Opinie o CEMEX Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie CEMEX Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w CEMEX Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Materiały budowlane - produkcja cementu

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CEMEX Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Handel

Prawdopodobnie bedziemy szukali kogoś z doświadczeniem w sprzedaży cementu i doradztwie technicznym . Zajmujemy sie handlem cementem i jesteśmy konkurentem Cemex - czy ktoś byłby zainteresowany ?

Zmęczony
@Handel

Tasowania w cemexie sie zakończyło dział handlowy szczęśliwy. Nareszcie

Zmeczony

Firma wprowadza ciekawe rozwiązania HR, a mianowicie podpisujesz papier ze jak nie wyjdzie ci egzamin ze szkolenia to zapłacisz 1 wypłatę. Ciekawe czy to zgodne z prawem ? Moze ktoś zna odpowiedz ?

Zygfryd

Cemex jest typowym koncernem molochem z bardzo a w mojej ocenie zdecydowanie za bardzo rozbudowaną strukturą, zwłaszcza stanowisk kierowniczych i dyrektorskich. Te dysproporcje powodują skomplikowany i rozbudowany system raportingu gdyż każdy kierownik chce wykazać swoją ważność i potrzebę istnienia jego stanowiska. O awansach w dużej mierze decyduje zasiedzenie, zażyłości, wazeliniarstwo i kolesiostwo zwłaszcza że trzon stanowią pracownicy dawnych cementowni i betoniarni ,zatrudnieni jeszcze w czasie "przedcemexowym". A wtedy liczyły się układy. I wiele z tych nawyków przetrwało. Rozbudowana struktura organizacyjna powoduje istnienie wielu stanowisk o niejednoznacznie określonych kompetencjach i zakresie obowiązków. System oceny dla takich stanowisk zawsze będzie subiektywny i jak ktoś nie jest z natury okej-manem, wazeliniarzem i osobą bardzo dbającą o własny pijar to nie tylko nie awansuje ale bardzo łatwo może wylecieć. Ogólnie w firmie jest spora rotacja kadry i wcale nie wynika z liczebności załogi. Jest znacznie większa niż w firmach o porównywalnym zatrudnieniu. Narzędzia pracy są raczej słabe - na stanowiskach handlowych, logistycznych i kierowniczych betoniarni dają skody fabie, na stanowiskach kierowniczych skody rapid, dyrektorzy jeżdżą octawiami. Zarobki są constans - ile uwalczysz podczas rekrutacji tyle będziesz miał w kolejnych latach. Handlowcy zarabiają 6000 brutto plus premie po max.kilkaset złotych, kierownicy 7000-7500 brutto plus do 10% premii, dyrektorzy około 10.000zl brutto plus premie zależne od stanowiska. Branża trudna -liczna konkurencja firm prywatnych i koncernów, spadające obroty i marże, banalizacja produktów podstawowych - cement, beton towarowy, kruszywo oraz problemy ze stabilizacją parametrów produktów bardziej specjalistycznych, logistyką produkcji i dostaw. Konieczność wizyt na budowach, czasami w porze nocnej, odzież codziennie do prania. Można ale praca dla osób wytrwałych, zaangażowanych całą dobę, najlepiej rezygnujących z życia rodzinnego i osobistego, w związku z bardzo rozbudowanym asortymentem i problemami stabilizacji parametrów praca w ciągłym stresie. Ocena pracy zależna od komplementowania szefa oraz roztaczanego wokoło pijaru. Firma dobra na przechowalnię ale docelowo wypalająca i nie dająca perspektyw rozwojowych.

Były
@Zygfryd

Chyba lepiej nie można tego ująć!

Witam, Pojawiło się ogłoszenie o rekrutacji na stanowisko specjalisty ds. windykacji czy może mi ktoś z osób znających realia napisać czy warto? Pozdrawiam i dziękuję

Nie polecam. Odrzucają aplikacje nawet ich nie czytając. Za to od momentu złożenia CV dostaje mnóstwo spamu na maila. Typowe firma której zalezy tylko na adrssach mailowych by spamować.Nie polecam nikomu

Brak

logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
klakier

Witam Czy ktos moze mi powiedziec jakie warunki sa na stnowiski Kierownik techniczno handlowy. Ile można wynegocjowac podstawy na rozmowie? Jakie auto, benefity? Pozdrawiam

Teraz nastąpią zmiany. Czas na zmiany bo ile można patrzeć na osoby kierownictwa, które prowadzone są "za rączkę" przez podwładnych jak przedszkolaki. Brak decyzyjności a co za tym idzie brak i odpowiedzialności.

