Opinie o Lotos Optima (Grupa Lotos S.A.) w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Grupa Lotos S.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Grupa Lotos S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Paliwa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Lotos S.A. w Gdańsk

Prawie 120 pracowników ST 3 Offshore w piątek wieczorem wystąpiło do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o pomoc. Chcą od niego "podjęcia skutecznych działań", by ratować firmę

Waldemar

aparatowy za 3000 zł na rękę przez minimum 10-12 miesięcy przy 6 dniach pracy ciągłej (2x na 6/ 2x na 14/ 2x na 22) to jakiś żart

robert
@Waldemar

Chyba macie rację że to nie jest za wiele przy takim trybie pracy. Niby piszą 4 dni wolnego a tak na prawdę jest 3,5 bo jak schodzisz z nocki to chcesz odespać. Tak więc wychodzi dużo pracy za mało wolnego bo 6 dni non stop, piątek świątek czy niedziela.

Ktoś dostał z was albo z waszego otoczenia pracę jako aparatowy w Lotosie w ciągu ostatnich 3-4 miesięcy ? Ja aplikowałem oraz kilku moich znajomych. Przeszliśmy te wstępne testy, każdy z nas miał rozmowę. Zaden z nas pracy nie dostał, a czuliśmy się pewnie podczas rozmowy. I tak się zastanawiam, o co chodzi ?

Marko

Czytając informacje o lotosie na Trójmiasto.pl można dojść do wniosku ze w tej firmie źle się dzieje. Ciagle odejścia, brak obsady aparatowych ( na rozmowach mówili ze zawsze jest 2 a tutaj wychodzi ze czasami aparatura pracuje sama!!!) pensja po czasie tez nie rośnie. O co tu chodzi? Może ktoś by napisał czy warto jednak przyjść do tej firmy bo na prasę nie wyglada to kolorowo :/

Project Manager

Telefoniczna - 30-40 min. - j.angielski - z HR SUPPORTER Początek po polsku, część właściwa po angielsku Rozmowa dotyczy doświadczenia w temacie prowadzenia projektów. Jako, że do tej pory byłam kierownikiem projektu dla jednego projektu, rozmowa dotyczyła tego właśnie jednego, prowadzonego przeze mnie projektu. Tematyka pytań: - dokumentacja - jaką tworzyłam? za jaką byłam odpowiedzialna? - ryzyka - czy i jak były identyfikowane? - jakich narzędzi/oprogramowania używałam? Informacja, że odpowiedź zwrotna będzie w ciągu 2-4 tygodni. W praktyce była następnego dnia - ustalony termin następnego spotkania za ok. 2 tyg. 2. W siedzibie - 1 godz. - j.angielski - z TEAM LEADER'em - jaka dokumentacja była tworzona w projekcie? - Wyobraź sobie, że masz w zespole dwie osoby, które ze względu na prywatne, niekorzystne relacje źle wpływają na dobrą atmosferę w zespole. Dodatkowo nie wywiozują się w pełni ze swoich zadań. Co zrobisz? - wyobraź sobie, że masz zaplanowane wdrożenie projektu w 5 lokalizacjach. Odbywa się spotkanie, podczas którego osoby z dwóch lokalizacji sprzeczają się, która powinna być pierwsza. Jak się zachowasz? - czy umiesz motywować ludzi? Jakich metod używasz? - zarządzanie ryzykiem - w jaki sposób realizujesz? czym różni się "risk" od "issue"? - budżet - w jaki sposób był tworzony budżet projektu? czy miałam wpływ na poszczególne wartości? - pytanie dot. nieudanych projektów (z racji tego, że mam na koncie jeden projekt, zakończony sukcesem, nie otrzymałam go) - dotyczyło chyba tego, jak sobie radisz z "failed projects"? - w jaki sposób prezentujesz postęp prac w projekcie? - ile chcesz zarabiać? 3. W siedzibie - 30 min - j.polski - z HR - dlaczego firmy? - dlaczego Project Management? - od kiedy jest się dostępnym? Krótka powtórka poruszanych wcześniej wątków projektowych: - ile było członków zespołu projektowego? - w jaki sposób motywuję ludzie? - jaki był budżet projektu? czy miałam wpływ na ustalenie tego budżetu? - czy jesteś zainteresowany pracą z domu? możliwa jest praca z domu do 3 dni w tygodniu, realizowana w zależności od ustaleń i prac projektowych. W okresie wdrożeniowym 100% na miejscu. Potem np. jak jest klient na miejscu to trzeba być a pracować z domu w innym terminie, np. niektórzy podobno tydzień z kawałkiem pracują na miejscu a resztę miesiąca z domu. - oczekiwania finansowe - informacja o benefitach (ubezpieczenia na życie, karta multisport bądź a zamian np. karta podarunkowa do empiku, dopłata dla dojeżdżającyh powyżej 2 km do siedziby firmy - od 150 do 350 zł brutto) PO 7 dniach odpowiedź odmowna. Nagrane dwie rozmowy : http://linking.cf/arek

