Opinie o Osram Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Osram Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Osram Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Osram Sp. z o.o. w Poznań

LenON

Jako pracownik z czystej ciekawości zajrzałam/em co ludzie wpisują na goworku o naszej firmie. Włos na głowie się jeży... Z tego co widzę to wypowiadają się sfrustrowani byli pracownicy albo niedoszli kandydaci. Oczywiście część opinii ma pokrycie w rzeczywistości ale w większości są one bardzo przejaskrawione (te negatywne). Niestety ale tak działa gowork i nie radzę sugerować się nimi wybierając się na rozmowę. W Osram przez całą pandemie czuję się bezpieczna/y finansowo a w dzisiejszych niepewnych czasach to dla mnie kluczowa sprawa. Atmosfera pomimo pracy zdalnej również za bardzo nie ucierpiała. Każdy ma prawo do swojej opinii, ale polecam wyrobić sobie własną. Do zobaczenia!

RingoStar
@LenON

Oby jak najdłużej na zdalnym! :)

Bardziej angielski biznesowy czy potoczny, podczas rozmowy w OSRAM Global Shared Services?

...

Ludzie, tam się prawie cały controlling zwinął, pracownicy pouciekali .... a Wy tam startujecie ....dlaczego co chwila jest oferta pracy w controllingu ...jak myślicie ...awanse, szkolenia, podwyżki ... chyba tylko dla wybrańców ....

Peter

Miałem przyjemność brać udział w rozmowie do zespołu Controlling. Na pierwszej rozmowie język raczej ogólny, który sprawdza zarówno zasób słownictwa jak i swobodę w poruszaniu się w danym języku. W kolejnym etapie język bardziej biznesowy, nastawiony na zagadnienia związane z działem, do którego aplikowałem. Rozmowa bardzo przyjemna, nie aż tak formalna jak w innych organizacjach.

swczk

Na plus: -Fajna atmosfera ( nie ma tutaj przypadkowych ludzi, jak w innych SSC ) -Konkurencyjne wynagrodzenie -Konkurencyjne benefity. Na minus: -jedna mikrofalówka w kuchni Mi się podoba.

Rosie
@swczk

A czy firma ma jakiś system podwyżek waloryzacyjnych co rok lub premii?

Marzena
@Rosie

No właśnie, jak jest z premiami w Osram? Bo rzeczywiście pakiet benefitów jest spory, ale w ogłoszeniu na specjalistę ds. szkoleń z językiem nie ma wzmianki o premiach. Czyżby ich nie było?

@Marzena

Nie ma premii i nie ma podwyżek

@@@
@...

To prawda, nie ma premii, ale podwyżki są - co roku, po ocenach rocznych.

?
@@@@

Znajoma opowiadała, że dotychczas nie występowały coroczne podwyżki, więc musi to być jakaś nowa inicjatywa.

@?

Bo nie ma podwyżek ....a inflacyjnych już zupełnie ....w okresie pandemii wycofali część benefitów

Krzycho

Firma prężnie się rozwija, daje to dobrą perspektywę na przyszłość dla pracowników a w dodatku to dobry pracodawca.

logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Poznań
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Technik- Instalator systemów alarmowych
Poznań
Agencja Detektywistyczna i Ochrony JOKER Sp. z o.o.
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
M.T.

Czy ktoś z pracowników orientuje się co do przyszłości SSC w Poznaniu w związku z przyjęciem firmy przez grupę AMS? Czy shared service bedzie się w związku z tym rozrastał?

Mistrz
@M.T.

Tak, są plany rozwoju i świadczenia usług dla AMS. Pzdr

Absolwent

Jakie narzędzia używane są w działach AP/AR? Np jakieś narzędzia do komunikacji z klientami wspierające proces wyjaśniania sald rozrachunków?

April
@Absolwent

Osram GSS w Poznaniu nie posiada działu AP/AR. Jest to głównie centrum świadczące usługi HR-owe.

Mistrz
@April

Nieprawda. Jest zespół Credit Management, który jest częścią QtC (AR) - system to SAP + zewnetrzne bazy danych. Pzdr

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w OSRAM Global Shared Services?

