Opinie o Fiege E-Com North Sp. z o.o. Ameryka w Olsztynek

2.3/5
Na podstawie 462 ocen.

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Fiege E-Com North Sp. z o.o. Ameryka. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Fiege E-Com North Sp. z o.o. Ameryka o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fiege E-Com North Sp. z o.o. Ameryka w Olsztynek

Były magazynier

Już tam nie pracuje , ale premii po zakończonym m/cu nie otrzymałem.

@Były magazynier

A za co właściwie można dostać premię pracując na magazynie? I jakie wynagrodzenie obowiązuje, będąc na tym stanowisku? :) Pochwal się, jeśli możesz. Bo zastanawiam się nad aplikacją w to miejsce.

Ktoś

Potwierdzam! Choć ja dostałem premię za normy i zaangażowanie, to ludzie tam patrzą na czubek własnego nosa

Droga wolna

Błagam zapisujcie się do związków. Wciąż nas jest za mało żeby zapewnić ciepłą posadkę pani przewodniczącej. Jeszcze kilka deklaracji i w końcu zasiądzie na zasłużonym wygodnym krzesełku z nielimitowanym dostępem do kawusi. Bo chyba o to chodzi w tym całym zamieszaniu. Mija trzeci miesiąc a działalność związku ogranicza się do machania chorągiewką przez ledwie mówiącego po polsku obywatela Ukrainy. Rozumiem, że to on będzie udzielał wsparcia w walce o nasz dobrobyt. Prawda natomiast jest taka, że to jedyna firma w obrębie 20 km, która za darmo wozi do pracy, daje ciepły posiłek, płaci pensję na czas bez kombinowania i wliczania premii i innych składników do podstawy. Obawiam się, że to wymachiwanie chorągiewką może jedynie nam zaszkodzić. Dajcie ludziom spokojnie pracować i zarabiać na życie. Wszędzie trzeba pracować, a jak ktoś jest nierobem to wszędzie będzie mu źle. Droga wolna

@Droga wolna

Trzy miesiące są a nic dla ludzi nie zrobili tylko zamęt i kłótnie powodują, zwykli (usunięte przez administratora) , potem wstyd będzie, że się w takich związkach było i tylko pieniądze straciło a będzie tak jak było.

O komuś z biura kazali napisać negatywną opinię nt związków? Hahahha... świadomi ludzie zapisują się do nich bo chcą walczyć o swoje dobro w pracy którego nie ma. Członków jest ponad 100 także rośnie i będzie więcej! Wicha jest nie przystąpić do nich i dalej być poniżanym i okszukiwanym przez przełożonych.

Xxx
@Droga wolna

Czy ktoś pracuje w Przyłekach z Szubina?

Ktoś

Pracować- mi też się dobrze pracuje ale nie satysfakcjonuje mnie 100 stażowego np xD mów za siebie ogólnie. Bo są osoby co chcą związku ;)

Szczerze
@Droga wolna

Zacznij od siebie droga wolna , są firmy które zapewniają transport choć by Biedronka w Stawigudzie. Miejmy my nadzieję że związki zadbają o pracownika . Bo kokosów tu nie na 3400 zł Neto to egzystencja . Co do dowozów wyjścia nie mają jak magazyn na zadupiu ,nikt za taką pensję nie wydawał by na paliwo a szukał innej pracy .

Ameryka
@Szczerze

Praca na (usunięte przez administratora)? Nie jeden kiedyś marzył o wyjeździe do Ameryki ale nie mógł pojechać ze względu na brak wizy. Teraz każdy ma możliwość codziennie pracować w Ameryce i tego samego dnia być w domu i jeszcze narzekają....

