Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Boleś

UWAGA, CAŁY CZAS SIĘ KTOŚ PODE MNIE PODSZYWA! I PRÓBUJE MNIE WMANIPULOWAĆ W HEJT NA SOLIDARNOŚĆ, MOŻE JAKIEŚ RUSKI? JA ZWIĄZEK JESZCZE RAZ PRZEPRASZAM!

@Boleś

Uważasz że ludzie mają tak niski poziom intelektualny jak ty że w te marna prowokacje uwierzą? No tak okłamujecie ich na codzien i ograbiacie ze składek to wasz chleb powszedni

@Boleś

Uważasz że ludzie mają tak niski poziom intelektualne, że wierzą ci trolu?

Boleś

Po głębszym zastanowieniu nad moim zachowaniem i po tym co załatwiła Solidarność chciałbym bardzo serdecznie przeprosić wszystkich związkowców za moje złe słowa na nich. Koleżanki i koledzy - już więcej nie będę. Jestem dumny, że mamy w VW taką reprezentację. Obiecuje że odtąd będę wspierał. Już wiem na co przeznaczę wyrównanie 8 tysiaków, fajnie że nie będzie od tego składki związkowej.

@Boleś

Jesteście (usunięte przez administratora) z tym podszywaniem sie

Yolo

Jak tam się pracuje za te 800Euro?

Łyn
@Yolo

Za te ochłapy słabo. 20 lat pracy a nawet 5tysi nie mam na sucho.

Rybak
@Łyn

Niemożliwe. Chyba że jesteś naprawdę kiepski i leniwy

@Rybak

Jak nie jesteś (usunięte przez administratora) i(usunięte przez administratora) mistrza i lidera to tak jest chyba że ty jesteś(usunięte przez administratora)lub rodzina to ty masz te 5 tysi takich jak ty glupoli potrzeba w vw

Don
@Abazur

Oczywiscie bo jedyny sposb zeby dostac podwyzke to miec z kims uklad. Ja takiego nie mam a zarobki nawet nawet. I wiesz jak to sie robi? Praca! A nie wystawaniem na palarni i plotkowaniem

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

xd

Niedziele dla rodzin a nie odróbki

przepracowany
@xd

dajcie ludziom odpocząć, kiedy w końcu urlop?

Rob
@xd

Ale jak wolne było to dobrze było nie?

Maja
@Rob

To co, było niedawni wolne i już następne chcą?

20lat

Praca w VW to nic przyjemnego. Jedynie 10tego każdego miesiąca lekko ją doceniasz ale po chwili i tak schodzisz na ziemię bo jednak kokosów nie ma za dużych. Praca bez żadnych perspektyw na polepszenie stanowiska, tylko wtyki i plecy się liczą, twoje umiejętności i staż pracy nie. Ciągle dopierd....nie pracy. Praca ciężka i wymagająca. W pocie czoła kończysz robotę styrany jak (usunięte przez administratora) Pracodawca nie patrzy ile masz lat i czy ci ciężko, masz wykonać a jak nie to won bo za bramą stoi na Twoje stanowisko setki osób (może kiedyś tak było teraz już nie). Wypłaty nie adekwatne do wykonywanej pracy. Tempo linii mordercze. Widać jak osoby 50+ ledwo zipia na linii. Polityka wewnątrz zakładowa stawia na młodych którzy nie chcą robić a najchętniej pozbyliby się starych robiąc im pod górkę. Nie każdy majster i lider są w porządku. Większość to chamy którzy dorwali się do etatu i bez żadnego ale utopiliby cię w szklance wody. Zero zrozumienia i taktownosci. Co niektórzy znajdą się z ludzkimi uczuciami ale takich to można na palcach jednej ręki znaleźć. Jeśli ktoś się zatrudni to na własne ryzyko, montaż jest ciężki , można go porównać z pracą niewolniczą. Jedyny plus tego zakładu że panuje porządek pod każdym względem.

Karlos
@20lat

Jaka praca niewolnicza? Kolega chyba bardzo delikatny. Wiadomo ze to fizyczna robota ale nie wygłupiajmy się i nie przesadzajmy.

@Karlos

Kolega dobrze pisze przestań głupoty pisać na montażu to (usunięte przez administratora) jak beduin ani czasu na kibel o ile lider wejdzie to pokręci nosem ze się zmęczył chyba że jesteś kapusiem i (usunięte przez administratora) mistrza czy lidera albo rodzina też nie dziwne ze dzwonią po tych ludziach co robili parę lat do tyłu śmiech w uj za 4061 brutto to można na 1 zmianę robić albo w vw robić ale nie 8 godzin a 4 godziny

Sebek

Trzeba zadać to pytanie Panu Piotrowi i Ekipie.......

@Sebek

Zaraz usłyszysz że masz wodogłowie bo nie jesteś grzecznym związkowcem co płaci składki i siedzi cicho tylko jeszcze jakieś oczekiwania masz

Boleś

Może się pochwalisz poziomem uzwiazkowienia? Taki jesteś kozak ale zgasłeś jak pecik....

Solidarny
@Boleś

Największy w polsce i coraz wiecej wiary sie zapisuje, bravo solidarnosc w vwp!

@Solidarny

Zatem śmiało podajcie oficjalne dane, kiedyś się tym chwaliliście na każdym kroku a dziś? A dziś (usunięte przez administratora) kiła i mogiła...

@Solidarny

Chyba coś ci się ostro pomieszało, wystarczy popatrzeć na ilość członków i ich spadek w poszczególnych latach na wikipedii, cieniutko to wygląda https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Niezale%C5%BCny_Samorz%C4%85dny_Zwi%C4%85zek_Zawodowy_%E2%80%9ESolidarno%C5%9B%C4%87%E2%80%9D

@Boleś

Nigdy sie chwalili i nie podawali publicznie, zawsze sami sobie to dokładnie pokazują, jak nie jesteś ich członkiem to co to cię interesuje

@Azrael

A gdzie tam jest napisane o solidarnosci w volkswagenie?

@Robol

Jak się nie chwalili 65% uzwiazkowieniem? Informacje do poszukania w necie, poklikaj sobie geniuszu, a teraz ? Teraz cichutko, teraz nie ma tematu, teraz info tylko dla członków? Hahaha ale błazenada

@Robol

Weź poczytaj ze zrozumieniem koleś bo się tylko osmieszasz... No chyba że reprezentujesz poziom swoich związków... Ale w podstawówce też uczyli czytać ze zrozumieniem, no jak widać nie wszystkich...

@Boleś

Podanie w necie to jest „chwalenie na lewo i prawo”?, teraz tez podają w necie, poklikaj sobie

Masz fraje..e : https://solidarnoscvwp.pl/o-nas/

@Boleś

temat jest, Piotr zawsze nam przedstawia dane na spotkaniach. Poza tym nie masz innych tematow tylko ilosc czlonkow w zwiazku.

Koleś
@Boleś

czytam te forum od jakiegoś czasu i naprwde ciekawi mnie jaki masz cel koleżko. chcesz sie wybic na tych wpisach czy poprostu nudzi ci sie w robocie ???? jesli masz jakis problem to napisz go wprost a nie szczekasz jak ratlerek na anonimowych forach

@Robol

Jak to? Najpierw piszesz że takie te dane poufne a teraz je przedstawiasz? Że się niby nigdy z tym nie chwaliliście? A możesz przedstawić aktualne a nie jakiś biuletyn z przed dekady?

@Zenon

Zapomniałeś napisać, spadająca ilość członków:) wy bardzo nie chcecie poruszać takich tematów

@Koleś

Nie rozumiem o co ci chodzi? Sami mnie stworzyliście w sumie nie jednego wroga związków tak wyhodowaliscie swoją arogancja i wrogością do ludzi a potem jesteście tacy zdziwieni że ktoś wam wytyka błędy? No poprostu Wahnsinn jak mawiają Niemcy! Przychodzi do was człowiek i prosi o pomoc a wy go olewacie ciepłym moczem... I oczekujecie że będzie grzecznie dalej chwalił związki i płacił składki no na prawdę jak taki boles wogole śmie teraz wytykać błędy związkom... Wy jesteście zaprzeczeniem idei związków!!!

@Boleś

spadająca? chyba niekoniecznie. Skoro zwiazek cie nie interesuje to po co ci liczba? Czas zajac sie praca, a nie marnymi prowokacjami.

@Boleś

a moze boli cie prawda i nie możesz uwierzyć w fakty? teraz też będziesz wszytko negował?

