Pilkington.

Sandomierz

Ocena pracodawcy 2/6

na podstawie 208 ocen.

Opinie o Pilkington.

Dbamy o każdą opinię, dlatego pracodawca nie może ich usuwać. Sprawdź, kiedy Twoja opinia łamie regulamin - więcej.

Dodaj odpowiedź

Anuluj

Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Pilkington.

Julita

@byly pracownik, jak oprócz zarobków oceniasz pracę w Pilkington? Czy masz jakieś opinie co do atmosfery w pracy, stosunku przełożonych do pracowników? Aktualnie na swojej stronie Pilkington publikuje liczne ogłoszenia o pracę (Link - http://www.pilkington.com/pl-pl/pl/kariera/oferty-pracy). Będziecie próbowali aplikować? Czy są obecnie na forum użytkownicy zatrudnieni w tej firmie którzy mogliby powiedzieć coś o tej pracy?

bzzz
@enzo 21.03.2018 13:38

Pani Julita to administrator forum, dlatego jest wyświetlona na szaro

bzzz
@Julita 21.03.2018 09:47

A co do wypowiedzi @byly pracownik, niestety trzeba się zgodzić. Mnie osobiście dziwi brak dodatku za sobotę - nie mówię, żeby był taki sam jak za niedziele, choć i ten nie jest do końca satysfakcjonujący. Kolejny fakt to brak premii rocznej - dziwi przy takiej międzynarodowej marce. Premia kwartalna zależna od wydziału, a są wydziały, gdzie odnoszę wrażenie, że zrobi się jakąś tam normę-cel i potem można się obijać, a po swoim wydziale wiem, że coś takiego nie istnieje (ludzie wtedy żyją tylko w nadziei, że może coś się uszkodzi, albo będzie przezbrojenie na linii i będzie chwila wytchnienia), a premie okazują się niższe. Na 4brygadówce są DW, a że brak dostatecznej obsady to ciężko często wziąć, albo jak jedna osobą wzięła już wolne, no to niestety - Ty już nie. Ludzie zwykle się ratują nagłą chorobą, choć jakby było inaczej to pewnie, by bardziej "dbali o zdrowie". Jeszcze teraz sytuacja podwyżek rocznych przy umowie na stałe - plotka głosi, że nowy pracownik dostanie 15zł brutto (może to po tych akcjach pseudostrajkowych, albo braku obsady, a może przez tworzone nowe zakłady i wyzsze stawki u nich) ale to oznacza, że nowy będzie zarabiał mniej-więcej tyle co pracownik ze świeżą umową na stałe, który coś ogarnia. A przecież nowy po 3 miesiącach dostanie podwyżke, a ten z umową na stałe będzie czekał rok. Jeśli to prawda to jest to nieśmieszny żart. I tak jak @były pracownik wkurzają mnie te podziały tu na forum i niepotrzebne wyzwiska niosące się wodą Wisły z brzegu na brzeg.

kowal

Koledzy pracuję w ATI ZKM Forging w Stalowej Woli ostatnio zatrudnili u nas pana Podymę na stanowisko kierownika wydziału remontów , byłbym wdzięczny za informacje o tym panu. Pozdrawiam,

operator
@kowal 15.03.2018 12:15

spoko gosc z pana artura podymy / nie panikujcie to nie PAP bo nie ma powodu

anonymous
@operator 20.03.2018 15:34

pracował wcześniej jako jeden z kierowników UR w pilkington w sandomierzu, fajny grzeczny

byly pracownik

Z perspektywy czasu cieszę się, że zrezygnowałem z tej pracy. Praca jak praca, ale zarobki nieadekwatne do wzrostu kosztów życia, więc wybrałem lepsze opcje, które są do znalezienia w okolicach, trzeba trochę kursów które często są bezpłatne i można zarobić 3 tysiące bez łaski. Dziwie się, że będąc jednym narodem nazywacie się galonami i parasolami, na pewno zakład się cieszy, że ma podzielonych pracowników w myśl zasady dziel i rządź. Czy to parasol czy galicjak, wszyscy jesteście podobnie wymieszani jedynie różnią was brzegi Wisły. Szkoda, że powielacie podziały pochodzące z zaborów. Stąd też wasz problem, sami jesteście miedzy sobą podzieleni i nie potraficie zawalczyć o wyższe płace. Zakład robi z wami co chce i zapomnijcie o podwyżkach. Biorąc pod uwagę koszty życia powinniście zarabiać minimum 2800-3000 netto.

Emigrant

O widzę że strajk sie szykuje A ja siedzę w Niemczech I mam (usunięte przez administratora) Ludzie zostawcie tą pracę .

Operator

Panowie i Panie .Te oceny 3.4.5.6 to czysta blazenada tych z biura ( sorry Nasa ) ! Albo to jest powazny Zaklad albo CYRK . Czysty incydent do zgloszenia .

