Opinie o Osram Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Osram Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Osram Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Osram Sp. z o.o. w Poznań

Ola

- bardzo dużo zadań - wysokie wymagania - niska płaca + praca zdalna

Tom
@Anna

W jaki sposób zakres obowiązków zdefiniowany jest w opisie stanowiska i czy odbywa się to w drodze negocjacji oraz konsensusu, choćby podczas rozmowy rekrutacyjnej? A druga sprawa, to jeżeli pracownik Waszej firmy uważa, że zachodzi dysproporcja między ilością i ciężarem gatunkowym przydzielanych mu zadań, może to zakomunikować to przełożonemu, by zwiększono wynagrodzenie lub odciążono? No chyba, że te kwestie nie podlegają dyskusji i negocjacją, tylko jak w takim wypadku starać się u Was o podwyżkę lub awans?

Hej, znalazłam ofertę pracy od nich, dotyczy stanowiska HR Operations Team Lead with German. Wymagana jest biegła znajomość zarówno j. angielskiego jak i j. niemieckiego. W jaki sposób jest to weryfikowane podczas rozmowy? Spodziewać się rozmowy w tych językach czy przed całym procesem jeszcze wysyłają testy do wypełnienia? Nie chciałabym ewentualnie czasu stracić. Wspominają o możliwości pracy zdalnej, podchodzą do tego indywidualnie czy jest z góry ustalony limit miesięczny?

Anna Nowy wpis

Cześć, znajomość języków obcych jest zawsze weryfikowana podczas rozmowy z kandydatem. Najczęściej zwyczajnie część spotkania prowadzona jest w docelowym języku. Nie praktykujemy testów językowych. Kwestia pracy zdalnej jest ustalana indywidualnie-częściowo zależy od stanowiska czy zespołu, w którym się pracuje.

qwerty Nowy wpis
@Anna

Czyli w języku obcym prowadzona jest normalna, luźna rozmowa? Chciałbym wiedzieć jakie stanowiska mogą pracować zdalnie, wtedy będę wiedział na czym stoję. A czy po rozmowie kwalifikacyjnej od razu dostaje się odpowiedź odnośnie przyjęcia do pracy czy trzeba czekać?

Czy w Osram Sp. z o.o. możliwa jest praca na podstawie B2B?

Szukam informacji o stanowisku Specjalisty ds. Wsparcia Sprzedaży. W opiniach z tego roku piszecie w minusach o niskiej płacy. Podacie przynajmniej widełki odpowiadające zarobkom tego działu? W oferowanych jest premia roczna. Jakie to sumy? Takie premie przyznawane są wszystkim pracownikom czy tym z najlepszymi wynikami?

Cześć, stanowisko Specjalisty ds. Wsparcia Sprzedaży dotyczy lokalizacji Warszawa (tutaj jest wątek poznański: Global Business Services, głównie Hire to Retire i Credit Management). Nie pomogę więc w tej kwestii. Zachęcam jednak do udziału w rekrutacji i zadania tych pytań rekruterowi :)

Pytający

Jakie wynagrodzenie jest proponowane na stanowisku Junior Specialist? :)

Poznań
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
logo firmy Technik- Instalator systemów alarmowych
Poznań
Agencja Detektywistyczna i Ochrony JOKER Sp. z o.o.

Czy możliwa jest praca zdalna w 100%?

@Kandydat

Nie zamykamy sie na osoby chcące pracowac w 100% zdalnie. Należy jednak pamiętać, że na prośbę przełożonego, w ustalonym wspólnie terminie, należy pojawić sie w biurze. Częstotliwość wizyt uzależniona jest od potrzeb przełożonego, czy spotkania zespołowego cz innego ważnego spotkania.

@Kandydat

Wszystko zależy od zespołu, do którego się aplikuje (każdy zespół ma swoją specyfikę pracy). Zwykle w ogłoszeniu pojawia się już taka informacja, żeby nie zabierać czasu tym, którzy poszukują innej formy zatrudnienia.

