Carlsberg Shared Services

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Carlsberg Shared Services

Kasia Nowy wpis
Kandydat

hej, jak długo czekaliście na jakąkolwiek odpowiedź z HR na waszą kandydaturę? mam na myśli pierwszy kontakt, tzn. zaproszenie na rozmowę.

ana Nowy wpis
@Kasia

ok. tygodnia od wysłania cv do pierwszego kontaktu, ale "deadline" na aplikowanie w ogłoszeniu był wyznaczony na 3 dni później, także końcówka rekrutacji. Na późniejszych etapach była zawsze informacja, kiedy się spodziewać kolejnej rozmowy i terminy były dotrzymywane.

Pytanie Nowy wpis

Jak jest z pakietem medycznym w Carlsberg Shared Services? Można dołączyć rodzinę?

Odp Nowy wpis
@Pytanie

Można. Pakiety dodatkowe (oprócz dla samego pracownika) są dodatkowo płatne,tak jak w większości innych firm.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Carlsberg Shared Services?

3 miesiące

Była pracownica
@anonim

Ciekawe w jakim dziale, bo mi po 3 miesiącach nie chcieli dać umowy na stałe mimo że podobno "byli zadowoleni z mojej pracy"...

Była pracownica
@Była pracownica

Mnie również obiecano stałą umowę, lecz w dniu, kiedy miałam ją podpisać przełożona przyniosła mi umowę na rok.

byly
@Była pracownica

Umowy na rok dawano jak ktoś swoją postawą pokazywał, że firmę ma gdzieś i przyszedł tylko po kasę a nie pracować (często przy tym nawet nie do końca wypełniając obowiązki). Więc może warto się zastanowić nad swoją postawą w stosunku do pracodawcy. Ja jak i wiele osób z którymi w tamtym czasie pracowałem od razu otrzymało umowę na czas nieokreślony po okresie próbnym.

magdalenka
Kandydat

czy ktos kto pracuje w Carlsberg jest w stanie opisac prace na stanowisku Junior Specialist Order Management - czy jest to kontakt z klientami , jak wyglada typowy dzien w pracy? jakie w ogole sa zarobki w Carlsberg ?

Rozgoryczona

Odeszłam z firmy z dużym bólem bo poznałam tam wiele świetnych osób, dzięki którym był tam fajny „klimat” w którym pracowało się przyjemnie mimo sporego opóźnienia technologicznego i wyzierającego zewsząd braku pieniędzy. Niestety, od roku to SSC nie posiada żadnej wizji na siebie i staje się typowym korpo, w którym każda zmiana na górze powoduje reset wszystkiego, od wywracania struktury na lewą stronę do bagatelizowania albo wręcz zadeptywania dorobku poprzedników.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Carlsberg Shared Services?

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Carlsberg Shared Services. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Asia
@Pytanie

Carlsberg i rozwój? Widzę, że ktoś ma nad wyraz rozbudowane poczucie humoru ^^

Oszukana

Niestety, nie polecam pracy w firmie Carlsberg. Zostałam zatrudniona, by pojechać na migrację procesów z jednego z oddziałów zagranicznych. Po rozpoczęciu pracy zostalam poinformowana, że mój opóźni się o kilka miesięcy, a pod koniec mojego okresu próbnego dowiedziałam się, że migracja w ogóle się nie odbędzie. Mój etat nigdy nie powstał, firma nie miała mi nic do zaoferowania, mimo iż zatrudnia ponad 400 osób. Przełożona nie miała dla mnie w ogóle czasu, a każda rozmowa na temat mojej przyszłości w firmie kończyła się zbywaniem mnie i bagatelizowaniem moich obaw. Przez cały okres próbny nudzilam się, wręcz blagajac o to, by dano mi coś do roboty- w poprzednich SSC, w których pracowałam tak absurdalna nie miałaby nigdy miejsca. Po kilku miesiącach odeszłam z firmy i nie żałuję ...

Zdziwiona
@Oszukana

A czy po okresie próbnym dali Ci jednak umowę na czas nieokreślony?

Oszukana

Podczas tzw. exit interview okazało się, że HR nie zostały poinformowane o mojej sytuacji i nie miały pojęcia, że w zespole jest za dużo osób.

Absolwent
Kandydat

Jakie narzędzia używane są w działach AP/AR? Np jakieś narzędzia do komunikacji z klientami wspierające proces wyjaśniania sald rozrachunków?

To jest jakaś farsa. W dziale HR pracuje kilka osób, nie licząc stażystów. A niczego nie można tam w terminie załatwić, na wszystko trzeba czekać, dopominać się, prosić itp. Tak ma funkcjonować dział poważnej, globalnej korporacji ?

Czy Carlsberg Shared Services organizuje staże dla studentów?

Tak :)

Akurat staże są u nas płatne :) i to wcale nie tak mało.

