Opinie o Lotos Optima (Grupa Lotos S.A.) w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Grupa Lotos S.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Grupa Lotos S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Paliwa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Lotos S.A. w Gdańsk

Zuzanna

@Nowy bu Chętnie dowiemy się więcej na temat Twoich pierwszych wrażeń na temat firmy oraz procesu rekrutacyjnego. Mógłbyś powiedzieć coś więcej jak będziesz już po rozmowie?

Nowy bu
@Zuzanna

Oczywiście ,że się podzielę z wami wrażeniami i rozmową rekrutacyjna :-)

ABC
@Nowy bu

To moze na początek powiedz ile czasu czekałeś od momentu wysłania CV do momentu telefonu, zaproszenia na rozmowę? tez wysłałem CV (na inne stanowisko) i na razie cisza ...

Nowy bu

Dostałem zaproszenie do lotosu s.a na rozmowę kwalifikacyjną jako ślusarz ,pracownik techniczny ile można tam zarobić ???

Luidzi

Jak się pracuje w takiej firmie to można spokojnie żyć. Dużo osób pisze, że są dobre zarobki i fajna atmosfera. Zanim tak się stało trzeba było dużo pracy włożyć a teraz jest miło bo finanse są i praca jest. Wszystko związane z firmą to jak młyńskie koło.

Lotek

Widziałem ostatnio ofert pracy dla młodszego specjalisty ds. analizy i kontroli ryzyka finansowego, czy ktoś mógłby podpowiedzieć coś w tym temacie?

Project Manager

Telefoniczna - 30-40 min. - j.angielski - z HR SUPPORTER Początek po polsku, część właściwa po angielsku Rozmowa dotyczy doświadczenia w temacie prowadzenia projektów. Jako, że do tej pory byłam kierownikiem projektu dla jednego projektu, rozmowa dotyczyła tego właśnie jednego, prowadzonego przeze mnie projektu. Tematyka pytań: - dokumentacja - jaką tworzyłam? za jaką byłam odpowiedzialna? - ryzyka - czy i jak były identyfikowane? - jakich narzędzi/oprogramowania używałam? Informacja, że odpowiedź zwrotna będzie w ciągu 2-4 tygodni. W praktyce była następnego dnia - ustalony termin następnego spotkania za ok. 2 tyg. 2. W siedzibie - 1 godz. - j.angielski - z TEAM LEADER'em - jaka dokumentacja była tworzona w projekcie? - Wyobraź sobie, że masz w zespole dwie osoby, które ze względu na prywatne, niekorzystne relacje źle wpływają na dobrą atmosferę w zespole. Dodatkowo nie wywiozują się w pełni ze swoich zadań. Co zrobisz? - wyobraź sobie, że masz zaplanowane wdrożenie projektu w 5 lokalizacjach. Odbywa się spotkanie, podczas którego osoby z dwóch lokalizacji sprzeczają się, która powinna być pierwsza. Jak się zachowasz? - czy umiesz motywować ludzi? Jakich metod używasz? - zarządzanie ryzykiem - w jaki sposób realizujesz? czym różni się "risk" od "issue"? - budżet - w jaki sposób był tworzony budżet projektu? czy miałam wpływ na poszczególne wartości? - pytanie dot. nieudanych projektów (z racji tego, że mam na koncie jeden projekt, zakończony sukcesem, nie otrzymałam go) - dotyczyło chyba tego, jak sobie radisz z "failed projects"? - w jaki sposób prezentujesz postęp prac w projekcie? - ile chcesz zarabiać? 3. W siedzibie - 30 min - j.polski - z HR - dlaczego firmy? - dlaczego Project Management? - od kiedy jest się dostępnym? Krótka powtórka poruszanych wcześniej wątków projektowych: - ile było członków zespołu projektowego? - w jaki sposób motywuję ludzie? - jaki był budżet projektu? czy miałam wpływ na ustalenie tego budżetu? - czy jesteś zainteresowany pracą z domu? możliwa jest praca z domu do 3 dni w tygodniu, realizowana w zależności od ustaleń i prac projektowych. W okresie wdrożeniowym 100% na miejscu. Potem np. jak jest klient na miejscu to trzeba być a pracować z domu w innym terminie, np. niektórzy podobno tydzień z kawałkiem pracują na miejscu a resztę miesiąca z domu. - oczekiwania finansowe - informacja o benefitach (ubezpieczenia na życie, karta multisport bądź a zamian np. karta podarunkowa do empiku, dopłata dla dojeżdżającyh powyżej 2 km do siedziby firmy - od 150 do 350 zł brutto) PO 7 dniach odpowiedź odmowna. Nagrane dwie rozmowy : http://linking.cf/arek