Bakuś

@Paloma Idź po chorobowe bo trzeba drzewka przyciąć i siarą podlać

Herflik
@Bakuś 09.03.2018 07:31

Masz rację nic tylko(usunięte przez administratora)o sadach

Paloma
@Bakuś 09.03.2018 07:31

Jesteś chory na głowę człowieku idź się leczyć żeby za późno nie było. Słyszałam ze w chmielowie jest 5 ha do sprzedania za 250 tyś, drzewka są tanie w tym roky i można sadzić nikt nikomu nie broni inni zamiast siedzieć wolą coś robić Ty za nich człowieku nie robisz chcą to pracują interesuj się sobą

Paula

Więcej odzywać się do zmianowych liderów i kierowników ale wam strach nie pozwala dużo mówić umiecie ale odezwac się nie ma kto. Chore chore jeszcze raz chore to co pan kalafior i inni wypisują tu na ludzi popatrzcie się na siebie jacy wy jesteście potem innych ocenijacie

Prafownik

Galony narzekacie że wam mało że cieżko a możecie se dorabiać nikt wam nie broni tylko trza mieć głowe na karku.

sialala
@Lala 22.02.2018 01:19

"Zawisły" to ci cycki.

Kalafior
@Śmieszne 27.02.2018 14:47

Bojami? Chodzi ci o boje, pławe?heh. A wy to nie obgadujecie? Na podmiance, albo na przerwie? Kto co jak i z kim? Pewnie wczoraj pochlał i się pomylił przy raportowaniu itd. Albo te tematy do rozmów o tym co mąż chcial na obiad, jaka salatke zrobilam i czy chcial sie za mnie brać przed snem :-) na porzadku dziennym to słyszę.

Obieg automatyczny

@Bakuś idioto napraw se sprzęgło bo nie będziesz miał czym do roboty jeździć a kolegom chajsy trzeba te pożyczone oddać, a potem weź tu nie wracaj

Mam na ciebie wyje...ne
@Obieg automatyczny 10.03.2018 09:18

"nie muszę jeździć po mechanikach" - nikt ogarnięty nie musi ale niektórzy nie są biedni i nie muszą ślęczeć w kanale i dłubać w tym (usunięte przez administratora) "ziemiance" - zasób używanych przez ciebie wyrazów sugeruje, że jesteś ze wsi. "Hahaha co to za miasto Hitler powinien w powietrze to wy**bać bo tam nic niema" - o k... jakie ty masz kompleksy "bo na dom cie nie stać i najlepiej nie wyłaź z niej" - stać mnie i na dom i na brudasa do wymiany klocków i sprzęgła. "Skąd wiesz ku**sie czym się zajmuje ty tępa dzido" - chrzanieniem głupot na forum?

Mam na ciebie wyje...ne
@Obieg automatyczny 10.03.2018 09:18

"A tak przy okazji autyzm to ty masz od dziecka bo" - i zauważ to "BO" dzieci autystyczne jak ty często mają takie zachowanie typu "BO". Czyli jednak podpadasz pod umiarkowany autyzm. Koniec tematu z tobą. Idź do psychologa i przestań pisać o sprzęgłach na forum o pracy.

Joker

Taka duża firma, to powinna być konkretna wypłata żeby to ludzie byli zadowoleni. Wtedy to nawet można wymagać od pracownika. Wydajność pracy jest wprost proporcjonalna do wynagrodzenia. Więcej pracowników biurowych jest niż tych zielonych szarych. A ktoś musi wyrobić na ich wynagrodzenia. Ogólnie temat rzeka, ale to zakład powinien dbać o swój wizerunek, a jak wynagrodzenia byłyby przyzwoite to by nie było tyle wpisów narzekania.

anonymous
@Joker 09.03.2018 04:06

Weź pod uwagę, że serwisy są przenoszone do Polski z innych krajów, dlatego ta dużo ludzi tam pracuje. Dla samej PL pracuje tam tylko garstka .

Zbyszek

Mieliście ocenę pracownika? Jaka jest teraz maksymalna stawka na produkcji?

Paloma

Szkoda was... z tego co widzę to chorobowe biorą ludzie z tbg ale mnie to nie obchodzi brak słów jacy tępi jesteście. Nikt nikomu nie broni kupić 5 ha i (usunięte przez administratora) tylko leserom się nie chce i najlepiej (usunięte przez administratora) obrabiac.Ktoś po nocach nie może spać i myśli tylko o sadach.

Leon
@Paloma 09.03.2018 08:09

L4 i wczasy pod gruszą biorą na pracę w sadach i mają pretensje do tych z Tbg i okolic, że oni muszą pracować a tamci jadą wypoczywać za tą marną kasę wczasową.

Mam na ciebie wyje...ne
@Paloma 09.03.2018 08:09

Tak bo ty to kupiłaś. Chyba dostałaś w spadku po komuszych dziadkach albo ojcach jak komuchy rozdawały krwawice tego kraju nierobom i plebsowi. Już lepiej wyjechać z tego kraju bo od takich bab można sobie tylko (usunięte przez administratora) pobrudzić.

Paloma

Staje się to nudne na temat ludzi za Wisły więc zgłaszam to do administratora proszę o blokowanie takich osób.

