Opinie o Capgemini w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Capgemini. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Capgemini o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Capgemini w Wrocław

Poziomek

Czy firma oferuje pracownikom bonusy /premie świąteczne? Czy w ciągu roku wypłacane są jakieś premie? Roczne? Kwartalne?

SomeoneNew
@Poziomek

Premii świątecznej nie było w tym roku

XYZ

W połowie grudnia rekrutowałam na jedno ze stanowisk w tej firmie- tutaj trzeba przyznać, że od wysłania swojego CV minął krótki czas i od razu była odpowiedź, także super pod tym względem :) dość szybko pani zaprosiła mnie na rozmowę sprawdzającą poziom języka i na tym by się skończyło.. do tej pory nie ma żadnego odzewu, żadnej informacji zwrotnej, co jest dość przykre, biorąc pod uwagę, że przeglądając ostatnio oferty pracy, to oferta na którą aplikowałam pojawiła się raz jeszcze.. tak się nie robi, zwłasza, kiedy obiecujecie, że pomimo decyzji odezwiecie się do kandydatów. a co do plusów: zarówno podczas pierwszej rozmowy jak i rozmowy sprawdzającej test językowy, nie czułam się jak na typowej rozmowie o pracę, panie były bardzo miłe co w sumie rozładowało mój stres w trakcie rozmowy :)

@XYZ

Cześć XYZ. Jeżeli nadal nie otrzymałaś odpowiedzi od naszego działu rekrutacji - prosimy o informację bezpośrednio do rekrutera, który się z Toba kontaktował lub na adres ogólny: rekrutacja.ssc.pl@capgemini.com Przepraszamy za długi czas oczekiwania na odpowiedź zwrotną. Zdarza się, że w gorącym, przedświątecznym okresie czas oczekiwania na informacje jest wydłużony.

Ayo

Nie polecam, słaba organizacja, zostałam zatrudniona na pozycji juniorskiej, a trafiłam do projektu na pozycję senior, a zarobki cały czas juniorskie.. klient, do którego trafiłam nie szanuje pracownika i szuka możliwości maksymalnego wyzysku, każdy dzień L4 stanowi wielki problem, management u klienta okłamuje, knuje za plecami aby jak najwięcej wyzyskać pracownika, a Capgemini nie reaguje i unika 1:1 aby nie musieć odpowiadać na trudne pytania, tworzy pozory dobrego pm.. bardzo mało 1:1 (3 razy w roku) i krótkie.., nie są brane pod uwagę argumenty pracownika, liczy się tylko to co powie klient, Capgemini ingeruje tylko jeśli klientowi się coś nie podoba.. a klient tylko czeka na każdy najmniejszy błąd i raportuje to do Capgemini, kopiuje maile, wypowiedzi z Teamsach - klient(management) twierdzi, że to jest dobra forma motywacji.. kiedy klient (business) popełnia niemal w każdym tygodniu błędy i zwala to na developerów albo wycisza temat.. w dodatku klient kłamie, oczarnia (a według klienta nawet propozycja narzędzia jest błędem pracownika, jeśli nie zostanie zaakceptowana, i należy to zgłosić do Capgemini). Brak możliwości zmiany projektu. Nie polecam.

uciekajcie

Moja opinia dotyczy Capgemini w Katowicach gdzie przepracowałem rok. Firmy nikomu nie polecam z kilku prostych powodów, które wam opiszę. Pierwszym i głównym problemem jest ogromna ilość pracy jak na jednego pracownika, nie dość że sam się nie wyrabiasz ze swoją pracą to ciągle pomagasz innym teamom/ zastępujesz osoby na urlopach. Warto też wspomnieć, że gdy np twoja koleżanka z pracy z którą pracowałeś pójdzie na urlop macierzyński albo się zwolni zostajesz sam ze swoją pracą i pracą koleżanki na wiele miesięcy (znalezienie nowego pracownika trwa zazwyczaj długo bo nie ma chętnych do pracy w tej firmie plus wyszkolenie nowego pracownika to też kilka miesięcy). Team leader po zgłoszeniu, że nie wyrabiamy się z ilością pracy, odpowiada: "I co ja mam z tym zrobić?" (???), a następnym razem mówi "Może za kilka miesięcy wam damy kogoś do pomocy." Ogólnie w tej firmie nikt nie ma na nic czasu, żeby dowiedzieć się prostej informacji od team leadera albo kolegi z pracy trzeba się wielokrotnie upominać albo zakładać jakieś tickety na które odpowiadają hindusi, którzy sami nic nie wiedzą. Jak chcesz tu pracować to przygotuj się, że będziesz olewany przez każdego i musisz umieć radzić sobie sam. Kolejny problem to program prompt, który kontroluje czy na pewno w czasie pracy ruszamy myszką a nie obijamy się przypadkiem... Jest to dość uciążliwe bo przy każdym wyjściu do toalety/ kuchni musimy pamiętać żeby kliknąć "break" i przypadkiem nie przekroczyć czasu przerwy, który nam przysługuje. Sama praca jest bardzo monotonna, piszesz w kółko maile o podobnej treści i odpowiadasz na telefony klientów, którzy często nie są zbyt mili i każdemu się śpieszy, co sprawia, że musisz pracować w jeszcze większym tempie. Z miesiąca na miesiąc jesteś coraz bardziej wykończony psychicznie ale niestety nikogo to nie obchodzi bo przecież masz się cieszyć, że dostaniesz wypłatę na czas...