Kaja

Wszyscy. To jedna (usunięte przez administratora) Udają że im zależy a tak naprawdę jesteś tylko numerem konta na którym co miesiąc ma być wypłata :)

Anonimowy

Witam po jakim czasie można znowu przyjąć się do Zalando tak dla wiedzy potrzebuje proszę o odpowiedź

@Anonimowy

Zależy za co straciłeś/aś pracę , liczy się naprawdę opinia twojego byłego TL. Czy wogule cię zatrudnią ponownie

Ktoś

No ja np. zwolniłem się samemu, ale to tylko dlatego, że zostałem oskarżony o rzekome (usunięte przez administratora), które się nie potwierdziło ???? chciałem z początku wrócić, ale wczoraj na zimno to przeanalizowałem i doszedłem do wniosku, że jeśli taka sytuacja miała miejsce, to się powtórzy i atmosfera już nie będzie taka sama jaka była wcześniej. Poza tym ta osoba chciała bym się zwolnił i do tego dążyła sama. Więc, to była dobra decyzja - wracam do byłej pracy na chwilę hahaha ???? Nie pozdrawiam Receive zmiana A

Ktoś

A co w nim takiego wyjątkowego? Osobiście, to nie była zła praca, tylko osoba na którą trafiłem nie była odpowiednia, a mnie ostrzegano przed nią

Podkulone ogonki

Mam wrażenie że najwięcej w temacie związków mają do powiedzenia osoby bez elementarnego pojęcia czym one są, jak działają i o co walczą. Posiadacze wczesnofeudalnej mentalności eksponują swoje frustracje obrzucając błotem ludzi którzy odważyli się zaprotestować przeciwko niesprawiedliwości. Już sama forma tych wybluzgów jednoznacznie wskazuje na poważne zaburzenia emocjonalne. Pomysły o intratnych posadach w strukturach związku są najlepszym przykładem kompletnej ignorancji i nieznajomości tematu. To właściwie wyczerpuje możliwość jakiejkolwiek dyskusji. Jedno jest pewne - wygodniej jest nie wiedzieć, nie działać, nie myśleć i ze spokojem przesiedzieć żyćko na podkulonym ogonku.A! I od czasu do czasu pochwalić dobrodzieja.

Yzz
@Podkulone ogonki

Jeśli są związki, które faktycznie chcą coś zrobić dla ludzi. Na ten moment te związki działają tak, że szerzą mowę nienawiści, napuszczają jednych na drugich, dzielą pracowników na lepszych ( pracownik magazynowy) i gorszych ( TL) zamiast usiąść do rozmów i wypracować jakiś kompromis z korzyścią dla pracownika. Nie wszyscy TL są źli, są tacy co chcą dla pracowników jak najlepiej ale w większości przypadków wykonują polecania góry, bo na tym polega ich praca, są pewne decyzje z którymi nie mogą dyskutować - współczuję tym co tego nie rozumieją i to, że źle się dzieje identyfikują z TL ale nie decyzjami zarządczymi biura.

