Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów

Poznań

Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów

Opinie o Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów

Wat

Bardzo nie polecam. Szkoła podobała się w pierwszych latach. Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i pani ze świetlicy byli cudowni. Potem schody. Jeżeli liczysz na jakąkolwiek dyskusję z dyrektorem nt edukacji (bo np nauczyciel na lekcji angielskiego puszcza film po polsku, inny na sprawdzianie wymaga więcej niż było przerobione na lekcji)- zapomnij. To nie dyskusja. To poniżanie (dosłownie) rodziców. Odradzam.

Kaja

Moje dziecko uczeszcza do szkoły podstawowej. Jest szczesliwe i zadowolone. Chetnie chodzi do szkoly. Mieliśmy dylemat, ze wzgledu na zmianę miejsca zamieszkania. Dziecko nie chcialo słyszeć o zmianie szkoły. Ponosi więc trudy dojazdu. Nauczyciele mili,pomocni i wymagający. O to nam chodziło. Natomiast chyba za bardzo rządzą rodzice dyrektorem a za malo angażują się w pomoc w szkole i narzekają. Szkola ma za zadanie nam pomóc w wychowaniu a nie zastępować nas drodzy rodzice. Trochę zaufania do nauczycieli. Jesli Pan Bog bedzie mial miejsce w naszym życiu, to wszystko będzie na miejscu.

Ania

Nasza córka jest obecnie w drugiej klasie Szkoły Pijarów w Poznaniu. Jesteśmy zarówno my jak i córka bardzo zadowoleni z naszego wyboru. Bardzo zaangażowani nauczyciele, wspaniała wychowawczyni. Jesteśmy pewni, że lepszego miejsca nie mogliśmy wybrac. Dodatkowo niezwykla wspólnota szkolna tworzona przez dzieci, rodziców i nauczycieli. Czytam opinie i aż nie chce mi się wierzyć, że to o tej samej szkole...

Anita

Czy to jakaś zmowa, że tak narzekacie? Nikt nie zmusza żeby wysyłać dzieci do tej szkoły tylko, że oni maja dobra opinię!!!

absolwent pijarów poznań

Jestem absolwentem lo pijarów w poznaniu. dziś wiem że nie wybrał bym tej szkoły ponownie. mam umysł ścisły, obecnie studiuję na Politechnice Poznańskiej jednak to że się dostałem i nie mam problemów zawdzięczam Rodzicom za dodatkowe lekcje oraz ciężkiemu kuciu nieraz po nocach. poziom nauczania w skali od 1-6 na 3- . szkoła nie dysponuje nowoczesnym sprzętem zwłaszcza do doświadczeń chemicznych, fizycznych oraz biologicznych. wszystkie umowy z uczelniami którymi szczyci się ta szkoła są praktycznie fikcją. w rzeczywistości w porywach odbędzie się 1 laboratorium i może z 1-2 wykłady na kampusie UAM lub PP. tematy tych zajęć odbiegają od podstawy nauczania i należy je traktować jako ciekawostki a nie zdobywanie wiedzy. ogromnym minusem jest podejście dyrekcji do życia oraz łamania przepisów. nagminnie byłem świadkiem spożywania alkoholu oraz palenia e-papierosów w męskich toaletach w czasie przerw oraz podczas wyjść szkolnych, dyrekcja oraz kadra pedagogiczna zamiast skreślać takich delikwentów z listy uczniów wyganiała ich z toalet bez jakiegokolwiek przeszukania plecaków/kieszeni gdy zapach był wyczuwalny z kilku metrów. ostatnimi czasy widać konflikt na linii dyrekcja-nauczyciele w wyniku którego odeszło oraz rozważa zmianę pracy wielu czołowych nauczycieli bez których poziom tej placówki drastycznie się obniży i już spada. wielu nauczycieli ma swój wyimaginowany świat który nijak ma się do ogólnie przyjętego regulaminu i ustaleń uczeń-nauczyciel. wracając do dyrekcji niestety sam dyrektor z niewiadomego powodu dość mocno stracił na wadze i stał się osobą jałową, obojętną i nie zawsze uczciwą. opowiadania o Mszach klasowych oraz modlitwach na lekcji są tylko legendami ponieważ aby Msza miała jakieś znaczenie musi na niej być obecna grupa wiernych. ta szkoła niestety ze względu na niski obecnie poziom przyjmuje praktycznie wszystkich którzy się zgłoszą, ustawiając sobie na ostatni wybór ze swojej listy przez co wysoki odsetek przyjętych uczniów to minimaliści oraz osoby uzależnione od używek. stan toalet oraz wyposażenia szkoły jasno wskazuje na brak sensu inwestycji w placówkę która nie wyróżnia się na tle innych. wracając do toalet to są one często obiektem wyładowań agresji i chęci demolowania przez uczniów mających w 4 literach wspólne dobro, to boli że szkoła która mówi o sobie że jest inna, lepsza i z wartościami tak na prawdę jest buforem który przyciąga wszystkich tych którzy nigdzie indziej się niedostali. dyrekcja nie wprowadza żadnych zmian, nie weryfikuje poziomu wiedzy nauczycieli pomimo że ma taką możliwość. widocznie liczy się tylko to aby grono pedagogiczne miało dużo przedrostków Dr. a tak na prawdę stan wiedzy jest bardzo niski. oczywiście jest wielu dobrych nauczycieli jednak jest ich niestety garstka...