Powyzej

logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
Lolek

zastanawia mnie jak wpłynie połączenie lotosu z Orlenem na zatrudnienie? tzn. czy czuć w firmie nastroje zw. z nadchodzącymi zwolnieniami? czy może planuje się większe zatrudnienie? (głownie chodzi o stanowiska biurowe w centrali Lotosu).

MARIO

Witam jakie są zarobki na stanowisku kasjer w Trnowie

NICK@

a jakie są średnie zarobki na stanowiskach administracyjno-biurowych?

Dziunia

Mieszkam w Kaliszu. Otrzymałem kartę na zniżkę paliw. Na stacji BP gaz 2.29 z punktami na PayBack a na Lotos Optima 2.39 z rabatem na kartę 2.31. Gdzie tu logika. Ci którzy regulują cenę na tych stacjach paliw niech się stukną w główkę. Jeżeli chce się utrzymać klienta to nie w ten sposób się robi!!! Podwyższa się sztucznie cenę paliwa aby później i tak wyjść na swoje. Koniec tankowania na tej stacji. W rodzinie posiadamy 5 samochodów i już nikt tam nie pojedzie. "Naj nie bierze się z nikąd" Bierze się z kombinacji grupy LOTOS OPTIMA. Żenada.

Rozczarowany kandydat

Poświęcialem czas na 2-etapową rekrutację i nie otrzymałem chociażby maila z informacją o jej wyniku. Myśle, że jest to bardzo nie oprofesjonalne podejście do kandydatów. Dodam, że próby kontaktu z osobą rekrutujacą spełzły na niczym. Niestety nie odbierał telefonu. Rozczarowanie kieruję do Spółek GL. Pozdawiam

Michal
@Rozczarowany kandydat

Czesc. Mógłbyś podzielić się informacja co było na tym teście ? Chodzi o test wiedzy. Może będziesz tym pierwszym który pomoże innym :)

Jolka
@Michal

Poprzedni prezes Lotos siedział na stołku naście lat co może wskazywać na dość hermetyczną strukturę. Trzeba jednak wierzyć, że z czasem ulegnie to zmianie i skończy się era wiecznych Prezydentów.

Sss
@Jolka

Ponieważ jeśli ktoś pracuje dobrze to się go nie zmienia. Obecny rząd daje zarobić swoim i mamy już 4 prezesa, każdy odchodząc bierze kilka set tysięcy złotych odprawy i rekompensaty za zakaz konkurencji. Więc te zmiany prezesów mają na celu jedynie dać zarobić swoim, w Enerdze od 2015r już zmieniono 9 prezesów...

Xyz

Witam, Czy jest tu ktoś kto może powiedzieć coś na temat stanowiska „młodszy laborant” w Gdańsku? Jak wyglądają zarobki?

