Opinie o Lotos Optima (Grupa Lotos S.A.) w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Grupa Lotos S.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Grupa Lotos S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Paliwa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Lotos S.A. w Gdańsk

kandydat do pracy

Proces rekrutacyjny w LOTOS był najbardziej nieprofesjonalnym, z jakim miałam do czynienia. Zadzwonił do mnie rekruter z informacją o zaproszeniu na rozmowę: 1. Zaproponowano mi rozmowę w poniedziałek - nie był to dogodny dla mnie termin (zazwyczaj przy rekrutacjach staram się wybrać pierwszy proponowany mi termin, jednak tym razem było to dla mnie nie do przeskoczenia, miałam inne zobowiązania, których nie byłam w stanie przełożyć). 2. Poinformowałam więc grzecznie o braku dyspozycyjności tego dnia i zapytałam się, czy jest możliwość spotkania w inny dzień (od razu przy pytaniu zasugerowałam środę, ponieważ ten dzień wyjątkowo miałam wolny i mogłabym przyjść na rozmowę o dowolnej godzinie). 3. Rekruter był chyba przygotowany na takie pytanie, bo po chwili zapytał się mnie, czy pasuje mi godzina 14 w środę? 4. Odpowiedziałam, że pewnie, ten dzień mam cały do dyspozycji, więc mogę się pojawić o jakiejkolwiek godzinie. 5. Na koniec dostałam informację, że musi jeszcze potwierdzić ten termin z kierowniczką i że wyśle mi maila z potwierdzeniem terminu rekrutacji i miejscem, gdzie mam się dokładnie udać. Ogólnie rekruter był miły i tak zakończyła się rozmowa. To był piątek, tego dnia nie dostałam żadnego maila. W poniedziałek dzwoniłam dwa razy na nr rekrutera, chciałam dowiedzieć się, czy zaproszenie na rozmowę dalej jest aktualne, jednak nikt nie odbierał. Kolejnego dnia we wtorek również dzwoniłam i też nikt nie odbierał. Nie dostałam również żadnego maila (sprawdzałam SPAM). Sprawdziłam nawet, czy przez przypadek nie mam może wpisanego w CV złego maila (był on jednak poprawny). Ostatecznie nie wiedziałam, czy jestem zaproszona na rozmowę w środę, czy nie? Niby zostałam, ale miało to być potwierdzone. Nie dostałam żadnego potwierdzenia także założyłam, że jednak nie. Głupia sytuacja, bo mimo wszystko zastanawiałam się, czy w środę o 14 będzie ktoś do mnie dzwonił i pytał się, czemu nie pojawiłam się na spotkaniu? Tak jednak się nie stało. . Po prostu nie pasował mi termin, prawdopodobnie termin w środę nie pasował również kierowniczce, jednak nie jest to powód aby mnie o tym nie poinformować. Pierwszy raz w życiu spotkała mnie taka sytuacja. Wszystko by było ok, gdyby ktoś wysłał mi nawet maila o tym, że jednak nie jestem zaproszona na rekrutację. Trochę głupio aby odrzucać kandydatów tylko i wyłącznie ze względu na to, że pierwszy proponowany termin rozmowy nie pasuje kandydatowi, ale zrozumiałabym, bo to jednak moja wina, że pierwszy termin mi nie pasował. Miło by było gdyby jednak gdyby ktoś o tym poinformował. Było to chyba najbardziej nieprofesjonalne zachowanie ze strony firmy, z jakim się spotkałam. Może teraz byłam tylko "bezużytecznym" kolejnym w kolejce kandydatem do pracy. Zawsze staram się być w porządku i podchodzę z szacunkiem do potencjalnych pracodawców (zawsze pojawiam się na spotkaniach, odbieram telefony, odpowiadam na maile, staram się dostosować na ile mogę, co do terminu rekrutacji itd.). Oczekuję jednak, że firma, która chce mnie zatrudnić potrafi mnie o pewnych rzeczach poinformować, nawet o odwołaniu rekrutacji. Dla mnie osobiście proces rekrutacyjny jest wizytówką firmy i decyduje o tym, czy kiedykolwiek będę chciała dla niej pracować. Jest to na pewno ostatni raz, kiedy aplikowałam do firmy LOTOS.