Justyna

Idealnych szkół nie ma ale rodzice chcieliby i dlatego narzekają. Jak sie pracuje w takiej szkole?

Zawiedziony

Szkoła w Katowicach - byłoby nadużyciem napisać, że zła. Ona jest po prostu nie jest taka jakiej spodziewają się rodzice posyłający dzieci do szkoły katolickiej. Pamiętajcie drodzy rodzice, że wasze zdanie NIE MA żadnego znaczenia. Jeśli pojawią się problemy wychowawcze w klasie, to módlcie się aby prześladowcą waszego dziecka nie był synalek z jakiejś "księżej" rodzinki albo współpracownika obecnej władzy (szczebel dowolny), bo wtedy poznacie jak mali jesteście dla Ojca Dyrektora i wspólników. Dodatkowo -absencja nauczycieli - katastrofalna. Wasz "Librus" każdego dnia, a szczególnie w niedziele wieczorem zagrzeje się od powiadomień o nieobecnościach nauczycieli i przełożonych lub anulowanych zajęciach. Myślę, że to sporo mówi o warunkach pracy. Z doświadczenia wiem, że tam gdzie dobra atmosfera i dobre zarobki to i chęć do pracy większa. Nabór nauczycieli - z klucza parafialnego. Nie twierdzę, że znajomy czy kuzyn proboszcza nie może być świetnym nauczycielem, jednak jak pokazuje praktyka - często nie jest. Skąd dobre wyniki egzaminów? Nabór!! Jeśli na samym wstępie w duchu chrześcijańskiego miłosierdzia i edukacyjnej misji odsiejesz wszystkie osoby, które nie rokują już w chwili przyjęcia wyników powyżej przeciętnej, to porównując wyniki z rejonową podstawówką (ona nie może sobie pozwolić na taki luksus) będziesz mistrzem. Wejdźcie na ich stronę i znajdźcie olimpijczyków - kiepsko, bardzo kiepsko, bo nie ma żadnego pomysłu na pracę ze zdolną młodzieżą. Śmiało mogę powiedzieć, że to szkoła zmarnowanych talentów. Wielu rodziców, zwłaszcza klas starszych przenosi z tej szkoły swoje dzieci, a inni szukają korepetycji na zewnątrz (zwłaszcza języki obce - w klasie córki tylko dwie osoby nie chodzą na takie korepetycje). Szukającym pracy odradzam. Jeśli rodzice płacący spore czesne nie mają w tej szkole nic do powiedzenia - i nie chodzi tu o postawę "płacę to macie mnie słuchać" , tylko o życie szkolnej społeczności, to nie chciałbym być w skórze pracowników. Jeśli jesteście pedagogami z powołania i co nie daj boże macie silny charakter, to nie jest miejsce dla Was. Przypominam, że opinia dotyczy szkoły w Katowicach.

Weronika

Wiele opinii na temat Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów jest pisania przez rodziców, którzy zdecydowali się wysłać swoje dziecko do tej szkoły. Są to naturalnie cenne opinie, jednak chciałabym poruszyć inny temat. Czy znajdzie się na forum jakiś pracownik, który mógłby przybliżyć to, jak wygląda praca tutaj? Jakie są warunki oraz jak ocenilibyście atmosferę panującą tutaj? Są to bardzo istotne kwestie, dlatego zachęcam Was do wypowiedzi.

