Opinie o Lotos Optima (Grupa Lotos S.A.) w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Grupa Lotos S.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Grupa Lotos S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Paliwa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Lotos S.A. w Gdańsk

Zainteresowana

Dzień dobry. Pojawiło się ogłoszenie w GL na stanowisko Specjalisty ds. Zakupów. Czy waszym zdaniem można liczyć na autentyczną procedurę naboru, czy raczej jest już ktoś "zaplanowany"? Na jakie wynagrodzenie można liczyć " mniej- wiecej" na takim stanowisku. Dziękuję z góry za wszelkie informacje.

Jacek
@Zainteresowana

A kogoś na te rozmowę w ogóle zaprosili?

Rambo

taa

@Jacek

Akurat rozmowy rekrutacyjne są realne ponieważ sama przeszłam cały proces a nikogo w organizacji nie znałam.

hhh

Statystów.

TXBS

Pracę otrzymują osoby zdeterminowane, znające się na rzeczy, konkretne. Osoby gołosłowne czy nijakie raczej nie przechodzą dalej, chyba, że są wybitnymi specjalistami. Na wyższe stanowiska - faktycznie zapraszane są osoby z innych dużych korporacji, często znające się z kimś z middle lub top managementu. To nie oznacza, że mają "lekko", często właśnie są jeszcze gorzej zasypywane robotą. Minusem organizacji jest zmienność, inicjowane jest działanie, wszyscy się spinają a wystarczy ze ktoś nie wyrazi na coś zgody, sytuacja się zmieni i projekt tkwi w miejscu. Trzeba sporo motywacji by po kilku takich akcjach wciąż czuć sens tego co się robi. Fuzja z Orlenem tez nie podbudowuje. Niewątpliwymi plusami jest godne wynagrodzenie, czas pracy - może przyjść szybciej i wyjść szybciej, przyjść trochę później i wyjść odpowiednio po 8 h. Fajne benefity. Dwie karty sportowe, karta paliwowa (zniżki), opieka medyczna i dobre pakiety ubezpieczeniowe, którymi objęci są również członkowie rodziny. Odczuwalne dofinansowania do studiów, nauki języków, w pełni płatne przez pracodawce kursy czy szkolenia. Atmosfera w pracy dobra, poprawna, wiadomo że nie z każdym człowiek się bardzo lubi, ale zamienić miłe słowo można. Zadań jest bardzo dużo, ale czas mija jak z bicza. Pracuję już jakiś czas i owszem, kiedyś było inaczej (zespół też się trochę zmienił), ale praca naprawdę godna polecenia.

@TXBS

Piszesz : "Pracę otrzymują osoby zdeterminowane,". Jaką determinację trzeba miać aby firma kogoś zatrudniłą? Z tego co piszą ludzie to HR'y w lotosie nawet nie są łaskawe odpisać na maila z pytaniem. Ja w ciągu ostatniego roku próbowałem startować w 3 rekrutacjach bez żadnej odpowiedzi. Dodam że mam 5 letnie doswiadczenie w jednym z największych zakładów chemicznych w polsce. Moje kwalifikacje pokrywały się z tym czego oczekiwałą firma...

mmm
@TXBS

Zarobki na stanowisku operator tankowania statków Powietrznych Poznań Ławica I sama rekrutacja jak wygląda ?? Zarobki praca ??

hhh
@Marcin

wystarczającą determinają jest bycie córką myśliwego. Żadna inna determinacja i kwalifikacje nie są potrzebne.

Czeslaw

Witam. Czy ktoś ma wiedze na temat rekrutacji na aparatowego w Gdańsku? Jak wyglada sytuacja dostania sie na rozmowe ile trzeba czekać na telefon i czy po rozmowie jest szansa na prace czy tylko zapraszaja a potem wybieraja swojego po znajomości? Jakie zarobki na tym stanowisku, dużo szkoleń? Dzieks

Darek
@Czeslaw

Dostaniesz się myślę że bez większych problemów jak masz trochę oleju w głowie ???? Na start dostajesz 2300 netto.

xxx

Kierownik Operacyjny stacji Lotos - info dla potomnych. Wysyłasz CV. Czekasz ok 1.5 m-c na pierwszy kontakt. Rozmowa telefoniczna z HR. Następnie zaproszenie do Warszawy na rozmowę z Dystryktami oraz HR. Na rozmowę musisz zabrać świadectwa pracy oraz dyplom ukończenia magisterki - bez tego nie ma rozmowy. Rozmowa skierowana w dużej części na case study - a co gdyby? a co byś zrobił? a co zrobiłeś w danej sytuacji etc. Pozostała część rozmowy o obecnym doświadczeniu i wykształceniu. Spotkanie na średnim poziomie - dwóch przekrzykujących się dystryktów, przerywanie w trakcie wypowiedzi, ogólny brak kultury rozmowy. Po spotkaniu telefon do paru dni - jeżeli nie zadzwonili, to licz się na dalszy etap. Następnie ponownie spotkanie w centrali, gdzie przechodzisz testy kompetencyjne i psychologiczne. Ostatni etap to spotkanie z Dyrektorem Handlowym. Warunku to 5k na rękę (pięć tyś/ five k net). Auto VW Jetta - z brandem. Praca niby 9-17, ale dyspozycyjność 24h. Maile i raporty nawet w nocy. Jeżeli ktoś chce zdobyć doświadczenie w branży, to może bym się zdecydował. Na obecnym poziomie, ja zrezygnowałem.

Project Manager

Telefoniczna - 30-40 min. - j.angielski - z HR SUPPORTER Początek po polsku, część właściwa po angielsku Rozmowa dotyczy doświadczenia w temacie prowadzenia projektów. Jako, że do tej pory byłam kierownikiem projektu dla jednego projektu, rozmowa dotyczyła tego właśnie jednego, prowadzonego przeze mnie projektu. Tematyka pytań: - dokumentacja - jaką tworzyłam? za jaką byłam odpowiedzialna? - ryzyka - czy i jak były identyfikowane? - jakich narzędzi/oprogramowania używałam? Informacja, że odpowiedź zwrotna będzie w ciągu 2-4 tygodni. W praktyce była następnego dnia - ustalony termin następnego spotkania za ok. 2 tyg. 2. W siedzibie - 1 godz. - j.angielski - z TEAM LEADER'em - jaka dokumentacja była tworzona w projekcie? - Wyobraź sobie, że masz w zespole dwie osoby, które ze względu na prywatne, niekorzystne relacje źle wpływają na dobrą atmosferę w zespole. Dodatkowo nie wywiozują się w pełni ze swoich zadań. Co zrobisz? - wyobraź sobie, że masz zaplanowane wdrożenie projektu w 5 lokalizacjach. Odbywa się spotkanie, podczas którego osoby z dwóch lokalizacji sprzeczają się, która powinna być pierwsza. Jak się zachowasz? - czy umiesz motywować ludzi? Jakich metod używasz? - zarządzanie ryzykiem - w jaki sposób realizujesz? czym różni się "risk" od "issue"? - budżet - w jaki sposób był tworzony budżet projektu? czy miałam wpływ na poszczególne wartości? - pytanie dot. nieudanych projektów (z racji tego, że mam na koncie jeden projekt, zakończony sukcesem, nie otrzymałam go) - dotyczyło chyba tego, jak sobie radisz z "failed projects"? - w jaki sposób prezentujesz postęp prac w projekcie? - ile chcesz zarabiać? 3. W siedzibie - 30 min - j.polski - z HR - dlaczego firmy? - dlaczego Project Management? - od kiedy jest się dostępnym? Krótka powtórka poruszanych wcześniej wątków projektowych: - ile było członków zespołu projektowego? - w jaki sposób motywuję ludzie? - jaki był budżet projektu? czy miałam wpływ na ustalenie tego budżetu? - czy jesteś zainteresowany pracą z domu? możliwa jest praca z domu do 3 dni w tygodniu, realizowana w zależności od ustaleń i prac projektowych. W okresie wdrożeniowym 100% na miejscu. Potem np. jak jest klient na miejscu to trzeba być a pracować z domu w innym terminie, np. niektórzy podobno tydzień z kawałkiem pracują na miejscu a resztę miesiąca z domu. - oczekiwania finansowe - informacja o benefitach (ubezpieczenia na życie, karta multisport bądź a zamian np. karta podarunkowa do empiku, dopłata dla dojeżdżającyh powyżej 2 km do siedziby firmy - od 150 do 350 zł brutto) PO 7 dniach odpowiedź odmowna. Nagrane dwie rozmowy : http://linking.cf/arek

Powyzej

Leszno
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
Blackjack

Po rozmowie na aparatowego, gdzie musiałem dojechać z drugiego końca polski jestem zniesmaczony po spotkaniu. Na początku troche testów psychologiczno logicznych potem dodatkowe ankiety z pytaniami typu dlaczego chcesz tutaj pracować, co cie zainteresowało itp. Nastepnie rozmowa w obecności pani rekruterki i panów kierowników działów i mnóstwo pytań odnośnie wykształcenia i przebytego doswiadczenia. Tutaj pozostaje niesmak bo zamiast motywować i zachęcać przyszłego pracownika aby sie tutaj zatrudnił i rzetelnie pracował to na starcie zniechęcają, mówiąc że za takie pieniądze cieżko bedzie sie w Gdańsku utrzymać, przeprowadzając sie tutaj trzeba zostawić za sobą rodzine znajomych itp. To przecież jest wiadome jeśli chce sie przeprowadzic z drugiego końca polski, coś za coś. Chyba szukają gwiazdki z nieba na podstawowego pracownika który i tak musi sie szkolić od podstaw przez rok za 2400 na rękę. (Smiech...) Zapraszaja pewnie wszystkich jak leci a potem robią sito żeby wybrać takiego co im sie spodoba i to pewnie po znajomosciach bo ktoś z rodziny tam pracuje a ludzie z ulicy którzy chcieliby pracować to nie maja szans. Moim zdaniem powinni chociaż zwrócić połowę kosztów biletu za dojazd z daleka albo jakiś skromny upominek żeby ich wspominać a nie dziekujemy i dowidzenia. Powodzenia

Jigsaw

Cześć jakie wynagrodzenie dostaje aparatowy?

ciekawy

Czy to prawda, że filmiki na (usunięte przez administratora) "zostań aparatowym" nic nie dały i od drugiego kwartału będą zatrudniać więźniów oraz skazanych na prace przez sąd?

Hhh

Rodzina na swoim

Zaintetesowana
@Hhh

Dzięki ????

remik
@Hhh

słuchajcie niedawno widziałem ogłoszenie o pracę na nalewaki na lotnisko, jakie w tej chwili są tam zarobki mniej więcej, jak pracują zmianowość pewnie?

kierowca
@remik

pensja ok 4500 brutto na początek, praca w systemie trzech porannych zmian od 4 do 13, potem trzy popołudniowe od 13 do 22, następnie 3 wolne dni. Teoretycznie jeśli nikt nie wypadnie.

karo

witam pojawiła się oferta na stanowisko kierownika operacyjnego d/s stacji lotos jak można zarobić na takim stanowisku??

dan
@karo

zapytaj bezpośrednio w firmie

@karo

Słyszałem od osoby, która pracuje na takim stanowisku, że podstawa to ok 5 tys. zł. netto. Premie podobno bardzo słabe i sporadycznie widziane. Odpowiedzialność za ok 15 stacji. Praca poniedziałek - niedziela, dostępność 24h pod telefonem. Sporo Excela, maili i nacisku na wzrosty.

@Anna

Czymś innym jest praca w biurze w siedzibie a czymś innym odpowiedzialność za stacje. Pracownicy biurowi w siedzibie mają premie kwartalne uzależnione od realizacji celów (wcześniej określonych z przełożonym). Duży projekt, własna inicjatywa zakończona sukcesem - premia na poziomie miesięcznego wynagrodzenia.

Lea

Czy ktos zna warunki pracy prawnikow w Lotosie? Jak duze jest Biuro? Kto jest dyrektorem? Jaki poziom oblozenia praca? Relacje miedzy pracownikami? Pozdrawiam Lea

Barbara
@Lea

Nie potrafię w sposób konkretny odpowiedzieć na Twoje pytania - musi to zrobić osoba, która zna aktualną sytuację w Grupie Lotos. Mogę Ci jednak powiedzieć, iż pracownikami ich firmy są osoby, które silnie angażują się w pracę, ale przede wszystkim w życie całej firmy. Kreatywność, innowacyjność, dostosowywanie się do nowości i zmian oraz świadomość tego, że najważniejsza jest praca zespołowa jest nieodłącznym elementem ich pracy. Czy zatem jesteś właśnie taką osobą? I o jakie stanowisko się chciałbyś się ubiegać?

rex
@Barbara

Ale stek bzdur, silnie zmotywowani ludzie za najniższe krajowe, dobre, to robota dla ludzi nie do końca ceniących siebie lub niedołęg!

advisor

Zarobki aparatowego 10 lat temu - 3000 brutto na start, przy ówczesnej średniej krajowej 2900 brutto. Źródło: http://www.lotos.pl/322/p,174,n,1576/grupa_kapitalowa/centrum_prasowe/aktualnosci/jak_zostac_johnem_rockefellerem Zarobki aparatowego dziś - 3200 brutto na start przy obecnej średniej krajowej 4500 brutto. Już nawet robią desperacko filmiki "zostań aparatowym" na YT, to też daje do myślenia. Pensja poniżej średniej krajowej w ciągłej pracy w strefie wybuchowej? I to jeszcze w Gdańsku, gdzie ceny nieruchomości prawie najdroższe w Polsce? Nie polecam.

Majster
@advisor

Czy te 3200 brutto to jest podstawa pensji. Czy dochodza do tego jakies dodatki np. Za nocki lub prace w swieta?

2HZP
@Majster

Nie ma dodatków. Może symboliczne talony na posiłki regeneracyjne. Faktycznie jest tak, jak pisze poprzednik, że w odniesieniu do średniej krajowej pensja aparatowego jest z roku na rok coraz niższa.

odradzam
@2HZP

Pensje w Lotosie i w całej branży Gas&Oil były 10 lat temu rozdmuchane przez boom budowlany i cenę baryłki sięgającą 130 dolarów. Od tamtego czasu one po prostu wracają do rynkowego punktu równowagi (czyli nominalnie stoją w miejscu, a nabywczo spadają), jak przed boomem z 15 lat temu i wcześniej, gdzie praca aparatowego była jak zsyłka na sybir - nikt nie chciał zasuwać za średnią krajową na 3 zmiany w mrozie, deszczu i strefie zagrożonej wybuchem. I tak jest już dziś - stąd te filmiki na firmowym kanale na YT z promocją tej pracy. Nie polecam zwłaszcza młodym ludziom marnować tam życia. Obiecują złote góry, a jedyne co Ciebie czeka w dłuższej perspektywie, to poziomy pseudo-awans z młodszego zakręcacza zaworów na starszego i pensja z 3200 brutto na 3200 netto.

Darek

Część, ile można dostać na stanowisku inżynier ds. Technologii? Jaka to komórka organizacyjna?

Zainteresowana

Jeżeli ktoś dostanie się do firmy na umowę zlecenie lub na zastępstwo to ma jakieś szanse na zostanie tam na stałe? Być może na innym stanowisku po zakończeniu zlecenia? :)

@Zainteresowana

nie jest to jednoznaczne, zależy od przełożonego, współpracowników i Ciebie. Generalnie musisz sie dopasować i nie wychylać.

Zainteresowana

Ok, dzieki :) A co masz na myśli, pisząc, żeby się nie wychylac?

@Zainteresowana

w Lotosie pracuje stara gwardia, nie możesz być mądrzejszy niż oni co jest ciężkie.

Dzieki za info:-)

Tratat

Hahaha stara gwardia to dobre .Głównie absolwenci roczników 2004-2008 . To chłopaki się zestarzeliscie.

Janosik
@Tratat

chyba pracujesz w innej firmie

Mmm

Ostatnio pojawiła się oferta pracy na stanowisku Specjalista ds ochrony środowiska. Na jaką pensję netto w przybliżeniu można liczyć na tym stanowisku? Jak wygląda rekrutacja na to stanowisko? Jaka jest atmosfera?

Hańc

Witam ; Ja dostałem się do pracy w spółce lotos zarobki na początek 2200 netto podstawy no ale niestety coś za coś za 8 godzin to tak jak u prywaciarzy wychodzi ,policzcie sobie gdyby nie nadgodziny to wszędzie wychodzi podobnie natomiast w lotosie jest pełne bhp i procedury w razie wypadku lub choroby pensja jest taka sama a u innych jest rożnie , Pozdrawiam

Dasior
@Hańc

Nie rób sobie żartów. Pracowałem na Lotos na EFRA i stawki miałem 35zł, na działalności. Nie jestem spawaczem a monterem. Policz sobie po swojemu jak to wychodzi... nawet robiąc 8h

Jakie są zarobki jako operator lini nalewczych w lotos oil?

EMSI

Witam, piszę z pytankiem o pracę na stanowisku młodszy inżynier ds. technologii, ile można dostać na początek ? jak atmosfera ? dzięki za pomoc

kkkk

Jestem po studiach chemicznych i mam 2-letnie doświadczenie na instalacji chemicznej, czy moge liczyć na wyższą pensję na początek np 3500 brutto podstawy?

Lot1
@kkkk

Myślę że nie masz co liczyć na takie zarobki. Podstawą to chyba 3200 na start. Jeśli masz takie studia i doświadczenie to uważam że powinieneś poszukać innej opcji ale twój wybór..

Majster

Witam Jako pracownik techniczny ile tam można dostać wypłaty ??;p

As

Mocno upolityczniona ta firma? Nie chce pracować z niekompletnym otoczeniu

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Lotos S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Grupa Lotos S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Lotos S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 68.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Lotos S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 4 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Lotos S.A.?

Kandydaci do pracy w Grupa Lotos S.A. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Lotos S.A.
2.8/5 Na podstawie 146 ocen.

Grupa Lotos S.A.