counter
2 2434 819 5 1
~

Już na wstępie wysyłania CV do firmy Pneumat widać że coś z nimi nie tak. CV wysłane wielokrotnie na co chwilę pojawiające się ogłoszenie na to samo stanowisko. Status: rozpatrywana ale zaproszenia na rozmowę ciągle brak. ;-))))

Tak96Nie1
Alek

Kompletna masakra, co to za po...a firma?? Najgorsze są te tlumaczenia jakiegoś półgłówka z tej firmy. Tylko pogratulować toku myślenia właściciela. Dorobkiewicze są najgorsi. Ciekawe jak doszli do pieniędzy na początku działalności. Podobno pierwszy milion trzeba ukraść a później można udawać filantropa.

Tak89Nie6
Kajtek

Dramat, nawet opinii nie można zostawić, bo po kilku minutach jakieś boty jakieś wystawiają w odpowiedzi negatywwy. Czy GoWork coś z tym robi? Przecież widać że to jedna osoba

Tak5Nie51
Krako

Praca ok, dobrze mi się tam pracowało i nie narzekałem.

Tak3Nie54
Pracowitek Nowy wpis
 Rekomendacja

Najśmieszniejsze jest to że handlowcy z terenu zgłaszają do zarządu, ze pneumat traci udziały i dużo ważnych klientów , a bracia sie ztego smieja.

Tak1Nie
Covid

To chyba jedna firma, która w trakcie trwania pandemii nie zwalnia, a rekrutuje nowych ludzi. Znalazłem ofertę- jasne warunki pracy, kasa na ławę, żadnych sztuczek. Wszystko jak być powinno. Takich firm jest stanowczo za mało w Polsce. Wszędzie wszyscy kombinują, a tutaj mam normalne warunki zatrudnienia.

TakNie12
@Covid

Ta jasne, wejdź na jakiekolwiek portale z ogłoszeniami to się przekonasz ile firm szuka ludzi, zatrzęsienie ofert. Szkoda, że nie widziałeś jak już na samym początku pierwszej fali pandemii, pierwsze co zrobili to zwolnili ludzi a pozostałym obniżyli wypłaty o 20%, oto jeden z powodów czemu szukają ludzi. Niedawno w prostacki sposób zwolnili całą załogę innej swojej firmy "Browar Prost", a całe pozostałe jedzenie wyrzucili do śmietnika, zamiast oddać potrzebującym. Śmiech mnie ogarnia jak ktoś się zachwyca tą firmą nie znając jej i jej zarządu. Nie daj się zwieźć pozorom, nie trać czasu, lepiej na rozmowie zapytaj o swoich poprzedników i jak dużo ludzi się tam przewinęło.

Tak11Nie
@Pracownik

Faktycznie z tą załogą browaru to było nie fajne.

Pracownicy
@Pracowitek

Nie fajnie? Sk...o raczej. Ale spokojnie, karma wraca, wracała już nie raz i wróci kolejny tylko z większą siłą... Gwarantujemy :-)

Dzik
@Covid

Ale teraz pojechałeś z tym wpisem. Serio, nie udzielalem się w dyskusji ale tak stronniczy komentarze rzucają się kolego w oczy ;) skończcie z namawianiem pracowników aby klikali lajki pod wamszymi postami czy komentowali sami sobie produkty aby podbijac widzialnosc na Google, to żałosne. Tak kupują u was tylko Ci którzy nie znają rynku

Dawny Nowy wpis
@Covid

Za płotem jest Endress+Hauser. Spółka cały czas się rozwija i rekrutuje nowych pracowników. Warto obejrzeć ich profil w serwisie (usunięte przez administratora) - może coś znajdziecie dla siebie.

Tak1Nie1
Pneumatowiec Nowy wpis
@Dawny

O super, polecam!!! Wysłałem już do nich CV, bo mam dość roboty w pneumacie i tych beznadziejnych pieniędzy i zarządu.

Tak1Nie1
Ortis Nowy wpis

Pracowałem przed wyjazdem do Danii i mogę polecić. Warunki bardzo dobre, wszystko zgadza się z tym na co się umawia człowiek przy podpisaniu umowy, kasa na czas

Tak1Nie3
OK
Klient

Fachowcy w tym co robią, polecam i to zdecydowanie!

Tak2Nie5
Pracownik Pneumat System
@OK

A o jakiej firmie piszesz, bo chętnie poszedłbym z tego Pneumatu do jakiejś firmy gdzie pracują fachowcy?

