Opinie o H. Cegielski w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy H. Cegielski. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w H. Cegielski o rekrutacji.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o H. Cegielski w Poznań

ADAM

W HCP inwestują w kupno nowych maszyn. Upadłość to plotki.

AD

Wątek dotyczy H.CEGIELSKI - POZNAŃ S.A. spółki FSA i FPS zostały wyodrębnione ze struktury HCP. HCP nie ma udziałów w FSA i FPS.

adi

FPS jak gdzieś sprzeda 20 wagonów, które wyprodukował bez zamówienia i wygranego przetargu dla IC(przebiła ich PESA a wagony stoją i niszczeją od 3 lat na zakładowej bocznicy), to będzie kasa na przetrwanie do końca roku

generalny

Placa w HCP jest srednia , ale mozna sobie dorobic. Pracujac na obrabiarce musisz miec kumpli w KT, Ci maja juz innych kumpli.... Robisz z kazdej produkcji 1 bubel wiecej. Zostaje przez KT wyzlomowany. Potem to juz pikus..... szafka na narzedzia - chowasz tlok, potem trzeba kulomiota znalezc co przez plot przezuci- na traweeeee nie na beton....Nnnnooo i pertraktacje z firma handlowa(koniecznie z wybrzeza bo biora kazdy zlom) moga byc calkiem przyjemne... napic sie mozna na krzywy...... SUPERRRRR... Firmaaa... PS Z wybrzezaaaa...... przetarty szlak......

Konstruktor

Rozmowa odbyła się z dwoma osobami ze strony HCP - panią z kadr oraz z kierownikiem biura konstrukcyjnego. Nie mam zastrzeżeń co do jej przebiegu. W trakcie spotkania zaprezentowałem moje portfolio, opowiedziałem o obowiązkach w poprzednich miejscach pracy, jak również uzyskałem konkretne informacje o profilu działalności przedsiębiorstwa, oczekiwanych projektach dla przemysłu zbrojeniowego oraz o planach powiększenia załogi inżynierskiej. Na odpowiedź w sprawie wyników rekrutacji miałem czekać do 2 tygodni, jednak odpowiedź otrzymałem ostatecznie po 4 tygodniach - po mailowym przypomnieniu. W odpowiedzi dowiedziałem się, że "na obecnym etapie rekrutacji", HCP nie może mi dać zatrudnienia.

Brak pytań sprawdzających wiedzę. Zadano dwa pytania organizacyjne: (1) o oczekiwane wynagrodzenie, (2) o termin gotowości rozpoczęcia pracy

logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy KIEROWCA KAT C
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
generalny

Nnnnoooooo

kura

Tak solidna jak wiekszosc firm w wielkopolsce [dowcip] chyba ze myslisz o bylej w2 to tak ale FPS to dno i FSA to tragedia.Kto nie pracowal tam to raczej tego nie wie. FPS I FSA maja system akordowy czyli ile zrobisz tyle zarobisz wiec jako mlody/nowy nie licz ze zarobisz wiecej niz 1500-1700 netto a jak sie skonczy praca/zamowienia to brama/wypowiedzenie. Park maszynowy archaiczny pamietajacy lata 80 a roboty dokladne. Stawke ktora obiecuja ci na rozmowie o prace nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistosci bo bajka ze po okresie probnym dostaniesz wiecej to SCIEMA. Reasumujac ODRADZAM prace w Fabryce Silnikow Agegatowych. Rotacja/male zarobki/stare maszyny/akord/brak szkolenia[2tygodnie przyuczenie] W FPS nie przyjmuja bo stracili kontrakt wiec poleca ludzie za brame. Sam cegielski/w2 nie ma wielkiej przyszlosci bo nowy prezes z gowna bata nie ukreci.. Spawaczy fakt szukaja ale z kwalifikacjami za marna stawke a tacy co cos umieja dostaja u prywaciaza 2 x wiecej wiec ciagle brak ludzi.

FPS przegrał przetarg na tramwaje dla Śląska. Chcieli skorzystać z referencji Domu Handlowego UKWZ Ukraina aby swoją wiarygodność wykazać. Przetarg wygrał Modertrans z Poznania. Świadczy to o miejscu w branży na jakie sobie "zapracował" FPS.

