Opinie o Advantech Poland Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Advantech Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Advantech Poland Sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Advantech Poland Sp. z o.o. w Warszawa

Czy nowo zatrudnione osoby w Advantech Poland Sp. z o.o. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Czy pracownicy Advantech Poland Sp. z o.o. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Były pracownik Nowy wpis

Oczywiście jest dużo form integracji. Kazde święto impreza do tego masz advantech day super imprezy wyjazdy dużo zabawy integracji tańcy i pozytywnych emocji do momentu aż spotkasz kierownika CTOS :)

Pracownik Nowy wpis

Witam wszystkich szukających opinii o firmie. Przez ostatnie 2 lata pracowałem w tej firmie na staniwisku technicznym praca naprawdę była do ogarnięcia kierownik Przemek jest w porządku można się z nim dogadać zrócić w każdej sprawie. Sytuacja totalnie się odwraca jeśli mamy rozmawiać o kierowniku działu CTOS tego pana to omijać szerokim łukiem ludzi traktuje jak (usunięte przez administratora) Człowiek ma takie dni, że wstanie lewą nogą jak wiekszość razy w tygodniu wróci i robi taki mobbing że tego pana to tylko do sądu podać co pewnie niedługo nastąpi. Zalecam naprawde przemyśleć jeśli chesz składać tam papier odpuść.

Niestety negatywne wpisy tutaj są autorstwa koleżków, którzy najmniej wiedzą o pracy w tej firmie (skończyli na rekrutacji, lub popracowali kilka dni). Nazywanie kogoś durniem, cepem czy mieciem po jednej rozmowie mówi o tych osobach już wszystko, nie trzeba wiele dodawać Po wielu latach pracy w Advantech mogę śmiało zdementować poniższe stwierdzenia: Anulują urlopy - mi się przez kilka lat nic takiego nie przytrafiło. Nie dają podwyżek - zarabiam aktualnie dwa razy tyle co na starcie Kolesiostwo - atmosfera w pracy jakiej pozazdrościłaby niejedna firma, wszyscy się dobrze kumplują, nie ma konfliktów. Niestety wpisy tutaj nie są w żaden sposób weryfikowane i zaniżają znacząco pozytywny obraz firmy.

W innej obszerenej i pochlebnej opinii nt. firmy są sprzeczne informacje. W tej opinii jest mowa o podwójnym zarobku po jakimś czasie. W opinii innego pracownika podwyżka max 10% po kilku latach, także wynegocjuj kwotę na początku. Niestety ciężko wieżyc w pozytywne uczciwe opinie na stronie go work. Raczej pisanie pozytywnych opinii w obronie firmy są podyktowane chęcią zachęcenia nowych kandydatów i walka z opiniami nieprzychylnymi pracowników bez koneksji.

Maria
@Piotr

A wnioskujesz to jedynie po sprzecznych informacjach w dwóch wpisach, czy może pracowałeś w firmie i wiesz, że jednak praca w tym miejscu tak świetnie nie wygląda? Jeśli pracowałeś tutaj, daj znać co myślisz :) Pieniądze niestety sa potrzebne, ale jeszcze się wstrzymam chyba z aplikowaniem..

Potwierdzam. Pracowałem do 2019. Wynagrodzenia były OK na stanowiskach technicznych i backoffice. W dziale handlowym było może trochę okresowych narzekań. Wspominam jako firmę dobrze zarządzaną, ze zdrowymi zasadami i z super atmosferą. Rekrutacja była wieloetapowa i trzeba było przejść przez kilka testów (rozmowa, test teoretyczny techniczny, test praktyczny techniczny) aby dostać pracę. Mam same dobre wspomnienia ... potem już w żadnej innej firmie nie pracowało mi się tak dobrze.

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie Advantech Poland Sp. z o.o.? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Nauczyciel do Przedszkola Ziarno
Były kandydat

Po złożeniu aplikacji przez znany portal z ogłoszeniami o pracę zadzwoniła do mnie Pani z zapytaniem o status, czy nadal jestem zainteresowany stanowiskiem w firmie Advantech. Ja: Odpowiedziałem optymistycznie, że tak. Pani: zapytała o kwotę wynagrodzenia miesięcznego jaka by mnie satysfakcjonowała. Ja: wychodząc naprzeciw oczekiwaniom firmy "obniżyłem nieco loty" i odpowiedziałem 5000zł. Pani: zapytała twierdząco, "ale brutto?!" Ja: z po żenowaniem odpowiedziałem "netto"... Pani: odpowiedziała, że to kwota przewyższająca limit na aplikowane stanowisko. Usłyszałem także, że będzie musiała spytać przełożonego czy możliwe jest negocjacja oraz, że się odezwie. Dobrze, że się nie odezwała, gdyż ta rozmowa pokazała jakim budżetem firma dysponuje na wykwalifikowanych inżynierów. Po wprowadzeniu kwoty 5000brutto w kalkulator płac 2023 ujrzymy magiczną kwotę 3 708,19 zł netto, to chyba w dyskontach za pracę ekspedienta wliczając benefity więcej płacą. Nie rozumiem czemu Pani pyta o wysokość wynagrodzenia, podczas rozmowy, skoro przy aplikacji strona przekierowuje do zewnętrznego systemu rekrutacyjnego, gdzie podałem przedział kwotowy z rozróżnieniem netto/brutto. Bida! Radzę omijać szerokim łukiem dla osób ambitnych!

Pracowałem w Advantechu prawie sześć lat - Najpierw na logistyce, a w końcowym okresie jako samodzielny "człowiek od zakupów" (Tutaj zwany "supply chain specialist") - głównie ogarnianie SAP i zamawianie części z tajwańskiego HQ zgodnie z potrzebami serwisu, ale też czasem rynek lokalny. Do tego oczywiście stała współpraca z innymi działami zainteresowanymi dostawami- zarówno w Polsce jak i w europejskiej firmie "matce" w niderlandzkim Eindhoven. W międzyczasie miałem okazję podejmować drobne działania w kilku innych działach. (jako, że była to moja pierwsza "poważniejsza" firma). Zawdzięczam temu miejscu o g r o m doświadczenia zawodowego z różnych dziedzin. Jeśli zdecydujesz się na pracę tu - z pewnością kiedy sam po nie sięgniesz, to też zdołasz sporo wyciągnąć. Ale przechodząc do rzetelnej, uczciwej oceny z mojej strony: Ludzie są po prostu fenomenalni - tyle w temacie. Atmosfera jest fenomenalna - tyle w temacie. Jest mega luz, życzliwość i zgodnie z opinią innej osoby, która ją przedstawiła na tym portalu - potwierdzam - wszyscy się tu kumplują. Mniej, lub bardziej, ale z reguły zachowując się w porządku możesz w 95% przypadków spodziewać się tego samego od koleżanek i kolegów z pokładu. Zatem jeśli jednym z kryteriów Twojego wyboru jest atmosfera i ludzie, to trafiłaś(-eś) w dziesiątkę. Procesy i rozwój. Jak już wspomniałem wcześniej- moja opinia z założenia ma być uczciwa - na pewno nie krzywdząca. Uważam, że ogromnym ciosem dla tego fantastycznego zespołu w polskim oddziale jest "ciężka łapa" trzymana na nim przez tajwańskie HQ oraz europejską "matkę" w Niderlandach. Nie pracowałem wprawdzie od samych początków polskiego Advantecha, ale tajwańska (tudzież niderlandzka) kontrola dusi ogromny potencjał i podcina skrzydła oddziału, który bił wszelkie inne projekty w regionie na głowę. Firma "matka" w Eindhoven traktuje to miejsce po macoszemu, jednocześnie miejąc w wielu aspektach (głównie administracyjnych) stuprocentową decyzyjność i zarządzając bardziej oznajmiając ustalenia z góry, niżeli dyskutując i starając się zrozumieć polskie potrzeby. Przychodząc do pracy w 2016 roku udzielał mi się wszechobecny zapał i energia całej "Polski" do rozrostu. Niestety w którymś momencie jego dynamika spadła i ogólna bezradność oraz totalny brak decyzyjności w Polsce wprowadził ponurą stagnację kilku kwestii. ***uwaga - to tylko moje zdanie*** --> mam wrażenie, że pewne przypadki ograniczania możliwości w Polsce mogły być podyktowane strachem przed tym, że ten oddział jest po prostu najlepszy w Europie i zbyt szybko przejmuje kolejne tematy z regionu. Ciągłe problemy z najdrobniejszym finansowaniem, chorobliwie wpojone oficjalne stanowisko firmowe, że "serwis to tylko koszt" po prostu psuje to miejsce. Finanse są zależne od Niderlandów- a ich od Tajwanu. Pod kątem finansowania w polskim regionie - (MOJE ZDANIE) jest po prostu katastrofa. Szkoda - biorąc pod uwagę ogrom pracy na przestrzeni lat owocującym na przykład w stworzeniu własnego autorskiego systemu magazynowego, obsługi zgłoszeń RMA i innowacyjnych rozwiązań stworzonych przez dosłownie kilka osób. Te rzeczy są po prostu niedoceniane. Mimo wszystko jednak w dalszym ciągu pozostaje ta energia i polski oddział "ciśnie", żeby się rozwijać, ale po drodze napotyka mnóstwo totalnie bezsensownych, nieprzemyślanych (lub przemyślanych) przeszkód ze strony tzw. "góry". W trakcie pracy ciężko jest o motywującą podwyżkę (10% maks jak jesteś super kotem) - mówię o sytuacji kiedy awansujesz na wyższe stanowisko. Dlatego rozpoczynając współpracę na prawdę rozsądnie będzie kiedy przygotujesz swoje oczekiwanie w taki sposób, aby zadowoliło Cię na przynajmniej kilka lat. I UWAGA! - to nie jest krytyka Advantech Poland . Bo niestety tu nikt nie decyduje o podwyżkach. O tym decydują tylko administracje oddalone tysiące kilometrów stąd. Mogę Ci za to zagwarantować - będziesz miał super miłe towarzystwo, życzliwych ludzi, spoko szefa i bardzo stabilną sytuację zawodową bez najmniejszych zmartwień o swoją obecną pozycję, zero wyścigu szczurów, żadnego siedzenia po godzinach "bo wypada, bo wszyscy". Do tego cała branża komputerów przemysłowych jest bardzo interesująca i raczej unikalna dla typowego "Kowalskiego". Dla mnie to zawsze duży plus. W Advantechu jest po prostu super fajnie, ale nie idealnie. Jak wszędzie. Wszystko ma swoje zady i walety. Będę zawsze wspominał z uśmiechem na twarzy współpracę w tym fantastycznym zespole. Pozdrawiam Advantechowców :) Adam

Maria

Wow, Twoja opinia jest godna podziwu! Na pewno pomoże wielu potencjalnym pracownikom :) Ciekawi mnie jak wygląda sprawa w kwestiach umowy? Jest jakis okres probny, czy od razu mozna liczyc na umowę? No i jak rekrutacja, mam sie czym stresowac?

Bolesław
@Maria

Testy indywidualne i umowy na okres próbny mogą być ale to zależnie od stanowska. Jak się znasz to bez spiny

Paulina
@Bolesław

Dużo osób tu kandyduje? Ciężko się dostać?

Bolesław
@Paulina

Biorą wszystkich

Paulina
@Bolesław

Nie wiem czemu przeoczyłam te odp. Ciekawa jestem czy po takim czasie dołączyłeś do nich, skoro podobno każdego biorą? w ogóle to możliwe, żeby kompletne wymogów nie mieli? A praca na chwilę obecną jak tu przebiega, ktoś oceni warunki?

Zadowolony pracownik

Pracuje w firmie już naprawdę dlugo i jestem bardzo zadowolony ze współpracy. Z szefem da radę się dogadać o ile robisz to co masz w w rocznych założeniach ( co nie jest wielce trudne do osiągnięcia) to nie ma zbędnej spiny i ciśnienia. Ogólnie atmosfera super. Możliwości rozwoju wewnątrz firmy też są wiadomo zależne od twoich kwalifikacji. Jedyny minusik to zbyt duże zaufanie szefa do ludzi przychodzących na rekrutację, bo nie wszyscy nadają się do pracy w tej firmie. Ciężko być dobrym pracownikiem jak się ma dwie lewe ręce.

nie polecam na dłuższy czas. Jak masz ambicje to omijaj z daleka. Brak powyżek, ostatnio nawet inflacyjnych, młodzi dostaja wiecej niż staży pracownicy(praca na chwilę) Ciągły (usunięte przez administratora) programy naprawcze z...anego systemu pracy, firma bardzo specyficzna, parę czubów na serwisie (być może ich gniecie coś) "polskie korpo", po zmianie szefa jeszcze wieksze kolesiostwo

Aktualny pracownik
@Anonim

Opinię napisał jak się zdaje były już pracownik, któremu wiecznie przeszkadzało "coś". Winny był system, to nie On, cały świat przeciwko mnie itp... Szkoda gadać. Generalnie czarna owca zespołu, na szczęście poszedł sobie już gdzieś na dobre.(usunięte przez administratora) Chłopie zamknij już ten etap, masz nową pracę więc zatruwaj życie innym. Jak żegnasz się z firmą, to zrób to z klasą. Jak nie potrafisz to po prostu zamilknij i tyle.

Michael Jackson serwisant
@Aktualny pracownik

Jestem zaskoczony, że Michaelowi Jacksonowi udało się napisać tak złożoną oraz poprawną ortograficznie i interpunkcyjnie frazę.

TINA TURNER
@Michael Jackson serwisant

Odczep się od mojego kolegi JACKSON'a był spoko, mówi Tina. W przeciwnym razie Tina wrzuci swoje najlepsze kawałki na to i inne fora i bedzie "Simply the best".

Chopper

Czy ten wsiowy mietek od przykręcania śrubek czy ten drugi mieciu, co nie miał gdzie trzymać kąkuterów poczuł się niekomfortowo zapoznając się z faktemami z rozmowy i usunął poprzedni wpis?

Roman

Nie polecam. (usunięte przez administratora) Nic nie zaplanujesz bo ciągle coś się zmienia. Tak jak kolega pisał anulują urlopy i ciągle się czepiają. Kolejna firma z oknami bez klamek.

justyna

wrzuć jeszcze film jak robisz gałe tym cepom z adwantehu

kielonek

no ja nie jestem pewien czy ta firma, to poważna firma. Szukają juz jakiś czas, na wiosnę tez szukali, szukali, szukali i chyba znaleźli jakiegos juzia, i podejrzewam, ze sie nie sprawdził, no i teraz znów szukają :) Bolek z tego adwent-echu zamiast dzwonić do wytypowanych, to wysyła emaile :) .. tak wiec myśle, ze to taka sama poważna firma jak PPHU Janusz&Grażyna

Łukasz

Wynagrodzenia są zawsze na czas. Podstawa niska ale sumarycznie z premia która jest zawsze średnie pensje znacznie powyżej średniej Warszawskiej. Z tymi smrodami to trochę przesada jednak... zaś klimę włączam zawsze kiedy chcę i nigdy nie słyszałem złego słowa. Pakiet medyczny i benefit pokrywasz w 30% z własnej kieszeni ale 70% połaci firma. A co do dojazdu to faktycznie jest słaby ale inne plusy przyćmiewają tę niedogodność.

Pakiet prywatnej opieki medycznej za który i tak zapłacisz sam z wynagrodzenia brutto. Możliwość rozwoju zawodowego w postaci kolejnych obowiązków. Atrakcyjne wynagrodzenie gdzie część zasadniczą można określić mianem minimalnego wynagrodzenia + premia uznaniowa za wyniki. Zaakceptowany urlop w długi weekend może być anulowany nawet na dzień przed terminem, a że miałeś rezerwację w górach czy inne plany ... no cóż. Smrody z warsztatu elektroniki, że lepiej tam nie chodzić dla własnego zdrowia, okna się nie otwierają w tej hali.Klima w sumie chodzi od święta bo koszta. W pomieszczeniu socjalnym oczywiście okna też się nie otwierają. Dojazd niespecjalny. Komunikacja miejska w sumie jeden autobus. Z racji budowy metra mega korki na Radzymińskiej rozkład jest z reguły teortyczny. Jak już przyjedzie autobus jest tak zapachany że masakra. Posiadacze samochodów nie mają dużo lepiej bo Strażacka też stoi w korkach. Mimo tych lekkich problemów ogólnie oceniam dobrze.

Zostaw merytoryczną opinię o Advantech Poland Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Advantech Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Advantech Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Advantech Poland Sp. z o.o.?

Advantech Poland Sp. z o.o.