Opinie o POLOK Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy POLOK Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w POLOK Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Mechanicy samochodowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o POLOK Sp. z o.o. w Gliwice

Pracując ponad 4 lata uważam, że praca jest ok. Nie jest monotonna ani monotypowa.

Maurycy Nowy wpis

Dopiero co mieli ofertę pracy dla technika mechanika. I pytanie czy już kogoś znaleźli bo chciałem jeszcze wrzucić CV. Podobno jest stała podstawa + premia za wyniki + nadgodziny. Te ostatnie są ekstra płatne np. setki bo wtedy opłacałby się zostawać dłużej. Ktoś mnie uświadomi?

Hieronim Nowy wpis

Pracowałem w tej firmie. Sporo się nauczyłem, dzięki temu że załoga na przestrzeni lat składała się przede wszystkich z dobrych fachowców i życzliwych. Praca w tej firmie to była lekcja życia. Zetknąłem się tu z pracodawcą który montuje kamery, które mają funkcje nagrywania dźwięku, a wszystkich pracowników traktuje jak (usunięte przez administratora) i złodzieji. Koniec końców, nie ufa nikomu, chyba nawet sam sobie. Na własne oczy zobaczyłem też, jak można jednego dnia być dobrym kolegą, lubianym i cenionym przez współpracowników, a potem dostać awans na dyrektora i stać się kimś zupełnie innym. Myślę że każdy kto tam pracuje, wie co mam na myśli. Dzisiaj już wiem że w tej firmie nie warto się starać, ani dawać z siebie wszystkiego. Koniec końców, zamiast słów "dzięki, zrobiłeś fajną robotę" usłyszysz kolejny festiwal pretensji który skończy się naradą u góry pod tytułem "co jeszcze możemy zabrać pracownikom i jak im dołożyć roboty". W firmie notorycznie tworzy się sztuczne problemy, a potem miesiącami próbuje je rozwiązać. Regał, monety a kiedyś były takie akcje przestawianie maszyn co tydzień. To były śmieszne czasy.

Jeżeli są u was pracownicy ze średnim stażem 13 lat to jednak coś ich w firmie musi trzymać. Jestem zainteresowany pracą jako mechanik u was, aktualnie trwa rekrutacja. Podstawa plus premie, tak napisano w ofercie o wynagrodzeniu. Licząc razem średnio na rękę ile wychodzi? 5-6 tyś da radę zarobić w firmie na tym stanowisku?

Tomek Nowy wpis

Staramy się aby atmosfera wśród pracowników była jak najlepsza i zdecydowanie nie mamy problemów w tym temacie.

@Adam

Jak nie ma problemów w tym temacie, to po co się starać? Jedno zaprzecza drugiemu. Napisz lepiej, ile wynoszą zarobki. Ile wynosi pensja zasadnicza, a ile premie lub dodatki, jeśli istnieją?

"Nie mamy problemu w tym temacie" - właśnie dlatego że się staramy i dbamy o jak najlepsze relacje pomiędzy pracownikami firmy. Odpowiadam zawsze w kontekście pytania, dlatego nie pisałem o wynagrodzeniach. Jeśli jesteś zainteresowany współpracą i wiedzą na temat możliwych zarobków to zapraszam Ciebie do wzięcia udziału w obecnie trwającej rekrutacji. Można umówić się poprzez oficjalną infolinię spółki POLOK Sp. z o.o.

Duzyjaś

W firmie jest cała masa problemów. Wiele osób nie dostało podwyżki pomimo ogromnej inflacji. Pensja składa się głównie z dodatków/premii. W firmie panuje nie najlepsza atmosfera, a pracodawca nie ma zaufania do pracowników. Coraz częściej brakuje pracy, sporo osób odeszło a Ci którzy zostali pracują tylko z przyzwyczajenia, albo szukają czegoś innego. Pomimo tego że wszyscy wiedzą co jest nie tak i tak nic się nie zmieni, ponieważ każdy pomysł kadry zarządzacej, nawet ten najgłupszy jest realizowany, nawet pomimo sprzeciwu całej załogi i odejść. Gdy ktoś odchodzi z tej firmy, automatycznie zrzuca się na tą osobę wszystkie błędy i nieprawidłowości oraz opowiada pracownikom jaki to był zły pracownik.