Powyzej

Leszno
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
Zuzanna

@sympatyczna dziękuję za Twoją opinię. Długo już pracujesz w firmie? Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

sympatyczna

witam tak czytam te opinie i ręce opadają co do nie których wypowiedzi jak komuś nie pasuje praca na lotos zarobki warunki godziny to nie sobie prace zmieni albo otworzy swój biznes to zobaczy jak to jest a nie narzekać ludzie mamy wolny kraj wiec o co chodzi po co narzekać rób tak by tobie było dobrze najlepiej to jedz za granice tam dopiero zobaczysz jak sie pracuje tam nie ma ze boli ze tobie nie pasuje jak szef widzi ze chcesz pracować to doceni a jak tylko aby do końca zmiany to podziękuje ja z pracy na lotos jestem zadowolona i nie narzekam naprawde milego sympatyczna

piter
@sympatyczna

Widzę że naprawdę super praca. Dobrze płacą jest sympatycznie, klienci wyrozumiali, nigdy nie "przelewasz" , Nikt nie krzyczy o 5 groszy. Nikt nie mówi do pełna a potem "PRZECIEŻ MÓWIŁEM ŻE ZA 50". Jak kogoś tankujesz to nikt nie wrzeszczy że " ile mam czekać na zatankowanie". Pełny luz . Jak przychodzi dostawa o 18 to masz czas ja przyjąć i rozładować w magazynie.Myślę że nie pracujesz na stacji paliw LOTOS.

Zuzanna

@Pracownik a co możesz więcej powiedzieć na temat warunków zatrudnienia w firmie, czy też dostępnych dla pracowników szkoleniach?

Witam, Niestety ale muszę potwierdzić, że bardzo dużo rekrutacji (ciężko wskazać dokładną skalę, szacuję około 70%) jest po prostu ustawiona a pracę dostaje córka, syn, brat, siostra, kuzyn i znajomy zamiast kandydata wykazującego się dobrym CV i swoimi umiejętnościami. W GL pracują całe rodziny i te osoby zazwyczaj nie dostały się przypadkowo a potem oczywiście mają dużo łatwiej w robieniu kariery. Wynagrodzenie także mają wyższe niż osoby z ulicy. Ogólnie firma jest ciekawa, jednak na początku nie liczcie na spory rozwój... Możliwości awansu są bardzo ograniczone zgodnie z powyższym opisem. Powodzenia w walce z układami, z ulicy rzadko ale można się dostać.

Zuzanna

@a czyli rozumiem, że przed rozpoczęciem pracy w firmie nie miałeś doświadczenia? Jakie możliwości rozwoju zapewnia Lotos?

Zuzanna

@a długo już pracujesz w firmie? Mógłbyś powiedzieć jakie są Twoje wrażenia z pracy? Jakie warunki zatrudnienia oferuje firma?

@Zuzanna

firma nie ma słabych stron. Pracuje się super, można poczuć stabilizację i duże możliwości poszerzania wiedzy. Wiem że fama niesie że w Lotosie można zdobyć pracę jedynie po znajomości i nie ma możliwości awansu. Z tym drugim jeszcze bym się zgodził, co do pierwszego, dostałem się do Lotosu z ulicy, także da się.

Zuzanna

Słyszeliście o planach Grupy LOTOS na na marzec i kwiecień odnośnie gdańskiej rafinerii? Od 3 marca do 15 kwietnia br.zostanie przeprowadzony postój remontowy, do którego firma przygotowywała się od 1,5 roku. Więcej informacji można znaleźć pod linkiem: http://www.lotos.pl/322/p,174,n,4594/grupa_kapitalowa/centrum_prasowe/aktualnosci/rafineria_w_gdansku_bedzie_jak_nowa__najwiekszy_remont_w_historii_grupy_lotos

Loterek

Pracować w takiej firmie jak Lotos to moje marzenie!!

WZ
@Loterek

Jak o tym marzysz to spróbuj. Tylko pamiętaj że marki LOTOS do garnka nie włożysz i nie ugotujesz. Na sensowną płacę musisz zainwestować min. 5 lat pracy. A jak Twierdzi obecny Prezes LOTOSu, biznes rafineryjny ma się skończyć (elektryka, nowe technologię etc) w ciągu najbliższych 10-15 lat., więc sam rozumiesz że inwestycja jest ryzykowna.... Po prostu takich rafinerii jak LOTOS jest nadmiar, a zapotrzebowanie na paliwa konwencjonalne będzie coraz mniejsze a rentowność będzie spadać, a to musi odbić się na płacach + restrukturyzacja drastyczna...

@WZ

Co Ty chłopie za bzdury wypisujesz??? Za naszego zycia zawodowego nic się nie zmieni z paliwem do samochodów. Włącz logiczne myślenie, oszacuj i nie pisz głupot.