Jolka

Rozmawiał ktoś może w sprawie stażu w dziale HR z niemieckim, który ogłaszają? Co ich interesuje, są bardzo wymagający? Powiedzcie, czy warto ogółem.

@Jolka

Wymagania są wspomniane w ogłoszeniu. Interesuje nas osoba znająca bardzo dobrze język niemiecki i gotowa się uczyć, z optymistycznym nastawieniem. Zapraszamy do odpowiedzi na to, jak i na ogłoszenia, które pojawią się wkrótce.

Daga
@Anna

Jak język niemiecki i w ogóle inne języki są sprawdzane na rekrutacjach? Testem jakimś? Czy jest jakaś rozmowa w owym języku?

@Daga

Fragment rozmowy rekrutacyjnej odbywa się w języku potrzebnym później do wykonywania obowiązków (zgodnie z ogłoszeniem). Kiedyś przeprowadzaliśmy testy, ale rozmowa jest zdecydowanie ciekawsza!

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu OSRAM Global Shared Services?

Sunflower

W pierwszej kolejnosci zapraszamy do zapoznania się z Naszymi otwartymi pozycjami rekrutacyjnymi na stronie pracuj.pl. Następnie, jeśli któraś z ofert jest interesujaca, a oczekiwane wymagania spełnione, nie pozostaje nic innego jak zaaplikować :)

Ola

- bardzo dużo zadań - wysokie wymagania - niska płaca + praca zdalna

Krystyna
@Ola

O jakiej posadzie właściwie mowa, bo nie ma tu takiej info? Co firma daje na prace zdalną? W sensie, jaki sprzęt? Laptopa, czy coś więcej?

@Krystyna

Mogę odnieść się do pytania o sprzęt: do pracy zdalnej pracownik otrzymuje laptopa i myszkę. Jeśli potrzebuje, również klawiaturę i monitor.

????
@Anna

Spoko. Napisano, że zadań dużo. To czy da się wyrobić w 8 godzinach pracy (7 z hakiem, bo przerwa, tylko ile jej?)? I jak są komunikowane wymagania wobec pracownika? Jak przyjmują uwagi ze strony zatrudnionego, że, jak sama wspominasz, jest się przeciążonym obowiązkami, a płaca jest za to niska?

@????

Pracujemy w zgodzie z kodeksem pracy, czyli 8h dziennie z przerwą 15 minut. Nadgodziny pojawiają się w bardzo wyjątkowych okolicznościach np. w czasie wyjątkowo niskiej obecności pracowników (choroby czy urlopy lub ich miks) albo podczas okresu rozliczenia; można je odebrać lub są wypłacone. Ich liczba nie przekracza tych ustawowo dozwolonych a zazwyczaj ogranicza się do kilku (jeśli w ogóle są). Zakres obowiązków pracownika jest zdefiniowany w opisie stanowiska, zaś codzienne zadania przydzielane wg posiadanego doświadczenia, wiedzy i możliwości, np. czasowych. Wszelkie zgłoszenia pracowników co do dużej ilości pracy są wspólnie omawiane i poszukiwane są optymalne rozwiązania dla danej sytuacji. Wynagrodzenie jest adekwatne do stanowiska, posiadanej wiedzy, umiejętności, zaangażowania i zgodne z benchmarkiem.

Tom
@Anna

Czy firma OSRAM Global Shared Services w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Firma oferuje bezpłatny dostęp do kilku renomowanych platform learningowych, dysponuje również programami szkoleniowymi prowadzonymi w różnych trybach oraz organizuje zajęcia językowe.

Irena
@Anna

Można wiedzieć, jakie to są przykładowo platformy? I komu się należą te wspomniane szkolenia, czy to tylko dla „wybranych” czy każdy może w nich uczestniczyć, kto jest tam zatrudniony. Trzeba coś do nich dopłacać czy nie?