Mel

W Osram GSS panuje bardzo przyjazna atmosfera. Pracuje w nim dużo młodych osób, które chętnie sobie pomagają. Osram GSS jest dość małą organizacją, także każdy ma okazje każdego poznać, dzięki czemu pracownik nie czuje się odosobniony, jak to bywa niekiedy w dużych korporacjach.

Czy w firmie OSRAM Global Shared Services są regularne szkolenia pracownicze?

Egal

Hahahahaah, tak, szkolenie z komunikacji i zarządzania czasem, przeczytajcie sobie prezentację w power point, albo ja Wam przeczytam, koniec skzokenia

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie OSRAM Global Shared Services?

Srednio

Podejście jest takie, że rekrutacja trwała około dwóch miesięcy na stanowisko team leadera a wzięli i tak osobę z wewnątrz.

nie i jeszcze raz nie

Znam przełożoną HR jeszcze z jej poprzedniego miejsca pracy. Osoba bardzo manipulująca, gotowa do przekręcania faktów, aby tylko wypaść korzystnie. A jednoczesnie, jak się poczuje pewniej, w ogóle nieskora do ciężkiej pracy, przerzucająca na innych swoje zadania i unikająca odpowiedzialności. To się nie kończy dobrze dla kultury pracy w firmie.

Mariusz
@nie i jeszcze raz nie

Pamiętaj proszę, że takiego rodzaju wpisy muszą być w pełni uzasadnione i zweryfikowane. Mógłbyś opisać jak działania HR wpływają na pracę w tej firmie? Jak oceniasz tego pracodawcę? Wypowiedziałbyś się na temat wynagrodzenia i oferty OSRAM Global Shared Services dla nowego pracownika? Będę wdzięczny.

potwierdzam
@nie i jeszcze raz nie

Niestety potwierdzam. Całe szczęście pracuje tutaj tylko na zastępstwo.

Marzena
@potwierdzam

@potwierdzam Napiszesz, jakie warunki zaproponowała Ci ta firma? Coś z benefitów pozapłacowych otrzymałeś?

Adieu

Mini korpo, które nie traktuje poważnie ani potencjalnych pracowników, ani osób już tam pracujących. Rozmowa kwalifikacyjna - atmosfera wydaje się naprawdę bardzo miła, wręcz człowiek ma wrażenie, że lepiej trafić nie mógł. Niestety jest to złudzenie optyczne, czy wręcz mydlenie oczu (jak kto woli). Po rozmowie następuje długa przerwa, gdzie nie ma informacji o feedbacku - nawet jeśli jest pozytywny. A jeśli masz to szczęście i zostaniesz tam zatrudniony - od samego początku zaczynasz żałować, bo rzeczywistość jest zupełnie inna niż opisywano to na rozmowie. Atmosfera w firmie - o niebo lepsza od atmosfery w innych korpo, gdyż ludzie tam zatrudniani są naprawdę warci grzechu - szczerzy, sympatyczni, ale niestety intensywnie sfrustrowani i przedwcześnie "wypaleni zawodowo". Integracji tam niestety nie uraczysz, gdyż każdy marzy, by odbębnić (jak dobrze pójdzie) jedyne 8h dziennie i wyjść. Niezwykłe nastawienie na wyniki, co demotywuje już na starcie, bo dąży się do celu po trupach. Można zapomnieć o szczerym feedbacku ze strony managera, czy kadry zarządzającej, a potem nagle po jakimś czasie Twoja umowa przestaje istnieć, wystawiają Cię za drzwi z koszem Twoich rzeczy z pracy i mówią, że "niestety, ale odpadasz". Umowy? 3 mce próbne, później nawet umowa na czas nieokreślony, jak Cię Twój przełożony polubi to na pewno trochę popracujesz, ale w niektórych zespołach mobbing przegania wszystko. Benefity? Naprawdę dobre - dofinansowanie na jedzenie, na aktywności sportowe oraz inne aktywności (bilety do kina itp), świeże owoce w każdy poniedziałek i kilka innych dodatków, o których w niektórych firmach można marzyć. Wynagrodzenie - bardzo dobre biorąc pod uwagę porównanie z innymi firmami, ale niestety nic Ci po tych pieniądzach, jeśli nie jesteś należycie traktowany. Godziny pracy? W zasadzie jest to elastyczny czas pracy, czasem może się zdarzyć, że w niektórych teamach odgórnie są wyznaczane godziny. Jakie jest podsumowanie tej całej rozprawki? Nie znasz dnia ani godziny, kiedy nagle będzie redukcja etatów (kiedyś już była na dość dużą skalę). Jeśli zależy Ci na pracy na nadgodziny i wyścigu po najlepsze wyniki - to właśnie firma dla Ciebie. Nie spodziewaj się szczerych opinii na swój temat, bo nie wszędzie są odpowiednie osoby na odpowiednim stanowisku. Nie polecam aplikować, bo możliwości rozwoju - awansu czy też przejścia na inne stanowisko w ramach innego działu - są znikome. Trzeba mieć dobre plecy, czy też znajomości, żeby móc utrzymać się tam na powierzchni.

