Opinie o Lotos Optima (Grupa Lotos S.A.) w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Grupa Lotos S.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Grupa Lotos S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Paliwa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Lotos S.A. w Gdańsk

Miś

Witam jakie są stawki na ślusarza spawacza czego można się spodziewać umowa na jaki czas

Daria

Lotos stał się dla mnie przewodnikiem i platformą do poważnego handlu. Kiedyś się na tym znałem i próbowałem, ale teraz biorę się za to na poważnie. Ta wymiana jest tak odpowiednia, jak tylko może być.

Adelajda

Jakie warunki finansowe są na stacjach lotos po okresie próbnym? Czy obowiązują nadgodziny za zmiany nocne?

Spawacz

Oferują około 5k brutto dla spawacza w 2021 roku i jeszcze chcą wszystkich metod, a jak wiadomo na rafinerii to głownie spawanie rur by było haha. W lidlu w 2019 oferowali 3900 brutto.

Project Manager

Telefoniczna - 30-40 min. - j.angielski - z HR SUPPORTER Początek po polsku, część właściwa po angielsku Rozmowa dotyczy doświadczenia w temacie prowadzenia projektów. Jako, że do tej pory byłam kierownikiem projektu dla jednego projektu, rozmowa dotyczyła tego właśnie jednego, prowadzonego przeze mnie projektu. Tematyka pytań: - dokumentacja - jaką tworzyłam? za jaką byłam odpowiedzialna? - ryzyka - czy i jak były identyfikowane? - jakich narzędzi/oprogramowania używałam? Informacja, że odpowiedź zwrotna będzie w ciągu 2-4 tygodni. W praktyce była następnego dnia - ustalony termin następnego spotkania za ok. 2 tyg. 2. W siedzibie - 1 godz. - j.angielski - z TEAM LEADER'em - jaka dokumentacja była tworzona w projekcie? - Wyobraź sobie, że masz w zespole dwie osoby, które ze względu na prywatne, niekorzystne relacje źle wpływają na dobrą atmosferę w zespole. Dodatkowo nie wywiozują się w pełni ze swoich zadań. Co zrobisz? - wyobraź sobie, że masz zaplanowane wdrożenie projektu w 5 lokalizacjach. Odbywa się spotkanie, podczas którego osoby z dwóch lokalizacji sprzeczają się, która powinna być pierwsza. Jak się zachowasz? - czy umiesz motywować ludzi? Jakich metod używasz? - zarządzanie ryzykiem - w jaki sposób realizujesz? czym różni się "risk" od "issue"? - budżet - w jaki sposób był tworzony budżet projektu? czy miałam wpływ na poszczególne wartości? - pytanie dot. nieudanych projektów (z racji tego, że mam na koncie jeden projekt, zakończony sukcesem, nie otrzymałam go) - dotyczyło chyba tego, jak sobie radisz z "failed projects"? - w jaki sposób prezentujesz postęp prac w projekcie? - ile chcesz zarabiać? 3. W siedzibie - 30 min - j.polski - z HR - dlaczego firmy? - dlaczego Project Management? - od kiedy jest się dostępnym? Krótka powtórka poruszanych wcześniej wątków projektowych: - ile było członków zespołu projektowego? - w jaki sposób motywuję ludzie? - jaki był budżet projektu? czy miałam wpływ na ustalenie tego budżetu? - czy jesteś zainteresowany pracą z domu? możliwa jest praca z domu do 3 dni w tygodniu, realizowana w zależności od ustaleń i prac projektowych. W okresie wdrożeniowym 100% na miejscu. Potem np. jak jest klient na miejscu to trzeba być a pracować z domu w innym terminie, np. niektórzy podobno tydzień z kawałkiem pracują na miejscu a resztę miesiąca z domu. - oczekiwania finansowe - informacja o benefitach (ubezpieczenia na życie, karta multisport bądź a zamian np. karta podarunkowa do empiku, dopłata dla dojeżdżającyh powyżej 2 km do siedziby firmy - od 150 do 350 zł brutto) PO 7 dniach odpowiedź odmowna. Nagrane dwie rozmowy : http://linking.cf/arek

Powyzej

logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Grupa Lotos S.A.?

M.