Magazynier

Opisze przebieg rekrutacji w moim przypadku: 1. Idzie sie do ochroniarza po identyfikator ("Visitor") - musicie okazac swoj dowod osobisty, potem do budynku, pietro wyzej na recepcje, podajecie nazwisko i czekacie. 2. Po kilkunastu minutach przychodzi osoba ktora zabiera was, z cala grupa (okolo 20 osob +/-) pietro wyzej do pokoju z telewizorem gdzie wyswietlane sa slajdy o firmie, pracy i mozliwosci rozwoju. Z tego co zapamietalem to przy pierwszym slajdzie pani prowadzaca chyba kilka razy mowila o tym, ze: "to nie jest korporacja" (jest) i ze nie jest to firma powiazana w zaden sposob z Zalando (pomimo wielkiego znaku "Zalando" na froncie budynku), ogolnie ze slajdow w skrocie wynikalo tyle: Karta multisport lub karta sport + kultura (50 zl doplaty), opieka medyczna medicover, lekcje angielskiego za darmo dla pracownikow (po godzinach) i jakies inne szkolenia, ktore nie byly wymienione. Sa tez benefity dla osob ktore maja np. male dziecko tj. nieco ponad 100zl na zlobki czy na inne rzeczy edukacyjne. Umowy o prace: 1. Na start: 3 miesieczny okres probny, 2. Po okresie probnym umowa na 6 albo 12 miesiecy (nie pamietam dokladnie) 3. A potem: na czas nieokreslony. Mozliwosci rozwoju: magazynier (1 stanowisko) --> mentor (20-50 osob pod soba), problem solver (wymagana znajomosc angielskiego), team leader (50-150 osob pod soba, wymagany angielski) i jakies inne ktorych nie pamietam. Ale radze sie nie nabierac, ze po tym jak zostaniecie mentorem to wasze zarobki podskocza z najnizszej krajowej do 5 tysiecy (w niemczech jedna kobieta dostala oferte 50 euro podwyzki za zostanie mentorem, w polsce mysle ze jest podobnie). Po prezentacji dostajecie do wypelnienia formularz: dane osobowe, wyksztalcenie, dwie poprzednie prace, znajomosc obslugi komputera, znajomosc angielskiego itd. Jak juz wypelnicie formularz to zostaniecie zaproszeni do pokoju na rozmowe (mowie "pokoj", ale nie ma do niego drzwi, wszyscy slysza i widza co mowicie, a jakby tego bylo malo to na rozmowie sa 3 osoby jednoczesnie [3 rekruterow i 3 kandydatow]). Na rozmowie nie prosza was nawet o CV, jedynie posluguja sie formularzem ktory wypelniliscie oraz o to gdzie pracowaliscie i czy nie macie jakichs schorzen/urazow itd. Jedyne pytanie jakie dostalem na rozmowie to "ile chcialbym zarabiac?"... prawie kazdy dostaje najnizsza krajowa albo ewentualnie 100-300zl wiecej w zaleznosci od doswiadczenia i kwalifikacji, ale nie liczcie na wiecej na start. Wiecej pytan nie mieli, praktycznie brak jakichkolwiek pytan osobistych, typowa masówka, widac ze chca zatrudnich tyle osob ile sie tylko da. Moim zdaniem mozna tam popracowac te 3 miesiace na okresie probnym, skorzystac ile sie da ze szkolen i lekcji angielskiego a potem szukac innej pracy (chyba, ze nie ma sie wyksztalcenia/ambicji na lepsza prace).

1. Schorzenia/urazy. 2. Ile chcialbys zarabiac? 3. Czy masz jakies doswiadczenie? 4. Wiecej nie pamieta, ale byly to pytania bardzo ogolne, ale czego sie spodziewac skoro nawet nie wymagaja CV na rozmowie (ani przed nia).

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Witam wszystkich pracujących w Zalando Olsztynek, przychodzę z pytaniem przedwczoraj złożyłem CV i czego mam się najbardziej obawiać w takiej firmie (będę pierwszy raz pracować w tak dużej firmie przy czym tam się robi jako magazynier przyjęty pierwszy raz? Jak wygląda wypłata dla świeżo przyjętego pracownika? Jak atmosfera czy są chamy itd? Proszę o odpowiedź z góry dziekuje

@Anonim

Przede wszystkim oczy w około głowy tu każdy na każdego jak nie to coś wymyśla . Napewno będziesz robił przez jakiś czas za kogoś a ten ktoś będzie zajęty wszystkim nie pracą. Po pewnym czasie przekonasz się że są równi i wrownuejsi kułka wzajemnej adoracji itp.

Nie rozumiem komentu, nabijasz się z @Pracownik? Twoim zdaniem nieprawdę napisał o pracowaniu za kogoś i o grupkach, które się tworzą na magazynie?

Kk
@Anonim

Mam pytanie czy w tej firmie przyjmują i jak to zrobić

Pytanko

Kiedy można odbierać karty podarunkowe ?

Hejho

To co trzy soboty w miesiącu i co 6 wolna? Czy jak to szło? A pracownicy to życia prywatnego, rodzin i obowiązków nie ma ja, wszystko za najniższą krajową. Hahaha

Zadowolony pracownik
@Hejho

A tam nie narzekaj ! Owocowe wtorki i czwartki a kto wie może jeszcze w soboty będą owocki ? Nie patrz na pieniądze, robota lekka nie jest źle. Ja tam lubię tu pracować. Fajnie że jesteś !

