Opinie o O-i Poland S.A. w Jarosław

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy O-i Poland S.A.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w O-i Poland S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja szkła gospodarczego, płaskiego, włókien szklanych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o O-i Poland S.A. w Jarosław

Aa

Firma OI Jarosław to jedna wielka rodzina. Praca w ciężkich warunkach w weekendy i święta za śmieszne pieniądze. Pracownika mają tam za nic dla kierownikow liczą się tylko palety. O przyjęcie na stałe można pomarzyć bo OI woli zatrudnić pracowników z firmy zewnętrznej na umowę na czas określony po czym po zakonczejiu umowy wyrzucić na zlecenie do firmy zewnętrznej i wziąć nowego pracownika. A jak są przyjęcia na stałe to w pierwszej kolejności brane są osoby z rodziny (tzw znajomości ????) gdzie zdarza się że osoby przyjęte nie mają pojęcia o tej pracy. A szaraki z ulicy mogą czekać i marzyć o przyjęciu. Nie polecam tej firmy.

Pociotek
@Aa

Tak to właśnie tam jest. Liczą się znajomości i nic więcej. Gdzie jeszcze o jakimś szeregowym stanowisku to można powiedzieć że da się dostać to jak już jest coś wyżej troszkę to tak nie jest. Często za nim powiedzą że jest wakat na to stanowisko to już jest gość zaklepany a rekrutację robią dla ściemy. Nawet na kierownika nie trzeba mieć wykształcenia kierunkowego tylko wystarczy zrobić byle jakie wyższe wykształcenie i znajomości załatwia wszystko. A co do kasy to jak za te warunki i tą pracę jaką trzeba wykonywać w tych warunkach na produkcji to jest to stanowczo za mało w wielu działach tej firmy. Na różnych spotkaniach chwalą się rekordowym rokiem pod względem sprzedaży czy zysków ale jak chodzi o podwyżkę to nie ma kasy na nic. Z 15 lat temu jeszcze ta firma miała jakąś renomę ale w chwili obecnej to są same pociotki po znajomościach i nic więcej. W momencie jak starsi pracownicy odejdą na emerytury to ta firma chyba padnie bo ci co w obecnym czasie są na wyższych stanowiskach bądź specjalistami nie wiedzą nieraz co robią.

RaV

Jakich zarobków można się spodziewać, przyjmując się do OI Jarosław?. Interesuje mnie stanowisko operatora maszyn formujących. Do jakich warunków trzeba się przyzwyczaić?

Zainteresowana A
@Jagoda

Witam Czy są przyjęcia może do huty ? Wiadomo do huty typowo ciężko się dostać ,a do tych pod- firm.... Jak to wygląda, czy ktoś się orientuje ?

W hucie na stanowiskach produkcyjnych robi się przez firmę zewnętrzna? jeśli chcesz iść do biura to już można bezpośrednio? Jest taka oferta dla specjalisty ds. administracji i zastanawiam się czy w tym przypadku przytoczona zasada maksymalnie 5,000 zł też obowiązuje?

Wacek Nowy wpis

Kokosów nie ma tam. Jak robisz przez zewnętrzna firmę to masz najniższą krajową a jak już masz umowę z huty jest więcej na 4 brygadowce wyciągnie blisko 5 koła miesięcznie to max

Specjalista ds. logistyki? po przejrzeniu opinii nie widzę by kiedyś odnoszono się do tego działu, a jak widać w internecie jakiś czas temu wygasła oferta. nie było i tak w niej podanych stawek i zastanawiam się czy wszystkiego po prostu dowiesz się na rozmowie? jest ona negocjowalna? Nie można podać widełek? Jeśli nie to opiszecie chociaż atmosferę na dziale i to czy warto jeszcze obserwować ogłoszenia?

Aa

Pociotek Nowy wpis
@Aa

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy O-i Poland S.A. po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku Staż - praktyki w dziale Kontroli Jakości. Jaki był jej rezultat?
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.

Braliście udział w rekrutacji na stanowisko Praktykant w O-i Poland S.A. i zostaliście zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną? Podzielcie się swoimi wrażeniami związanymi ze spotkaniem z przedstawicielami firmy. Informacje, które przekażecie mogą okazać się przydatne dla innych użytkowników.

Czarna

Czy jest tu ktoś, kto wszedł w ten 18-miesięczny program rozwojowy dla inżynierów? Polecacie? Czytam, że przez pierwsze pół roku jest sporo podróży, świetnie. Martwi mnie, że mimo podania wielu benefitów, firma nie tyka sprawy uposażenia. Czy jest, jakie jest, czy da się za nie wyżyć w Poznaniu?

