Opinie o Climatic Sp. z o.o. Sp. k.

Zuzanna

@bylyiszczesliwypracownik, piszesz w podobnym tonie do innych użytkowników. Zastanawiam sie czy ktoś w ogole w Climatic Sp. z o.o. Sp. k. dostal kiedyś jakaś podwyżkę? Wczesniej nikt nie odniósł sie do mojego pytania moze Ty będziesz w stanie?

Byly i szczesliwy pracownik

Jesli ktos wybiera sie do pracy do tej firmy to niech sie dobrze zastanowi. Chyba ze chce sie zarobic bardzo malo za bardzo ciezka prace i na koncu dostac wypowiedzenie. Wyjscie do domu po 8-9 godzinach pracy jest kasliwie traktowane uwaga, ze chyba stanowisko jest niedociazone praca i trzeba dolozyc obowiazkow.Na pierwszy rzut oka wszystko wyglada pieknie i porzadnie, ale to tylko pozory...

Zuzanna

@Alex, czyli tylko najniższa krajowa? Mam nadzieje, że jest tak tylko na początku, a jak już ktoś popracuje w Climatic to będzie mógł liczyć na więcej. Jednak to stanowisko wymaga od nas jakiegoś przygotowania, wiedzy, więc chyba po jakim czasie, firma powinna to bardziej docenić.

Alex

Proponują 1800 zł - dla inżyniera ( poniżenie człowieka )

Zuzanna

Ważne, że podajesz tutaj zarówno plusy i minusy @misieee, dzięki temu inni mogą zobaczyć, że piszesz prawdę. Wspomniałeś o rozwoju, na co w takim razie taki inżyniera może w Climatic liczyć, wyższe stanowisko, premia, szkolenia?

Misieee

Pracuję w tej firmie od 2011 roku. I mogę potwierdzić, że wiele powyższych negatywnych komentarzy jest prawdą. 1. Tak, zdarzają się że opóźnienia w wypłatach. 2. Tak, firma w dalszym ciągu ma problemy z płynnością finansową. 3. Tak, firma wymaga wiele od Swoich pracowników. 4. Tak, były problemy z wypłata delegacji. 5. Tak, firma wysyła pracowników w delegację do Polski i za granicę. 6. Tak, pensja zależy od zajmowanego stanowiska i kwalifikacji pracownika. 7. Tak, pracy towarzyszy duża presja. 8. Tak Premie i bonusy są uznaniowe i decyzja o nich należy do kierowników danych działów. Ale... Nikt nie pisze o tym, że można tutaj rozwijać się jako inżynier, dzięki pracy przy trudnych i interesujących projektach dla służby zdrowia, czy farmacji. Firma zatrudnia w chwili obecnej około 150 osób, więc musi jednak jakoś funkcjonować i płacić pensje. Rotacje pracowników występują jak w każdej dużej firmie, tutaj nie szuka się utrzymanków. Ci którzy się sprawdzą jako inżynierowie, menadżerowie, kierownicy zostają w firmie na lata. Ci którym nie pasuje atmosfera pracy i stawiane im wymagania najczęściej odchodzą/lub są zwalniani w przeciągu 3-6 miesięcy. Rynek budowlany ma swoje prawa. Realia są takie, że inwestorzy często nie płacą na czas i przekłada się to na dalsze realizacje płatności i płynność finansową firmy. Firma istnieje 20 lat i ciągle się rozwija. 2 lata temu otworzyła zakład produkcyjny w Ostrowcu św. i rozpoczęła realizację budynków modułowych na rynkach zagranicznych. Cały czas pojawiają się nowe kontrakty a pracy jest aż za dużo. Firma zarabia na swojej działalności. Z pensjami w chwili obecnej nie ma większych problemów, czasami zdarzają się opóźnienia do tygodnia czasu. Delegacje są rozliczane bo dzięki temu ludzie chcą wyjeżdżać i zarabiać 2-3 razy tyle ile na miejscu. W przeciwieństwie do wielu firm z branży Climatic rozlicza do końca swoich podwykonawców i nie przerzuca na nich nieprzewidzianych kosztów. Climatic nie musi żerować na podwykonawcach ponieważ nie bierze kontraktów, na dzień dobry poniżej progu rentowności. Prawdą jest natomiast to, że płatności faktur rzadko są realizowane w umownych terminach (Inwestorzy mają poślizg w realizacji swoich zobowiązań). Pragnę pozostać anonimowy, jednak w razie pytań proszę o kontakt mailowy jerry19@o2.pl Postaram się uczciwie odpowiedzieć na zadawane pytania.

Zuzanna

@Zuza a Ty jesteś pracownikiem tej firmy? Jak Tobie w takim razie pracuje się w Climatic? Konstruktywne opinie są dla forumowiczów najcenniejsze - pozwalają podejmować decyzje o zatrudnieniu.

Zuza

Opinie piszą sami heiterzy. Jak na każdej stronie onetu czy wp.pl. Zazwyczaj ktoś kto nie potrafi pracować albo gówniany podwykonawca który coś spieprzył a takich nie brakuje. Wystarczy zapytać Inspektorów Nadzoru ze strony Zamawiającego. Takie firmy można wymieć z nazwy albo założyć opinie o nich i podać co i gdzie zostało przez te firmy spieprzony w poważny sposób. Pytanie po co ?

Zuzanna

Czy sytuacja ma również miejsce obecnie? @Nie polecam tej firmy!!! może teraz coś uległo zmianie i pracownicy mogą liczyć na terminowe wypłaty? To bardzo ważne informacje, które rozważają osoby zainteresowane pracą w Climatic.

Zuzanna

@Nie polecam tej firmy!!!!wspominasz o opóźnieniach w wypłacaniu wynagrodzeń. Czy zdarzają się one często? Ilu pracowników one dotyczą? @karma wraca panie prezesie P. a co sprawia, że Ty tak negatywnie oceniasz pracę w firmie?

Zuzanna

Pracujesz obecnie w firmie Climatic Sp. z o.o.? Chętnie dowiemy się więcej na temat Twoich doświadczeń.

,arian

ale tylko ty masz taką sytację z zaległościami czty ktoś może to potwierdzić oprócz ciebie? zastanawiam mnie to bo jednak wciąż prowadzone są nowe rekrutacje w firmie

ZXC

Ile +/- wynoszą zarobki na stanowisku kierowniczym. Jakie narzędzia pracy?

fgng

oo wlasnie sie pojawily oferty pracy od nich..na stanowisko inzyniera zapewnienia jakosci dostaw w Oławie wymagane jest wykształcenie wyższe techniczne (preferowane związane z jakością) ,inimum 2 lata doświadczenia w Dziale Jakości w branży motoryzacyjnej

Byk

jak teraz z płatościami dla podwykonawców? płacą?

4rt

ale z tego co sie oreitnuje to rektuacji juz chyba u nich nie ma..a wiem ze elektromontera poszukiwali

Nowy

Witam jestem świeżo upieczonym inż. dzwonili do mnie w sprawie rozmowy jako inż. budowy. Proszę o jakąś opinie bo rozmowa ma być pod warszawą a ja jestem z Krakowa i nie ukrywam że jest to dość droga wycieczka.

b

@kinda a co znaczy dla Ciebie dobre pieniądze? bo jak dla mnie to w granicach 5000 zł netto. Czy w Climatic Sp. z o.o. faktycznie można tyle zarobić??

kinda

phi, może już nie wytrzymywała ciśnienia ... Plus taki, że nie potrzebują tylko asystentki. Jeżeli ktoś ma wyższe wykształcenie techniczne w kierunku logistyki to może spróbować swoich sił - podobno teraz specjalisty ds. logistyki potrzebują za dobre pieniądze.

nina

jak sie sam nie przekonasz @Paweł to nie będziesz wiedział..a ktoś wie jak to jest u nich na wyższych stanowiskach wiem, że szukają teraz Asystentki Zarządu

