Opinie o POLOK Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy POLOK Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w POLOK Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.


Branże: Mechanicy samochodowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o POLOK Sp. z o.o. w Gliwice

baner wywiady
Pytanie
 Pytanie

Jaka umowa obowiązuje w POLOK Sp. z o.o. podczas okresu próbnego?

Adam
Pracownik
@Maja

Umowę podpisuje się bezpośrednio z Polok Sp. z o.o.

Grzegorz Nowy wpis

Dawno już nie widziałem ofert pracy. A przecież, jak to jest u nich na stronie napisane, że od 1989 r. zajmują się chociażby naprawą żeliwnych i aluminiowych głowic silników spalinowych. Co się więc dzieje, nie ma zapotrzebowania na nowych pracowników? Szukam roboty w Gliwicach, jako frezer-wytaczarz. Ładnych parę lat temu pierwszą umową na tym stanowisku była UoP na okres próbny. Jak to jest obecnie z pierwszą umową w firmie i jakiej wysokości pensja wchodzi w grę?

Pytanie
 Pytanie

Jaki jest okres rozliczeniowy w POLOK Sp. z o.o.? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Adam Nowy wpis
Pracownik
@Pytanie

Miesięczny okres rozliczeniowy. Przelew wynagrodzenia występuje 10-go dnia miesiąca następującego po miesiącu przepracowanym.

Honorata Nowy wpis
@Adam

I wypłaty zawsze są na czas? Nie ma opóźnień?

Adam Nowy wpis
Pracownik
@Honorata

Wypłaty zawsze są na czas, nie mamy opóźnień.

Pytanie
 Pytanie

Jaka umowa obowiązuje w POLOK Sp. z o.o. podczas okresu próbnego?

Adam
Pracownik
@Pytanie

Umowa w okresie próbnym to umowa o pracę podpisana bezpośrednio z POLOK Sp. z o.o.

Maja
@Adam

A ile czasu trwa okres próbny? 3 miesiace?

Adam
Pracownik
@Pytanie

Umowa na okres próbny obowiązuje na czas 3 miesięcy.

Natalia
@Adam

Potem już jest możliwość na stałe czy jeszcze jakiś okres po drodze obowiązuje?

Adam
Pracownik
@Natalia

Po okresie próbnym, kolejne dwie umowy są na czas określony, następna po nich na czas nieokreślony.

Natalia
@Adam

Tu wykorzystywany jest ten okres maksymalny wynikający z KP co do przejścia na nieokreślony? I ogólnie polecacie z nimi podpisać umowę, jak już tak jesteśmy w temacie?

Maja
@Adam

A jest możliwość zatrudnienia poprzez inną formę? Mam tu na myśli B2B dokładniej. Czy tylko UoP?

Adam
Pracownik
@Maja

Umowę podpisuje się bezpośrednio z Polok Sp. z o.o.

Pytanie
 Pytanie

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie POLOK Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Adam
Pracownik
@Pytanie

W POLOK Sp. z o.o. pojęcie nadgodzin nie stanowi problemu ;). Skorzystać można z obu możliwości rozliczenia nadgodzin.

logo firmy INŻYNIER TECHNICZNO-HANDLOWY
Gliwice
VALIANS INTERNATIONAL Sp. z o.o.
(5 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Pielęgniarka Instrumentariuszka
Gliwice
E-WORK HR COMPANY POLAND SP Z O.O.
(97 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Magazynier
Gliwice
EWT Truck & Trailer Polska Sp. z o.o.
(118 opinii)
Wyślij CV
Aplikuj na wiele ofert
Jokero
Były pracownik

Pracowałem kiedyś w tej firmie gdy rządził tam pan Władysław.Szczerze napisze że na prawde był to dobry człowiek i jeden z moich najlepszych ''szefów''.Atmosfera i warunki pracy były też ok za panowania tegoż pana.Wszystko zaczeło się psuć po przejęciu szefostwa przez syna Piotra.Ten człowiek nie ma poszanowania chyba nawet do samego ''siebie''a co mówić o innych.

