Opinie o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie DWS Draexlmaier. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w DWS Draexlmaier o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Kazió Wihóra

Co tam Itafli w 213 słychać po złych wieściach, a mogą być jeszcze gorsze? Arbajtujecie do samych świętów, a wiela znaków wskazuje w tym moje źródełka, że nawet po między świętami i New Yorkiem przyjdziecie arbajtować. Ze swojej strony gratuluję, abo niezły zarobek mieć będziecie, taki full wypasiony xD

Czajka 2

Jeździ taka dojazdami, że czasami aż nie idzie wytrzymać po robocie.To nie średniowiecze i prysznic to podstawa, a już na pewno pod paszkami. Niestety, ale perfuma wszystkiego nie przykryje, a nadmiar w połączeniu też jest mocno mdlący. Polecam szare mydło.

Vvbb

A z jakiej trasy?

Malgorzata
@Vvbb

Wszędzie takich pelno

zainteresowana?
@Czajka 2

Czyżby to nasza sławna Pani W - mama tej od zbiórki ??

@zainteresowana?

Ludzie czy Wy nie macie ważniejszych spraw na głowie tylko wypisywac takie farmazony? Może ktoś wchodząc tu chce uzyskać ważne info na temat firmy A nie ciągłe historyjki poziomu poniżej gimnazjum w dodatku mijające się z prawdą. Jak chcesz zrobić coś dobrego lub pożytecznego to zajmij się sobą ,idź na spacer albo zatroszcz się o swoją rodzinę, może tego potrzebuje...wstyd że tacy ludzie pracują wśród nas,fałszywi i zakłamani!

Ktoś

@zainteresowana? Otóż to -zajmij się sobą najlepiej i zainteresuj swoim mózgiem..a raczej jego brakiem.. :-) no cóż na głupotę nie ma rady

hahA
@zainteresowana?

która to ?

Monia
@Czajka 2

Pewnie Wanda po co te tajemnice ????

on
@Monia

Może to żadne tajemnice Monia..ale może w porównaniu do Ciebie każdy ma swoje życie i sprawy więc nie wszczynaj sensacji kolejnych i tematów pustych...więc Ty też się zajmij sobą..

ELA

Właśnie, otóż to, chciałam się dowiedzieć czegoś o zakładzie, szukam pracy, jest firmowa rekrutacja w urzędzie pracy. Wchodzę i czytam o śmierdzących pachach. No cóż, ubawiłam się. Zdaje się, że wszędzie jest tak samo. Pozdrawiam wszystkich, :)

Monia
@on

Dobra, ale Ty w zamian poćwicz składnię ????Masz rację każdy ma swoje życie w którym może nie chce smrodu. Żadna sensacja i pusty temat skoro przez tyle czasu nie dociera do kogoś,że z tym można coś zrobić zamiast obrzydzac ludzi.Proponuje pracę w sąsiedztwie takiej osoby przez 8 h ????

On

Monia Nie bądź taka mądra

ELA
@Monia

Dziękuję, że zwróciłaś mi uwagę na składnię. Pracowałam kiedyś z taką Panią na produkcji. Jest to trudne ale antyperspirant w prezencie pomógł.:))

Kazió Wihóra

Co tam słychać Itafelek w 213? Dalej ostra jazda bez trzymanki, dwunasteczki i tym podobne? Na waszym miejscu bym się cieszył, wszak nie macie żadnych minuseczków do odróbeczki xD

Zarobiony
@Kazió Wihóra

A no nie mamy minusow, bo zapiepszalismy normalnie. A co boli? Zapraszamy na kaszerowanie,u nas wieczne braki. To co,kiedy przychodzisz?

Marcin85

Dzień dobry. Moje pytanie!? Czy w tym roku aby otrzymać pieniążki na święta to musimy wypełniać jakieś wnioski, czy to będzie z automatu? Z góry dziękuję za rzetelną odp. I pozdrawiam

Doskonała
@Marcin85

Jeśli podpisywałeś wniosek o pieniądze na Wielkanoc to teraz nie musisz. Wnioski się wypełnia raz do roku. Pozdrawiam

Marcin 85
@Doskonała

Dziękuję

@Doskonała

Nie składamy wniosku o pieniądze tylko oświadczenie o dochodach w rodzinie a druk do wypełnienia znajduje się na ścianie pod kadrami . To tak dla ścisłości

Technolog produkcji

Powiedziałem co wiem, oni czego oczekują i co maja, na czym polega praca, było kilka pytań technicznych. Pytali o angielski i dlatego nie dostałem pracy, bo już długo nie używam.