@Xyz

Teraz proponują 3700 brutto na start

Poznański

Powiem tak nie jest rzeczą bardzo łatwą dostać się do lotosu, pewnie zależy jeszcze dla kogo, ale na stanowisko które ja aplikowałem po przejściu 2 testów + rozmowy odpowiedz czy zakwalifikowałeś sie dalej dostaniesz po ok tygodniu. Mimo wszystko warto choćby po to by zobaczyć jak pracuję w jednej z największych polskich firm, nie zapominajcie że największe rafinerie w polsce ma wiadomo firma z orzełkiem i właśnie lotos.

Angie

Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej i uważam, że to była jedna z lepszych przeprowadzonych rozmów kwalifikacyjnych. Nie otrzymałam propozycji pracy, ale rekruterka poinformowała mnie z jakiego względu nie zdecydowano się na mnie, a z jakiego powodu zdecydowano się na innego kandydata, co moim zdaniem jest bardzo dobrym podejściem.

gregor

Witam, zwracam się z prośbą do pracowników, mogłby ktoś napisać ile mniej wiecej zarabia elekryk dyzurny?

i am
@gregor

grzechu niewarto ! proponuja 3200 brutto ,a wymagania jak na inz produkcji ,szkoda zdrowia -w biedronce czy innym lidlu ukladajac towar wiecej zarobisz ,po co wdychac weglowodory i inne swinstwa?

@gregor

Na start 4500zł brutto + dodatki

Bartek R
@i am

To prawda na początku przyczepili mi coś w rodzaju sztucznego płuca co zbierało próbki powietrza z terenu instalacji na której robiłem . Potem u lekarza okazało się że wszyscy bez względu na miejsce pracy mają te same wyniki . Przypadek ?

Wojtek
@Bartek R

Ciekawe czy jeszcze prześwietlają instalacje ? Wyznaczają strefy w których można przebywać i ile rentgenów się otrzymuje . Od elektrowni Czarnobyl też były wyznaczane strefy . Jakoś nie pomogło. Teraz to wiadomo dlaczego dają bezpłatną opiekę medyczną . Szkodliwe płacą ? bo jakoś na rekrutacji nie wspominają .

Hańc
@pracownik

chyba w snach (usunięte przez administratora) w serwisie mają 4000 brutto i to w biurze ,Lotos serwis nie jest zbyt choiny i do tego z powodu nawału pracy i braku ludzi chcą wprowadzić znów system zmianowy .

Lotoelektryczny
@pracownik

Elektryk tyle dostawał w 2008, teraz jak nie ma minimum 6000 tys brutto, to szkoda cennego czasu. Aparatowym na start też nie są łaskawi. Co to dzisiaj jest 4300-4500 zł brutto? Tyle to netto minimum powinno być.

Mercury 1

Niestety nie polecam. Etos Lotosu już dawno upadł. Wszyscy sensowni ludzie odeszli w siną dal razem z wiedzą i kompetencjami- Ci , co zostali, to niedobitki, które niepotrafia znaleźć sobie pracy gdzieś indziej. Pracy jest bardzo dużo, pracy chaotycznej , bo co chwilę prezes lub wiceprezes (piszę o spólkach zależnych) zmienia zdanie. Człowiek jest wiecznie oderwany od swojej pracy po to, żeby spełniać jakieś idiotyczne zachcianki, analizy analiz, prezentacje i przestrzeganie bzdurnych procedur., na końcu są pretensje, czemy głowne założenia nie są jeszcze zrobione (o ile nie zmieniły się w mędzy czasie) Spychologia na poziomie master, licz na siebie, ja nie mam czasu, albo patrz procedura nr 18699497. Brak jednej, spójnej wizji, co przetasowanie w zarządzie, to inny pomysł. Jest wiele innych firm prywatnych, gdzie naprawdę można się rozwijać i nie dostać jednocześnie paranoii. Jeżeli ktoś jest zdesperowany i chce mieć epizod w CV to przy zaciśniętych zębach i wbrew logice może się jeszcze skusić, prawdziwym profesjonalistom szczesze odradzam. Nie wpsominając już o tym, że w obliczu fuzji Orlen i Lotos tak naprawdę nie ma szans na jakąś stabilizację.

