Opinie o Capgemini w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Capgemini. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Capgemini o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Capgemini w Wrocław

marek

wie ktoś jak od nowego roku będzie z podwyżkami ile procent mozna sie spodziewać ??? wie ktoś może czy coś zmieni się z praca zdalną by mogła być cały czas zdalna? a nie hybrydowa? czy też może bedzie grafik na cały miesiąc kwartał i będzie z góry wiadomo kiedy kto ma przyjechać do biura ?

3131gfe
@marek

można się spodziewać 0% podwyżki :)

Janek
@3131gfe

A to pewne info? Czy może tak jak z prądem i gazem - niby ceny zamrożone, a rachunki coraz wyższe ;) A tak serio, znalazłem ofertę pracy dla junior buyera w Krakowie i się nad nią zastanawiam. Spełniam większość wymagań, ale zależałoby mi na hybrydowej pracy (dojazdy) i nie wiem, jak ona aktualnie wygląda. Podobno nowi muszą cały czas być w biurze...

3131gfe
@Janek

A jak myślisz zmieni się coś przez te 2 tygodnie, no bo nie oszukujmy się że nowy budżet jest już od 1 stycznia? Jak oceniasz ostatni townhall? Bo nie napawał on optymizmem a sytuacja jest jeszcze gorsza niż z początku tego roku... szykujcie się lepiej na zwolnienia a nie podwyżki

Zatrudniona
@Janek

Buyerzy w Krk, w moim projekcie, pracują w systemie hybrydowym. Grafik w moim zespole ustalany jest z niewielkim wyprzedzeniem, więc jest ok.

HAHAHAHAH

właśnie!! powinno się pracować za darmo!!

Uciekinierka

(usunięte przez administratora). Pracownicy trakrowani jak (usunięte przez administratora) zero jakiejkolwiek wyrozumiałości w najbardziej podstawowych sprawach. (usunięte przez administratora)w żywe oczy. Na rozmowie masz obiecywane jedno a potem się okazuje, że rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Wymyślają coraz (usunięte przez administratora) powody dla których nie można dać ludziom podwyżek, w tym roku ma to byc brak uczęszczania do biura. Klientom obiecują zespół doświadczonych seniorów a wysyłają juniorów (bo seniorów w tej firmie już nie ma) i hola radźcie sobie sami. Jak tylko coś zaczyna się walić to pretensje, "co nie umiesz?" . Stawki dla programistów to śmiech na sali... Nawet (usunięte przez administratora) management zaczyna się sypać bo mają dośc pracy w tak toksycznej atmosferze. Projekty notorycznie tracone i przejmowane przez firmy ze Słowacji, Ukrainy czy Rumunii. Kto mądry, trzyma się z daleka od (usunięte przez administratora)

marta

WItam. Serdecznie jakie można dostać pieniądze na start na stanowisku PMO mam doświadczenie z innego korpo... ? o jakich kwotach można myśleć ? Czy są jakieś podwyżki? w jakich godzinnach praca jest możliwa , sztywne godzinny czy 8 h trzeba wypracować ? Czy sa jakieś nadgodzinny lepiej płatne itd? Praca zdalna jest możliwa bądź hybrydowa - ile muszę procentowo być w biurze? Jestem zainteresowana podjąć tam pracę lecz chce więcej informacji się dowiedzieć czy ma to sens

@marta

Cześć! Wynagrodzenie ustalamy indywidualnie, o swoich oczekiwaniach możesz porozmawiać bezpośrednio z rekruterem/rekruterką podczas pierwszej rozmowy. Nadgodziny są płatne, możemy je również odbierać jako czas wolny. Pracujemy w modelu hybrydowym w wymiarze od 70% pracy z biura w okresie onboardingu, do ok. 30% - w zależności od indywidualnych ustaleń z bezpośrednim przełożonym/przełożoną, wymagań projektowych i zakresu obowiązków.

bardzo dlugo, pierwszy kontakt w grudniu a rozpoczecie pracy w MAJU! ( mialem 1 msc wypowiedzenia ) to 5 msc!. Ale to moze przez to ze zatrudniany bylem przez agencje a nie bezposrednio. Sama rozmowa klasyczna, czyli pytania z ISTQB, nie wiem po co robilem certyfikat skoro na rozmowie o prace i tak mnie pytaja z definicji z certyfikatu troche taki brak szacunku. Reszta rozmowy spoko, sql sprawdzany na podstawowych zapytaniach SELECT, ALTER DELTE, proste JOIN. Reszta rozmowy to typowa gadka o firmie i mozliweosciach. Niestety (usunięte przez administratora) mnie na rozmowie bo ustalalismy 100% zdalnej pracy a pozniej sie okazalo "ze cos zle zrozumialem". Bierzcie wszystko na pismie, albo na maila ustalenia.

Standardowe o ISTBQ i z SQL'a

logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Wrocław
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Executive Assistant
ALEXEC CONSULTING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Załóż Własną Agencję Reklamową Inkubator Marketingu
Piotr Stefański Agencja Artystyczno-Reklamowa Artevade
logo firmy Kierownik Magazynu
Logart Sp. z o.o.
Jagna

Ile jest wymagane pracy w biurze ? i czy faktycznie jest to weryfikowane czy też jak było kiedyś ??

@Jagna

Cześć! Pracujemy w formule hybrydowej. Częstotliwość obecności w biurze ustalisz na początku ze swoim bezpośrednim przełożonym/przełożoną — w zależności od potrzeb projektowych i zakresu obowiązków. Na początku jest to ok. 70% czasu pracy, a po okresie onboardingu minimum 30% czasu pracy. ;)

W

Firma pełna chorych ludzi których najchętniej wymieniłbym tutaj z imienia i nazwiska ale przyzwoitość nie pozwala. Ale zacznijmy od początku. Rekrutacja już pozostawiła tyle czerwonych flag ze nie wiem co skusiło mnie przyjąć ofertę ale waz mnie zwiódł i wzięłam. Rekruterka z Indii która nie była w stanie odpowiedzieć na najprostsze pytania, potem rozmowa z managerem. Oferta poniżej moich oczekiwań finansowych ale projekt wydał się ciekawy. Dodatkowo zapewnienia ze w najbliższym okresie stawka zostanie wyrównana. Takiego wała… przy okresie podwyżkowym bla bla bla od przełożonego, ze negatywny trend ze spowolnienie, a inflacja dwucyfrowa. Inne korporacje dały kilkuprocentowa podwyżkę kazdemu plus podwyżkę za wyniki, tutaj mimo realizacji celów ani złotówki przez co realnie place spadają a nowe osoby są przyjmowane za wyższe pieniądze w związku z czym moje wynagrodzenie realnie spadło. Na szczęście po capie bez problemu udało mi się znaleźć prace za 20% więcej i przy składaniu wypo wszyscy zdziwieni. Cap to nie moje pierwsze korpo ale z takim mikromanagementem dotyczącym rejestracji czasu pracy, oraz fatalnym managementem jeszcze się nie udało mi spotkać. Wiadomo duza firma zależy jak się trafi ale moje odczucia to dramat. Nie polecam nikomu, chyba ze ma się stalowe nerwy i nic innego dowyboru. Chociaż już wole pracować w lidlu na kasie niż tam, a zarobki porównywalne.

@W

Niestety, wszystko prawda - brak nawet podwyżek inflacyjnych jest wręcz żenujący, a w firmie panuje typowa niemiecka kultura (usunięte przez administratora) i donosicielstwa. Nikt kto nie pracował z Niemcami nie zrozumie, ale (usunięte przez administratora) jest na porządku dziennym w niemieckich firmach. Skutkuje to brakiem zaufania do niemieckich pseudo-menadżerów oraz niemieckich kolegów z pracy. W firmie panuje chaos i brak decyzyjności, a większość mojego czasu pracy spędzam na bezsensownych, wielogodzinnych meetingach.

Deweloperka

Wbrew obiegowej opinii, to nie jest francuska firma - wrocławski dział jest w rzeczywistości przedłużeniem niemieckiego Capgemini. We wrocławskim dziale panuje kultura (usunięte przez administratora) oraz do-nosicielstwa, która jest typowa dla niemieckich miejsc pracy. Ludzie spoza Niemiec są tutaj pracownikami drugiej kategorii. Nie dostajemy podwyżek, ale za to dostajemy tylko po łapach za wszystko... Właśnie o to chodzi.

@Deweloperka

To nie dostaliście żadnych podwyżek i premii też nie? W firmie w ogóle istnieje możliwość otrzymania premii? Pytam jako poszukująca pracy. Firma zamiast tego oferuje jakieś benefity?

Deweloperka

Nie dostaliśmy żadnych podwyżek - nic. Dostajemy za to po łapach od ksenofobicznego, niekompetentnego niemieckiego managementu, który traktuje pracowników z innych krajów w obcesowy sposób i bezprzerwy pomawia ich za ich plecami. Premie otrzymują tylko osoby na "Grade C" lub wyżej. Firma oferuje dobre benefity w postaci kart Multisport (opłacanych z punktów NAIS, ale jednak jest taki benefit) oraz m.in. szkolenia. Obecnie sama szukam pracy.

Deweloperka

Nie pisałam o niemieckich klientach tylko o niemieckim managemencie, który jest niekompetentny, ksenofobiczny i traktuje pracowników z innych krajów w sposób obcesowy i lekceważący.

czarny gej

Cap łączy wszystkie najgorsze cechy typowej korporacji - biurokracji. Bardzo słabe zarządzanie na poziomie oddziału jak i samego low managamentu. Ci drudzi naczytali się za dużo książek o hr i nieudolnie próbują używać tych metod w rozmowie z programistami, szczególnie podczas podwyżek - Groteska :D Poziom techniczny "leadów" na poziomie juniorskim. Zasiedzieli seniorzy pracujący nad jednym typem projektów przez ponad 10 lat, kompletnie oderwani od rzeczywistości i zmieniających się trendów.Projekty typowo utrzymaniowe w najgorszym możliwym typie legacy. Klient Cię (usunięte przez administratora) i prześladuje? Spoko, na nikogo nie będziesz mógł liczyć, bo Cap sprzedał Cię jako seniora (bez względu na Twój realny poziom) i do póki klient płaci ogromną marżę (Tak tak, cap zarabia 3-4 krotność tego co Ci zaoferowali na uop) to przymykają oczy. Generalnie polityka pt: Klient jest najważniejszy. Brak realnego wpływu na cokolwiek, brak sensownych podwyżek. Bez rzucenia papierem nawet nie ma co zaczynać rozmowy, bo zaraz Twój przełożony-cwaniak zbombarduje Cię metodami manipulacji rodem z wcześniej wspomnianych książek :) Jeśli jesteś osobą, która szuka zatrudnienia w IT, chce się przebranżowić itp to jest to miejsce dla Ciebie. Nie ważne, czy jesteś sprzedawca żabki, piekarzem, pielęgniarką, czy totalnym beztalenciem technicznym - Cap od pierwszego dnia w projekcie sprzeda Cię jako seniora :D A tak całkiem poważnie, praca dobra na max rok dla wbicia expa w cv. Potem trzeba się zawijać, mając na uwadze swój rozwój i wynagrodzenie. Dla osób zaawansowanych kompletnie odradzam, bo zwyczajnie tego typu miejsce nie ma nic do zaoferowania. Zaczynając od słabych projektów, kończąc na stawce poniżej standardów rynkowych.

Łukasz

Niedawno dołączyłem i najbardziej nie podoba mi się brak zorganizowania pracowników. Wszyscy narzekają a to że nie ma podwyżek, a niejasne warunki awansu, a to na inne rzeczy, a okazuje się że na 10k pracowników na UoP nie ma żadnych związków zawodowych.

Bogusia
@Łukasz

A jak rośnie minimalna to chyba Wam też podnoszą albo jakieś wyrównanie dają? Tu są ludzie tylko na uop zatrudniani czy inne formy też wchodzą w grę?

@Łukasz

A co z tymi Związkami? Czemu ich nie ma? Drążyłeś już temat? ciekawi mnie wyjaśnienie, no chyba ze dopiero się organizują w tej kwestii? Myślicie, że to cos da? Od kiedy jest tak jak piszesz?

Kornel

@Pracodawca bardzo dba o pracownika. Pracuję tutaj kilka lat i nie mogę na nic narzekać! Polecam

Tester

Jakie są widełki płacowe na testera manualnego z doświadczeniem 2+?

ex
@Tester

ok 8k brutto

Wyrzucony pracownik

Firma rozdaje randomowo wypowiedzenia osobom na tzw. Ławce... tak na prawdę kłamstwem jest to że liczy się proaktywności bo w moim przypadku zwolniono mnie, a potem zastanawiali się co zrobili i próbowano to odwrócić... w sumie cieszę się że nie pracuje tam już ... wynagrodzenie marne...