Pracownik śmiesznego Zalando
@Hejho

Ten kto układał ten grafik to chyba życia po za pracą nie mają że ludziom 5 sobót z rzędu każą robić. Cyrk żenada. Banda oszołomów to układała. (usunięte przez administratora) tyle w temacie

Xyz
@Pracownik śmiesznego Zalando

Ten , który układał grafik ma weekendy wolne:))). A robole do roboty!!!

Kaśka
@Pracownik śmiesznego Zalando

To faktycznie logistyczne jest to bardzo źle ułożone... Czy chociaż można liczyć na większą stawkę wynagrodzenia za pracę w weekend? Jak to wygląda? Napiszcie

Tak słabo że za nocki nie płacą więcej? I niedziela też chyba powinna być płacona jak setki. Tu tak nie jest? Nie ma w firmie związków zawodowych żeby zawalczyć o lepszą kasę dla pracowników?

Ej ta praca jest fajna

Ja na prawdę lubię TU pracować :) znam masę ludzi którzy mają swoje zdanie i nie dadzą omotać się osobom trzecim aleee są tez tacy którzy nie maja swojego zdania i idą za głosem kilku osób. Jak nie spróbujesz i nie poznasz bądź nie przekonasz się sam to nie ma o czym gadać bo łatwo jest oczernić firmę bądź zakład pracy słysząc takie a nie inne opinie . Są tu osoby które chcą współpracować i PRACOWAĆ. Nikt nie zabrania zmienić pracy

Fiege
@Ej ta praca jest fajna

Tak dla przypomnienia dla wszystkich pracujemy w firmie Fiege . Niektórzy cały czas mowia i utożsamiają się z Zalando . Wystarczy spojrzeć na umowę z kim ma się podpisana a następnie jak już jesteście ubrani w odzież robocza spójrzcie w lustro i zobaczcie logo jakiej firmy macie na koszulce :) niewiem jak tam się w Zalando pracuje ale w Fiege mi się podoba :)

Ktos

Czy zwroty mają zamknąć?

Yyy

PRACUŚ.... TWOJA WYPOWIEDŹ JEST TAK BEZNADZIEJNA JAK TA FIRMA... ZATRUDNIAJĄ LUDZI Z TZW. ULICY TO CZEGO MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ???, NIE SZANUJĄ LUDZI LOJALNYCH.... UCZCIWIE PRACUJĄCYCH... I TACY JUŻ TU NIE PRACUJĄ.. Albo została tylko garstka PROSTE... A CO do PANI Z RADIA BRAWO ZA ODWAGĘ..

Ktos

Nie wrzucaj wszystkich do jednego wiadra! To że ktoś kradnie nie znaczy że reszta też! I ja nie zamierzam być poniżana by osłaniać bieliznę bo "ktoś" chce coś przemycić!

Luzik@

Dlaczego nie? Lubisz swoją pracę i płacę taką jak teraz? Nie chcesz zmian? Wolisz stać biernie i narzekać!!!!

Abc
@Luzik@

Tak lubię i kasa tez nie jest najgorsza. Wolę pracować i mieć za co żyć a nie bawić się w związki

Martysia
@Abc

Kasa jest nie najgorsza? To chętnie się dowiem jak tu teraz płacą. Poza tym czy jest sama podstawa czy premie też dają za dobrą robotę?

Józek@
@Martysia

Jeśli pracujesz pierwszy rok ,to postawa 3600+15% premia ,brutto.Oczywiście,jeśli do końca miesiąca uda ci się jej nie stracić;). Netto ok. 3400. Od nowego roku będzie powyżka ,aż 700zł brutto. I będziemy zarabiać o 50zł więcej od najniższej krajowej. To taka właśnie nie najgorsza kasa!!!:):):) Najważniejsza rzecz. Grafik na grudzień i styczeń , po 4 soboty pracujące!!!