@Mercury 1

Straszny ten Lotos, koryto się urywa, trzeba zacząć pracować i podnoszony jest larum. Wstyd, trzeba się cieszyć że pracuje się w takiej firmy. Otoczenie się zmienia to i firma sie zmianie, a ze przy tym jest/bedzie trcohe balaganu tonic, to normalne.

Iks
@Mercury 1

O tak, mnóstwo prywatnych firm w Trm , kpina to chyba jest. Lotos to największy gracz w regionie, reszta to jakieś pokusie, gdzie nawet umowy stałej nie dostaniesz.

Gregor

Witam. Jak wygląda przebieg rekrutacji na stanowisko apartatowego? Czego dotyczą pytania? Będę wdzięczny za wszelkie informacje. Czekam 7 dni na kontakt od momentu otrzymania wiadomości email o pozytywnej weryfikacji mojego cv. Pozdrawiam

Bartek R
@Gregor

Na jaki kontakt czekasz email wysyłany jest automatycznie .Dzwonili do ciebie z HR?

Bartosz

Czy ktoś z obecnych pracowników Lotosu mógłby mi udzielić informację czy zatrudniają nowych Aparatowych czy w związku z sierpniowymi protestami zatrudnienia dalej są wstrzymane? Z góry dziękuje za odpowiedź.

@Bartosz

Nas zapewniają ,że rekrutacje cały czas się odbywają, ale kandydatów brak

Jarosław

Przypuszczasz może, co mogłoby być powodem tego, że brakuje osób chętnych do pracy w Grupa Lotos? Sądzę, że na pewno jest jakiś powód, który sprawia, że brakuje kandydatów. Może problemem jest poziom wynagrodzenia?

@Jarosław

Tu nie chodzi tylko o kandydata, tylko odpowiedniego kandydata . Często panowie inżynierowie (i nie tylko) odpadają na testach psychotechnicznych (słabo wychodzi test Ravena itp.). Z kolei osoby którym proponowane jest zatrudnienie ( dobrze się zaprezentowali) odrzucają ofertę. Faktem jest też wypowiedź wiceprezesa ds. produkcji z początku roku , że produkcja jest przeszacowana. W efekcie za zdanie niektórych obszarów technologicznych pracownicy otrzymują o 60% mniejsze podwyżki. Jeżeli chodzi ci o szczegóły to aparatowi z około 3 letnim stażem mają uposażenie w granicach 4600-5100 brutto.

Waldi

Wychodzi na to że już nie wystarczy chcieć pracować .Ludzie przychodzą na dzień rekrutacyjny i nawet nikt nie da im dojść do słowa .Testują kandydatów jak świnki morskie w laboratorium . Człowiek się nie liczy tylko tabele, rubryki i wyniki. Szkoda czasu pieniędzy i paliwa :) Pozdrawiam

riki

Na początek dają 4300 brutto, a po 3 latach 4600-5100.. ? Serio ?

@riki

To są dane z autopsji

as
@Bartosz

Bzdura ze nie ma kandydatów Starałem sie od maja, cv wysłałem chyba ze 3 razy i to samo paru moich znajomków, po prostu w Lotosie zle sie dzieje i z zatrudnianiem tez jest kiepsko,kumpel pracuje w ochronie i tam tez obsady nie ma na zmianach a nie zatrudniają ludzi,problem siedzi w samym Lotosie.