Ałszwic

Firma znośna tylko z językami obcymi. Można trafić do fajnego zespołu i pracować w przyjaznej atmosferze, albo dokładnie na odwrót. AP Polska musi wiecznie gonić, nieważne, że masz gorączkę i ledwo widzisz. AR ma trochę więcej swobody, ale brakuje tam wsparcia, musisz radzić sobie sam. Księga główna to tylko kilka fajnych osób, resztę kombinatorów zwolnić. Nierównomierne rozłożenie pracy, albo masz nadgodziny, albo kawki i niedogodziny. Są nagrody, chociaż kiedyś było więcej. Spotkania unifikacyjne w zasadzie zniesione. Ogólnie na zarobki nie można narzekać (może nawet trochę wiecej niż średnia w Poznaniu.) Dział HR - niczym wynik wyborczy KWW Stonogi - jakaś porażka i nieporozumienie. Teamleaderzy z przypadku. Ogólnie: bałagan w papierach, organizacji, ale jeżeli dobrze wybierzesz zespół to będzie całkiem OK. Jeżeli los nie stoi po twojej stronie, to najlepiej zmienić po roku na coś konkretnego.

Ciekawy

Na jakie zarobki może liczyć FP&A Analyst, dział controllingu?

Jan
@Ciekawy

Widziałem, że firma rekrutuje pracowników i ma sporo etatów do obsadzenia. Niestety nie zam wysokości wynagrodzenia, ale jeżeli zdecydujesz się złożyć CV i będziesz na rozmowie kwalifikacyjnej, napisz proszę jak ona przebiegała i czy jest kilkuetapowa? Twoja odpowiedź bardzo mi pomoże.

M

Aplikowałem do działu ksiegowości, brałem udział w 30 min rozmowie. Po niej całkowity brak kontaktu. Fajnie było by dostać jakąkolwiek informację zwrotną. Telefonów nikt nie odbiera. Żenada....

Otello

Gorączkowe, paniczne wręcz poszukiwania ludzi przez dział HR skutkują zatrudnianiem ludzi, których w przypadku innych SSC w Poznaniu nawet do budynku by nie wpuścili. Poziom pracowników jest żenujący - za grosz kultury wypowiedzi, często obycia z jakąkolwiek pracą, nie mówiąc o pracy w strukturze korporacyjnej. Poziom usług zatem też nie powala. Ogólnie na open space nie zaszokuje nikogo, gdy ktoś przeklina, głośno ziewa lub mu/jej się odbija po jedzeniu tak, że wszyscy słyszą . Atmosfera jest niejako bazarowa, - co więcej nikt nie reaguje, nawet koordynatorzy czy przełożeni.

M.
@Otello

Jaki budżet, taki target... Proponuję zacząć zwracać uwagę na zachowania, które są "niedopuszczalne". Warto dzielić się wiedzą. A jeśli brak tej chęci to nie powinno się narzekać. Zwłaszcza anonimowo w internecie :) Pozdrawiam

Weronika
@M.

@M. Faktycznie widzę siedem aktualnych ofert pracy w Carlsberg Shared Services https://pracodawcy.pracuj.pl/carlsberg-shared-services-sp-z-o-o,70890. Jest aż tak duża rotacja w tej firmie? Przyjmują bez doświadczenia zawodowego?

Otello
@M.

To wszystko jest zgłaszane managerom, liderom itd., ale oni nie reagują. Boją się zwrócić uwagę, nie potrafią lub może mają to wszytko gdzieś. Ogólnie kultura olewania wszystkiego i zamiatania problemów pod dywan przez managerów kwitnie. Nie dziwi, że jest taka rotacja i w przeciągu 6 - miesięcy odchodzi z zespołu często po 50 % składu. Mało kto chce pracowac w przedszkolu z managerami, którzy tylko myślą o tym jak najszybciej uciec do konkurencji za kilkaset zł więcej

@Weronika

Trudno mówić o dużej rotacji, gdy na kilkaset stanowisk w firmie ogłoszeń jest siedem, z których każde - jak widać - dotyczy innej "działki".

Jako były już pracownik mogę potwierdzić totalny brak kompetencji, znajomosci prawa pracy, arogancję i udawanie zapracowanych. Żenujące. Dawno każda powinna poleciec, a nie ze są trzymane i o zgrozo awansowane.

Też były pracownik
@Były pracownik

(usunięte przez administratora) Co za tym idzie niektóre z nich miały pod sobą procesy które nie były backup-owane. Słyszałem różne opiniena temat ich pracy i zadna z nich nie była pozytywna. Nie sądzę że taki awans wziął się z bardzo dobrej oceny rocznej a po prostu ze strachu przed rzuceniem papierkiem niezadowolonej "kadrowej" na znak protestu przeciw niesprawiedliwosci. Słabo, słabo słabo!

