Opinie o Lotos Optima (Grupa Lotos S.A.) w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Grupa Lotos S.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Grupa Lotos S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Paliwa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Lotos S.A. w Gdańsk

Rambo

no i co że odchodzą? Ci bez pleców nie mają szans na pracę w Rfineri. A nawet jeśli to za psie pieniądze i do emerytury jako specjalista

Barbara

Witam serdecznie.Kupię około 10 biletów na mecz Polska Irlandia 11 Października w Warszawie.Lotos jest sponsorem.Mój telefon (usunięte przez administratora) .Jestem z Trójmiasta

Były klient

Lotos i te stacje "benzynowe" to jakaś kpina !!! Mówię tu o obsłudze klienta, o podejściu w stosunku do klienta. O pomocy ze strony ajenta. Mówię też o sposobie załatwienia spraw ze strony drogi mailowej . ZERO ODPOWIEDZI !!! Wyobrażacie sobie ? wysłanie reklamacji na adres internetowy ds reklamacji i nie dostajecie żadnej odpowiedzi ?! W dzisiejszych czasach takie firmy o takim sposobie do klienta NIE MAJA RACJI BYTU !

Wolf

z tym, że starzy pracownicy mają i 7-8 tys na łapę jako specjaliści. Starzy pracownicy = często bez kwalifkacji (języka, szerszej zdolności do obsługi komputera, chęcie do pracy etc.). Ci co siezatrudniają od jakiś 5 lat dostają mało, oszczędności :-)

Project Manager

Telefoniczna - 30-40 min. - j.angielski - z HR SUPPORTER Początek po polsku, część właściwa po angielsku Rozmowa dotyczy doświadczenia w temacie prowadzenia projektów. Jako, że do tej pory byłam kierownikiem projektu dla jednego projektu, rozmowa dotyczyła tego właśnie jednego, prowadzonego przeze mnie projektu. Tematyka pytań: - dokumentacja - jaką tworzyłam? za jaką byłam odpowiedzialna? - ryzyka - czy i jak były identyfikowane? - jakich narzędzi/oprogramowania używałam? Informacja, że odpowiedź zwrotna będzie w ciągu 2-4 tygodni. W praktyce była następnego dnia - ustalony termin następnego spotkania za ok. 2 tyg. 2. W siedzibie - 1 godz. - j.angielski - z TEAM LEADER'em - jaka dokumentacja była tworzona w projekcie? - Wyobraź sobie, że masz w zespole dwie osoby, które ze względu na prywatne, niekorzystne relacje źle wpływają na dobrą atmosferę w zespole. Dodatkowo nie wywiozują się w pełni ze swoich zadań. Co zrobisz? - wyobraź sobie, że masz zaplanowane wdrożenie projektu w 5 lokalizacjach. Odbywa się spotkanie, podczas którego osoby z dwóch lokalizacji sprzeczają się, która powinna być pierwsza. Jak się zachowasz? - czy umiesz motywować ludzi? Jakich metod używasz? - zarządzanie ryzykiem - w jaki sposób realizujesz? czym różni się "risk" od "issue"? - budżet - w jaki sposób był tworzony budżet projektu? czy miałam wpływ na poszczególne wartości? - pytanie dot. nieudanych projektów (z racji tego, że mam na koncie jeden projekt, zakończony sukcesem, nie otrzymałam go) - dotyczyło chyba tego, jak sobie radisz z "failed projects"? - w jaki sposób prezentujesz postęp prac w projekcie? - ile chcesz zarabiać? 3. W siedzibie - 30 min - j.polski - z HR - dlaczego firmy? - dlaczego Project Management? - od kiedy jest się dostępnym? Krótka powtórka poruszanych wcześniej wątków projektowych: - ile było członków zespołu projektowego? - w jaki sposób motywuję ludzie? - jaki był budżet projektu? czy miałam wpływ na ustalenie tego budżetu? - czy jesteś zainteresowany pracą z domu? możliwa jest praca z domu do 3 dni w tygodniu, realizowana w zależności od ustaleń i prac projektowych. W okresie wdrożeniowym 100% na miejscu. Potem np. jak jest klient na miejscu to trzeba być a pracować z domu w innym terminie, np. niektórzy podobno tydzień z kawałkiem pracują na miejscu a resztę miesiąca z domu. - oczekiwania finansowe - informacja o benefitach (ubezpieczenia na życie, karta multisport bądź a zamian np. karta podarunkowa do empiku, dopłata dla dojeżdżającyh powyżej 2 km do siedziby firmy - od 150 do 350 zł brutto) PO 7 dniach odpowiedź odmowna. Nagrane dwie rozmowy : http://linking.cf/arek

Powyzej

logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Application Specialist (Field)
Krakowiany
Alpha Omega Engineering
logo firmy Technik Serwisu
XAPIKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Senior Consultant (Electromobility)
Wrocław
ALEXEC CONSULTING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
6 lat stazu