Żaneta

Jest to fajna praca. Plecam.

Porada

Potężna firma, znana marka ma swoje standardy i nie jest możliwe aby kontrolowała wszystkie sprawy na stacjach!. Poszczególne stacje to samodzielne firmy i dlatego każdy pracownik musi ustalać warunki pracy i płacy z ajentem. Może trzeba ten temat przemyśleć bez złości na Lotos

Zniesmaczona 2017 ponownie

Witam, O .... ;).... widzę, że moja opinia z dnia 22.01.2017 nt zatrudniania w Lotos była niewygodna i została usunięta (... ;) ... ?)-... co,...."prawda w oczy kole" Szanowny Pracodawco? )- opinia nie została jeszcze usunięta na gazecie.pl http://forum.gazeta.pl/forum/w,140,21815726,21815726,lotos_rekrutacja_i_zarobki.html#p163230764 i można się z nią jeszcze zapoznać .... W skrócie: dyskryminacja kobiet, kolesiostwo i znajomości, ogłoszenia o pracę są publikowane pod konkretne osoby- dla zachowania pozorów przestrzegania zasad etyki .... "całego Internetu" nie usuniecie ;) Pozdrawiam wszystkich

Inny_kwiatek
@Zniesmaczona 2017 ponownie

Nie chce negowac, bo skoro mialas takie kwalifikacje to ciezko zrozumiec, czemu Cie chociazby nie zaprosili.... z drugiej strony bardzo mnie zastanawia skad wiesz kto otrzymal dana posade ? Nie zauwazylam by taka informacja pojawiala sie na stronie bip czy tez samego Lotosu... dlatego nie bardzo traktuje Twoja opinie jako obiektywna. Pozdrawiam :)

WojciechTT

Witam wszystkich, Chciałbym się zatrudnić w Lotos Kolej. Czy jest oddział lub biuro w Warszawie gdzie mógłbym pracować?

Aparatowy

3 lata pracy na stanowisku aparatowego aktualnie instalacji, biegla znajomość procesów, zero błędów przez 3 lata na instalacji i jako samodzielny sterowniczy, studia wyższe chemiczne, 4200 brutto, z wizja kolejnej podwyzki pewnie za 2 lata. Niestety bardzo słabo to wygląda. Gdyby nie dodatkowe pieniądze z premii to szukalbym od razu innej pracy, w ktorej bardziej docenia sie zaangażowanie i wiedzę.

Lotek
@Aparatowy

Mogę Ci tylko pozazdrościć pracy w TAKIEJ firmie. Zarobki dla każdego i wszędzie mogłyby być wyższe. Jeśli chodzi o podwyżki to uważam, że dobrych ludzi zauważą.

ZAINTERESOWANY

JEST OFERTA NA Kierownik Operacyjny ds. stacji LOTOS. ORIENTUJECIE SIĘ NA CZYM POLEGA I ILE MOŻNA WYCIĄGNĄĆ ?

Ggg
@ZAINTERESOWANY

Dołączam się do pytania na kierownika operacyjnego..

Inny_kwiatek
@ZAINTERESOWANY

To może tak na przyszłość ;) kierownik operacyjny ds stacji paliw to nikt inny jak kierownik obszarowy. W duzym skrócie, jestes odpowiedzialny za stacje na swoim obszarze, za ich wyniki i realizacje celów sprzedażowych, jest to praca dla osob ktore lubia jezdzic autem :) jestesvod nadzorowania stacji, jej poprawnego funkcjonowania, od ustalenia budzetu i kontroli. Jesteś "przelozonym" Ajenta stacji, odpowiadasz za ich "dokonania". Żaden sie mi nie przyznał ale z moich domysłów wynika, ze mają ok 5000 na rękę plus premie zalezna od wynikow swojego obszaru oraz caly pakiet benefitow ;)

Mat

Zauważyłem, że lotos serwis poszukuje automatyków. Może mi ktoś sprecyzować jak wyglądają zarobki w tej firmie? Jakieś opinie? Dodam, że pracuję jako automatyk w przemyśle od 2 lat dlatego interesuje się tą ofertą.

arek

Nie wiem czy to teraz nie ulegnie zmianie wszystko @Remi bo są duże roszady na wysokich stanowiskach, poszukiwani są dyrektorzy logistyki, informatyki i zakupów więc wszystko może ulec zmianie niedługo

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Lotos S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Grupa Lotos S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Lotos S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 68.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Lotos S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 4 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Lotos S.A.?

Kandydaci do pracy w Grupa Lotos S.A. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Lotos S.A.
2.8/5 Na podstawie 146 ocen.

Grupa Lotos S.A.