Welmax

2.7 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Welmax

Sławek Nowy wpis
Klient

Dziś przeżyłem szok pierwszy raz spotkałem się z czymś takim ze strony firmy Welamax a właściwie pracowników Welmax W miesiącu marcu 2021 roku kupiłem na pokazie odkurzacz Comodo ,niestety jakieś 3 tygodnie temu podczas czyszczenia wąłka turbo szczotki zauważyłem uszkodzenie w postaci ukruszenia się częsci obrotowej i tu zaczął sie problem zadzwoniłem do Firmy owszem miła Pani (usunięte przez administratora) poprosiła o przysłanie zdjęć uszkodzonej części po paru dniach ciszy gdy zadzwoniłem najpierw okazało sie że dział techniczny jeszcze nie przetrawił tej wiadomości a dziś 25 .08 w czasie rozmowy po kolejnym wyjaśnianiu po co dzwonię i zawracam im głowę zostałem przekierowany do działu reklamacji gdzie bardzo miła Pani (usunięte przez administratora)najpierw udowadniał mi ze to moja wina uszkodzenie bo odkurzacz nie służy do odkurzania tylko powieszenia go i podziwiania i że mogą je naprawić ale odpłatnie ,następnie zrobiła mi sprawdzian z umiejętność czyszczenia wałka turboszczotki po czym stwierdziła że jak żyje nie widziała ani nie słyszała o takim uszkodzeniu i że ew jak wyślę na swój koszt turboszczotkę to Firma podejmie decyzję co i jak i ew ile mam zapłacić ani słowa o jakiejkolwiek gwarancji sprzętowej a sprzęt ma dopiero 6 m-cy Zero odpowiedzialności tylko naciaganie na kasę Jestem zawiedziony i rozgoryczony Jedyny Plus to Panie w Welmaxie walczą jak lwice aby klient nie naraził Welmaxu na koszty zwiazane z reklamacjami towaru powinne za to być docenione premią .Smutne pieniadz przesłania wszystko No cóz odpusciłem sobie dalsze reklamacje za stary jestem na szarpanie nerwów ale niesmak pozostał ,naiwnych nie sieją na pokazach sami przychodza chcąc być nabici w butelkę bo po zakupie zostają spuszczeni w kanał

Pracownik Nowy wpis
@Sławek

Szanowny Panie Sławku! Sytuacja przedstawiona przez Pana nie do końca pokrywa się z rozmową, którą odbył Pan w dniu wczorajszym z pracownikiem firmy - rozmowy są nagrywane. Zdjęcie uszkodzenia przesłał Pan w formie wiadomości MMS w dniu 18.08.2021 r., a w celu weryfikacji zostało ono przekazane do Działu Technicznego. Z uwagi na okresy urlopowe w naszej Firmie czas odpowiedzi uległ faktycznie wydłużeniu o kilka dni. Po Pana kontakcie w dniu wczorajszym niezwłocznie zweryfikowano zgłoszenie oraz ustalono wstępnie, że uszkodzenie przedstawione na zdjęciu ma charakter uszkodzenia mechanicznego, stąd otrzymał Pan informację o przyczynie powstania uszkodzenia i o cenach poszczególnych elementów oraz informację, że uszkodzenia mechaniczne nie podlegają pod naprawy gwarancyjne (zgodnie z kartą gwarancyjną urządzenia zawartą w instrukcji obsługi). Niemniej jednak biorąc pod uwagę dobro naszego Klienta, w trakcie dalszej rozmowy zaproponowano Panu wymianę tych elementów/naprawę w ramach gwarancji - nieodpłatnie. Poproszono o wysłanie w tym celu uszkodzonego asortymentu do naszej firmy, niestety przerwał Pan rozmowę rozłączając się w jej trakcie. W celu uściślenia - komentarze odnośnie wieszania odkurzacza i podziwiania go jak i wiele innych złośliwości zostały wypowiedziane przez Pana. Każdy zgłaszany przypadek rozpatrywany jest indywidualnie, a nasza Firma kieruje się przede wszystkim zadowoleniem Klienta. Prosimy o wysłanie asortymentu w celu naprawy/wymiany uszkodzonych elementów do naszej Firmy. Pozdrawiamy!