Mądrala

Często panowie inżynierowie (i nie tylko) odpadają na testach psychotechnicznych (słabo wychodzi test Ravena itp.). Czyżby ? Rozumiem, jeśli ktoś się nie dostał, ponieważ nie miał wiedzy na temat procesów chemicznych odbywających się w rafinerii, ale jak można zweryfikować jego zdolności psychotechniczne i jednocześnie nie narazić się na podejrzenie o wyeliminowanie kandydata z byle powodu ? Kandydat musiałby mieć wgląd do wyników tego testu i byłoby wszystko jasne...ale jak nie ma wglądu, to jak ma uwierzyć że nie dostał się z powodu nie zdanego testu ? Test w tym przypadku, to słowo "wór", wszystko można do niego włożyć. Lepiej powiedzieć od razu, że chodzi o(usunięte przez administratora)

Jarosław
@riki

Chciałbym wiedzieć, czy rzeczywiście jest tak, że po przepracowaniu 3 lat można liczyć na zwiększenie podstawy wynagrodzenia? Proszę o odpowiedź.

Tadeusz
@Mądrala

To prawda ta rekrutacja to jedna wielka kpina .Przychodzą ludzie co mają problem ze zwyklem czytnikiem kart przy drzwiach i nadają się do pracy przy instalacjach .Ciekawe .... Może to kwestia mieć dobrego wujka .

Agata

Pani na stacji paliw Lotos na ulicy Fordonskiej 32 w Bydgoszczy w dniu dzisiejszym tj. 01.01.2019 była bardzo nie miła. Oczywiście rozumiem sytuację że jest to noc sylwestrowa, a pani musiała siedzieć w pracy, ale coś za cos, miała pewnie święta wolne. No cóż, wracając do sedna pani Anna była bardzo nie miła, spotkałam się z tekstem: a może dzień dobry albo chociaż dobry wieczór i to na samym wejsciu gdzie powiedziałam dzień dobry oraz życzyłam szczęśliwego nowego roku lecz pani była zbyt zajeta poniewaz siedziała i czytała gazetkę przy stoliku dla gosci, później z wielką obraza skasowała mnie za kawę i hot doga i zwróciła uwagę że mam się określać następnym razem bo wybrałam niechcący nie ta kawę jaka chciałam a ona nabiła inna. Wydaje mi się że zapytanie o kartę navigator to podstawa w przypadku gdy biorę kawę i hot doga, natomiast od tej pani nie usłyszałam żadnej propozycji z korzyścią zakupu ani nawet pytania o posiadanie w/w karty. Standardy obsługi na stacjach Lotos sa bardzo wysokie i wymagają kultury oraz uśmiechu natomiast od tej pani nie było ani jednego ani drugiego. Pozdrawiam, rozczarowany klient.

abc
@Agata

(usunięte przez administratora) klienci sami rozszczeniowi , bo się nie uśmiechnął bo nie powiedział do widzenia mega ważnemu klientowi,(usunięte przez administratora)

jacenty

Muszę podzielić się doświadczeniem z Grupą Lotos S.A. Otóż wziąłem udział w rekrutacji na stanowisko Referenta w Dziale P. Zaznaczam od razu, że spółka chwali się HRem na najwyższym poziomie. Wysłałem CV, zostałem zaproszony na rozmowę o pracę. Rozmowa skądinąd bardzo przyjemna. Oczywiście gdzieś tam zakładałem, że wszystko to jest ustawką, a praca zawczasu nagrana - to tylko moje lekkie podejrzenie. Na rozmowie zostałem zapewniony, że bez względu na wynik rekrutacji zostanę o nim poinformowany. Czekałem i czekałem, aż w końcu (po miesiącu) zadzwoniłem do Pani, która uprzednio się ze mną kontaktowała. Oświadczyła, że ma miejsce głupia sytuacja ponieważ rekrutacja nadal nie została zakończona, z uwagi na brak możliwości kontaktu z dyrektorem działu (sic!). Kolejne zapewnienie o poinformowaniu mojej osoby o wyniku rekrutacji. Czekałem i czekałem. Po kolejnym miesiącu zadzwoniłem ponownie. Pani X ostatnio odpowiadała kandydatom, przekażę jej informację żeby powiadomiła pana o wyniku. Po tygodniu odczekania napisałem grzecznego maila z prośbą o wynik rekrutacji. Cisza do dzisiaj. Taki oto dział HR posiada Grupa Lotos, i tak traktują kandydatów na stanowisko. Nie rozumiem do teraz, dlaczego nie mogli mnie poinformować o odrzuceniu mojej kandydatury, o to mi tylko chodziło. Niepoważni ludzie.