Szymon
@Boleś

Myślę że najlepiej byłoby gdyby było 100% w związku wtedy zarząd liczyłby się z związkiem jeszcze bardziej tak jak jest w niemcech a tak negocjacje są bardziej trudne

@Zenon

Właśnie czas zająć się praca dlatego wszystkich nierobów z biura związków zapraszamy na linkę, niech w końcu uczciwie popracują

@Zenon

Chcesz prawdy i faktów? Miałeś okazję ostatnio poczytać na Fejsie co o was ludzie myślą i jak was kochają ale takiej prawdy nie dopuszczacie... Prawda boli? Dobrze! Ma boleć!

@Szymon

Zarząd nie liczy się ze sprzedajnymi ludźmi bo takich można kupić za przywileje

@Boleś

jak by się nie liczyl to by z nimi nie gadał, to ty sie odpalasz i cie nosi jak ci udowadnia ktos tutaj ze piszesz bzdury, jestes jakims anonimowym bolusiem czyli nikim, prawie nikt cie tutaj nie czyta a wszyscy cie maja gdzies z solidarnoscia i zarzadem na czele.

@pracownik

Jakoś nic mi nie udowodniles... To fakt zarząd i ludzie mają solidarność w (usunięte przez administratora) Tu moja pełna zgoda Chyba jednak czytacie bo się piwnice strasznie, prawda boli!!!

@Boleś

właśnie teraz udowodniłeś ze najbardziej ty nie masz ich gdzieś i się nimi cały czas interesujesz, a ludzie sa w solidarnosci i tylko ona moze im cos zalatwic na przyklad jakis dodatkowy bonus teraz

@pracownik

Tak, interesuje mnie głównie wyciąganie na wierzch waszych kłamstw i machlojek tak ludzie mogli zobaczyć jacy jesteście Załatwić to wy możecie bonus zero zł Poziom uzwiazkowienia z jakiegoś starego biuletynu haha 6000 członków czyli 60 % czyli na chwilę obecną jest 10.000 pracowników? No matematyka nie kłamie... A to wasze negocjacje mówiły o utrzymaniu 8500 to skąd te dodatkowe 1500 ? W dodatku ludzi wszędzie brakuje To są właśnie wasze ściemy i manipulacje, rzeczywisty poziom uzwiazkowienia według mnie nie przekracza 45% a będzie jeszcze mniejsza

Aloś
@pracownik

BONUS TYLKO DLA ZWIĄZKOWCÓW!!!!!

@Boleś

jak tak umiesz liczyc to niech tak ci bedzie i tak zostanie :-)

@pracownik

No jak wy tak liczycie to proszę już nic nie negocjujcie bo się jeszcze okarze że pracownicy będą dopłacać ze swoich do tych bonusów

@Azrael

Jacy wy? Jakie negocjujcie? Co ja mam z nimi wspólnego? Lepiej zeby negocjowali bo tak to nic nie będzie, a jak coś wynegocjują to nie musisz brać

@Boleś

1500 z du.y, co ty możesz wiedziec i liczyć jak nawet nie wiesz ilu jest pracownikow, siedź sobie w tym twoim chłodnym biurze albo na home office i nie przejmuj sie tym co robi solidarnosc, ona była, jest i będzie i swietnie sobie poradzi, a takich anonimowych Bolesiow ma totalnie w du.ie, tego co tutaj synku wypisujesz i tak nikt nie czyta

@Boleś

Nawet jak by bylo 45% to i tak mega dużo, nawet jak by bylo 20% to i tak dużo jak na Polskę, wiecej napiszę, nawet jak 10% to i tak świetny wynik bo to prawie 1000 ludzi, dla nich to nawet lepiej bo by mieli mniej roboty, a kasa ze składek wypisanych zostaje.

@Boleś

I to jest właśnie cała prawda o was, byle by składki wpływały a reszta to (usunięte przez administratora) I kamieni ku.. A jakby było mniej to nawet lepiej, to teraz wiadomo czemu ludzi olewacie

@S

Boli prawda, ależ boli, ja tu jestem i będę wasze kłamstwa wyciągał na wierzch!!! Matematyka was pokonała hahah

@Azrael

to po co walczyć i negocjować skoro takie głosy? może odpuścić i niech będzie wolna amerykanka? Ja się ciesze z tego o co walcza, zawsze zastrzyk gotowki.

@Boleś

jaka matematyka, ja licze i dodatkowe negocacje pomogą ludziom, możesz oddać swój bonus

@Poluś

Mój post nie był w temacie negocjacji, mylisz tematy, ja pisałem o kłamliwie przedstawianej ilości związkowców

@Boleś

a co jest kłamliwe w ilości związków? w VW mamy jeden, nie?

@Boleś

Pisz co chcesz. Mało kto sobie robi coś z twoich wypocin. Solidarność przez prawie cała historie VWP istnieje, pomaga pracownikom i ma się dobrze.

Boleś

O tak pomaga hahaha dobry zart

@Boleś

Pewnie ze pomaga i chwała im za to

@Boleś 2

Pomogą przede wszystkim sobie samym bo ludzi mają gdzieś a te setki oszukanych ludzi to pewnie wszyscy sobie ubzdurali

@Boleś

setki (usunięte przez administratora) ludzi, znasz wszstkich? (usunięte przez administratora) i takie uzwiązkowienie? jakieś zaprzeczenia w tym wszystkm.

@Poluś

Uzwiazkowienie to jakaś wasza ściemka z biuletynu z przed dekady, setki ludzi was opuściły a uzwiazkowienie spadło do poziomu którym się już wstydzicie pochwalic

@Boleś

skąd takie informacje? wywrózone z reki czy wymyślone? Jak masz fakty to podaj, na suchych słowach nie będziemy się opierać. Potrzebuje konkrety.

@Boleś

Miałeś senną wizję? Co ty możesz o tym wiedzieć

@Poluś

Podałem, poczytaj sobie zamiast siać chaos informacyjny, bo widzę że najważniejsze żeby jakoś zamydlić fakty, manipulancie zmieniający ciągle nicki

@Boleś

To ty nie zmieniaj nicku tylko podaj imie i nazwisko moze bedziesz troche bardziej wiarygodny ...

@pracownik

Byłem w związkach, prosiłem o pomoc, widzieli mnie, znali nazwisko, numer kontrolny mogłem im nawet podać numer buta gdyby była potrzeba, wtedy mnie olali, nie chcieli rozmawiać a teraz by tak bardzo chcieli wiedzieć... Przestańcie traktować ludzi jak (usunięte przez administratora) to nie będziecie mieli takich problemów...

@Boleś

Jak byłeś w związkach to sie nie dziwie ze ci nie pomogli, jak bys poszedł do solidarnosci to by było inaczej.

@S

Byłem w związku solidarność a są inne? Nie mówię to o inicjatywie bo zniknęła tak szybko jak powstała i jak wielu nawet nie zarejestrowałem faktu jej istnienia a szkoda może oni byś pomogli

@Boleś

Piszesz ciagle o związkach a nie o solidarnosci, takiej retoryki używają personalni, tak inicjatywa na pewno by ci pomogła, tak jak kilku swoim z prezydium A.S., D, P, K itp

Boleś

Solidarność to nie związek? No tak w sumie idea związku jest im kompletnie obca o czym się przekonałem

Boleś

(usunięte przez administratora) Hehe kolejny przykład jak świetnie działa solidarność, myślałem że tylko nasza trawi degrengolada ale widać nieudolność jest tam cechą nadrzędną. Ważne żeby pokrzyczec że się coś robi a potem wychodzi pracodawca i gasi ich jak kiepa że nawet na rozmowach się nie wstawiają...

Vw
@Boleś

Ty synek nie masz pojęcia o czym piszesz, nie rób ludziom wody z mózgu jak telewizja …

@Vw

Od robienia ludziom wody z mózgu to jesteście wy... Bolą fakty? Boli że jesteście nieudacznikami? Potraficie tylko swoje pazerne łapska po składki wyciągać

@Boleś

" dla pracownik sklepu lub kasjer stawki są niższe i wynoszą od 3400-3940 zł, Wspomniane 3400-4090 zł brutto obejmuje już płacę zasadniczą, nagrodę za brak nieplanowanych nieobecności oraz miesięczną premię zależną od realizacji budżetu i procedur operacyjnych.' To ciekawe ile mają zasadniczej bez premii. U nas 3g to ponad 5000 brutto, więc mamy z kim się porównwać.