Zalandowiec

Ta pani ma przynajmniej prawdziwe ,,jaja" a nie jak nie którzy nic nie robią aby sobie poprawic sobie warunki pracy Dość wyzysku w Polsce dla Niemców Trzymamy kciuki za wygraną

Karol

Skoro wszędzie tak jest to normalne . Gratuluję wypowiedzenia ha ha ha ciekawe jak szybko wrócisz he he . "Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" bardzo mądre powiedzenie i takie prawdziwe. Pozdrawiam wszystkich tych znających ciężką pracę, którym w Fiege nie jest źle a tym co najwięcej narzekają życzę naprawdę ciężkiej pracy po 10 godzin dziennie od piątku do soboty w każdym tygodniu przez cały miesiąc a jeszcze jak przyjdzie 10 usłyszą ze wyplata będzie opóźniona bo prywaciarz kasy nie ma bo musiał se furę za bańkę kupić

JestemTu

Nie będę się wypowiadała na temat liderów z którymi nie mam do czynienia, jednak wypowiem się na temat tej która nie ma do roboty nic poza lazeniem z laptopem w rękach i obserwowania spode łba... Myślę, że każdy doskonale wie o kogo chodzi ale jak się ma plecy to się robi co się chce a wszyscy oko na to przymkną. Układy, układziki, szacunek o którym tak bębnią ma się nijak w rezultacie... Jedyne dobre co tam jest na tym dziale to mentorki i to też tylko 2 które się nadają na to stanowisko. Anna M, Basia J.Pozdrawiam Was serdecznie, świetna robotę tam robicie, ktoś was może w końcu doceni :)

Joanna bronowicka

Napisze tak…jestem pracownikiem firmy niestety już niedługo..napisałam wypowiedzenie..hmmm..nie zgadniecie czemu??pewnie każdy myśli o kurde jak tam złe traktują ?!ups..a jednak nie!!!napisalam wypowiedzenie bo męczą mnie dojazdy!!!ale w żadnej firmie nie poznałam tak wspaniałych ludzi!!począwszy od pracowników -przechodząc na mentorów i kończywszy na liderach!!mentorki każda z was mnie czegoś nauczyła!!agatka ty znosiłaś moje głupie pytania przez 10 dni!dziewczyny ze zwrotów byłyście moim wsparciem i pomocna dłonią w podejmowaniu decyzji!!!liderzy !!! Jesteście super -z Moniką S.mialam największy kontakt -bo była moja!!!hah odpowiednia osoba na swoim miejscu -walczy o ludzi -stara się żeby dla nowego pracownika jakim byłam ja !fundowac jak najmniej stresu!!!dziekuje wam ze was poznałam wszystkich -jesteście wspaniali i kochani !nie słuchajcie hejtu !!bo to piszą ludzie którzy sami powinni spojrzeć na siebie w lustro! Podpisałam się bo w chowanego grałam w wieku 12 lat !!moze najwyższy czas by liderzy właśnie pograli ‚ raz dwa trzy babajaga patrzy’ bo niektórzy zamiast pracować ślizgają sie z miesiąca na miesiąc!kocham wasz wszystkich!i już mi smutno ze niedługo mnie tam nie będzie!

@Joanna bronowicka

A no i zapomniałam dodać ze jestem do 14 i opinia jest obiektywna gdyż większości tych ludzi pewnie nie spotkam !wiec nie zależy mi na tym żeby ktoś mnie lubił!!! Zycze wam jak najmniej toksycznych ludzi wkoło,twórzcie dalej zgraną ekipę !zwroty górą zmianaB!!!