@kandydat do pracy

Rzeczywiście nie poważne. A tyle wyniosłych słów w jaki to sposób prowadzą rekrutacje. A tu brak zwykłej przyzwoitosci.????‍♂️

Ciekawy

Zastanawiam się na aplikowaniem na stanowisko specjalisty handlu i logistyki paliw żeglugowych. Orientuje się ktoś czy w ogóle warto zmieniać obecną pracę na Lotos, mając na uwadze możliwe przejęcie przez Orlen? Jakie są w ogóle zarobki na takim stanowisku i perspektywy dalszej kariery?

kandydat
@Ciekawy

Zastanawiać nie masz się nad czym. CV zawsze można wysłać. Sam wysłałem podanie. Oczekiwania finansowe myślę że 5500-6000 brutto na początek można powiedzieć. Niema co szaleć tym bardziej, że chcesz do nowej firmy wejść. Kwestia połączenia z orlenem to zwalniać nie powinni bo niby dlaczego? a jeśli tak to odszkodowania powinny być.

kandydatka

Może wyda się to zaskakujące, ale rozmowa o pracę w firmie Lotos była jedną z najgorzej przeprowadzonych rozmów, w jakich brałam udział. Czułam się jak na przesłuchaniu. Pani rekruterka gwałtownie wchodziła mi w słowo, podczas gdy odpowiadałam na pytania, panowała atmosfera potęgująca stres. Zapytano mnie o moje zainteresowania: odparłam, że jazda konna i malarstwo. Pani zaczęła się śmiać i spytała, czy po pracy zamierzam wsiadać na konia i odjeżdżać w stronę zachodzącego słońca i że osoba interesująca się sztuką nie powinna szukać pracy w biurze. Inny fragment rozmowy: zapytano mnie, co robię, gdy ktoś na mnie krzyczy. Odpowiadam, że nie daję się sprowokować, ponieważ krzyk to forma agresji. Na to rekruterka: "To co? Płacze pani?". Trochę mnie podczas tej rozmowy zamurowało. Według mnie to bardzo nieprofesjonalne.

Zespół Rekrutacji
@kandydatka

Szanowna Kandydatko, przede wszystkim bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację. Opisana rozmowa rekrutacyjna nie powinna mieć miejsca. To wbrew zasadom, zgodnie z którymi prowadzimy procesy rekrutacyjne w naszej firmie. Dlatego, chcąc wyjaśnić to zajście i nie dopuścić do niego w przyszłości, poprosilibyśmy Ciebie o pomoc. Napisz proszę na jakie stanowisko aplikowałaś… Jeszcze raz przepraszamy, że tak nieprofesjonalnie Cię potraktowano.

tojatoja

Byłem ostatnio na rozmowie na aparatowego i dają 4100 brutto na początek , jak dla mnie - nie jest źle !

@tojatoja

To prawda tyle dostaje w tej chwili nowo zatrudniony aparatowy. Niestety po niedawnych zawirowaniach w kwestii dalszej ścieżki kariery perspektywa rozwoju i co za tym idzie wzrostu wynagrodzenia, niestety nie zachęca. I niestety głównie dotyczy to młodych pracowników. Zakres wiedzy i odpowiedzialności jest ogromny, pensja.... mało adekwatna.

Archi
@tojatoja

Tak to prawda dają aparatowego 4100 Brutto na start i to od nie dawna bo wczesniej było 3500 Brutto. To stanowisko traktowane jest szkoleniowo bo uczysz się danej instalacji i jestes egzaminowany co jakis czas a kazdy egzamin to podwyzka.

Aneta
@tojatoja

Udało Ci się dostać tę pracę? Jeżeli tak, to fajnie, gdybyś opisał czy z perspektywy czasu jesteś zadowolony i czy faktycznie pensja jest adekwatna do obowiązków. Szczególnie, że wysokość pensji i to na początek współpracy brzmi zachęcająco.

Project Manager

Telefoniczna - 30-40 min. - j.angielski - z HR SUPPORTER Początek po polsku, część właściwa po angielsku Rozmowa dotyczy doświadczenia w temacie prowadzenia projektów. Jako, że do tej pory byłam kierownikiem projektu dla jednego projektu, rozmowa dotyczyła tego właśnie jednego, prowadzonego przeze mnie projektu. Tematyka pytań: - dokumentacja - jaką tworzyłam? za jaką byłam odpowiedzialna? - ryzyka - czy i jak były identyfikowane? - jakich narzędzi/oprogramowania używałam? Informacja, że odpowiedź zwrotna będzie w ciągu 2-4 tygodni. W praktyce była następnego dnia - ustalony termin następnego spotkania za ok. 2 tyg. 2. W siedzibie - 1 godz. - j.angielski - z TEAM LEADER'em - jaka dokumentacja była tworzona w projekcie? - Wyobraź sobie, że masz w zespole dwie osoby, które ze względu na prywatne, niekorzystne relacje źle wpływają na dobrą atmosferę w zespole. Dodatkowo nie wywiozują się w pełni ze swoich zadań. Co zrobisz? - wyobraź sobie, że masz zaplanowane wdrożenie projektu w 5 lokalizacjach. Odbywa się spotkanie, podczas którego osoby z dwóch lokalizacji sprzeczają się, która powinna być pierwsza. Jak się zachowasz? - czy umiesz motywować ludzi? Jakich metod używasz? - zarządzanie ryzykiem - w jaki sposób realizujesz? czym różni się "risk" od "issue"? - budżet - w jaki sposób był tworzony budżet projektu? czy miałam wpływ na poszczególne wartości? - pytanie dot. nieudanych projektów (z racji tego, że mam na koncie jeden projekt, zakończony sukcesem, nie otrzymałam go) - dotyczyło chyba tego, jak sobie radisz z "failed projects"? - w jaki sposób prezentujesz postęp prac w projekcie? - ile chcesz zarabiać? 3. W siedzibie - 30 min - j.polski - z HR - dlaczego firmy? - dlaczego Project Management? - od kiedy jest się dostępnym? Krótka powtórka poruszanych wcześniej wątków projektowych: - ile było członków zespołu projektowego? - w jaki sposób motywuję ludzie? - jaki był budżet projektu? czy miałam wpływ na ustalenie tego budżetu? - czy jesteś zainteresowany pracą z domu? możliwa jest praca z domu do 3 dni w tygodniu, realizowana w zależności od ustaleń i prac projektowych. W okresie wdrożeniowym 100% na miejscu. Potem np. jak jest klient na miejscu to trzeba być a pracować z domu w innym terminie, np. niektórzy podobno tydzień z kawałkiem pracują na miejscu a resztę miesiąca z domu. - oczekiwania finansowe - informacja o benefitach (ubezpieczenia na życie, karta multisport bądź a zamian np. karta podarunkowa do empiku, dopłata dla dojeżdżającyh powyżej 2 km do siedziby firmy - od 150 do 350 zł brutto) PO 7 dniach odpowiedź odmowna. Nagrane dwie rozmowy : http://linking.cf/arek

Powyzej

logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
Leszno
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
Elin

Jakiś czas temu tankowałam na stacji Lotos w miejscowości Kórnik i obsługiwała mnie pani Klaudia bardzo opryskliwa i gburowata dziewczyna po zapłacie skorzystałam z toalety wchodząc do niej pani Klaudia wypowiadała się na mój temat bardzo chamsko i obraźliwie . Ogólnie nie polecam tej stacji obsługa nie miła ceny na Polkach brak albo inne niż w systemie

Majki

Czy ktoś wie o co chodzi w rekrutacji do GL? Od dłuższego czasu obserwuje ogłoszenia i pojawiają się te same dwa, trzy razy. Brakuje chętnych do pracy czy oni maja wyimaginowane wymagania?.

Obserwator

Chciałbym zapytać na forum jak firma Lotos podchodzi do bezpieczeństwa swoich pracowników w pracy? Jak traktowani są pracownicy którzy na przykład ulegli wypadkom w czasie pracy?

Witam w GL pojawiła się oferta pracy na stanowisko specjalistą ds. personalnych. Orientuje się ktoś może w jakich granicach są zarobki w sekcji personalnej / dziale kadrowym?

@Karolina

Tak masz rację. Na stronie pracodawcy http://kariera.lotos.pl/304/oferty_pracy wśród innych ofert jest stanowisko specjalista do spraw personalnych. Niestety nie znam dokładnych widełek finansowych, ale pracodawca oferuje dofinansowanie do wypoczynku, możliwość podnoszenia kwalifikacji, dofinansowanie do studiów oraz nauki języków obcych, kwartalna nagroda motywacyjna, premia roczna, nagrody specjalne, zniżki na stacjach paliw LOTOS oraz szereg innych benefitów. To chybna zachęcająca oferta, daj znać jeśli się decydujesz.

@Jan

Dziękuję za odpowiedź. Wysłałam aplikację, teraz tylko trzymam kciuki aby ktoś się odezwał. Pozdrawiam

Tessa
@Karolina

Odezwali się do Ciebie? Jakie zaoferowali wynagrodzenie?

Bartosz

Witam, czy aplikował ktoś Was na stanowisko Aparatowego do Lotosu? Ile czasu czekaliście na odpowiedź od momentu aplikacji? Chciałbym wiedzieć gdyż doszły mnie słuchy ,że organizują rozmowy kwalifikacyjne raz na miesiąc bądź rzadziej po zebraniu odpowiedniej ilości kandydatów. Czy ktoś z pracowników mógłby mi udzielić informacji na ten temat? Z góry dziękuje.