Elo elo
@RaV

Wysoka temperatura smar gorące rozgrzane części . Wszechobecny pęd . Trzeba mieć oczy dookoła głowy . Duża odpowiedzialnośc jeden niewłaściwy ruch może spowodować kolizję sekcji pożar itd. młodzi te4az zaczynają chyba od 23 na h . 4 tys lekką ręką co miesiąc. Bo dodatki premie its co miesiąc.

Kondom
@RaV

Praca 3 zmianowa piątek świętek i niedziela. Warunki bardzo gorąco zarobki na początek 3500 netto na łapke będzie. Z czasem będzie rosnąć

Beata
@Kondom

Czyli można oczekiwać regularnych podwyżek? Nadgodziny też macie możliwość robić żeby trochę więcej kasy wpadło? Te 3500 zł netto to jeszcze bez premii, sama podstawa?

Jagoda
@Beata

Spokojnie premie są do podstawy i można wyciągnąć spokojnie ponad 4 tysiące ale pracujesz na okrągło w sylwestra i wigilię też

Zainteresowana A
@Jagoda

Co jaki okres czasu w O-I Produkcja Polska S.A. można ubiegać się o podwyżkę?

co roku jest podwyżka

Maria
@ja

A można wiedzieć o ile? Fajnie, że firma oferuje taką możliwość. Zawsze milej się pracuje z myślą, że można za staż pracy dostać co roku wyższą stawkę. Ile mniej więcej w roku 2021 dostaje się na rękę?

@Maria

Zależy na jakim stanowisku ... 4 brygadowka to jakoś około 2500 netto się zakręci na starcie

Pytanie K
@Adam

Witam ???? Mam takie pytanko , czy faktycznie trzeba mieć tzw. plecy aby się dostać do Huty ? Czy chętnie przykują kobiety,czy bardziej mężczyzn ? Jestem ogólnie zainteresowana praca w hucie , czy może mi ktoś powiedzieć jakie pracy wykonują tam kobiety ? Byłabym bardzo wdzięczna ???? Pozdrawiam K .

Care

Prawdą jest że praca do łatwych nie należy. Rozumieć przez to należy przede wszystkim panujące tam warunki. Wysoka temperatura, hałas (praca w korkach). Produkcja ma system 4 brygadowy. Osoby techniczne zarobią od 3400 do 5200 na rękę. Osoby nie techniczne zatrudnione na agencji około 3500. Nie są to pieniądze na start ale realne po roku - dwóch na zmianach. Im dłużej pracujesz tym więcej zarabiasz - wynika to z corocznych podwyżek, które do tej pory zawsze były i miejmy nadzieję że tak pozostanie :) Firma płaci pracownikom oi trzynastki, ubrania i sprzęt BHP również zapewniony. Co do ludzi to zależy gdzie się trafi. Są tam fajne osoby jak i ludzie wiadomo jacy, ale to chyba tak wszędzie. Na stanowiskach kierowniczych podobnie, osoby kompetentne jak i z epoki (usunięte przez administratora) gdzie kultura i poszanowanie zostawili przed bramą wejściową. Czy firma jest "rodzinna" ? Tak, widać to bardzo. Jak ktoś ma plecy to jak w każdej innej firmie pnie się do góry lub/i zarabia trochę więcej. Ogólnie polecam, w okolicy nic lepszego nie ma chyba a tu przynajmniej wypłata na czas :) A do kierownictwa to Panowie! Nie raz jedna paleta mniej a pracownicy nie będą was mieć za *****

Elo elo

Tylko stanowisko operator maszyn formujących ma możliwość w miarę szybko dość się bezpośrednio do oi. Inne stanowiska to loteria do 7 lat nawet.

@Elo elo

A jak wynagrodzenie ?. Jakich pieniędzy można się spodziewać na stanowisku operatora maszyn formujących?.

Ruchy

Tam ruchy, ruchy Panstwo zagęszczajcie bo buteleczek do produkcji piwa brakuje.

Employee

W firmie panuje wielki nepotyzm, na stanowiskach obsadzane są często osoby niekompetentne w danej dziedzinie, tylko ze względu że gdzieś coś było przyłatwione.

Zuzanna
@Employee

Często ale chociaż nie zawsze? Bo zaraz wyjdzie, że część tych nepotycznych naborów to czysty przypadek? Bo ile takich osób jesteś w stanie zliczyć i czemu konkretnie zarzucasz im ten brak kompetencji?