Tak6Nie
Do ok
@OK

Fachowcy, zgadzam się w robieniu pieniędzy:) Przeważnie na szkodę pracownika I klienta, ale nie na normalnych warunkach ale tak po bandzie

Tak5Nie1

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Marta

Jak firma radzi sobie z kolejna fala pandemii?

TakNie4
@Marta

Zobaczymy co przyniesie nowy tydzień ale szkoda mi tych kolegów, którzy jeżdżą po klientach bo wymaga się od nich żeby jeździli bez przerwy, a z drugiej strony centrala nikogo nie chce wpuścić z zewnątrz.

Tak7Nie
handlowiec radzi
@Pracowitek

Cz. 1 - ochrona przed SARS CoV 2 w pneumacie: Jedź pod klienta, wyłącz lub zawiń folią aluminiową po kanapkach (zakłócenia sygnału GPS) telefon służbowy z aplikacją kontrolująca twoją lokalizację, rozłóż oparcie fotela do pozycji leżącej, ustaw budzik w telefonie... kolorowych snów :) Powtarzaj tę czynności do skutku a w CRM napisz, że klient jest bardzo zainteresowany zaworami albo czym tam aktualnie ma być zainteresowany według zadań :) Z głupotą i absurdem radź sobie głupio i absurdalnie. Pozdrawiam

Tak7Nie
Jacek

Mało takich uczciwych firm w czasie pandemii…Lepiej trzymać się stałej umowy o pracę, niż słuchać warszafki i ich owocowych wtorków.

Tak1Nie10
@Jacek

Tak9Nie
Dociekliwy
Kandydat

Na portalu pracuj.pl pojawiła się oferta pracy dla dyrektora działu handlowego. Z kolejności punktów określających zakres jego obowiązków wnoszę, że największym problemem w oczach Zarządu jest zwiększenie motywacji pracowników oraz zapanowanie nad nadmierną rotacją personelu. Jakie są przyczyny tej nadmiernej rotacji? Proszę o merytoryczne odpowiedzi. PS. Zazwyczaj od dyrektora sprzedaży oczekuje się wzrostu przychodów, ale w przypadku Pneumatu przebija się udział w procesach rekrutacyjnych. Czy to nie dziwne? Nie ma w Pneumat System działu personalnego?

Tak16Nie
Dr.
@Dociekliwy

1. kierowanie pracą podległego zespołu pracowników oraz ich motywowanie (nie pieniędzmi a hasłami z książki motywacyjnej, bo "pieniądze to nie wszystko") 2. uczestnictwo w rekrutacji oraz wdrażanie nowych członków zespołu (praktycznie co tydzień nowi na miejsce tych, którzy odeszli w poprzednim tygodniu) 3. współtworzenie planów i celów handlowych spółki (podwojenie obrotów rok do roku) 3.wytyczanie celów dla poszczególnych zespołów i projektów (podwojenie obrotów rok do roku) 4.nadzór nad ich realizacja, rozliczanie premii, nadzór nad wynagrodzeniami pracowników, planowanie, prognozowanie i odpowiedzialność za realizację sprzedaży zgodnie z przyjętą strategią firmy (podwojenie obrotów rok do roku), 5.aktywna współpraca z Zarządem Spółki (współczuję), bieżące raportowanie wyników (Excel, CRM i mail do późnych godzin nocnych oraz w weekendy), koordynacja pracy oraz współpracy działów w zakresie handlowym (zebrania zebrania, zebrania zebrania i więcej zebrań), analiza potencjału klientów pod kątem opracowania polityki sprzedażowej, analiza konkurencji (czemu wszyscy mają taniej to samo co my) pod kątem polityki handlowej Spółki podległych działów, wprowadzanie nowych produktów (z chin) do oferty we współpracy z Product Managerami, kontakt z dostawcami (z chin), negocjacje, 6.spotkania handlowe (jazda z handlowcami do klientów).

Tak17Nie
Wasz przyszły dyrektor handl.
Użytkownicy czekają na odpowiedź 9 dni.

Widzę, że będę miał niemałe wyzwanie, aby zagonić tę bandę nierobów do uczciwej pracy.

Yuri
 Rekomendacja

Ja jestem bardzo zadowolony powiem szczerze to moj pierwszy pracodawca który mnie tak dobrze traktuje. Stabilna umowa mozliwosc dogadania się w każdej kwestii i wiele benefitów miejsce pracy sterylne i przyjemne myśle ze kazdemu by się tu spodobało.