Anonimowa
@Adieu

Niestety nie mogę się zgodzić z kilkoma punktami. Pracuję w tej firmie aktualnie i po pierwsze, nigdy nie słyszałam o mobbingu. Wszyscy są przyjaźnie nastawieni i sami mowią, że lubią tutaj pracować, angażują się w dodatkowe projekty, spotykają także poza godzinami pracy. Fluktuacja też jest niska w porownaniu z innymi centrami uslug wspolnych. Prawda jest taka, że liczy się to, czy wykonujesz swoją pracę dobrze, a nie o to, czy Twoj przelozony Cię lubi czy nie. Jesli ktoś liczy na to, że przyjdzie, posiedzi, dostanie wynagrodzenie i wszyscy będą zadowoleni - to faktycznie nie jest dla niego odpowiednie miejsce. Jeśli chodzi o redukcję etatow: fakt, była (ponad 2 lata temy!), ale związane to było z globalną decyzją sprzedaży częsci firmy. Ponadto, kadra zarządzająca zadbała o to, żeby każdemu pracownikowi zaproponować innne stanowisko. Ostatecznie odeszli Ci, ktorzy i tak nie chcieli w firmie zostać. I na koniec: mimo, że firma jest raczej mała, jest sporo przykładow awansow czy zmian stanowiska. Proszę nie słuchać, że to nie jest możliwe! Miłego dnia :)

OSRAM GSS przeszedł spore zmiany od momentu jego powstania w 2015 r. Myślę, że niezbyt trafne początkowe decyzje (kadrowe/organizacyjne/etc.) wynikały przede wszystkim z nieznajomości tego rodzaju środowiska, dodatkowo firmy dużo mniejszej niż inne centra Shared Service istniejące wcześniej na poznańskim rynku, a co za tym idzie firmy z zupełnie innym startem. Krzywdzące są z pewnością negatywne opinie na temat OSRAM, nie uwzględniające wszystkich czynników, o których istnieniu osoby oceniające firmę z zewnątrz, jak i te pracujące w firmie bardzo krótko, zwyczajnie nie wiedzą. Nie zmienia to faktu, że od kadry zarządzającej oczekuje się szybkiego reagowania i działania nawet pomimo niesprzyjających temu okoliczności. I tak - mam przekonanie - dzieje się od pewnego czasu. Tzn. firma bierze pod uwagę opinie pracowników, stara się odpowiadać na ich potrzeby, liczy się z ich zdaniem. Nie oznacza to zadowolenia wszystkich, bo to jest - moim zdaniem - niemożliwe, jest jednak dowodem na to, że każy głos jest względniony w podejmowaniu decyzji. Kluczowym, przed wystawieniem opinii, jest w moim przekonaniu zapytanie (samego siebie) o oczekiwania w momencie przyjścia na rekrutację do danej firmy i bardzo jasne sygnalizowanie ich podczas rozmowy o pracę. Jeśli nie będą one doprecyzowane podczas pierwszego spotkania, trudno dziwić się potem różnicom zdań na poszczególne tematy. Ważne jest również regularne dawanie informacji zwrotnej osobom zarządzającym firmą (do czego - z tego co wiem - istnieje możliwość zarówno personalnie, jak i anonimowo, poprzez ankietę). Duszenie niezadowolenia i frustracji w sobie nie prowadzi do zmian, a brak konstruktywnej krytyki (zastąpiony wyłącznie "wyliczanką" zarzutów bez uzasadnienia) nie spowoduje, że cokolwiek zmieni się na lepsze. Uważam, że firma OSRAM ma duży potencjał, który jest w stanie wykorzystać, jeśli tylko nie zrezygnuje z partnerstwa, jakie można dostrzec w relacjach pomiędzy pracownikami i kadrą zarządzającą oraz z zaufania: pracowników do kadry zarządzającej (że znając wszystkie czynniki, podejmuje słuszne decyzje) i kadry zarządzającej do pracowników (że pracownikom zależy nie tylko na osobistych korzyściach, ale dobru wspólnym całej organizacji).