bardzo dlugo, pierwszy kontakt w grudniu a rozpoczecie pracy w MAJU! ( mialem 1 msc wypowiedzenia ) to 5 msc!. Ale to moze przez to ze zatrudniany bylem przez agencje a nie bezposrednio. Sama rozmowa klasyczna, czyli pytania z ISTQB, nie wiem po co robilem certyfikat skoro na rozmowie o prace i tak mnie pytaja z definicji z certyfikatu troche taki brak szacunku. Reszta rozmowy spoko, sql sprawdzany na podstawowych zapytaniach SELECT, ALTER DELTE, proste JOIN. Reszta rozmowy to typowa gadka o firmie i mozliweosciach. Niestety (usunięte przez administratora) mnie na rozmowie bo ustalalismy 100% zdalnej pracy a pozniej sie okazalo "ze cos zle zrozumialem". Bierzcie wszystko na pismie, albo na maila ustalenia.

Standardowe o ISTBQ i z SQL'a

logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Wrocław
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Executive Assistant
ALEXEC CONSULTING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Załóż Własną Agencję Reklamową Inkubator Marketingu
Piotr Stefański Agencja Artystyczno-Reklamowa Artevade
logo firmy Kierownik Magazynu
Logart Sp. z o.o.
Klaudia

Hej! Chciałam się dowiedzieć czy są tutaj osoby, które pracują w HR? Zastanawiałam się nad aplikacją na stanowisko rekruterki i chciałam się dowiedzieć jak Wam się podoba ta praca?

der programmierer

Postaram się ocenić z mojej pracowniczej perspektywy Capgemini. Jestem nieco zaskoczony tak negatywnymi ocenami tej firmy, bo przepracowałem już wiele w kilku wrocławskich korpo IT, i muszę powiedzieć że Cap pod wieloma względami jest dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Ale jest też łyżka dziegciu. No to tak: plusy: - moim zdaniem jedna z lepszych atmosfer z outsourcowni, praktycznie brak presji projektowej, notorycznie zdażały się sytuacje gdzie pracowaliśmy na projekcie realnie 2-3h, a kontowane było 8. - szkolenia i certyfikacje bez limitu, - firma (wrocław) jest w zasadzie filią spółki niemieckiej, i to chyba narzuca pewne standardy korporacyjne, których w innych korpo-outsourcowniach nie spotkałem - Autorskie koszty uzyskania przychodu minusy: - wynagrodzenia poniżej stawek rynkowych, w zasadzie tylko umowa o pracę (krążą ploty o niektórych programistach którzy załapali się na b2b, ale z nimi jest jak z potworem z loch ness - nikt ich nigdy nie widział). W tym roku dużo ludzi rzuciło papierami, i chyba dlatego zaczęli się opamiętywać, ale też idzie to zbyt powoli. - szefostwo z niemiec powoduje, że pracownik czuje się że należy na projektach nieco do drugiej kategorii ludzi - zazwyczaj ciężko jest dostać wysoką rolę na projekcie bo te obsadzają niemcy, wyjątkiem są ludzie z długim stażem i biegłym niemieckim, a tych jest niewielu. Z wrocławskiego capgemini bardzo trudno, jeśli nie niemożliwe jest przebić się do projektowych ról liderskich, chyba że projekt jest supportowy z 100% z Polski). - docelowo tylko częściowy Home office - teraz przez covid sprawa wygląda inaczej, ale szefostwo nie chce się dać namówić na długotrwałą 100% pracę z domu dla wszystkich pracowników (starsi stażem potrafią sobie to jednak wynegocjować) - do podwyżek ma mniejszy wpływ ocena z projektów, a większy to czy bawiłeś się w korpo-bullshit (organizacja eventów, cele roczne, projekty pro corpo bono etc).

Michał K.