Czy osoby, który były na rozmowie kwalifikacyjnej, mogłyby podać jakieś rady odnośnie rekrutacji do O-i Poland S.A.? Na co zwrócić uwagę przygotowując się do rozmowy na stanowisko Mechanik?

Tom

Omijać łukiem. Bród smród i ubóstwo. Robota ciężka a pieniędzy nie widać. Najlepiej to by chcieli żeby człowiek z kwalifikacjami przyszedł I robił za marne 3 tysiące.

Aneta
@Tom

To ile więcej można w waszej branży zarobić jak ma się kwalifikacje?

sX

Śmiech na sali. Jako mechanik zarabiam 2800 praca tak ciężką że pot płynie strumieniami ! Bród, dym palonego oleju, wibracje, porażające temperatury. Brak szacunku zwierzchników. Krzyk, mobbing i wykorzystywanie! Pracuje 5 lat i nie widzę tam żadnej przyszłości oprócz garba i długów...

Tom
@sX

To pracuj tam dalej

Zuzanna
@Tom

Serio sądzisz, że z takim nastawieniem po takim czasie dalej tu jest? Ile osób mniej więcej się tutaj zatrudnia?

Irena

Zastanawiam się, bo piszecie raz że ogromne zwolnienia, a drugi raz że preferowane przy zatrudnianiu są osoby z rodziny. Ile osób z rodziny trzeba mieć żeby zapełnić tak dużą firmę ?! Trochę mi się to nie klei, może ktoś mnie oświeci?

Cz

Dyskryminacja ze względu na to czy ktoś dostał się z ulicy czy zatrudniony jest po rodzinie... Jeden wielki (usunięte przez administratora) na osobach ,,z ulicy,, i wykańczanie psychiczne. Wyrzucani są wartościowi pracownicy a zatrudniane nic nieumiejące osoby z rodziny. Raz złożysz skarge a Cię wykończą. Inspekcja Pracy musi zrobić tam porządek bo ta firma powoli robi się firmą rodzinną.

aleph

W centrum usług wspólnych O-I w Poznaniu oraz lokalnie w hutach, firma postanowiła zorganizować masowe zwolnienia. Jak dotychczas poleciało połowę BSC w Poznaniu, tj. ok 100 osób. W hutach lokalnie zwolnieni zostali praktycznie wszyscy pracownicy wsparcia technicznego (w hutach w PL i na całym świecie) - kolejne ponad 200 osób w skali globalnej. W/w pracownicy zostali zastąpieni wsparciem z Indii. A to dopiero początek planu zwolnień we wszystkich spółkach firmy O-I.

Mariusz

W tej firmie ręka rękę myje! 90% pracowników po znajomości "bo tatuś za komuny pracował". Dostać się z ulicy na jakieś normalnie stanowisko graniczy z beatyfikacją za życia :D Zatrudniają tylko tam gdzie nie da się wsadzić szwagra, sąsiada, koleżanki, kolegi, kuzyna, wujka, ciotki, kochanki, bo stanowisko wymaga kwalifikacji, których nikt z nich nie przeskoczy!

Mia

Praca nie jest zła, ale żeby dostać się z podwykonawcy do OI bez znajomości graniczy z cudem. jak by to ładnie określić jeden wielki prywatny folwark . Ludzie pracują nawet po 9 lat, często więcej wiedząc niż staży pracownicy czy kierownicy A nie mają szans na umowę bezpośrednią. A przyjdzie znajomy i po roku jest na zakładzie nie wiedząc kompletnie nic. Zakład to jeden wielki rodzinny interes ???? Skąd wiem? Bo sama pracuje tam 7 rok

Firma zapewnia ubrania ochronne , słuchawki tłumiące hałas?

Rikitiki

Ogólna ocena to 3/10. (usunięte przez administratora) bród, dym, wibracje, potworny hałas. Człowiek wygląda jakby pracował w kopalni. Na wszystkim oszczędzają. Zarobki to śmiech na sali za tak ciężka pracę! 2500 w systemie jednozmianowym. Żeby dostać się do o-i trzeba przepracować 2 lata na firmie zewnetrznej. Sam planuje się ulotnic z tej firmy.

Zostaw merytoryczną opinię o O-i Poland S.A. - Jarosław

• Jak się pracuje w O-i Poland S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy O-i Poland S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

O-i Poland S.A.
1.3/5 Na podstawie 4 ocen.
  • Morawska 1
    37-500 Jarosław