Joanna bronowick

No hej!!podobno w firmie można polecać ludzi do pracy !!ale szanuje twoja opinie!jednak ze twój nick niemiła’’świadczy o tym ze poprostu nie kochasz ludzi!ja odwrotnie ! To ze ktoś poleca kogoś to nie przestępstwo!siostra podobno ma takie wtyki ze załatwiła mi najgorszego lidera według niektórych komentarzy u góry!w firmie pracują razem nawet całe rodziny!mozesz polecić kogokolwiek od siebie!i załatwić komuś tzw.wtyki-wolna Ameryka!!!to ze się nie podpisujesz świadczy o tym ze sama masz coś za skórą..byłam o jestem teraz na packu ! Tam tez spotkałam super ludzi i uśmiechniętych liderów !a hejt wylewany na kogokolwiek nie powinien mieć miejsca!!ale cóż takie czasy..kiedyś mówiono sobie w twarz prosto !!!ale internet umożliwił hejtowanie ludziom sfrustrowanym !!mysl co chcesz !!jak mam takie układy to czemu odchodzę !!(usunięte przez administratora)

@Joanna bronowick

Jeszcze dodam tylko tyle ze mimo wszystkiego co tu czytam dalej mam wiarę w ludzi!!i dalej kocham was wszystkich!!nawet ciebie niemiła !!moja babcia mowila zło zwalczaj dobrem a agresje miłością!zycze ci naprawdę ze będziesz kiedyś szczęśliwa i ze znajdziesz prace z której będziesz w pełni zadowolona ..ja odeszłam mimo ze miałam wtyki -to tobie będzie łatwiej bez wtyków!!peace Love and rock and roll !tym przez 38 lat się kieruje -przekladam swoje dobro nad dobro innych !i gdyby każdy tak robił to swiat byłby dużo lepszy !!naprawde nie zycze ci zle ..a wręcz przeciwnie !wiem ze w innych okolicznościach byś mnie napewno polubiła!

Joanna bronowicka

Myśle ze dogadalabym się z każdym liderem !jesli z góry wychodzi się z założenia ze każdy jest zły no to nikt z nas nic nie osiągnie!mi w tej firmie wiele rzeczy się nie podoba ale napewno nie praca liderów !!przy liderze ł. mogłabym stać bo zaraza stoickim spokojem i sympatycznym wyrazem twarzy !! Liderka W.jak przychodzi z błędem do mnie -a mimo wtyków miałam je -człowiek się nawet nie stresuje bo robi to w miły i kulturalny sposób .liderka K.zaraża charyzmą i motywuje do pracy.liderka A. Wiem ze jest nowa ale jeszcze rozwinie skrzydła .Liderka K.która nosi komputer-No sory ktoś go nosić musi -to niełatwe zawsze lepiej mieć wolne ręce .a o liderce M.już znasz moje zdanie No je wyraziłam!milosc górą

Bania

Szanujmy się? Mówisz o szacunku i na forum obrażasz z imienia lidera działu? To albo masz nie po kolei w głowie albo schizofrenie bo inaczej tego ie wytłumaczyć nie da. No ale w końcu nie będzie trzeba słuchać twojego rechotu wieśniackiego i plot na każdego, niestworzone historie to Ty wymyślasz. Monika S to jedna z najlepszych liderek, gdy jej nie ma człowiekowi jakby czegoś brak, jak jest, szybciej płynie czas.

Radca

Zanim cokolwiek Pani Pyskata napisze, to niech czasem się nad swoimi monologami pochyli i przeanalizuje czy warto. Pod wieloma względami.. To tak na przyszłość. A tak poza tym to proszę się zapoznać: Art. 212. [Zniesławienie] - Kodeks Karny § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. (...) Pozdrawiam serdecznie :)

:vv
@Radca

Radca myślisz że pyskata to zrozumie ma co do tego wątpliwości że tu większość będzie miała zrozumieniem pewnych paragrofuf

Armata człowiek

Jak kiedyś będę zakładał farmę trolli to pierwsza dostaniesz propozycję pracy ode mnie. Co do kasy się dogadamy.

Joanna bronowicka

Na firmę to ja sobie mogę narzekać ile tylko chce !ale nie obrażam ludzi w niej pracujących i zaznaczam ze ciebie tez nie obraziłam -mnie w tej firmie się krzywda nie stała !a imprezę jak będę Chciała to sama zorganizuje !mozesz wpaść!

