Opinie o B3 Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie B3 Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w B3 Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wyposażenie domu - pozostała działalnoość

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o B3 Sp. z o.o. w Kraków

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w B3 Sp. z o.o.?

Mario69

Lipiec 2023, 4.000 brutto.

@Mario69

A czy ktoś wie jak się to zmieni od nowego roku? Jak podwyższą minimalną.

Ja wiem Nowy wpis

Nie zmieni się oczywiście, zwolnią paru albo nawet parunadtu ludzi, żeby dyrektorki dostawały nadal swoje i więcej, a reszcie będą stulać, że firma poczynią ciągle duże inwestycje i o jakichkolwiek podwyżkach nie ma mowy...ehhh. kindersztuby ziro

@Ja wiem

Minimalna brutto wynosi teraz 4242 zł, więc jak się nie zmieni? Może warto brać odpowiedzialność za swoje słowa, ludzie czytają i może podejmują jakieś decyzje życiowe w oparciu o takie opinie. Ktoś napisze, ile teraz wypłata wynosi w sensie podstawy?

Mario69

Kolejna firma, mająca wysokie mniemanie o sobie, właściwie szefowie, a tak naprawdę brak profesjonalizmu. Ale po kolei. Odpowiedziałem na ogłoszenie na stanowisko sprzedażowe, spotkanie w miłej atmosferze, dużo o firmie, o organizacji, wartościach itp. Poznanie dwóch szefów, właścicieli, na koniec informacja, że to początek rekrutacji, damy znać co dalej. Realia. Mamy 08.09, zero odzewu, jakiejkolwiek informacji zwrotnej. W sumie nic nowego, może poza tym, że szefowie to nie jakieś młode rekruterki z pokolenia XYZ, tylko stare chłopy, co najmniej +40, jak nie +50, prowadzący biznes o zasięgu ogólnopolskim od wielu lat i wydawało mi się, że od kogo, ale od nich, można oczekiwać profesjonalizmu. Kolejne brutalne zderzenie z szarą rzeczywistością polskich Januszów biznesu. Tak na marginesie, nasuwa mi się taka konstatacja. Moja świętej pamięci Babcia, prosta, ale mądrą kobieta, często mi powtarzała, że jak kindersztuby nie wyniesiesz z domu, to się już później nie nauczysz. I to się bardzo często sprawdza w obecnych czasach, dramatycznie często w obszarze rekrutacji. To jest po prostu brak szacunku, co najmniej. Albo jestem kulturalny, albo nie, nie ma czegoś takiego, że prywatnie są inne standardy, a firmowo inne. Kolokwialnie, nie można być trochę w ciąży. Oczywiście moja kandydatura mogła im nie przypaść do gustu, ale pewne zasady obowiązują. Dalszych „sukcesów” w obszarze rekrutacji. PS. Znajomi się pukają w głowę, że mi się chce takie tematy poruszać, ale cholera mnie bierze na takie traktowanie poważnych ludzi. A zwróć im uwagę, to wielkie halo i oburzenie, że jak się śmie.

Frania
@Mario69

A w jakim czasie mieli Ci dać odpowiedź, mieli się odezwać nawet gdyby wynik był negatywny? Tak w ogóle to ile etapów jest podczas rekrutacji na stanowisko sprzedażowe?

@Frania

W rekrutacjach jest z tym bardzo różnie. Niektórzy podają konkretny termin, a inni odezwiemy się. Z doświadczenia swojego i innych osób wiem, że w 95%, na wstępnym etapie i tak tego nie robią. I tak było w tym przypadku, padło sakramentalne "odezwiemy się" i nic, a od spotkania minęło już ponad 1,5 miesiąca, więc wiadomo jaki jest efekt. Generalnie w rekrutacjach z roku, na rok, jest coraz większy gnój, coraz większe olewanie kandydatów. Ale żeby nie było tak pięknie, w drugą stronę jest podobnie, sam prowadziłem rekrutacje, to wiem jak to wygląda z obu stron. Reasumując. Jakość ludzi uczestniczących w rekrutacjach po obu stronach, jest coraz niższa. Patrząc na naszą codzienność i na nas jako społeczeństwo, trudno oczekiwać czegoś innego. Ja jednak staram się walczyć z takimi rzeczami. Nie robi się z gęby cholewy, a jak się robi, to się nie dziw, że ktoś to wypomina. Może za którymś razem się nauczy.

@Frania

Co do etapów rekrutacji, na to samo stanowisko, to też jest różnie, w zależności od firmy. W tym wypadku, nie wiem, "przeszedłem" przez dwa, a biorąc pod uwagę wielkość firmy i sposób przeprowadzenia rozmowy, nie więcej niż 3-4, wliczając przejście selekcji ogłoszeniowej. Pytanie tylko czy warto startować do takiej firmy, która już na wejściu, nie ma szacunku do potencjalnego pracownika.

@Mario69

Cześć :) Nie no, masz rację, szczególnie w dzisiejszych czasach - brak feedbacku to trochę brak kultury i szacunku do potencjalnego kandydata. Rozumiem, że firma już się nie odezwała? Na jakie stanowisko/do jakiego działu aplikowałeś, jeśli mogę wiedzieć? Ja chcę spróbować, ale boję się, że ze mną może być podobnie, a nie mam możliwości czekać z założonymi rękami bo może firma się odezwie. Czy warunki chociaż proponują dobre? O stawkach coś był temat poruszany? Są rynkowe/konkurencyjne?

Mario69

Generalnie, to 90% firm nie daje feedbacku, więc nie odbiegają od standardu, tylko po co te opowieści dziwnej treści, jacy to oni nie są zajefajni, zorganizowani, fajni i w ogóle, jak generalnie brak im kindersztuby, no ale, jak mawiała moja Babcia, jak nie wyniosłeś kindersztuby z domu, to się jej później już nie nauczysz. Jeszcze gdyby to byli jacyś młodzi, gniewni, to bym może i zrozumiał, ale to są faceci w sile wieku, od wielu lat w biznesie, więc powinni mieć standardy. Przeczytaj sobie cały wątek, kasa to było w wakacje 2023, 4tyś brutto. O ile dobrze pamiętam, to był przedstawiciel albo KAM, i jeszcze wymagania stricte handlowe i doświadczenie. Na Uberze na rękę, miesięcznie, można więcej zarobić i wcale się nie przepracować.

Jak w B3 Sp. z o.o. wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Gabriela

Wiele osób pisało, że kilka lat temu zarobki były niskie. Na jakim poziomie są one obecnie? Fajnie jakby ktoś podał konkretną kwotę bo zależy mi na konkretach

Don
@Gabriela

Teraz są one nadal na niskim poziomie, no chyba, że należysz do grona tzw swoich, im a jak że się płaci i premiuje pod sufit! Reszta wyrobników z ogłoszeń czuje ewidentną dyskryminację w tej kwestii. Bardzo źle pracuję sie w firmie gdzie tak ostentacyjnie pokazują, że są równi i bardzo równiejsi a zarząd uważa, że nikt się nie orientuje i nic nie widzi. Poza wszystkim ludzie tu się lubią prawie wszyscy...konkretną kwotą to od prawie trzech do ale dla wybranych tylko...

Zośka
@Don

Bo to prawda i jeszcze to udowadnianie, że szarak robi tak samo coś dobrego dla firmy, jak ten swój o ile oczywiście nie więcej ehh dobrze, że prawie wszyscy ludzie tam fajni chociaż

@Gabriela

I nic się w tej materii nie zmieniło. Na start (lipiec 2023), kilka stówek powyżej płacy minimalnej, czyli jakieś 3000 na rękę. Po okresie próbnym, bliżej nie sprecyzowany system premiowy. Dla osoby z doświadczeniem w sprzedaży, biuro, teren, najlepiej drobnego AGD. Z tego co się orientuję, to taką kasę można zarobić na Uberze, nie przemęczając się, pracując 3x w tygodniu, po 10h.

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie B3 Sp. z o.o.? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Krzysiek

Jak tu jest z rozwojem dla pracowników? Ktoś pytał o możliwość awansu. Zdarzają się takie wewnętrzne jak ktoś jest ambitny i się wyróżnia? Wysyłają na szkolenia jak stanowsko tego wymaga?

Anka

Pewnie trzeba dać dużo od siebie żeby dobrze zarabiać!

Nicky
@Anka

Anno a co z tymi, ktorzy daja z siebie więcej niz ty, a ich zarobki to caly czas smiech i to takich jak ty zarabajacych? Czyli sa tam u was bArdzo sprawiedliwie traktowani tak? Ciekawe czy tez nie ma w waszej firmie mozliwosci awansu, a może tez maja je tylko ci z polecenia? Pytam bo nie wiem czy skladac cvke bo sa jakies ogloszenia. Chciałbym nie tarfic do firmy, gdzie nieswoi to gorszy sort pracowników i lepiej wiedzieć za wczasu..

Chętny do pracy

Zastanawiam się czy firma dobrze funkcjonuje? Jak się pracuje?

Tyci
@Chętny do pracy

Pracuję się dobrze, w miarę fajni ludzie chociaż jak wszędzie każdy miewa gorszy dzień, a wiadomo też, że z kierownikami się nie dyskutuje...a może wręcz przeciwnie, bo głos maluczkich też powinien być słuchamy , a nie tylko menadżerski.

Urszula
@Tyci

Dziękuje za opinie. Możesz powiedzieć nam coś więcej na temat atmosfery w tym miejscu pracy? Czy oceniasz ją jako atmosferę wzajemnej współpracy? Można liczyć na innych pracowników lub kierownictwo gdy mamy jakiś problem? Czekamy na Twoją opinie.

Grey
@Tyci

Mówić możesz ale czy będzie ci się to opłacało. .. zarobki Total niskie i zapomnij o podwyżkach. ...a i owszem obowiązków ci dokładają a kasę tylko dyrektorom menadżerów a nie szara kom co ledwo wyrabiają. Smutne...ale o dobrego pracownika rynek upomina się sam :p

Hehe
@Grey

A może hehe taki dobry czy taki zły ! Pupcia czeka na klapsa :*

Urszula

@i co dalej, byłoby dobrze, gdybyś rozwinął swoją wypowiedź. Im więcej szczegółów tym lepiej. Zarówno dla mnie, jak również dla potencjalnych pracowników, którzy są zainteresowani pracą w B3. Jak widać są osoby, które interesują się rekrutacją w tej firmie i chcą składać swoje aplikacje.

i co dalej

zarobki ,bieda.Atmosfera git.

Zostaw merytoryczną opinię o B3 Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w B3 Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy B3 Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

B3 Sp. z o.o.
  • Ciepłownicza 23c