Jak to w dużej organizacji. Wszystko zależy gdzie trafisz. Są zespoły nawet Ok ale są i takie w których każdy wbilby sobie nóż w plecy. Ludzie są niby spoko ale i tak zawsze trzeba liczyć na siebie.

Po jakim czasie teraz dostaje się umowę na czas nieokreślony? Po roku czy dłużej?

Katris
@Ewa

Pierwsza 3 mc, drugą rok i trzecia 1.5 roku podobno następna ma być na 3 lata ( czekam na następną)

Rekruter
@Ewa

Panie Ewo, standardem jest umowa na 12 miesięcy, kolejna możliwa na czas nieokreślony. Mogą pojawiać się różnice wynikające z pracy w spółkach bądź indywidualne przypadki :)

Ela
@Rekruter

Proszę o informację jakie są te indywidualne przypadki w GL które decydują o drugiej itrzeciej umowie nadal na czas określony przy świetnych ocenach pracownika przez przełożonych i współpracowników? Czy wynika to z tego, że kobieta jest w wieku rozrodczym?

anna

Umowy na czas określony tak długo jak to możliwe i pracownik w ostatniej chwili dowiaduje się czy będzie dalej pracował czy nie.

Alan

Witam, ile na start może dostać automatyk?

Operator urządzeń nalewczych

Witam. Aktualnie aplikowałem na stanowisko operatora urządzeń nalewczych. Mam uprawnienia do napełniania i opróżniania zbiorników do magazynowania materiałów niebezpiecznych. Czy warto się tu pchać. Nie ukrywam, że kasa na start słaba porównując odpowiedzialność za procesy do wykonania. Byłem ostatnio na testach logicznego myślenia i teraz mam czekać na odpowiedź. Obiecują, że za każdą instalacje 500 brutto podwyżki (są 4 z posiadanej mi wiedzy) więc można powiedzieć że po jakimś czasie można dojść do 7000 brutto. Czy praca jest ciężka w Lotos Grupa na tym stanowisku czy niezależnie od warunkow pogodowych masz iść napelniac cysterny i wagony? Ktoś może podpowiedzieć jak to wygląda

Ciekawy
@Operator urządzeń nalewczych

I jak, udało się? Zatrudnili cię?

Tolek
@Ciekawy

Witam, brałem także udział w procesie rekrutacji na te stanowisko, cały proces trwał dość długo bo ok miesiąc ale dostałem informacje o chęci współpracy, także jestem zadowolony, :) Pozdrawiam

Rr
@Tolek

Nic dziwnego jak brak chętnych zacne pieniądze

G.

Witam, chciałabym.aplikowac do Lotos Kolej sp. z o.o. na stanowisko - młodszego specjalisty ds szkoleń. Czy może ktoś zechciałby podzielić się opinią na temat atmosfery panującej w powyższym dziale, a także oczekiwań finansowych jakie można zgłaszać. Dodam, iż mam spory bagaz doświadczeń zawodowych i.wyzsze wykształcenie. Pozdrawiam wakacyjnie

Pomorzanin

Witam Jak wygląda trudnośc dostania sie na stanowisko Elektromentera(początkującego z wszystkimi papierami) ? Jak i sama praca czy jest opłacalna.

Misiek

Witam jak to wygląda co do stanowiska mechanika spawacza co to za Testy psychologiczne są robione

niezadowolony

Witam wszystkich, Brałem udział w rekrutacji na stanowisko Specjalisty spółce Lotos Asfalt. Z takim brakiem profesjonalizmu ze strony rekruterów (kierownik działu oraz pracownik działu HR) nie spotkałem się nigdy a mam wiele lat doświadczenia. Przeczytałem wiele negatywnych opinii dotyczących procesu rekrutacji i chciałem sprawdzić jak faktycznie to wygląda, dlatego aplikowałem. Absolutnie zgadzam się z wieloma komentarzami - HR przekonane o swojej wyższości. IRONICZNY UŚMIECH ORAZ IRONIA W GŁOSIE w trakcie rozmowy, NOTORYCZNE PRZERYWANIE WYPOWIEDZI KANDYTATA! Całkowity brak elementarnych zasad kultury. Dodatkowo zdaje się brak rozumienia i rozeznania specyfiki stanowiska na które rekrutują...Czułem się jak na spowiedzi (autentycznie). Zero jakiejkolwiek interakcji z kandydatem. Fatalnie, nie polecam. Dodatkowo odniosłem wrażenie, że nie za bardzo jasne jest moje doświadczenie zawodowe, bark merytoryczny pytań i zrozumienia procesow o których opowiadałem. Pani K. z HR - zupełnie nie wie jak należy rozmawiac z kandydatem, który posiada kilkanaście lat doświadczenia zawodowego. Czułęm się jak praktykant. Na koniec zostałem zignorowany i tendencyjnie zapytano jedynie czy mam pytania, oczywiście z ironicznym uśmiechem. Przyznam szczerze, ZE LEDWO I Z WIELKIM BÓLEM TRZYMAŁEM FASON, ŻEBY DOKOŃCZYĆ ROZMOWĘ DO KOŃCA.... TRAGEDIA Wiedziały i one i ja, że z rekrutacji nici - nie przeszedłem. Chodziło o pieniądze. Kandydatom, którzy będą aplikować na stanowiska średniego szczebla i wyżej polecam od razu ustalić przynajmniej widełki, bo stracicie tylko czas Acha 10 minut czekałem na pania kierownik - nie mogła zalogować sie...do skype., a pozniej nawet nie usłyszałem przepraszam. pozostawię to bez komentarza, ale takie zachowanie również Firmie Lotos nie wystawia dobrej opinii. To brak szacunku dla kandydata... i jeszcze jedno Szanowne HR - my jako kandydaci również Was jako przyszłego pracodawcę oceniamy a ja po takiej rozmowie mam opinię jak najbardziej negatywna. Macie dużo do poprawy. Ciekaw jestem czy jest ktoś z HR gotowy na MERYTORYCZNĄ rozmowę... Moja wypowiedz absolutnie nie wynika z frustracji (bo prace mam i rozważam kolejne propozycje). Pojawiła się ciekawa oferta w Lotosie odpowiadająca w pełni MOJEMU DOŚWIADCZENIU A NAWET BARDZIEJ, więc bez ciśnienia wysłałem. Mając na uwadze tą farsę, CIESZĘ SIĘ, ŻE NIE BĘDĘ PRACOWNIKIEM LOTOS ASFALT :) Pozdrawiam

Pedro
@niezadowolony

Nic nie straciłeś stary. Praca niewolnicza tak na prawdę za psie pieniądze.

Zespół ds. HR
@niezadowolony

Drogi Kandydacie, bardzo dziękujemy za komentarz. Z przykrością, ale i pokorą przyjmujemy Pańską opinię dotyczącą procesu rekrutacji. Mimo aktualnej sytuacji (pandemii) bardzo zależy nam na poznaniu kandydatów, jednocześnie zdarzają się problemy techniczne, za które bardzo przepraszamy. Grupa Kapitałowa LOTOS dokłada wszelkich starań, żeby każda rozmowa była przeprowadzana z zachowaniem zasad kultury osobistej i z szacunkiem dla kandydata oraz jego doświadczenia. Niezmiennie zależy nam na utrzymaniu wysokich standardów rekrutacji, dlatego niezwłocznie zweryfikujemy zaistniałą sytuację.

już pracownik

a ja akurat dostałem się do firmy Lotos na Aparatowego nie znając kompletnie nikogo. Póki co praca mi odpowiada, na tygodniowym szkoleniu dowiedziałem się dwa razy więcej niż przez 3 lata w poprzedniej pracy. Kumple z brygady też są ok.

Marza

Specjalista ds płac - jaka stawka na start? i jaka atmosfera? ogłoszenie na te stanowisko pojawia się już od kilku dobrych miesięcy i zastanawiam się czy to jakiś nie wypał że nie mogą nikogo znależć

xyz
@Marza

Też jestem ciekawa skąd te powtarzające się ogłoszenie.

Hanna
@Marza

Ja niestety nie jestem w stanie Ci powiedzieć, ile można zarobić jako Specjalista ds. Płac w Grupie Lotos w Gdańsku, ale też bardzo chętnie się dowiem. Co do tego, że ogłoszenie wisi już od jakiegoś czasu, to myślę, że może mieć to wiele przyczyn i niekoniecznie znaczy coś złego. A powiedz jeszcze proszę, jakiego wynagrodzenia oczekujesz?

Dorota
@Marza

Mam to samo spostrzeżenie. Albo pieniądze za małe, albo wymagania z kosmosu albo atmosfera w pracy straszna.

Hanna
@Hanna

5000 zł netto to wynagrodzenie które satysfakcjonowałoby mnie, mając na uwadze swoje doświadczenie, kompetencje, szybkość uczenia się, odpowiedzialność i zaangażowanie. Tym bardziej, iż praca w płacach wymaga stałego aktualizowana swojej wiedzy oraz bycia osobą dyspozycyjną.

Marza

Blue
@Hanna

5000 netto? Mam nadzieję że to tylko na początek ale i tak bez szału. Stanowisko bardzo odpowiedzialne, pod presją czasu, ciągłe doszkalanie i wiele innych.

Dzień dobry. Jestem zainteresowany aplikacją na stanowisko "Inżynier Elektryk". Czy ktos byłby w stanie powiedzieć coś o pracy na tym stanowisku?

Bingo

Ile zarabia strażak stażysta?

@Bingo

Ciężko się dostać do Lotos Straż?

3400 brutto

@Strazak

Słabo a są jakieś dodatki czy to cała pensja goła?

@Bingo

Dodatki do wypoczynku, trzynasta pensja, premia kwartalna - generalnie wychodzi penja wliczając w to te wszystkie bonusy około 3000 zł netto miesięcznie

Pepe
@Strazak

Przecież od tego roku ucięto premię kwartalną, a w związku z koronawirusem i wydawaniem pieniędzy na głupoty nie zdziwiłbym się gdyby to tez zlikwidowali.

Pepe

13 pensję mam na myśli

@Pepe

Czyli kiepskie warunki płacowe jeszcze się pogorszyły...

@Pepe

Do momentu kiedy będą ludzie chętni do pracy za tak niskie wynagrodzenie to warunki płacowe nie ulegną poprawie

Mirek
@Strazak

No niestety masz rację. Szkoda teraz ze jest ciągłe parcie na dodawanie obowiązków pracownikom, bez dodatkowego motywatora jakim są pieniądze i ogólne zrozumienie pracownika. Widzę ze firma stara się wycisnąć z nas jak najwiecej kosztem coraz to gorszej atmosfery w firmie.

@Strazak

A jak wyglądają etapy jeśli chodzi o stanowisko stażysty w JRG? i ile ich jest??? Z góry dziękuję za odpowiedz

@Bingo

testy psychologiczne, rozmowa kwalifikacyjna, test sprawności fizycznej, badania lekarskie i badanie psychologiczne, później kurs podstawowy w zawodzie strazak

@Strazak

Pierwszy raz można było się naprawdę dużo dowiedzieć z forum. Dzięki Strażak jeśli masz jeszcze wiedzę jakie są normy sprawnosciowki to byłbym wdzięczny . Z góry dziękuję za wszystkie udzielone odpowiedzi pozdrawiam !!!

@Bingo

Witam na sprawnościowce zostało nas 8 osób ? I co dalej mamy zapewniony ten etat tylko jest rozłożony w czasie w zależności od miejsc w szkole podofic.? Kiedy mozNa się spodziewać zatrudnienia w straży?

@Bingo

Będzie informacja telefoniczna z kadr o planowym termine przyjęcia.

ABC

Dzień dobry. Rozważam złożenie aplikacji na stanowisko Operator instalacji rafineryjnych (Aparatowy). Niestety nie posiadam wykształcenia kierunkowego, ani doświadczenia w branży. Czy dam radę ogarnąć to wszystko od zera i czy w ogóle rozważą moją aplikację? Dziękuję za odpowiedź.

Byly kandydat
@ABC

Składalem na aparatowego. Przeszedłem cały test psychologiczny plus test teoretyczny. Na rozmowie Pani z kadr byla zadowolona ze mnie i byla chętna mnie przyjąć na stanowisko aparatowego, lecz kierownik mowil ze sa wymagania ze musze miec jakies doswiadczenie chemiczne i niestety nie przyjąl na to stanowisko, lecz zostało zaproponowane inne stanowisko.

Panowie pracownicy.

Dostałem zaproszenie na rozmowę na stanowisko aparatowego... krótko i na temat... pchać się na rekrutację i stracić cały dzień? Pensja 4200 brutto to raczej mało optymistyczna stawka jak na standard życia w Polsce... są jakieś dodatki oprócz pensji? Dzięki za odpowiedź.

Bartek R
@Panowie pracownicy.

Witaj Zawsze możesz pójść i z zobaczyć jak będzie nie patrz ile będziesz zarabiał na początku musisz przejść testy Pani Psycholog i HR plus test wiedzy. Jak to przejdziesz to następnie masz spotkanie z kierownikiem działu w którym masz pracować . Oczywiście zostaniesz poinformowany że spotkasz się z kierownikiem jak Ten będzie miał dla Ciebie czas potem jak to przejdziesz znowu testy . Test wiedzy słabo jest stworzony szczególnie dla ludzi którzy starają się o prace w lotosie szczególnie pytania otwarte .Wymagania mają bardzo duże odpowiedzialność bardzo duża i wiadomo że dla zdrowia praca ta nie jest obojętna . Nie wiem ile musisz dojechać na rozmowę za paliwo nikt Ci nie zwróci . Mówią że była to firma rodzinna ? Dla mnie nadal jest . Bez taty wujka itp może być ciężko nie wiadomo czy zapraszają Cię żeby HR miał co robić jako mięso armatnie czy jako osobę którą chcą zatrudnić .Tutaj pracujesz święta noce wieczna służba nie lepiej poszukać czegoś normalnego Poniedziałek -Piątek osiem godzin i spokój . Jak znasz język coraz lepiej wygląda rynek zagraniczny jak potrzebujesz przypływu gotówki. Legenda o super pracy w lotosie jest trochę rozdmuchana . Panie z działu HR i korpo szczury nie odczują Twojej pracy . 7-15 dom a jedyny dylemat to taki czy rano w biurze sobie zrobić kawę czy herbatę . Przedstawią Ci wyuczone regułki i tyle . Decyzja należy do Ciebie .

Lotoelektryczny
@Bartek R

Zasada jest prosta. To, że podali do wiadomości, że obiecują 4300 zł brutto na start, to jeszcze nie jest finalna zgoda na taką stawkę. Są kierownicy, z któŕymi się liczą w GL i taki może zaproponować wyższą stawkę. Jak będziesz miał wiedzę i doświadczenie w branży przemysłowej, to żądaj 5000 brutto na start, z zapewnieniem wzrostu wynagrodzenia w krótkim czasie, tj. po zdanych egzaminach z procesów technologicznych dla danej instalacji. Rozmowa powinna być swobodna, mowa ciała pewna, ale stonowana, niezbyt asertywna, bo mogą pomylić z agresją,zeby nie było strachu i jąkania się. Przypomnijcie jednostki SI i ich przeliczanie, różnego rodzaju amaturę zaporową, regulacyjną, bezpieczeństwa, ciśnieniiwe, do czego wykorzystuje się azot, rodzaje węglowodorów, co to jest ropa naftowa, jakie produkty sa produkowane, destylacja, hydrokraking, wymienniki, pompy, wentylatory, analizatory, trochę mechaniki, elektrotechniki. To jest tylko wykumanie, czy myślisz. Powodzenia.

mm
@Panowie pracownicy.

Tak jest tzw. 13-a pensja uzależniona od zysku, więc za 2020 r jej nie będzie, do tego nagroda jubileuszowa której nie płacą, nagroda roczna za ocenę pracy również uzależniona od zysku czyli możesz być przodownikiem pracy i jej nie dostaniesz, raz jest albo jej nie ma taka nagroda na Boże Narodzenie i to wszystko na co stać ta firmę.

xxx
@Panowie pracownicy.

Jeżeli masz kogoś z rodziny to tak, a jak idziesz sam bez pleców to szkoda czasu. Z góry na straconej pozycji jesteś. Po 2 etapie odpadniesz jak to każdy

Nowy pracownik

Czy jest tu ktoś z Lotos Serwis? Jak oceniacie pracę i warunki stworzone przez GL?

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Lotos S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Grupa Lotos S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Lotos S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 68.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Lotos S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 4 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Lotos S.A.?

Kandydaci do pracy w Grupa Lotos S.A. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Lotos S.A.
2.8/5 Na podstawie 146 ocen.

Grupa Lotos S.A.