As
@Bartosz

Ja aplikowałem na koniec maja i jeszcze czekam na telefon a wiem ze maja okrutne braki kadrowe,w zeszłym roku do znajomego odezwali się dopiero po 4 miesiącach i zrezygnowal

Franciszek
@As

Po złożeniu aplikacji firma Grupa Lotos kontaktowała się może z Tobą w jakiś sposób? Ciekawi mnie, gdyby w Twoim przypadku również trzeba było tak długo czekać na rozpatrzenie aplikacji, to zdecydujesz się na to, aby przyjąć ofertę pracy od tej firmy? Napisz, czy byłbyś w stanie poczekać na pracę w tym miejscu.

Cześć:) ile można dostać podstawy brutto na pomocniku wiertacza otworowego ?

Łucja
@Kandydat

To już bardzo konkretne pytanie, ale nie będę ukrywać - mnie również interesuje kwestia zarobków w Grupie Lotos. Dobrze by zatem było, jakby ktoś odpowiednio zorientowany w tym temacie zechciał nam pomóc. A w międzyczasie może zdradzisz, dlaczego zainteresowałeś się podjęciem pracy akurat w tej firmie? Co Cie do tego skłoniło?

Diabliwzieli

(usunięte przez administratora)już nigdy nic tam nie kupię beznadzieja

Lot2

Jakie jest wynagrodzenie strażaka stażysty w Lotos Straż?

@Lot2

Dostałeś się na wakacyjny staż? Czternastego maja zostały zakończone przyjęcia. Obecnie wolne są staże w sekretariacie dyrektora do spraw techniki, w serwis desk, i w zespole do spraw administracji systemami informatycznymi. Na którym będziesz? Staż jest oczywiście płatny i trwa od jednego do trzech miesięcy. Niestety nie znam dokładnych danych dotyczących wynagrodzenia. Jeśli już rozpoczniesz praktyki napisz o swoich doświadczeniach z pracodawcą.

Jan

Ma ktoś wiedzę ile na początku może zarobić pracownik na platformie wiertniczej?

@Jan

Grupa Lotos jako jedyna w Polsce dysponuje platformami na morzu Bałtyckim i w związku z tym poszukuje przede wszystkim osób z wykształceniem mechanicznym, elektrycznym, geologicznym, wiertniczym. Jakie stanowisko Cię interesuje? Na stronie http://kariera.lotos.pl/ jest sporo nowych ofert pracy. Niestety nie znam aktualnych stawek wynagrodzenia, ale pracodawca zapewnia atrakcyjny pakiet benefitów: opiekę medyczną i dentystyczną, dofinansowanie do wypoczynku, premie roczną, nagrody specjalne, ubezpieczenie grupowe, szkolenia, programy rozwojowe, dofinansowanie do studiów oraz nauki języków obcych. Jeśli jesteś zainteresowany zatrudnieniem daj znać, czy złożyłeś CV.

kandydat

Dzień dobry, jestem po rozmowie rekrutacyjnej na stanowisko w funkcjach wsparcia i wydaje mi się, że poszła dość dobrze. Zastanawiam się jednak czy, w kontekście planowanego przejęcia Lotosu przez Orlen, nie będzie to praca na 1-1,5 roku? Czy nie będzie tak, że po przejęciu scentralizują obszary wsparcia i co za tym idzie zdecydowanie zmniejszą zatrudnienie? Z racji tego, że z tą zmianą pracy wiązałaby się daleka przeprowadzka liczę jednak na dłuższą współpracę. Czy ktoś z wewnątrz organizacji mógłby się wypowiedzieć w temacie - jakie są nastroje i przewidywania?

@kandydat

Trzeba powiedzieć, że zadałeś bardzo poważne pytanie. Myślę, że spokojnie mogłeś je zadać osobie, która przeprowadzała z Tobą rozmowę kwalifikacyjną. Teraz pozostaje nam czekać, aż jakaś dobrze zorientowana osoba zechce przekazać nam takie informacje. W międzyczasie może opisałbyś nam, jak w Grupie Lotos wygląda cały proces rekrutacji? Na co - według Ciebie - należy zwrócić uwagę, przygotowując się do rozmowy?