Adam
Pracownik
@Jokero

Myślę, że postrzeganie i ocena osób jest sprawą bardzo indywidualną, dlatego że każdy z nas kieruje się innymi wartościami, priorytetami. Dlatego uważam, że Twoja opinia jest bardzo subiektywna. Pozdrawiam i zapewniam, że w firmie jest bardzo pozytywna atmosfera.

jokero
Były pracownik
@Adam

Dobry żart:))przecież to zrozumiałe że nie pociśniesz tu na tym portalu swojego ''pracodawcy''-przecież inni też czytają.Pozdrawiam

Adam
Pracownik
@jokero

Witaj, uważam że gdyby prawda była taka jak ją opisałeś w pierwszym wpisie to każdy z obecnych pracowników anonimowo podobnie jak Ty mógłby bez żadnych obaw "pocisnąć pracodawcę". Dlatego jestem przekonany o czym wspomniałem wcześniej, że Twoje odczucia są bardzo subiektywne. W społeczeństwie istnieje brak chęci obnażania się z tego co dobrego doświadczamy, natomiast każde nasze niezadowolenie pcha do publicznego rozrachunku. Jak więc widzisz ta ogromna dysproporcja potrafi zaburzyć właściwe postrzeganie prawdy. Kończąc tą mini dyskusję pozdrawiam serdecznie.

Pytanie
 Pytanie

Czy w POLOK Sp. z o.o. poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

Adam
Pracownik
@Pytanie

Tak, premie: - absencyjna, - za bezbłędną pracę, - od przychodu, nagroda pieniężna, oraz świadczenie urlopowe raz w roku.

Pytanie
 Pytanie

Czy rozmowa kwalifikacyjna do POLOK Sp. z o.o. odbywa się w siedzibie firmy?

Adam
Pracownik
@Pytanie

Tak, jeśli w danym czasie odbywa się rekrutacja to zapraszamy do umawiania się poprzez infolinię na spotkanie w siedzibie firmy.

Krzysiek
Pracownik

Przebieg rekrutacji i zatrudnienie. Umówiłem się na spotkanie telefonicznie. O ustalonej godzinie oprowadzono mnie po firmie i pokazano stanowisko pracy. Mogłem podjąć decyzję, czy to co widzę mi odpowiada, tym samym nie traciłbym czasu na wypisywanie kwestionariuszy. Następnie po mojej decyzji, że warunki mi odpowiadają zostałem zaproszony do pokoju w którym w miłej koleżeńskiej atmosferze odpowiedziałem na kilka pytań dot. moich preferencji i kompetencji zawodowych. W trakcie rozmowy wykonałem dwa proste pomiary suwmiarką i mikrometrem. Całość trwała ok 25 minut. Na końcu umówiliśmy się na termin w którym rekrutujący bezwarunkowo zadzwoni do mnie z informacją co do decyzji. Telefon odebrałem po ok tygodniu od wizyty w firmie i zostałem poinformowany, że zapraszają mnie do współpracy. W chwili obecnej pracuję na stanowisku do którego rekrutowałem. Po zatrudnieniu zostałem poinformowany, że w firmie istnieje możliwość rozwoju i podniesienia kwalifikacji zależy to ode mnie, czy wykazuję taką chęć i ambicje. Zgodziłem się i w chwili obecnej przyuczam się także na innym stanowisku. Jeśli chodzi o zarobki to uczciwie firma wywiązuje się z deklarowanych płac podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a wypłata zawsze jest na czas. Dodatkowo wyznacznikiem firmy co do wysokości wynagrodzenia nie jest staż pracy, a produktywność i nabyte umiejętności. Atmosfera w przedsiębiorstwie jest bardzo pozytywna, pracownicy są koleżeńscy i pomocni, a kadra zarządzająca uczciwa i wywiązująca się ze składanych deklaracji.

Pytanie
 Pytanie

Opowiecie jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w POLOK Sp. z o.o.?

Władysław Polok
Pracownik
@Pytanie

Dzień dobry. Najpierw jest spotkanie, na którym osoba rekrutująca zadaje trochę pytań celem zorientowania się, czy kandydat jest w stanie sprostać wymaganiom. Wymagania to dokładność i uczciwość. Firma pracuje podczas obróbki skrawaniem na setnych milimetra, więc nie może zatrudnić pracownika niedokładnego. Przed spotkaniem kandydat wypisuje kartę informacyjną, Jeżeli szef produkcji i dyrektor się zdecydują na zatrudnienie pracownika to następują etapy zatrudnienia: na okres próbny, następnie na czas określony i po roku czy dwóch na czas nieokreślony. W firmie panuje dobra atmosfera i koleżeństwo, więc najstarsi pracownicy pracują już więcej niż 20 lat.