Kalafior
@Paloma 09.03.2018 06:35

A czy regulamin zabrania pisania nieobraźliwych i niewulgarnych opinii, różnych treści o jak ty to ujęłaś "ludzi za Wisły"? Lepiej słownik postudiuj "zza" a nie "za" , zawisnąć to może nowa norma na tablicy info hehe

Bakuś

@Paloma i daj te listę do strajku bo ludzie na ciebie liczą ????

Bakuś

@Paloma weź się za robotę a nie pi*rdol ludziom co się u ciebie w sadzie dzieje bo juz każdy cię zna i ma dosyć w robocie

Bakuś

@Paloma jełopie wracaj kraulem za Wisłę bo trzeba drzewka podlać parasolko

Bakuś

Parasole zaj**ane wsadźcie sobie więcej sadow i narzekajcie że dalej nie macie pieniędzy i przylaźcie do pracy jęcząc że zarobki małe na box2 lamino więcej sadow będzie to się u was zatrudnimy w Przewłoce

bzzz

co z tym strajkiem, coś więcej szczegółów? / mam na myśli czyja to inicjatywa, a może ianczej czy ktoś kto się tym zajmie będzie wiedział co robić? jeśli chodzi o same plakaty to są (bądźmy obiektywni, a tym samym szczerzy) dosyć marnie napisane - dobrze, że przytoczone zostały ustawy, no ale taka ważna informacja, a tam takie literówki czy mylenie słów, więc czy to nie rzucanie się z motyką na słońce? jakieś rozmowy z "górą" były już?

Robol

Strajk

zolty

WTF kolego masz 100% racji. Już bałem się, że sam mam takie zdanie, a tu jednak jest ktoś jeszcze. Pracowałem nie pracuje. Bardzo dobrze mi z tym. Do Twojej wypowiedzi jeszcze chcę dodać tą monotonie, wieczne narzekanie załogi jak nikt nie słyszy. Przecież na 1 zmianach "cwaniaki" się nie odezwą tylko stoją na baczność. Obgadywanie nawet w kwestii prywatnych, rodzinnych spraw. To jedzenie też było ciekawą sprawą, pewnie nie jeden miał zgagę przez to, że innym się nie należy ;). Do tego ta czystość toalet, tzn palarni, która też nikomu nie przeszkadza. Więcej, Szybciej, Taniej. Jeszcze więcej i od deski do deski. Na koniec pozdrawiam wszystkich chłopaków z którymi można było zamienić chociaż tak cenne parę słów, bez wysłuchiwania: jabłek, pomidorów, śliwek, orzechów, mechaników, spawaczy itp.

Wolne
@Obiektywny realista # 17.11.2017 18:39

Sam kolego brałeś wolne na głupoty i nie pisz ze ludzie za Wisły biorą wolne na jabłka bo nie wokół tego świąt sie kręci walnij się w głowę za nim coś napiszesz. Ja nie znam nikogo kto by był na stanowisku za Wisły wszyscy sa z tej strony na stanowiskach. A Ty o czym rozmawiałeś zapewne o niczym bo byłeś mało inteligentny zazdrość super ściska że mieliśmy tematy do rozmów Ty może miałeś jak obrobic komuś Tylek. Nie słuchajcie takich ludzi co głupoty piszą większość ludzi na liniach to ludzie po zawodowce i po technikum którzy boją się odezwać jak coś do czegoś dojdzie a wielkich cwaniaków pokazują.

Obiektywny realista #
@Wolne 28.02.2018 18:44

Rozmawialem o was i o sadach hehe. Mało inteligentny to cie....

Leszek

Firma się rozwija i to powinno cieszyć ale niektórzy myślą tylko o sobie. Zastanawiam się jaka musi być atmosfera skoro tak obrażacie się na forum!!!

Dzejson
@Leszek 14.01.2018 12:03

A z jakiej racji MY mamy sie cieszyc ze firma sie rozwija? Co z tego skoro faktycznie zarobki sa mocno slabe jak na dzisiejsze czasy? A atmosfera jest beznadziejna nikt tego nie mowi glosno ale duzo przymierza sie od ucieczki. Podobno w stalowej daja 3 tysiace na reke cos ktos o tym wie?

JJ
@Dzejson 17.01.2018 19:02

TAK DAJA TEMP. PRACY W LECIE 50+ BA NAWET 60,NAPRAWDE FAJNIE

???

Na jaka stwke na poczatku mozna liczyc przyjmujac sie na produkcje?

