Opinie o Lotos Optima (Grupa Lotos S.A.) w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Grupa Lotos S.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Grupa Lotos S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Paliwa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Lotos S.A. w Gdańsk

Witam, chciałem dowiedzieć się jakie są nastroje wśród pracowników w rafinerii LOTOS w związku z planowaną fuzją z Orlenem? Coś słychać o zwolnieniach po fuzji czy też może pójdzie to wszystko w lepszym kierunku np. wzrost płac ? Z góry dzięki za pomoc, ponieważ zastanawiam się nad składaniem CV w Lotosie i zastanawiam się czy nie wpakuję się w przysłowiowe malin

Waldemar
@Marcin

O wzroście plac możesz zapomnieć. :/

Bartosz
@Waldemar

A czy wiadomo coś jak wygląda wzrost płac wraz ze wzrostem doświadczenia/ szkoleń. Zastanawiam się jak bardzo wzrośnie moja pensja jeśli np. zdam egzamin stanowiskowy itp. Ile realnie można wyciągnąć po np. 2 latach pracy licząc od aparatowego ?

Sss
@Bartosz

W po 3 latach będziesz mieć lepiej.

@Bartosz

Tak za zdanie egzaminu dostaniesz 500 zł, za zmianę umowy 0, podwyżki inflacyjne jak są to około 2%, gdy dojdziesz za 2-3 lata do widełek czyli do 6400, to już ich nie przeskoczyć i do emerytury zostajesz na takiej stawce. Przemyśl czy warto?

Hanc

Już w lotos serwisie zatrudniają Ukraińców do pomocy i ledwo co kumaja po Polsku ,a od Polaków się wymaga na rozmowie uprawnień praktyki dyspozycyjnośći za 4000 tyś brutto smiech na sali

@Hanc

To prawda,wielu ludzi się zwalnia z grupy lotos, więcej dostaniesz na mieście na początek

Aleksander

Pracownicy zwalniają się ze względu na warunki finansowe? Tzn. jakie one są, że tak bardzo wpływa to na decyzję o odejściu? Powiedz też proszę jak z atmosferą. Dzięki.

Hańc
@Aleksander

Nie ma litosci kuszą nowych wyższymi stawkami a nie którzy staży mają dużo poniżej ,do tego pocitków przybywa na instalacjiach bez doświadczenia i wiadomo kto za nich musi odrobić robotę, do tego nie publikują wyników badań firmy która miała wprowadzić system widełek płacowych wynika z nich że chwalą się średnią 10 tyś a 80 procent załogi zarabia poniżej 5000 tyś brutto i na tle podobnych zakładów nawet w Polsce lotos wypadł jako bardzo słaby płatnik

@Aleksander

Podam przykład i sam oceń, w umowie o pracę masz zagwarantowaną nagrodę jubileuszową i gdy nadchodzi czas jej otrzymania patrzysz na konto a tam 0.

@Aleksander

Witam, może mi ktoś powiedzieć jakich zarobków spodziewać się na stanowisku Specjalista w Wydziale Baza Paliw?

Blooom

Hejo zatrudniam się na stacji lotos, chciałam zapytać jak się pracuje ? Czy jesteście zadowoleni z zarobków ?

Były lotos
@Blooom

Stacje to nie rafineria to franczyzna.