Witam serdecznie, Na jakie zarobki może liczyć osoba z znajomością 4 języków ? Angielski Niemiecki C2 + francuski i rosyjski B2/c1 z doświadczeniem z finansach. Kwota na rękę 5-6 tys jest realna? Czytałem opinie że ma wrócić praca z biura w Wrocławiu a nie home Office wiadomo coś na ten temat? Bo interesowała by mnie tylko praca zdalna koszty wynajmu mieszkania itp. to zarobki by musiałby by być wyższe.... Jaka wgl jest atmosfera pracy w Wrocławiu bo opinie są dość nie ciekawe....

max
@Michał K.

Obecnie jest duże ssanie na pracowników i cap prowadzi dużo rekrutacji. Stawki są również kuszące, wiec z takim skillsetem nie powinno być problemu. Praca z home office ma nominalnie przekształcić się w hybrydową (część z biura i część z domu). Co do atmosfery to jak w każdym korpo - ruletka. Możesz trafić na fajnych ludzi/przełożonych a możesz trafić na mniej sympatycznych. Z reguły ludzie są tutaj raczej w porządku.

@Michał K.

Cześć Michał, Dokładnie jak pisał Max - we wrocławskim i poznańskim oddziale Capgemini pracujemy w modelu hybrydowym. Jeżeli chodzi o zarobki na stanowisku z Twoimi kwalifikacjami to o takich szczegolach porozmawiaj z rekruterem podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Patrząc jednak na Twoją wiadomość i wymienione umiejętności, muszę dopytać o Twoje doświadczenie w IT? Capgemini we Wrocławiu i w Poznaniu to Software Solutions Center - tworzymy oprogramowanie dla naszych klientów i poszukujemy oraz zatrudniamy specjalistów IT. Jeżeli chodzi o osoby z kompetencjami językowymi - takie oferty znajdziesz w Krakowie lub Katowicach. Zerknij na naszą stronę www i sprawdź czy znajdziesz coś interesującego dla siebie: https://capgeminisoftware.pl/oferty-pracy/ Powodzenia!

Paula

Hej ! Mam pytanie jakich zadań z sql'a mogę się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej na staż w Business Intelligence ?

Miałam Styczność

Mam doświadczenie, pracowałam wcześniej w korporacjach, jednak z takim miejscem się nie spotkałam. Ludzi traktują bardzo rzeczowo, przez co atmosfera jest słaba. można się dużo nauczyć, jednak nie można liczyć na pomoc innych.

niebieskaKotwicaProjekt
@Miałam Styczność

Ludzi traktują przedmiotowo. Ja tak miałem.

Niki
@niebieskaKotwicaProjekt

a co to znaczy?

A.
@Miałam Styczność

Tak, gimbaza jest skryra i wroga, do tego zestaw zachowań typowo śmietnikowy. Gimbaza jest przekonana o własnej wyższości intelektu którego nie ma. W sumie najlepszy opis na gowork.pl. @Miałam Styczność gratuluję Tobie.

BylemWidzialem
@Niki

Czarnobyl to taki jest. Tylko więcej komitetu centralnego niż w czasach zsrr.

Mistrzu

Na jaką pensje mogę liczyć w capie bez doświadczenia w IT z znajomością angielskiego Niemieckiego C1?