@Zenon

W artykule nie chodzi o to ile oni zarabiają na tle VWP a o to że solidarność działa tam tak samo jak u nas, ściema o wielkiej walce o pracownika, o rzadaniu podwyżki 500 netto! A potem gasną jak pety gdy pracodawca mówi że nawet na rozmowy nie przychodzą i to jest kwintesencja tego artykułu

@Boleś

Po twoich komentarzach można stwierdzić, że ty już masz WODOGŁOWIE. Stwierdzenie woda w mózgu to zbyt mało.

Boleś

Boli prawda? Dobrze ma boleć!!!

Azrael

W sumie u nas to związki się przynajmniej spotykają z zarządem, ogarną jakaś dobra michę a potem się powie no przykro nam nie pyklo ale co pojedli to nasze:)

@Azrael

i co dostaną grupe (podgrupe) za trzymanie języka za zębami to dostaną bo na jakiej podstawie oni dostają podwyszki (przeszeregowywania) tylko i wyłącznie za tańczenie jak im zarząd zagra

@bagno

Widzisz kolego oni już dawno wpadli w błędne koło napędzane ich pazernością. Przywileje i koryto weszło za mocno aż tak że nie oderwiesz ich łomem dlatego ustawili siebie i swoich ludzi ale to kosztuje lojalność i posłuszeństwo. Niestety suweren bez którego nie mogą istnieć czyli zwykli pracownicy są zbyt poirytowani toteż niedługo zostanie rzucony jakiś bonusik oczywiście będzie to okraszone historyjkami o epickich walkach z zarządem aby im ten bonus wyrwać i sprzedane jako wyczyn godny Herkulesa, propaganda ma się wszak dobrze. Ale pytanie jest jakimi ustępstwami wobec zarządu ten bonus będzie rzucony? Jak bardzo ponownie związki uzależnia się od zarządu? I tak związki same od kilku lat prowadzą samowyniszczajaca się politykę bo ludzie nie mają już dla nich znaczenia, są ważni tylko z formalnego punktu widzenia aby związki mogły dalej istnieć no i wiadomo żeby kasiorka ze składek płynęła szerokim strumieniem, od czasu do czasu coś im się rzuci ale zarząd już na każdym takim bonusie zaciska im pętlę na szyji posłuszeństwa coraz ciaśniej

@Boleś

Bolus co ty (usunięte przez administratora) raz piszesz ze żadnego bonusu nie będzie teraz że będzie zdecyduj się na jedną wersję bo zmieniasz zdanie jak chorągiewka

@Boleś 2

Czytać ze zrozumieniem dalej nie umiesz ale to za trudna sztuka dla kogoś po podstawówce.. Dobrze że chociaż już nie zaprzeczasz faktom, jednak jest progress

Lakiernik
@Boleś

A jak solidarnosc załatwi jakiś bonus to go weźmiesz? Czy będziesz honorowy i jak ich tak nie nienawidzisz to przekażesz np. Na jakaś pomoc komuś?

@Lakiernik

Czy jak solidarność podpisuje jakieś porozumienie z zarządem w imieniu załogi to ktoś pyta o zdanie osoby nie będące w związkach? Porozumienie jest podpisywane i dotyczy wszystkich pracowników choćby info o pokrywaniu w marcu kilku dniu postoju urlopem, było w oficjalnym komunikacie związków choć potem sciamniali że to nie prawda, zatem jak szukasz (usunięte przez administratora)i jelenia co będzie się godził na konsekwencje mimo że do związków nie należy a nie weźmie bonusu to szukaj dalej, pytanie czy za tej bonus w przyszłości nie przyjdzie zapłacić więcej...

zak
@Azrael

skąd ludzie wymyślają takie historie? skoro to takie proste to dlaczgo pracowownicy nie wyngocjują podwyżek w 10 minut z zarządem?

@bagno

Skąd wiesz ze dostają? Odsyłam do ustawy o związkach zawodowych to może w końcu wyciągniesz głowę ponad powierzchnie bagna, złapiesz tlenu i nie będziesz(usunięte przez administratora)

@zak

Wiesz to tak samo zapytać skąd związki wymyślą te wszystkie historie o swoich sukcesach i zadowolonych pracownikach a wokół jak jest każdy widzi

Monter 9.5 metra
@Boleś

Ha ha, znowu pokazujesz jaki z ciebie (usunięte przez administratora) jak jesteś taki bystry za jakiego sie tu masz to powinieneś wiedziec, ze normalnego urlopu nikomu nie można wmusić, nawet jak by związki takie coś podpisały a w vw nie podpisały, no ale jak ktos jest kaims anonimem bolusiem na gowork a w zakładzie bierze urlop jak mu majster każe. Jak bys był w solidarnosci to bys nie musiał, ja jestem, majster kazał, zgłosiłem sie do solidarnosci, kolega Robert z biura zadzwonił do mistrza i mam lepsze rozwiazanie, no a jakieś bolusie … ha ha

@Lakiernik

kolego najpierw solidarność musi załatwić :-) A tu jest wszystko z góry ustalone na tych spotkaniach nie negocjują co i jak a ustalają jak przekazać to pracowniką.

A co nie dostają??? nie mów że wszyscy są na 3g

@Monter 9.5 metra

Właśnie sam napisałeś że kazano kryć urlopem....ja nie miałem tego problemu w biurze się inaczej do tego podchodzi, ale sam fakt że związki miały to w porozumieniu które opublikowały wpisane jako rozwiązanie...

Biurowy
@Boleś

W biurach nie mamy tego problemu tez dzieki solidarnosci, kozystaj Bolesiu póki możesz …

Abazur

W biurach to są sami nieroby i układowi że rodzina rodzinę wkręca albo znajomych

@bagno

Bonus będzie jeśli zarząd uzna że można jeszcze coś na związkach ugrać inaczej nic nie muszą bo też nie ma czego się obawiać w końcu solidarność to dla nich żadne zagrożenie w dodatku bez poparcia ludzi niby co mogliby zrobić żeby wywrzeć jakąkolwiek presję?

No Azrael ma w d… również ciebie. Panie biurowy.????

Boleś

Śmierdzi tu podszywaniem i twoja prowokacja już nie raz takie żałosne akcje robiliście

Azrael

A kiedy ja tak napisałem kłamco?

poinformowany dobrze
@Lakiernik

a ja wiem, że związki się juz dogadały z zarządem ze jak zalatwią jakis bonus to ci co sie wypisali z soliarnosci nie dostaną ani grosza!

@poinformowany dobrze

Marna prowokacja

zet

NPU na zakładzie 2, a tu cisza?

Generał_Wrangel

Znowu czytam jakieś wypociny zwykłych ślizgaczy na temat pracy we weekend. Jakie 12 godzin? Czy Wam tam z4 już kompletnie pomieszały się rzeczywistości. Nie łapiecie się na przeszeregowania bo ciągle na L4 to się dziwicie, że mało zarabiacie. Przepraszam, że jestem szczery i piszę to czego nikt na głos nie powie! WIARA OGARNIJCIE SIĘ!

@Generał_Wrangel

3A 9lat pracy, jeśli dostałeś to Ok miałeś może normalnego majstra, są tacy, którzy nie dadzą bo uważają, ze oszczędności i wiecznie nie zasługujesz, 240 nadgodizn rocznie, 0 zwolnień lekarskich od lat, są majstrowie, którzy jak maja dać to nie dadzą bo jest przecież wiecznie ciężko i trzeba się wykazać, jest takich ludzi pełno i to jest (usunięte przez administratora) tej firmy, nie ma żadnego systemu podwyżek, wszystko po układach i znajomość i jak tu sie dziwic, ze sie ludzie zwalniają, w ogóle jakie czasy przyszły, ze ludzie sie z Vw zwalniają! Masakra totalna

@Generał_Wrangel

No tak ogólnie zapomniałeś napisać że jest super, stawki mega, ludzie prawie nic nie muszą robić bo przecież robota się sama robi no i jeszcze bonus wywalczony od solidarności, nie wiem jak ty ale było tyle kasy że ja jeszcze nie dałem rady wszystkiego wydać..

@Boleś

Tak bonus był tak syty że nie starczyło na Czekoladę.......