Spawacz

Na stronie internetowej HCP informacja, że szukają do pracy spawaczy. Jakie opinie na temat pracy spawacza w HCP?

znajomy

No, ale teraz macie nowego Prezesa...., Nie chciałbym byc niemiły, ale Wasz koniec może byc bardziej rychły niż sądzicie.

Silver

Bzdury wyssane z palca o tej upadłości. Firma funkcjonuje, wypłaty są na czas i tyle na ten temat .

alojz
@Silver

WYPLATY ZAWSZE BYLY bez wgledu na problemy ale dlug jest faktem .Jak HCP upadnie to napewno robole dowiedza sie o tym ostatni. I gdzie te nugusy znajda prace? Tak jest super tak jak na bylej W9 tez jest super i w FPS jest super.......prawda?

Łukasz
@alojz

Wypłaty na czas plus płatne nadgodziny.

Silver
@alojz

Jaka upadłość? Obecny właściciel w FSA nawet o tym nie myśli. Raz jest gorzej raz lepiej ale jakoś dajemy rade :-)

były z HCP

Słyszałem, że w czerwcu HCP ma ogłosić upadłość. Prawda to? Są jakieś przesłanki ku temu?

aggag2
@były z HCP

tak ,zaklad jest 4,7mil na minusie i odwolano prezesa...

Tokarz

wybacz ale mlodzi nie sa przyszloscia a raczej szkoly ktore zostaly zlikwidowane a ktore uczyly i zapoznawaly z fachem ktory wybrales. Odnosze wrazenie ze wielu tych mlodych ma mylne wyobrazenie o HCP i pracy tu. Zalety tego zakladu i pracy tu to mzonki i przeszlosc a praca tu nie jest taka slodka jak sie mlodym wydaje.Wielu zostalo zwolnionych ale tez wielu mlodych sami uciekli bo te prace trzeba lubic i miec dryg do niej i podstawowa wiedze.

edede

ja tylko dodam kto chce dzisiaj isc do HCP skoro ta firma jest skonczona ? wywalili sporo mlodych ludzi , zostaly same stare (usunięte przez administratora)ktorym sie wydaje ze znaja sie na robocie a , to ani poreczne ani szybkie i ciagle tylko mysla o zapaleniu papierosa i obgadywaniu innych , ten kto chce sie dzisiaj przyjc do hcp to chyba raczej niemozliwe !! ONI DZISIAJ zwalniaja a nie przyjmuja firma idzie ku upadkowi male tego zwalniani sa pracownicy kompetentni znajacy sie na fachu (usunięte przez administratora) tylko ludzie bez ukladow laduja na bruku

////

Winnymi sytuacji w FPS-HCP są tylko i wyłącznie prezesi, kierownicy i ich zastępcy nikt więcej. Jak się zarządza zakładem w stylu "późnego Gierka" to są tego efekty. Zakład miał dużo szans na wyjście z dołka, których nie wykorzystał. Inne zakłady o podobnym profilu działalności świetnie sobie radzą, można? Oby nie było teraz sytuacji jak z przed 2 lat, gdzie Wiara wypłaty nie dostawała przez 3 miesiące.

rosp75

Mogę tylko dodać że dzisiaj jest 17,01,2014 i nikt z wyższej kadry od kierownika zaczynając nie udzielił informacji na temat wypłaty a pan prezesik pojechał do Warszawy po pieniądze i ma pracowników głęboko.Co on załatwi w piątek? NIC i w poniedziałek powie że próbował, ale nic nie wyszło jak zwykle.Tak dzisiaj dba się o pracownika a rząd pokazuje jak dba o POLAKÓW!!!! (bo przecież właścicielem FPS-HCP jest PAŃSTWO POLSKIE ) DZIĘKUJEMY CI PANIE PREMIERZE

fps hcp

Firma jest w zlym stanie finansowym. Fps nie wygrywa zadnych kontraktow wagony sie nie sprzedaja, a dlugi rosna. Pracownicy od trzech miesiecy dostaja wyplaty z opoznieniem (o ktorym sa informowani w dzien wyplaty ze wyplaty nie bedzie), tzw, karpiowe do tej pory nie zostało wypłacone wiec ludzie na swieta byli bez kasy. W FPS szczegolnie na montazu dalej akord istnieje czyli ile bys nie robil to i tak Ci obetna wyrobienie. Dzisiaj zostało wywieszone pismo ze prezesowi przykro ale wyplata opozni sie o tydzien i ze 15tego bedzie wiadomo kiedy ludzie dostana pieniadze. Wiec w firmie panuje nie ciekawy klimat i unosza sie nad nia czarne chmury zdenerwowanych ludzi.