TakNie17
Yuri
@Yuri

Przepraszam, jestem tak zachwycony nową pracą, że z wrażenia zapomniałem dodać, że tym wspaniałym pracodawcą jest Mc Donalds z Wąbrzeźna. Po pracy w pneumacie, Mc Donalds jest pracą marzeń, powiewem ciepłej bryzy, spełnieniem marzeń. Nigdy nie pracowałem w tak złej firmie jak pneumat, masakra, odradzam wszystkim.

ktoś

5 lat temu dało się tu pracować tylko słabo płacili ale od roku zmieniło się wiele i nadal słabo płacą. Masa ludzi odeszło po latach a nowi bardzo szybko się zwalniają. Wszędzie inwigilacja, trzeba uważać co się komu mówi i broń borze nie przez telefon bez znaczenia czy komórka czy stacjonarny albo e-mail. Zaczęli popadać w paranoję i wszędzie widzą wroga. Gps już nie jest w aucie tylko w kieszeni i wszystko co powiesz przez służbowy telefon może być usłyszane przez kogoś kogo byś nie chciał.

Tak152Nie2
Marek87
@ktoś

Zwykłe pomówienie. Stawki są znacznie wyższe niż 5 lat temu. Sprawdź sobie na wyciągu konta - o ile faktycznie pracujesz na zakładzie :)

Tak1Nie26
Zenon
@Marek87

A kto w pneumacie pracował tam 5 lat temu? Przy takiej rotacji to ciężko znaleźć kogoś kto tam pracuje dłużej niż rok. Ale miło, że dotarło do was, że płace były tam dramatyczne i wymagały zmiany z tym, że przez te 5 lat ceny i koszty życia dawno przegoniły te wasze stawki i nadal są mierne. Pneumat jak zwykle w tyle.

Tak33Nie
@Zenon

Stawki poszły w górę, bo minimalna wzrosła przez te 5 lat. Podziękuj naszym rządzącym za podwyżkę stawki minimalnej!

t
@Pracownik

Super, w pneumacie stawki są wyższe od najniższej krajowej. Nic tylko brać taką robotę.

Mariusz
Użytkownicy czekają na odpowiedź 10 dni.

Ci co narzekają to zazwyczaj osoby, które odeszły z pracy. Prawda ANDRZEJ? A później dzwonią, aby się wstawić za nich przy rekrutacji. No cóż wszędzie dobrze, ale gdzie nas nie ma.

TakNie12
Jarosław

Pierwszy raz z firmą miałem styczność w 2017 roku. Wtedy zrezygnowałem z pracy, bo dostałem się do Amazona na mechanika. Po roku zrezygnowałem tam z pracy (kierat). Od 2019 pracuje w Pneumat. To firma solidna. Kasa zawsze na czas - wszystko na konto bankowe, nic pod stołem. Z urlopami nie ma problemu, po prostu zgłąszasz je kierownikowi.

TakNie14
Abel
@Jarosław

Pracujesz od 2019 w pneumacie, to chyba jesteś najstarszy stażem w całej firmie? Przy takiej rotacji pracowników to należą ci się gratulacje. Naprawdę wystarczy ci, że płacą na czas? (usunięte przez administratora)

Tak12Nie1
Kain

Tym razem dokończę robotę...

TakNie10
Abel
@Kain

Dokoncz i znajdź w końcu dobrą pracę, zamiast siedzieć w tym pneumacie.

Tak10Nie

Kubuś a ta druga z dwóch książka, którą zdołałeś przeczytać przez całe swoje życie to? Czyżby instrukcja obsługi szpadla? :) Przyjaciele, to bardzo mocne słowo w pneumacie... Ale śpieszmy się ich kochać, bo tak szybko odchodzą :) Pieniądze to nie wszystko w pracy, miód na uszy państwa P :) Uważaj, bo zaraz będzie miał okazję się przekonać :)

Tak14Nie1
Darek

To jak to była ta druga książka, bo ciekawy jestem? :) Pieniądze w pracy to nie wszystko, och tak, tak mów mi jeszcze, dochodzę.... :D

Mariusza
@Jarosław

Strasznie smutna historia, nie wyszło Ci w innej firmie i musiałeś wrócić do starego kieratu w Pneumacie? Współczuję. Czemu odszedłeś z Pneumatu, słaba kasa i kiepskie warunki...? A nie przyszło Ci do głowy, żeby poszukać czegoś innego, lepszego od Amazona i Pneumatu? Przecież są setki tysięcy różnych firm w Polsce... Byłeś zdesperowany, boisz się zmian? Rozumiem :( Żal mi takich ludzi jak Ty, sami się ograniczacie i zamykacie sobie drzwi do rozwoju. Głowa do góry, z pewnością uda Ci się w końcu odbić od dna i znaleźć dobrą pracę, przecież dziesiątki osób wyrwały się z Pneumatu i teraz świetnie sobie radzą w dobrych firmach za lepsze pieniądze i nie muszą się cieszyć, że w ogóle im płacą "na czas". Poczytaj sobie książki o rozwoju i motywacji Roberta Kiyosakiego, świetnie na takiego rodzaju problemy :D

Tak11Nie
Krzysztof

Praca i ludzie bardzo fajni, aż trudno uwierzyć że w jakimś biurze siedzi jakiś nieudacznik który wypisuje tutaj te głupoty, radzę kompletni olac opini tutaj, prawda jest taka że banda nieudaczników próbuje się tutaj dowartościować pisząc BZDURY

TakNie15
@Krzysztof

Krzysiu czy jak tam się dzisiaj nazywasz, przestań ściemniać i za każdym komentarzem zmieniać nick. Co jest, mimo kryzysu nadal nie możecie znaleźć ludzi na miejsce tych wszystkich, którzy odeszli z firmy? Nadal nikt nie przychodzi na rozmowy o pracę? Może czas zacząć szanować pracowników, którzy jeszcze tu pracują? Może warto zastanowić się nad zarobkami i nie pisać fejkowych komentarzy typu: " dużo nie płacą ale zawsze na czas..." Troszkę to żałosne, nie sądzisz?

Tak12Nie1
Robert

Po zwolnieniu "dyrka świrka" sam musi pisać na goworku :)

Robert

Stary, poważnie? W tej firmie rocznie rotacja pracowników wynosi 30%. Odchodzą ludzie od zwykłego, szeregowego pracownika z kilkumiesięcznym stażem po doświadczeniach, wieloletnich pracowników pokroju kierownik, produkt manager, a nawet dyrektor. W tym roku i w poprzednim firma bije rekordy pod tym względem, odeszli ludzie z największym stażem. Nie bez powodu oczywiście, zarząd i dyrektor, którego za wszystko obarczono odpowiedzialnością postarali się o to.

Tak16Nie2

Wooow, ile ty słów napisałeś i to prawie bez błędu :D Daro, to ty??? Jednak co studia to studia:) Strasznie emocjonalne te twoje komentarze, martwię się o ciebie chłopie.

Tak15Nie1
Wiesława

To jaka była ta druga książka, no napiszesz w końcu czy będziesz się tak dalej droczył??? :)

Tak14Nie
Wiesław

Praca na dobrych warunkach , można zarobić dobre pieniądze. Teraz jest do tego dobra ekipa to już wgl jest pro :) Ale tak jak mówisz warunki - kasa bezpieczeństwo na duży plus.

Tak1Nie14
Wiesława
@Wiesław

Dlatego bez wahania rzuciłem tą kiepską robotę za małe pieniądze w pneumacie i poszedłem tam pracować, to znaczy do Air-Com Automatyka Pneumatyka. Mają lepsze warunki i handlują sprawdzonym towarem SMC, Festo... a nie jakimś chinolami... Samo się sprzedaje, normalnie. Polecam wszystkim znaleźć lepszą pracę i odejść z pneumatu.

Tak14Nie1
Łukasz

W Pneumat od 4 lat. Po pierwsze to dziwią mnie te komentarze. Gdy na zakładzie kierownik zapyta czy są jakieś uwagi / postulaty, nikt nawet słowem nie piśnie. Jak było ostatnie głosowanie to ile ludzi zabrało głos - 1-2 na ponad setkę? Jeżeli ktoś coś do kogoś ma to idzie i mu mówi. Ja pierwszego dnia miałem uwagi do RMUA, którą otrzymałem z wypłata. Zgłosiłem się do kadr i raz dwa wyjaśniłem sprawę. Zero problemu. Po drugie to praca nie jest jakaś tam mega cieżka, ani też wymagają. Wystarczy po prostu być techniczną osobą iwszystko przyjdzie samo. Natomiast u mnie w brygadzie są 2 osoby co jak im nie pokażesz czy wydłumaczysz to i tak nie skumają. Po prostu tacy ludzie. I jak czytam te komentarze to mam wrażenie, że to są właśnie te osoby. Co się burzysz jak wyleciałeś z pracy za nic nie robienie. Ja w pneumat potrafię nawet 50 h tygodniowo zrobić, ale mam płatne nadgodziny- i nikt tutaj nie zmusza. Mój szwagier pracuje w magazynie Amazona - zachęcam tam do pracy. Jak narzekasz na pneumat. Tam to jest dopiero kosmos, przerwy co to sekundy wyliczone. Jak się nie wyrabiasz to tną po pensji. Dlatego dla tych wszystkich co uważają, że tam jest dobrze gdzie nas nie ma, - zobaczcie i przekonajcie się sami. Tylko później nie dzwońcie do Andrzeja, czy przypadkiem jakiś wakat nie jest. PZDR

TakNie15
@Łukasz

A tak szczerze to ile zarabiasz za te 50h tygodniowo w skali miesiąca, trójka z nadgodzinami czy nawet nie? Jeśli chodzi o głosowanie to dobrze wszyscy wiedzą czym może się skończyć dla nich "oddanie niewłaściwego głosu" :)

Tak16Nie1
Piotrek

Firma solidna. Płaci na czas. Nigdy nie miałem żadnego opóźnienia. A z tymi rotacjami, to gruba przesada. W ciągu ostatnich 3 lat, tylko dwie osoby się zmieniły u mojej grupie.

Tak1Nie16
Darek
@Piotrek

A ile osób liczy Twoja grupa, dwie? Ty na pewno piszesz o Pneumat System. Przez ostatnie 3 lata odeszło z firmy kilkadziesiąt osób z różnych grup, działów i z różnych powodów. Odeszło kilku kierowników a nawet dyrektor, nie zauważyłeś? Płacą na czas, bo łaski nie robią... A Ty przychodzisz na czas do pracy czy się spóźniasz?

Tak15Nie2
Juki
 Problem

Wszystko w porządku, mimo tej całej sytuacji na świecie z pracą nie ma problemu.

Tak1Nie23
Juki
@Juki

Dlatego bez wahania rzuciłem robotę w pneumacie i skorzystałem z dużo lepszej oferty pracy. Polecam wszystkim zmianę na lepsze:)

Tak23Nie1
stop hejt
@Juki

widzę że tu jakiś przegryw życiowy jest i kontynuuje komentarze innych? nie znudziło się hejterze??

Tak1Nie20
stop propaganda
@stop hejt

Jedynym przegrywem życiowym jaki tu pisze jesteś ty i to pytanie raczej do ciebie, czy ci się nie zmieniło ściemniaczu?

Tak20Nie1
stop hejt

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Jeśli tacy pewnie jesteście to odchodźcie, ale potem wrócicie z podkulonym ogonem. Ja nie mówię że jest idealnie, ale cieszę się z tego jak jest.

TakNie19
stop propaganda
@stop hejt

A mało ludzi odeszło z pneumatu? Jakoś nie słyszałem żeby ktoś chciał wrócić... Zwłaszcza z "podkulonym ogonem"... (usunięte przez administratora) O czym ty piszesz Darek? Złap kontakt z rzeczywistością, bo odleciałeś i martw się o własny ogon :)

Tak18Nie
Pracowitek

Uwaga, podobno mamy covid we Wrocławiu ale zarząd to ukrywa żeby firmy nie zamknęli.

Tak22Nie
dohtur wulf
@Pracowitek

Ktoś jest zdziwiony tym faktem? Mam wrażenie, że urywa się tam wiele chorób psychicznych, covid to pikuś... Na wszelki wypadek zawiadomiliśmy już SANEPID.

Tak19Nie
@Pracowitek

Jak tylko macie jakieś podejrzenie że coś takiego może mieć miejsce w firmie to takie rzeczy natychmiast zgłaszajcie do sanepidu i do inspekcji pracy albo na policje. TO JEST ŻYCIE I ZDROWIE WASZE I WASZYCH RODZIN nie warto ryzykować dla czyjejś zachłanności i pazerności.

Tak19Nie
pablito
 Rekomendacja

Jednym pasuje, innym nie, takie życie. Wg mnie nie ma co płakać i narzekać bo jest wiele innych miejsc gdzie po prostu jest gorzej. Tutaj pieniądze mam na czas, nie ma obsuwy, a jakie są takie są, na razie nie potrzebuję więcej.

TakNie23
Nowa polityka
@pablito

Płacą kiepsko ale na czas. Witamy w Pneumat System:) Powinniście zamieścić takie hasło na stronie tuż pod swoim logo:)

Tak22Nie

Zostaw merytoryczną opinię o Pneumat System Sp. z o.o. - Wrocław

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Pneumat System Sp. z o.o.
2/5 Na podstawie 2434 ocen.