O doświadczenie, wiedzę techniczna , co robiłem, sprawdzali język angielski, o finanse, okres wypowiedzenia

Anty SS

Premier Kaczyński powiedział w sejmie: ,,Zdejmijcie te błyskawice SS" Kobiety i wy mężczyźni przestańcie się ośmieszać. Dotyczy się też tych z obraźliwym hasłem skierowanym do partii rządzącej, a tacy są w zakładzie i okazują pogardę w stosunku do swoich współpracowników. Zakład to nie ulica i zachowujcie się normalnie. Przypominam też o noszeniu maseczek o ile nie jest zwolniony z obowiązku, no chyba, że jest ograniczony wiadomo jak i dlatego nie nosi.

Stary Pracownik
@Anty SS

a kto to jest ten kaczynski ? zeby Nas Polakow pouczac ? niedorajda jakas z kotem, (usunięte przez administratora) gral takiego biednego staruszka a wieże za miliardy chcial budowac ale bardzo dobrze, ze jego zamiary dobrzy ludzie ZDEMASKOWALI ! brawo !

Nostradamus

Kulturą, a co za tym idzie inteligencją nie grzeszysz.

***** ***
@Anty SS

Słuchaj kacza kanalio, będziemy okazywać nasze poglądy gdzie chcemy. Pamiętaj, że nas jest więcej a miarka już się przebrała. Miejsce twoje i tobie podobnych jest na śmietniku historii.

Anty SS
@***** ***

Jesteście chamem towarzyszu. A te 8 gwizdek to sobie na czole wytatuujcie.

Czy w tej firmie można podpisać umowę o pracę bez godzin nadliczbowych , zmian minusowych czy innych wyzysków zorganizowanych ???

Robią nas w ciula z odrabianiem dwunastek a (usunięte przez administratora)i nieudacznicy na to pozwalają Za przepracowane godziny nadliczbowe pracownikom przysługuje rekompensata w postaci czasu wolnego lub dodatku do wynagrodzenia, nawet jeśli w związku z przestojem w pracy wypracowali obowiązującą ich liczbę godzin pracy w danym okresie rozliczeniowym. Czasem pracy jest bowiem nie tylko czas efektywnego wykonywania pracy, ale także czas przestoju. UZASADNIENIE Bez znaczenia jest w przedstawionej sytuacji okoliczność, że pracownik w okresie rozliczeniowym, w którym miał miejsce przestój w zakładzie, pracował w godzinach nadliczbowych odpowiadających liczbą ilości godzin przestoju. Czas przestoju, jako czas pozostawania przez pracownika w gotowości do wykonywania pracy, jest bowiem czasem pracy, a co za tym idzie, za ten czas pracownikowi należy się wynagrodzenie. Ponadto czas przestoju wliczany jest do wymiaru czasu pracy pracownika w danym okresie rozliczeniowym. W przypadku zatem, gdy pracownik w okresie rozliczeniowym, na skutek przestoju, nie przepracował 16 godzin, to i tak te 16 godzin należy wliczyć mu do obowiązującego go wymiaru czasu pracy. W związku z tym każda godzina dodatkowej pracy stanowić będzie pracę w godzinach nadliczbowych, za którą pracownikowi, oprócz normalnego wynagrodzenia, należeć się będzie dodatek za pracę nadliczbową lub czas wolny. W przedstawionej sytuacji godziny nadliczbowe wynikają z przekroczenia normy dobowej w dniu roboczym wynikającym z rozkładu czasu pracy. Dlatego jeżeli będą chcieli Państwo zapłacić dodatek za godziny nadliczbowe, wyniesie on 50% wynagrodzenia za każdą godzinę nadliczbową.

Te 16 godzin to tylko taki przykład a dotyczy to każdej ilości godzin

ada

dlaczego pieniądze z tak zwanego stażowego są potrącane gdy ktoś jest na urlopie lub na chorobowym ,skoro ten składnik wypłaty jest dodatkiem za przepracowane lata a nie za produktywność

OMG
@ada

To tzw. paradoks w naszej firmie. Jest ich wiele...

Coekawy

Czy pieniądze świąteczne będą wypłacane ?

@Coekawy

A czemu mają nie być?

Tytyty
@Tomek

Patrząc jak tną koszta... a wiadomo ile?

@Tytyty

To jest kasa z funduszu innego, pracowniczego. To nie premia.

Kilimanjaro

Halo? Może kierownictwo magazynu lub BHP weźmie się za tego magazyniera antymaseczkowca co teraz na rankach jeździ bez maseczki/przyłbicy na dolnym Mercedesie.

Pomyłka, ma włosy.

Mili
@Kilimanjaro

Rzeczywiście tematy do rozwiązywania problemów na forum i każdy kolejny pretekst do siania sensacji...brawo za inteligencję a raczej jej brak...ludzie dajcie sobie luz .

@Mili

E tam, jak wszyscy to wszyscy. Dzisiaj już miał, takie coś chyba narciarskie, może po premii polecieli? W każdym bądź razie grzeczny chłopiec :)

Ktoś
@Kilimanjaro

A tobą pajacu powinien zainteresować się brygadzista i dział BHP za używanie telefonu w pracy. Bo sądząc po godzinie wpisów to w pracy tworzyłeś te swoje wypociny. A włosy zapewne rude......

Ktoś Fajny
@Ktoś

Korona chyba z głowy nie spadła. Mógł na palarni, a tam wszyscy używają i co? Może powinni zabronić? Co innego magazynierzy którzy mają gdzieś zakaz i bez skrępowania używają telefonu na hali bo ich praca nudzi, a później wieczne żale o to jak zawaleni są robotą. Chyba przyda się redukcja na magazynie.

Xxx
@Ktoś Fajny

(usunięte przez administratora) najpierw zdaj uprawnienia na wózki UDT zapewne nie wiesz co to jest .Popracuj trochę na magazynie i dopiero się wypowiadaj

Nostradamus

Twój (usunięte przez administratora)wpis jest doskonałym potwierdzeniem tego, że nawet z niskim ilorazem inteligencji można zrobić uprawnienia na wózki. Czyli każdy nawet największa niemota może zostać magazynierem :)

On
@Nostradamus

A tobie się nie udało. (usunięte przez administratora) Ale próbuj może kiedyś się uda

PAWEŁ
@Xxx

TAKI EGZANIN TO MOŻE KAŻDY GŁUPEK ZDAZĆ . BEZ ŻADNEJ SZKOŁ, JAK WIEKSZOŚĆ MAGAZYNIERÓW . NIE MA CZYM SIĘ CHWALIĆ SAM JESTEM MAGAZYNIEREM U NAS

Miki
@PAWEŁ

Brawo sam sobie odpowiedziałeś To czas iść do szkoły:) Może kiedyś tak było ale teraz się dużo pozmienialo ,fakt są magazynierzy pracowici i Ci leserzy ale uwierz mi że teraz z tym egzaminem nie jest już tak łatwo

John

Zgadza się. Ludzie mają wybrane mózgi pod wpływem naporu informacji. Nie wiedzą co mają robić bo są zastraszani przez rząd trupami na ulicach.

Xxx
@John

Nie życzę Ci zachorowania , ale skoro nie rozumiesz z czym masz do czynienia to nie zabieraj publicznie głosu . Rozumiem , że jako typowy foliarz , negujesz fakty , bo nie ogarniasz co się tak naprawdę dzieje , więc uciekasz w teorie spiskowe bo twój umysł nie ogarnia rzeczywistości . Jednocześnie nie ogarniasz , że możesz zachorować a wtedy twoje położenie będzie zgoła odmienne od tego gdzie jesteś teraz . Więc daruj sobie te mądrości i módl się żeby cię ten wirus nie dopadł

Kolejna

Juz od jakiegoś czasu lata plotka ze zakład będzie zamknięty w w grudniu ktoś cos słyszał???

@Kolejna

Jak niemce i Anglia się zamkną to wtedy zakład też się zamknie, a jest to mało prawdopodobne. Sami z siebie się nie zamkniemy.

krystian
@Kolejna

zapytaj sie swoich przełożonych , po co plotki słuchać

@Nostradamus

Tak to wygląda że jak zamkną fabryki na zachodzie to i u nas zamkną ale na razie w mediach na ten temat nic nie ma

Dociekliwy

11 Listopada za 300% w okresie gdy nadgodziny są do odbioru? Żeby tylko się nie okazało, że owszem będzie 300% z tą różnicą, że zostanie policzony normalny dzień i dwa do odbioru. Na niektórych projektach mają minusy i też może być ciekawie. W każdym bądź razie lepiej się zabezpieczyć i poprosić o potwierdzeniu na piśmie tych 300%.

@Dociekliwy

A na jakich to projektach? Bo jak na macanie to mogą policzyć za minusy. Jak sytuacja w zakładzie są zakażenia i kwarantanny?

Kazik
@Dociekliwy

Już to widzę jak zaplaca nam 300%. Pewnie jeszcze kaza odrabiac zalegle zmiany minisowe w ten dzien

Ruirio

A co tam na wykrawaniu slychac?