hehe

pracowalem w firmei 10 lat jestem z tych jak ktos tu wspomnial z epoki wyscigu szczurów ::) i jakos nie sciagalem sie z szzczurami kazdy normalny gosc nauczy sie systemu pracy w HCP tam niema miejsa dla idiotów karierowiczów , zostalem niestety zwolniony jak wiele dziesiatek innych jednostek , ale po 10 latach pracy stwierdzam ze byla to moja najlepsza firma lepszej raczej nie bedzie , dziekuje ci (usunięte przez administratora)ze zlikwidowales stocznie atym sposobem doprowadziles do upadku hcp ! ci wszyscy zwolnieni liczacy w dziesiatkach tysiecy ludkow dziekuje ci za to ze wyladowali na bruku :)

@hehe

Nie obrazam cie ale probuje dosadnie wytlumaczyc ze w kazdym zakladzie obowiazuja niepisane zasady dla mlodego pracownika i dla starego ktory wiecej moze z racji stazu/znajomosci ludzi i umiejetnosci.Zapalenie papierosa przy maszynie to male zlamanie zasad/regulaminu wiec nie przesadzaj i glownie moze cie zobaczyc majster czy palisz czy nie a dla starego pracownika majster to albo znajomy albo kumpel bo wiedz ze glownie tam w 70% to pracownicy ze stazem 20lat i wiecej na umowach na czas nieokreslony wiec w najgorszym wypadku grozi nagana a tobie jako nowemu nieprzedluzenie umowy lub wylot za brame. Sytuacja w hcp/w2 tez jest niepewna i roznie moze sie skonczyc wiec watpie zeby przyjmowali kogos do hcp a jak juz to bylych pracownikow ktorych zwolnili w latach 209-2010.

Tokarz

To proste co pisalem juz wczesniej,takich wlasnie idiotow eliminujemy bo sie nie nadaja juz na starcie.Przychodzi taki becwal i sie pyta nie o prace nie o obowiazki lub czy da sobie rade ale czy bedzie mogl palic i pogadac. Informuje cie ze starzy pracownicy moga wszystko a mlody czyli bez stazu w HCP jest na obserwacji i morze ale zapiedalac i wypelniac swoje obowiazki jak nalezy. Zasady proste i nikogo nie interesuje ze jestes palacy.Stary pracownik sobie zapali przy maszynie i nikt mu nic nie zrobi a ty zapalisz to dlugo nie popracujesz. Szanse zebys dostal sie do HCP sa nikle 1% a jak myslisz o FSA lub FPS to startuj tam ale tam rotacja jak w biedronce.

były z HCP

Kolego...z moich wypowiedzi (jak i nicka) wyraźnie wynika iż w tym zakładzie już nie pracuję więc nie odpowiem na ostatnie pytania. Nie rozumiem też twojego - bez obrazy ale idiotycznego - drążenia tematu palenia w zakładzie. Czy ewentualne zatrudnienie w danej firmie warunkujesz tym czy posiada palarnie?

były z HCP

Wspominałem że HCP to zakład o zacofanych standardach. Jakbyś zgadł - na wartowni mają alkomat. Kiedyś na takim W2 paliło się wszędzie poza montażem - tam były wyznaczone miejsca ale później chyba wprowadzili zakaz na pozostałych działach. Strasznie dużo pytań zadajesz, jeżeli wybierasz się tam do pracy to wszystkiego dowiesz się na miejscu.

Zostaw merytoryczną opinię o H. Cegielski - Poznań

• Jak się pracuje w H. Cegielski?

Zobacz opinie na temat firmy H. Cegielski tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 50.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w H. Cegielski?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 1 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy H. Cegielski?

Kandydaci do pracy w H. Cegielski napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

H. Cegielski