Obca

@ Pyskata , akurat Asię zaprosimy Nawet jak nie będzie już z nami

Business relationship
@Obca

Taka specyfika pracy.

Zouza

Kup sobie słownik kobieto, innych obrażasz a sama pośmiewisko z siebie robisz. I jeszcze innym zarzucasz brak myślenia, odrobina samokrytyki by Ci się przydała, bo słoma z twoich butów aż faluje na wietrze.

Tak dla przypomnienia

Wolność słowa kończy się tam, gdzie zaczyna się zniesławienie. Bo to co tutaj wypisujesz jest karalne.

Maks

Obroże może nie ale karty elektroniczne do odbijania się i mierzenia czasu pracy mogą być czy może już są? Tu aż tak się rozlicza ludzi co do minuty z czasu spędzonego w firmie? Nie można wcześniej wyjść jak ktoś ma coś do załatwienia?

Łuki

To macie tam nawet lekarza na miejscu czy nazywasz tak kogoś z pracowników? :D A tak na serio, aż tak mocno jesteście rozliczani z czasu pracy? Nie ma opcji, żeby np. jednego dnia wyjść godzinę wcześniej, a następnego zostać godzinę dłużej, nie da się tak dogadać? Możesz przy okazji dać znać w jakim systemie pracujecie - od której do której i ile jest zmian?

Magazynier

Biuro zeby coś załatwić to musi urlop brać bo pracują tylko na jedną zmianę, a my mając na popołudnie możemy dużo spraw załatwić

Najniższa krajowa włączajac lipiec będzie musiała wynosić 4300 zł. Więc stawka wzrośnie o 19,5 % ( 3600 + 19,5 %= 4302 ) . Wszystkie benefity i soboty nie mogą się w to włączać bo będzie to ewidentne złamanie prawa pracy. Dodatek za soboty , karty podarunkowe , premie to jest inna bajka. 1.01.2024 wszystkie stanowiska muszą dostać aneks do umowy z podwyżką conajmniej 19,5 % . Obawiam sie,że punktem gdzie będą kombinowali będzie premia uznaniowa , teraz jest 15 % około ( kiedyś nawet do 30 % ) . Coś czuję,że tutaj będzie kombinatorstwo i zmiana zasad premiowania ( tutaj wiadomo oleją Nas ciepłym .... jak tam zrobią ) . Już i tak stracili bardzo duże zaufanie u ludzi, wiec jak jeszcze tutaj pójdzie wałek to wiadomo co sie stanie .

Picker

Moja koleżanka nie miała żadnych pleców,jestem magazynierem- ja jej poleciłam zalando i po niecałym roku awansowała. Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka

Porażka!!!

Nowy grafik, zapomnij o wolnym weekendzie!!! Teraz możesz dostać kolejną stówkę za sobotę;(. Tylko przykro,że tego zadowolenia nie widać u pracowników magazynu.

Kiedy ten czas musiałaś odpracować ? :) Szczegółowo napisz bo na tą chwilę nie mogę zrozumieć kiedy musiałam odpracować :)

Abc

O jakim odpracowaniu piszecie w każdym zakładzie pracy musisz wyrobić 168/172 godzin więc musi się zgadzać

@Abc

Niektórzy ludzie po prostu mają już taki charakter,że musza narzekać :) Firma zorganizowała piknik , zapewniła wolne dla każdego żeby firma w tym dniu nie pracowała a ludziom i tak żle :) Gdyby nie zorganizowali to by narzekali ,że firma niczego nie organizuje :) Czas pracy każdego pracownika jak najbardziej się zgadza , piknik był dobrze zorganizowany tylko niestety ludzie zawiedli i to Oni teraz piszą głupoty :) Ci co byli na pewno nie żałują i reszcie żąl (usunięte przez administratora) ściska,że nie byli i teraz szukają jakiś aferek :)

Kolator

Nieprawda, pracowałem kiedyś w Obi i tam było to samo, tzn. półgodzinna przerwa, ale dziennie pracowało się też 8 godzin i 15 minut. Czyli takie praktyki stosowane są nie tylko w Zalando.