@Wyrzucony pracownik

Cześć, dziękujemy za komentarz. W Capgemini Polska, jak w każdej firmie, procesy takie jak zatrudnianie nowych osób, czy zwolnienia są czymś zupełnie normalnym. Aktualnie nie prowadzimy grupowych zwolnień, a wypowiedzenia (rozwiązania umów) są realizowane zgodnie z naszymi wewnętrznymi procesami oraz z Kodeksem Pracy. Pozdrawiamy!

lolek

POMYŁKA! wszystkie negatywne opinie o tej firmie niestety się potwierdzają. Zero podwyżek, zero współpracy, twoj rozwój tylko na papierze w tak zwanym PDP do którego musisz sie przyłożyć i spędzić czas aby śmieszny excel uzupełnić i jeszcze się z niego wyspowiadać po czym dostajesz projekt w innej technologii niż twoje kwalifikacje czy tez ścieżka rozwoju. Procesy to wydmuszki. Po zatrudnieniu czekałem na projekt 3 msc! nic nie robiłem tylko klepałem onlinowe szkolenia za które oczywiscie byłem rozliczany. Jak juz dostalem projekt to ponizej moich kwalifikacji oraz masakryczny proces onboardingowy w projekcie ktory nie istnial, zero współpracy z zespołem, brak całkowity komunikacji, nie odpowiadali na maile czy wiadomosci na teamsach. Podczas rekrutacji kłamią i obieicuja wszystko byle by pracownik sie zgodził na ich oferte a pozniej sie wycofuja z tych obietnic, bierzcie wszystko na pismie bo inczej nie udowodnicnie ustalen z rekrutacji. Praca zdalna powoli jest wygaszana w chwili obcena 30% czasu musisz być w biurze a jak na ławce jestes to juz 70% i nie wazne ze nic nie robisz masz siedziec i nic nie robic w biurze (SIC!). Proces zgalszania mobbingu czy nie prawidlowego zachowania kolegow / przelozonych to fikcjia w nosie ciebie maja i kwituja to tylko "Musicie sie dogadac","To byly tylko zarty", a nawet uslyszalem ze cos mam w tylko bo za sztywny jestem. Brak jasnych zasad awansu, podwyzek czy zmiany stanowiska. Szanujcie siebie i omijajcie ta firme zdaleka!

Zuźka
@lolek

No czyli jest tu system hybrydowej pracy, tak? A na te dni pracy w domu to jaki sprzęt oferuje firma? Co można zabrać do domu z biura do pracy? Tylko elektronika czy coś więcej?

@Zuźka

Cześć! Tak, pracujemy hybrydowo. Jeśli chodzi o sprzęt, to dostajemy laptopy i słuchawki. Dodatkowo Capgemini refunduje zakup monitora i fotela/krzesła do pracy w domu. Pozdrawiamy! ;)

TheNick
@Asia | Dział Komunikacji

Asiu z działu komunikacji - może odniesiesz się do słusznych zarzutów kolegi lolka odnośnie rozwiązywania problemów z pracownikami (usunięte przez administratora)innych pracowników? Nie pracuję w Capgemini już od kilku lat, a (usunięte przez administratora) jak był, tak dalej jest. Psychologowie radzą pracownikom, w takiej sytuacji, jedną rzecz - skoro pracodawca nie jest sobie w stanie dać rady z (usunięte przez administratora)- trzeba jak najszybciej uciekać z takiego toksycznego miejsca pracy. Bo (usunięte przez administratora)to nie jest "jakiś konflikt", jak próbuje manipulować dział HR z Capgemini.

Olek
@Asia | Dział Komunikacji

Jakie zarobki z dwoma językami na start?

XD
@Olek

Śmieszne, a jeśli liczysz na dodatek językowy bo znasz jakiś język biegle w porównaniu do ludzi którzy dukaja po kursie to się rozczarujesz :)

Olek
@XD

Serio? To jak oni gadaja skoro dukaja? :) Jakiego rzedu zarobki z 2 językami minimum bo nie wiem czy się zwalniac z obecnej pracy.. Jak czytam opinie to firma (usunięte przez administratora)

@Olek

Nie języki są podstawą - nikt nie płaci za języki tylko za Twoje kompetencje deva czy testera.

@andrzej
@Andrzej

Dlatego potem tak dukacie i się kompromitujecie przed klientem, ale w końcu cap bierze byle co

Edyta
@lolek

Ej co to znaczy te szkolenia online? Czego one dotyczą? I czy pracownik dostaje za nie kasę, pensję normalną, czy nie ma kasy lub jest mniej niż jak podczas pracy na projekcie?

me
@Olek

zarobisz 6000 zl , abut be ready! the not bilingual workers will be extremlly jealous of you because they work 3 times moore and earn half of this 3000 zl !