Były uczeń szkoły Pijarskiej

Jestem absolwentką tej szkoły i szczerze mówiąc nie polecam tej szkoły. Moim zdaniem, ta szkoła w ogóle nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem. Co do młodzieży, to trzeba mieć szczęście, żeby trafić na miłych, pomocnych i sympatycznych ludzi (ja trafiłam w klasie na niezbyt fajną młodzież, która świetnie potrafiła udawać uczciwych w szkole, przy nauczycielach ,a jak byli sami bez kontroli, to mówili co chcieli, bo nikt ich nie kontrolował. Posługiwali się też obraźliwym słownictwem, które mogło też uderzyć ludzi o innej odmianie, orientacji i z problemami) Ta szkoła jest odpowiednia dla osób twardych na kryrykę i notoryczne żarty, przebojowych, atrakcyjnych, bardzo towarzyskich którzy się niczym nie przejmują i lubią wtopić się w tłum. Istnieje też w tej szkole wykluczenie osób o innych zainteresowaniach, sposobie myślenia, osób indywidualnych i osób z problemami. Tego doświadczyłam na własnej skórze. Jak się pójdzie rozmawiać z nauczycielami na temat uczniów i ich zachowania to oni mówią, że jest się samemu winnym i się dostaje samemu odznakę trudnego ucznia. Jest się też napiętnowanych przez wszystkich. Są też takie sytuacje, że jak jest praca w grupach, niektórzy uczniowie nie chcą przyjąć nielubianych osób do grupy. Muszą wtedy interweniować nauczyciele. Większość ich miłych udaje w szkole a na portalach społecznościowych to już niestety nie. Podobno Jezus nawet nad najgorszym i samotnym człowiekiem się pochylał aby mu pomóc. Tutaj uczniowie robią co chcą, nie ma żadnej dyscypliny. Zresztą zauważyłam, że w tej szkole jest też wyścig szczurów i walka o to, kto jest najlepiej ubrany i kto ma lepszy telefon. Trzeba też mieć te same zainteresowania co grupa, bo jak się ich nie ma to się jest odrazu też ignorowanym. Jedynie zaletami tej szkoły są niektórzy fajni nauczyciele, którzy potrafią dobrze tłumaczyć, uczyć (natrafiłam na kilku miłych i sympatycznych nauczycieli, z którymi mogłam porozmawiać ze spokojem ,,na luzie" nawet nie o szkole, ale niestety większość tych nauczycieli odeszła z tej szkoły) oraz nieliczni uczniowie z sąsiednich klas. Kolejną zaletą tej szkoły jest też to, że jest ładny hol, na którym znajduje się scena, klub skrzynka, tańce pijarskie i to, że szkoła znajduje się blisko kilku galerii handlowych.

Weronika

@Belmondo, Twoja opinia na pewno jest cenna z perspektywy rodziców szukających odpowiedniej szkoły dla swoich dzieci, jednak jest niezgodna z tematyką tego forum. Chcę Ci przypomnieć, że to forum jest miejscem, w którym powinni wypowiadać się wyłącznie pracownicy Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów.

Belmondo

Nie polecam Moje dziecko tam chodziło Wykorzystajcie lepiej i gdzie indziej pieniądze na edukację swoich dzieci. Ja chciałam żeby moje dziecko tam chodziło a teraz żałuje, Dobre wyniki rankingowe szkoły wcale nie pochodzą z rewelacyjnych lekcji przeprowadzanych przez Mega Nauczycieli Kadra wcale nie inna niż w szeregowej podstawówce ( tez nie gorsza) Poziom umiejętności zainteresowania przedmiotem zwykły , Sposób oceniania postkomunistyczny Brak czegokolwiek co stawiało by szkołę ponad każdą inną Ja bardzo chciałem żeby moje dziecko tam chodziło - a teraz żałuje, co więcej ono jeszcze tego nie widzi, a ja coś czuje ze zrobiłem mu krzywdę ... I nie chodzi o pieniądze - tylko o moje dziecko

Weronika

@Bartek, możesz wyjaśnić szerzej na tym forum zasadność pytanie jakie zdecydowałeś się w wątku zamieścić? Masz inną opinię o Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów jako pracodawcy? Jeżeli tak, to w takiej sytuacji proszę Cię o podzielenie się nią z innymi użytkownikami, którzy zastanawiają się nad współpracą z tą firmą.

Bartek

Konkurencja zaczęła pisanie?

Kazimierz

Czy Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów potrzebuje ludzi do pracy? Jak się tu pracuje?

al
@Kazimierz 07.12.2017 17:04

uciekają wszyscy najlepsi nauczyciele. w szkole panuje duszna atmosfera. nie ma podwyżek, mimo wypłacania ich w innych szkołach.

Przestaliście być na tym forum aktywni. Od ostatniego Waszego zamieszczonego postu minęły już prawie 30. Może jednak zdecyduje się ktoś na opisanie aktualnej sytuacji firmy Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów? Czy coś przez ten długi okres się zmieniło? Poszukiwane są nowe osoby do pracy?