Gabriela

To Ty jakieś ze Szwajcarii sprowadzasz, że tylko na nią Ci starczyło? ;p

@Boleś

Bolus jak to jest rozmowy jeszcze się nie zakończyły a ty już kasę wydajesz toć ty jesteś (usunięte przez administratora)

@Boleś 2

Ktoś tu nie dość że nie ogarnia sarkazmu to jeszcze nie wie kim był judasz... Co się dziwić jak w biurze związków średnie wykształcenie to podstawówka

@Boleś 2

Judaszem to bym nazwał tych co biorą składki a potem się na ludzi w potrzebie wypinają

@Boleś

A ty bolus zrobiłeś coś dla ludzi czy tylko szczekasz na portalu

Azrael

Nie wiem po co mieszasz w to inicjatywę ale była solidarności solą w oku, tak bardzo że aż rzucali kłody pod nogi jak tylko się dało, bo składki mogą brać tylko ziomale z solidarności, każdy inny to wróg i trzeba go wykończyć

@Boleś 2

Tak pomagam ludziom zrozumieć jakimi jesteście pasożytami i nic za to nie biorę, ani złotówki!!! I powiem ci że nawet skutecznie mi to idzie:)

Boleś

ZERO to dokładnie tyle ile solidarność wywalczyła bonusu?? Wy na ZERACH to się znacie jak mało kto...

Boleś

Ja nie biorę pieniędzy od ludzi abym się tłumaczył z moich działan a wierz mi są osoby którym pomogłem napisać wypowiedzenie członkostwa i to jest dla wartość dodana

Boleś

To co piszesz nie ma ani ładu ani składu jak wszystko co przekazują związki byle napisać że się coś niby zadziewa, swoją drogą zaraz po urlopie będę w Swarzędzu i sprawdzę ten trop o którym ludzie donosza

@Boleś

Jakaś Wyjebka się szykuje?

Shark
@Generał_Wrangel

Siedzi jeden z drugim i kombinuje jak to zrobić żeby się nie narobić. MAsz rację. Lenie na L4 to wieczny problem tej firmy. A koledzy zamiast się za nich wziąć to im jeszcze klaszczą jak plują na wszystko dokoła.

ABC

Brak słów na to jak firma traktuje ludzi. Jak rzucisz papierami i kierownik dowie się, że ty w nowej pracy na szeregowym stanowisku będziesz zarabiał więcej od niego to się na ciebie obrazi ;) No cóż, samochody służbowe mają nawet domokrążcy więc nie czyni to was lepszymi. Zresztą ilu tu "managerów" działów fachowych co mają jedynie ukończoną germanistykę i są zieloni w tematach, w których mają podejmować decyzje, w sumie najlepiej jakby specjalista podejmował za nich decyzję a oni tylko przedstawiali nic nie warte prezentacje podpisując się swoim nazwiskiem. Generalnie strategia firmy bazuje na tym, żeby pozbierać ludzi z różnych zakątków Wielkopolski, najlepiej z odległych od Poznania wiosek co by nie mieli zbytniej alternatywy na zmianę pracy. Kłamstwa na porządku dziennym, aż szkoda o tym pisać bo tylko cwiercinteligent tego nie widzi. Związek zawodowy na pensjach od firmy z dodatkowymi składkami od członków czyli eldorado, a sam przewodniczący ma samochód od firmy, no ale twierdzą, że są niezależni. Dużo osób z działów fachowych odchodzi bo widzi co się dzieje - bez rodziny na wyższych stanowiskach zapomnij o karierze, będziesz pracował na ich sukces za połowę stawki rynkowej. Mit o wysokich zarobkach wziął się z faktu nadgodzin, ale prawdziwą sztuką jest dobrze zarobić w ciągu 8h a nie siedząc po 12h w pracy z weekendami.

Rudas
@ABC

A moim zdaniem to dla wielu osób z wiosek, jak to piszesz, vv jest akurat dobrą opcją bo inaczej to by siedzieli na zasiłku albo gdzieś robili (usunięte przez administratora)

@Rudas

Ludzie zwioski są mądrzejsi jak ty kiepie za 4061 brutto to śmiech tacy jak ty mogą robić i obrażają ludzi z wioski tylko niedorozwój tacy jak ty mogą robic

@ABC

W pełni się z tobą zgodzę, pseudo managerowie bez żadnej wiedzy technicznej nie rozumiejacy nawet co się do nich mówi, byle już byle szybko byle bez kosztowo bo oni już lecą wyżej zameldować wykonanie zadania, a potem te "na szybko" bokiem wychodzi to wtedy specjalista jest winien a że tłumaczył wcześniej że tak nie można że to trzeba inaczej to juz nie ważne... Ale jak się uda to już nikt o specjaliście nie wspomina wtedy to manager germanista spija śmietankę choć nawet nie ogarnia jak działa to co ma na prezentacji... Przyjdzie taki dzień że w tej firmie zostaną same managery germaniści i eksperty z biura związków ale wtedy będzie złoty wiek dla firmy... Chciałbym to zobaczyć

@Rudas

To się chyba mentalnie zatrzymałeś na latach 70 czy 80 gdzie na wsi był jeden samochód a reszta furmanka jeździła, teraz w praktycznie każdym gospodarstwie domowym jest samochód a nie rzadko więcej niż jeden, ludzie są mobilni, przejedź się na wieś bo chyba na serio nie ogarniasz

Espania Ole
@Abazur

Jak nie chcesz tu pracować to możesz zawsz(usunięte przez administratora). Tak niby wszędzie pięknie a jakoś mało firm co płacą tyle za prace, która w większości do trudnych nie należy. Nawet jak należy do trudnej to wyszkolą. Czytam o tych specjalista h, monterach lewych i prawych drzwi lub podsufitka i nie wierze jak można się przeceniać.

@Espania Ole

To czemu tylu ludzi się zwalnia? Idą do gorzej płatnej pracy? Serio wierzysz w to? Kiedyś VW to było coś a dziś nie różni się niczym od innych firm a teksty w stylu jak się nie podoba to się zwolnij wsadź sobie w du...

Boleś

O widać, że koledze w urlopie nieźle sie alko udziela :-)

@Boleś

Ooo jakiś związkowiec się pode mnie podszywa to już tak nisko upadliscie, haha

@Boleś

Nie jednemu psu na tym świecie Burek. To ty sie cały czas pode mnie pajacu podszywasz.

@Boleś

Ach związkowcy przed niczym się nie cofnięcie, hipokryci u steru po trupach do celu

Espania Ole
@Boleś

Tylko taki cap (wykastrowany kozioł) jak ty może mówić o hipokryzji będąc jej mistrzem.Czytam i boki zrywam. Gdyby przyjąć twoja metodę to każdy co ci odpowiada to hipokryta i to jeszcze morderca idący po trupach do celu. Zastanawiam się kto ci płaci za to bo chyba czasu na nic innego nie masz. Mimo, że jesteś zapracowanym niedocenionym pracownikiem administracji.

@Espania Ole

Zarzucaliscie mi już klamstwa a teraz hipokryzję ale nic udowodnić nie potraficie... Tak sobie rzucacie oskarżeniami byle by obrazić choć wszystkim zarzucacie wokół że obrażają innych zwłaszcza was... Ale jak widzę przynajmniej znacie się na kozłach więc może zostawcie tę zabawę w związki i zajmijcie się wypasem koziołków??? I nie jestem pracownikiem administracji, ale nie będę ci tłumaczył że pracownik pośrednio produkcyjny to nie tylko administracja bo byś tego nie ogarnął...

Boleś

To są związkowcy, oni mają tylko jeden cel, utrzymać się przy korycie za wszelką cenę, choćby mieli zniszczyć niewygodnych, nie cofną się przed niczym, oni już dawno przestali być ludźmi

@Boleś

Masz racje, dokładnie, dlatego lepiej z nimi nie zadzierać, lepiej byc w solidarnosci

Czyli jesteś w związkach ze strachu ? Boisz się ich? Faktycznie świetny powód

@Boleś

Nie boje, ale wole być z tymi silnymi i po co mam być tym niewygodnym?

@Robol

Czyli jesteś ze strachu, a czego się boisz ? Co rozumiesz pod pojęciem z tymi silniejszymi? Myślałem że związki to pewna idea pracownicza w nie język siły no ale jakie związki takie zasady

@Robol

Czyli jakby był powrót nazizmu tzn ludzi pokroju hitlera itd to tez idziesz od razu do nich bo są silni i lepiej nie zadzierać? Wiem, ze trochę ostre porównanie, ale warto wierzyć w swoje poglądy a nie „jestem bo po co być niewygodny” nikt nie każe ci z nimi wojowac, masz prawo po prostu do swojego zdania

Patek
@Marek

Ludzie piszecie o tej pracy jakbyście się szykowali na wielką bitwę. Nie dorabiajmy bezsensownych teorii do zwykłej roboty. Nie trzeba się zbroić tylko robić!

Obrotny
@Patek

Dlaczego motor OK po tuningu :P jakieś elektroniczne kłęby wyszły hehe nie związane z sercem :P

Papcio
@ABC

Hehe we Wrześni w centrum analiz była taka jedna pani co też nie miala pojęcia o niczym ale język znała i wielka gwiazda.. przynajmniej kupa śmiechu była jak na spotkaniach tłumaczyla funkcję rozpoznawania znaków drogowych jako funkcję rozpoznawania znaków na niebie :)

Nie

Witam, myślę że chyba każdy pozbył się złudzeń po wczorajszym spotkaniu, zarząd pokazał że traktuje ludzi pracujących w tym zakładzie jak śmieci."Pan M. przeżuca koszty produkcji na pracowników?Tłuste lata 17,18,19 pracownicy nic nie otrzymali zero!!!A teraz co, zapierd....?O związku nawet nie będę pisał, bo to jest karygodna postawa.Tylko definitywne działania przyniosą skutek.Liniacstaje stopniowo, i pieniądze pojawią się od razu.Kiszt zatrzymania produkcji jest nie współmiernie większy od podwyżek.Pozdrawiam.

@Nie

Ja nie będę ryzykował bo już tak było w jednej fabryce ze tymi milionowymi kosztami postojów obciążyli potem tych ludzi co stanęli

Piona
@Nie

Wstrzymanie linki to ma być genialny pomysł? Gówniarski pomysł. Nie da to nic a tylko zamknie drogę do negocjacji.

OG
@Nie

Zatrzymanie lini to niezbyt dobry pomysł. Ale zbiorowe L4 ale takie że fest ludzi pojdzie. W końcu mamy pandemię

Yanek
@OG

I ci którzy na to l4 nie pójdą mają robić za całą reszztę? Chcesz dowalić kolegom czy komu? Mam wrazenie że niektózy robią wszystko żeby utrudniać negocjacje i jeszcze bardziej wszystko skomplikować

@Yanek

Jakie negocjacje? Wiadomo że związki się już dawno sprzedaly

Chyba tobie?

Bartosz
@OG

Pandemia już się skończyła więc tyle L4 raczej nie przejdzie. Zresztą wtedy kasa sporo niższa. Myślisz że ktoś na to pójdzie?

@Boleś

Bolus dlaczego nadal obrażasz ludzi Pamiętaj o tym co już pisałem jesteś ZEREM

@Boleś 2

Lepiej być zerem niż klamliwym związkowcem, żerującym na skladkach

Odlewnik
@Boleś

Lepiej byc związkowcem co gada z wiara bezpośrednio, podaje swoje dane i pokazuje twarz niz jakimś frajerxm co nazywa sie Bolusiem, tchórzliwie na jakimś anonimowym forum i nic innego nie robi tylko pluje jadem na związek. Jak by załoga wiedziała kim ty jesteś to juz bys dawno był za brama …

Kierowca
@Odlewnik

Może niech się załoga i związki zainteresują tym co działo się w jednostce testów długodystansowych w Swarzędzu Koleżka Boleslaw S. ze związków wie o co chodzi ale milczy jak narażano ludzi Takie mamy zwiazki

@Odlewnik

Wybacz, ale mów za siebie, może ty byś go widział za brama a ja nie, mam podobne zdanie o związkach i mam prawo je mieć, chcesz ta bądź i płac im nawet pół wypłaty, ale standardowo jak się nie jest i powie kilka słów prawdy to od razu standardowy tekst „już by cie tu nie było” wiesz dlaczego? Bo tacy ludzie jak on są niewygodni dla systemu, który tutaj panuje, związek i jego ludzie są związani umowami o prace z Vw na konkretnych stawkach a wy ludzie złudnie wierzycie w jakąś niezależność, ale macie prawo! Wasza decyzja i nic mi do tego przestałem się tym przejmować, ostatnie czasy w Vw chyba pokazują w jakim miejscu właśnie jesteśmy i jak jest pięknie, tak pięknie ze ludzie sami odchodzą i szuka się nowych wszelkimi sposobami, kiedyś to było nie do pomyślenia, ludzie się bili o prace tutaj, ale oczywiście jest pięknie super i mega

Boleś

Widać kto tu się podszywa po różnymi nickami i sam siebie po plecach klepie... Za bramą mówisz? Potraficie coś poza grożeniem?

@Boleś

No w końcu bolus zrozumiałeś kim jesteś a dlaczego ponownie obrażasz ludzi zapomniałeś kim jesteś to ci przypomnę ZEREM

@Boleś 2

Widzę że z tobą coś nie tak bo aż sam sobie zaprzeczasz, problem z alkoholem czy jak? Wiele razy zmieniałes już ksywki i próbowałeś różnych technik ale nie zmienia to faktu że na argumenty przegrałeś z kretesem a faktów i rzeczywistości nie zakłamiesz choć jesteście szkoleni w propagandzie

@Boleś

Czytam i widzę że nauka w las nie idzie chociaż teraz mnie obrażasz. Cieszę się że robisz postępy ale dla mnie byłeś jesteś i będziesz ZEREM

Patryk
@Kierowca

A o co chodzi dokładnie? Chętnie się dowiem

Idź grozić gdzie indziej

@Boleś

Bolus jaki ty zabawny jesteś boki idzie zerwać że śmiechu. Jesteś tak .... czy tylko takiego udajesz

Kierowca
@Patryk

To weź spasionego koleżkę co się tym zakładem opiekuje za rączkę i odwiedź w końcu ten dział to się wszystkiego dowiesz

@Boleś 2

Jest jedna rzecz dla której warto żyć SKŁADKI!!!! I nie zmienia się nic

@Azrael

Jest tyle pięknych rzeczy na świecie dla których warto żyć a składki to płacimy codzienne np teraz za cukier którego nie ma a cena wywindowała kosmicznie w górę

@Boleś 2

Tyle składek bierzecie i jeszcze na cukier was nie stac

Gal

No panowie jak tam po spotkaniu z pracownikami. Bo ja się poczułem jak by mi napluli w twarz. Jak i zarząd tak i związki zawodowe. O przepraszam nie związki zawodowe tylko organizacja wspomagająca pracodawcę. Ale pocieszam się jednym, mianowicie już nie długo będą masowe wypisy z tej organizacji. Trzeba jeszcze poczekać za następnymi podwyżkami energii, żywności, kredytów itd. A one są już zapowiadane. W tedy sami będziecie się wypisywać szukając oszczędności. A związek zawodowy w końcu zacznie zbierać plony swojej pracy. Sami dali wam do ręki argumenty do wypisu.

@Gal

jakie?

@Zenon

Jakie srakie nie udawaj gamoniu ze nie wiesz o co chodzi chyba że jesteś niedorozwój albo masz żółte papiery bo takich jak ty vw i związki potrzebują

Jestes (usunięte przez administratora) Niebezbłędnie. Co się nie wydarzy cały czas w jeden bęben. Razem z abazurem.

Boleś 2

O widzę bolus że się znowu obudziłeś i wylazles z meliny. Obrażasz wszystkich dookoła. A kim ty jesteś już raz pisałem zwykłym ZEREM

@Boleś 2

Idź się ciesz wypowiedzeniami ze związków

Boleś

To tak samo jak związki cały czas ta sama zakłamana gadka tylko ja akurat nikogo nie oklamalem w porównaniu do nich i z nikogo składek nie zdzieram już pisałem w historii tej firmy zapiszecie się złotymi literami jako największe szkodniki wszechczasów

@Boleś

Bolus znowu obrażasz inne osoby przypominam jesteś ZEREM a Twoje wypowiedzi tylko bawią ludzi bo nic konkretnego nie wnoszą

@Boleś 2

To jak cała praca związków zawodowych, wielkie obietnice a na końcu wielkie ściemy że znowu wam nie wyszło ale walczycie...no może i walczycie o siebie i tylko siebie

@Boleś

Bolus znowu obrażasz ludzi bo związek to ludzie pamiętaj jesteś ZEREM i tak już pozostanie

@Boleś 2

Obrażacie ludzi to wy...swoją postawa i ignorancja, możesz tu pajacować ale prawdy faktów nie oszukasz a jaka jest prawda to poczytaj na fejsie, jakoś nie po mnie jadą ludzie...

@Boleś

Bolus jak mają po tobie jechać jak ty jesteś zwykłym ZEREM w dodatku ukrywasz się pod różnymi ksywami.

