Opinie o Lotos Optima (Grupa Lotos S.A.) w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Grupa Lotos S.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Grupa Lotos S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Paliwa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Lotos S.A. w Gdańsk

On 34

Witam, czy ktos wie jak wygląda rozmowa na stanowiska biurowe? Dział Marketingu, Zakupów? Dostałem się na rozmowę ale pewnie to i tak tylko podkładka, niemniej jednak chciałbym się jakoś przygotować, wiedzieć jak mniej więcej praca tam wygląda.

Wanda
@On 34

Po co piszesz takie rzeczy ? "Podkładaka" ? Znam wielu ludzi, kórzy dostali sie do Ltosu "z ulicy", wystarczy odrobine szczescia i wiedzy merytorycznej na stanowisko, o które się ubiega. Jak uważasz, że "podkładka" i powielasz zasłyszane głupoty, to idź d pracy gdzie indziej.

@On 34

praca to bajka. Lotos nie ma słabych stron jeśli chodzi o pracę. Jeśli zostałeś zaproszony na testy, to praktycznie się dostałeś.

mechanik

Witam Orientuje sie ktos ile zarabia mechanik maszyn w Lotosie ?

Inzynier z miedzynarodowym doswiadczeniem !!!

Wszscy inzynierowie, ktorzy dostali sie do tej firmy: prosze podac widelki oraz doswiadczenie (ilosc lat) Ja jestem po automatyce, pracuje na zachodzie (w sumie 6 lat doswiadczenia z polskim doswiadczeniem) i wiem, ze niektore systemy programowania, ktorych uzywam, sa i tutaj. Mimo to jednak w ogole nie zostalem zaproszony nawet na rozmowe telefoniczna. Co tam, boicie sie, ze sa gdzies lepsi i bardziej doswiadczeni specjalisci, czy jak ktos napisal - oferta byla juz ustawiona pod konkretna osobe ? Jesli tak, to wstyd i dobrze, ze nie marnowaliscie nawet moich 5 minut !!!

Pracownik lotosu
@Inzynier z miedzynarodowym doswiadczeniem !!!

Byłeś za slaby☺

English Speaker
@Pracownik lotosu

Watpie, dostalem tel na rozmowe bez praktycznie zadnego doswiadczenia, mimo ze wymagali 3 lat. Lotos to ustawka, a rekrutacja byc musi. Wazne, zeby w papierkach sie zgadzalo. Oczywiscie nie na kazda pozycje, ale rodzina tez musza znalezc zatrudnienie.

Lotos

Lotos Oil, przedstawiciel, handlowiec. Ekipa pracująca w tej firmie, szczególnie HR, dyrekcja, to zasiedziała grupa trzymająca władzę. Brak perspektyw na rozwój, stanowisko tylko - sprzedaż. Brak jakichkolwiek profitów z zdobywania klientów. Brak bonusów. Praca monotonna i bez perspektyw. Praca słaba - około 2,5 tyś - 3 tyś zł na rękę. Nie ma gdzie zaparkować samochodu. Parking malutki. Auta parkują na stacji benzynowej i na ulicy przed firmą. Nieporozumienie. Brak szacunku do pracowników. Firma dobra dla kadry menadżerskiej. Stoją samochody - limuzyny pod firmą należące do szefów - prezesów. Podejście do pracownika jak na farmie niewolników z murzynami. Nikomu nie polecam. Rozmowa rekrutacyjna: Pani z HR i pan dyrektor. Ciągle ktoś wchodził i wychodził z i do pokoju. Pani HR zadawała pytania o charakterze negatywnym - dlaczego pan zrezygnował z poprzedniej pracy, dlaczego? Nie był pan dobrym pracownikiem? Nie lubił pan swojej pracy? Dlaczego praca na stanowisku - handlowiec? Przecież ma pan inne doświadczenie w pracy? Co będzie pan robił za 10 lat? Co Pan wie o firmie Lotos Oil? Jakie ma pan informacje? Czym się zajmuje firma? Gdzie sprzedaje swoje produkty? Klimat jak za dawnych czasów PRL - pan prezes i jego ludzie trzymający władzę. 5 - 10 kandydatów na jedno miejsce.

inzynier
@Lotos

Lotos jak orlen. Gdzies byla informacja w wiadomosciach na necie, ze spolki strategiczne nie moga powiedziec, ile zatrudniaja menadzerow wszelkiej masci oraz ze menadzerowie nie zarabiaja tam mnie niz 9700 brutto (orlen). poszukaj. wielce prawdopodobnie, ze w lotosie tez tak jest. jesli chodzi o pozostale stanowiska: sprzedaz, inzynieria, kadry, itd. to traktuje sie je jako smieci i tania sile robocza. stad nieskie zarobki, ale dzieki menadzerom - panom - "srednia" jest dosc wysoka.