Project Manager

Telefoniczna - 30-40 min. - j.angielski - z HR SUPPORTER Początek po polsku, część właściwa po angielsku Rozmowa dotyczy doświadczenia w temacie prowadzenia projektów. Jako, że do tej pory byłam kierownikiem projektu dla jednego projektu, rozmowa dotyczyła tego właśnie jednego, prowadzonego przeze mnie projektu. Tematyka pytań: - dokumentacja - jaką tworzyłam? za jaką byłam odpowiedzialna? - ryzyka - czy i jak były identyfikowane? - jakich narzędzi/oprogramowania używałam? Informacja, że odpowiedź zwrotna będzie w ciągu 2-4 tygodni. W praktyce była następnego dnia - ustalony termin następnego spotkania za ok. 2 tyg. 2. W siedzibie - 1 godz. - j.angielski - z TEAM LEADER'em - jaka dokumentacja była tworzona w projekcie? - Wyobraź sobie, że masz w zespole dwie osoby, które ze względu na prywatne, niekorzystne relacje źle wpływają na dobrą atmosferę w zespole. Dodatkowo nie wywiozują się w pełni ze swoich zadań. Co zrobisz? - wyobraź sobie, że masz zaplanowane wdrożenie projektu w 5 lokalizacjach. Odbywa się spotkanie, podczas którego osoby z dwóch lokalizacji sprzeczają się, która powinna być pierwsza. Jak się zachowasz? - czy umiesz motywować ludzi? Jakich metod używasz? - zarządzanie ryzykiem - w jaki sposób realizujesz? czym różni się "risk" od "issue"? - budżet - w jaki sposób był tworzony budżet projektu? czy miałam wpływ na poszczególne wartości? - pytanie dot. nieudanych projektów (z racji tego, że mam na koncie jeden projekt, zakończony sukcesem, nie otrzymałam go) - dotyczyło chyba tego, jak sobie radisz z "failed projects"? - w jaki sposób prezentujesz postęp prac w projekcie? - ile chcesz zarabiać? 3. W siedzibie - 30 min - j.polski - z HR - dlaczego firmy? - dlaczego Project Management? - od kiedy jest się dostępnym? Krótka powtórka poruszanych wcześniej wątków projektowych: - ile było członków zespołu projektowego? - w jaki sposób motywuję ludzie? - jaki był budżet projektu? czy miałam wpływ na ustalenie tego budżetu? - czy jesteś zainteresowany pracą z domu? możliwa jest praca z domu do 3 dni w tygodniu, realizowana w zależności od ustaleń i prac projektowych. W okresie wdrożeniowym 100% na miejscu. Potem np. jak jest klient na miejscu to trzeba być a pracować z domu w innym terminie, np. niektórzy podobno tydzień z kawałkiem pracują na miejscu a resztę miesiąca z domu. - oczekiwania finansowe - informacja o benefitach (ubezpieczenia na życie, karta multisport bądź a zamian np. karta podarunkowa do empiku, dopłata dla dojeżdżającyh powyżej 2 km do siedziby firmy - od 150 do 350 zł brutto) PO 7 dniach odpowiedź odmowna. Nagrane dwie rozmowy : http://linking.cf/arek

Powyzej

logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
Martin

Szkoda czasu na taką firmę. Byłem na rozmowie przeszedłem testy i rozmowę, straciłem cały dzień. Obiecali dać odpowiedź czy się dostałem czy nie i ,,, nic nawet telefonu czy wiadomości , Jeżeli już na starcie tak traktują ludzi to co będzie później, zero szacunku dla drugiego człowieka. Nie warto startować szkoda czasu . ŻAL

Dział HR
@Martin

Panie Martinie, w celu wyjaśnienia sytuacji, prosimy o kontakt na rekrutacja@grupalotos.pl Pozdrawiamy, Dział HR Grupa LOTOS S.A.

Jj
@Martin

Widzę, że nie jestem jedyna. Niestety również po 2 etapowej rekrutacji nie otrzymałam informacji zwrotnej. Myślę, że krótki mail wystarczy.

buhahahaha
@Jj

ja też nie otrzymałam informacji zwrotnej. Może Pani rekruterka umarła z wrażenia? Tylu dobrych kandydatów, a ona musiała zatrudnić córkę? Bo córki pracowników lotosu są tak zdolne, że dobiegają do mety w cuglach. Deklasują konkurentów do stanowiska nawet zanim rozpoczną rozmowę kwalifikacyjną.

Hańc
@buhahahaha

I Dokładnie tak jest jak kogoś zatrudnią z zewnątrz bez pleców to jest traktowany jak śmieć lepiej nosić przy sobie dyktafon i zawsze jest od czarnej roboty , natomiast pociotki to półgłówki pod ochroną . Normalnie cyrki się tam dzieją w spółce skarbu państwa wystarczyło by sprawdzić tylko powiązania rodzinne i okazało by się że 3/4 to koneksje rodzinne , do tego jest pełno sztucznych stanowisk generujących koszty od 10000 tys w górę .

misiek
@Hańc

to niestety prawda, to spółka Skarbu Państwa, dobrze, że tego Prezesa z Wąsikami co od Leszka Millera tam siedział, w końcu ktoś pogonił, to może się otworzy ta firma trochę

Hallo Maszyniści, jak oceniacie prace w Lotos Kolej, warto ?

Piotrek

Witam. Zostałem zaproszony na testy na stanowisko aparatowy i mam pytanie do Was jakie są zarobki na ww stanowisku. Jakie są możliwości awansu i czy warto ogólnie w tej firmie podjąć pracę zmianowa

Rob
@Piotrek

3200 brutto na start, po 7msc i zdaniu egzaminu z instalacji plus 500 więc na kokosy nie ma co liczyć wręcz wypłaty wyższe są w Lidlu...

Piotrek
@Rob

To faktycznie gra nie warta świeczki. Zarobki tragedia jak na tak wielką korporacje... A jeszcze w moim przypadku wchodzi w grę wynajm mieszkania więc słaba opcja. Dzięki za info. Pozdro

@Piotrek

Rozpiętość zarobków na stanowisku aparatowy 3200 do ok 8000

I dochodzi do absurdu gdy pracownicy instalacji zarabiają więcej od sterowniczych

Plecaczek

W zależności od tego, kto cię polecił.

z platformy

Witam,widzę dużo negatywnych opinii na forum i dlatego dołożę swoją bardzo aktualną- jeszcze pracuje na platformie ale moje dni są policzone. Po pierwsze mają problemy z finansami dlatego odstawiają "największą platformę na Bałtyku". Bedzie pracować do końca roku,a ludzie na niej zatrudnieni z zewnątrz na umowy idą na bruk-ponad 60 osób. Reszta stałych pracowników rozdzielona zostanie po innych platformach. Zresztą dużo mówi się o odstawieniu kolejnej. Prawdą jest że większość stałych pracowników to koneksje rodzinne albo bardzo dobrzy znajomi, nie liczy się wiedza czy fachowość jeżeli ma się kogoś na stanowisku to można narobić szkód a i tak ciebie nie wyleją.Ta firma nie ma przyszłości i dlatego dobrze że przejmie ją Orlen chociaż nie wiem czy to cokolwiek zmieni-jak na razie góra trzęsie portkami i boi się podjąć jakiekolwiek decyzje.

Bonia

Zatankowałam na stacji paliwa w Antoninie dnia 07.10.2020 nie polecam nikomu.Zamiast paliwa była tam także woda która osiadła w filtrze paliwa i samochód nie mógł jechać ,dusił się.Sprawdzono to u mechanika gdzie mnie zacholowano że jest woda.Takie tankowanie na dziś mnie kosztowało już 300 zł i nie wiem ile dalej bo po wymianie filtra auto znowu u mechanika ,nie wiadomo czy nie poszło już na turbiny a to będzie dramat.Zgłaszam sprawe do praw konsumenta i na policję.Jak można dolewać wody do paliwa.(usunięte przez administratora)Ostrzegam też innych.Bożena.

Qwerty

Witam, warto się ubiegać o pracę jako dyspozytor na Niemcy? Jakieś uwagi? A może jako aparatowy? Gdzie lepiej? Jakieś porównanie? Płaca, rozwój, stres, zespół, awans, itp. Jak to wygląda na tych 2 stanowiskach?

Jarek 43

Witam, czy po 40-tym roku życia też mogę startować na Aparatowego?

Olek

Tak rzadko zaglądacie na forum, szkoda. Dla chcących pracować w firmie opinia pracowników jest bardzo pomocna.

Kacper

Mam rozmowę na stanowisko analityczne. Jakich pytan mogę się spodziewać

3000 na reke za aparatowego. To prawda czy jak ,? Po jakim czasie mozna liczyc na sensowna podwyzke ? Mozna robic nadgodziny ?

@Tomek

Oddają w czasie wolnym wcale nie jest słodko

tomek
@Hanc

ale produkcja też ma nadgodziny do odbioru czy jak ? chodzi mi o aparatowego

@tomek

Zależy gdzie trafisz jest kilka spółek produkcyjnych w których omijają wypłatę nadgodzin w tych które stanęły okoniem i wywalczyli płatne nadgodziny nagle temat znikł i robią tak zeby tych nadgodzin nie było a w innych nie generujesz kosztów i kiedy jest praca kiblujesz a kidy jej nie ma to cię wyrzucają do domu

Ciekawy
@Tomek

A dodatku za system nie ma ???

@Ciekawy

Nie ma dodatku za system zmianowy. Jest jedynie dodatek za godziny nocne który w miesiącu wynosi ok 140zł brutto w zależności od ilości przepracowanych nocy w miesiącu.

Trzy lata na rafinerii
@Tomek

Mam 2900 na rekę uprawnienia na wózki i kursy Sep ,do tego robi się coraz więcej pracy bo nie ma ludzi kierownicy już nie kontrolują i muszą ruszać pociotków do pracy ,obecnie nie ma szans na podwyżki Nie ma szkodliwego mimo zanieczyszczenia a badania szkodliwości są prowadzone tak by były jak najlepsze wyniki dla pracodawcy ,lotos to państwo w państwie prędzej ropa się skończy niż ktokolwiek rozbije ten postkomunistyczny beton

Pytanie na jakie zarobki można liczyć jako pracownik techniczny - automatyk?

Automatyk w lotosie

Za mało

Lis

gdzie są potrzebni operatorzy jednostek technologicznych w rafineriach i jakie jest przeciętne wynagrodzenie

Łuki92

Na jakie zarobki można liczyć na stanowisku Pracownik techniczny - ślusarz w Lotos Serwis ? Posiadam 6 lat doświadczenia

Cielaczek
@Łuki92

około 4700 brutto na start

Ciekawy
@Cielaczek

A czy są dodatki za system???

Witam/ Na jakie warunki może liczyc kierownik stacji? Wiem, że trzeba założyć działalność gospodarczą ale na jaką podstawę można liczyć? Jakieś premie? czy dziala to na zasadzie ajencji i ze swojej wypłaty muszę robić wypłaty? Proszę o jakieś informację

gg

Miałam rozmowe kwalifikacyjną online do działu Marketingu,to była miła i przyjemna rozmowa. Pani HR obiecała,że odezwą się w zw. z drugim etapem do końca tyg (nawet gdy odpowiedź będzie negatywna). Niestety zero odzewu. To trochę niepoważne

Krysia
@gg

Mnie też tak załatwili. To jest żart !!! Czekałam aż się odezwą ale nigdy tak się nie stało. Dział rekrutacyjny bardzo kuleje !!!

RAFINER

Na jakie zarobki można liczyć na stanowisku inżyniera procesów. Mam wieloletnie doświadczenie w przemyśle rafineryjnym. Jakie są widełki płacowe na tym stanowisku?

@RAFINER

Młodszy inżynier operacyjny od 8600 do 12600, inżynier operacyjny od 12000 do 17800

SzeFu
@RAFINER

Ja pracuje w Orlen Południe w Trzebini. Placa w Trzebini jest dużo niższa niż w Lotosie. Na początek dostaje się 3200. Po prawie roku mam 3600. Po zdanym egzaminie nie ma podwyżki. Ciekawy jestem czy przyjęliby mnie do Lotosu. Gdańsk piękne miasto które zawsze mi się podobało.

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Lotos S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Grupa Lotos S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Lotos S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 68.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Lotos S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 4 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Lotos S.A.?

Kandydaci do pracy w Grupa Lotos S.A. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Lotos S.A.
2.8/5 Na podstawie 146 ocen.

Grupa Lotos S.A.