A

Niestety po 3 etapach rekrutacji zero odpowiedzi od rekruterki już 1,5 miesiąca. Bardzo to przykre, że człowiek poświęca tyle czasu i nie uzyskuje nawet feedbacku.

@A

Cześć! Przykro nam, że spotkała Cię taka sytuacja. Proszę, odezwij się bezpośrednio na adres rekrutacja.ssc.pl@capgemini.com i daj znać, co chciałbyś/chciałabyś wyjaśnić i co następnym razem moglibyśmy poprawić w naszym procesie rekrutacyjnym. Dobrego dnia!

me
@Asia | Dział Komunikacji

you must be joking ! i was working in this firm, and i survived to all this situations described , and I tried to complain about my supervisor , who made threatnings nonstop to all the workers , and nothing worked , in the end they fired me without any valid argument . claiming that "i was not using the app in my computer that controls the break times and the starting/ending tasks like scaning invoices with precision, and because of that it was my fault that my work grafic every week showed that i dodnt worked 45 / 50 minuts" or that I was not reminding all the materials from the szkolenie with perfect answers, when i had only 3 hours of learning , and 2 weeks of higiene and basic courses for corporative tasks . I was acused of not speaking properly Polish , when i was suposed to make my work in English , and all this arguments plus that i was (usunięte przez administratora)that based them to fire me. this is exactly the kind of arguments that my manager +supervisor of project used to dismiss me:-( so sad , that one they you are hired because you are the beauty , and despites that you make or try to make your work ethical , one "black thinking " woman or man, imagine that you are the "beast" and starts acusing you of everything that happens wrong to all the team . even when the sistem Cytrix was shut (usunięte przez administratora) from India , and all my collegs where not able to work nothing, i constantly heard that it was also my fault ! (usunięte przez administratora)

XD

@Olek ludzie po 3 miesięcznym kursie niemieckiego od podstaw są wysyłani do projektów niemieckojęzycznych to możesz sobie wyobrazić jaki to poziom :) dlatego ciagle nie maja ludzi z niemieckim. Idąc po samym korytarzu możesz się nasłuchać wszelkich kwiatków językowych od fonetyki po gramatykę, niektórzy to mogliby na migi się dogadywać. Jeśli myślisz, ze dostaniesz super stawkę to się rozczarujesz bo nie dostaniesz wyższej stawki od żadnego z tych analfabetów :) lepiej idź szukaj pracy za większe sumy, a nie śrubki :) cieszę się, ze zaraz koniec miesiąca i koniec pobytu tutaj :)

Kolega

Gdzie mogę wysłać skargę na pracownika?

Zespół Komunikacji
@Kolega

Cześć, wszelkie kwestie można zgłaszać na SpeakUp, dodatkowo warto porozmawiać z Managerem lub/i z HR Business Partnerem. Pozdrawiamy

kandydat

Cześć, na jaką stawkę może liczyć mid .net developer? Żadnej oferty pracy (a już z widełkami) w ostatnim czasie nie widziałem. Stack dośc typowy - Angular, .NET, Azure z certami + Docker

Kolega z pracy
@kandydat

Siema, teraz coś koło 15k brutto zapewne

Maja
@Kolega z pracy

Na start czy po okresie próbnym? I czy to na b2b jest czy na umowie o pracę? W ogóle jeśli żadnych ofert aktualnie nie ma to czy takie aplikacje wysłane "w ciemno" jakoś rozpatrują?

Inny kolega
@Kolega z pracy

15k brutto to tyle architekt dobry ma. Na początek na mida dostaniesz max 8k brutto i potem co roku 500 zł podwyżki o ile się sprawdzisz w projekcie

Koleżanka z Kapcia
@Inny kolega

@Kolega z pracy chyba już za długo pracujesz, bo stawki odleciały w kosmos dla nowych. 12k+ dla osob po stażu to minimum.

obh
@Inny kolega

Nowi dostają z 14k teraz. Osoby z tym samym doświadczeniem na tym samym stanowisku mają 2 razy mniej. Architekci nie mają nawet 13k

Łucja
@obh

Z czego to wynika, że nowi więcej mają? Co z podwyżkami dla tych, co już pracują? Ktoś pisał o podwyżkach co pół roku, to nie reguluje się jakoś ta pensja?