Paweł

Jutro ide zapytać o robotę w tej firmie bo dzwonił do mnie, ale jak poczytałem tu widzę że lipa,w Ostrowcu św.otworzyli zakład produkcyjno,zobacze jak to wyjdzie jak szukają taniej siły roboczej i na kase trzeba czekać to mam w du..taką robote

tomek

dynia, a wiesz ile w stanie sa zaoferować, byłeś może na rozmowie kwalifikacyjnej? Ja aplikowałem dzisiaj na Inzyniera serwisu, mam podsiwedczenie bo pracowalem w branży medycznej na podobnym stanowisku, zalezy mi na umowie, ne wiem czy oferują bo nie napisali.

dynia

nie sądzę żeby mieli z wypłacalnością poroblem, poza tym szukają na wyższe stanowiska zatrudnienia pracowników obecnie na których oferuje się bardzo wysokie pieniądze

zapytanie

A opinie pracowników i wypowiedzi firm podwykonawczych

Darek

Climatic Sp. z o.o. nie wygląda mi @zapytanie na firmę, która miałaby jakiekolwiek problemy z wypłacalnością. Muszą mieć całą masę zleceń, ciągle szukają inżynierów i kierowników.

zapytanie

czy ta firma jest wypłacalna i jaki ma termin płatności dla podwykonawców

jazz

Wiecie czy cały czas jest poszukiwany inżynier budowy? Oczekują wyższego wykształcenia i 3 letniego doświadczenia, ale nie określili nic w sprawie zarobków.

pilot

tak się składa @ex że od początku lutego intensywnie szukają właśnie inżynierów budowy i kierowników montażu, także może znajdziesz coś dla siebie. o ile masz 3 lata doświadczenia bo tego oczekują.

ex

-moiak, na rynku na pewno muszą uważać na konkurencję. Teraz co prawda nikgoo z inżynierów nie poszukują, ale za to do sprzedaży ludzi teraz biorą. Wiadomo jaka podstawa ?

moiak

widze, że ta firma dostarczy moduły i wyposażenie specjalistyczne zawsze na czas, a to się bardzo ceni jeśli chodzi o klientów.. no nic tylko pozazdroscić takiej organizacji w firmie, mam nadzieje, ze od strony pracowniczej tez ot tak wygląda. Dajcie znac w razie czego czy faktycznie jest już dobrze @jako.

dowok

Firma jest zdecydowanie z branży budowlanej, a konkretnie z budownictwa modułowego, wiele jednak tej firmie zarzucić nie można zarobki są na dobrym poziomie, a co za tym idzie sami pracownicy są zadowoleni z tego faktu, dodatkowym plusem w tej firmie na pewno jest też to że atmosfera pozwala spokojnie pracować.

jako

To wszystko zależy od działu w jakim jesteś. U elektryków jest raczej OK, bynajmniej tak to wygląda z boku. Powoli coś się zaczyna poprawiać

karlik

widzę, że poszukują teraz między innymi elektromonterów, napiszcie mi proszę, czy łatwo jest się do nich dostać i czy w ogóle warto próbować... bardzo mi na tym zależy dlatego proszę o jakiekolwiek informacje, zwłaszcza dlatego, że właśnie pracę straciłem i za miesiąc mówię papa dobranoc do widzenia...

podwykonawca

ja,jak na razie robie pod nimi 3-cią budowe,nie narzekam,jak dobrze zagadasz to przelew masz nawet przed terminem -ja zadowolony-oni zadowoleni-mam nadzieje że się kiedyś nie przejade

dowok

Ważne że firma w ogóle wypłaca pieniądze, ale jednak to opóźnienie co trwało 33 dni to już lekka przesada, rozumiem tydzień, no ale... Poza tymi opóźnieniami to nie ma chyba większych problemów, a firma cały czas do przodu i nowe zatrudnienia, teraz na stanowisko Specjalisty ds. Planowania Produkcji jest.

ewa

a co moze cos tu jest nie prawdy?gdzie są delegacje?

