CEMEX Polska Sp. z o.o.

Opinie o CEMEX Polska Sp. z o.o.

MIRAS

CEMEX MOZE I TO DOBRA FIRMA ALE LUDZIE CO TAM PRACUJA TO WARIATY NP PAN Z BETORNI UL ANNOPOL KSYWA HITLER DEBIL ZE TAKIEGO TAM TRZYMAIA TO WSTYD DLA CEMEXU

Luz psychiczny

To że opisujecie co niektórych wprost i tak nic nie da. Cemex idzie w kierunku zatrudnienia tańszych i młodszych, niepodskakujących dyrektorom pracownikom (przykład BG). Był pracował ale nie pasował BW i do piachu. Chłopak robi to samo co robił i śmieje się z tych co zostali w topniejącym okręcie. Ma już to za sobą. Niestety wymiana musi nastąpić nieuchronnie. Dlatego wprowadzili lojalki. Niedługo zatrudnią niepełnosprawnych KS, którzy będą sponsorowani z pefronu, będą się cieszyli, że mają samochód komputer i telefon. I mało tego prawie całą wypłatę pokryje fundusz. Historia firmy jest brutalna, oto kilka przykładów: 1.MS – załatwił prezesa TJ (kruszywa), 2.BW – załatwił BG, bo myślał, że wskoczy na miejsce IGS (luz), 3.MŁ – załatwił KW (perfidnie donosem) i JO, został mu tylko RG i później prezes (worek) 4.BW – pozbył się tych co nie lubił: AW, KW-M, ML. Ewenement w firmie to jak IGS – dostała ostatnią szansę o RK i wylądowała w kruszywach, z których każdy kończył w piachu, mimo tego, że strategia legła w gruzach i udział rynkowy, był najgorszy w historii Cemex. Najważniejsze to dbać o zdrowie psychiczne, pracą nie ma się co martwić zawsze się znajdzie.

człowiek z lasu
@Karaganda 16.10.2017 21:34
Cemex to drzewo oblepione przez Szyszki które nigdy nie spadają.

Mam nadzieje że tym wpisem nikt nie chciał obrazić żadnej Szyszki? Bo będzie miał do czynienia z ludźmi z pionu sprzedaży całego cementu którzy nie będą tolerować obrażania żadnej "szyszki" a w szczególności kochanej Pani Dyrektor, bo IGS to kobieta z jajami wielkości piłek lekarskich /tak na marginesie to jak ona to robi że nie chodzi okrakiem/ to był komplement oczywiście/. IGS cała sprzedaż cementu Cię kocha i tęsknimy za Tobą. K-Si pozdrawiają

trener
@człowiek z lasu 20.10.2017 09:52

A to śpiewałem, to znaczy pisałem Ja..., Jarząbek. No... (usunięte przez administratora)