Pytanie Nowy wpis

Jaka jest kultura pracy w Welmax?

Nowy wpis

Kolejna nagroda dla Welmax

PRESTIŻOWY PRODUKT ROKU !

Aktualność
Czy warto pracować w Welmax?

Zdecydowanie tak. Tutaj trzeba zaznaczyć, że nikt nie zmusi Ci do działań wbrew zasadom etyki oraz sumienia. Pracownicy firmy postępują zgodnie z zasadami moralnymi, a także prawnymi. Klient zostaje zawsze o wszystkim poinformowany w 100% i może zadawać pytania, na które otrzyma odpowiedź. Czas oczekiwania na reakcję jest jednak uzależniony wyłącznie od tego, jakie w danym momencie jest obciążenie, gdyż dlatego Welmax szuka pracowników, iż pula klientów stale się powiększa. Tym samym nie da się odpowiedzieć każdemu od razu. To samo dotyczy rozpatrzenia zwrotów i gwarancji. Warto jednak wspomnieć, że jako jedna z niewielu marek Welmax rozpatruje wnioski przesłane także o ustawowych 14 dniach na zwrot. Dlaczego? Z tego względu, że bardziej zależy mu na tym, aby klient wracał do niego. Firma stosuje w tym aspekcie filozofię Win-Win w aspekcie Stephena Coveya. Umowa musi być korzystna dla obu stron i satysfakcjonować je w 100%.

Produkty są efektem pracy pracowników

Oferta marki Welmax od lat otrzymuje niezmiennie wyróżnienie m.in. Dobra Marka. Dotyczy to nie tylko tego, co otrzymuje klient, ale także aspektu pracowniczego. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu się na rynku oraz pakiecie benefitów adekwatnych do Twojego stażu oraz umiejętności to Welmax jest miejscem dla Ciebie.  Nie musisz posiadać mega umiejętności ani wiedzy. Jeśli jesteś świeży w biznesie, to Welmax wykształci Cię w tym kierunku. Ponadto będziesz brał udział w licznych szkoleniach oraz pokazać, gdyż marka zajmuje się sprzedażą przede wszystkim bezpośrednią. Dzięki temu otrzymuje dostęp do kontaktu typu face2face z klientem i może o wiele lepiej poznać jego potrzeby. Oprócz tego nabywca w trakcie takiego pokazu ma prawo zapytać o dowolny aspekt oferty, a przez to bardziej nabrać przekonania, że dokonuje dobrego zakupu. Nie bez powodu Welmax zdobył prawie 6 różnych nagród w dziedzinie obsługi klienta, a także niektóre z nich nawet wielokrotnie.

Aktualność
Jak wygląda praca w Welmax i czy warto?

W opinii publicznej ukuł się pewien stereotyp, że sprzedaż bezpośrednia to zawsze oszustwo. Niestety nie jest tak. Wynika to przede wszystkim, z doniesień medialnych na temat nieuczciwości wielu przedsiębiorstw zajmujących się tym segmentem. Zgadza się, zdarzały się nawet przekręty z udziałem m.in. sprzętu marki Welmax. Tutaj jest jednak jeden mankament. Nigdy nie był to sprzęt bezpośrednio zakupiony na pokazach tej marki. Z reguły były to imprezy organizowane przez zewnętrzne firmy, które wcześniej kupiły od Welmax i sprzedawały po zawyżonej cenie z zyskiem bądź nawet dystrybuowali sprzęt podrabiany. To natomiast nie ma całkowicie przełożenia na eventy, które faktycznie prowadził oryginalny Welmax. Jak więc wygląda praca w firmie? Czego się spodziewać na start? Czy warto zacząć pracę dla marki?

Praca w Welmax

Tutaj warto wspomnieć, że marka działa na rynku od blisko 15 lat nieprzerwanie. Od początku zebrała wokół siebie grono niezwykle zadowolonych klientów, a także sprawdzonych pracowników. Z powodzeniem zajmuje się ona zaopatrywaniem swoich klientów naczynia w najwyższej jakości, a także akcesoria ze stali nierdzewnej. W asortymencie znaleźć można również pościel wełnianą, memory foam i sprzęt AGD dobrej klasy.