@Ania Czy mogę poznać powód takiej, a nie innej opinii na temat pracy w firmie OSRAM Global Shared Services? Gdybyś mogła zawrzeć w swojej wypowiedzi konkrety i szczegóły dotyczące Twojej współpracy z firmą, to na pewno sprawi, że Twoja wypowiedź będzie cenna.

Ann
@Marta

Nie polecam. Istny Kołchoz.. Niech kadra zarządzająca weźmie flamaster i narysuje sobie wykres, ale tego jaka jest ‚profesjonalna’.

Mariusz
@Ann

Pisząc swoją opinię, masz może na myśli to, że praca jest ciężka i wymagająca? Na jaki stanowisku pracujesz? Mogłabyś przybliżyć kwalifikacje, jakie są wymagane, żeby aplikować do firmy? Myślę, że warto te kwestie doprecyzować.

waste of time

Brak uszanowania czasu potencjalnego pracownika. Dostałem telefon z zaproszeniem na rekrutacje. Podczas rozmowy zapewniono mnie, że rekrutacja będzie miała góra dwa etapy. Same rozmowy były przeprowadzone przez HR profesjonalnie i w bardzo miłej atmosferze. Po kilku dniach od drugiego etapu firma zadzwoniła do mnie ponownie zapraszając na trzeci etap... Rozmowa odbyła się z szefostwem i dużo nie odbiegała od dwóch pierwszych, aczkolwiek atmosfera była trochę bardziej spięta. Po kilku dniach zadzwonili znowu żeby poinformować, że byłem odpowiednim kandydatem, ale rozmyślili się jednak co do samego stanowiska, a co za tym idzie, rekrutacja zostaje przerwana. Domyślam się, że dopiero po odbytych rozmowach z kandydatami szefostwo zdało sobie sprawę czego tak na prawdę szukają. Pokazuje to jedną z dwóch rzeczy - niekompetencję kadry zarządzającej albo ich brak szacunku wobec czasu innych ludzi. Dla szefostwa, jeśli to czytacie - życzę Wam żebyście kiedyś znaleźli się w podobnej sytuacji i zostali potraktowani z dokładnie takim samym szacunkiem.

Nie polecam pracy w tej „firmie”

Laura

Normalna spoko firma dla ludzi którzy chcą pracować!!!

Bartek

Zastanawiająca jest ta cisza. Czy wszystko jest ok i można aplikować?

nie

nie polecam

Nie polecam

Nie polecam.

Nie-hejter

A mnie sie dobrze tam pracuje, ja jestem zadowolona a to nie moj pierwszy SSC. Nie wiem o jakiej patologii jest mowa, najlepiej napisac i tyle. Hejt i brak oboiwktywnej oceny to wlasnie to co przeczytalam, bo anonimowo. ale coz, taki mamy klimat...

Zostaw merytoryczną opinię o Osram Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Osram Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Osram Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Osram Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Osram Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Osram Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Osram Sp. z o.o.