@Irena

Np. Platforma LinkedIn Learning albo Uniwersytet eCornell. Szkolenia są bezpłatne. Większość z nich dostępna od ręki, dla każdego, do niektórych należy uzyskać nominację/zgodę przełożonego.

Aga2000

Czy mogę prosić o opinie na temat specjalista ds personalnych z ang. i niem. ? Czy warto aplikować na to stanowisko. Jak wyglądają zarobki i czy są szanse na awans?

@Aga2000

Warto jak najbardziej ! :) Bardzo fajni ludzie pracują w tym dziale. Szansa na awans jest zawsze, wszytsko jednak zależy od Nas samych, jak się wykazemy i będziemy zaangażowani w to co robimy. Ścieżka rozwoju jest jasno sprecyzowana.

@Sunflower

Potwierdzam. Kwestia rozwoju, a co za tym idzie szans na awans, to w dużej mierze działania pracownika, wspierane przez zespół i przełożonego. Ścieżki awansu są jasno określone a wymagania omawiane podczas regularnych spotkań 1:1 oraz oceny pracowniczej.

Łucja
@Anna

Jak często są te spotkania? Czy każdy wniosek o podwyżkę jest obwarowany tymi rozmowami i całym procesem? Czy jest możliwość uzyskania czegoś pomiędzy ocenami/rozmowami?

@Łucja

Spotkania 1:1 odbywają się wg potrzeb: mogą być co miesiąc, mogą częściej lub rzadziej. Pracownik może w każdej chwili zgłosić przełożonemu potrzebę takiego spotkania, nie ma co do tego sztywnych reguł. Cały proces natomiast przewiduje minimum 2 rozmowy roczne (w praktyce odbywają się one zdecydowanie częściej), podczas których omawiane są cele i ich realizacja. Nie ma czegoś takiego jak „wniosek o podwyżkę”. Pracownicy wiedzą kiedy ma miejsce cykl przeglądu wynagrodzeń i wówczas-w zależności od oceny rocznej realizacji celów oraz budżetu-ustalane są zmiany wynagrodzeń i awanse. Wyjątki od tej reguły są bardzo rzadkie i spowodowane nadzwyczajnymi, powiedziałabym, okolicznościami.

Szkoda

Dział HR: festiwal wypowiedzeń złożonych, albo planowanych Dział controlingu: zlikwidowany z powodu odejść. Biuro: w planach obcięcie powierzchni o 50% Jeżeli to jest dla was: "narzekanie frustratów" to sami jesteście sobie winni. Nie ma tutaj już żadnych perspektyw. Trzeba niestety uciekać.

Ciekawa
@Szkoda

Czy w firmie dzieje się obiektywnie coś niepokojącego, że rotacja jest tak znacząca? Moja znajoma kiedyś tam pracowała i była dosyć zadowolona

Ciekawa
@Ciekawa

Czy nikt nie jest w stanie udzielić odpowiedzi na pytanie...?

@Ciekawa

Decyzja o przeniesieniu (nie likwidacji) jednego z zespołów była biznesowa. Redukcja powierzchni biurowej była odpowiedzią na zwiększony zakres pracy zdalnej, cenionej przez pracowników (dziś nawet ta połowa powierzchni nie jest w pełni wykorzystywana, ponieważ pracownicy preferują pracę z domu). Mijają dwa lata od zadania pytania a firma nadal ma się dobrze. Fluktuacja zaś jest naturalnym zjawiskiem, kiedy rynek oferuje tyle różnych możliwości, z których część pracowników pragnie skorzystać, by budować własne doświadczenie czerpiąc inspiracje z różnych miejsc.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w OSRAM Global Shared Services? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Judo

Na decyzję można czekać całe życie, ponieważ po II etapach Osram postanowił kandydata potraktować tak jak nazwa firmy i kontakt się urwał. Bardzo nieprofesjonalne, żenada.

Teresa
@Judo

A możesz coś więcej powiedzieć na temat rekrutacji do firmy? jak przebiegały te II etapy?

Ilość etapów w procesie rektutacji może zależeć od rodzaju stanowiska. Na tych z rodzaju młodszy specjalista/ specjalista to zazwyczaj wstępna rozmowa telefoniczna oraz spotkanie online z potencjalnie przyszłym przełożonym. Czas oczekiwania zależy od kilku czynników (m.in. od ilości kandydatów), ale przy wyżej wspomnianych pozycjach jest dość szybki od momentu złożenia cv.

Dzień dobry, czy wie może ktoś opowiedzieć mi coś więcej o stanowisku: Specjalista ds. wsparcia HR z j. niemieckim? Ile trwa rekrutacja, warto aplikować? Czy istnieją dalsze ścieżki rozwoju, jakieś awanse lub podwyżki? Z góry dziękuję za infromacje.

@Kandydat

Zachęcam do aplikowania! Rekrutacja przebiega sprawnie od momentu złożenia cv. W firmie istnieją różne ścieżki rozwoju a to konkretne stanowisko jest pomiędzy młodszym a starszym specjalistą. Możliwości awansu oraz podwyżki wynikają z oceny rocznej pracownika i są przyznawane w corocznych cyklach.

Joanna

Ile tak realnie wychodzi w tej firmie na stanowisku specjalisty ds. kadr i płac? Można dostać umowę o pracę? Jakieś dodatki? Benefity? Chętnie posłucham.

@Joanna

Tak, można otrzymać umowę o pracę (w zależności od aktualnych otwartych pozycji). Gwarantujemy również pakiet benefitów (informacje dostępne w każdym ogłoszeniu na pracuj.pl). Zachęcam do aplikowania i przedstawienia własnych oczekiwań (także finansowych).

Jakie narzędzia pracy zapewnia OSRAM Global Shared Services? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Hej, zależy na jakim stanowisku. specjaliści nie potrzebuje telefonów, mamy MSTEAMS, nasi przełożeni jednak już swoje telefony maja. My nie potrzebujemy. Pozdrawiam,

Wspaniali ludzie i super praca ale szefostwo pozostawia wiele do życzenia…. nieprzyjemne sytuacje, dziwne decyzje, czarowanie pracowników to od jakiegos czasu norma. Firma ma wszystko żeby prosperować ale management stawia na podział my i oni i to prowadzi do różnych sytuacji bez wyjścia. Niemiecki klient często niesympatyczny i nieskory do pomocy i ważniejszy niż samopoczucie poznanskich pracowników a bez nich wiele by się posypało…

Na jakie wsparcie w OSRAM Global Shared Services mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Magda

Jak najbardziej mogę potwierdzić, że wszystkie prawa wynikające z kodeksu pracy względem kobiet w ciąży są w Osram respektowane.

candi

Zastanawiam sie nad aplikowaniem na Starszy specjalista/Koordynator ds. pierwszego kontaktu i administracji danych z językiem niemieckim i angielskim. Mozecie mi napisac co mnie moze czekac?

Advisor
@candi

Witam serdecznie, zachęcamy do zaaplikowania i rozmowy kwalifikacyjnej z osobami, które dokładnie opiszą przyszłe zadania przynależne do tej roli, jak również chętnie poznamy Pani / Pana osobę! :)

kierownik

Jeśli nawet nie jest idealnie to zawsze można popracować nad poprawą a nie marudzić!

@kierownik

Nikt ciebie nie pytał o zdanie. Zostaw je dla siebie.

Glen
@kierownik

Co za bezczelna i chamska wypowiedź.

Jakie godziny pracy obowiązują w OSRAM Global Shared Services?

Odpowiedź

Wszystko zależy od działu, do którego Pan/Pani aplikuje. Jeśli jest to praca dla zespołu amerykańskiego, należy się liczyc z praca w godzinach popołudniowych (14:00-22:00) z racji na różnice strefy czasowej. Jesli jest to praca z klientem Niemieckim, obowiązują standardowe godziny pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o Osram Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Osram Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Osram Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Osram Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Osram Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Osram Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Osram Sp. z o.o.