@Duzyjaś

Mówisz o tegorocznych podwyżkach? Wiadomo z jakiego powodu jednak ich nie przyznano? Zaintrygowało mnie to co napisałeś o pomysłach kadry zarządzającej, jakiś przykład można prosić? Skoro cała załoga się im sprzeciwia to ciekawe co tam wymyślili. I dlaczego teraz tak brakuje pracy, wpływa to na liczbę godzin i wypłaty?

@Duzyjaś

Całkiem możliwe, że Ignacy ma rację i w rzeczywistości Dużyjaś pomylił firmy. Pomimo tego, podjąłem się weryfikacji tematu i u nas w firmie prawie wszyscy pracownicy oceniają atmosferę na bardzo przyjazną. Może dlatego, że firma prowadzi politykę wyznaczania celów i pozostawia pracownikom przestrzeń do podejmowania najmądrzejszych decyzji jakie są w obrębie ich wpływu. Co do wynagrodzenia to zawsze jest to sprawa indywidualna i to nie jest miejsce na dyskusję w tym temacie. Średnia czasu zatrudnienia, pomimo kilku naprawdę młodych osób, jest rzeczywiście dość wysoka bo około 13 lat. Nie dlatego, że aż tak się przyzwyczaili, pro prostu lubią to co robią. Motoryzacja jest fascynująca. Rozwiązywanie problemów jest dla mnie wyzwaniem i lubię to. Dlatego często pytam ludzi o to jakie mają problemy, nie raz i nie dwa wspólnie konsultowaliśmy zagadnienia w celu rozwiązania problemu. Podobnie z pomysłami zgłaszanymi przez pracowników nie jeden wpisał się na stałe choćby w technologię naprawy czy nowe narzędzie. Uważam, że wypowiadanie się w tym miejscu za wszystkich pracujących w POLOK Sp. z o.o., przez osobę wyrażająca bardzo subiektywną opinię jest krzywdzące zarówno dla całego przedsiębiorstwa, jak i poszczególnych pracowników i z pewnością nie ma nic wspólnego z koleżeńską troską.

Ignacy

Duzyjaś - dziękuję ci za twój wpis, w którym stwierdzasz, że nie brakuje mi argumentów na obronę firmy w któ®ej pracuję przed wyimaginowanymi i nieprawdziwymi posądzeniami. Wszystkich zainteresowanych informuję, że obecnie atmosfera w firmie jest jeszcze lepsza niż była, bo zwolnił się w zeszłym roku jeden podżegacz, buntujący przeciwko zarządzaniu w firmie innych pracowników. Bardzo pozytywnie oceniam zarządzanie firmą Polok Sp. z.o.o, pomimo uciążliwości związanych z rejestrowaniem wykonywanej pracy w systemie informatycznym na poszczególnych stanowiskach.

@Ignacy

A co ten Pan z tego miał, czerpał jakieś korzyści z psucia atmosfery? czy szefostwo ingeruje w problemy między pracownikami? Rozwiązuje problemy, kiedy sytuacje są poważniejsze czy raczej się nie wtrąca?

Na jakie benefity można liczyć w POLOK Sp. z o.o.?

Gumiś

Największym benefitem jest bycie pod ciągłą obserwacja ogromnej ilości kamer. W firmie są osoby które potrafią zrobić zdjęcie gdy ktoś np oprze się na chwilę i wysłać je bezpośrednio do szefa, polecam serdecznie

Jaki jest okres rozliczeniowy w POLOK Sp. z o.o.? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Miesięczny okres rozliczeniowy. Przelew wynagrodzenia występuje 10-go dnia miesiąca następującego po miesiącu przepracowanym.