pan.walewski

Typowa korporacja, czyli pracownik to tylko numer w kadrach. Jeśli jesteś osobą bez ambicji i potrafisz wyłączyć logiczne, strategiczne, przedsiębiorcze, długofalowe myślenie to jest to pracodawca dla Ciebie. Dodatkowo jak lubisz mieć szefa wizjonera który gdyby spadłby ze swojego ego to złamał by swój kark to zapraszam do działu sprzedaży materiałów budowlanych (mi: cement workowany, chemia budowlana). Pan dyrektor Michał Ł...k. jest niesamowity ro.......la firmowy hajs (a co fajnie się trwoni nie swoje pieniądze) od stycznia 2017 ro....ał cały zespół sprzedaży, zajechał ich psychicznie (100% myśli lub kombinuje gdzie uciec - więc niedługo pojawią się wolne wakaty w sprzedaży materiałów paletyzowanych) ale HR zadowolony z Michałka (jedyny Pan Dyrektor z największą rotacją pracowników). Wśród byłych i obecnych podwładnych krąży żart że lepszą wiadomością jest pozytywny test na HIV niż info że Michałek będzie twoim szefem bo on jest większą zarazą. Pan dyrektor jest toksyczny był dyrektorem w różnych działach po których zostały zgliszcza (podobno mobing czy coś takiego) . Michał to wizjoner który nie leczy swoich wizji - a szkoda. Mistrz budowania anty relacji z klientami, po spotkaniu z nim każdy klient pyta co to za koleś i czy on pojecie o sprzedaży? Każdy klient zaznacza ze nie chce więcej spotkań z Michałem (nikt ci tyle nie da co ci Michał obieca). Wirtuoz sprzedaży który nie potrafi sprzedać cementu nawet swojemu koledze ze studiów tzn cementu i OFERTY WARTOŚCI której był współtwórcą (jaki współtwórca taka oferta). Michał to mistrz lansu, prezentacji, wizji, nowomowy warszawskiej (choć chłopek ze wsi), kreatywnej księgowości który nawet porażkę zaksięguje i przedstawi jako sukces. Więc jest to typowy korporacyjny szczur który chyba ba zabawę z gnębienia podwładnych. Poza tym organizacja to jak pisałem typowa korporacja: kłamią w żywe oczy, próbują robić z pracownika barana bo myślą że jesteś głupi, a im masz większe doświadczenie w sprzedaży tym większego barana z ciebie robią, ludzi łebskich, zaradnych i myślących biznesowo pozbywają się (bo mówią prawdę która nie wpisuje się w aktualną wizję), zasypują Cię tabelkami (jak by to one sprzedawały i zarabiały na firmę), relacje z klientami mają za nic, klientów też traktują jak prostaków i prymitywów którzy nie znają się na biznesie. Więc jeśli to komuś odpowiada to polecam tego pracodawcę.

AMOK
@pan.walewski 06.10.2017 18:28

Żeby dodać nam wszystkim otuchy i nie twierdzić tylko, że jest aż tak źle, oto kilka pytań stawianych przez pracowników innej firmy w podobnej sprawie, o których ktoś kiedyś mi wspominał. Nie pamiętam kto, ale podobno tak było, choć wierzyć się nie chce. Tam też podwładni stawiali zarzuty przełożonemu. Zespół był rozbity, brak wyników, zero zaufania. Kiedyś spotykali się często przed meetingami by pogadać, pośmiać się. Mimo wielu wad, jak wszędzie zresztą, oni naprawdę lubili swoją pracę. Teraz z nowym „szefem”, każdy przyjeżdżał najlepiej bezpośrednio na meeting, a jeśli już byli wcześniej to kilka minut na kolacji, a potem spać, albo w małych grupach do swoich pokoi – bo nie było już wiadomo z kim co można. Wcześniej wprowadzali różne strategie i choć różnie o nich myśleli był „fan”. A jak po połowie roku trzeba było naprawiać do naprawiali i to jak naprawiali! Nawet premia była! Zgłosili sprawę, ale jakoś nie tak wszystko szło… Zastanawiali się jak dalej będą pracować i czy prowadzi to ich firmę do sukcesu czy porażki? Czy będą jakieś działania wobec nich? Jak można poprowadzić tą sprawę, by służyło to firmie? Nawet swoje propozycje złożyli. Oto kilka kluczowych pytań tlących, a raczej palących się w głowach tych ludzi: 1. Czy nie powinien wywoływać odpowiednich działań zarządu fakt, tak zgodnej oceny przełożonego przez jego obecnych jak i byłych pracowników? Czy dopuszczalny jest widok płaczących ludzi, opuszczających meeting czy też pokój przełożonego? Czy każdemu odebraniu dzwoniącego telefonu czy też przychodzącego emaila powinien towarzyszyć stres? Czy skuteczne jest notoryczne omawianie spraw firmy o dowolnej porze, nawet podczas wyjazdu, który miał być nagrodą za wyniki, na tylnym siedzeniu autokaru podczas gdy inni pracownicy, innego działów „świętują sukces” ze swoimi przełożonymi? Czy normalne jest notoryczne nieodpowiadanie na emaile, wycofywanie się z danego słowa i podjętych decyzji? 2. Czy można mówić o przywództwie, tak ważnym dla każdej firmy, wobec fakt braku zaufania do przełożonego, braku zdolności spajania grupy, braku wyznaczania jasnych celów i dawania motywacji do ich wykonywania? Co zrobić, jakich technik użyć, by nie stracić klienta po wizycie dyrektora? Czy w takiej sytuacji można mówić o szansie na osiąganie wyników przez zespół? 3. Czy dobrym i zgodnym ze standardami firmy sposobem na załatwianie sprawy jest konfrontacja w jednym pokoju przełożonego z podwładnymi? Czy zgodnym ze standardami firmy jest inne „spotkanie”, na którym zamiast badać i rozwiązywać problem dochodzi do jego eskalacji poprzez groźby spraw karnych osobom wypowiadającym się. Nawet jeśli część, zamieszczanych przez nich stwierdzeń i opinii była niepotrzebna, to czy można przykrywać tym pierwotny problem? Przecież on nadal istniał, a tu jakby uciekał na drugi plan. Zastanawiali się, czy powinni przestać działać na czas załatwienia sprawy na co nawet byli wstanie przystać? Tylko, że jak się okazało nie tylko oni wyrażali swojego uwagi, a nad resztą kontroli jakoś nie mieli. Ktoś się przykleił bo okazja była. Tak to bywa jak się w porę nie reaguje. Dodatkowo powiedziano im, że co prawda sprawa będzie załatwiona, ale już widać że to zamierzony i karalny atak na ich „szefa”, że podobno ktoś i już wiadomo kto, chciał osiągnąć korzyści z tej sytuacji. Tak więc niby dostali obietnicę załatwienia sprawy, ale równolegle z groźbą konsekwencji, a to wszystko stawiane przez tych którzy mieli tą sytuację rozwiązać. Potem kogoś zwolnili i się rozlało. Tu już milczenie było niemożliwe… Jak widać z powyższego w tamtej firmie całkowity brak profesjonalizmu, empatii, woli porozumienia i rozwiązania sprawy z korzyścią dla firmy. Nie to co u nas. Więc zanim znowu coś napiszecie to pomyślcie, że inni pracują w gorszych warunkach!!! Ps. Był jeden pozytyw tej walki! Ludzie od nowa się zjednoczyli. Postanowili nie odpuścić. Pogadali tu i tam, pozbierali opinie specjalistów i puścili sprawę dalej.. Mieli wsparcie innych zespołów. Odezwali się byli pracownicy ich obecnego „szefa”. Poparły ich rodziny. Znów można było dumnie iść po korytarzu. Nie wiem jak skończyła się ta historia, ale zapytam jak znowu spotkam tego kogoś, kto mi to opowiadał.

Rudy
@AMOK 28.10.2017 11:57

Tak, też słyszałem o tej historii. Tam podobno podwładni otwarcie i jawnie zakomunikowali swoje problemy prezesowi krajowemu i chyba też centralę koncernu. W razie gdyby to nie pomogło, mieli plan wykorzystania mediów, bo mieli całkiem ciekawy materiał. Między innymi forum takie jak to okazało się bardzo pomocne. Ale chyba jednak to zostało załatwione lokalnie.

Weekend

Zapraszam do zapoznania się z poniższym linkiem: http://www.gowork.pl/faq_pracodawcy

szyszki

A co dzieje sie w Rudnikach? Tam etyka chyba nie dociera... Type zgloszen brak reakcji

Dobra rada

Mam wrażenie że ktoś próbuje odwrócić uwagę może w samoobronie od tematu przewodniego. Mam na myśli wszystkie wpisy które odciągają uwagę od problemu który zapoczątkował rekordowe ilości polubień.

Janek

Również tragicznie jest w pionie cementu.

Ktoś**

Cześć Możecie coś powiedzieć o dziale Logistyki na Annopolu ? Chodzi mi o atmosferę i warunki pracy, zakres, godziny. No i może coś o zarobkach. Czy firma na prawdę tak mało płaci ? jak powiem na rozmowie 4 tyś netto to mnie zabiją śmiechem ? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Były

Czytam Wasze opinie i stwierdzam ze smutkiem, że nic się w tej firmie nie zmieniło. Żal tych pracowników. Mam tylko nadzieję, że w niedługim czasie sytuacja się może zmienić. Wytrwałości mi pozostaje życzyć tym pracownikom co przejawiają się cechami CZŁOWIEKA.

Luzak

Luz wspiera Worki !!!! Jesteśmy z Wami my dziś wspieramy Was a jutro Wy wesprzecie nas...

nick

a taki zadowolony laborant to jak nie tajemnica to ile zarabia w trójmieście netto ?

Marta

@Anonim, z tego co widziałam, obecnie w fimie nie poszukują Sztugarów natomiast firma posiada całe mnóstwo innych ofert pracy na takie stanowiska jak : Inspektor Wsparcia, Technolog czy Inżynier w jakiej częsci kraju interesuje Cię praca?

Maślanka

Panowie ewakułujcie się z durnej firmy - Górażdże poszukuje.

Steve

Ciekawe jak będą kolorowali porażki goście z centrali przed nowym prezesem. Ciekawe ile głów poleci przy zmianach organizacyjnych. Wyrostkiewicz to już pewnie nowy garnitur szyje. Ma nadzieje, że w końcu zrobią porządek z nieudacznym dyrektorem od cementu, Gajewski. Najlepiej awans do Australii i z wilczym biletem.

byłem nie myłem

Takie BHP a ochrony zdrowia i środowiska ZERO do mycia KWASEM trzeba specjalne ubranie maskę ochronną od oparów tego nie ma na Betoniarniach myją gdzie popadnie leje się Kwas w glebę Patologia

ghtrgfrewrtbgr

naipierw trzeba sobie zadać pytanie jle straci się zdrowja mycie KWASEM i wdychanie go robota do upadłego siedzenie czekanie na kursa

Anonim

Mam pytanie jakie są zarobki Sztygarów na kopalniach?

technolog betonu

technolog betonu? jaka płaca na start? warto zaczynać od stażysty czy Ci tylko są od jeżdżenia po budowach po całej Polsce?

Małoryczy

A gdzie chcesz zostać tym laborantem? Beton, kruszywa?

Jack

Firma o bardzo dużym potencjale i globalnym zasięgu. Praca bardzo ciekawa tylko zależy gdzie, pracuje tam wiele ciekawych osób i dobrze płacą. Ale koniec tego dobrego - po trupach do celu, wały na kase, oszustwa w dostawach. W centrum Kierownik Sprzedaży taką kasę przytulił lewą, ale musi mieć dobrego haka na kogoś wyżej bo nie dość, że go nie wyrzucili to awansowali i przenieśli do innego działu:)) Kończąc firma jak najbardziej OK, ale zależy gdzie i przede wszystkim z kim

hnmhnmh

Naliczone dotąd kary sięgają 400 tys. zł. Wpływy z kar będą przeznaczane m. in. na remonty dróg zniszczonych przez przeciążone pojazdy. Jak to działa? Pracownicy ZDM mogą zatrzymać pojazd, wylegitymować kierowcę, sprawdzić dokumenty pojazdu oraz ładunku, a także ważyć pojazd przy użyciu specjalistycznego sprzętu. W ich kompetencjach jest też prowadzenie postępowania administracyjnego, zmierzającego do nałożenia kary na przewoźnika i – co ważne – uniemożliwienia kontynuacji przewozu pojazdem przekraczającym normy. Każda kontrola przeprowadzana przez ZDM odbywa się w obecności funkcjonariusza policji lub inspektora Inspekcji Transportu Drogowego

sang

Ile można maksymalnie zarobić na stanowisku Młodszego Inspektora Wsparcia Sprzedaży w Cemex? Jak wyglądają zarobki na tych stanowiskach?

xeruśś

~Italiano 2016-12-14 19:56:27NIE NARZEKAM. BYŁ CEMESIK A ROPUCHY NA BETONIE NIGDY NIE ZABRAKNIE. CO DWA DNIA Z KAZDEJ GRUCHY SIWEGO BIORE DO 20L PLUS DO ŻYDA Z BETONEM CODZIENNIE. 6 Z PRZODU U MNIE CO MIESIAC JAK U GUMIARZY Z RODZINKI A BHP MOŻE MI SKOCZYC