kkkk
@jacenty

No to faktycznie lepiej odpuścić sobie staranie się o pracę w tej firmie. Szkoda gadać.

Zorro
@jacenty

tak działa Hr w GL. Nie liczą się z człowiekiem, jakby mieli do zaoferowania nie wiadomo co. Prawda jest taka, zarabiają starz pracownicy a nowi dostaja 3 tys. pln netto i mają być zadowoleni, że pracują w Lotosie.

@Zorro

Na niższych stanowiskach nie dostaniesz 3 tys pln netto na początek :) ledwo co 2 tys jest oferowane.

@jacenty

U mnie akurat wszystko było tak jak powinno, dostałem informacje od razu po zakończeniu rekrutacji

TXBS
@:)

To zależy na jakim stanowisku :) Mam piątkę na rękę, po nowym roku pensja minimalnie jeszcze wzrosła

Poldek
@jacenty

mogę potwierdzić. Próba skontaktowania się z HR przez centralę spełzła na niczym, nie da się przebić bariery niczego niewiedzącej osoby pod telefonem, wszystko odsyłają do formularza kontaktowego w internecie. Na pracuj.pl moja aplikacja po kilku miesiacach wciąż wisi jako rozpatrywana. Po szeregu emaili dostałam standardowy email dziękujemy i zapraszamy ponownie. Niesmak.

Loszka
@Poldek

Heh u mnie to samo. Rozmowa i test poszla mi ok. Sama musialam sie dopytywac o wynik rekrutacji. Nawet nie wiem co poszlo mi nie tak, dlaczego ktos inny zostal zatrudniony. Czy to prawda ze jak krzykniesz na korytarzu wujek to polowa osob sie odwroci?

hhh
@jacenty

Spotkało mnie dokładnie to samo. Bida-kadry, bo dla tego czegoś HR jest nazwą zbyt szumną. Nisko opłacane Grażynki dwoją się i troją, żeby zatrudniać tylko wskazane osoby. Muszą pilnować, żeby się nie pomylić, przy takiej liczbie wakatow o to nietrudno. Czemu się dziwisz, że nie mają czasu na feed back dla jakiegoś statysty? Smieszą mnie te ich zapewnienia jacy to oni profesjonalni. Czego jednak oczekiwać po firmie, gdzie od prezesa do referenta zatrudniają tylko swoich. Jakie państwo, takie spółki skarbu państwa. I takie kadry.

Ela
@TXBS

Dostałeś odpowiedź w takim terminie jak obiecali? Czy chwilę wcześniej, albo później?

Karol Grzesiuk

Dobrze, że tego Prezesa Pawełka w końcu ktoś mądry odsunął. Kadencyjność to filar demokracji, a kilkanaście lat na jednym stołku kończy się w firmie kultu jednostki i koleżeństwa

Kamil

Wszędzie brakuje ludzi do pracy co nie znaczy, że firma będzie zatrudniała każdą osobę jaka się zgłosi!

Krzysztof K
@Kamil

Pewnie wymagania jak do "NASA" a HR musi mieć co robić . W Lotosie dobrze to już było .

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Lotos S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Grupa Lotos S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Lotos S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 68.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Lotos S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 4 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Lotos S.A.?

Kandydaci do pracy w Grupa Lotos S.A. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Lotos S.A.
2.8/5 Na podstawie 146 ocen.

Grupa Lotos S.A.