Ala
@Łucja

Nic się nie reguluje. Jak już tam siedzisz to nie licz na wiecej.

obh
@Łucja

Nie wiem, nie rozumiem tego podejścia korporacji. W capie są projekty w których odejście architekta równa się spakowaniem projektu. Nie ma podwyżek co pół roku, nie wierzcie w te bajki. I nie wierzcie też w te bajki że w kolejnym kwartale jakaś podwyżka będzie - nie ma i nie będzie. W marcu też się nie zdziwcie

Prawda
@obh

Sama prawda, mimo obiecanek cacanek nic z tego nie wyszło i pozostaje smutne rozczarowanie. Szkoda. Cieszę się, ze jestem na okresie wypowiedzenia i ten cyrk się kończy. Totalnie szkoda czasu na tego pracodawce

PapaCap

To prawda. Nabrali kontraktorów jako Mid/senior, ktorzy zarabiają więcej niż architekci. Oczywiście Corpo beton management myśli, że zarobki są tajne i inni pracownicy o tym nie wiedzą. Niestety jest lawina wypowiedzen ogarniętych ludzi i zostają Ci co muszą popracować te 2 lata na papierze i iść w świat oraz dinozaury co robią już 10 lat w starych projektach i technologiach i nie odnajdą się na rynku pracy. Ja też na wypo jestem i czekam na ostatni dzień pracy.

Aga
@obh

Były pracownik i taka szczegółowa i "aktualna" wiedza? Trochę to jednak strange...

xyz

1. Stare technologie, legacy projekty w których nie ma analityków i jako deweloper musisz spędzać większość swojego czasu nad analizą biznesową, wręcz można powiedzieć że większość projektów to cofanie się w rozwoju. 2. Brak jakichkolwiek szkoleń, to znaczy, jedno 3-4 dniowe szkolenie w roku, które i tak koniec końców okazuje się nic nie warte. 3. Brak benefitów, imprez integracyjnych, nawet multisporta już nie ma. 4. Brak seniorów i osób od których można się czegokolwiek nauczyć, to znaczy są, ale zajęci bo proporcje to jakieś 1:20 na każdego seniora. 5. Obecnie ogromna rotacja w projektach, odchodzą osoby doświadczone i łatają luki studentami z bencha na którym mają nadmiar ludzi i nie potrafią sobie z tym poradzić, czysta kalkulacja junior za mida, junior+mid za seniora, PDL i team lead namawiają żeby łaskawie zostać jeszcze trochę za (usunięte przez administratora) 6. Brak podwyżek/minimalne podwyżki, nie pokrywające nawet inflacji, pensje poniżej średniej rynkowej. 7. Team leaderzy którzy nie ogarniają co się dzieje w projekcie, są team leadami ze względu na zasiedzenie a nie umiejętności. 8. Brak pracy zdalnej. 9. Możesz dostać x razy więcej obowiązków niż inni, i dostać za to 3% podwyżki, albo i nic, najlepiej się nie wychylać za bardzo bo po prostu nie warto. 10. Firma dobra dla juniorów albo ściemniaczy. Jako junior możesz nabrać doświadczenia na papierze i uciekać jak najszybciej albo jak chcesz ciepłą posadę dla mida+ to możesz udawać że dodajesz 1 kolumnę w bazie przez tydzień a i tak cię nie zwolnią bo mają aktualnie braki wykwalifikowanych osób.

Alex
@xyz

Zgadzam się ze aż dziwne że te projekty jakoś jeszcze istnieją Chyba dlatego że stare technologie niskie wyceny supportu bo pracujesz za 1/3 stawki. Hahaha

Karolka

Cześć, przymierzam się do wysłania aplikacji do firmy. Zaciekawiła mnie oferta commercial contract manager i inicjatywy jakie tam proponują, o co chodzi z Women@Capgemini? I czy płacą równo kobietom i mężczyznom?

