Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o

Poznań

Ocena pracodawcy 3/6

na podstawie 2057 ocen.

Rozmowy kwalifikacyjne w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o

Monter 2018-04-16 12:59 przez rusłan

Przebieg rekrutacji

testy sprawnościowe dżojstkiem, krótka gadka, brak trudnych pytań. Generalnie ok, choć trochę "masowo"

Pytania

Kasa, dlaczego, po co, co wiem o vw i takie tam

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

Monter 2018-01-17 10:22 przez bogdan

Przebieg rekrutacji

Ogólne informacje o firmie przedstawione przez rekrutera. Później testy na komputerze. Generalnie ok. Atmosfera ok.

Pytania

Oczekiwania finansowe, gotowość do podjęcia zatrudnienia przez agencję, powód złożenia aplikacji do tej firmy, doświadczenie. Później testy na komputerze. Generalnie ok.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Praktykant 2017-09-08 01:54 przez Student

Przebieg rekrutacji

Rekrutacja odbywała się w Kostrzynie, moim zdaniem za długo trzeba było na wszystko czekać i zbyt wiele osób oczekiwało na assesment center i rozmowę o pracę w tym samym czasie. Sądze, że w Volswagenie to było moje najlepsze jak dotąd doświadczenie rekrutacyjne - pracownicy HRu są naprawdę ludzcy, dosyć wyluzowani i nie zadają durnych bezsensownych pytań, więc to bardzo ułatwia sprawę, dzięki czemu skupiamy się na istotnych informacjach na temat pracy i kandytata.

Pytania

Zadanie grupowe - 5 osób w jednym pomieszczeniu ma zbudować razem jakis projekt (oceniana między innymi współpraca w grupie) Pytania o poprzednie miejsca pracy, przedsięwzięcia, projekty, ukończone studia. Konretnie i na temat

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

Spawacz zgrzewacz 2017-08-11 21:33 przez Faraon

Przebieg rekrutacji

Rekrutacja rozpoczęła się o 7 rano najpierw czekanie aż łaskawe panie przyjdą potem garść informacji a następnie rozpoczęły się testy na komputerze miałem przed sobą dwa joystiki i musiałem przejechać kropeczką przez wąskie tunele oczywiście sterując joystikami dość łatwe następnie miałem jeszcze pedały pod stołem i był test na refleks trzeba było wciskać odpowiednie przyciski które wyświetlały się bardzo szybko. Jeden koleś odpadł nawet bo nie wyrabiał a wina była kompa. Następnie znów czekanie w cholerę i grupkami wchodziliśmy na salę gdzie była praca w grupie najpierw zbudowanie bodajże wiatraka lub wierzy a następnie wymyślenie cudnego hasła dla VW oczywiście wszystko w grupie następnie były testy znów manualne gdzie wkrętarka na czas wkręcalem śruby w jakaś płytę pilśniowa. Masakra a następnie czekanie do godziny 15 bądź 16 aż ta nie miła babka od rekrutacji przyjedzie łaskawie z jakimiś pożal się Boże majstrami i rozmowa kwalifikacyjna na której pytali się co pan robi żeby usprawnić swoje stanowisko pracy usłyszałem od majstra Boże że mógłbym chociaż pudełko ze śrubkami przełożyć z lewej na prawą stronę żebym miał bliżej. (Taki przykład) oczywiście nie dostałem się bo właśnie czegoś takiego odemnie usłyszeli. Także czekanie od 7 do 17 dojazd ponad 100 km i (usunięte przez administratora) A niby ludzi im brakuje a odsyłali co drugiego. Dziękuję bardzo za taką firmę. I nie opowiadajcie czasem zbyt dokładnie co działo się u was w poprzedniej firmie w sensie wasze relacje itp. Sto ich bardzo interesuje.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Monter 2017-07-02 13:27 przez Fakt

Przebieg rekrutacji

Na stanowisko montera sprawdzali czy umiem prowadzić grupą, zorganizować wycieczkę? po co? Nie umiem i nie chcę umieć bo aplikuję na montera a nie na przewodnika. ;) Rekrutacja w Kostrzynie ok 7 godzin, o czym nie wiedziałem, czyli wszystko robione na głodzie. Ostatnie dwa etapy robiłem tylko z myślą aby wreszcie je zakończyć i pojechać gdzieś się najeść. Gdybym wiedział wziął bym sobie obiad, bo tam nie ma co zjeść chyba, że ktoś się naje batonami z automatu. Etap sprawdzania zdolności manualnych - Masz ok 1,5 minuty aby przeczytać instrukcję (rekrutujący stoi obok i patrzy jak czytasz) i dalej tyle samo aby wykonać zadanie(na głodzie). Co wy sprawdzacie? co jest ważniejsze ? szybkość czy jakość? wiecie, że to często nie idzie w parze? Już tutaj widać że szukają robotów do pracy. Wszystkie zadania są na czas ze stoperem w ręce. W sumie czemu sie dziwić na linii w VW trzeba (usunięte przez administratora) br />

Pytania

Zaszokowało mnie jak usłyszałem, że nie będę potrafił współpracować z ludźmi bo nie umiałem zorganizować wycieczki czyli pewnie średnio się nadam w związku z tym ;) nie ważne, że mam 15 letnie doświadczenie w pracy na produkcji z ludźmi na taśmie w innym zakładzie :D Zabawna rekrutacja, wg mnie nie potrzebnie taka długa i rozbudowana,.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)