Staś

Nie możesz zgłosić tego do kierownika jak czujesz że jesteś poszkodowana. Czy takie nierówne traktowanie jest na porządku dziennym i nikt nie próbuje niczego z tym zrobić, co?

Incognito
@Staś

Takie zachowania są na porządku dziennym

Świadomy pracownik

Drogie kierownictwo( @Pracodawca )obserwując sytuacje w firmie nie mogę uwierzyć jak bardzo jesteśmy wyzyskiwani. 1. Odbiory za soboty które nie są zgodne z prawem . Zgodnie z art. 1513 K.p. pracownikowi, który ze względu na okoliczności przewidziane w art. 151 § 1 wykonywał pracę w dniu wolnym od pracy wynikającym z rozkładu czasu pracy w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy, przysługuje w zamian inny dzień wolny od pracy udzielony pracownikowi do końca okresu rozliczeniowego, w terminie z nim uzgodnionym na jego wniosek w wymiarze 1:1, a bez jego wniosku w wymiarze 1:1,5 za każdą przepracowaną godzinę. 2 . Czas pracy i opuszczanie hali równo z gongiem Zgadnie z art.128 K.p. Czas pracy jest czasem w którym pracownik jest do dyspozycji pracodawcy w zakładzie lub w innym wyznaczonym przez niego miejscu a nie w czasie faktycznego wypełniania obowiązków. Zgodnie ze stanowiskiem PIP, czas potrzebny pracownikowi na przebranie się w odzież roboczą, a po zakończeniu pracy na wzięcie kąpieli i ubranie własnej odzieży, jest zaliczany do czasu pracy. Pracodawca nie powinien zatem uzależniać momentu, od którego liczy czas pracy pracowników od chwili pojawienia się na stanowisku pracy. Pracodawca może natomiast w obowiązującym w zakładzie regulaminie pracy wprowadzić zapis, zgodnie z którym czas pracy pracowników liczy się od konkretnej godziny i kończy po upływie określonej liczby godzin. Do okresu tego pracodawca powinien jednak wliczyć czas potrzebny pracownikom na przebranie się i przygotowanie stanowiska pracy. Ktoś może to wytłumaczyć ? No nie sądzę . Dlatego zachęcam wszystkich pracowników do odwiedzenia strony Państwowej Inspekcji Pracy i sporządzenie odpowiedniej skargi ponieważ coś takiego nie powinno mieć .JEST NAS DUŻO I RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ !!!!!!!!!

Barbara

Ojej...no to bardzo nie za ciekawa jest atmosfera :( a czy ktoś próbował to zgłaszać wyżej, ze takie praktyki inwigilacyjne są stosowane? Sprawdzanie czy pracownik czego nie wniósł/wyniósł w odzieży jest już troszkę dla mnie naruszeniem dobra człowieka...nie było żadnych ankiet z satysfakcji pracowników, aby nakreślić ten problem w firmie? A co do tych premii, to tylko są świąteczne, nie ma premii uznaniowych albo kwartalnych za wyniki pracy?

Pracowita

Czy to prawda o tych podwyżkach mają być?

Zostaw merytoryczną opinię o Fiege E-Com North Sp. z o.o. Ameryka - Olsztynek

• Jak się pracuje w Fiege E-Com North Sp. z o.o. Ameryka?

Zobacz opinie na temat firmy Fiege E-Com North Sp. z o.o. Ameryka tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 670.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fiege E-Com North Sp. z o.o. Ameryka?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 594, z czego 84 to opinie pozytywne, 282 to opinie negatywne, a 228 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Fiege E-Com North Sp. z o.o. Ameryka?

Kandydaci do pracy w Fiege E-Com North Sp. z o.o. Ameryka napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.