Opinie o BDM Architekci Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy BDM Architekci Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie BDM Architekci Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - usługi projektowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BDM Architekci Sp. z o.o. w Warszawa

Renata

wiadomo jak obecnie wygląda sytuacja z nadgodzinami tutaj? pytam, bo ktoś kiedyś pisał, że za nie nie płacą, dalej tak jest? często występują?

@Kinia

Nadgodziny są bezpłatne. Odbierasz je później ale musisz dostać zgodę na ich odbiór. Jest dużo pracy i terminów więc ciężko jest je odebrać.

Kazio Nowy wpis

Niedawno szukali kogoś na stanowisko architekta a tu czytam że były zwolnienia. To warto myśleć tu o pracy jak taka sytuacja? Chciałem spróbować swoich sil i przy okazji uczyć się od bardziej doświadczonych pracowników. Ale jak została połowa biura to nieciekawie. Chodzi o oszczędności i stąd te redukcje?

Były

Drugi rok z rzędu w okresie styczeń/luty pracownia zwolniła kilku pracowników z powodu braku tematów. Atmosfera w biurze taka, że można ciąć nożem. Nowa lokalizacja biura przestronna, niestety świeci pustkami. Nie ma już 70-osobowego zespołu, została niecała połowa. Młody zespół z coraz mniejszą ilością doświadczonych architektów.

@Były

Piszesz, że zwalniali z powodu braku tematów. Czym się więc kierowali, jaki był klucz zwolnień? Na pewno faktem pozostaje, że nie widać aktualnych ogłoszeń. Jest tylko to, co podali na swej stronie. Gdzie dają do zrozumienia, jakoby zależało im szczególnie na osobach doświadczenych w projektowaniu budynków mieszkalnych, oraz z dobrą znajomością Archicada. Pytanie na ile opis zgadza się z rzeczywistością i jest aktualny?

Były Nowy wpis

@DS Kluczem zwolnień były kończące się tematy (wydawanie projektów wykonawczych czy budowlanych plus brak nowym zleceń) Młode, świeżo zatrudnione osoby z mniejszym doświadczeniem nie miały przedłużanej umowy, bo nie było miejsc w innych zespołach projektowych. W przypadku zakończenia i wydania etapu dokumentacji, zwalniane było część osób z danego zespołu wraz z prowadzącymi. Praca w biurze odbywa się na Archicadzie. Pracownia ma świetny zespół BIM managerek, od których można się wiele nauczyć.

Też były Nowy wpis
@Były

Potwierdzam, BIM managerki w pracowni są świetne. Mam wrażenie, że tylko dzięki ich chęci działania i organizacji wykraczającej daleko poza BIM (nie ujmując tutaj profesjonalizmowi jeszcze kilku innych osób) ta pracownia jeszcze się trzyma. Natomiast panowie z zarządu hmm. Fajnie by było gdyby mieli chociaż elementarne poczucie wstydu. Pierwsza osoba z zimowej fali dowiedziała się o zwolnieniu w dniu firmowej wigilii. Pozostałe zostały poinformowane na zasadzie "no słuchaj niestety, przykro nam. Elo." I zaraz potem każdy z panów sobie wyjechał na 2 tygodnie na zagraniczne ferie.

BDM Architekci Sp. z o.o. prowadzi aktualnie rekrutację na stanowisko architekt. Jesteś osobą, która odpowiedziała na ofertę? Napisz, co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej. Przekazane przez Ciebie informacje mogą okazać się cenną wskazówką dla użytkowników rozważających pracę w firmie.

Renata

@Renata

Jeśli prowadzący zgłosi potrzebę nadgodzin wtedy są płatne. W innym wypadku sobie je odbierasz. Niemniej z mojego doświadczenia nadgodziny zdarzają się sporadycznie.

Edyta

To ile miesięcznie nadgodzin może się zdarzyć? W ogóle poza płatnymi nadgodzinami macie jakieś bonusy? Premie jakieś na przykład albo benefity pozapłacowe?

xxx
@Edyta

Zazwyczaj zero, czasami kilka. Premii nie ma, benefitów też właściwie nie, poza kartą na basen

Kinia
@xxx

Nie robią problemów żeby potem te kilka godzin sobie odebrać? Ile tak na prawdę można tutaj zarobić skoro piszesz że nie ma benefitów ani premii? Dobrze.choxiaz płacą?

@Kinia

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie BDM Architekci Sp. z o.o.? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
Gal

Na rozmowach rekrutacyjnych byłem 2 razy w odstępie 2 lat. 1 raz - zaproponowano stawkę niższą niż miałem w dotychczasowym biurze. 2 raz - stawka zaproponowana była niższa od tej co już mam o 2 tysiące zł! Jeżeli doświadczonego architekta tak się wynagradza to ów architekt nie ma tam czego szukać. Jak dla mnie to mogą nawet 100 studentów zatrudnić za (usunięte przez administratora). Sytuacja finansowa firmy widać nie pozwala zatrudniać doświadczonych, uprawnionych osób za ponad średnią krajową. Ot, mentalność (usunięte przez administratora)

Julka
@Gal

To ile Ci chcieli dać, bo nawet nie mogę sobie wyobrazić tej kwoty? Jak przebiega rozmowa kwalifikacyjna, trzeba zrobić jakieś zadanie albo case? Czy firma zawsze daje odpowiedź o wyniku rekrutacji? Ile trzeba czekać za jakimś odzewem?

@Gal

To nie jest pracownia zatrudniająca doświadczonych architektów z uprawnieniami. Pracownia zatrudnia studentów i osoby z małym doświadczeniem. Tak jest od wielu lat.

Jakie są formy zatrudnienia? Umowa o pracę?

ono

Pracownia w nowej lokalizacji, miejsca dużo, ludzi też. Jednak jeśli liczysz w tym 70-cio osobowym zespole na doświadczenie to policzysz je na palcach jednej ręki. Raczej młodzieżowo i na luzie. Warunki bardzo dobre, tzn herbata, kawa, nawet kostkarka. Komputery całkiem OK, praca na archicadzie. Płaca jak dla studentki czy studenta, na start dobra, jeśli mama wysyła słoiki. Zaletą jest mała odpowiedzialność i kontakt z dużymi inwestycjami (ryzykuje tu raczej tylko inwestor). Duże roszady zespołowe, chaos organizacyjny i słaby kontakt z zarządem. Warto doświadczyć tak dużej pracowni która nie jest standardem na warszawskim rynku, jednak na naukę od doświadczonych osób w zespole nie ma co liczyć.

Szymon

Mam szybkie pytanko do pracowników BDM. Czy zdarzają się nadgodziny i jeśli tak, to od czego są uzależnione? Dużo ich jest? Czy istnieje możliwość pracy na pół etatu jako praca dodatkowa? Wie ktoś i mógłby dać znać?

nadgodziny
@Szymon

Zdarzają się. Nie wyrabiasz się z robota to zostajesz. Dodam, że nadgodziny są bezpłatne.

@Szymon

na pół etatu raczej nie; nadgodziny rzadko, chyba ze się ktoś nie wyrabia, jak z innego powodu to płatne lub do odebrania

@nadgodziny

Co znaczy że się nie wyrabiasz. Zakres pracy może być nie proporcjonalny do zakładanych ram czasowych oraz mocy przerobowej np. 1 osoby. Czy zadania są wykonalne w zakładanych terminach?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w BDM Architekci Sp. z o.o.?

TK
@Marta

To akurat jedna z największych zalet pracy w tej firmie. Bardzo dobra atmosfera.

WW
@TK

Atmosfera jak w korporacji.

KH
@WW

Czyli wszystko zależy od zespołu.

DM
@TK

Zależy od zespołu i humoru szefostwa.

Halina
@DM

A ilu pracowników liczy zespół, z którym się współpracuje w firmie BDM Architekci? Czy osoba dopiero co zatrudniona w firmie może liczyć na pomoc współpracowników jeśli chodzi o obowiązki w firmie na początku? Tak w razie wątpliwości :)

Jurek

To firma na stałe czy dodatkowa praca ?

opinia

Pracujesz w firmie BDM Architekci Sp. z o.o.? Chcesz coś w niej zmienić? Zachęcamy do dodania komentarzy.

LUI

Dobra pracownia, aspirująca do warszawskiej czołówki. Ładne projekty. Biuro dobrze zaopatrzone, latem bardzo gorąco. Mocny, młody zespół z wyjątkowo jasnymi punktami. Bardzo pozytywna energia. Jednak jeżeli ktoś chce być traktowany przez szefów po partnersku, to będzie rozczarowany. Nie kojarzą imion, nie wiedzą przy jakim projekcie pracujesz, twoje zdanie się nie liczy.

Krzysztof

Niestety nawet dobre firmy nie potrafią zadowolić wszystkich. Tylko nie rozumiem po co narzekać kiedy można zmienić pracę?

ww

dziwię się, że są ludzie, którzy chcą pracować w takiej atmosferze, niestety współpraca z zarządem to gehenna

XXX

STOP. Jeżeli macie jakieś uwagi do idźcie do Zarządu a nie wylewajcie żale na anonimowym forum. Skąd tu tyle komentarzy? Na stronach innych pracowni cisza.

YYY
@XXX

Nie rozumiesz Zarząd nie słucha uwag.

były architekt BDM
@XXX

O to to - te komentarze pisane jak na wyścigach wyglądają jak wylew frustracji jednej osoby, w dodatku podszywającej się inicjałami pod byłych pracowników. Przez to formuła oceniania pracodawcy traci wiarygodność.

zgoda
@były architekt BDM

tak jak piszesz, uważam, że większość komentarzy pochodzi od 2-3 zwolnionych pracownikow

on/ona BDM
@zgoda

Halo halko ja jeszcze tu pracuję i wyraziłem/am swoją opinię i nie jestem osamotniony/a. Jest kilka osób niezadowolonych. To lepsze miejsce na dyskusje od plotkowania w kuchni.

obecny pracownik
@on/ona BDM

to może spróbuj coś zmienić jak nie jesteś zadowolony? tak postępują dojrzali ludzie.

elo

Pytanie do pracownikow: warto się zatrudnić w tej firmie? Jakie plusy/minusy?

Ola
@elo

Pracownia idealna dla osób bez doświadczenia i wysokich wymagań finansowych. Woda i kawa gratis ;D

doola
@Ola

@Ola pracujesz tam? Łatwo się wspinać po drabince?

czywarto
@elo

Warto, ale teraz nikogo nie rekrutują. Poczekaj na lepszy moment.

KB
@czywarto

Teraz obniżają pracownikom pensje.

KH

To standard. Rzadko która kobieta się do tego nadaje.

DD

Kryzys obnażył wszystkie wady tej pracowni.

OZ
@DD

Nie wiem jak wszyscy ale ja nie wierzę w kolejne obietnice że będzie dobrze!

MM
@OZ

Spokojnie. Wszystko wraca do normy. Według mnie pracownia, która stawia na rozwój pracowników.

MM
@DD

O jakie wady Ci chodzi?

GK
@MM

Pensje lecą w dół.

Joanna

Komunikacja z „zarządem”, jak każą siebie nazywać, to męki Tantala. Na minus zatrudnianie ludzi o konkretnej prezencji. Na plus nowoczesne zaopatrzenie biura, dużo młodych, zdolnych ludzi. Niestety zgadzam się z osobami poniżej, że zarządzanie do poprawy.

doanna
@Joanna

zatrudnianie ludzi o konkretnej prezencji, nie rozumiem?

dojoanna
@doanna

musisz myś ładna/ładny i dobrze ubrany

@dojoanna

Pierwsze słyszę! Są bardzo różni ludzie, jak w każdym miejscu pracy.

DD

Zarząd często zaprasza do siebie na rozmowy celem wyjaśnienia i rozwiązania różnego rodzaju problemów organizacyjnych. Niestety nic z tych rozmów nie wynika. Organizacja i przestrzeganie zasad nie jest mocną stroną BDMA.

Dawid

Przykro patrzeć jak regularnie usuwane są nieprzychylne opinie.Cenzura.

Zostaw merytoryczną opinię o BDM Architekci Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w BDM Architekci Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy BDM Architekci Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BDM Architekci Sp. z o.o.?

BDM Architekci Sp. z o.o.
3.1/5 Na podstawie 49 ocen.
  • Racławicka 10
    02-601 Warszawa

BDM Architekci Sp. z o.o.