innemu. To że napisałem zdanie, które cytujesz jest moim prywatnym zdaniem człowieka na stanowisku roboczym więc nie przypisuje go innym ludziom. I jeszcze raz powiem nie musisz pracować w AP nikt cię nie zmusza tu do pracy.

Tak2Nie3
Sprzedawca
@Parcownik

Nie wypowiadaj się w imieniu sprzedawców gościu jak nie masz pojęcia ile zarabiamy. Zresztą to nie twoja sprawa kto ile zarabia. Nie siej fermentu typowy sebo.

Tak1Nie2
@Pracownik

PH zarabiający więcej od kierownika - haha, chyba wedle matematyczek z TVP. Trolli piszących wynajmuje centrala czy też kierownicy sami to wypisują? Odpowiem jak jest u nas - kierownik ok. 6k na rękę, PH 2200.

Tak2Nie
@Pracownik

U nas kierownik nie ma takiej kasy dyrektor też nie. Chcący pracować pH przez większość roku poniżej 5000 nie schodzi przez zdecydowaną cześć roku.

TakNie5
Ktos
@Łukasz

No więc, co niektórym obniżyli wynagrodze ia o 20 % tak dobrze czytacie wynagrodzenia, praca 4 dni w tygodniu, no brawo, A ap południe całe za PiS

Tak3Nie1
Ja
@Rafał

Inter Cars , bynajmniej oddziały południowe zabrały pracownikom premie + 100 zł z wypłaty. Pozdrawiam.

Bonerson
Użytkownicy czekają na odpowiedź 141 dni.

kiedy bedzie mozna isc na fajke ktos wie

fz6

Witam Czy Was drodzy koledzy też irytuje numer prywatny -który sprawdza czy odbieramy telefony? oczywiście ani słowa z drugiej strony nie usłyszymy.To jest fucha- pewnie wyniki tych "badań" wpisywane są skrupulatnie w tabelkę :) Pozdrawiam "telefonistę"

banan
@fz6

firma tabelka, a pracownik to numer porządkowy, tak Cię kojarzą ..

Tak6Nie1
M

Przykre jest to, jak ta firma traktuje ludzi, mimo że było się lubianym przez klientów. Jedynym pocieszeniem dla mnie jest fakt,iż jest więcej takich osób jak ja, którzy w "nagrodę" za dobrą pracę otrzymali wypowiedzenie bo firmie liczą się tylko znajomości.

Tak6Nie1
Ten
@M

Nikt nikogo za dobrze wykonywaną prace nue zwalnia. Fakt czasami jest potrzeba wsparcia innych działów ale czycto uraga twoje pozycij

Tak1Nie3
M
@Ten

Jeżeli masz kierownika, który nie ma doświadczenia w kierowaniu zespołem ani umiejętności obsługi programu to tak jest. Firma juz dawno powinna zmienić swoje motto , może u tak było w 2015 roku ale czasy i ludzie się zmieniają.

Aaa
Użytkownicy czekają na odpowiedź 144 dni.

w czym ma pomóc?

Pytający
Użytkownicy czekają na odpowiedź 144 dni.

Czy kierownik oddziału nie może Wam pomóc? I co z regionalnym?

fz6

Witam Opowiem historię z oddziału z miasta na południowym zachodzie (miasto 100 mostów) . Jeden (jedyny) przedstawiciel(zamiast odwiedzać klientów i podtrzymywać wątłe relacje z klientami) rozkłada palety,zbiera towar na magazynie.,magazynierzy z innej filii którzy łatają braki na tym magazynie,sprzedawcy którzy łatają braki na magazynie :). Każdy zamiast zajmować się swoją pracą, zamienia się w pracownika hybrydowego-robiącego wszystko.(tel,odbiór,magazyn,kasa-palety itp) .Czy tak "prestiżowej" firmy nie stać na zatrudnienie magazynierów za normalne pieniądze? Czy według kierownika,dyrektora regionalnego 2200 zł to godne wynagrodzenie? I w końcu pytanie czy sami przyszli by pracować za te pieniądze ? (pewnie nie :) )A tak mamy to co mamy -ludzie przychodzą na tydzień, miesiąc -robiąc większy bałagan niż to wszystko warte. A wymaga się w zamian poświęcenia,chęci do pracy -profesjonalnej obsługi. Nie tak to powinno wyglądać "kochana" dyrekcjo. Myślę że to nie jest odosobniony przypadek a hasło "koszty koszty" to nie jest lekarstwo na naprawienie tego bałaganu. Pewnie i tak nikt z tego żadnych wniosków nie wyciągnie. Pozdrawiam

Tak16Nie3
robot123
@fz6

W naszej fili to samo. Każdy się z tym godzi...Tylko to pier..."firma to ludzie",wspaniałe obroty itp. Właśnie tej żenady nie da się słuchać.

Tak8Nie

Zostaw merytoryczną opinię o Auto Partner SA - Bieruń

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Auto Partner SA
2/5 Na podstawie 280 ocen.