@Boleś 2

A kto zerem nie jest? Ten kto grzecznie płaci, nie odzywa się i wierzy w propagandę, system, który był perfekcyjny zaczyna się walić wiec brak konkretnych argumentów tylko tak jak w przypadku pandemii, foliarz, teoretyk spiskowy itd, tak samo tutaj, zero argumentacji tylko, „glupoty, jesteś zerem” czyli wychodzi na to, ze Ci wszyscy pracownicy, zwłaszcza Ci co pracują po 20 lat maja jakieś urojenia i zwidy? No chyba na to wychodzi kolego, o tym jak jest już nie mówi jakaś grupka tylko setki w tym zakładzie, skoro jest lepiej, dlaczego z firmy, w której kiedyś było prestiżem pracować turaj, doszło do tego, ze trzeba polecać znajomych bo mie ma komu pracować, a za brama „setki na wasze miejsce” gdzie? Gdzie oni są?

Boleś

Nie nie zmieniłem, w porównaniu do ciebie widać po tekstach "potrafisz tylko obrażać" kim jesteś. Jesteś zwykłym prowokatorem i nikim więcej ale ludziom otworzyły się oczy i niedługo zrobisz razem ze swoimi kolezkami powrót na linkę a tam mam nadzieję już was chłopaki ugoszcza odpowiednio A teraz idź straszyć ludzi jak twój ziomek na Fejsie który wypisuje do ludzi gdzie pracują to on się tam przejdzie

KwaS

Wieczny "aregument" Abazura o obozach. Czekam az wymyslisz cos nowego i blizszego prawdy. Rozumiem ze wolalbys hamaczek i piwo do ręki ale tak praca nigdzie nie wygląda. Za to z twoim podejsciem do ludzi i pogarda dla kazdego to moze idz do polityki

@KwaS

Właśnie takich debili potrzeba jak ty więc nic dziwnego

KwaS
@Abazur

Ty to nie umiesz napisać sensownego komentarza i nie wyzywać ludzi, co? Taki to właśnie poziom hejterow

Sebek

Ja dzisiaj wysłałem gotowy druk o uwolnieniu się z tych zakłamanych związków,dołączyłem kartę Multisport żeby mnie nie obciążyli na kącu.Solidarność VWP to jawna Ściema!!!

@Sebek

Za kasę której Ci nie potrąca jako składkę kupisz sobie nową kartę Multisport

@Boleś

Nie trzeba należeć do solidarności żeby mieć kartę multisport, pamiętajcie :D

@Marek

Zacznijmy od tego że przynależność do tych konkretnych związków w naszej firmie nie daje żadnych korzyści w zasadzie to już totalny obciach i (usunięte przez administratora)

@Boleś

Jesteśmy takim narodem, ze mógłbyś przedstawić czarno na białym wszystkie dowody, ale i tak do niektórych to nie przemówi, szkoda nerwów, ja sobie dałem spokój, mówię swoje zdanie tylko jak ktoś mnie zapyta a na resztę mam wiadomo co, sam świata a tymbardziej ludzi w tej fabryce nie zmienię, zwłaszcza, ze większości ten zakład życie uratował

@Marek

no może i możesz mieć karte, ale z wyzszą ceną i bez dofinansowania. Twój wybór.

@Zenon

Czyli place składkę żeby mieć tańsza kartę multisport no super to nie zaplace składki dołożę do tego co i tak bym płacił jako członek i cyk mam kartę.... (usunięte przez administratora) to cale członkostwo

@Boleś

Dokładnie, jak policzysz składkę członkowska wychodzi to samo, ale co ja tam wiem

Boleś

Ciekawe czy ci będzie tak do śmiechu jak będziesz kolejne wypowiedzenia ludzi przyjmował, a wiesz już na coś swój bonusik wydasz ? A nie przepraszam dostałeś wielkiego (usunięte przez administratora)

@Marek

No właśni, wychodzi na to samo, a oprócz karty mam inne plusy - radca prawny itp. więc już jestm na plus

@Zenon

Radca prawny który jest opłacany przez firmę w ewentualnym konflikcie z pracodawcą by cię olal

Skąd wiesz?

@Sebek

No i co? To jest jakieś bohaterstwo, że trzeba to w poście umieścić? Kto chce to jest. Kto nie chce, ten nie jest. Teraz nie będziesz mógł nawet na kogo psioczyć.

Abazur

Tak a ty będziesz gamoniu płacił a ciebie mają w (usunięte przez administratora) chyba że kolega jesteś Pana Piotra zjdz na ziemię (usunięte przez administratora)

Boleś

Boli cię widzę że nowe wypowiedzenia wpływają ale to efekt waszych rządów

@Boleś

Od pół roku gadasz o setkach wypisów. Gdyby tak było to by już Solidarności nie było w zakladzie.

@Abazur

Gamoniem jest ten co pisze obraźliwe komentarze. Na ziemi jestem od urodzenia ale ty musisz być w dość odległej galaktyce.

Boleś

No i tak samo długo pytam o poziom uzwiazkowienia, ile osób się wypisało w ciągu ostatnich powiedzmy 2 lat? Kiedyś chwaliliście się takimi danymi na lewo i prawo a teraz? Wy wszystkie tematy nie na rękę zamiatanie pod dywan i udajecie że problemu nie ma

Abazur

Takich jak ty (usunięte przez administratora) vw potrzebuje chyba że jesteś (usunięte przez administratora) z biura lub liderem albo majstrem albo po znajomościach takich vw potrzebuje albo masz złote lub niepełne podstawowe

Miłosz

Znam pracownika co zgłosił mobbing, same związki go namawiały żeby dał na luz żeby nie robił szumu bo po co bo na co a jak sprawa ucichła to się już nim odpowiednio zajęli ale tego już związki nie widziały...

Normalny
@Boleś

Ha ha ha, jakiś anonimowy Boluś na gowork to se moze pytać, przecież oni maja cię głęboko w dupxe, nawet tego nikt od nich nie czyta, jak jesteś członkiem to idz do biura i zapytaj, a jak nie to hxj cię to obchodzi.

@Normalny

Kultura związków na najwyższym poziomie jak zawsze, oczywiście że to czytają ale widzę że poziom uzwiazkowienia marniutki chyba historycznie najniższy, macie się czym chwalić wielkie graty

@Miłosz

Bo to nie są związki, tylko przyboczne ramię zarządu, utopiłby cię w łyżce wody na rozkaz zarządu, oni ludzi mają w dup.. A ostatnie spotkanie dobitnie to pokazalo

james bond
@Sebek

a za oszczędzone pieniądze kupisz sobie słownik ortograficzny ty tuku, weź chociaż dokończ podstawówkę plis ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

@james bond

Kultura związków

@Miłosz

To chyba nikogo nie dziwi

Boles, Azarel, Abażur nie dość ze niekulturalni ludzie to jeszcze uważają ze maja receptę na wszystkie problemy VW. Puki co tylko wprowadzają zamieszanie niepokój i szczują jednych na drugich.

Boleś

Widzieliśmy wasza receptę na ostatnim spotkaniu, a zamieszanie niepokój i szczucie to wasza specjalność, ja nie słyszałem żeby przeze mnie ktoś w tej firmie ucierpial a wam zaufało wielu, kasę skosiliscie ale pomocy zero

shrek

kto jak kto ale moim zdaniem zamieszanie i niepokój wprowadza ta organizacja kierowana przez piotrusia olbrysia.

Z1

Jeszcze macie w tym pseudo związku tego zomowca z Kostrzyna ?

Zagadka

Olbrys ty kłamco inflacja na Słowacji nie jest 18% tylko 12,6%. Jak tu wieżyc takiemu oszustowi, który publicznie kłamie. Myśli sobie że ma idiotów przed sobą którzy nie zweryfikują informacji.

@Zagadka

Tak to jest jak ktoś nie słucha albo nie rozumie. Olbrys nie powiedział, ze inflacja na Słowacji jest 18%, tylko ze rozmawiał z kolegami ze Słowacji i Czech i oni powiedzieli ze tam jest inflacja 18%. Tak ze jak dajesz takie opinie o kimś to się najpierw zastanów bo możesz tym zrobić dużo krzywdy!