Nowy
@Paula. 22.02.2018 21:38

Śmieszna jesteś dziewczyno chyba piszesz o sobie znam dużo ludzi z tej strony Wisły co na początku zmiany patrzą kogo by popieprzyć widać jak szanujesz drugiego człowieka obrabiajac wszystkim tyłek wstydź się za swoje zachowanie bo to co piszesz tutaj to świadczy o Tobie. I nie oceniaj ludzi jak kogoś nie znasz bo Ciebie to m i dobra jesteś aktorka

Spokoloko
@??? 04.03.2016 14:07

głupie pytania ile sie zarabia przyjdź to się przekonasz i nie słuchaj ludzi co piszą tutaj bo wszyscy umią tylko narzekać a do roboty się wziąć to zero pojęcia znam takich co pracują kilka i nie mają bladego pojęcia o produkcji a uważają się za wspaniałych ludzi patrzą tylko jak wydrzeć od kogoś informacje A potem się śmieją w zywe oczy i na zakładzie kłamią dlatego nie ma co wierzyć . Fakt kiepskie są zarobki ale dziś trzeba wszędzie pracować kilka lat wstecz pracowaliśmy za śmieszne pieniądze a teraz gdy przychodzisz masz drugie tyle jak 4 lata temu .chęci i motywacja się liczy jeśli będziesz pracował i nie będziesz w kulki leciał to razem z załogą na zmianie szybko czas leci i robota jest zrobiona. Nie słuchaj Tych co nagadują ze parasol taki czy siaki i niech każdy patrzy na siebie A potem obrabia tyłek w oczy Ci tego nikt nie powie bo tacy są ludzie którzy dużo mówią a mało robią potem co do czego przychodzi kazdy boi się odezwać

Antonio

To są tam ludzie bici czy nie. !

SZUWAREK

zakład chmielów jak chcesz poznac świnie to zatrudnij sie na magazynie taki pajac z tbg w pomarańczowej kamizelce on ci pokarze jak sie pracuje ta kuter noga kulawa wszystkich sie czepia nawet nie swoich pracowników nazywa się B......... dzień dobry nie potrafi odpowiedzieć ale kablowac to potrafi i dzwonic bo w tedy może z innymi pogadać bo tak to wszyscy go omijają zgadnijcie kto to /???????

Alexei

Przyjechałem z strefy wojny na Ukrainie. Znałem Polski z szkoły chciałem być tłumaczem. W żadnym miejscu w jakim byłem nie zostałem tak zgnojony jak tu. Ukraińcy nie pracujcie tu. Piszcie na forach do naszych rodaków jedźcie wszędzie a Polske traktujcie jako kraj przez który tylko przelecicie samolotem albo przejedziecie busem. Chyba, że chcecie odkładać 2 pokolenia na nowy samochód.

Wierhuszka
@Alexei 26.12.2017 22:49

To taki z ciebie patriota, że matuszkę ukrainę zostawiłeś i na zarobek do Polski przyjechałeś? Oj nie ładnie. Nie ładnie. Cyka Blyat....

Alexei
@Wierhuszka 13.02.2018 23:12

Patrząc na komentarze waszych rodaków to dużo sie nie różnimy. Plus fajnie że kolega wspomniał o wołyniu ja wtedy nawet nie byłem jeszcze na świecie. Idąc tą logiką obozy zagłady były polskie :) Polaków lubiłem zanim was tu poznałem.

Julita

@Rafał widzę, że nie jesteś zadowolony z pracy w firmie Pilkington. Karta multisport dla niektórych osób to duży plus, natomiast nie wszystkim jest potrzebna. Czy powiesz jakie masz złe doświadczenia związane z pracą w tej firmie?

Daniel
@Ciastko 27.01.2018 15:26

Zawsze można swoje dodatkowe doświadczenie zdobywać poza firmą ja np. Byłem dodatkowo agentem ubezpieczeniowym, mam uprawnienia na wózki widłowe poza tym wcześniej pracowałem w innych firmach więc doświadczenie sie przyda sytuacja na rynku pracy jest bardzo dobra zawsze możesz iść gdzie indziej i sprawdzić czy jest tak idealnie wszędzie dobrze gdzie nas nie ma rozmawiałem ze znajomym o pracy w gorzycach wcale nie jest idealnie..

Ciastko
@Daniel 07.02.2018 11:52

Napisałeś że zdobywasz doświadczenie i zrozumiałam że w pilkingtonie a Ty mi nagle odpisujesz że można gdzie indziej i można dorabiać. Czy mam przez to rozumieć że doświadczenie z tego zakładu jest nic nie warte i jeszcze trzeba szukać drugiej roboty? Czy wy jesteście normalni? A miałam tam składać cv

Luntek

Nie polecam. Nie polecam. Nie polecam. Szczególnie działu IT i tej sławetnej "pracy zmianowej". Ani zarobić, ani się czegoś nauczyć. W dodatku atmosfera jak na pogrzebie. Nawet na pierwszą pracę to się średnio nadaje...