Weronika

Na jakich zasadach prowadzona jest rekrutacja w Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów? W sieci nie znalazłam aktualnych ofert pracy. Czy prowadzona jest może rekrutacja wewnętrzna? Dla osób zainteresowanych ofertami pracy w Poznaniu będzie to ważna informacja.

uczciwy oszukany rodzic

Szczerze nie polecam Piarów w Poznaniu. Fałszywa sekta nie mająca nic wspólnego z chrześcijaństwem. Mafia, która zniszczy każdego kto nie zapłaci/nie zajmie się sekciarstwem/nie stanie się fałszywcem chwalącym coś co jest mirażem i jest NIEGODNE wspomnienia patrona założyciela szkół pijarskich. Stawiam ocenę "mierny", a nie "niedostateczny" za to, że świetnie udają uczciwych. Gorzej byłoby tylko gdyby [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] nie ukrywali swoich machlojek

Weronika

A kto pracuje w Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów? Jak oceniacie pracę w tym miejscu?

Ulka

My te mamy w tej szkole córke i jestesmy zadowoleni. Czesne obejmuje wszystkie zajecia dodatkowe, ktorych jest sporo i przynajmniej dziecko nie nudzi sie w swietlicy, jak to bywa w innych szkolach. Poza tym wysoki poziom, bezpieczenstwo, fajni nauczyciele. Polecamy!

Lilik

Uważam, że szkola reprezentuje wysoki poziom. Mam córkę, która przeszła z innej szkoły. Żałujemy, ze tak późno ją przepisaliśmy. Nauczyciele są wymagający, ale potrafią wytłumaczyć. Dzieci mają basen i ściankę wspinaczkową, co jest dużą atrakcją. Koleżanki i koledzy są mili i pomocni. Polecam

Lilik

adel

z racjio wakacji chciałabym tylko zamieścić info że od 27 czerwca do 8 lipca oraz od 16 do 31 sierpnia sekretariat będzie czynny w godzinach 9.00 - 14.00

Piotr

Dlaczego nie polecasz? Pytam, bo rozwazamy z zona poslanie syna do tej szkoly za rok. Sasiedzi sa zadowleni, no ale dobrze byloby znac rozne opinie

Rodzic

Nie polecam.

anna

to, ze nauczycielki zachodza w ciaze to raczej normalne... W tej szkole, z tego co moja kolezanka mowila (do podstawowki chodzi jej corka i jest bardzo zadowolona), to grono pedagogiczne jest swieckie (i w wiekszosci dosyc mlode), wiec czego sie mozna spodziewac? Z tym, ze poziom wysoki to chyba prawda. Szkola platna, ale kolezanka mowila, ze lekcji i zajec dodatkowych maja tyle, ze juz nie musi corki zapisywac na dodatkowy jezyk i inne.

laila

Szkoła naprawdę świetna! Młodzież cudna i tolerancyjna. Nauczyciele (z jednym wyjątkiem) bardzo chętni do pomocy. Ojcowie bardzo mili i opiekuńczy. W szkole panuje radosna atmosfera.

mFDc

Moje dziecko uczęszcza do GIMNAZJUM. Jest zachwycone, a ja razem z nim. Nie może doczekać się poniedziałku, aby spotkać się z kolegami i koleżankami. Nauczyciele wymagający, ale o to chodzi. Gotowi do pomocy w napotykanych trudnościach edukacyjnych przez ucznia. Ojcowie opiekunowie, najwyższy poziom. Szkoła z kręgosłupem moralnym. Jak widać, nie dla każdego rodzica i ucznia. Dlatego jeżeli ktoś reprezentuje inne wartości to zapraszam do publicznej.

Angeb

W szkole panuje epidemia ciąż. Co chwile jakaś pani nauczycielka jest w ciąży, oczywiście wszystkie są straszliwie zagrożone, w związku z czym natychmiast panie lądują na L4. Ciąże oczywiście trafiają się jedynie w roku szkolnym, wakacji sobie nikt nie psuje. Burdel nieziemski. Rodziców nikt nie informuje, Dyrektor kompletnie wyalienowany, udaje, że nic się nie dzieje. Kanał.

Gimnazjum

Ostatnie wydarzenia całkowicie przekonały mnie ze Dyrektor juz nie kontroluje szkoły. Nauczyciele robią co chcą i za nic maja zdanie rodziców. Zero zasad. Bezwzględne wykorzystywanie pozycji w stosunku do uczniów. Poziom wysoki bo rekrutują kujonow z innych szkół. Czesc ambitnych nauczycieli nie ma głosu. Wieszcze szybki zjazd w rankingach co widać juz po coraz gorszych wynikach egzaminów.

Lucyna

Atmosfera nieprzyjemna,wiele osób jest przyjmowanych do pracy z polecenia znajomego proboszcza, stowarzyszeń rodzin wielodzietnych czy innych kółek różańcowych, nawet jeśli ich kwalifikacje zawodowe i umiejętności pedagogiczne są wątpliwe. Osoby te nie przykładają się do pracy, a wszelkie sukcesy uczniów biorą się z pracy ich rodziców i tego, że uczniowie są selekcjonowani.

Zostaw opinię o Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów - Poznań

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów