MediaExpert

Opinie o MediaExpert

Xd

Pytanie do aktualnych pracowników. To prawda, że zabierane są z wypłat pieniądze za zniszczony sprzęt przez klienta? Słyszałem od byłego pracownika, że tak jest i przez to się zwolnił. Nie dość, że zabierane jest z wypłat za ukradzione rzeczy przez klienta to teraz jeszcze coś takiego. Oczywiście w moim mniemaniu firma zamiast zabierać hajs za skradziony towar powinna pomyśleć o ochroniarzach, ale oczywiście lepiej jest zajumac hajs od pracownika.

Baska

Dostalam na start teraz 5700 brutto, śląsk Praca na sklepie jako doradca, weekendy… placa nie jest szalowa ale z czegos trzeba żyć… Wiem ze wieloletni pracownicy pracuja za najnizsza krajowa Z czego oni żyją?? Ehhh Premie ciezkie do uzyskania ale place i tak wyzsze niz w innych marketach agd rtv

@Baska

Za jaką znów najniższą? Najniższą masz gwarantowaną, żeby ktoś dostał tylko podstawkę, sklep musiałby nie sprzedać dosłownie NIC. Domyślam się, że w małych sklepach premię na poziomie 3/4 tys brutto trudno wyrobić, ale ta w okolicy promesy raczej jest realna. Sam przez ponad 6 lat pracy nigdy nawet nie otarłem się o okolice najniższej krajowej. Pierwsze wypłaty brałem w okolicy 2.7 netto na promesie pod koniec 2017 roku czyli o 1-1.2 tys zł więcej niż ówczesna najniższa krajowa, a przez pierwszy rok byłem raczej średnim pracownikiem jeśli idzie o wyniki i prowizję. Za rok 2023 średnią pensję miałem w okolicy 5.5 tys zł netto, czyli prawie 2x tyle co najniższa.

Rekrutacja

Hej, jaki jest czas oczekiwania na otwarcie aplikacji wysłanej przez ich formularz ? Wysłane przez pracuj.pl ale nie widać aby chociażby się tym zainteresowali.

@Rekrutacja

Mam ten sam problem. Wysłałam również bezpośrednio bo dostałam cynk że szukają w moim mieście i od razu wysłałam ponownie i nic… czytałam , że wiele osób ma problem z pracuj pl że nie odczytują nawet cv

takaJa

Cześć. Mam pytanie staram się o pracę w ME w moim mieście . Wysłałam przez pracuj .pl bo było ogłoszenie pod koniec grudnia ,wysłałam w styczni ale nawet nie odczytali , teraz dali ogłoszenie przez aplikuj więc wysłałam ale skąd mam wiedzieć czy odczytają ? Po jakim czasie mogą oddzwonić . Mam doświadczenie w handlu co jest opisane w cv. Czy aż tak ciężko dostać się tam do pracy ?

Daniel
@takaJa

Cześć. To zależy o jakiej lokalizacji piszesz. W dużym mieście dostęp do pracy jest dobry to i ludzie szukają zazwyczaj lepszej pracy aby nadążyć za stale rosnącymi kosztami i rozwijac sie. W lokalizacjach z dala od dużych miast ilość prac jest niestety ograniczona to i chętnych jest więcej wszedzie gdzie popadnie. Gdzie aplikowalas?

@takaJa

A skąd wiesz, że nie odczytali? Wnioskujesz tak, bo nie dali Ci żadnej odpowiedzi? Masz jakąś wiedzę czy w każdym przypadku się odzywają, nawet jak nie są zainteresowani pracą z daną osobą?

@Daniel

Aplikowałam w małym mieście nie chce pisać jakim a do większych miast mam godzinę drogi . Jest u mnie jedno Media Expert i Neonet . Mam 14 lat doświadczenia w Handlu może cv źle napisane ale też nie chciałam pisać cv niczym Adam Mickiewicz . Proszę powiedzieć czy aplikować bezpośrednio na ich stronie Media Expert Kariera czy również przez portale typu pracuj pl aplikuj olx , widziałam , że ogłoszenia też dodaje Adreams i People coś tam . Bo tylko raz na pracuj pl było ogłoszenie bezpośrednio od Media Expert. 14 lat pracowałam w jednym zawodzie i szukając pracy czuję się jak dziecko we mgle….

@Daniel

I jeszcze jedno pytanie czy można osobiście zanosić cv czy tylko online ? Bo do Neonetu dałam osobiście oraz online złożyłam . Dziekuje za informacje :)

Doradca Klienta

Po przywitaniu się i przedstawieniu zakresu obowiązków i mojej przeszłości, przeszliśmy do tzw scenki sprzedażowej, w której musiałem przedstawić propozycje jak największej ilości produktów dla klienta, uzasadnić dlaczego ma kupić droższy produkt oraz powiedzieć coś o nowym laptopie. Dodatkowo później przekonać go do zakupu na raty i zachęcić do skorzystania z promocji. Ogólnie rozmowa trwała ponad godzinę, czułem się swobodnie a kierownik sklepu doceniał moje doświadczenie oraz wiedzę.

1. Jak przekonać klienta do wyboru laptopa za 6 tysięcy, gdy on chce tego za 4 tysiące? 2. Co w przypadku agresywnego klienta, któremu nie działa sprzęt i chce go reklamować? 3. Jak namówić klienta na wybór ubezpieczenia za 1,5 tysiąca? 4. Jakie dodatkowe produkty można zaproponować do laptopa?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Inna

Pytanko ile godzin w miesiącu pracuje sie w media expert.i jak wygląda sytuacja z wolnym?.. czy to jest praca zmianowa? Dziękuję za konkretne odpowiedzi.

Diament
@Inna

Liczba godzin jest zmienna w zależności od miesiaca łatwo to sprawdzić na necie wpisując: godziny pracy 2024 rok Wolne masz tak jak jest ustalony grafik na poczatku kazdego miesiaca.czyli np 3 dni pracy 2 dni wolne 4 dni pracy 2 dni wolne, mozna składać propozycje grafikowe do osoby która ten grafik ustala. Zmiany są zależne od godzin otwarcia salonu jeśli masz otwarty sklep 9-21 to możesz mieć zmiany np od 9 do 17 albo 13-21 to zależy od kierownika jak ustali. My mieliśmy zmiany po 10h i dzięki temu więcej dni wolnych w miesiącu.

Olek

Nie jest źle uwierz,mam za sobą kilka firm i swoje lata i bywało gorzej,nie powiem że jest super ale nie jest to zła praca.Po prostu nie jest to lekka robota ale nie ma co narzekać.

@Olek

A co tutaj jest takiego ciężkiego, sama praca czy atmosfera? Czy zarobki tutaj są adekwatne do tych obowiązków? Rozumiem, że omawiamy tutaj stanowisko doradcy klienta? Jakie targety macie na dzień dzisiejszy, jeśli chodzi o premie?

Olek

Atmosfera jest u nas ok ale ja jestem pragmatykiem więc dla mnie to mało istotne.Przychodzę zarobić spłacić kredyt za mieszkanie jak się postaram,przy odrobinie szczęścia zarobię więcej 1 000 zł niż w poprzedniej pracy ale nie ukrywam że tam było dużo mniej obowiązków i lepsze godziny pracy 7 00-15 00 wolne weekendy,czas na rodzinę i hobby ale zawsze jest coś za coś,jak to w życiu.Póki co mam cel spłacić kredyt a potem pomyśli się o czymś z kompromisem życie prywatne-praca.

Konopielka

Powiedzmy szczerze, to jakie zarobki będą w ogromnej mierze uzależnione jest od lokalizacji sklepu, klientów sklepu. Czy klienci chcą kupić stacjonarnie, czy chcą się tylko doradzić, a zakupy zrobić w Internecie. Jak ktoś ma 10 tysięcy to dobrze, ale niech napisze w jakiej lokalizacji, ilu ma klientów? Obsługuje tylko na swoim dziale, czy obskakuje i łowi klientów na całym sklepie. Jak nie ma klientów chcących kupić na miejscu to nie ma pieniędzy. Proste.

Olo

Pracuje w ME od ok. 2 lat i nie mogę narzekać. Co prawda jest dużo obowiązków nie związanych ze sprzedażą i częstych zmian z centrali co jest uciążliwe, ale dla mnie najważniejsze są zarobki i z tego jestem zadowolony. Jest to tez kwestia mocno ode mnie zależna, więc wiem, że nie wszyscy osiągają taki próg (zwłaszcza w mniejszych miastach). Nie jest to praca dla każdego, trzeba lubić kontakt z ludźmi bo inaczej będziecie tam za karę.

Diament

Pracowałem w mexie 7 lat jak macie pytania piszcie. Firma 7 lat temu a teraz to 2 różne miejsca, kiedyś mógłbym szczerze polecić każdemu to miejsce na rozpoczęcie swojej przygody z handlem, dziś niestety zmieniło się na duży minus. Zwłaszcza po pandemii. Liczba obowiązkow , presja, traktowanie pracownika... Wg mnie nie są adekwatne do wynagrodzenia. Taktyka firmy jest teraz taka: tnijmy etaty i zobaczmy co się będzie działo i tak sobie dadzą radę. Po odejściu naprawde odetchnąłem z ulgą i nigdy z własnej woli nie wrócił bym z powrotem do pracy w mexie. Na koniec współpracy nie została wypłacona mi premia 4q czyli 13stka za miesiące które wypracowałem czyli wrzesień i pazdziernik, ponieważ wg firmy nie jestem już ich pracownikiem więc nic mi się nie należy.

Nowy Ja

Pracowalem w dziale transportu Media Expert w Konotopie. Obecnie pracuję jako technik w data center 2 km od ME Konotopa. Piszę post żebyście mieli porównanie. Właśnie siedzę na nocnej zmianie. Gram w Diablo 4, jem i pije za nie swoje, czytam książkę. Nie użeram się z ludźmi. Nikt mnie nie wzywa na rozmowe jak wezme urlop na żądanie. Po roku zgarnalem podwyzke ponad 70 procent. Zarabiam podstawę lekko poniżej średniej krajowej a realna pensja z dodatkami plasuje się już powyżej. Dostanę w każdym roku pakiet akcji, wypłatę na wakacje i karty podarunkowe do wydania gdzie chce. Kawę robię z dobrego ekspresu a nie z czajnika jak w firmie gdzie takie ekspresy jedynie widzialem setki razy na paletach. W salonie z duzymi roslinami, tv i dobrym sprzetem grajacym a nie w klitce 2 na 3 bez okien z dwoma krzesłami. Chciałbym podziękować za zwolnienie mnie z Media Expert w 2021 roku. To był najlepszy krok do przodu w mojej karierze zawodowej i na moim koncie w banku. Każdemu kto pracuje w Media Expert na stanowisku bez perspektyw życzę zmiany na lepsze w nowym roku. Zwłaszcza inteligentnym którzy zasługują na wiecej niż ta praca.

wawa9
@Nowy Ja

To co piszesz zacheca do szukania. Pracuje w hu konotopa i mam wrazenie ze marnuje sie a nie ma tu przeciez szans na zaden awans bo wszystko ogranicza sie do transportu i ciecia jego kosztow. Bieda mentalna i materialna. Wyplate masz chyba lepsze niz wszyscy na sklepach i caly magazyn poza kierownikiem ewentualnie temu kto uklada trasy. W me nie ma roznicy czy kierowca kat. B czy C jak przejdziemy do kwestii tego co 10 na koncie. Jak udalo ci sie zmienic branze? Jakis kurs wystarczyl? Pytam bo sam widze ze jakies nowe serwerownie mijam po drodze do pracy.

Weteran;)

@Pracodawca Pierwszy awans po roku, potem stagnacja w mniejszym sklepie. Niezależnie od stanowiska podstawa jednakową, tylko wymogi i oczekiwania rosną. Zamiast podwyżek 'wyzsza' premia GS (zwiększą na chwilę, przytną później tłumacząc się zwiększoną sprzedażą w jakimś okresie roku... jeśli sprzedaje się więcej nie rozumiem, dlaczego nie zarabiać więcej... nigdy nie sprzedaje się 'samo') Chyba po tylu latach porą zmienić pracę.

@Weteran;)

Czyli chwila, jeśli sprzedaż rośnie, to premie maleją? Dobrze rozumiem? Trochę dziwna motywacja do sprzedaży. Ile zazwyczaj te premie wynoszą? Pewnie różni się to w zależności od wielkości salonu, ale pewnie jakaś średnia jest. No i kwestia awansu. Na stanowisku kierowniczym chyba jednak podstawa jest większa, co?

@pracodawca

Niestety w tym roku firma nie dała nam podwyżek, tłumacząc się że premia gs jest wyższa o 30%, gdy w rzeczywistości jest identyczna do tej sprzed grudnia.(usunięte przez administratora)

Tomasz
@@pracodawca

Dla pracowników z większym stażem i stanowiskiem ta decyzja to „podziękowanie” i motywacja do zmiany pracy. Ale oni to zobaczą za kilka miesięcy jak się tabletki nie będą spinały.

Aplikowałem na stanowisko kierowcy / instalatora do magazynu na Psim Polu. Rozmowa przeprowadzona w obecności 3 osób końcem października. Pracownik niby poszukiwany na cito. Odpowiedź miała być w przeciągu kilku dni. Taka padła deklaracja. Niestety nie otrzymałem jej do dzisiaj. Oczywiście ja straciłem dzień, kasę na dojazd a firma nie pofatygowała się nawet by powiedzieć dziękuję już nieaktualne. Tyle w kwestii profesjonalizmu rekrutacji.

@Kandydat

A wiesz kim były te osoby? Sama kadra zarządzająca? Pamiętasz jakie zadawali Ci pytania i czy wszystkie związane były z pracą na stanowisku kierowcy? Ile Ci zaproponowano wynagrodzenia, w ogóle rozmawialiście o kasie?

Były klient

Mediaexpert to (usunięte przez administratora) - rozdają klientom oszukane karty rabatowe. Wstyd

Adalbert

Czy kandydaci 50+ maja szanse w rekrutacji ( mają doświadczenie w handlu) czy raczej są skreślani?

GdA
@Adalbert

Raczej nie,dam skladalem ,byłem na rozmowie, 3 razy,i nic,mam wiedzę,i nic Oni chcą młodych,ładnych,nie koniecznie z wiedzą

PiT
@Adalbert

również podbijam pytanie czy kandydaci 50+ z dużym doświadczeniem mają szansę ?

@PiT

Osoby 50+ jak najbardziej mają szansę na pracę w naszej firmie. Zachęcamy do aplikowania!

@GdA

Firma zapewnia, że jednak takie osoby mają szansę, więc może nie miałeś odpowiednich kompetencji? Powiedzieli Ci na rozmowie, dlaczego Cię nie zatrudnili czy sam snujesz domysły? Tak jeszcze odchodząc od tematu, to długo czekałeś od momentu wysłania cv, aż odezwali się do Ciebie?

@ZUS
@MediaExpert

Oczywiście, że osoby 50+ mają szansę. Zwłaszcza takie 60+, w sprzedaży, w okresie ochronnym przed emeryturą.

Tom

Mowa o Media Expert Szczecin - hub regionalny. Rekrutacja na stanowisko ds. planowania transportu. Po przejściu dwóch etapów rekrutacji, kiedy nawet Pan Paweł z Centrali pofatygował się osobiście do Szczecina nastąpiła cisza - zero odzewu czy tak czy nie. Sytuacja miała miejsce we wrześniu, ogłoszenie na to stanowisko jest do dnia dzisiejszego (4-12) wystawiane. Dziwna polityka ale co kto lubi.

KandydatMedia

Mam pytanie co do wynagrodzenia i premii np świątecznych jak wygląda to w rzeczywistości?

jasnyXL

W dniu 30.11.2023r o godzinie 17:00 kupowałem czajnik elektryczny w sklepie Media Expert przy ul . Grochowskiej - Galeria Uniwersam Grochów. Przez 15 minut oczekiwałem na doradcę klienta , który widząc ,że mam problem z wyborem czajnika nie zechciał do mnie podejść a kiedy w końcu to zrobił i usłyszał mój akcent zignorował mnie i stwierdził ku mojemu zdziwieniu ,że nie ma teraz czasu. Zacząłem się obsługiwać sam szukając odpowiedniego dla mnie artykułu , wtedy podszedł do stoiska kierownik zmiany i zaczął nerwowo ustawiać wszystkie wyjęte przeze mnie pudełka z powrotem na półki, nie reagując na moje pytania , ignorując mnie i moją prośbę o pomoc. Widocznie , pracownicy sklepu mają fobię na wschodni akcent , dziwi mnie to bardzo , bo chyba liczy się klient , a ten zadowolony zawsze wraca tam gdzie jest dobrze traktowany. Ja na pewno już do tego sklepu nie wrócę. To dla mnie bardzo przykre i smutne doświadczenie. Serdecznie odradzę moim znajomym robienie zakupów w tym sklepie.

Na każdym dziale są takie nadgodziny, jak tutaj ktoś wspominał niżej? Znalazłem ofertę Doradca ds. Sprzedaży i Usług i tam stawkę 6600 podali, pytanie czy to za zwykłą liczbę godzin właśnie. Ile wyrabiacie na tym stanowisku? Proszę o szczegóły.

Praca w mediaexpert -SOBOTY

Jak sprawa wygląda z sobotami ? Jak mamy 4 soboty w miesiacu a czasem miesiace co 5 sobót. Czy pracuje sie 1 wybraną , co 2 drugą czy max 2 czy maksymalnie 3 ?

@Praca w mediaexpert -SOBOTY

Z reguły masz 1 sobotę w miesiącu wolną, ale nie pracujesz 6 dni pod rząd, tylko np poniedziałek - środa, piątek - sobota. W sobotę też najlepszy handel jest, najwięcej idzie zarobić, każdy lubi w tej firmie sobotę bo prawie pewnikiem się coś więcej zarobi ;) w sobotę klient zdecydowany przychodzi

Patryk
@Praca w mediaexpert -SOBOTY

Ta są już ustalenia wewnętrzne sklepu, jedna ma, się w każdym, są sklepy gdzie mają i po dwa weekendy wolne, ale też raczej nie byłoby problemu jakbyś potrzebował 3 soboty wolne, jakieś studia szkoła to też jest do dogadania

Zostaw merytoryczną opinię o MediaExpert - Warszawa

• Jak się pracuje w MediaExpert?

Zobacz opinie na temat firmy MediaExpert tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 224.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MediaExpert?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 117, z czego 18 to opinie pozytywne, 45 to opinie negatywne, a 54 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MediaExpert?

Kandydaci do pracy w MediaExpert napisali 22 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MediaExpert