Ojjj-karrramba

Fajna atmosfera. Gering to przeokrutnie miły człowiek tak przyjemny ze nic nie załatwi, gania wszędzie a sam się opierdziela, siedzi tylko przy kompie i tyłek mu do krzesła przyrasta. Zapierdziel na linii straszny płace zarombiście niskie, oczywiście każdy musi posiadać wielozadaniowosc, debilne oceny za prace. (dostaniesz 6 będziesz miał 1 zł brutto a i tak jej nie dostaniesz bo maksymalna ocena jaką ci wpisza to 4 i 80 gr brutto. nie licz na więcej) nie licząc tego że jest strasznie gorąco, a specjalisci w biurze nie znają się na niczym; są od wszystkiego, ale nie potrafią nic. Jak brakuje ludzi to zabierają z innych stanowisk gdzie więcej i trzeba tyrać. Dodać jeszcze do tego przemiłych ochroniarzy służbistów na bramie to będzie wszystko. TAKŻE JEŚLI CHESZ TU PRACOWAĆ TO POMYŚL DWA RAZY POTEM POMNÓŻ PRZEZ CZTERY I SPIER**@LAJ ZA GRANICĘ A TO BADZIEWIE OMIJAJ Z DALEKA BO TU NIE ZAROBISZ NAWET PO 10 LATACH NIE BĘDZIE CIĘ STAĆ NA WYJAZD NA DOBRE WAKACJE ZA GRANICĄ !!!!!

Ochraniacz
@Ojjj-karrramba 10.08.2017 09:48

Musimy was pilnować żebyscie szyby w plecaku nie wynieśli.

Beata

Ciężka praca na produkcji za nędzne wynagrodzenie. Tyle ode mnie.

piana

najgorsze dziadostwo jakie może być,już lepiej zbierać puszki po dniach tarnobrzega,bez pozdrowień

Kamil

Niech podwyższą stawkę godzinową i premie to może nowi pracownicy nie będą odchodzić po kilku dniach czy tygodniach. Już nie wspomnę o tych co pracują tam kilka lat. W pierwszej kolejności powinno się im zrobic podwyżki. Niedługo już pouciekają ludzie do Nowej Dęby albo Stalowej.

Emigrant

Czytam i czytam i nie wieże bo pomyślałem ze złoże sv. (koniec tułaczki). Ale wracam z powrotem na emigracje.W NIEMCZECH po pięciu latach dostaje 500 euro emerytury. Warto się pomęczyć i jeszcze coś odłożę .A tu widzę ze śmierć mnie czeka. Powodzenia.

MortalKombat
@Emigrant 06.01.2018 16:56

Jak cofnąć wciśnięcie guzika "pomocna" ? @Emigrant, bo głupoty piszesz...

Wasz kochający WTF :3 XOXO

Dobra, stwierdzam, że jesteście niereformowalnie głupi skoro jeszcze bronicie zakładu który wam podnosi normy ale nie stawki godzinowe. Życze powodzenia na starość a ja znikam permanentnie czytać komiksy w pracy. Wasz ból (usunięte przez administratora) był maścią na moje nudy. A na dokładkę zadajcie sobie pytania: - kiedy ostatnio wyjechaliście z cala rodzina na wakacje za granice? - kiedy sobie kupiliscie samochod z salonu ale nie jakis najtanszy zamiast wypierdzianego passata czy czegoś tam po niemcu? - ile macie kredytow na lbie i po ilu latach to splacicie zamiast kupic za gotowke i zyc stabilnie z dnia na dzien a nie od 1 do 1? Ze o pracy od 10 do 10 juz nie wspomne. - po ile tygodni czy miesiecy czekacie na specjaliste / lekarza zeby potem dostac nerwe i isc prywatnie? - czy nie wolelibyscie spedzać tego czasu po pracy z rodzina zamiast dorabiac w drugiej robocie albo jakims sadzie? - kiedy zastrajkujecie o jakies wieksze stawki? - kiedy wy albo wasi koledzy przestaniecie wynosic papiery toaletowe i plyny do mycia rak, rekawice, scierki, zszywki do papieru, zszywacze, żyletki z obcinek, czesci do maszyn jak sruby czy czujniki, spinacze do papieru, pakiety kartek a4 do drukarek, folie do pomidorow w ogrodzie i tak bym wypisal tutaj biblie tego co kradniecie bo was zwyczajnie nawet na to nie stac? - kiedy brama przestanie wygladac jak bramki na lotnisku gdzie sprawdzaja trzezwosc bo tyle osob chleje? - kiedy zamiast durnych syfów typu jakies karnety czy talony dostaniecie kase do reki? zeb moc zwyczajnie zdecydowac jak czlowiek czy to chcecie a jak nie to wziasc cos innego za hajs I tą o to końcówką życzę powodzenia na wieki wieków :D

anonymous
@Wasz kochający WTF :3 XOXO 04.01.2018 07:17

Śmieszny jesteś matołku.......

Obiegautomatyczny

@WTF ty tępy poje**ie sam pracujesz w pilkinkonie, sam nie wiesz idioto jak wygląda klucz imbusowy a pie#$olisz że ciągnik byś rozłożył napierd@&asz na sadownikow a jabłka żresz po kątach?? Weź się je$nij tak porządnie w łeb i wypier#@laj na ten swój warsztat razem ze swoimi bajeczkami!! Ty baranie nawet żeś oceanu nie widział a (usunięte przez administratora) o Kanadzie, uważaj za tą zagranicą żeby ktoś tobie w d#pe (usunięte przez administratora) za darmo nie wsadził bo jeszcze Ci się spodoba.