Mistrzu

KT

Jest ok

Mikołaj

Chciałbym ocenić proces rekrutacyjny w Capgemini. Negatywnie. Moja opinia została też przesłana do osoby zajmującej się tym procesem. Powiedziała ona, że proces mógł być niskiej jakości z powodu bardzo dużej liczby rekrutacji w tym samym czasie. W porządku, wierzę, że w innym czasie mogłoby być lepiej. Pani z HR-u była bardzo sympatyczna, pomimo że ewidentnie zapracowana. Zadzwoniła do mnie na początku, by zaprosić mnie na pierwszy etap rozmowy, który miał być testem z angielskiego, niemieckiego i moimi pytaniami do HR-u. Chciałem dowiedzieć się czegoś więcej na temat stanowiska, bo informacje z ogłoszenia nie powiedziały mi dostatecznie dużo. Pani powiedziała czego można się spodziewać, jeśli chodzi o test z niemieckiego (zważając na to, że ma testować podstawy). Test przeszedł u mnie pozytywnie. Z niemieckiego warto przygotować się ogólnie z rozmowy o wszystkim na poziomie A2. Dowiedziałem się też, że o stanowisku pani nie może mi nic opowiedzieć :( No dobrze, w takim razie na następnym etapie dowiem się na co ja w ogóle aplikowałem. Całość zadziała się szybko, ok. tydzień od mojej aplikacji. Potem pani zadzwoniła do mnie, by poinformować mnie, że dostałem się do kolejnego etapu, który jest ostatnim etapem. Dwugodzinna rozmowa, na której testowana będzie też moja wiedza ze wszystkiego, co napisałem w CV i czego oczekuje się od kandydata. Na ten ostatni etap czekałem długo, bo kolejne 1,5 tygodnia. Przez pierwsze 20 minut tej rozmowy prowadzący pokazał prezentację nt. firmy i opowiedział o niej. Kolejne 20 minut było poświęcone na poznanie mnie, jakie mam doświadczenia i cele. Ciekawie, bo niestandardowo. Niestety, opowiadanie o mnie nie było dla mnie komfortowe, bo nie wiedziałem o czym mam dokładnie opowiadać, ponieważ nie wiedziałem na czym polega stanowisko, na które aplikowałem. Potem kolejna godzina to było testowanie mojej wiedzy i umiejętności technicznych. Musiałem np. napisać procedurę w SQL-u (na czacie :D). Dopiero OSTATNIE 20 MINUT CAŁEGO PROCESU zostało poświęcone na rozmowę o samym stanowisku. Nawet nie wiem czy ona by się odbyła, gdybym sam nie zapytał o jakieś informacje na ten temat. Było to dla mnie bardzo dziwne. Nie byłem zadowolony z opisu tego stanowiska przez panów prowadzących, nie dowiedziałem się zbyt konkretnych rzeczy. Nawet po rozmowie nie wiedziałem za dobrze czym zajmuje się osoba na tym stanowisku, choć przez 20 minut próbowałem wycisnąć taką wiedzę z panów. Koniec końców dostałem tę pracę, ale nie przyjąłem jej, ponieważ nie wiedziałem co to w ogóle jest. Bardzo ważnym czynnikiem w mojej decyzji było to, że aby się zatrudnić, trzeba podpisać umowę lojalnościową na okres 1,5 roku i kwotę 18k złotych. Nie było mnie stać na taką decyzję w ciemno.

Greg
@Mikołaj

można wiedzieć na jakie stanowisko aplikowałeś wd. ogłoszenia ?

Rzeczywiście dość ogólny opis, szczególnie jeśli chodzi o języki programowania. Aplikowałem kiedyś na stanowisko o podobnym opisie w innej firmie na rozmowie okazało się ze było to naprawianie bug'ów w Legacy Code napisanego w 5 jezykach programowania, a jak zacząłem jeszcze bardziej drążyć dowiedziałem się że było to tak naprawdę stanowisko głownie testerskie w języku który używa tylko i wyłącznie ta specyficzna firma i trzeba się go nauczyć od podstaw już tam pracując, no ale widocznie to by wyglądało mniej zachęcająco w ogłoszeniu.

@Mikołaj

Czy mógłbyś napisać jak się nazywało stanowisko na które aplikowales?

@Mikołaj

Umowa "lojalnościowa" jest ze względu na 3 miesięczny kurs niemieckiego, na którym spędza się kilka godzin dziennie (codziennie) i jest w całości finansowany przez firmę i w ramach twoich płatnych godzin pracy. Warto by to było dodać.

...półki my żyjemy!

Capgemini to jak Biedronka dla pracowników z językiem obcym. Dlaczego tak jest do bardzo proste, typowa stawka dla osoby bez większego doświadczenia z jednym językiem europejskim na prawdziwym poziomie B2 leży między 20 a 25 złoty netto, czyli 3200-4000 zł netto za pełny etat miesięcznie. Oczywiście podana Stawka zależy od wielkości firmy i jej siły finansowej, mniej zysku firmy nisze wynagrodzenie nie trudne to do zrozumienia, jednak nie liczy się to przy Capgemini. Firma Capgemini osiągał w roku 2018 - 730 Milionów Euro zysku netto, to znaczy wszystkie koszty inwestycje i podatki są już odciągnięte. Czyli 730.000.000 Euro ląduje w kieszeni właścicieli! Dla kandydata oznacza to marne 2500 złoty (15,6 za godzinę) netto miesięcznie co jest daleko, daleko poniżej wymienionej przeciętnej im bardziej że firma wymaga przeważnie 2 języki obce i jest umieszczona w sektorze technologi informatycznej (o nocnych dyżurach, pracy podczas weekendu itp. nie mówiąc). Kto dalej podlega błyszczącej reklamie firmy jak i własnej iluzji myśląc, no dobra przepracuje na początek kariery 1-2 lata wykwalifikuje się i pójdę za lepsze pieniądze gdzie indziej ten myli. Czego i od kogo ty chcesz się nauczyć jeżeli fachowca za taką stawkę palca nie ruszy? Kandydacie weź jedno pod uwagę, Capgemini do Polski nie przyjechał aby się z nami przyjaźnić, przyjechał on bo w Polsce pracownik sprzedaje się tanio, a to tylko dlatego ponieważ ty osobiście do tego dopuszczasz. Z poważeniem dla wszystkich którzy zrozumieli

TheNick
@...półki my żyjemy!

Nie oceniam, ale... Wynegocjowana stawka w każdym korpo jest wprost proporcjonalna do poziomu doświadczenia jakie WNOSISZ ze sobą do firmy. Tak jest w każdej firmie na rynku.

NieUdałoWamSię!
@TheNick

Nie oceniasz jednak celowo dezinformujesz czytelnika z celem wprowadzenia go w błąd, opis faktów w wyżej wymienionej opinij dokładnie określa sytuacje na temat możliwego nabytku w capgemini z której wyraźnie jest do przejęcia. Capgemini płaci daleko poniżej przeciętnej co umożliwia firmie niesamowicie się wzbogacać na koszt pracobiercy.

Sławomir
@NieUdałoWamSię!

Dobrze znasz warunki wynagrodzenia w firmie, ale nie dodałeś nic o możliwości uzyskania premii za dobre wyniki, która mogłaby podnieść wysokość pensji. Także możliwość uzyskania dodatkowych benefitów z funduszu socjalnego lub brania udziału w szkoleniach jest wartością dodaną. Chętnie dowiem się, czy są takie opcje w firmie.

@...półki my żyjemy!

Cześć, tutaj Karolina z działu Komunikacji. Zarobki są uzależnione od zakresu obowiązków na danym stanowisku, od doświadczenia kandydata, kompetencji merytorycznych i językowych. W procesie rekrutacji zawsze najpierw kierujemy pytanie o oczekiwania finansowe w stronę kandydata. Jeśli chodzi o języki obce, oczywiście w naszej firmie, obok polskiego, posługujemy się również językiem angielskim, którym komunikujemy się z kolegami z innych krajów, a także z wieloma naszymi klientami. Jeśli aplikujesz na stanowisko, gdzie będziesz pracować w języku angielskim, to minimalnym wymaganym poziomem języka jest B2. Jeśli aplikujesz na stanowisko, na którym wymagana będzie praca z klientem w innym języku, na przykład w języku francuskim, a Ty dobrze mówisz po francusku – to wtedy liczy się przede wszystkim biegła znajomość francuskiego. Stawiamy również duży nacisk na szkolenia i nabywanie nowych kompetencji dzięki dodatkowym kursom i platformie online dostępnej dla każdego pracownika.

Senior
@...półki my żyjemy!

Junior z rocznym doświadczeniem na mieście dostaje 7000 brutto w Javie więc pytam : Ludzie jak Wy negocjujecie ? !

Ziomek
@Senior

bo poki my zyjemy pisze nie o wroclawskim Capgemini zatrudniajacym programistow. tylko o oddziale w KRK lub Katowicach gdzie sa zatrudniani m.in jezykowcy... Tu sie nie wypowiem - nie znam stawek jezykowcow Czytajac komentarze 8 lat temu mialem watpliwosci na temat skladania papierow do Capgemini. O co chodzi zrozumialem dopiero jak sie tam dostalem. Capgemini Wroclaw a Capgemini KRK/KAtowice to na dobra sprawe 2 rozne swiaty, ktore maja ze soba wspolne to ze naleza do Capgemini Polska... Pracuje 8 rok w Capgemini otaczaja mnie ludzie, ktorym sie chce i z ktorymi praca to przyjemnosc.

Ch..
@...półki my żyjemy!

Pisz: 5 złotych, 20 złotych, 2.600złotych ... ch, ... ch, ....ch ... do CHolery, bo mnie ch... ...

jn
@...półki my żyjemy!

Capgemini to ogromna firma, zatrudnia chyba 200k ludzi. Czy takie kwoty na 200 tysięcy zatrudnionych to dużo? Każdy może sam ocenić. Trzeba pamiętać, że robią oni totalnie wszystko. Można narzekać, bo było się jakimś biurowym korpoludkiem klikającym excela, można chwalić bo było się programistą z zarobkami ponad 10k na rękę - w tej samej firmie. Dlatego te mieszane opinie są bez sensu w przypadku takich molochów.

@...półki my żyjemy!

Nie wiem skąd te stawki, ale na UoP nawet bardzo początkujący progamiści nie maja tak niskich kwot netto. Nawet nie korzystając z pracy autorskiej.

Czy Capgemini ma ściśle ustalone godziny pracy?

Oficjalnie: tak. Nieoficjalnie: wszystko zależy od projektu. Zależy kiedy odbywają się daily, weekly, synchro i inne cykliczne meetingi, czy przypadkiem nie ma wdrożenia na produkcje (wtedy możliwe jest praca na zmiany w ścisłych godzinach). Masz dowolność tak długo, dopóki stawiasz się na większość meetingów. Raz na jakiś czas możesz odpuścić i zakomunikować wcześniej, że cię nie będzie, jednak nie polecałbym tego robić zbyt często, bo można stracić na ocenie pracownika. Dużo zależy od managementu w projekcie.