M

Mi się wydaje, że warto się zastanowić nad wysłaniem tutaj CV, nie od dziś przecież wiadomo, że firma jest naprawdę w porządku, wszystko gra i nic nie jest jakoś bardzo negatywne, branża potrzebuje takich osób, jakie tutaj pracują, no i Warszawa, to też na plus

sd34

@randi - rozmowe mam w Piatek w Wawie. Ci laboranci wytrzymuja do konca umowy/kontraktu? Czy agencja wpuszcza w maliny?

sd34

Ile zarabia tam laborant? Przechodze z glupiej firmy skanska i chcialbym wiedziec czego sie mozna spodziewac.

kr

Wydaje mi się, że firma Cemex tak pięknie prezentuje się jedynie na stronie internetowej. Kilka m-cy temu aplikowałam do Krakowa. Nie obiecujcie kandydatom przedstawienia im wyników rekrutacji, bo to później bardzo słabo wygląda...Pani z Działu HR w podsumowaniu rozmowy kwalifikacyjnej, powiadomiła mnie, że do kilku dni otrzymam informację zwrotną (pozytywną, bądź negatywną). Po czym kontaktu zero, brak choćby maila z jakimś: dziękujemy, wybraliśmy innego kandydata.

asd

na jakie zarobki można liczyć na pompie ? Jarek - napisz proszę co to za atrakcyjna oferta na gruszkę

dobra_rada

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma wszystko zależy gdzie i pod kogo skrzydła się trafi są i bardzo dobre osoby jako kierownicy a są tzw. g..... Ja miałam szczęście, że zaczęłam pracę w firmie pod fajnymi kierownikami, dzięki nim zdobyłam wiedzę ( dziękuje ) a zakończyłam na g. kierowniczce- niestety- zero kompetencji i brak szacunku dla pracownika dlatego pożegnałam się z firmą - szkoda nerwów i czasu teraz rozwijam się w innej firmie, która nie dość że wykorzystała moja wiedzę zdobytą w Cemexie to jeszcze rozwija mnie dalej i szanuje szczerze to gdyby nie Polscy kierownicy to pewnie zostałabym dalej w firmie, zastanówcie się Panowie i Panie na wyższych stanowiskach czy warto łożyć na rozwój pracownika a później go z tak łatwością tracić i oddawać za półdarmo do konkurencji!!!!!

sąsiad

Jak tam Panie Dyrektorze Chrapek??? kopalnia w Tłumaczowie przyjęła Pana CV na kierowcę??? to odpowiednie stanowisko!

ktosik

Szukać pracy tam można jako pierwszą pracę... to ok.Doświadczenie zawsze dobre do CV i przy odrobinie szczęścia może jakieś kursy jeszcze porobisz. Później to nie jest dobra firma do pozostania. Płace marne, bez żadnych znajomości nic nie osiągniesz... Tytuły i dobra znajomość języka obcego też nie pomogą. Taka polityka. Podwyżek brak, ciągle ciułają kasę dla centrali, a tej ciągle mało... Mobbing jest wszechobecny. Jak zapytasz o podwyżkę lub zaczniesz się cokolwiek odzywać to straszą zwolnieniami lub też zwalniają. Wiem co piszę, nie jest to wyssane z palca. Steve ma nieco racji - przegrywają rynek i taka jest prawda, ale firma 'dziad' nigdy nie nauczy się robić interesów. Chytry traci dwa razy. Tak to już jest.

czeslav

a ja bym szukal, jakbym zadnej innej nie mial. zawsze to lepsze niz nic

steve

Ja bym tam raczej pracy nie szukał, podobno są na skraju opłacalności i do sprzedania.

sąsiad

ha ha ha, widząc i słysząc co Pan dyrektor Chrapek potrafi? to nie jest dla mnie żadnym zagrożeniem, co jedynie to może zbierać kamyczki po tych swoich żwirowniach,musi się jeszcze dużo uczyć. Ale sam powiedział że dyrektorowanie już Go przerosło, złożył CV na kierowcę w Tłumaczowie.