5200 na łape socjal -sterowniczy przedtem aparatowy (nie mam studiów) tylko trzeba kumac czacze

Niki

Startowałem na jedno ogłoszeni w LOTOS. Specjalista, ale wymagania wygurowane = staż. Pytania na rozmowie zaawansowane, na granicy nie związanych ze specyfiką pracy. Odpadłam. Potem doszłam na jednym z portali, kogo zatrudnili na tym stanowisku. Staż krótki, pytania na rozmowie podstawowe. Znajoma, czy chcieli za grosze kogoś zatrudnić. Jeśli to drugie, to po co w ogloszeniu te wymagania. Komunistyczne przedsiębiorstwo i nic więcej. Ponoć przeprowadzają jakąś reorganizaceję, ale czy to coś da jeśli robi ją stara załoga ...

myslacy
@Niki

Wynagrodzenie za pracę jest adekwatne do Twoich umiejętności i jak trudno Cię zastąpić. Płaczecie, że na stacjach jak to nie ciężko - nie pasi to składaj wypowiedzenie, jest kolejka na Twoje miejsce. Obsługa kasy i wkładanie browarów do lodówki, no żal mi że 5 tys na rękę nie masz. A pojęcie 'ciśnienie' kojarzy Ci się wyłącznie z moszną zapewne. Roszczenia to wszyscy, wykazać się nie ma komu. Facet startuje na specjalistę i pisze ,,wygurowane". Dziwić się, że średnio Lotosowi po drodze z takimi specjalistami? Pieniądze to nie wszystko, umysł, głowa, myślenie. Jeśli wiesz o czym piszę, to znaczy, że zarabiasz godne pieniądze lub będziesz je zarabiać.

Liczyć możecie na 3200 brutto poczatkowo.Po umowie probnej podwyzka i przy kolejnej tez.jak sie ktos uczy i poznaje nowe rzeczy to nie ma co liczyc na podwyzki bo sie przeliczy. Inflacyjna i to co zwiazki zawodowe wywalcza to jest wszystko, no chyba ze masz odpowiednie nazwisko pracujacego tam taty to sie wybijesz i dostaniesz dodatkowo kasy.ale na to wszystko potrzeba ze 10 lat pracy.

rambo

Cvb ma racje. Doswiadczylem tego na własnej skórze. Ludzie pchają sie do lotosu bo rafineria sponsoruje to czy tamto, sam wygląd przedsiębiorstwa robi wrażenie. Ale bez pleców niema czego tam szukac. Jesli nawet tam sie dostaniesz to dostaniesz psie pieniadze i gowniana umowę.

cvb

Po pierwsze masa ludzi pcha się do pracy w GL - setki aplikacji na poszczególne ogłoszenia o prowadzonych rekrutacjach. Prawda jest taka, że nawet na przeciętnie atrakcyjne stanowiska jeszcze przed ukazaniem się ogłoszenia z reguły jest już wybrany kandydat. Zarobki mizerne. Od zarabiania pieniędzy w GL, a także w spółkach GL są ludzie zatrudnieni "z polecenia", krewni członków zarządów spółek, koledzy etc. - to ile zarobisz jest zależne od ustosunkowania osoby, która Cię protegowała :-) Szanse na awans - bez poplecznictwa bliskie zeru. O tym jak wygląda kariera w lotosie można przeczytać pod linkiem: http://www.konstancin.com/forum/read.php?12,8795,10996#msg-10996 Generalnie każdy kto tam pracuje/pracował ma jakieś spojrzenie na firmę i różne doświadczenia. Pewne jest jednak że bez układów kariery nikt tam nie zrobił. Jak masz ambicje a startujesz z ulicy nie trać czasu, chyba że 4000 brutto/msc to max Twoich oczekiwań. Jedno jest natomiast pewne - ktoś powinien przewietrzyć władze w GL i przegonić leśnych dziadków.

wujek dobra rada

Kilka podpowiedzi do pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej w Lotosie (ja już nie pracuję, bo trafiłem do podspółki Lotosu i dostałem wypowiedzenie, ale nie o tym): 1. Na aparatowego, dobrze znać jednostki, np. ciśnienia i pochodne, co to jest gęstość i jak się to liczy. 2. Wymienniki, pompy, wentylatory, armatura (co to zasuwa, a co zawór), przetworniki radarowe, przepływomierze, coriolisy, zawory regulacyjne, odpowietrzniki, kompensacje na rurociągach, zawiesia, estakady a na nich rurociągi, separatory 3. Poczytajcie sobie do czego azot w rafinerii, a do czego gaz ziemny 3. Co produkuje rafineria i z czego? Co to jest ropa naftowa i skąd się bierze. 4. Ile spółek Lotosu i po ile akcje za sztukę. 5. Praktyki jak były, to gdzie i co tam ambitnego uczeń, czy student robił. 6. Nie ściemniać, i solidnie się przygotować. 7. Test psychologiczny na dzień dobry wychwyci słabe jednostki. Podsumowując, trzeba rzetelnie podejść do rozmowy, a jak już Was tam przyjmą, to trzeba się uczyć, starać i czasami ubrudzić.Kto jest bystry, ten da sobie radę. I jeszcze jedna rada, jak nie czegoś nie wiemy, to mówimy, że nie wiemy. Szkoda czasu na fantazje.

Kamil

@mietek Chodziło mi o to, że pomijając fakt, że jest trudno dostać się do lotosu to te warunki pracy (aktualnie, jak rafineria zalicza stratę z niskim poziomem ceny za ropę) nie są rewelacyjne. Umowy na zastępstwo, na czas określony, niskie pensje. Umowy stałe i dość wysokie pensje mają Ci co tam długo pracują - 7-10 lat i powyżej. Jesli piszą, że mile widziani studenci, to znaczy że chcą mu dać kiepskie warunki zatrudnienia - dostanie 2.5 - 3 tys. tysiące max i ma być zadowolony.

mike
@Kamil

jak ktos ma ambicje to po 5-7 latach 5 na lape jest (nie pomijajac premi socjalu )i traktowania pracownika jak czlowieka a nie smiecia

Kamil

Lotos to dobra firma, dla tych którzy tam pracują od lat ...nie koniecznie dla tych co tą pracę w Rafinerii chcą zacząć.

rolo

musisz wiedzieć, że to co umiesz a innych firmach na stanowisku kierowniczym to max specjalista w Lotosie - wymagania są kosmiczne(niezależnie od tego, że kwalifikacje większości osób pracujących w Rafinerii są marne).Sam proces rekrutacji jest ciężki (rozmowy, przeróżne testy itp.).Na początku dostajesz umowę na 7 misięcy, potem na dwa lata (czyli prawie trzy lata cię testują). Pensje w Lotos są ponad przeciętne, ale z reguły tych co ta m pracują wiele lat. Na początku zatrudnienia nie masz co liczyć na kokosy (Rafineria zaliczyła dość dużą stratę w zeszłym roku).Jak wszędzie w Lotos pracują różni ludzie (w tym leniwi, niekompetentni, starej daty którym nic się nie chce, tzn. rozwijać, uczyć się nowych rzeczy itp.), którzy nie dadzą ci podskoczyć, jeśli to nie jest w ich interesie. Czy warto pracować w Rafinerii? ciężko powiedzieć, na pewno to prestiż, ale tym rachunków nie zapłacisz.

rolo

Ogłoszenia wewnętrzne pojawiają się tylko w wewnętrznej sieci firmy, widoczne są tylko dla pracowników. Rekrutacje wewnętrzne i zewnętrzne - tak jest w każdej firmie, LOTOS nie jest wyjątkiem. Niezależnie od wszystkiego 90% ogłoszeń rekrutacyjnych pojawia się na stronie LOTOS - od pracownika gospodarczego do Dyrektora. Oczywiście, lepiej startować już z wewnątrz - znasz firmę /to dodatkowy plus/, przeszedłeś już rekrutację /głównie testy/, trochę inaczej na Ciebie patrzą. Ale to nie decyduje o zatrudnieniu.

rolo

są rekrutacje wewnętrzne (do tych nie ma dostępu) i zewnętrzne (na stronie firmy, na pracuj). Ogłoszenia są od aparatowego po dyrektorów - śledź ogłoszenia i napieraj :-)

ddd

LOTOS rules

janek flota

czy zwykły olej napędowy z lotosa tzw. eurodiesel jest lepszy od ekodiesla z orlenu? zauwazylem ze moje auta na nim mniej pala niz na tym z orlenu

Mjr
@janek flota

Lotos bierze z orlenu. Wlasne ma tylko premiun.

testy psychologiczne, merytoryczne i z angielskiego - trzeba znać się na rzeczy, taryfy ulgowej nie ma.

wejdź na stronę i zobacz wymagania; zadzwoń do firmy i się dowiedz.

mmm
@123

Trzeba być po kierunkach technicznych typu mechanika, elektrotechnika itp. i mieć wykształcenie średnie. Dużym atutem jest też doświadczenie w pracy przy maszynach, aczkolwiek nikogo nie należy przekreślać, dostaniesz się na rozmowę, zdasz testy, przekonasz ich do siebie, masz szansę. Rekrutacja jest co jakiś czas, tzn. jeśli zbiorą odpowiednią ilość osób i jeśli na jakiejś instalacji szukają pracownika, robią testy.

LOTOs się rozwija i maja w planac hzatrudni 380 nowych ludzi. Wiekszosc to praca na instalacji, czyli aparatowy. po jakiej trzeba byc szkole?

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Lotos S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Grupa Lotos S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Lotos S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 68.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Lotos S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 4 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Lotos S.A.?

Kandydaci do pracy w Grupa Lotos S.A. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Lotos S.A.
2.8/5 Na podstawie 146 ocen.

Grupa Lotos S.A.