@Karolka

Hej! "Women@Capgemini" to jedna z naszych wewnętrznych community — społeczności osób pracujących w Capgemini, dzięki którym możemy rozwijać swoje zainteresowania (umiejętności techniczne, ale nie tylko!). Dzięki działaniom "Women@Capgemini" promujemy różnorodność w branży IT (równe szanse i wzajemny szacunek, bez względu na płeć). Docieramy do dziewczyn zainteresowanych branżą IT i wspieramy je w wyborze ścieżki zawodowej. Jednym z flagowych projektów zespołu "Women@Capgemini" jest IT GIRLS rEVOLUTION ACADEMY https://itgra.pl/ — edukacyjny projekt, skierowany do uczennic szkół średnich, realizowany przez zespół ponad 20 trenerów (przede wszystkim wolontariuszy i wolontariuszek z Capgemini), którzy podczas wirtualnych spotkań i stacjonarnych warsztatów w naszych biurach poprowadzą kompleksowe szkolenia z obszaru IT. Jeśli chodzi o zarobki, to oczywiście nie różnicujemy stawek ze względu na płeć. Zależą one od indywidualnych umiejętności oraz doświadczenia każdej zatrudnianej osoby. Pozdrawiamy!

1. Projekty słabe stare technologie. Te lepsze za rezerwowane dla swoich (usunięte przez administratora) 2. Podwyżki co roku nawet nie pokrywają inflacji. 3. Awans między gradeami to jak jesteś lizusem swojego team Lida i pdla inaczej nic z tego. 4. B2b k..... tylko dla team lidow i wyżej. Ty masz byc (usunięte przez administratora) a nie bawic się w kontrahenta. 5. Praca zdalna zapomnij o tym. Jesteś nowy to 100 % siedzisz w firmie w pokoju z ludźmi z różnych projektów nawet nie ze swoim teamem. A Twoje biórko i tak nie jest twoje bo każdy może tam siąść dramat. 6. Uwaga pozytyw!!! Chillout room fajne fajnie zrobione. 7. Darmowa kawka z automatu. 8. Na parkingu podziemnym coraz mniej miejsc dla szaraczków. Przecierz flota musi gdzieś parkowac swoje nowe furki a ty szaraczku masz jezdzic rowerem bo nie ma dla ciebie miejsca. 9. uwaga koniec pozytywów jakoś nie mam już pomyslow. 10. Język niemiecki nosz k..... mówisz że chcesz angielski to daja ci niemiecki z tematem że projekt wymaga i po (usunięte przez administratora) ci ten ang. jeszcze się nauczysz i szybko uciekniesz a tak to lojalka na 1,5 roku podpisana.

Wojtek

Ciekawe projekty, pozytywni ludzi, fajne miejsce na rozwój.

@Wojtek

szkoda ze capgemini, w ktorej pracuje jest zupelnie inne od tego co piszesz.....

Anonimek

Dokładnie tak. Drugi projekt i kolejny szajs, dlatego planuje sie zwolnić w tym roku

@Anonimek

Ja tez mam dosyć pracy tutaj, bo ta firma to jeden wielki nieśmieszny żart, a brak podwyżki inflacyjnej to żenada (usunięte przez administratora) Nigdy nie miałem tak, ze miałem po prostu ochotę uciec z pracy bo pracuje z samymi wampirami energetycznymi które utkwiły w capie na pare lat i nie mogą/nie chcą odejść. Straszne miejsce i nie polecam(opinia po 2 różnych projektach)

Byly

Oj to prawda, ale mało tego. Najpierw chwalili się, że firma przynosi rekordowe zyski (co jest prawdą btw) i przełoży się to na podwyżki w 2023 ale no cóż.. Nie będzie podwyżek inflacyjnych ale i w ogóle nie będzie podwyżek dla osób przyjętych w 2022. Ogólnie podziwiam, że tak się bawią. W tym roku może najwięcej osób z tej firmy uciec pomimo kryzysu.

TM

Że tak powiem.... najpewnie zawiną się ci, którzy najmniej wnieśli do firmy i myślą że po 2-3 latach wszystkie rozumy pozjadali. Takich tutaj nie brakuje. Na szczęście kilku z nich poszło lub zostało zwolnionych. Pracuje tutaj prawie 10 lat i są gorsze lata lub lepsze. Ale daleko jestem od tego aby powiedzieć że jest źle! Pozdrawiam życiowych frustratów którzy nie potrafili sobie poradzić i teraz sieją zamęt ;) Ponad 300k pracowników globalnie przeczy tym herezjom pisanym dookoła.

h
@TM

Prawie 10 lat? I ile masz? Pewnie nawet nie 12k hahahah. Na 10 lecie zegarek dostaniesz za 50zł. Będzie się czym chwalić