@kandydat

Jestem w podobnej sytuacji. Odbyłem niedawno rozmowę rekrutacyjną, na której wprost zapytałem o przyszłość stanowiska, na które aplikuję, po ewentualnej fuzji z Orlenem. W odpowiedzi usłyszałem, że na ten moment nie ma jeszcze oficjalnej zgody Komisji Europejskiej a nawet jeśli zapadnie decyzja pozytywna, to procesy związane z połączeniem tak dużych spółek trwają 3-5 lat. Dodatkowo zapewniono mnie, że gdyby Lotos posiadał już jakieś informacje na ten temat to procesy rekrutacyjne nie byłyby prowadzone tak intensywnie. I właśnie duża ilość aktualnych ofert pracy jest dla mnie zastanawiająca . Czy to oznacza, że w Lotos dzieje się nie najlepiej i ludzie odchodzą z firmy? Będę wdzięczna za informację o nastrojach panujących obecnie wśród pracowników.

@Kandydat

Oczywiście, masz prawo mieć obawy, jeśli chodzi o te kwestie. Ale - jak sam nadmieniłeś - na rozmowie rekrutacyjnej zapewniono Cię, iż zmiany nie nadejdą tak szybko, jak można byłoby się tego spodziewać. Nie widzę powodu, dla którego firma miałaby Ci w taki sposób okłamać. Jasne jest, że w dalszym ciągu oczekujemy na zweryfikowanie tych informacji przez aktualnych pracowników Grupy Lotos. Powiedz, czy jednak skłaniałbyś się ku przyjęciu tam posady?

Hanc
@kandydat

O ile orlen wogule wejdzie to przesiew zrobią w biurokracji bo tam jest z czego ciąć natmiast widać że brakuje coraz więcej ludzi na instalacjiach i do pracy fizycznej starzy odchodzą na emerytury a młodych nie ma

Absolwent

Witam,mam pytanie co do pracy w GL.Niedawno skończyłem technikum o profilu elektronicznym,chciałbym spróbować swoich sił i podjąć jakąś pracę.Moje doświadczenie w zawodzie jest znikome,a pytanie brzmi jakie są realne szanse na pracę.Oraz czy próbować dostać się na stanowisko automatyk,czy lepiej iść na staż

@Absolwent

Początki drogi zawodowej zawsze są trudne. Warto zacząć od dobrego startu, dlatego Grupa Lotos ma w swojej ofercie program praktyk i staży. Więcej informacji znajdziesz na stronie firmy w zakładce Kariera. Dla ułatwienia Twoich poszukiwań dodaję link: http://kariera.lotos.pl/299/dla_uczniow_i_studentow Czy zdecydujesz się na rozpoczęcie współpracy z firmą?

Ja to ja

Jak wygląda pensja na stanowisku automatyk??

Pytajacy

Witam. Na jaka pensje mozna liczyc na stanowisku dyzurny elektryk ? Pozdrawiam.

AntyUkład

Dział sponsoringu. Od około roku zwalniani są pracownicy bez względu na stanowisko, tylko za to, że nie wchodzą w układy z sitwą, która istnieje w LOTOSie od wielu lat powiązaną z PO. Jeśli Twoje sympatie są po stronie, PiS, Kukiz, ogólnie konserwatywne, to niczego dobrego nie możesz się spodziewać po pracy w LOTOS!

Kierownik stacji Własna działalność- ile można zarobić?

Domi

Witajcie, pojawiła się oferta laborant-brakarz i zastanawiam się czy warto startować. Jestem z drugiego końca Polski, czy dostanę na dzień dobry minimum 3200 na rękę? Jak wygląda sytuacja w laborze?

Damian
@Domi

Młodszy laborant nie ma nawet 4000 brutto .

Tratat

Może brutto.

Domi
@Tratat

No to słabo :-) dzięki!

Grungni
@Domi

młodszy brakarz/ laborant 3300 brutto.

Przemysław
@Grungni

Poza przedstawioną przez Ciebie stawką wynagrodzenia można liczyć na ewentualne dodatki bądź premie, które zwiększą wynagrodzenie miesięczne? Po jakim czasie można liczyć na ewentualny awans na starszego laboranta? Trzeba liczyć się z tym, że powinno się stale poszerzać swoje kompetencje, czy może samo doświadczenie zawodowe oraz staż pracy wystarczą, aby uzyskać awans? Jestem ciekaw, jak podchodzi do tego firma Grupa Lotos.

Grungni
@Przemysław

Starszy laborant może po 20 latach

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Lotos S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Grupa Lotos S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Lotos S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 68.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Lotos S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 4 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Lotos S.A.?

Kandydaci do pracy w Grupa Lotos S.A. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Lotos S.A.
2.8/5 Na podstawie 146 ocen.

Grupa Lotos S.A.