Witam Wszystkich ? Pojawiło się ogłoszenie Inżynier Rozwoju Sprzedaży w Cemex region południe. Wiecie coś o zakresie obowiązków - plusy - minusy. Jakie warunki umowne ? Ktoś pracował na tym stanowisku ? I ile pracy za ile kaski ?

west

Witam. Proszę o informację na jakie warunki pracy i płacy mogę liczyć na stanowisku Doradca Techniczno-Handlowy.

xxx

WITAM. Mam pytanie zostalem zaproszony na spotkanie rekrutacyjne na stanowisko OPERATORA ROZKLADARKI.Czy moze mi ktos powiedziec na temat zarobkow w tej firmie. DZIEKUJE.

obcy

Zastanów się przedmówco co chcesz przekazać za pośrednictwem tego portalu?? Reklama nie pasuje a powiem Ci dlaczego.:)) Nie zapycha się odpowiedzialnych stanowisk, osobami bez doświadczenia i nie wymagającymi od firmy większych pieniędzy, takich jak wynagrodzenia poprzedników. I ot to całe to zamieszanie z ogłoszeniami. Pozdrawiam

pompa

socjal ok ale zarobki masakra

To Ty "miki" nie wiesz jak jest?? że pytasz? Czy wiesz i chcesz więcej informacji uzyskać? Może z PIP-y jesteś? Czy z naszego kochanego Cemex-u. Jak nie wiesz to słuchaj i czytaj uważnie. W szkole lektury czytałeś?? Czy już objął Cię nowy system nauczania czyli notebooki z lektorem? Dużo pytań ale one nie są tak głupie jak Twoje.

szczesliwy

Niecałe dwa lata. Kasa constans 4 000 brutto, A premia to raczej "wirtual". Czy robisz 8 h/dziennie czy 12, kasa ta sama. Algorytm naliczania premii to sprytna "maszynka" do jej nie wypłacania. Jedynie "służbówką" może swobodnie pojeździć, ale po 12 h pracy juz widzę jak to cieszy :(

szczesliwy

Ufffff jak pomyśle o tym syfie, to mnie ciarki przechodzą :( Firma wymaga dyspozycyjności 24h na dobę/7 dni w tygodniu. Polityka jest taka "h.. mnie to obchodzi, masz zrobić, a o trudnościach meldować po wykonaniu zadania". Nie jest to praca dla inteligentnych i kreatywnych, bo się "wypalą" w trybikach korporacji. Fucha jest dla klakierów, wylizaczy tyłków i przestraszonych zżyciem. Sam odeszłem i każdego dnia, godziny i minuty jestem szczęśliwy z powodu tej decyzji - pracowałem w pionie handlowym.

Anonim?? Pracujesz do 15.00 a wieczorami się nudzisz i piszesz zapytania. Jesteś z "wywiadu" najprawdopodobniej. Proponowałbym Ci abyś już dał sobie na luz i odpuścił głupie pytania bo to one świadczą o poziomie Twojej inteligencji. Pozdrawiam

Były Kierowca

Czy w Łodzi jeszcze panuje kierownik Sidoszewski bo podobno szukaja kierowcy z własna działalnością ?

ktos

"deed", w zależności od regionu, możesz wywalczyć podstawę ok 6000 brutto, plus premia kwartalna za sprzedaż, itp. W praktyce są rejony gdzie handlowcy otrzymują marne pieniądze, poniżej 150 zł na kwartał. Plusem jest, że samochód służbowy (fabię) można wykorzystywać do celów prywatnych, no ale wymagają dyspozycyjności 24 h 7 dni w tygodniu - oczywiście o tym oficjalnie się nie mówi, bo wszystko ma być zgodne z KP. Deed w jakim mieście/województwie starasz się o pracę???

j24

deed - 2013-05-23 22:36:47 Jestem umówiony na spotkanie rekrutacyjne na stanowisko doradcy techniczno-handlowego w pionie betonu. Czy może mi ktoś powiedzieć na temat zarobków w tej firmie, jaka podstawa, prowizje premie itd. I jaki dają samochód służbowy Dziękiwitam prosba o ustosunkowanie sie do powyzszych pytan deed jak rozmowa moze ty masz jakies informacje?

deed

SylwesterP

Nie mam zamiaru tu komentować opinii wydanych przez forumowiczów ani dodawać swojej. Chciałbym jedynie tego Pana co wygłosił opinię jako "Pietrucha" serdecznie pozdrowić i życzyć mu wszystkiego najlepszego w Nowym Roku choć to już koniec stycznia, a także przekazać za pośrednictwem tego forum, że żadnej decyzji nie żałuję o odejściu z firmy i jakbym miał ją podjąć jeszcze raz to zapewniam że byłaby taka sama. Żałuję jedynie, że w czasie swojej kadencji współpracy z firmą Cemex nie skorzystałem z przejścia do Betonów. Po przeczytaniu wszystkich tych opinii wnioskuję jedynie że ktoś próbuje miom kosztem wybronić się z potencjalnych zarzutów. Nie tędy droga przyjacielu. To nie forum powinno być do wygłaszania opinii negatywnych na tematy drażniące. Jeżeli "byłemu" i "kolesiowi" coś leży na sercu to podpowiem jedynie,że jest telefon zaufania ETHOS jak dobrze pamiętam i tam możecie składać zastrzeżenia. To tyle ode mnie.Pozdrawiam wszystkich pracujących i tych byłych, życząc powodzenia, A Panu " PIETRUCHA" wytrwałości nie tylko na tym forum.

Zostaw merytoryczną opinię o CEMEX Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w CEMEX Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy CEMEX Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CEMEX Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 1 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CEMEX Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w CEMEX Polska Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CEMEX Polska Sp. z o.o.