Nie wiem co wnosiła twoja odpowiedz ale napisz jeszcze raz

Merytoryczna Opinia

Wiem, że osoby z "góry" to czytają i dlatego pytam/informuję/proponuję. 1. Dlaczego na palarni pomimo określonego limitu osób przebywa ich zbyt wiele? Limit to jedna, a zdarzyło się, że przebywali nawet w osiem i kopcili w ramach obrony przed wirusem? 2. Czy na kantynie jest zapewnione bezpieczeństwo? Często widzi się, że jedni wstawali z krzesełek i zaraz siadali drudzy, a może najpierw powinna nastąpić dezynfekcja miejsca? Każdy odgrodzony od siebie jest, a co jeśli ktoś siądzie na miejscu gdzie posiłek spożywała osoba zakażona i Covid 19 został na pleksie? Istnieje ryzyko, że przeniesie się na kolejną osobą. 3. Dlaczego niektóre osoby chodzą w innych koszulkach niż pomarańczowe i brakuje reakcji dyrekcji/kierownictwa? Obowiązek noszenia koszulek pomarańczowych powinien być rozszerzony także o inne osoby IT i cała reszta która tego obowiązku nie ma, a porusza się po całym zakładzie. Oni są jacyś wyjątkowi czy nieśmiertelni w przypadku potrącenia? Jak już nie masz odpowiedniej koszulki to załóż kamizelkę odblaskową. 4. Widywano wiele razy pracowników schodzących z nocki którzy siedzieli ubrani na krzesełkach przed samym wyjściem ( górny parking ), a do końca zmiany mieli jeszcze ponad 15 minut. Może dlatego niektóre projekty się nie wyrabiają? Monitoring jest i można sprawdzić no chyba, że nagrania kasują się po dwóch czy trzech dniach to wtedy będzie problem. 5. Kwestia bezpieczeństwa przy poruszaniu się szlakami dla pieszych i przechodzenia ludzi bramą przy wtryskarni. Jak to jest, że jest wyznaczona ścieżka która prowadzi do drzwi, a większość łazi całą szerokością bramy i potrafią się nawet z wózkowymi w pobliżu bramy mijać? To ewidentnie wymaga zmiany ze względów bezpieczeństwa. 6. Czy beztrosko biegające koty są wysterylizowane i nie będą się namnażać na potęgę? Kolejna kwestia zbliża się zima, czy będą miały zapewnione odpowiednie warunki żeby nie zamarzły? W razie postoju/lockdownu pamiętać trzeba też o tym, że podczas mrozów woda może zamarznąć i trzeba ją wymieniać, ktoś przyjdzie im dać jedzenie/wodę? 7. Ilość zakażeń gwałtownie wzrasta co może mieć związek z organizowanymi protestami i dla własnego bezpieczeństwa i współpracowników powinniśmy ich unikać. 8. Rozumiem, że są trudne czasy ale czy stała by się wielka krzywda gdyby zakład zafundował postojowe 80% dla matek które muszą w domu zostać z dziećmi ze względu na zdalne nauczanie? Tak niewiele, ale wiele problemów ludzkich zostałoby rozwiązanych, a założę się, że wiele z tych matek tak czy siak w pracy nie będzie. To tyle, a w jak coś ważne go się pojawi to będzie aktualizacja :)

Marik 1 2 3 4

Ja bym zaproponował 300% za pójście na strajk i 150% płatne za wolne na bombelka.

Nostradamus

Hipokryta zakazał organizacji Marszu Niepodległości, ale kobiety wyprowadzane na ulicę do walki z rządem są ok. W takim razie 11 listopada odbędzie się w Warszawie i wielu innych miastach Polski spontaniczny Spacer Niepodległości. A wy kobiety zajmijcie się czymś pożytecznym, a nie biegacie po ulicach i przeklinacie jak opętani podczas egzorcyzmów xD

ada

zmiany minusowe mogą być odbierane tylko w sobotę 12-tki to przekręt

Pracownik DWS

Zapraszam do lektury ... i ciekawe co się teraz wydarzy ... https://www.money.pl/gospodarka/grozi-nam-pelny-lockdown-rzad-szykuje-sie-na-czarny-scenariusz-6568731571346176a.html

@Pracownik DWS

Nie tyle grozi, a będzie na 100% przez te protesty na których będą się masowo zarażać i zgotują nam drugą Lombardię.

obserwator
@Nostradamus

Najlepiej jakby każdy zajął się swoimi sprawami i swoim życiem a nie tylko szukaniem pretekstu do kolejnych sensacji i patrzenia na innych..