@Monter

Niech się lepiej olbrys zastanowi czy warto przytaczać nie sprawdzone info a potem mieć pretensje że ktoś to weryfikuje

Leon
@Monter

U nas w Polsce tez jest realna większa od bazowej podanej przez NBP, chyba każdy człowiek, który chodzi do sklepów i kupuje to widzi i zapewniam, ze jest to więcej niż 18%, w takim razie w jakim miejscu jesteśmy my? Co do sytuacji w firmie, to nie pamietam kiedy zostało powiedziane, ze „jest dobrze i oby tak dalej” ciagle wieczny kryzys, ciagle nie wiadomo co będzie, z tym ze, na koniec roku prawie zawsze jest rekord, po negocjacjach zawsze są cudowne zamówienia i trzeba pracować więcej, ciagle powtarzane schematy a lud łyka wszystko co tylko się powie, niestety tak jak ktoś już powiedział, lepiej już było, jak ma się jakieś lepsze ambicje i możliwości, radzę każdemu młodemu wyjazd za granice, nie oczekujcie kariery tutaj bo dostaniecie 140 zł co 5 lat jak dobrze pójdzie

@Monter

To co to za koledzy związkowcy na Słowacji i Czechach skoro nie wiedzą jaką mają inflację skoro na Słowacji jest 12,6% a w Czechach 16% To nadal nie jest 18% , a to znaczy że to jest kłamstwo. Inflację każdego kraju możesz sobie sprawdzić w każdej chwili.

Zagadka

Na 12.07.2022 to znaczy na dzień spotkania z załogą inflacja była dostępna z mają. Czerwcowa ogłoszono dziś 13.07. i zgadza się jest ponad 17% w Czechach

Okulary

Wejdź w link i zobacz kiedy ten artykuł się pojawił 13.07.2022 o godzinie 10.05 cwaniaku. A spotkanie było 12.07.2022. Więc była dziś ogłoszona

Boleś

Widać jak nic że jesteś biurowym związkowcem szkolonym w kłamstwach, zamiast się przyznać to jeszcze na siłę próbujesz zrobić z ludzi głupków, ale to już nie działa, ludzie się obudzili, już machina zmian ruszyła i nic jej nie zatrzyma. A wy zapiszecie się w historii jako najbardziej obłudne, perfidne, zakłamane i wrogie wobec pracowników związki!!!

@Zagadka

To oznacza ze olbrys jest wielki bo ma informacje szybciej niż te co potem są podawane, o inflacji w Czechach wiedział już dzień wcześniej!

Matematyk

17,2% to nie jest nadal 18%

@Matematyk

ale bliżej do 18% , niż do 16%. Czy to naprawe tak istotne? liczy sie skala.... Każdego słowa Olbrysia teraz się będziecie czepiać? z kontekstu zawsze można wyciągnąć co się chce ...

@Monter

https://pl.investing.com/economic-calendar/slovak-cpi-1181 A może wypowiesz się na temat tego linku u góry odnośnie inflacji na Słowacji To okaże się jaki on jest wielki ale w czym.

@borcja

Wręcz przeciwnie dla mnie jego wpis coś wniósł. Zagadka przesłał link monterowi z inflacja jaką jest na Słowacji i faktycznie jest 12,6% . A to już nie jest 18% Więc nie przekłamuje żeczywistosi burex

DZIK
@@borcja

Czy to na pewno ma sens zeby sie teraz przerzucac ile jest inflacji w czechach czy slowacji? To nie jest w tym wszystkim najwazniejsze. W calej tej sytuacji to my jestesmy wazni i nasza praca

@DZIK

Ważne jest to że związki to banda kłamców i trzeba ich pożegnać

OG
@Monter

czyli informacje na zasadzie " pierdy z palarni". Co za hipokryzja

@Boleś

Może w tej chwili nie załatwili bonusu ale kłamcami nie są. Oni próbują. Ty tylko pianę trzepiesz.

Boleś

Ty serio uważasz że ludzie to takie umysłowe ameby jak ty i reszta twojej bandy i będzie wierzyć w te obietnice i ściemy? Ludzie oprzytomnieli za chwilę kolejna fala wypowiedzeń, no pochwal się ilu jest członków, tutaj się kończy twoje cwaniakowanie

Boleś

No i szambo (usunięte przez administratora) Teraz widać co ludzie myślą o zakłamanych związkach, coraz głośniej mówi się o zamknięciu tej zakłamanej organizacji, ludzie na fejsie pokazali że mają was gdzieś, nikomu nie pomagacie, tylko składki brać i taplać się w dobrobycie a reszta zeby w ścianę niech wbije, haha karma wraca!!!

@Boleś

Fajnie ze ja zamkną, teraz majstrowie juz będą mogli robić co chcą z ludźmi, nikt nie pomoże i nic nie wynegocjuje, ok teraz będziemy mieli anonimowego Bolesia, on załatwi wszystko z zarządem na gowork

Wojtek
@Robol

Tak robią co chcą tylko braknie roboli na przestój …

Śmieciarz
@Wojtek

Ale Valetto nie przeszkadza mogą pracować 24 h a śmietnik przyjedzie i się opróżni :P

@Robol

Właśnie wczoraj wszyscy widzieli jak wynegocjowali, weź się chłopie ogarnij, co ty myślisz że godzinę po usunięciu związków by tę firmę zamknęli? A z tą pomoca to już się setki osób przekonało jak jest, jak przychodzisz po pomoc to ci wmawiają że to z tobą jest problem, uważam że ten skład powinien być usunięty i wymieniony na zupełnie nowy! Każdy członek która tam w biurze siedzi! I to w wyborach powszechnych, gdzie to ludzie wybierają kandydatów a nie jacyś delegaci którzy i tak z ludźmi o tym nie rozmawiają! Być może oczyszczanie związków z tego zatrutego układu i wpuszczenie nowej świeżej krwii coś by zmienilo

Zawiedziony
@Boleś

Jakoś dzisiaj na Epoznan i Głosie Wielkopolskim, nie piszą ile pracownicy VW dostali premii ,podwyżki ...cisza .

@Boleś

wynegocjowali? przecież jasno powiedzieli, ze to nie koniec i beda walczyc dalej. wynegocjowali - czas przeszły. Negocjuja - czas terazniejszy. ładnie słuchałes ze zrozumieniem na spotkaniu xd

czarne

niemów tak :-( dostaniesz paczke na święta za 150 zł

@czarne

Może nawet ten czaderski zasiłek 150 zł ale bym był zarobiony:)

@Zenon

Obudź się Zenek, wytrzeźwiej, co ci mieli powiedzieć że wywieszają biała flagę? Nic nie dostaniesz, im szybciej to do siebie dopuścisz tym łatwiej będzie ci się z tym pogodzić a pamiętaj o jednym układ był podpisany i obowiązuje do przyszłego roku, zarząd 10 tys nie obiecywał więc można na nich najeżdżać ale prawda jest taka że nie muszą się na nic godzić a obietnice dostałeś od związków i jak to ze związkami wyj... cię bez mydla

Boleś

Czy na przyszlotygodniowym zebraniu związki powiedzą jaki jest poziom uzwiazkowienia? Ile osób się zwolniło? Kiedyś się takimi rzeczami chwalili, chętnie posłucham

Boleś

Jak zwykle związki pokazują swoją prawdziwą twarz, na szczęście jesteście zerem w tej fabryce a ja jako inżynier specjalista z wieloletnim stażem wnosze do firmy moja praca wartość dodana w przeciwieństwie do was pasożytów

@Boleś

Boles nie wlewaj sobie kolo inżyniera to ty nawet nie stałeś

@Boleś 2

A no chyba że mu lole jebales i (usunięte przez administratora) wiesz

@Abazur

Nie dałbym mu nawet bo się za bardzo szanuje

@Boleś

Żeby ją dać to trzeba ją najpierw mieć. Ty nie masz ani loli, ani jaj, ani szacunku.

@Ktos

Aha a jakbym dobrze o związkach pisał to miałbym to wszystko? Już wolę nie mieć waszego szacunku niż być kłamcą jak wy

@Boleś

Nie, jesteś niekulturalnym człowiekiem. Sposób w jaki piszesz jest niegrzeczny. Krytykować może każdy jednak forma dużo mówi o osobie.

@Ktos

No tak bo jedyne osoby które są kulturalne to ziomeczki ze związków, oni nawet jak obrażają to jest fajnie no bo wiadomo oni mogą, tu już był taki jeden obrażony na cały świat, idź mu rękę podaj, wy w tych zwiazkach to jesteście wiecznie poszkodowani, ale jak gardzicie ludźmi to jest ok tego nie widzicie...

@Boleś

Pisze ci ze jesteś niekulturalny a ty, że ziomeczki ze związku. Czy ty masz jakąś paranoje? Wszędzie ziomeczki ze związku. Zmień płytę proszę. Jesteś niekulturalny i tyle.

@Ktos

Jestem niekulturalny bo jestem nie wygodny dla związków ale jakbym rzucał tu mięsem ale chwalił związki byłbym spoko, dziwna ta wasza ideologia

@Boleś

Nie nasza tylko moja. W liczbie pojedynczej proszę pisz. Nie rób z siebie don kichota, bo będziesz walczył z wiatrakami. Jesteś niekulturalny ze względu na charakter twoich postów. Nic innego.