Honorata
@Adam

I wypłaty zawsze są na czas? Nie ma opóźnień?

@Honorata

Wypłaty zawsze są na czas, nie mamy opóźnień.

Jaka umowa obowiązuje w POLOK Sp. z o.o. podczas okresu próbnego?

Umowa w okresie próbnym to umowa o pracę podpisana bezpośrednio z POLOK Sp. z o.o.

Maja
@Adam

A ile czasu trwa okres próbny? 3 miesiace?

Umowa na okres próbny obowiązuje na czas 3 miesięcy.

Natalia
@Adam

Potem już jest możliwość na stałe czy jeszcze jakiś okres po drodze obowiązuje?

@Natalia

Po okresie próbnym, kolejne dwie umowy są na czas określony, następna po nich na czas nieokreślony.

Natalia
@Adam

Tu wykorzystywany jest ten okres maksymalny wynikający z KP co do przejścia na nieokreślony? I ogólnie polecacie z nimi podpisać umowę, jak już tak jesteśmy w temacie?

Maja
@Adam

A jest możliwość zatrudnienia poprzez inną formę? Mam tu na myśli B2B dokładniej. Czy tylko UoP?

@Maja

Umowę podpisuje się bezpośrednio z Polok Sp. z o.o.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie POLOK Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

W POLOK Sp. z o.o. pojęcie nadgodzin nie stanowi problemu ;). Skorzystać można z obu możliwości rozliczenia nadgodzin.

Jokero

Pracowałem kiedyś w tej firmie gdy rządził tam pan Władysław.Szczerze napisze że na prawde był to dobry człowiek i jeden z moich najlepszych ''szefów''.Atmosfera i warunki pracy były też ok za panowania tegoż pana.Wszystko zaczeło się psuć po przejęciu szefostwa przez syna Piotra.Ten człowiek nie ma poszanowania chyba nawet do samego ''siebie''a co mówić o innych.

@Jokero

Myślę, że postrzeganie i ocena osób jest sprawą bardzo indywidualną, dlatego że każdy z nas kieruje się innymi wartościami, priorytetami. Dlatego uważam, że Twoja opinia jest bardzo subiektywna. Pozdrawiam i zapewniam, że w firmie jest bardzo pozytywna atmosfera.

jokero
@Adam

Dobry żart:))przecież to zrozumiałe że nie pociśniesz tu na tym portalu swojego ''pracodawcy''-przecież inni też czytają.Pozdrawiam

@jokero

Witaj, uważam że gdyby prawda była taka jak ją opisałeś w pierwszym wpisie to każdy z obecnych pracowników anonimowo podobnie jak Ty mógłby bez żadnych obaw "pocisnąć pracodawcę". Dlatego jestem przekonany o czym wspomniałem wcześniej, że Twoje odczucia są bardzo subiektywne. W społeczeństwie istnieje brak chęci obnażania się z tego co dobrego doświadczamy, natomiast każde nasze niezadowolenie pcha do publicznego rozrachunku. Jak więc widzisz ta ogromna dysproporcja potrafi zaburzyć właściwe postrzeganie prawdy. Kończąc tą mini dyskusję pozdrawiam serdecznie.

Czy w POLOK Sp. z o.o. poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

Tak, premie: - absencyjna, - za bezbłędną pracę, - od przychodu, nagroda pieniężna, oraz świadczenie urlopowe raz w roku.

Czy rozmowa kwalifikacyjna do POLOK Sp. z o.o. odbywa się w siedzibie firmy?

Tak, jeśli w danym czasie odbywa się rekrutacja to zapraszamy do umawiania się poprzez infolinię na spotkanie w siedzibie firmy.

Krzysiek

Przebieg rekrutacji i zatrudnienie. Umówiłem się na spotkanie telefonicznie. O ustalonej godzinie oprowadzono mnie po firmie i pokazano stanowisko pracy. Mogłem podjąć decyzję, czy to co widzę mi odpowiada, tym samym nie traciłbym czasu na wypisywanie kwestionariuszy. Następnie po mojej decyzji, że warunki mi odpowiadają zostałem zaproszony do pokoju w którym w miłej koleżeńskiej atmosferze odpowiedziałem na kilka pytań dot. moich preferencji i kompetencji zawodowych. W trakcie rozmowy wykonałem dwa proste pomiary suwmiarką i mikrometrem. Całość trwała ok 25 minut. Na końcu umówiliśmy się na termin w którym rekrutujący bezwarunkowo zadzwoni do mnie z informacją co do decyzji. Telefon odebrałem po ok tygodniu od wizyty w firmie i zostałem poinformowany, że zapraszają mnie do współpracy. W chwili obecnej pracuję na stanowisku do którego rekrutowałem. Po zatrudnieniu zostałem poinformowany, że w firmie istnieje możliwość rozwoju i podniesienia kwalifikacji zależy to ode mnie, czy wykazuję taką chęć i ambicje. Zgodziłem się i w chwili obecnej przyuczam się także na innym stanowisku. Jeśli chodzi o zarobki to uczciwie firma wywiązuje się z deklarowanych płac podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a wypłata zawsze jest na czas. Dodatkowo wyznacznikiem firmy co do wysokości wynagrodzenia nie jest staż pracy, a produktywność i nabyte umiejętności. Atmosfera w przedsiębiorstwie jest bardzo pozytywna, pracownicy są koleżeńscy i pomocni, a kadra zarządzająca uczciwa i wywiązująca się ze składanych deklaracji.

Opowiecie jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w POLOK Sp. z o.o.?

Władysław Polok

Dzień dobry. Najpierw jest spotkanie, na którym osoba rekrutująca zadaje trochę pytań celem zorientowania się, czy kandydat jest w stanie sprostać wymaganiom. Wymagania to dokładność i uczciwość. Firma pracuje podczas obróbki skrawaniem na setnych milimetra, więc nie może zatrudnić pracownika niedokładnego. Przed spotkaniem kandydat wypisuje kartę informacyjną, Jeżeli szef produkcji i dyrektor się zdecydują na zatrudnienie pracownika to następują etapy zatrudnienia: na okres próbny, następnie na czas określony i po roku czy dwóch na czas nieokreślony. W firmie panuje dobra atmosfera i koleżeństwo, więc najstarsi pracownicy pracują już więcej niż 20 lat.

Honda

Firma szczyci się dbałością o dobro klienta niszcząc wałek rozrządu który dało się naprawić twierdząc że jest uszkodzona struktura wałka która odkryli szlifując szlifierka. Brak profesjonalizmu i tyle mydlenie oczu klientowi.Nie POLECAM

Natan

Firma jest dobrym pracodawcą a to forum służy pracownikom dlatego nie rozumiem klientów zostawiających tu wpisy.

Alek

Nie wiem jak z praca w firmie polok.pl, ale jesli chodzi o usługi jakie wykonują to nie polecam. Po wykonaniu remontu silnika wykonanego przez firme polok, silnk rozpadł sie po 2 tygodniach. Polok.pl nie chce uznac reklamacji, uznał to za wadę w silniku... Zapłaciłem za remont ponad 6 ts PLN do tego doszły czesci :)

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w POLOK Sp. z o.o.?