Pomyliłem pytanie. Chodziło mi oczywiście o to, że firma oficjalnie ma elastyczne godziny pracy*

tak.

Omkers

Tak sobie czytam wpisy i sie zastanawiam w jakiej niedobrej firmie ja pracuje.Projekty, w ktorych mierzony jest czas wykonania zadania, brak mozliwosci zmiany, zli przelozeni liniowi,kadra manadzerow, ktora na sile zostala manadzerami, a no i ten okrutny projekt z kotwica. To nic, ze CG to 2k osob we Wro/Poz, a projekt z kotwica to jakies 100 osob. Podziele sie moja historia, bo mam wrazenie, ze na takich portalach to zostawiaja opinie tylko i wylacznie osoby niezadowolone (ze wszystkiego?), albo ktore rzeczywiscie mialy pecha i trafily zle w swojej karierze - tak tez bywa. (ostatnio chcialem kupic ubikacje bezkolnierzowa - same zle opinie, ze woda wychlapuje. Tak woda wychlapuje jak sie zle zamontuje - ot kwintesencja wiekszosci komentarzy tutaj). Zaczynalem w CG ponad 8 lat temu, od razu po studiach. Nie bylem orlem z programowania, ale bylem zaangazowany i proaktywny. Moj przelozony, zarowno projektowy (architekt - chwilowo menago) jak i przelozony liniowy (o nie tez wczesniej byl devem) doceniali to co robie i bylo to odpowiednio nagradzane podwyzkami co rok. Oczywiscie, ze nie sa to ogromne podwyzki, ale nie oszukujmy sie na duze podwyzki rzedu 30-50% mozna liczyc przy zmianie pracy (niezaleznie w jakiej firmie sie zaczelo kariere). Zeby nie bylo nie twierdze, ze to jest dobre. Takie sa fakty. Ale wracajac do tematu - moi przelozoni (Capgemini) dali mi rozwoj i mozliwosci i za to jestem wdzieczny (ale nie czekalem biernie - dzialalem).Tak na marginesie, projekt byl w starych technologiach, w autorskim frameworku Capgemini (o nie gorzej trafic nie mozna), a do tego trakowalismy czas kazdego zadania (ahh). Po 4 latach zahaczajac o role analityka i leada przeszedlem na sciezke manadzera (tadam kolejny menago korpo wypchniety na sile!). A teraz bez ironi: - Jestem manadzerem projektow i liniowym - bo chcialem, bo sprawia mi to przyjemnosc, bo lubie pracowac z ludzmi, bo moge im stwarzac fajne miejsce do pracy i rozwoju. Dzieki temu, ze pracowalem jako dev znam prace moich ludzi, znam ich problemy, potrafie im doradzic - pomimo, ze wiekszosc z nich dawno temu mnie przeskoczyla technicznie. Jako liniowy tez daje rady :-) i znam wielu innych, ktorzy traktuja ta role powaznie i wspieraja swoich pracownikow. -Autorskie frameworki czy to CG czy projektu z kotwica - nie sa takie zle. Zostaly napisane przez dobrych architektow. Framework napisany 15 lat temu, ktory nadal dziala - i dziala dobrze. Ale zeby zrozumiec jego dzialanie, trzeba troche wiecej porozkminiac kodu i zastanowic sie nad pewnymi sprawami - to nie przychodzi wszystkim latwo. -Trakowanie czasu - czasami jest to koniecznie ze wzgledu na system rozliczania sie z klientem. Latwo ocenic z boku bez zastanowienia sie po co to jest. Nie lubie dokladnego trakowania czasu zadan, ale moze klient ma takie wymaganie? Jezeli bylo / jest inaczej i ktos uzywa tego do zarzadzania i kontrolowania pracownika - to jest to slabe, ale nie jest to standard firmy ani projektowy - wiec prosze nie oceniac calej organizacji przez pryzmat jednego projektu. Latwo ocenic wielki projekt z kotwica nie zastanawiajac sie ani chwile, ze tego typu projekty sa corem biznesowym wielkich firm IT. Nie jakies startupy z fancy technologiami - wielkie utrzymaniowe projekty, decyduja o rentownosci firmy. Ciezko sie tym zarzadza, ciezko utrzymac w nich ludzi i budowac wiedze, ale latwo ocenic, a najlatwiej po roku czasu bycia w takim projekcie krzyczec ze chce sie zmienic projekt, bo sie tu nie rozwija - a dopiero co sie zaczelo kumac fachowosc projektu i cos do niego wnosic. Znam wiele osob z projektu z kotwica, ktore wykorzystaly potencjal projektu i znalazly w nim swoje miejsce. Na codzien zarzadzam podobnym projektem utrzymaniowym tyle ze mniejszym - nie jest to latwe zadanie. Jestesmy korpo - jednym z wielu. Mamy swoje problemy, wady, ale mamy wiele zalet. Mam pracownikow, ktorzy odchodza bo dostali lepsza oferte gdzies i slysze od nich, super sie pracowalo, swietny projekt, swietni ludzie, ale mam lepsza oferte. Ja rozumiem, oni tez rozumieja. Nikt nie ma do nikogo zalu - taka branza zostajemy sie w przyjazni - czesto takie osoby wracaja po kilku latach. Nawet jezeli ktoregos dnia odejde za lepsza kasa lub bo to czy tamto mi sie nie podoba - nigdy nie napluje na miejsce pracy, ktore dalo mi rozwoj, w ktorym poznalem swietnych ludzi. Jestem tutaj,bo otacza mnie ekipa ludzi zmotywowanych i zaangazowanych, ktorym sie chce, ktorzy nie sa roszczeniowi. Jezeli rzeczywiscie ktorys manadzer/projekt zle Cie potraktowal - to jest mi przykro i chetnie bym zaoral takiego menago i projekt. Natomiast w tak wielkiej organizacji nigdy nie jest wszystko idealne. Na szczscie sa to wg mnie odosobnione przypadki. pozdrawiam i zapraszam moze sie spotkamy pewnego dnia :) Ps1. W trakcie pandemii CG nie zwolnilo ani jednego pracownika, ani nie obcielo pensji - nawet tym, ktorzy nie mieli projektow. Ps2. zauwazylem przez te lata, ze najbardziej niezadowoleni nie sa nigdy najlepszymi pracownikami