Skończcie z tym jadem! Zgadza się może były zaległości w wypłatach, ale to nie jest wina spółki. Zostaliśmy wydymani w Dąbrowie!Z tego co wiem, kierownictwo staje na uszach, żeby nie oberwało się szeregowym. Swoją agresję przekierujcie na władze Dąbrowy! Pozdrawiam Pracownik Climatic.

podwykonawca

Witam. Współpracuję z firmą Climatic już ponad dwa lata. Owszem, zdarzają sie opóżnienia w wypłacie należności, ale wynikają one z możliwości finansowych firmy. Climaticowi nie płacą za roboty, więc możliwości ich też są ograniczone. Generalnie jest przyzwoicie myślę.

marcin

chyba tereaz realizują centrum onkologii na Ursynowie w Warszawie na ul. Roentgena 5

john

Czy ktoś wie jakie inwestycje teraz realizuja?

tomek

na pewno to nie jest tak, że firma nie płaci.. na pewno płaci, bo inaczej nie funkcjonowałaby.. no i poza tym media od razu by się o tym dowiedziały i szum wokół tego byłby niemały. więc najpierw zastanówcie się co konkretnie piszecie i czy czasem takie zaużuty nie moga być karalne.. pozdrawiam wszystkich pracowników.

Magazyn

Witam serdecznie - widziałem ofertę pracy w internecie dla magazyniera. To wczoraj jakoś było chyba - orientujecie się może jak to jest z tą pracą, niby obowiązki i wymagania wypisane, ale niestety nic o samych pieniądzach za pracę nie ma. Oczywiście o samej atmosferze w pracy też nie ma, bo kto by to pisał. Potrzebuje pilnie tych informacji

ujeje

Climatic? nic nie slyszalem o tej firmie, ale jesli ktos by mi cos opowiedzial na jej temat bede wdzieczny. szukam pracy i narazie chce sie zaczepic byle gdzie, dajcie jakies pewne info, a nie insynuacje, bo tutaj jest ich pelno a nic nie wnosza do rozmowy. Jakiego rzedu pieniadze sa do wyciagniecia?

Westki

@mikołaj widziałeś jakieś zeznanie czy coś takiego, że tak piszesz? Może po prostu o tym zapomnieli. W takich sytuacjach warto się przypominać, bo jedynym pracownikiem nie jesteś, a niekiedy ciężko ogarnąć naraz wszystko i wszystkich. Tym bardziej, jak patrzę na stronę http://www.climatic.com.pl/index.php/pl/realizacje to trochę się u nich dzieje. Na pewno z założonymi rękami nie siedzą i nie czekają aż z nieba spadnie.

mikolaj

zawsze miałem dobre zdanie o tej firmie,ale ostatnimi czasy sa nei wypłacalni niestety.Wypłacaja zaległe pieniadze od 2 lat i sie doczekac nie moge,zycze im jak najlepiej wiadomo bo ich pieniadz to moj pieniadz.Niestety czasy eldorado w Climaticu przemineły bezpowrotnie,cóz

Migos

opóźnienia zdarzają się na większości budów. ważne, że w Climatic pieniądze są na czas. I zlecenia..

Rico

Pracuję w Climatic kilka lat i mogę powiedzieć że bywa różnie, w zależności jak idą budowy, ale pieniądze zawsze dostałem. Zdarzają się opóźnienia. Generalnie trzeba pracować, bo obiboków raczej nie tolerują. Jak ktoś uczciwie pracuje to można rozsądne pieniądze zarobić.

zainteresowany

obecnie poszukuja kierownikow robot instalacyjnych? ile tam zarabia taki kierownik? ile h pracy dziennie/tygodniowo?

jan

No nie zupełnie kazdy wiedział na co się pisał, może jakbyście dokładniej napisali, co trzeba robic w climatic, to by nie było niespodzianek, bo pracowac to mozna wszedzie.

paker

traktują pracowników normalnie. mają przepraszać, że trzeba pracować? praca nie jest łatwa, ale kazdy wiedział na co się pisał

Zostaw opinię o Climatic Sp. z o.o. Sp. k. - Reguły

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Climatic Sp. z o.o. Sp. k.