Aleksandra

Ja niestety mam negatywne doświadczenia związane z rekrutacją - chodzi mi głównie o podejście działu HR do kandydata. Aplikując na stanowisko (adekwatne do mojego doświadczenia i umiejętności) wykazałam się dodatkowo większym zaangażowaniem przygotowując dodatkowe projekty, które mogłyby mnie wyróżnić na tle konkurencji i zwiększyć moje szanse na rozmowę kwalifikacyjną. Niestety, nie otrzymałam nawet maila z informacją, że moje projekty dotarły do działu, co dopiero maila z podziękowaniem za zainteresowanie. Moja opinia oczywiście nie wynika z faktu niezaproszenia na rozmowę, tylko ze względu na brak szacunku do czasu kandydatów, którzy wychodzą z większą inicjatywą. CSS w swojej komunikacji podkreśla wartość jednostki dla firmy - ja jednak odniosłam inne wrażenie.

anon
@Aleksandra

Przykro mi, niestety mam podobne doświadczenia :/ Również aplikowalam na stanowisko w pełni adekwatne do mojego doświadczenia i nie otrzymałam jakiejkolwiek informacji zwrotnej a przyjmowanie zgłoszeń zakończyło się kilkanaście dni temu. Brak odzewu z pewnością zniecheca potencjalnych pracowników.

uzzy
@Aleksandra

To żaden argument, widocznie coś z punktu widzenia pracodawcy jednak było nie tak jak powinno. Ja wysłałem CV i w ciągu miesiąca przeszedłem calutki proces, spotkania i rozmowy bardzo sprawnie i profesjonalnie. Byłem już również po stronie rekrutującego i wiem, że na kilkaset CV nie sposób odpowiedzieć. Szuka się pewnych określonych cech i jak ich nie ma, to choćbyś była laureatką Noble'a to nie pomoże.

Kamil

Bardzo dobra firma i w związku z tym zastanawiam się czy trudno dostać się do was i czy teraz są rekrutacje?

Marta

Czy przechodząc na umowę po okresie próbnym otrzymuje się jakąś podwyżkę? Czy można to negocjować? Czy są premie roczne?

Urszula

@Pracownik, piszesz że jesteś obecnie zatrudniony w Carlsberg Polska. Możesz powiedzieć coś o warunkach jakie oferuje ten pracodawca? Czy są przeprowadzane szkolenia podnoszące kompetencje i jest realna możliwość awansu? @Filip, aplikowałeś do Carlsberg? Ciekawi mnie jakie masz opinie dotyczące procesu rekrutacji. Aktualnie poszukiwani są merchandiserzy na sezon. Czy ktoś pracował jako merchandiser dla Carlsberg i może powiedzieć więcej o tym jak wygląda praca i czego można się po niej spodziewać?

anonymous
@Urszula

Pracuję w Carlsberg Shared Services w Poznaniu od dwóch lat i mogę polecić to miejsce zarówno osobom zaczynającym swoją przygodę z pracą zawodową i ekspertom. Atmosfera jest naprawdę dobra, nie ma wyścigu szczurów, jest sporo okazji na integracje. Zarząd jest otwarty na inicjatywy pracowników (bardzo dużo dobrego zadziało się po przyjściu nowego VP w czerwcu w zeszłym roku). Myślę, że każda ambitna, umiejąca pracować w zespole i lubiąca piwo osoba znajdzie tutaj swoje miejsce. Pracodawca oferuje bardzo dobre warunki zatrudnienia - po trzech miesiącach okresu próbnego pracownik przechodzi na umowę na czas nieokreślony. W większości przypadków są to umowy o pracę (w nielicznych umowy na zlecenie, np. w przypadku zatrudnienia stazystów - warto wspomnieć, że wszystkie staże w Carlsberg Shared Services są płatne). Oprócz tego pracodawca oferuje sprzęt, prywatne ubezpieczenie medyczne, dopłaca do karty Multisport (dla pracownika jest to koszt około 30 złotych), dofinansowanie wakacji, karty podarunkowe na Święta Wielkanocne i Boże Narodzenie. Wewnętrznie organizowane są kursy językowe (angielski i niemiecki) oraz szkolenia prowadzone przez naszych ekspertów z PowerBI, SAP, Excel. Co tydzień organizowane są tzw. "środowe śniadania", którym często towarzyszą spotkania z gośćmi zewnętrznymi i wewnętrznymi. Każdy pracownik ma (lub powinien mieć), swój program rozwoju pod który dopasowane są dodatkowe szkolenia (kwestia dogadania się i ustalenia priorytetów z przełożonym). Do ciekawych benefitów można zaliczyć comiesięczne wydarzenia piwne, podczas których pracownicy mają okazje spróbować piw z portfolio Carlsberg Group z różnych zakątków świata (mieliśmy okazję spróbować Grimbergena, Svyturysa, Jacobsena, Tuborga, krafty Okocimia, Brooklyn) oraz otwarta strefa relaksu, gdzie można zagrać w piłkarzyki, fifę lub w ping-ponga. Na stołówce serwowane jest bardzo dobre jedzenie (zestaw za 10 złotych, pracodawca dofinansowuje lunche). Radziłabym nie zrażać się negatywnymi opiniami na temat procesu rekrutacji – obecnie firma się rozwija, zatrudnia wielu ekspertów z różnych obszarów, stąd też większe obłożenie i wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź. Skontaktuję się z naszym działem HR (który w moim przekonaniu jest bardzo miły i pomocny w wielu sytuacjach), takie sygnały są niepokojące, ale na pewno są do rozwiązania. Pozdrawiam!

Marta
@anonymous