Były
@Omkers

W Niebieskiej Kotwicy przez lata liderszip prowadził woje z własnymi zespołami prowadząc do ogromnej rotacji. Tam sto osób pracuje ? Tam pracowało ponad 500 pewnie... łącznie. Obecnie byli robią marketing w każdej korporacji w mieście. Kłamiąc i budują fałszywą fasadę "wymagającego projektu" a nie rezultatu łamania podstawowych zasad doprowadzono do sytuacji że w Kotwicy mieliście do wyboru albo hańbę albo wojnę. No to teraz macie i wojnę i hańbę.

JAŁOWY

Firma bardzo silnie skoncentrowana na zysku. Dowodzona przez kasjerów. W każdym projekcie spotkałem się z szykaną, poganianiem, i bardzo silnym trendem wytwarzającym przekonanie że pracowników należy dozorować zakładając że nie są uczciwi oraz że należytą staranność i wydajność uzyskamy poprzez systematyczne szykanowanie i dozorawanie. Faktem jest ciągłe ingerwanie w krojekt bez rownoczesnego ponoszenia odpowiedzialności. Zasady i dobre praktyki wytwarzania oprogramowania są systematycznie dewastowane. Bezustanne ocenianie w sposób nieadekwatny i oczernianie. Ewolucja projektów ukierunkowana jest w coraz większe biurokratyzowanie i ucisk mający na celu dowieść że istnienie dozoru jest absolutnie konieczne i opłacalne. Firma przypomina karykaturę zusu. Nie polecam.

pszyszły pracownik
@JAŁOWY

możesz napisać coś więcej, jakieś przykłady, to co opisałeś jest domeną większości korporacji, wiem bo pracowałem w kilku,dlaczego w tej jest gorzej niż w innych ?

@pszyszły pracownik

Moim zdaniem to efekt ogromnej struktury która sprzyja powstawaniu czegoś w rodzaju "warstwy", kogoś kto nie uczestniczy aktywnie w budowaniu kodu źródłowego, testowaniu tylko "szefuje" co sprowadza się do blokowaniu dostępu do klienta i ręcznym sterowaniem zadaniami. Kogoś kto ocenia i zna dobrze menedżment. Praktycznie nie da się w tej firmie kreatywnie zaistnieć, ci którzy mają być kreatywni nie są kreatywni a wręcz przeciwnie ze względu na brak umiejętności technicznych no i betonują strukturę. Problemy w projektach nie są rozwiązywane tylko spiętrzone. To przypomina pływanie w smole. Im więcej wiesz tym gorzej dla ciebie. Schemat jest prosty: trzeba naciskać aby było szybciej i taniej ale bez innowacji, bez kreatywnej zmiany. Duży wysiłek i mały postęp. Tępy dozór i meldowanie w górę że wszystko jest ok. W przypadku problemów wszystko na koszt szaraczków. Ogromna rotacja. Od strony programowania to wygląda najgorzej, pewnie działy HR i finansowy wyglądają dużo lepiej.