Programista COBOL
@TM

@TM Pięknie podsumowujesz ducha aktualnego capa. Ja też byłem bliski zegarkowi zanim zrezygnowałem i jeśli piszesz o swoim stażu prawdę to wiesz, że w firmie byliśmy pracownikami innej kategorii. Wszyscy którzy pamiętają "starego capa" mają się tu dużo lepiej, bo osoby z którymi kiedyś pisałeś kodzik teraz są managerami i więcej od nich zalezy. Niestety ale są to ludzie aktualnie ślepi na to co dzieje się w firmie. Uważają, że już się napracowali a teraz czas odcinać bileciki. Łatwo Ci przychodzi nazywanie młodzików z kilkuletnim stażem frustratami, bo Ty nie masz takich problemów jak oni. Nie musisz (usunięte przez administratora) pod podłym klientem i nie patrzysz jak przez inflacje i wywrotowe reformy podatkowe z kolejną "podwyżką" zarabiasz mniej niż w zeszłym roku. Dziwi Cię to, że ktoś wylewa tu swoje żale, skoro w pracy nikt go nie słucha? Ja sam słyszałem to wiele raze, ale co mogłem zrobić... Dlatego odszedłem. Gratuluje podejścia do życia i ludzi, na pewno daleko Cie zaprowadzi...

xD
@TM

Jedynym frustratem tutaj jesteś Ty. Jeleń, który zasiedział się x lat w zabetonowanym korpo. Ci "frustraci" wygenerują znacznie większe zarobki w te 2-3 lata, bo mają łeb na karku i wiedzą, że nie warto pracować w toksycznym środowisku - Twój komentarz wręcz to pokazuję, jak bardzo jest toksyczne. Wytrzymałem w tym korpo 10 miesięcy. Zero wsparcia ze strony firmy, klient jest zawsze najważniejszy. Zwolnienie się było najlepszą decyzją jaką mogłem podjąć. I wiesz co? W nowej firmie na start dostałem 100% wypłaty z capa a po zaledwie 5 miesiącach podwyżkę 20%. Jak sam widzisz, rozumiem czemu nazywasz ludzi frustratami. Robienie 10 lat za (usunięte przez administratora) musi być uwłaczające :) Nie pozdrawiam

@TM

Jeżeli 10 lat siedziałeś w jednej firmie, a nie daj ci jeszcze w jednym projekcie, to wyobrażam sobie ile paździerza mogleś nieświadomie wnieść do firmy. Zamiast innowacji, nowych technologii, porównania do rynkowych standardów/stawek, tylko więcej betonu. Potem się biorą chore oczekiwania, ze ktoś za 50% pensji będzie dawał z siebie 110% i jeszcze rozwijał korporację. Różnorodność doświadczeń, swobodna rotacja między projektami w organizacji, przeciwdziałanie wypaleniu i zdrowa rotacja raczej pomagają niż przeszkadzają. Problemów nie rozwiązują menadżerowie, tylko inżynierowie i ludzie pracujący na "pierwszej linii frontu". Menadżer ma stworzyć dobre warunki i okazje do rozwoju dla swoich pracowników, a przy tym dbać o dowiezienie. Jak tam podwyżki (biorąc pod uwagę infalcje to raczej obniżki) i medicover w 2023? Pamiętajcie: people matter, result count. Pozytywny przekaz leci xd

*multisport, a nie medicover

Xd
@h

Kolega wyżej myśli, że pracuje w Capie to złapał Pana Boga za nogi xd. Byle jaki startup ma ciekawsze projekty i bardziej rozwojowe, i uczciwy program podwyżek a nie bajki prezesa, że kontrakty podpisane, i na razie nie możemy dać podwyżek. Comarch 2.0

Lidia

Czyli w tym roku w ogóle nie mieliście podwyżek? A szefostwo jest w porządku poza tym? Powiedz na jakim jesteś stanowisku i czy Twoja praca jest adekwatna do Twoich zarobków? A jak wyglądają tutaj awanse, są możliwośći?

@Wojtek

Słabe projekty, ludzie szybko uciekają z tej firmy a starzy team liderzy maja cię głęboko w (usunięte przez administratora) Twój rozwój twoje potrzeby itp. Siedzą tam bo nie potrafią zmienic swojego nastawienia i złych nawyków których ich nauczono.

Zostaw merytoryczną opinię o Capgemini - Wrocław

• Jak się pracuje w Capgemini?

Zobacz opinie na temat firmy Capgemini tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 101.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Capgemini?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 64, z czego 18 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Capgemini?

Kandydaci do pracy w Capgemini napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Capgemini