Aneta

Tak osoby bez doświadczenia mają szansę na pracę w naszej Firmie. Zapraszamy do przesłania na CV na nasz adres e-mailowy z dopiskiem stanowiska, które Pana interesuje.

piotr

1.ceny usług horendalnie drogo.opis zlecenia zły nie wiedziałem o co chodzi jak dostałem wycenę.Czekałem 1 godz. na przyjęcie towaru,moim zdaniem firma żle z organizowana ,pełno tam pracowników co się tylko pętają tam i tu.No i jak się ma tyle nierobów to póżniej ceny muszą być nie do przyjęcia.naciąganie klientów na wykonanie usługi,podam przykład wasza Firma robiła szlifowanie wałka rozrządu , a pózniej mnie chcieli skasować za polerowanie tego wałka ZREGENEROWANEGO co go pare dni odebrałem od firmy POLOK. REGENERACJA GŁOWIC PRZEKROCZYŁA 30 PROCENT WARTOŚCI NOWYCH.

@piotr

Wyjaśniałeś całą sprawę bezpośrednio z szefostwem firmy POLOK? Chciałbym mniej więcej zweryfikować, czy robiłeś coś w kierunku tego, aby cena końcowa za całą usługę była niższa, skoro pierwotnie właśnie taka miała być.

Aneta
@piotr

Szanowny Panie Piotrze. Nasza firma polerowanie (usunięte przez administratora) rozrządu traktuje jako standardową usługę w trakcie której, wałek jest sprawdzany czy dalej pozostaje prosty, proponujemy ją przy każdym weryfikowanym wałku rozrządu. Niestety nie kojarzę Pana zlecenia więc trudno się do niego odnieść. Jeżeli czuję się Pan (usunięte przez administratora) to zapraszam do Dyrektora działu BOK z opisem sytuacji - gentelmeńsko ją podejmiemy. Zazwyczaj zlecenia przyjmowane są "od ręki" lecz rzeczywiście zdarza się, że czasem trzeba poczekać. Kolejka na poziomie 60 minut jest bardzo mało prawdopodobna. W naszej firmie z racji małej przestrzeni, biuro służy także do innych celów (jak omówienie technologii naprawy z pracownikami, pakowanie głowic, wałków, prowadzenie systemu informatycznego firmy, obsługa Klientów wirtualnych etc.) stąd zapewne odniósł Pan wrażenie, że tylko jeden wydelegowany pracownik został wydzielony do kontaktu z Klientem. Temat cen jest zawsze subiektywny i to Klient we własnej gestii musi rozważyć opłacalność naprawy - biorąc pod uwagę wysoką jakość usług jakie oferujemy.

JEMU

Odradzam BARDZO MAŁE ZAROBKI FATALNE WARUNKI,CIEKAWE JAK KONTROLE PRZECHODZĄ PEWNIE W ŁAPKĘ...DO TEGO TO JAKAŚ SEKTA TA RODZINA....

Władysław Polok
@JEMU

Jak prowadzę 30 lat tę firmę to nigdy żadnemu urzędnikowi, który przeprowadza jakąkolwiek kontrolę nie dałem ani 1 złotówki tzw wg ciebie łapówki. po prostu mnie obrażasz. Załóż sam firmę. Wyposaż w nowoczesne maszyny, wszystkie za leasingi, wypracuj technologię i zatrudnij 50 pracowników to zobaczysz jakie to łatwe. Opłać wszystkie ZUS -y i daj klientom dobrą usługę za którą cały czas klienci płacą. (Ceny przed wykonaniem usługi po weryfikacji są uzgadniane z klientem). Przecież gdyby nasza firma nie byłaby uczciwa względów klientów to by się nie ostała. Robimy usługi, które niewielu potrafi w naszym kraju wykonać. Jak myślisz skąd to się wszystko wzięło, i w dalszym ciągu pracują u nas dobrzy pracownicy? Co do "sekty" to też mnie obrażasz i naprawdę nie masz zielonego pojęcia co to jest sekta.

Zostaw merytoryczną opinię o POLOK Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w POLOK Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy POLOK Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w POLOK Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 4, z czego 1 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy POLOK Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w POLOK Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

POLOK Sp. z o.o.
2.9/5 Na podstawie 12 ocen.
  • Sowińskiego 3
    44-101 Gliwice