Czytam te opinie i śmieszą mnie muszę powiedzieć - stwierdzenia "sąsiada":)) Niejaki Pan Chrapek zajmuje Ci miejsce? Jesteś w kolejce na stanowisko Dyrektora? Aspiracje może i masz ale nic po za tym. Po rozum w kolejce stałeś ale zabrakło. Ciekawe w jakiej kolejce byłeś pierwszy? Śmiem twierdzić, że jak nie za rozumem to chyba w drugiej przeciwstawnej gdzie byłeś pierwszy. Boże widzisz i nie grzmisz?

osoba

o! odezwał się obronca dyrektorów (czeslav), kolega Pana Chrapka?-Dyrektora Regionu Południowego? który, złożył CV na kierowcę w kamieniołomach. śmieszne.

czeslav

a ten tlumaczow to jakas konkurencja dla ceweksu, ze tak atakujecie tego czlowieka?

sąsiad

Tak "ktoś" wiem, że to u dyrektorów jest normalne, szkoda tylko, że pan Chrapek w tej chwili zabiera miejsce pracy a nie przejdzie do Kamieniołomów w Tłumaczowie? skoro i tak jest tam doradcą. Ale jak firma będzie wiedziała jakich ma dyrektorów to na pewno coś z tym zrobi. widać, że ta osoba o której jest mowa, cwaniaczek, który pozjadał wszystkie rozumy.

ktoś

sąsiad to normalne. Jeden dyrektor od cementu, to po dobrym roku sprzedaży cementu na wschód to sobie mieszkanie zmienił. Wiadomo lepsza cena, rabat do kieszeni. Szkoda tylko,że centrala na to pozwala.

sąsiad

tak tak!!! Panie dyrektorze Chrapek!!! też jestem w kolejce z CV na kierowcę! dyrektorzy bardzo lubią być kierowcami. Ciekawy jestem, czy szefowie Pana wiedzą, że jest Pan doradcą w Tłumaczowie? ale dziś się dowiedzą.

obcy

"sąsiad" nie rozumiem Ciebie i Twojego wpisu. Jestem obcy dla tematu, ale podejrzewać mogę, że albo zazdrość przemawia przez Ciebie albo chcesz zaistnieć na tym forum. Czym chcesz tutaj zaimponować? Piszemy opinie o firmie nie osobach. Zastanowiłbym się cokolwiek wpisując na Twoim miejscu. Może jesteś w kolejce z tym CV na kierowcę?

sąsiad

ha ha ha, dyrektor Chrapek, zastanawia się nad CV i to jeszcze na kierowcę. Pracownicy mówią, że przyjezdza już Pan zarządzając firmą w Tłumaczowie.

ktoś

Dziwisz się, tak robi 90% kadry. A Wyrostkiewicz B. tak samo działa. Dopóki nie masz w samochodzie GPSa to ci mogą naskoczyć.

sąsiad

ha ha ha, dyrekcja chyba zarabia bardzo małe pieniążki w firmie? Pan Chrapek P. jest jeszcze na dorobku w Kamieniołomach melafiru w Tłumaczowie, jest tam dość częstym gościem.

no problemo

Na tych Betonomieszarkach śmigają ROLNICY na Bizonie w RZniwa robota 24 h i tak im zostało zero tacha swiadczĄ usługe somisiadom niby pomoc somiecka a tak naprawde biorą chajs nie płacą PODATRKOW

cscs

Na betoniarniach w Warszawce lepsze numery odchodzą kierowcy co jezdza na tarczkach pozyczaja swoje karty kierowcy tym co jezdza na tachografie cyfrowym 1 kierowca w 2 miejscach

Dawid

interesuje mnie jak wygląda praca na stanowisku operatora rozkładarki?

xero

~kudłaty cemex (2015-12-23 22:27:09)beton codziennie woże do żyda to 700 biore + 2-5 kursow po 5 dyszek z lota. Nie narzekam plus do tego dojenie gruchy jak nikt nie widzi : D : D

xero

~Bagera (2015-11-26 09:26:14)W Wawie w jednej betoniarni gość z ITD ma wstawione swoje gruchy, to jest dopiero absurd... To tak jak pracować w anty-narkotykowej i ścigać samego siebie za dystrybucję narkotyków ; )

Zostaw opinię o CEMEX Polska Sp. z o.o. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie CEMEX Polska Sp. z o.o.