Żyzny
@JAŁOWY

Ja akurat znam tą firmę od innej strony. Duża swoboda, dużo miejsca na innowacje, brak dozoru, zarządzanie poprzez pozytywne motywowanie, luźna atmosfera, dużo możliwości rozwoju. Może trafiliśmy w dwa totalnie rożne miejsca w tej samej firmie :)

@Żyzny

Zazdroszczę. Ja nie miałem tyle szczęścia.

Amadeusz

Nie polecam, atmosfera w projekcie bardzo sztywna , jeden potrafi podkopywać za plecami drugiego (może źle trafiłem), niekompetetni menagerowie,dużo obietnic bez pokrycia i praca za niewolniczą stawkę, lepiej poszukać innego pracodawcy

JacekJaśJan

Oferta stażu software developera w tej firmie to kpina. Zgłosiłem aplikacje kilka godzin po wystawieniu ogłoszenia. Zadzwoniła do mnie pewna pani z HR która powiedziała, że moje cv spełnia wymogi i żebym sobie powtórzył niemiecki, bo NAPEWNO przejdę do drugiego etapu rekrutacji. Uczę się tego niemieckiego już prawie 2 miesiące i zero odzewu. Nagle widzę znowu to samo ogłoszenie na pracuj.pl. Zostałem (usunięte przez administratora) przez tę firmę, zagrano na moich emocjach i zmuszono mnie do zmarnowania sporej ilości czasu. Ciekawe dlaczego firma ponawia ogłoszenie i szuka kolejnych kandydatów, skoro nie przeprowadziła rekrutacji nawet drugiego etapu polegającej na sprawdzeniu znajomości języka ze wszystkimi kandydatami. Widocznie panienki z hr mają tak dużo pracy, że nie mogą się wyrobić i szukają jeszcze więcej obowiązków, a tak naprawdę pewnie chodzi o to żeby mogły udowodnić że "coś" robią i że są naprawdę wszystkie tam potrzebne...

@JacekJaśJan

Cześć, dziękujemy Ci za informacje. Tego typu brak kontaktu ze strony rekrutacji nie powinien mieć miejsca i pracujemy nad tym, aby się tak nie działo. Rzeczywiście, może mieć na to wpływ to,że w tej chwili sporo rekrutujemy i czas oczekiwania na odpowiedź może być znacznie wydłużony. Pamiętaj proszę, że zawsze możesz dopytać o status swojej rekrutacji mailowo lub telefonicznie. Jeżeli nadal interesuje Cię ta oferta we Wrocławiu – daj znać mailowo, na pewno się odniesiemy.

Ciekawe
@Agata, dział komunikacji

No właśnie. Dużo rekrutujemy. Zawsze będziecie duża rekrutacja bo cap ma ogromną rotację. A dlaczego tak jest ? Wie HR ? Nie wie HR ? Niech HR zrobi w projekcie Niebieska Kotwica wywiad to się dowie dlaczego tak dużo rekrutuje. Bez końca. Podobno Wasz target to tzw. Wzorzec Mędzrzec. Nie da rady drogi HR. Nie ma (usunięte przez administratora) Niech Niebieska Kotwica będzie dla Was przestrogą. Zacznijcie myśleć. Tak na poważnie. Bo Idziecie na (usunięte przez administratora) Jak Kotwica.

Kandydat 2

Aplikowałem na stanowisko Developera, przy czym spełniałem wszystkie wymagania z ogłoszenia włącznie z doświadczeniem itp. Po pozytywnej weryfikacji językowej zostałem poinformowany że na 100% dadzą mi znać w przeciągu maksymalnie tygodnia, mailowo lub telefonicznie czy moja kandydatura przeszła do następnego etapu rekrutacji czy też została odrzucona. Po 2 tygodniach nie dostałem żadnych informacji, a to samo ogłoszenie pojawiło się ponownie na portalu.

Kandydat 2
@Kandydat 2

mała aktualizacja: Napisałem maila z zapytaniem o status i dostałem odpowiedz z zaproszeniem na kolejny etap rekrutacji

@Kandydat 2

Dziękujemy Ci za informacje. Tak długi brak kontaktu ze strony rekrutacji nie powinien mieć miejsca i pracujemy nad tym, aby się tak nie działo. Rzeczywiście, może mieć na to wpływ to,że w tej chwili sporo rekrutujemy i czas odpowiedzi może być wydłużony. Bardzo cieszymy się, że udało się skontaktowac z Rekruterem i wyjaśnić sytuację. Trzymamy kciuki za powodzenie w procesie! :)

Zostaw merytoryczną opinię o Capgemini - Wrocław

• Jak się pracuje w Capgemini?

Zobacz opinie na temat firmy Capgemini tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 101.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Capgemini?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 64, z czego 18 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Capgemini?

Kandydaci do pracy w Capgemini napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Capgemini