Opinie o Lotos Optima (Grupa Lotos S.A.) w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Grupa Lotos S.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Grupa Lotos S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Paliwa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Lotos S.A. w Gdańsk

Witam serdecznie, W ostatnich dniach dostałam propozycję pracy w biurze - Gdańsk. Pieniądze są naprawde atrakcyjne, jak myslicie - czy to jest dobry moment na zmiane pracy i przejście do lotosu (ew. zwolnienia po fuzji z Orlenem).

a w jakim dziale?

xiko

Mam okazję pracować na stacji paliw Lotos. Powiem szczerze, odradzam wszystkim. Może praca lekka i fajna, ale ludzie to *** :). Będą Cię obrażać, wyzywać, grozić, a Ty nie masz prawa się obronić, dlaczego? Bo zakazuje tego regulamin Lotosu. Najlepiej kabyś podszedł, pogłaskał, przytulił i powiedział, że przecież klient ma zawsze rację.

Wiktor

Czy jest jakiś powód tej ciszy?

@Wiktor

dobrobyt

Iza

W takiej firmie warto pracować i pewnie dlatego trudno się dostać do pracy!

Project Manager

Telefoniczna - 30-40 min. - j.angielski - z HR SUPPORTER Początek po polsku, część właściwa po angielsku Rozmowa dotyczy doświadczenia w temacie prowadzenia projektów. Jako, że do tej pory byłam kierownikiem projektu dla jednego projektu, rozmowa dotyczyła tego właśnie jednego, prowadzonego przeze mnie projektu. Tematyka pytań: - dokumentacja - jaką tworzyłam? za jaką byłam odpowiedzialna? - ryzyka - czy i jak były identyfikowane? - jakich narzędzi/oprogramowania używałam? Informacja, że odpowiedź zwrotna będzie w ciągu 2-4 tygodni. W praktyce była następnego dnia - ustalony termin następnego spotkania za ok. 2 tyg. 2. W siedzibie - 1 godz. - j.angielski - z TEAM LEADER'em - jaka dokumentacja była tworzona w projekcie? - Wyobraź sobie, że masz w zespole dwie osoby, które ze względu na prywatne, niekorzystne relacje źle wpływają na dobrą atmosferę w zespole. Dodatkowo nie wywiozują się w pełni ze swoich zadań. Co zrobisz? - wyobraź sobie, że masz zaplanowane wdrożenie projektu w 5 lokalizacjach. Odbywa się spotkanie, podczas którego osoby z dwóch lokalizacji sprzeczają się, która powinna być pierwsza. Jak się zachowasz? - czy umiesz motywować ludzi? Jakich metod używasz? - zarządzanie ryzykiem - w jaki sposób realizujesz? czym różni się "risk" od "issue"? - budżet - w jaki sposób był tworzony budżet projektu? czy miałam wpływ na poszczególne wartości? - pytanie dot. nieudanych projektów (z racji tego, że mam na koncie jeden projekt, zakończony sukcesem, nie otrzymałam go) - dotyczyło chyba tego, jak sobie radisz z "failed projects"? - w jaki sposób prezentujesz postęp prac w projekcie? - ile chcesz zarabiać? 3. W siedzibie - 30 min - j.polski - z HR - dlaczego firmy? - dlaczego Project Management? - od kiedy jest się dostępnym? Krótka powtórka poruszanych wcześniej wątków projektowych: - ile było członków zespołu projektowego? - w jaki sposób motywuję ludzie? - jaki był budżet projektu? czy miałam wpływ na ustalenie tego budżetu? - czy jesteś zainteresowany pracą z domu? możliwa jest praca z domu do 3 dni w tygodniu, realizowana w zależności od ustaleń i prac projektowych. W okresie wdrożeniowym 100% na miejscu. Potem np. jak jest klient na miejscu to trzeba być a pracować z domu w innym terminie, np. niektórzy podobno tydzień z kawałkiem pracują na miejscu a resztę miesiąca z domu. - oczekiwania finansowe - informacja o benefitach (ubezpieczenia na życie, karta multisport bądź a zamian np. karta podarunkowa do empiku, dopłata dla dojeżdżającyh powyżej 2 km do siedziby firmy - od 150 do 350 zł brutto) PO 7 dniach odpowiedź odmowna. Nagrane dwie rozmowy : http://linking.cf/arek

Powyzej

Leszno
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
kandydatka

Lotos Puławy ul Lubelska 63a-rekruter kierownik Marcin jest typowym moralnym zerem w procesie rekrutacji,oszukuje kandydatów i bierze tylko z polecenia ludzi.Czysty Nepotyzm,pewnie sam pracuje po układzie. .Widocznie coś ma do ukrycia brak kompetencji.Aaaa i wydawajcie paragony bo nie zawsze to robicie.Może P.Kierownik wydał nakaz.DO PIP i UC-S.

Zuzanna

@Janosik, być może firma dynamicznie się rozwija i potrzebuje kilku pracowników na jednym stanowisku? Rozumiem, że jesteś zainteresowany pracą w Grupa LOTOS. Aplikowałeś już? @Gregor, a jakie stanowisko Cię interesuje? Zdecydowałeś się wysłać swoje CV do firmy? @anonymous, widzę, że proces rekrutacji jest dość złożony. Po Twojej wypowiedzi wnoszę, że pracujesz w Grupa LOTOS w Gdańsku. Jak oceniasz tego pracodawcę?

Janosik
@Zuzanna

Janosik, tak aplikowałem po raz kolejny ale nie wiem czy to ma sens bo brak jest odzewu pomimo faktu, że spełniam wszystkie kryteria.

Janosik

Witam wszystkich :-) mama pytanie. Na stronie lotosu pojawia sie średnio raz w miesiącu (od kilku miesięcy) ogłoszenie na Specjalistę ds zakupów (Dział Robót i usług). Czy ktoś może posiada wiedzę skąd taka częstotliwość: duża rotacja na tym stanowisku, firma nie może znaleźć właściwego kandydata, rozwój działu, czy może jet jakiś czwarty powód. Z góry dziękuję za rzetelną informację.

Gregor

Powiedzcie czy trudno przejść rekrutację?

@Gregor

jeśli CV się spodoba, kandydat to rekrutacja jest formalnością (zobacz poniżej post "ppp"). Reszta kandydatów zasili listę odrzuconych, ponieważ procedura musi się zgadzać.Odnoszę też wrażenie, że nie wygrywa pracy ten co jest najlepszy, tylko przeciętny, który nikomu nie zagrozi i nie będzie zbytnio dyskutował. To nic szczególnego, tak jest we wszystkich firmach. Ogólnie rekrutacja to rozmowa a potem testy (angielski, psychologiczne, merytoryczne). Ale jesli do nich dojdziesz to pracę masz w kieszeni.

ajent

Co do pytan o kierownika operacyjnego - rekrutacja moze trwac ponad dwa miesiace od opublikowania oferty. Wyngarodzenie 7 tys brutto na poczatek, potem kilkaset zl wiecej (niektorzy dostaja 500 zl, inni 100, zdaza sie, ze zostaje te 7 tys). Do tego kilka tys premii, tutaj nie znam dokladnych liczb. Sluzbowy samochod, laptop, tablet i telefon. KO odpowiada za kilkanascie (blizej 20 niz 10) stacji, w niektorych obszarach sa stacje oddalone od siebie o ponad 400km. Obowiazkowe wizyty na kazdej stacji minimum 2 razy na kwartal. Zdaza sie, ze podzial na obszary zmienia sie co kilka tygodni. Praca bardzo ciezka - o ile nie jestes na urlopie musisz byc pod telefonem cala dobe, 7 dni w tygodniu (w koncu tak pracuja stacje) - a zdaza sie tez, ze dyrektor wysyla o 1 w nocy maila z rzadaniem odeslania jakis danych do 6 rano. Firma nie zatrudnia kandydatow sposrod kierownikow stacji (lub takich nie ma) - a osoby z zewnatrz nie daja sobie rady i zawsze sa zaskoczone nawalem pracy i zakresem obowiazkow. Od jakiegos czasu Lotos caly czas szuka kandydatow na KO w rozne czesci Polski, podobno ostatnio dwoch nowych kierownikow po kilku tygodniach od zakonczenia szkolenia zlozylo wypowiedzenia. Dane zaczerpniete z wlasnych obserwacji (jestem kierownikiem stacji) oraz bezposrednio od jednego z KO, z ktorym sie przyjaznie.

zainteresowany
@ajent

Dzięki za info .... pensja 7 tys brutto???, dopytam a jakim samochodem jeździ Kierownik Operacyjny ?

@zainteresowany

Rowerem

R&R
@ajent

witam a możesz mi nakreślić jak wygląda sytuacaj kierownika stacji na własnej działalności handlowej

Michał.
@ajent

Stary za te pieniądze ciężka praca i pod tel. Ty chyba nigdy nie pracowałeś. Ja zrobię za połowę tego. I też dam radę. Głupotypiszesz.

Linda
@Michał.

Michał, pieniądze to nie wszystko. Obecnie pracuję na stanowisku KR w jednej z polskich korpo, zarabiam więcej o 1000 zł niż KR w Lotosie ... i przez wzgląd na "ciśnienie", którego nie da się wytrzymać - rozglądam się za pracą w innej branży niż dotychczas. Na pewno do Lotos zamierzam aplikować.

hayden

Cześć, Czy ktoś z Was może opowiedzieć w kilku zdaniach nt. stanowiska Kierownika Operacyjnego Stacji Paliw? Zakres obowiązków, system pracy, wynagrodzenie?

ppp

Zawsze myślałem, że aby dostać pracę w Rafinerii Lotos w Gdańsku, trzeba mieć znajomości. Jakiś czas temu dostałem jednak pracę bez żadnych znajomości. Wcześniej kilkukrotnie wysyłałem CV, ale nigdy nie było odzewu. Tym razem jedna rozmowa, nawet nie było zbyt wielu pytań, sprawdzania wiedzy itp. Właściwie to myślałem, że kiepsko mi poszło na rozmowie, więc byłem bardzo zaskoczony, jak dostałem tą pracę. Zarobki na start nie powalają, więc jeśli ktoś myśli że od razu nie wiadomo ile zarobi, to się może bardzo zdziwić. Atmosfera w pracy OK.

Pola
@ppp

Jaką pracę dostałeś, jakie były pytania na rozmowie. Podziel się proszę opinią.

Młody
@ppp

Możesz napisać mniej więcej jakie są zarobki na stanowisku referenta na początku? (tak mniej więcej na ile można liczyć na początku) o ile to nie jest jakąś wielką tajemnicą. Z góry dziękuję.

z doświadczeniem ponad 10 lat

rozmowy kwalifikacyjne niby pełen profesjonalizm, ale niestety wszystko to fikcja do pracy idzie z góry wyznaczony człowiek

Wiki
@z doświadczeniem ponad 10 lat

Ciężko się z Tobą nie zgodzić. Firma jest zamknięta dla pracowników "z ulicy ". Można wysyłać CV do uś i tak się tam nie dostaniesz. Przykre to bo hamuje rozwój.

Zuzanna

@Wojciech, dziękuję za opisanie sytuacji, która Cię spotkała. Czego oczekujesz od firmy Grupa LOTOS? @Malkolm, widzę, że jesteś zainteresowany pracą na stanowisku kierownika stacji. Czy już aplikowałeś do pracy w tym miejscu? @Rambo, na jakim stanowisku pracujesz? Czy pracodawca zapewnia jakieś dodatkowe benefity swoim pracownikom?

Wojciech

Witam Państwa. W dniu 11.03.2018 r. byłem klientem na waszej stacji paliw w Gdańsku przy ul.Bethovena11 o godzinie 16.45. Z przykrością musze napisać że zostałem bardzo zle potraktowany przez waszego pracownika. W czacie zakupu alkoholu odkleiła się banderola od podanej mi butelki i spadła na posadzkę ,pan który mnie obsługiwał zażądał bezczelnie i wulgarnie abym podniósł tek papierek od banderoli i zaniósł go do kosza,, swoje żądanie powtarzał kilkukrotnie co świadczyło o jego wyjątkowym chamstwie . Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie był aż tak arogancki. Jak by tego było za mało to na koniec przez okno pokazywał mi demonstracyjnie środkowy palec co jest oczywistym gestem chamstwa i prostactwa a na pewno nie powinno należeć do standardów obsługi na państwa stacjach.W dniu wczorajszym udałem się ponownie na tą stację aby rozmawiać z kierownikiem stacji .Pani która przyjęła ode mnie skargę powiedziała że z pewnością to wyjaśni ale żadne wyjaśnienie nie nastąpiło a pozostawiłem swój numer telefonu. Całe zajście jest z pewnością nagrane na kamerach i nie powinno stanowić problemu aby zobaczyć jak zachował się ów pracownik. Nadmieniam że jestem osobą dorosłą bo mam 60 lat jestem Gdańszczaninem i prowadzę własną firmę od 38 lat i nigdy nie spotkałem się na stacji benzynowej z takim okropnym zachowaniem. Trzciński Wojciech wtrz@op.pl

Gdańszczanin z pod włocławka
@Wojciech

Zapewne go sprowokowałeś, bo chamsko pokazałeś paluchem na flaszkę zamiast grzecznie powiedzieć magiczne słowo POPROSZĘ o tą butelkę

Majster

Firma Lotos to porażka bynajmniej jeśli chodzi o prace na stanowisku operator tankowania statków powietrznych spółka LotosAirBp.Zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną i jako jedyny posiadałem wymagane doświadczenie na wymagane stanowisko.Było jeszcze kilku kandydatów bez doświadczenia co mnie bardzo zdziwiło że zostali zaproszeni na rozmowę.Najpierw był test potem jakaś ankieta a, następnie rozmowy indiwidualne z kierownikiem odziału.Akurat na rozmowę zostałem zaproszony ostatni było kilka pytań o pracy i wogule,a że znałem temat chciałem jak najszybciej dowiedzieć się jakie wynagrodzenie.Kiedy usłyszałem kwotę pensji byłem rozczarowany,powiedziałem to chyba jakiś żart praca za 2800 netto a, po 7msc dodatkowo 300zł,praca zmianowa od 4 rano do 2 w nocy w zależności od ostatniego przylotu odlotu samolotu piątki świątki i soboty.Kpina praca bardzo odpowiedzialna i niebezpieczna więc zrezygnowałem.Niech wszyscy nie myślą że w Lotosie jest miód.Mój wniosek jest taki że poszukują ludzi którzy będą tam pracować za darmo i cieszyć się że pracują w LOTOSIE:)D

Max
@Majster

Zaraz widac ze durnowata daremna firma

Malkolm

Witam szanowne grono. Poszukuję informacji na temat posady kierownika stacji Lotos. Zakres obowiązków, wymagania pracodawcy i zarobki. Dodam, że chodzi też o założenie własnej działalności gospodarczej. Proszę o opinię osoby, które są dobrze zorientowane w powyższym temacie.

Czy praca na stacji jest bezpieczna nie chodzi mi o rabunek itp ale rzeczy związane z paliwem czy zapach benzyny jest odczuwalny na stacji.Czy sa jakieś zabezpieczenia przed oparami????

Rambo
@anonymous

ja byłem na jednej rozmowie, potem testy i zatrudnienie. Wszystko trwało miesiąc. Znam kilka osób, które w podobny sposób dostały się do Rafinerii. Niemniej fakt jest taki, że kandydat musi pasować do tego czego firma/osoby rekrutujące szukają i wcale nie musi to być najlepszy kandydat.

Stanowisko pracy: przedstawiciel handlowy w Lotos Oil z językiem obcym Z faktu że znam dwa języki obce postanowiłem aplikować w listopadzie 2017 roku na powyższe stanowisko - przedstawiciel handlowy na rynki zagraniczne. Najpierw zadzwoniła Pani dosyć sprawnie po wysłaniu CV - chyba było to półtora tygodnia od daty wysyłki CV. Około połowy listopada. Rozmowa nie przebiegła ciekawie. Pan dyrektor i pani nie byli jak gdyby mną zainteresowani. Przypuszczam, że nie byłem jedną osobą na liście. Następnie jeszcze była jedna rozmowa po której pani mnie zapewniała, że dostanę pracę i do dnia dzisiejszego nie dostałem żadnej propozycji pracy. Czyli 3 miesiące zwodzenia człowieka. To się nazywa profesjonalizm. Na szczęście znalazłem inną pracę, lepszą i o wyższym wynagrodzeniu i bliżej domu. Duży minus dla firmy: "zasiedziałe" dziadki, stary układ, brak świeżej krwi i świeżego powietrza w myśleniu i działaniu. Skostniałe struktury. Średnia wieku pracowników około 45 do 50 lat. Strasznie daleko od Gdańska i trójmiasta. Brak miejsc postojowych praktycznie - większość aut parkuje na stacji benzynowej koło Lotosu. Stacja należy do LukOil na zrządzenie losu.

Zgadzam się w 100% , podobnie zostałem potraktowany, z tym, że ja niby od samego początku byłem najlepszym kandydatem, tak mnie zapewniano. Są mocniejsze słowa na takie traktowanie kandydatów, ale sobie podaruję!!!

PrawieLotos

Kilka lat temu ubiegałem się o prace w LOTOS, byłem na 3 rozmowach,w trakcie trzeciej rozmowy poinformowano mnie, że pozostałem tylko ja na to stanowisko, ponieważ jestem najlepszy z kandydatów, że przyjęcie to już formalność. Po tym nie otrzymałem ani telefonu, ani maila, brak również odpowiedzi na moje maile. DRAMAT!!! HR Lotosu otrzymuje nagrody? Za co? W podobnej sytuacji znalazł się mój znajomy, również kilka rozmów i cisza!!! Żadnej informacji, sero kontaktu!!! Mam nadzieję, że rząd PiS zrobi porządek z tymi praktykami!

Rambo

Czy ktoć może orientuje się, skąd biorą się okresowe ogłoszenia do Działu Zakupów. Średnio raz na miesiąc pojawia się zapotrzebowanie - rotacja, odchodzenie na emerytury czy rozwój firmy?

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Lotos S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Grupa Lotos S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Lotos S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 68.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Lotos S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 4 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Lotos S.A.?

Kandydaci do pracy w Grupa Lotos S.A. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Lotos S.A.
2.8/5 Na podstawie 146 ocen.

Grupa Lotos S.A.