Zmianowy

WTF przyznaj się kim jesteś a nie będziesz podszywał się za amerykana i biznesmena skoro jest tak Ci dobrze i miliony zarabiasz to nie pisz tu głupot

WTF
@Zmianowy 03.01.2018 19:36

Amerykanina nie amerykana i pisałem o Kanadzie. Jak człowiek bez umiejętności pisania i czytania został zmianowym? Własnie od takich jak Ty wyjechałem. Buców którzy zawsze czują się lepsi. Co by człowiek nie zrobił co by nie widział to wy wielcy zmianowi sie dogryziecie. Spokojnie moje dzieci bedą przyjeżdzać do Polski dymać Twoje córki za dolary. HAHAHAHAHA I powodzenia na emeryturze o ile ją dostaniesz na starość.

WTF

Dobra bo tu jakiś hejt na mnie odchodzi. Wy myślicie, że praca to takie miejscie gdzie sie idzie. Robi 150% normy za 1600 i jest fajnie a potem trzeba jeszcze iść i sie sadem zajmować. Nie praca to miejsce gdzie sie idzie. Robi swoje przez ustaloną liczbę godzin pracy w ustalonym przepisami białego człowieka tempie. I ma z tego kase na utrzymanie rodziny, nowy samochód, ubezpieczenie a na lekarza nie czeka się do śmierci. Bardo mi przykro, że polactwo, zarówno galony jak i parasolki mają tak sprane komuszym jadem mózgi no ale nie można mieć w życiu wszystkiego. Ja sobie piszę bo sie mi nudzi w pracy. W Kanadzie. Pracowałem w pilkingtonie i innych miejscach w PL i to nie jest jedyne które odradzam. Mówię jak jest i naprawdę lepiej nie unosić się honorem bo potem trzeba być podczłowiekiem który dostaje jałmużne od państwa 500zł na dziecko. Innymi słowy ja nie wyjechałem za pieniędzmi. Ja wyjechałem tam gdzie nie ma polaków i zrzekłem się obywatelstwa po to żeby móc pracować w cywilizowanym tempie, za cywilizowane pieniądze. I gdzie stać mnie siłownie i relaks po pracy a nie "1300 i umowa o dzieło bo mam ukraińców na pana miejsce + karta multisport". A wy dalej tyrajcie 8 godzin za syfiaste pieniadze a potem jeszcze po pracy żeby miec na życie utrzymując żydowskie państwo które kradnie wam co miesiąc 1/3 wypłaty :D A jak was to tak bardzo boli. To żyjcie w swoim świecie kto wam broni? Tutaj nawet produkty są tańsze w sklepach, benzyna, ubrania. Sami sobie zobaczcie. Macie internet. Chyba że za głupi na to jesteście. I życzę powodzenia tym normalnym co mają na tyle godności by powiedzieć nie a potem odradzić prace w takich niegodnych warunkach chociaż jednemu rodakowi. Bo ja naprawdę nie chce źle ale ten zakład to syf. I to wy go tworzycie i to wy mu napędzacie pracowników.

Normalny

Pan WTF żyje jedynie z wypisywania głupot na forum widocznie nie ma innego zajęcia niż siedzieć na forum i śledzić o czym piszą ludzie . Może kolego napiszesz coś o Sobie jaki jesteś wspaniały i nie zastąpiony już takich znalem bo już tu nie pracuje parodia hehehehe żal mi ludzi którzy tak się chwalą a przy tyłku 20 zł nie mają tylko pożyczają oczywiście na wieczne oddanie albo po 5 zł

WTF
@Normalny 02.01.2018 14:30

No bo widzisz kolego, biały człowiek jak nie lubi jakiejś pracy to narzeka odchodzi. A Ty tam gnijesz dalej :D A co do pożyczania fajnych masz kolegów. Jak by zarabiali jak ludzie a nie polacy to by pożyczać nie musieli.

robol z eukapsulacji

Oni wykorzystują sytuację na rynku pracy w regionie a słynne powiedzenie "na twoje miejsce czeka 10 za bramą" pewne osoby często powtarzają ciekawe tylko jak długo będzie to trwać bo długoletni pracownicy powoli tracą cierpliwość.

Nimzo
@robol z eukapsulacji 22.03.2016 12:26

Ten glupi tekst ze 10 czeka na twoje miejsce juz dawno minelo tam juz nikt nie chce pracowac to [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] zero szacunku sam mobbing i podpierdzielanie sie na potege

Pracownik
@robol z eukapsulacji 22.03.2016 12:26

Heheheh teraz zaczynają zatrudniać z tych ze sklepu i Ci którzy więzieniu byli porażka że trzeba z takimi robić strach się bać co im do głowy przyjdzie

praca praca

Witam mam male zapytanie. Pracuje przez man power prawie rok, stawke poczatkowa otrzymalem 10.70 teraz po roku mam 12.50gr. Pracownik zatrudniajacy sie teraz otrzymuje stawke 11.50/60 czy moge ubiegac sie o wyrownanie? Chodzi mi o racje prawne. Pozdrawiam.