Project Manager

Telefoniczna - 30-40 min. - j.angielski - z HR SUPPORTER Początek po polsku, część właściwa po angielsku Rozmowa dotyczy doświadczenia w temacie prowadzenia projektów. Jako, że do tej pory byłam kierownikiem projektu dla jednego projektu, rozmowa dotyczyła tego właśnie jednego, prowadzonego przeze mnie projektu. Tematyka pytań: - dokumentacja - jaką tworzyłam? za jaką byłam odpowiedzialna? - ryzyka - czy i jak były identyfikowane? - jakich narzędzi/oprogramowania używałam? Informacja, że odpowiedź zwrotna będzie w ciągu 2-4 tygodni. W praktyce była następnego dnia - ustalony termin następnego spotkania za ok. 2 tyg. 2. W siedzibie - 1 godz. - j.angielski - z TEAM LEADER'em - jaka dokumentacja była tworzona w projekcie? - Wyobraź sobie, że masz w zespole dwie osoby, które ze względu na prywatne, niekorzystne relacje źle wpływają na dobrą atmosferę w zespole. Dodatkowo nie wywiozują się w pełni ze swoich zadań. Co zrobisz? - wyobraź sobie, że masz zaplanowane wdrożenie projektu w 5 lokalizacjach. Odbywa się spotkanie, podczas którego osoby z dwóch lokalizacji sprzeczają się, która powinna być pierwsza. Jak się zachowasz? - czy umiesz motywować ludzi? Jakich metod używasz? - zarządzanie ryzykiem - w jaki sposób realizujesz? czym różni się "risk" od "issue"? - budżet - w jaki sposób był tworzony budżet projektu? czy miałam wpływ na poszczególne wartości? - pytanie dot. nieudanych projektów (z racji tego, że mam na koncie jeden projekt, zakończony sukcesem, nie otrzymałam go) - dotyczyło chyba tego, jak sobie radisz z "failed projects"? - w jaki sposób prezentujesz postęp prac w projekcie? - ile chcesz zarabiać? 3. W siedzibie - 30 min - j.polski - z HR - dlaczego firmy? - dlaczego Project Management? - od kiedy jest się dostępnym? Krótka powtórka poruszanych wcześniej wątków projektowych: - ile było członków zespołu projektowego? - w jaki sposób motywuję ludzie? - jaki był budżet projektu? czy miałam wpływ na ustalenie tego budżetu? - czy jesteś zainteresowany pracą z domu? możliwa jest praca z domu do 3 dni w tygodniu, realizowana w zależności od ustaleń i prac projektowych. W okresie wdrożeniowym 100% na miejscu. Potem np. jak jest klient na miejscu to trzeba być a pracować z domu w innym terminie, np. niektórzy podobno tydzień z kawałkiem pracują na miejscu a resztę miesiąca z domu. - oczekiwania finansowe - informacja o benefitach (ubezpieczenia na życie, karta multisport bądź a zamian np. karta podarunkowa do empiku, dopłata dla dojeżdżającyh powyżej 2 km do siedziby firmy - od 150 do 350 zł brutto) PO 7 dniach odpowiedź odmowna. Nagrane dwie rozmowy : http://linking.cf/arek

Powyzej

Leszno
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
Dział Rozwoju

Cześć. Czy ktoś z Was orientuje się jak wygląda praca w Lotos Paliwa w dziale rozwoju? Mniej więcej jakie zarobki, jakie warunki i czego można się spodziewać na rozmowie?

Mateo

witam. czy ktoś się orientuje jak wygląda dokładnie praca oraz płac jako elektromonter w lotosie. bym był wdzięczny. pozdrawiam

Witam mam dołączyć w szeregi grupy na stanowisko aparatowy PZH jeśli mogli byście podzielić wiedzą był bym wdzięczny: - czy praca jest tylko na dworze ? Jaki czas średnio się tam spędza 1/2 zmiany cała ? - czy jest wiele awarii i roboty ? - jaka jest atmosfera i czy premie kwartalne są wypłacane ? - czy aparatowy i instalacji zarobi 4

@Nowy

Jeśli chodzi o wynagrodzenie to co roku masz egzaminy które po zaliczeniu podnoszą Ci wyngrodzenie. Nie liczyłbym jednak na to iż 4, dostaniesz w najbliższych 2,3 latach. Premie są wypłacane, aczkolwiek jej wysokość jest uzależniona od kierownika.

@Nowy

Dziękuję za odpowiedź nastawiałem się że do 4 dojdę po 1.5 roku max warto wiedzieć

NOONE

Lotos przy autostradzie, dwie osoby na kasie bo firmy "nie stać" na trzecią osobę, kolejka przez kilka godzin bez przerwy, nie ma jak odejść od kasy i pracownik zawsze obrywa bo albo klient nie zadowolony bo za długo w kolejce stał albo brakło mydełka w toaletach bo nie było czasu przez godzine lub nawet dłużej posprzątać, albo towar ma cenówkę przesuniętą w prawo, albo nie jest twarzą do klienta.

Gregory

Może ktoś podpowie jakie wymagania może stawiać firma przed kandydatem na stanowisko specjalisty ds. szkoleń i rozwoju? Czy wykształcenie i kierunek? Może jest jeszcze coś istotnego i dobrze byłoby wiedzieć, żeby dostać ta pracę? Będę wdzięczny za pomoc

Wszystko co dobre tu napisaliście o tej firmie jest prawdziwe. Niestety wszystko co złe, też jest prawdziwe. Firma narażona na duże naciski polityczne. Na początek kariery doskonała. Do zrobienia kariery bez układów - niemożliwe:(( Przynajmniej w dzisiejszych "trudnych" czasach.

W

Ważne że stabilna, szanujaca pracownikow i placi na czas. W takiej firmie mozna nawet pracowac jako specjalista do emerytury.

Karol

@Adam To rzeczywiście mało jak nataka odpowiedzialność. Dlatego sadzę, że może coś źle zrozumiałeś lub nie zostało dopowiedziane? Może warto jeszcze raz dopytać w tej kwestii. Taka prac jest dla odważnych!!

Leoś

Można zrozumieć zawiedzione osoby, które nie dostały się do pracy, że są złe. Ale po co zaraz oskarżać firmę o korupcję?

Czy ktoś z pracowników GL ma informację, z czego się biorą liczne ogłoszenia o pracę do zakupów? Jaka jest polityka z tym związana.

Pracownik x

Rekrutacja z reguły składa się z dwóch etapów. Pierwszy to rozmowa merytoryczna z pytaniami odnośnie stanowiska, zakresu obowiązków. Tu należy spodziewać się dogłębnych pytań merytorycznych. Jesli kandydat się spodoba, testy. Testy: psychologiczne (ok 200 pytań) i z zakresu angielskiego. Jeśli kandydat dojdzie do testów, to 90% pracy ma wykonanej i może liczyć na zatrudnienie.

Pracownik_Zakupy

największe koleśostwo i niekompetencje są w zakupach GKL. Ale czego można spodziewać się po niekompetentnej Dyrektorce tego Działu.

Lotos show
@Pracownik_Zakupy

Wszyscy wiemy, że Lotos to bardzo dobra i stabilna firma. Niestety duże przychody generują duży pierwiastek korupcji, w dodatku wszechstronne kolesiostwo i nepotyzm. Żeby zmienić taką organizację potrzeba lat. Proces już się zaczął (wymiana skostniałej załogi), niestety nie wszystkie zwolnienia są trafione, co pokazują ostatnie zwolnienia. Firma na pewno to przetrwa, tylko będzie/jest nerwowo.

Janosik

niezły porom w Lotosie w piątek, ciekawe kiedy wezmą się za kolesiostwo i zatrudnianie po układach.

Lotosik

Nie znamy szczegółów całej sprawy więc nie można oskarżać.

@Lotosik

Nie oskarżam, tylko zastanawiam się czy aplikowanie to Rafinerii ma jakikolwiek sens.

Lotosik

Myślę, że zupełnie bezpodstawnie dopatrujecie się spisków!!

@Lotosik

Czy możesz rozwinąć swoją opinię? jaki jest klucz zatrudniania w Rafinerii. Wiele osób z solidnymi kwalifikacjami nie może dostać się do firmy, to budzi niezrozumienie.

Rambo

W Lotosie 3/4 ludzi nie przeszło by rekrutacji które firma prowadzi. Oczywiście piszę o tych rekrutacjach zaawansowanych. Generalnie w firmie ręka rękę myje i zatrudnia sie nie ludzi co coś potrafią, tylko takich którzy nie są zagrożeniem. Firma może sobie na to pozwolić bo ma ogromne zyski i wszystko jakoś idzie. Jak ktoś jest upatrzony to rekrutacja podstawowa na zasadach formalności. Oczywiście czasem zaprasza się "dobrych kandydatów" po to żeby w papierach się zgadzało, wtedy rekrutacja to kosmos, pytania w stylu"ile razy średnio wąż w Egipcie bąka dziennie puszcza". Ciekawe kiedy to wszystko się skończy.

Jerzyk

Ale mamy czas, takie kolory szukają ludzi. A jaka jest przyczyna wakatów w Lotosie, może ktoś napisać?

Janosik
@Jerzyk

członkowie rodzin pracowników Lotosu potrzebują zatrudnienia, to i wakaty się pojawiły.

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Lotos S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Grupa Lotos S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Lotos S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 68.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Lotos S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 4 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Lotos S.A.?

Kandydaci do pracy w Grupa Lotos S.A. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Lotos S.A.
2.8/5 Na podstawie 146 ocen.

Grupa Lotos S.A.