@Ktos

Ze względu na charakter moich postów który jest niewygodny dla związków, tylko dlatego że piszę prawdę, no cóż prawda boli... A wiesz co jest mega niekulturalne? Koszenie ludzi ze składek a potem śmianie im się w oczy gdy przychodzą o pomoc, no chyba że macie takie kanony kultury wtedy faktycznie się nie łapie bo ja bym się brzydził zrobić coś takiego

????
@Boleś

Jutro będzie teatr kłamstw na najwyższym poziomie

Mały
@????

Będzie kłamanie, stękanie i brak podwyżek.....

@Boleś

W czym ty jesteś niewygodny jesteś ZEREM a wszyscy, którzy cie czytają mają niezła bekę z twoich wypocin.

@Boleś 2

I właśnie dlatego tak histerycznie reagujecie? Beke to mają z was, jak tam idzie zliczanie wypowiedzeń? Po dzisiejszych rewelacjach że spotkania to wam tam skrzynka na wypowiedzenia wybuchnie hahaha

Realny
@Boleś

A nie przyszło ci do głowy, ze oni to robią specjalnie, czym wiecej zrezygnuje ze solidarnosci tym mniej będą musieli bronić w przyszłym i następnych latach, dzisiaj to pokazali jak będzie, tak na szybko zaraz 3 tysiące do (usunięte przez administratora)

@Realny

Tak jak im nie wierzę i nie ufam i nimi gardzę co jest powszechnie znane, to nawet ja bym ich o takie perfidne zagrywki nie podejrzewał ale kto wie być może tak jest nie jednokrotnie udowodnili już że nie liczą się z ludźmi, to tylko płatnicy składek którzy najlepiej jakby się nie odzywali i siedzieli cichutko, oddając składkę To dejta chociuż tyn zasiłek 150 złociszy

???

Inflacja na dzień 01.07.2022 wynosi-15,6 procent.

Wiedzący
@???

Tak, miesiąc do miesiąca a ważna będzie średnio roczna

Przeżyjemy

Jakoś sobie poradzimy

Maja
@???

A czemu o tym tutaj wspominasz? Czyżby pensje nie były do tej inflacji dostosowane?

@Maja

Miały być podwyżki i co? Ale nam związki wywalczyły

Kaja
@Azrael

Z tego co wiem są w trakcie rozmów, trzymajmy kciuki

Koleś
@Azrael

a co masz innego jak nie podwyżki? 5% od stycznia to ma ło, 3,1% rok temu. Ciekawe czy któryś prywaciarz daje 5% podwyżki i jakąkolwiek co rok

Heniek
@Koleś

Łatwo porównywać się do prywaciarzy, jakiegoś bolka co ma garaż i jednego pracownika z kapitałem zakładowym 10 Tysięcy złotych, a dlaczego nie przytoczysz porównania do innych zakładów Vw w Europie, porównaj sile nabywcza, system podwyżek, pracujesz w dużym koncernie topowym na świecie i porównujesz się do prywaciarza… szkoda chyba nawet z całym szacunkiem podejmować dyskusje bo właśnie przez takich ludzi nigdy tutaj nie będzie już lepiej, mi już nie zależy bo i tak odchodzę, ale dla porównania mój znajomy dostał, który zaczął prace jednej z firm w Swarzedzu, dostał 200 zł mniej niż ja po 10 latach pracy w volskwagenie!!! O czym to świadczy? Ze jest przepięknie i dobrze jak 15 lat temu? Nie nie jest, a ktoś kto tego nie widzi to ludzie na stołkach po znajomościach z wysokimi grupami i układami nie zdającymi sobie sprawy ile zarabia przeciętny pracownik z lini, prawie w ogóle na te forum nie wchodzę, ale jestem dziś z ciekawości i jak widze takie coś to tylko się załamać idzie, dlaczego tyle ludzi odchodzi? Bo jest za dobrze? Kiedyś prestiż ta praca fakt, dziś normalna zwykła praca bez rewelacji poza bonusem wakacyjnym, ale oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania, dziękuje i pozdrawiam

@Koleś

Włącz myślenie gamoniu inflacja na poziomie 15, 6% a ty o podwyżką 5% to śmiech w uj albo jesteś niedorozwój głębie albo żółte masz jak im jest źle to niech idą w uj z Polski za granicę czemu nie zrobili tego bo tu są osiolki do (usunięte przez administratora)

Hmm
@???

Widzimy wszyscy co się dzieje ... Ale czy będą podwyżki ciekawe W Polsce robi się coraz gorzej zarobki jak na Wschodzie a ceny zachodnie

@Heniek

Dokładnie masz rację ludzie to myślą że vw to już innej firmy niem ja też już w tym (usunięte przez administratora) nie robię i nie żałuję ludzie sami się zwalniają i myślą że ktoś im przyjdzie i dzwonią po byłych pracownikach czy przyjdą śmiech w uj

Pako
@Abazur

Oczywiscie ze sa inne firmy. I jestem wstanie uwierzyc ze sa i lepsze od vv. Sa i gorsze. Ale nic nie jest czarno biale. Ja pracuje w vv od lat i narazie nie zamierzam zmieniac. Wole miec stabilnie niz co chwile szukac lepszej opcji. A i kasa jest calkiem niezla. Kredyt splacam chociaz teraz przy pomyslach Glapinskieggo to nie wiem jak bedzie ale co tu firma winna

Łukasz
@Pako

Docieranie pierścionków jedynie bhahahah żyć nie umierać tyle są warte w dzisiejszym świecie komponenty !

Z2

Co się tak czepiacie Olbrysia? To jest forum o VW a nie o związku zawodowym.

Bo go nie lubie

Cos
@Azrael

To mu to powiedz, nie masz odwagi i tu łatwiej ci napisać?

@Cos

Żeby skończyć za bramą? Daruj sobie to podpuszczanie

Ken
@Z2

Związek zawodowy jest nieodłączną częścią vv więc nie rozumiem co w tym dziwnego. No i nie zapominajmy że przecież prowadzą negocjacje a to ma wpływ na pracę

Nicht mag pJotera
@Z2

Bo mu zazdrościmy, ze ch8ja robi a wozi się jak prezes, zwykła marionetka, niech zmieni hasło które już głosi od 12lat; że ratuje miejsca pracy, pacan głupi on i te jego (usunięte przez administratora), niech uratuje swoj(usunięte przez administratora)

Solidar
@Nicht mag pJotera

To ja tez bym tak chciał, co zrobic zeby sie tak wozić jak olbrys?

@Nicht mag pJotera

A kim Ty jesteś, że wiesz tak dokładnie, że on jest juz 12 lat?

Nich mag wir
@Monter

Naucz się czytać ze zrozumieniem Ty tryglodyto o mentalności jaskiniowca z postawą chłopa pańszczyźnianego

@Solidar

Co zrobić? Z pewnością trzeba umieć dobrze kłamać, manipulować ludźmi, nie mieć sumienia, być egoistą to warunki konieczne choć nie wystarczające

@Monter

Pewnie jest pracownikiem który pracuje więcej niż 12 lat i pamięta kiedy wybrano go na przewodniczącego, nie sądziłem że to jakaś tajemna wiedzą której pracownicy nie mogą wiedzieć...

@Boleś

To piotras jest super, nie każdy ma takie zdolności i to wszystko potrafi!

@Monter

Tak zdecydowanie jest się czym chwalić...

@Boleś

Piotr akurat ma się czym pochwalić.

Boleś

Dobrze ci się tam w tym biurze musi żyć ze go tak bronisz za wszelką cene

Hol
@Boleś

Tu nie trzeba nikogo bronić, sam swoją osoba się broni, walczy o pracowników

@Boleś

Nie jestem zawistny jak ty. To wystarczy. Chłop zrobił dużo dobrego. Teraz jest ciężka sytuacja ale robi co może. Tyle panie kłamliwy.

Boleś

Juz ci mówiłem, wyjdź i powiedz to wszystkim którzy przyszli po pomoc i zostali olani

Azrael

Yeah ruszyły zawody kto piotrusiowi wejdzie głębiej w cztery litery, kto mocniej, kto więcej hahah liczycie na coś, hahaha podlizuchy i wazelinki czas start!

@Azrael

A może dostaną po 150 zł zasiłku:)

Jaki ty jesteś obrzydliwy i arogancki.

Boleś

Nikt i nic nie jest tak obrzydliwe jak ty i twoje zakłamane związki

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o