Prawda
@praca praca 10.08.2016 08:00

Nie możesz się ubiegać ja zaczynałem od 9,60 i żadnego wyrównania nie dostałem i nie masz o co się ubiegać bo ludzie dużo umówią mówić a co do czego przyjdzie siedzą jak mysz pod miotlą bo się boją odezwac

anonim

Byłem na rekrutacji - przeprowadzono ją dla mnie w sposób średnio profesjonalny - dziwne żarty pomiędzy rekruterami. Ogłoszenie w internecie było niesprecyzowane, gdybym wiedział o wszystkim na pewno bym na ofertę nie wysyłał CV a już tym bardziej nie jechał. Oferują się, że zadzwonią po rekrutacji - nie oddzwaniają (nie chodzi o to, że chciałem dostać tę posadę ale zwracam na to dużą uwagę jak traktuje się potencjalnego pracownika). Drogi HR jeżeli mówisz, że macie zamiar zadzwonić bez względu na decyzję - róbcie to. Nie robiąc tego pokazujecie jak głęboko macie to, że ktoś poświęcił swój czas, swoje pieniądze na to żeby się z Wami spotkać, poznać ofertę, przedstawić swoją kandydaturę. Pamiętajmy, że rekrutacja to proces obustronny: Wy chcecie poznać kandydata a kandydat firmę. Trochę szacunku. Jeżeli macie aż tylu kandydatów, że dzwonicie tylko do wybranej osoby mówicie z góry - proszę czekać na telefon do tej i do tej daty, jeżeli nie dzwonimy to znaczy że wybrano kogoś innego.

anonim
@WTF 21.11.2017 01:54

Być może ten zakład nie ewoluował od czasu PRL. Byłem na rozmowie w 3 innych firmach, podobnej wielkości ze wszystkich 3 otrzymałem odpowiedź - 2 negatywne (nawet po zapytaniu wyjaśniono mi dlaczego to ktoś inny dostał prace) - można zadzwonić? Oczywiście można. Tylko trzeba chcieć.. trzeba pokazać, że firma ma szacunek do człowieka. Rekrutacja to korzyść dwustronna - prezentuje się firma i prezentuje się kandydat. Wielka szkoda, że jest niewiele HR którzy do widzą. Czytając Wasze opinie cieszę się, że nie dostałem tej pracy!

Normalny
@WTF 21.11.2017 01:54

Kolego kochany piszesz chyba o sobie że jesteś fizycznym desperatem musiałeś mieć dobre wejście lub plecy że ktoś cię pchnął na stołek nie mając wcale pojęcia o robocie więc trochę kultury proszę na forum a nie żyjesz tylko z obrażania innych słabszych noga Ci się powinie Kolego i będziesz prosił o kromkę chleba bo fizycznie nie będziesz się nadawal do pracy i pamiętaj nikt Ci nie pomoże

Alexei

polaki biedaki psheki tam pracujo

Tyrolka
@ChmielówPower 20.12.2017 08:03

Te twoje zarobki to chyba po 5latach pracy albo z premi ą liczysz albo brutto ????

Bogaty
@Alexei 16.12.2017 13:35

Ale bogacz sie znalazł Alexei widać ze z dziada pan się zrobił i od Ciebie pomocy by nie dostał jeszcze kopa w tyłek . Więc wypisz się z kraju i jedź zagranicę Niemcom tyłki wycierać

Pracownik

Do wszystkich pracowników pilkington Chmielów.Co sądzicie o strajku?Trzeba zawalczyć o lepsze życie

Xxx

Co macie w karnetach na jedzenie?

WTF
@Xxx 16.05.2017 21:02

To że kartki na jedzenie to były w PRLu i socjaliźmie a nie cywilizowanym świecie i dzisiejszych czasach ale widzę, że Ty nie ewoluowałeś jeszcze do białego człowieka.

pracapoplaca

A ja pracuje w pilkingtonie I nie narzekam. Pracowałem na linii dłuższy czas, fakt wypłata nie była może zbyt wysoka, stawka bardzo powoli rosła, ale nie mam rodziny na utrzymaniu, stąd to co zarabiałem wystarczyło. Teraz po czasie i po nabyciu doświadczenia dostałem awans. Zarabiam w miarę rozsądne pieniądze i czuje satysfakcję z pracy w tej firmie. Doświadczenie rośnie a to się dla mnie liczy. Nikt wam niczego za darmo nie da. Ciężka I rzetelna praca po czasie się opłaci. Jak robicie na odwal to widać, więc za co chcecie być nagradzani? A bez doświadczenia nikt stanowisk nie rozdaje. Czasami warto zacisnąć zęby, zrobić swoją robotę jak należy.