Honda
Inne

Firma szczyci się dbałością o dobro klienta niszcząc wałek rozrządu który dało się naprawić twierdząc że jest uszkodzona struktura wałka która odkryli szlifując szlifierka. Brak profesjonalizmu i tyle mydlenie oczu klientowi.Nie POLECAM

1
Natan

Firma jest dobrym pracodawcą a to forum służy pracownikom dlatego nie rozumiem klientów zostawiających tu wpisy.

Alek
Inne

Nie wiem jak z praca w firmie polok.pl, ale jesli chodzi o usługi jakie wykonują to nie polecam. Po wykonaniu remontu silnika wykonanego przez firme polok, silnk rozpadł sie po 2 tygodniach. Polok.pl nie chce uznac reklamacji, uznał to za wadę w silniku... Zapłaciłem za remont ponad 6 ts PLN do tego doszły czesci :)

1
Pytanie
 Pytanie

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w POLOK Sp. z o.o.?

Aneta
@Pytanie

Tak osoby bez doświadczenia mają szansę na pracę w naszej Firmie. Zapraszamy do przesłania na CV na nasz adres e-mailowy z dopiskiem stanowiska, które Pana interesuje.

piotr

1.ceny usług horendalnie drogo.opis zlecenia zły nie wiedziałem o co chodzi jak dostałem wycenę.Czekałem 1 godz. na przyjęcie towaru,moim zdaniem firma żle z organizowana ,pełno tam pracowników co się tylko pętają tam i tu.No i jak się ma tyle nierobów to póżniej ceny muszą być nie do przyjęcia.naciąganie klientów na wykonanie usługi,podam przykład wasza Firma robiła szlifowanie wałka rozrządu , a pózniej mnie chcieli skasować za polerowanie tego wałka ZREGENEROWANEGO co go pare dni odebrałem od firmy POLOK. REGENERACJA GŁOWIC PRZEKROCZYŁA 30 PROCENT WARTOŚCI NOWYCH.

Marcin
@piotr

Wyjaśniałeś całą sprawę bezpośrednio z szefostwem firmy POLOK? Chciałbym mniej więcej zweryfikować, czy robiłeś coś w kierunku tego, aby cena końcowa za całą usługę była niższa, skoro pierwotnie właśnie taka miała być.

Aneta
@piotr

Szanowny Panie Piotrze. Nasza firma polerowanie (usunięte przez administratora) rozrządu traktuje jako standardową usługę w trakcie której, wałek jest sprawdzany czy dalej pozostaje prosty, proponujemy ją przy każdym weryfikowanym wałku rozrządu. Niestety nie kojarzę Pana zlecenia więc trudno się do niego odnieść. Jeżeli czuję się Pan (usunięte przez administratora) to zapraszam do Dyrektora działu BOK z opisem sytuacji - gentelmeńsko ją podejmiemy. Zazwyczaj zlecenia przyjmowane są "od ręki" lecz rzeczywiście zdarza się, że czasem trzeba poczekać. Kolejka na poziomie 60 minut jest bardzo mało prawdopodobna. W naszej firmie z racji małej przestrzeni, biuro służy także do innych celów (jak omówienie technologii naprawy z pracownikami, pakowanie głowic, wałków, prowadzenie systemu informatycznego firmy, obsługa Klientów wirtualnych etc.) stąd zapewne odniósł Pan wrażenie, że tylko jeden wydelegowany pracownik został wydzielony do kontaktu z Klientem. Temat cen jest zawsze subiektywny i to Klient we własnej gestii musi rozważyć opłacalność naprawy - biorąc pod uwagę wysoką jakość usług jakie oferujemy.

JEMU

Odradzam BARDZO MAŁE ZAROBKI FATALNE WARUNKI,CIEKAWE JAK KONTROLE PRZECHODZĄ PEWNIE W ŁAPKĘ...DO TEGO TO JAKAŚ SEKTA TA RODZINA....