Omg

Brawo ty! Dzieci na proteście za zabijaniem dzieci szkoda że są nie świadomi tego za czym idą. A ich matki wstyd zabrać dziecko na protest za aborcją. Chyba chce dać mu do zrozumienia co by zrobiła gdyby mogła gdy je pod sercem nosiła. Brawa i owacje na stojąco!!!!

Taki ktoś

A słyszałeś może postulaty protestujących ? Bo ja słucham i nigdzie nie ma słowa o nieuleczalnie chorych dzieciach. Chcą aborcji na żądanie. Skoro konstytucja na to nie pozwala to najpierw trzeba by rozmawiać o zmianie konstytucji . I jeszcze jedno, skoro uważacie że to jeszcze nie dziecko tylko zlepek komórek, to na jakiej podstawie lekarz ma stwierdzić że dziecko będzie nieuleczalnie chore ?

Omg

Właśnie o tych przypadkach masz w punkcie 2 który napisałeś! Nie mieszam tu Boga a prawo wyboru, szkoda że dzieci go nie mają. Większość sama nie wie o co walczy ale to już nie walki tylko masowa impreza i pretekst do siania zamętu. Może lepiej przed planowaniem ciąży lepiej się zbadać czy istnieje ryzyko albo nie ćpać pić i palić itp... w ciąży!!!

@Taki ktoś

Racja. I każda wpadka to skrobanka bez konsekwencji. Zaoszczędzi na antykoncepcji jeden z drugim. To lepiej od razu się wysterylizowac za przeproszeniem jak zwierzaka i problem z głowy a nie zabijać dzieci

Orzeł

Magazynierzy (nieroby) nie muszą nosić maseczek, jeśli zachowują dystans. Zalecenie BHP. Są lepsi od produkcji ???

Lusia
@Orzeł

I słusznie, maseczki dla wszystkich i wszędzie. Jestem zniesmaczona tym, że w restauracjach podczas posiłków nie mają maseczek. Ja na ulicy muszę a ci w restauracjach nie, jakie to niesprawiedliwe. A poważnie jakie to wszystko polskie a może w ogóle ludzkie. Ja mam tak a inni nie, no to już płacz, że nieroby, że lepsi, że tak być nie może. Słyszałam, że szukają na magazyn więc nic prostrzego jak próbować się tam dostać i raczyć się wszystkimi dobrodziejstwami bycia magazynierem, korzystać z przywilejów nic nie robienia. Oj ludzie opamietajcie się.

DIDI 450
@Orzeł

Jesteś zarażony koronawirusem albo ktoś z Twoich bliskich choruje na COVID-19? A może pracujesz w służbie zdrowia? Chcesz podzielić się swoją historią albo zgłosić nieprawidłowości, których byłeś świadkiem lub które Cię dotknęły? Napisz do nas na adres: koronawirus@medonet.pl. Gwarantujemy anonimowość!

ból_dupy_produkcyjnego
@Orzeł

W czym masz problem żeby przejść na magazyn , zrób uprawnienia i tyle, tak ciągle psioczycie i mówicie że magazyn nic nie robi to w czym problem a jak ci się praca nie podoba to się zwolnij pewnie w innej też by ci było źle bo to już taka natura ciągle narzekać i patrzeć na kogoś typowa rozmowa produkcyjnego na fajce tamta nic nie robi, ja musze wszystko robić itp itd. żal

Paweł Baks
@ból_dupy_produkcyjnego

I ja się podpisuję pod tym co kolega tu dodał. Powiem tak, Bardzo dobrze i trafnie powiedziane, sam nie ujoł bym tego lepiej. ????️????️

Kasienka
@ból_dupy_produkcyjnego

Dokładnie... Ale to są te osoby co potrafią tylko pierdo... Tutaj.... Wyrzucać swoje bóle na forum.... A w rzeczywistości skulaja dupska i i tak robią co im karzą... Dużo gadać... Nic nie robić.... Żałosne ale prawdziwe..

Alor

Ekstra

jo -anna

czy gruby brodaty magazynier wypuścił już na wolność pięknego ptaka którego złapał i więzi . jeżeli nie powiadomię tam gdzie trzeba

Zostaw merytoryczną opinię o DWS Draexlmaier - Jelenia góra

• Jak się pracuje w DWS Draexlmaier?

Zobacz opinie na temat firmy DWS Draexlmaier tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 620.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DWS Draexlmaier?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 569, z czego 182 to opinie pozytywne, 135 to opinie negatywne, a 252 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DWS Draexlmaier?

Kandydaci do pracy w DWS Draexlmaier napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DWS Draexlmaier