Welmax zaopatruje nie tylko klientów na poziomie krajowym, ale również zagranicznym. Z kolei ich liczba z roku na rok rośnie w zatrważającym tempie. Firma zajmuje się więc naborem nie tylko doświadczonych marketerów, ale również osób całkowicie zielonych w tym temacie. Dlaczego? Z tego względu, że niezwykle opłacalnym rozwiązaniem jest wyszkolić sobie przyszłego pracownika od podstaw. Wystarczy zaledwie kilka miesięcy, aby z juniora stać się pełnoetatowym zatrudnionym. Już na start każdy otrzymuje pakiet benefitów do wykorzystania, a ich pula rośnie wraz ze stażem. Niektóre natomiast dostępne są już od początku. Oprócz tego możesz liczyć także na atrakcyjne bonusy bezpośrednio od udanej sprzedaży. Czy warto więc? Zdecydowanie tak!

Czy warto skorzystać z oferty Welmax?

Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem pracy w firmie. To powinieneś najpierw przetestować, którykolwiek z jej produktów. Pamiętaj jednak, aby zamawiać bezpośrednio od markowych sklepów. Możesz bowiem paść ofiarą wspomnianego oszustwa - wiele osób sprzedaje podróbki. Welmax walczy z takim procederem, jednak każdego dnia w sieci pojawia się kilka takich sklepów. W oparciu o odpowiedzialne podejście do biznesu, Welmax nie popiera takiego procederu. Tak samo na eventach firmowych zapewnia dostęp do pełnego spektrum informacji o produktach i sposobie sprzedaży przy zachowaniu najwyższych standardów obsługi.

Welmax nie ma związku z firmami prezentowanymi z publikacjach medialnych. Sprawdź sam w praktyce! Z pewnością się nie zawiedziesz. W następnej kolejności wystarczy skontaktować się z Welmax i wysłać mail z załączonymi CV. Na pewno otrzymasz wezwanie na rozmowę kwalifikacyjną. Nikt nie pozostaje bez odpowiedzi. Właśnie z tego względu marka jest niezwykle ceniona. Zdarza się oczywiście, że czas oczekiwania na wiadomość zwrotną się wydłuża, jednak jest to kwestią masy klientów, którzy codziennie zwracają się do Welmax z różnego typu pytaniami. Dlatego firma być może potrzebuje właśnie Ciebie! Przekonaj się sam! Napisz lub nawet zadzwoń!

Aktualność
Czym dzisiaj zaskakuje nas Welmax?

Wiele osób zastanawia się czy warto pracować w pod skrzydłami tej marki. Z perspektywy klienta na rynku niegdyś panowały bardzo zróżnicowane opinie na temat Welmax, wynikające z prowadzenia odmiennego rodzaju polityki w każdym z krajów, w których firma działa. Jednak w praktyce bardzo często mijały się one z rzeczywistością. Z reguły porównywano markę do tych, które zarabiają na naiwności konsumenta, a w tym przede wszystkim starszego odbiorcy. Jednak w rzeczywistości przyczyną był nie sam Welmax, a poszczególni dystrybutorzy oraz marketerzy, którzy zajmowali się sprzedażą produktów. Zdarzało się także, że oferowano nabywcom produkty innych firm, które sprzedawano z logiem Welmax na pudełku, a także wewnątrz na podrabianych sprzętach. Jak jest jednak obecnie? Jak wystrzec się takich oszustw? I przede wszystkim najważniejsze – jak wygląda w praca w strukturach Welmaxu?

Praca w firmie – doskonałe benefity oraz pakiet bonusów pracowniczych

Welmax nie praktykuje prezentowanych bardzo często w mediach nieuczciwych praktyk sprzedażowych. Ponadto jeśli zdecydujesz się na pracę w szeregach firmy, to tym bardziej nie będziesz zmuszony do niejasnych moralnie czynów. Wszystko dzieje się wedle litery prawa, a także zgodnie z pobudkami wynikającymi z etyki pracy oraz z zasadami sumienia. W publikacjach medialnych w ostatnich latach utarło się, że sprzedaż bezpośrednia to oszustwo. Jak jest w praktyce?

Wszystko zależy gdzie pracujesz i dla kogo. W przypadku Welmaxu możesz liczyć na szereg benefitów adekwatnych do umiejętności oraz stażu pracy. Jakich? Wystarczy zapytać na pierwszej rozmowie kwalifikacyjnej. Welmax w 100% odcina się bowiem od nieuczciwych praktyk stosowanych przez wielu handlowców innych firm. Ponadto odkąd działa na rynku, marka nigdy takich praktyk nie stosowała i nie będzie stosować. Oprócz tego nie została na nich przyłapana. Wystarczy sprawdzić i zapytać.

Czym jest Welmax?

Marka ma siedzibę w Poznaniu przy ul. Wieruszowskiej 12/16. Działa od blisko kilkunastu lat nie tylko w Polsce, ale także na rynkach zagranicznych. Przez cały okres działania nigdy nie został zmieniony adres siedziby. Wbrew pozorom wiele razy zarzucano firmie utrudnianie Klientom kontaktu. Prawda jest taka, że jeśli adres jest inny na sprzęcie,  który ktoś posiada niż powyższy, to nie jest to sprzęt Welmax.

Kolejnym dowodem na to jest milion zadowolonych klientów, których opinie w zatrważającej ilości pozytywne, znaleźć można na forach internetowych, a także w poszczególnych sklepach, które zajmują się dystrybucją naszych produktów. Artykuły Welmax to sprzęt na lata regularnego użytkowania po kilka razy dziennie. Zaufanie klientów zostało zbudowane właśnie w oparciu o te wszystkie lata, kiedy nie musieli oni nawet zgłaszać awarii pomimo długiego okresu gwarancyjnego. Sprzęt oraz produkty Welmax powstają w oparciu o najwyższe standardy bez żadnych wyjątków. Firma funkcjonuje z powodzeniem, co dowodzi zaufania, jakim obdarzają Welmax wierni i zadowoleni Klienci.

Czy warto pracować w Welmax?

Jak najbardziej! Jeśli jesteś pełen energii i posiadasz masę zapału, to jak najbardziej powinieneś spróbować! Welmax szuka zarówno doświadczonych pracowników, jak i nie tylko, gdyż firma stara się znaleźć również świeżych ludzi na start, których może wykształcić od podstaw. Nie musisz się niczym przejmować, gdyż o każdym niuansie zostaniesz poinformowany. W czasie okresu próbnego otrzymujesz także przełożonego, który krok po kroku wytłumaczy “co, jak i z czym się je!”. Warto wspomnieć, że prawie 75% zatrudnionych pozostaje w szeregach firmy po zakończeniu okresu próbnego. Ważne są także różne benefity, które pracownik otrzymuje wraz ze stażem. Ponadto wiele z nich jest także zapewniana już na start. Wszystko zależy od Twoich preferencji.

Welmax to lider jakości

Dowodem powyższych standardów jest to, że Welmax otrzymał nagrodę “Certyfikat Najwyższej jakości” w ostatnich latach. Towar w ofercie jest zawsze pełnowartościowy, a klient obsługiwany z zachowaniem najwyższych standardów. Produkt dopuszczony do sprzedaży zostaje po spełnieniu szeregu testów z wynikiem pozytywnym. Jeśli kojarzysz firmy CBD, które testują każdy gram swoich produktów, to Welmax czyni zupełnie tak samo w odniesieniu do wszystkich elementów w swojej ofercie. Firma bardzo chętnie poddaje swoje produkty badaniom, gdyż zwiększa to jej wiarygodność w oczach każdego klienta.  Pod względem jakościowym „Certyfikat Najwyższa Jakość”, to gwarancja tego, że dokonując zakupu bądź zatrudniając się w firmie, możesz poczuć się w 100% bezpiecznie.  Certyfikat jest wydawany przez Centrum Badań i Monitorowania Jakości, a także Wielkopolskie Stowarzyszenie Badań nad Jakością. Oba te laboratoria wyróżniają Welmax od 2005 roku. Zresztą nie bez powodu.

Czy Welmax zawsze stosuje politykę prokliencką i propracowniczą?

Zdecydowanie tak! Pod kątem zatrudnionych wszystkie obowiązki oraz prawa są zgodne z kodeksem pracy. Ponadto warto wspomnieć, że nie od dzisiaj w szeregach marki pracuje wiele osób, które bardzo często zostają związane z nią na bardzo długo. wynika to z bardzo dobrych warunków pracy oraz pulą benefitów, która zwiększa się wraz ze stażem. Dodatkowo każdy pracownik oraz handlowiec może liczyć na bonus od sprzedaży. Proste i racjonalne, prawda?

Z perspektywy klienta, wszystkie praktyki sprzedaży bezpośredniej marki Welmax zgodne są z prawami konsumenta. Dobrze jest wspomnieć, że na rynku polskim to właśnie on stoi na uprzywilejowanej pozycji w stosunku do producenta i dystrybutora.  Każdy nabywca może odstąpić od umowy w terminie 14 dni bez podania przyczyny. Jest to największy przywilej kupowania przez internet. Każde odstąpienie od umowy nawet zgłoszone po tym terminie rozpatrywane indywidualnie. Dlaczego?

Nagrody poparte czynami!

Marka dba o każdego z osobna. Podejście do Klientów zostało nagrodzone „Certyfikatem Grand Prix Wielkopolski”. Dlaczego? Z tego względu, że rzadko jaki producent stara się podchodzić do konsumenta w ten sposób. Zysk jest na drugim miejscu, a Welmax stosuje politykę Win-Win w koncepcji Stephena Coveya, jeśli obie strony są zadowolone, to wynik nie może być zły! Dodatkowo Welmax Ciesz się nagrodą Akademii Polskiego Sukcesu oraz otrzymał tytuł Luksusowa Marka Gentlemana w 2009 i 2011 roku. Nie bez przyczyny. Natomiast na tym nagrody się nie kończą. Welmax zdobył miano oferenta „Produktów VIP Jakość 2013”. Oprócz tego marce przyszło cieszyć się także certyfikatem, jednym z bardziej znanych zresztą: Dobra Marka w roku 2016 i 2018. Wszystko to można sprawdzić bezpośrednio na stronie producenta, a także organizacji, które zajmują się przydzielaniem nagród oraz certyfikatów.
Irena
Klient

(usunięte przez administratora)Jako wieloletni klient jestem bardzo rozczarowana , nie uzyskałam żadnej pomocy, odesłano mi sprzęt z informacją wydania kolejnych pieniędzy aby sprzęt był sprawny tym bardziej że urządzenie jest na gwarancji. Zastanawiam się nad kontaktem z rzecznikiem praw konsumenckich, ale mam jeszcze nadzieję że Welmax zmieni stanowisko i pomoże mi

Pusua

Jeżeli będziecie mieli pokazy z firmy welmex to nie kupujcie od nich produktów na pokazie są O wiele większe ceny nie dajcie się na to nabrać ja sama się na to nabrałam

Helena
@Pusua

Rozumiem. W takim razie dziękuję Ci za ten wpis. Co prawda jestem nim trochę zdziwiona, ponieważ o Welmax słyszałam wiele dobrego, ale oczywiście szanuję Twoje zdanie. Wspomniałaś o wysokich cenach, a co z jakością? Produkty dają radę pod tym względem?

Beti
@Helena

witam 27 .02.2021 oglądałam pokaz on line po pokazie zadzwoniła miła Pani i dałam się namówić na zakup.W niedzielę po przeanalizowaniu kosztów wysłałam maila o rezygnacji ,żadnej reakcji wysłałam polecony za potwierdzeniem odbioru.List został mi zwrócony ,nie przeczytali go nawet nie wiedzieli co było w środku.Tak traktują klientów

Donek

Akurat to forum pracownicze nie jest odpowiednim miejscem na uwagi klientów

beata
Klient

Drodzy Klienci jeśli będziecie chcieli zwrócić towar bo się rozmyślicie - przed wysyłką zróbcie serię zdjęć ponieważ potem jest problem. Zwróciłam produkt w przeciągu 3 dni w oryginalnym opakowaniu i niestety nie zrobiłam zdjęć przed wysyłką więc teraz nie mam dowodów co do uszkodzeń produktu. Urządzenie pracowało u Mnie przez około 20 minut, umieszczone na stole - testowałam jego funkcjonalność. Rozczarowałam się i uznałam, że zwracam. Wykonałam wszystkie czynności zgodnie z wcześniejszą rozmową z konsultantką z Firmy. Zapakowałam w oryginalne pudełko i odesłałam, niestety gapa nie mam zdjęć. Teraz wmawia się mi że urządzenie jest zniszczone i nie nadaje się do dalszej sprzedaży, ale może być wystawione na Alegro (co by to nie znaczyło). UWAŻAJCIE

Magdalena
 Rekomendacja

Osoby zainteresowane pracą w handlu proszę o wysłanie CV na mojego maila magdalena.wencel@welmax.pl

Mira

A wystarczy być dobrym pracownikiem tak jak i firma jest dobrym pracodawcą!!

To nie praca tylko (usunięte przez administratora). Warunki higieniczne - sanitarne i socjalne tragiczne. Praca dla ludzi bez ambicji i skrupułów... Firma nadciąga emerytów na zakup sprzętu AGD, który w innych sklepach kosztuje niewiele a w welmax kilka tys.

Zzz

Pracowałam jakiś czas temu w biurze. Średnio, nie polecam.

Ewa
@Zzz

Czy możesz rozwinąć swoją wypowiedź? Interesuje mnie wynagrodzenie jakie oferuje firma dla nowych pracowników. Czy są prowadzone szkolenia dla nowo zatrudnionych osób bez doświadczenia?

Jerzy

Dobra praca jest przyczyną, że przestaliście zamieszczać tu opinie?

Mariusz
@Jerzy

Nie zawsze dobre warunki współpracy są przyczyną niezamieszczania opinii na temat firmy. Powodem może być równie dobrze brak aktualnych ofert zatrudnienia. Sam chciałbym poznać aktualną sytuację firmy. Najcenniejsza byłaby wypowiedź obecnego pracownika Welmax.

AdamPolak

Bardzo gorąco dziękuję za pozytywne rozpatrzenie reklamacji(pojemnik B1 odkurzacza Security Clean).Jesteście Państwo Firmą bardzo wiarygodną.Życzymy Państwu wielu sukcesów ,wytrwałości i wszystkim pracownikom dużo zdrowia.Pozdrawiamy K i A Polak z Olkusza.

Alex

Pani Alicja jak mi się wydaje a która tak bardzo interesuje się wypowiedziami na tym forum pracuje w tej firmie...

Jarosław
@Alex

Masz może najświeższe informacje o pracy w firmie Welmax? Chciałbym dowiedzieć się, jak obecnie wyglądają warunki zatrudnienia, które oferuje pracodawca? Jest może zapotrzebowanie na nowych pracowników? Jeżeli tak to, jak sądzisz, warto aplikować? Proszę o odpowiedź.

Alicja

@Marcin, jaki związek ma to, czy pokaz odbywał się w domu, czy poza domem? Możesz wyjaśnić? @Teresa, dlaczego akurat praca w firmie Welmax Cie zainteresowała? Polecił Ci ją znajomy, czy może siedziba firmy znajduje się w bliskiej lokalizacji Twojego miejsca zamieszkania? Jeżeli możesz, to napisz motywy swojego zainteresowania.

Ania83

Mi pasowała praca w Welmaxie, teraz opiekuje się dzieckiem, ale na pewno wrócę.

Madzik
@Ania83

Moge prosic adres tej firmy?

Marcin
@Ania83

Czy pokazy odbywają się w domach czy w jakimś hotelu? To jest bardzo kluczowe z tego co zauważyłem. Sam dałem się nabrać na kupno patelni jednak pokaz odbywał sie poza domem.

Alicja

@Jerry, cieszy mnie Twoje zadowolenie z pracy w firmie Welmax. Napisałeś, że stawki są bardzo konkurencyjne i zadowalające, czy mógłbyś przybliżyć na jaką konkretnie stawkę wynagrodzenia mogą liczyć osoby, które zostaną świeżo przyjęte do pracy w firmie Welmax? Poza stałą stawką można liczyć na jakieś dodatki do pensji w postaci premii bądź nagród? Przedstaw, proszę, jak to wygląda.

Zostaw merytoryczną opinię o Welmax - Poznań