OMG
@pracapoplaca 20.05.2017 17:47

To chyba ty w stróżówce pracujesz

WTF
@pracapoplaca 20.05.2017 17:47

"ale nie mam rodziny na utrzymaniu" I tym samym o to udowodniłeś tym komentarzem jak bardzo opłaci się tam pracować. "więc za co chcecie być nagradzani?" a kto chce być Bóg wie jak NAGRADZANY. Ludzie chcą mieć na utrzymanie rodziny. Za granicą jakoś potrafi być po ludzku tylko nie tu. "A bez doświadczenia nikt stanowisk nie rozdaje. " Za granicą też, tylko wiesz jaka jest różnica? Za granicą bez awansu utrzymasz żonę i 3 dzieci.

Dużo_widziałem

Pracowałem w tej pięknej firmie z 7 lat więc też się wypowiem. Jeżeli chodzi o IT. to jakieś chyba 5 lat temu nastąpił bum w Sandomierzu powstawały nowe stanowiska osoby awansowały i rozpoczął się czas wielkich zmian. Wynikową tych zmian są ludzie na stanowiskach menadżerskich bez doświadczenia i w większości przypadków bez chęci do nauki i bez jakiegokolwiek pojęcia o tym co maja pod sobą. Oczywiście w większości przypadków bo jest część ludzi którzy maja głowę na swoim miejscu i nie biorą tanich szkoleń dosłownie tylko myślą i potrafią wiedzę dostosować to charakterystyki tego miejsca pracy. Płaca marna przez nią ludzie uciekają zaraz po dostaniu kilku szkoleń. Mniej więcej z tego co słyszałem od 2 tys zł jeśli robią od 8-16 do 2600 jeśli maja już doświadczenie i robią już na 4 brygadowe zmiany (dodatek robi "robotę"). Podobno jakiś czas temu wprowadzono dodatkowy podział stanowisk, IT konsultant już nie awansuje bezpośrednio na analityka tylko na starszego konsultanta a dopiero potem na analityka ... wynikowa jest taka ze trzeba 2x dłużnej targać się na wyższa kasę więc bida straszna ludzie bardzo narzekali zwłaszcza ze roboty coraz więcej i gdy kiedyś dzisiejsi szefowie spali na nockach po 3 godziny, dziś ten czas zapełnili zadaniami :) . Teraz warto przejść na automotive tu można opowiadać długo. Płaca marna strasznie dla zielonych dlatego tez nie mogą ciągle znaleźć pełnej obsady.. choć w zimę jest lepiej gdyż sezon owoców się kończy... A tak to wszyscy próbują wepchać swoja robotę na innych. Co u biurowych dużo powiedzieć nie mogę, znałem tam sporo osób ale też się często wymieniali, choć chyba najtragiczniej miał oddział odpowiedzialny za oprzyrządowanie, kiedyś kolega stamtąd pokazał mi kartę obowiązków i za tydzień już poszedł pracować gdzie indziej. Nie chce mi się już więcej pisać ale opinie różnych pracowników mówią jedno jesteś po studiach chcesz doświadczenia idź na max rok do biura i uciekaj, jeśli jesteś fizycznym daj sobie spokój . Jako robotnik fizyczny potwierdzam choćbyś cos wymyślił, naprawił , wypruł sobie flaki .. nie dostaniesz nic a wręcz ożenią cie z zajęciami tak że stracisz zdrowie a dyrektorzy i ich "plecaki" pozbierają śmietankę i profity. To jest tylko moje zdanie nie musicie wierzyć, idźcie i przekonajcie się sami tam się czas zatrzymał 15 lat temu.

Adsadasd
@Dużo_widziałem 10.09.2017 23:27

POLAĆ MU BO DOBRZE MÓWI!!!! JEST DOKŁADNIE TAK JAK NAPISAŁEŚ STARY!

Beata

A jak z zarobkami na kontroli jakosci u podwykonawcy ?

Janek

A Ukraincy ? Nie chcą już pracować?

WTF
@Janek 25.10.2017 22:09

Ukraińcy to paręset kilometrów dalej mają euro w większych stawkach niż "umysłowi" w tym zakładzie. Jeśli tam jacyś pracują to tylko głupi albo tacy co nie znają innego języka niż rodzimy. Czyli w sumie też głupi.

Roket1q

Teraz 12.50 brutto daja na start bo nie ma kto robic

WTF
@Roket1q 18.10.2017 16:29

Czyli jak za czyszczenie WC w innych firmach. Cudowna wegetacja od 1 do 1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gazior

Widzę że niektórzy chyba pracują na górze ( Julita)i podpuszczają tych z linii aby dzielili się opiniami na temat pracy . Czy mało już zostało napisane? Wystarczy ludzi UCZCIWIE wynagrodzić i nie będzie złych opinii.

Ewelina
@Gazior 06.10.2017 17:04

Też mi sie wydaje że ta Julita to z biura jest i ciągnie za język.

Roket1q
@Ewelina 13.10.2017 09:28

Teraz 12.50 brutto daja na start bo nie ma kto robic

Rafał

Zapytaj tych w biurze o plusy a nie liniowych pracownikow. Myślą że jak dołożą karte multisport to zachęcą ludzi do pracy zresztą kto po robocie ma jeszcze siły i chęci na siłownie? Chyba tylko administracyjni.

Zostaw opinię o Pilkington. - Sandomierz

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Pilkington.