Władysław Polok
@JEMU

Jak prowadzę 30 lat tę firmę to nigdy żadnemu urzędnikowi, który przeprowadza jakąkolwiek kontrolę nie dałem ani 1 złotówki tzw wg ciebie łapówki. po prostu mnie obrażasz. Załóż sam firmę. Wyposaż w nowoczesne maszyny, wszystkie za leasingi, wypracuj technologię i zatrudnij 50 pracowników to zobaczysz jakie to łatwe. Opłać wszystkie ZUS -y i daj klientom dobrą usługę za którą cały czas klienci płacą. (Ceny przed wykonaniem usługi po weryfikacji są uzgadniane z klientem). Przecież gdyby nasza firma nie byłaby uczciwa względów klientów to by się nie ostała. Robimy usługi, które niewielu potrafi w naszym kraju wykonać. Jak myślisz skąd to się wszystko wzięło, i w dalszym ciągu pracują u nas dobrzy pracownicy? Co do "sekty" to też mnie obrażasz i naprawdę nie masz zielonego pojęcia co to jest sekta.

LCD

Ja oceniam pracę w firmie Polok pozytywnie. Warunki pracy takie jak w innych firmach zajmujących się obróbką metali. Załoga naprawdę sympatyczna- można się z każdym dogadać. Pensje nie są zbyt wysokie ale zawsze na czas. Wszystkie nadgodziny są płatne.

Marcin
@LCD

Fajnie, że można podnieść wysokość pensji płatnymi nadgodzinami. Czy są także inne dodatki do wynagrodzenia takie jak premie za dobre wyniki lub pakiet socjalny. Pracodawca je oferuje?

Lester

Praca jest ciężka. Osoby pracowite i etyczne są doceniane i miłe widziane w Firmie. Nadgodziny są obligatoryjnie płatne. Polecam osobą nie bojących się trudnych warunków pracy i szukających "przyzwoitego" otoczenia w pracy.

anonim

Praca jak to praca, umowa na czas nieokreślony, pełny etat, możliwość wybierania nadgodzin itp. Najważniejsze i tak to, że wypłaty są zawsze na czas a do tego pracuje się w miłej atmosferze. Polecam!

Arqu

Ta firma to się Pulok powinna nazywać hahaha Już sam proces rekrutacji jest chory, proszę zajrzeć na olx, wysyłasz CV to ci karzą wypełniać formularze osobowe jak wszystko jest w wysłanym CV. A o tym jak naprawiają lepiej się nie wypowiadać - kolega robił u nich głowice, opiłki ? Jakie opiłki ? To tak ma być. A magnez aż się spocił od zbierania resztek po ich spartoleniu roboty.

POLOK Sp. z o.o.
@Arqu

Szanowny Panie, dziękujemy za sugestię, aby usprawnić przebieg procesu rekrutacji poprawiliśmy formularz osobowy. Został on okrojony o zbędne pytania zazwyczaj pojawiające się w CV oraz ubogacony o kilka dodatkowych, lepiej pomagających poznać kandydata. Firma POLOK Sp. z o.o. dba o najwyższą jakość usług z zachowaniem wszelkich reżimów technologicznych, jakościowych a zarazem estetycznych. W celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji prosimy o kontakt z infolinią firmy: +48 324-280-280. Z poważaniem POLOK Sp. z o.o.

filemon

Może to opinia z inspiracji?? POLOK ma sporo dobrych opinii w internecie więc trochę dziwnie piszą niektórzy.

Etap 1
Etap 2

Zostaw merytoryczną opinię o POLOK Sp. z o.o. - Gliwice

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w POLOK Sp. z o.o.?

  Zobacz opinie na temat firmy POLOK Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

 • Jakie są opinie pracowników o pracy w POLOK Sp. z o.o.?

  Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 2, z czego 0 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

 • Jak wygląda rekrutacja do firmy POLOK Sp. z o.o.?

  Kandydaci do pracy w POLOK Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

POLOK Sp. z o.o.
2.9/5 Na podstawie 12 ocen.
 • Zobacz wywiad
 • Sowińskiego 3
  44-101 Gliwice
 • NIP: 6312658391 REGON: 362281270 KRS: 0000571897
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w marcu 2023r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
 1. pracuj.pl 4 476 708
 2. GoWork.pl 3 989 574
 3. linkedin.com 3 495 960
 4. olx.pl - praca 3 386 448
POLOK Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii