Opinie o Danhoss Sp. z o.o. sp.k. w Chełmno

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Danhoss Sp. z o.o. sp.k.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Danhoss Sp. z o.o. sp.k. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Sklepy internetowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Danhoss Sp. z o.o. sp.k. w Chełmno

Pati

Firma Danhoss kreująca się na Fabrykę dobrych pomysłów. Celem jej jest wysyłanie dobrych emocji. Pozytywnych. Uśmiechu. Efektu Wow. Pięknie prawda? A w środku? Samym centrum horror. I to nie dlatego, że halloween. Brak zrozumienia, organizacji pracy. Ludzie puszczani od stanowiska do stanowiska. I jak robić coś dobrze jak robi się wszystko? Później odliczanie i rozliczanie. To źle, to bubel. Ten strach.... Ciągły lęk, że podejdzie kierownik czy brygadzistka i krzyk. Pretensje, straszenie. Strach się odezwać. Nie ma motywacji. Byle 8 godz i do domu. Jeszcze rewizja torebek i nie odwracając się za siebie do domu. Rewizja, sprawdzanie. Po pierwszym dniu już człowiek wie, że brak zaufania. Ze juz podejrzany. Jak wypracować poczucie bezpieczeństwa, lojalność wobec tej firmy i zaufanie? Ludzie dla nich to narzędzia nic poza tym. Nie polecam.

Gabrysia
@Pati

Dobre pomysły tak? Faktycznie, dobre pomysły jak sprawić żeby człowiek pracujący na mieszkanie i chleb nabawił się problemów psychicznych. Mieszkanie i chleb? Bo tylko na to starcza. Śmieszne pieniądze. Sprawy zamiatane pod dywan i ignorowane. Dyrektor tylko spojrzy się na Ciebie dziwnie i powie, że przesadzasz. A jedna z brygadzistek? Nie wiem czy wciąż czarnulka pracuje, ale jak ja pracowałam to się nabawiłam przez nią problemów psychicznych. Nieodpowiedni człowiek na to stanowisko. (usunięte przez administratora) za przeproszeniem, za nic - do osób, które sobie wybrała bo taki miała kaprys. NIEKOMPENTENTA I MAŁO INTELIGENTNA, ale próbuje sprawić żebyś to Ty wyszła na głupią. Nienawidzę tej kobiety szczerze jak i tej (usunięte przez administratora) firmy, która ignoruje ludzi, którzy przychodzą na zlecenia i są przez taką gwiazdkę (usunięte przez administratora) traktowani. Powinna mi zwrócić hajs, który zabuliłam na psychiatrę i psychoterapeutę. Nie małe pieniądze :) Nie polecam firmy, jeśli dbacie o swoje zdrowie. Jak wam słabo w lato będzie to do domu nie pójdziecie ;) Pięć minut przerwy bez papieroska i jedziemy dalej! Prawie 30 stopni Danhossowi nie jest straszne! Odejście z tej firmy to był mój najszczęśliwszy dzień w życiu, A rządzącym w Danhossie ADIOS! Karma wróci, zresztą już macie słabszą sprzedaż na pewno. Premie słabiutkie będą. A tym co pracują, życzę żebyście znaleźli inną pracę bo wszyscy z tego (usunięte przez administratora) chcą odejść :)

@Kinia

Brak profesjonalizmu tej firmie, działają po omacku, coś ściągną z innych firm, kopiują sposób prowadzenia i zarządzania bez rozwijania kompetencji pracowników - niestety. Kierownik to porażka, brak osobowości i umiejętności rozmowy, zrozumienia ludzi. O organizacji pracy i działań nie ma co pisać, bo nie ma ich wcale. Ostatnio zarządzono testy osobowosci, które niby mają ułatwić podział zadań i obowiązków, ale to mydlenie oczu pracownikom bo i tak kończy się na tym, że ludzie mają robić wszystko i wszędzie. Nie polecam

Daga
@Marek Danhoss

Z Tobą wszystko okej człowieku? To myślisz, że te wszystkie osoby, które SAME SIĘ ZWOLNIŁY w ubiegłym roku zrobiły to dlatego, że sobie nie radziły? Osoby, które pracowały po kilka lat? Jakie plusy? Upadłeś na głowę? Zwolniło się bardzo dużo dobrych pracowników, a wiesz dlaczego? Bo żaden mądry nie zostanie w takim kurwidołku, gdzie dostajesz najniższą krajową, premię, o ile nie zrobisz żadnego błędu, ach i jeszcze traktują Cię jak pachołeczka i ignorują zażalenia.

Olga

Widziałam, że szukają pracownika produkcyjno-logistycznego. Mogłabym tylko wiedzieć, jakie są godziny pracy? I dni też, bo poza obowiązkami to nie napisali tam właściwie nic o tej pracy. Czy jest system zmianowy? Mam nadzieję, że nie, zależy mi na stałych porach.

Jędrek
@Jolka

A dodatek za pracę w nocy firma zapewnia? I ile oni płacą za robienie w ich systemie zmianowym, czy to dobra praca na dłużej i nie koliduje z życiem poza pracą?

Bartek Nowy wpis

Fajnie, że pisząc na swej stronie, zaznaczają, że jako pracownik produkcyjno-magazynowy nie muszę mieć doświadczenia, i wszystkiego zostanę nauczony. Ale potrzebowałbym kilku szczegółów. Zaznaczają, że jest to praca dorywcza, ale na ile godzin w tygodniu / miesięcznie, i na jaką umowę?

Napiszcie coś więcej o stanowisku full stack developera. Firma ma wile wymagań np. znajomość OOP, PHP7, Vue/React/Angular i jeszcze inne. No to jak ktoś spełnia wymagania to jaką pensję może dostać? Z takimi kompetencjami to chociaż na 11000 zł netto bym liczył.

Lena Nowy wpis

Gdzie można znaleźć to ogłoszenie?

warrior

nie polecam firmy. Zimno na magazynie, poniżej 10 stopni. Az prosi się żeby gdzies to zglosić. Kierownicy do niczego, jeden świetnie spycha wszystko na drugiego. ale do komentowania pierwszy. kierownik tzw produkcji nie robi nic tylko plotki. Niby nie może nic powiedziec, ale wybranym pracownikom pieknie zdaje relacje na ucho co i jak gadali wyżej. i w ten spsob robi się szum. a potem pretensje, że są kłotnie i nieprzyjemne sytuacje wsrod pracownikow. Zeby stary dziad bawil się w plotki? cos nie halo. Obgaduje pracownikow, szefostwo i wszystko obserwuje z kamer. nie wiem po co ciec siedzi. Nie polecam

@warrior

Ej no właśnie, jak jest taka temperatura, to dlaczego nikt tego nie zgłasza? Dlaczego firma trzyma taką temperaturę na magazynie, zamiast podgrzać, aby dało się pracować np. bez kurtki? Szefostwo to jakoś tłumaczy, np. nie ma kasy na rachunki za ogrzewanie? Czy po prostu konieczna jest taka temperatura do magazynowania danych produktów?

Warrior Nowy wpis

Oszczędnosci. Zadne produkty nie wymagaja niskich temperatur. Te co musza sa w chłodziarkach. magazyn jest duży i potrzeba sporo opału. kierownicy siedza w cieplym, ogrzewanym pomieszczeniu. pozostali pracownicy w zimnym magazynie w kurtkach, czapkach i rękawiczkach. Zero litosci. prosi się o kontrole

Olga

Hela
@Olga

Są 2 zmiany od 5-13 i 13-21 zaczynasz od niedzieli na 7-15 od poniedziałku do czwartku na 13-21. A następny tydzien od poniedziałku do czwartku na 5-13a w piatek na 8-16

Marcela
@Hela

Czyli system rotacyjny? Daj znać, czy nocki się zdarzają chociaż okazyjnie czy nie ma czegoś takiego. Bo ja się kiedyś zatrudniłam do firmy na dwie, a kazali w "wyjątkowych" sytuacjach na noce przychodzić, tylko te wyjątkowe sytuacje były co drugi miesiąc... A w święta pracujecie?

Hela
@Marcela

Nocki oczywiście ze tak w sezonie czyli maj czerwiec i od września do konca stycznia a nawet lutego

@Hela

Jak firma dba właśnie o pracowników w tym sezonie na zmianach nocnych? Chodzi mi czy zapewnia na tych zmianach jakieś jedzenie, jakieś ciepłe posiłki, do tego ciepłe napoje? Czy każdy pracownik sam musi o to zadbać i tyle?

Jolka
@Anna

Jak.sobie przyniesiesz to bedziec miec nie firma nie daje.cieplych posiłków

Jędrek
@Jolka

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Danhoss Sp. z o.o. sp.k.? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
Green Capital S.A.
@Kinia

Marek Danhoss
@@Kinia

Pewnie straciłaś niedawno pracę, że tak oczerniasz byłą firmę. Nieładnie. Pracuję w Danhoss już spory czas i pierwszy raz wszedłem na to forum po informacjach od koleżanek co tu jest wypisywane. Jestem w szoku jak przeczytałem większość tekstów . Rozgoryczeni nieudacznicy czy działania konkurencji? Bajki dla "mądrych inaczej" bo nikt normalnie myślący chyba nie bierze takich wpisów na poważnie. Wiadomo, że skoro ktoś wyleciał z pracy bo sobie nie radził to pozytywnie o pracodawcy nie napisze ale to aby do tego stopnia kłamać to trochę chore. Pracowałem w swoim życiu w kilku firmach i Danhoss w mojej ocenie ma dużo plusów. Są dni kiedy jest sporo zamówień do realizacji i trzeba się sprężać ale to tylko w kilku tygodniach w roku. W większości wcale tej pracy tak dużo nie ma jak tu ludzie opisują. Nikt kasy za darmo nie płaci więc pracować trzeba a jak się tylko pozoruje pracę to nic dziwnego, że brygadzista czy kierownik zwraca uwagę. Jak przychodziłem do pracy to zostałem poinformowany jak praca wygląda, czego się oczekuje od pracownika i podpisując umowę wiedziałem gdzie idę i za ile. Wbrew wielu wpisom nie znam przypadku aby ktoś kto przychodzi do pracy nie znał stawki albo nie dostał umowy. Na starcie wiadomo, że dużo nie płacą ale tak robi większość firm. Premie na produkcji też od jakiegoś czasu są . Owszem , aby otrzymać premię trzeba się bardziej zaangażować ale to było wiadome na etapie jak były wprowadzane. Pracuję w ładnej nowej hali, ciepło, czysto na głowę nie kapie więc nie rozumiem tego narzekania. Może zamiast narzekać i oczerniać pracodawcę lepiej zakasać rękawy i wziąć się do pracy bo z takim podejściem nie zagrzejecie miejsca w żadnej firmie.

Kinia
@Marek Danhoss

@Marek Danhoss, opisy firmy tutaj nie są zmyślone. Owszem w każdej firmie trzeba pracować i to nie lekko, na premie też trzeba zasłużyć. Tylko, że większość firm ma ustalone konkretne regulaminy, przepisy wewnętrzne i trzyma się tego konsekwentnie i sprawiedliwie wobec wszystkich pracowników. A tutaj co jakiś czas zmiany zasady niepewne i brak poczucia bezpieczeństwa. Człowiek nie wie, kto i kiedy i w jaki sposób zostanie ukarany za błąd. Gdzie za minutę spóźnienia każą odpracowywać 15 minut? Poza tym kierownicy, brygadziści owszem mają za zadanie kontrolować i zwracać uwagę, ale nie nękać i traktować ludzi bez poszanowania, przedmiotowo. Pracownik, któremu mówi się, że zawsze można go zastąpić nigdy nie będzie czuł się dobrze i nie będzie efektywny jak w ten sposób zaniża się jego poczucie wartości. Niech sobie zarządzający zadadzą pytanie: dlaczego ludzie z wieloletnim stażem pracy, oddani, poświęceni firmie nagle rezygnują? I proszę nie mieć pretensji o złe opinie bo każdy ma prawo do ich przedstawiania. Widocznie na dobre oceny nie zasłużyliście. A słowa, że lepiej zakasać rękawy i nie narzekać są wręcz obraźliwe, bo wszyscy którzy odeszli dawali z siebie 100 procent, a nawet więcej. Wszyscy mają granice.

Daga

Pati

Kate
@Pati

A pamiętam jak szef lata temu na jednym ze spotkań płakał z rozczarowania, że pojawił się (usunięte przez administratora). Jak zapewniał, że w jego firmie to niedopuszczalne. Sam przygotował prezentacje. A teraz tego nie widzi? Czyżby pieniądze aż tak przysłaniały oczy? Bardzo to przykre.

Lidia
@Pati

Pisałaś o odliczaniu i rozliczaniu. Z tym odliczaniem, to chodzi o pieniądze? Czyżby firma stosowała jakieś finansowe kary za niedoróbki? :0

Mila
@Kate

@Kate też pamiętam jak bolało szefa, ze są pracownicy źle traktujący innych. Bardzo. Nigdy tak smutnego i rozczarowanego szefa nie widziałam jak wtedy. Niestety na własnej skórze odczułam jak bardzo pozwala innym traktować pracowników źle i bez szacunku. Jak sługi. Znalazł ręce które robią to za niego. Ale jaka to różnica? Zawsze będzie złym ten, który na zło pozwala.

Mirosław
@Mila

Masz racje. Takie przyzwolenie to nic dobrego. Nie można osobiście z nim porozmawiać o takim zachowaniu? Bo krzyki i rewizje toreb pracowników to nie jest normalne zachowanie.

Sonia
@Mirosław

Rozmawiać z szefem? jest niedostępny dla szarego pracownika. Kierownicy i reszta zamiatają pod dywan wszelkie problemy, a jak się wychylisz to jest hasło, że na twoje miejsce znajdą innego pracownika. I usłyszysz, że obowiązuje struktura i zwykłego magazyniera czy pracownika produkcji nie dopuszczą do właściciela. Smutne to i przerażające.

Jolanta
@Sonia

To skąd wiecie że był zawiedziony albo że mu było przykro skoro nie macie do niego dostępu? Dużo takich informacji przewija się w komentarzach tutaj. Z kim w takim razie można rozmawiać w firmie o swoich bolączkach?

Greta
@Jolanta

Złym traktowaniem ludzi szef był zawiedziony lata temu. Zapewniał, że nigdy nie będzie tolerował, że ktoś może gnębić kogoś. Ale jak widać po komentarzach i po tym co się słyszy odmieniło się. Teraz nie wykazuje żadnego zainteresowania ludźmi, którzy na firme pracują. Kiedyś zaglądał do magazynu czy na produkcję. Rozmawiał z ludźmi. Pytał. Dziś mało który z nowych pracowników wie jak wygląda. A pożalić się czy zgłosić niedogodności to tylko do siebie lub do gwiazd na niebie. Inaczej wszystko zostanie wykorzystane przeciwko pracownikowi.

Irena
@Greta

Czy ma jakichś pomocników, do których się można zgłosić? W wielu firmach od takich spraw jest dział HR, a tutaj nie ma czegoś takiego?

@Irena

W tej firmie działy i stanowiska to tylko ładne, pasujące do marketingu nazwy. Ludzie w nich pracujący bardzo często nie mają pojęcia na czym ich specyfika polega. Albo mają obowiązki z nią nic nie związane. I brak czasu. Trudno powiedzieć. W każdym bądź razie nie pamiętam kiedy , czy wogóle ktoś z działu HR był na produkcji i spytał czy wszystko dobrze i czy mamy jakiekolwiek potrzeby. A zgłaszanie ich w sumie to nie ma sensu, bo wszystko w tej firmie (z dopowiedzianą historią własną) roznosi się w trybie ekspresowym. Ale o planach nigdy nic. Kierownik nigdy nic nie wie, a jak wraca ze spotkań to "nie wasza sprawa, jesteście tu od roboty". Za to historyjki byle się wybielić i kogoś usadzić pierwszy. Człowiek się po prostu boi i tyle. Robi i szuka innej roboty.

Gabrysia

Karo

Weszłam sobie na ich stronę internetową i tam jest ogłoszenie na stanowisko SPECJALISTA DS. NEGOCJACJI. Widziała info, że jest to praca stacjonarna. Ale nie ma info czy jest opcja na elastyczne godziny. No to wiecie, można grafik elastycznie ustalać?

Radek
@Karo

Nie polecam. Niskie zarobki. O podwyżce nie ma co myśleć. Przecież wojna i kryzys. Atmosfera pracy przygnębiająca. Huśtawka nastrojów. Przez chwilę jest miło, a za minutę ryczysz. Szefostwo nie wie czego chce. Więc trudno dogodzić. Co nie zrobisz to i tak znajdą podwód do wyżycia się na Tobie. Spróbuj. Przekonaj się. Odejść zawsze możesz. Rysa i niesmak jednak pozostaje. Szału nie ma i nie będzie w tej firmie przy takiej niestabilności decyzji.

@Radek

Te niskie zarobki to na jakim poziomie mniej więcej? Premie jakieś dają czasem mimo że podwyżek nie ma czy jest sama podstawa? Ktoś próbował rozmawiać o problemach, przez które atmosfera bywa kiepska? Nie ma szansy na poprawę?

Radek

Nie ma i nie będzie, rozmawiać nie ma z kim,a nawet gdyby, to zamiatane pod dywan. Do szefa nie dopuszczają, dyrektor jest zimnym człowiekiem, którego interesują tylko wskażniki, a kierownicy srają ze strachu w portki i zrobią wszystko żeby było cicho i nikt nic nie chciał. Leniwi, niekompetentni, bez wyrazu i szacunku do ludzi. Wolą zwolnić i wziąć nowych - częściej robią wrażenie dopoki nowi pracownicy sie nie przekonają jak jest naprawdę. Ja przestałem już tryskać pomysłami, bo jak się okazuje za chwilę są i owszem realizowane, ale pod nazwiskiem kierownika. Ponoć takie taktyki stosował z wcześniejszymi współpracownikami. Zal i rozpacz.. Co do kasy, to jest ścieżka awansu zawodowego i poziomy do pokonania żeby uzyskać podwyżkę. Smiech na sali, bo wymagają roboty tyle, że nie wiadomo w co ręce włożyć, tylko po to żeby wskoczyć na kolejny poziom, a rózica w kasie mieðzy jednym poziomem, a drugim newielka. Nie opłaca się .Nie polecam, strata czasu. Ja szukam innej roboty. Wierzę w słowa byłych pracowników, że każdy kto odszedł z tej firmy - tylko sobie poprawił.

Czy w Danhoss Sp. z o.o. sp.k. wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Jolanta

Myślisz że to takie proste się zatrudnić? Widziałam, że szukają fotografa. W ogłoszeniu są aż 3 etapy. Zastanawiam się nad aplikowaniem i ciekawa jestem czy duża konkurencja jest, no i jakie zarobki - bo nie podali. Ty na jakie stanowisko chcesz się zatrudnić?

@Jolanta

Zastanowiłbym się dwa razy, a nawet trzy. Jednego razu cały dział fotografików poleciał w jeden dzień. Dziś niby potrzebny fotograf, a jutro okaże się, ze zdjecia wykorzystaja z dostępnej bazy lub zlecą firmie zewnetrznej bo koszty nabija, bo fakturka będzie.

Tom

W końcu wywalili osobę która jest niekompetentna i przez nią całe zamieszanie od trzech lat w tej firmie. Szkoda, że szef dopiero teraz oczy otworzył. Odeszło wiele osób, które włożyły mnóstwo serca i pracy w tą firmę. A teraz ludzie zmieniają się i pracują mechanicznie. Same szkody. Szkoda.

Irena
@Tom

Słuchaj, nie wiem o co chodzi, ale jedno mogę powiedzieć. Nie można tak zwalniać ludzi z dnia na dzień, przecież to by było niekorzystne, delikatnie mówiąc. To teraz atmosfera jest lepsza co się zmieniło?

Mama
@Irena

Widocznie można zwalniać bo tak zrobiono z dobrymi pracownikami...

Tom
@Irena

@Irena skąd się wzięłaś? Nie rozumiem zdziwienia. W tej firmie można zwalniać z dnia na dzień i to z łatwością. To, że niekorzystne to widać po tym co się dzieje w firmie. Upada powolnym krokiem. Fetysz w postaci oglądania co mają pracownice w torebkach. Rotacja ludzi. Właściwie już ich brak. Odchodzą najlepsi. Niby wszyscy do zastąpienia, a jednak jakość człowieka pozostaje do życzenia. Obietnice puste i mydlące oczy. Obiecane podwyżki tak naprawdę są sprytną ochroną przed uchronieniem się od przyznania planowanych w styczniu przez rząd. Ciekawe, czy w lutym ktoś tu napisze, że oprócz tegorocznej otrzyma też wzrost podstawy? Nie sądze.

Xxxxx
@Mama

Witam. Mogę prosić jakiś kontakt do pani? Chciałabym porozmawiać na temat pracy w danej firmie

Ktos
@Tom

Faktycznie coś jest na rzeczy. w zeszłym roku dali w listopadzie, a po nowym roku uznali, że się nie nalezy.

@Tom

Tom a ty skąd się wziąłeś? Ładnie tak kłamać? Kogo to tak zwolniono z dnia na dzień? Przez kilka lat pracy nie słyszałam nawet o jednym takim przypadku. Albo ludzie sami rezygnują albo kończy się komuś umowa i firma mu nie przedłuża.

X
@Alina

Dziwne, że nie słyszałaś cała sytuacja odbiła się mocnym echem. W tym czasie atmosfera firmie była co najmniej przytłaczająca i chyba do tej pory się nie zmieniła. Sam prezes firmy nazwał to "rewolucją" podczas swojego "przedstawienia", w którym nie zabrakło rzucania naczyniami.

Jan
@X

@Alina Potwierdzam, wyleciała z dnia na dzień niejedna osoba. a ludzie rezygnuja nie bez powodu.

@Jan

w tym momencie tak dużo osób zaczęło odchodzić jak jeszcze to pisałeś? wiadomo jaki stan w ludziach jest obecnie? i ile wypowiedzenie u was teraz trwa?

Jan
@Monika

@Monika wystarczy sprawdzić ile jest wypowiedzeń w dziale kadr. Popytać między działami. Zdziwiłabyś się. Nowi też przychodzą na chwilę. Każdy kto tu pracuje po kilku tygodniach, a nawet dniach szuka nowej pracy i jak tylko znajdzie ucieka. Pytanie absurdalne. W systemie coraz dłuższa ilośc ludzi, połowa z nich już dawno nie pracuje. Sprawdź.

@Jan

problem w tym, że tego nie sprawdzę, bo jeszcze tu nie pracuję dlatego pytam. u was robią coś takiego jak podsumowanie wyników z pracy i wam je pokazują? Pytam, bo ciekawa jestem czy faktycznie przy takiej rotacji zauważony został jakiś tego spadek i czemu niczego wobec tego nie robią

Alina

Nie wiem czemu służą te wpisy bo opisują jakieś bzdurne i wymyślone sytuacje. Pracuję w Danhoss już kilka lat i uważam , że to dobra do pracy firma. Faktycznie wynagrodzenia może nie są najwyższe ale praca również do najcięższych nie należy. Poza tym to Chełmno więc jak ktoś chce więcej zarabiać to niech dojeżdża do Torunia czy Bydgoszczy. Ja kilka lat dojeżdżałam i wiem jak to jest uciążliwe. Wolę zarobić mniej a na miejscu. Więcej czasu dla mnie i dla rodziny. Kasa to nie wszystko. W Danhoss pracownicy są szanowani a warunki pracy bardzo dobre więc nie rozumiem ludzi którzy po odejściu obrzucają błotem firmę która dawała im utrzymanie. Zapewne mają lewe ręce do pracy i nigdzie dłużej nie zagrzeją miejsca bo jak ktoś potrafi ogarnąć proste tematy to na pewno da sobie w Danhossie radę. Jak szukacie pracy to z czystym sumieniem polecam. Nie taki "diabeł " straszny jak tu większość twierdzi. Zwłaszcza , że to już BYLI pracownicy.

Nadia
@Alina

Bez powodu nikt z pracy nie odchodzi. Poza tym odeszli i odchodzą ludzie, którzy pracowali lata w tej firmie. Może jesteś mało wymagająca osoba. Odchodzą Ci którzy chcą by ich poświęcenie dla pracy było szanowane zarówno w zachowaniu zwierzchnikow jak i w wynagrodzeniu. A opisy są od osób zarówno nie pracujących jak i pracujących. Praca sama w sobie może i nie straszna, ale traktowanie ludzi okropne.

Popek król albani

jak pracowałem na magazynie i chodziłem do kibla, mój kierownik cały czas niby to przypadkiem kręcił się koło kibla i ciągle pytał: a co tam tak cicho, czemu cię nie słychać? jak pierwszy raz nie odpowiedziałem, to zaczął walić w drzwi i krzyczał: dlaczego milczysz, co się stało?przeklinał i wrzeszczał, że zaraz wyrwie drzwi z zawiasów. na dodatek, kieras mnie opieprzał jak robiłem kupę i nie spuszczałem wody, ale nie normalnie już po zrobieniu, a od razu po wyjściu kupy. twierdził, że inaczej mu śmierdzi i potem mi powtarzał: zobacz, ja jak robię kupę to od razu spuszczam wodę, więc ty też tak rób! kiedyś usiadłem na kiblu i słyszę, że kierownik stoi gdzieś koło drzwi, no to wytarłem tyłek i stanąłem na czworaka na podłodze, a w pracy mamy bardzo szeroką szczelinę pod drzwiami, no i ja patrzę w tę szczelinę, a tam kieras stoi na czworaka i też się patrzy i mnie pyta: ty co? pojebany jesteś? co ty tam robisz? kierownik cały czas pił jakieś zioła, żeby często robić kupę, po 5 razy dziennie chodził do kibla, a potem mówił, że go dupa piecze. I do tego pierdział. taka sytuacja

????
@Popek król albani

Naprawdę cenna informacja dla tych co by chcieli tu pracować

Klara
@????

Uważam, że cenna. Może brzmi absurdalnie i śmiesznie. Ale to nie jest śmieszne i jeżeli kierownik wykazuje takie zachowania, to strach się bać co jeszcze jest w stanie wymyślić. Nietypowa historia, ale dająca do myślenia co dzieje się w tej firmie. Bywają opinie od różnych ludzi w różnych sytuacjach i trzeba brać je z dystansem. Jednak bez powodu nie powstają.

@Popek król albani

Co ty bierzesz, że takie historie wypisujesz?

@Klara

Klara ty na poważnie wierzysz, że ten koleś napisał prawdę ??????

Niestety nie polecę nikomu pracy w tej firmie... No chyba, że chcesz: - nabawić się depresji, - płakać co rano idąc tam, - mieć sprawdzane swoje rzeczy prywatne, - skakać od działu do działu, - odczuwać stres i presje mimo lepszych wyników, - dostawać marną pensję po wielu latach pracy i awansów (awans tylko na papierze, do wypłaty dostaniesz 50 zł, a obowiązków jak za 10 ludzi), - widzieć jak stara kadra systematycznie odchodzi, - mieć każdego dnia inne zalecenia do swojej pracy, - mieć skracane przerwy i obowiązkowe kwadranse za minutowe spóźnienia, - jeść w stresie przez presje czasu, - odczuwać brak zaufania i lojalności od pracodawcy, - słuchać że nie ma ludzi niezastąpionych, - dostawać pożal się boże "premie" świąteczne, - być mierzony z efektywności na każdym kroku (na słowo WSKAŹNIKI do dziś mnie wzdryga), - prosić się o każdy grosz podwyżki (nawet gdy pracodawca jest z ciebie zadowolony to kasy brak na takie cele jak "podwyżka"). *Podobno rozliczają nawet z zużytych długopisów i notatników* (usunięte przez administratora)

Nick CIĄG DALSZY

Raz usłyszałam od swojej koleżanki, która stażem była od początku firmy: "Tutaj nikt nie żałuje swojej decyzji o odejściu z firmy". Chwilę potem odeszła ona, potem ja. Tę firmę tworzyła naprawdę zgrana ekipa, magazyn i biuro było mocną, silną drużyną. Ale jak wiemy takimi "ugrupowaniami" źle się zarządza. Dlatego góra przyjęła zasadę "dziel i rządź", efekt tego mamy dzisiaj. Tyle wspaniałych i kreatywnych osób przewinęło się przez firmę, ale niestety ich już tam nie ma. A imion nowych osób ciężko spamiętać, chociaż na magazyn limit osób zaczyna się kończyć, bo nikt nie chce przychodzić za marne grosze. Tak jak napisała koleżanka niżej w opiniach:"Positive emotions, efekt WOW i fabryka dobrych pomysłów tylko na banerach nic poza tym." Mam nadzieje, że moja opinia nie zostanie odebrana jako ATAK, tylko jako szansa na wyciągnięcie wniosków i zmiany na lepsze. Bo potencjał jest ogromny, a dobór osób zarządzających OKROPNY! Życzę Wam powodzenia, nikt nie jest za późno na zmiany! :)))))

Wiktor

Piszę to 30.06.2022. Sytuacja miała miejsce rok temu na imprezie firmowej. Poszedłem na imprezę bo ile można siedzieć w swojej piwnicy, walić konia, grać w lola i pić bronxy. Impreza z początku była sztywna, ale potem gdy weszło alko zaczęło robić się fajnie. Jakiś typ opowiadał o tym że biega, inny coś tam grał, a na koniec jakiś nerd, który wyglądał jak ten gość z memów co mówił "tak średnio bym powiedział" opowiadał o jakiś astrologicznych rzeczach których zupełnie nie rozumiałem. Ale było fajnie, alko weszło dobrze, dobra ekipa, pozdrawiam wszystkich. W pewnym momencie doszło do przyznawania wyróżnień i premii dla pracowników, w sumie mało interesujące to dla mnie było, wolałem tańczyć bregdęsa na parkiecie. Ale stałem i klaskałem, bo wszyscy tak robili. Nagle zostałem wywołany jako wyróżniony! Super! Będzie premia! Lata perfekcyjnego ściemniania na maszynach w końcu się opłaciły, a ściemę opanowałem do mistrzostwa. Dostałem oklaski, podziękowania i kopertę z premią. Podobno trzy stuwki, (usunięte przez administratora) będzie na skiny w lolu. Jednak gdy później otworzyłem kopertę okazała się pusta. Podbiłem wtedy do laski z kadr i powiedziałem jej o tym, a ona wzięła mnie na stronę i powiedziała mi że PREMIA NIE ISTNIEJE. Ja myślę że co ona za dużo wypiła czy co, a ona mi dalej wyjaśnia że premia to legenda, że każdy kto dostał premię tylko słyszał historie o premii i powtarza ją każdemu. Ja niedowierzam i mówię że chcę te trzy stuwki a ona mi strzeliła z plaskacza i mówi że jeśli komuś powiem o tej rozmowie to po prostu zniknę. Premii nie ma ale mam wszystkim mówić że mam trzy stuwki i mam te skiny w lolu. Mówiła to bardzo serio, dziś napisałem do niej czy to prawda a ona odpisała mi że tak. I o co w tym chodziło? Ktoś może potwierdzić? Jakoś subiektywnie by nikt się nie dowiedział albo coś takiego, bo jak to prawda nie chcę znikać.

@Wiktor

To jest dobre ???? caraz lepsze wpisy lecą. Czekam na więcej z popcornem w ręku ????

Gość 2
@Wiktor

To ciekawe co piszesz? Myslę, że PIP będzie zainteresowany tematem, bo zostało popełnione przestępstwo, naruszenie nietykalności pracownika oraz groźby karalne. Na Twoim miejscu natychmiast bym się zwolnił i zawiadomił odpowiednie organy ścigania.

@Gość 2

Nie ma potrzeby. Zniknąłem.

@Wiktor

I zgłaszać serio nie masz zamiaru? Bo to już nie chodzi tylko o Ciebie ale o innych ludzi stamtąd

@Monika

Zniknąłem. Nie ma dowodów.

@Wiktor

No dobra. A ktoś jeszcze mógłby się tu odnieść do tego całego tematu premii?

@Monika

Kilka osób. Jak zobaczyli puste koperty to wyjaśniono im, że będą przelewy bo zaksięgować trzeba inaczej, bo podatek i takie tam. Ale sprawa dotyczy też za tzw wysługę lat. I tu rozczarowanie. Prezent tak, ale i pusta koperta i tu znowu, że przelew pójdzie. I cisza. Firma lubi od lat marnotrawić pieniądze. Po co wydawać na te koperty?

@Agnes

Podatek? Od czego nagle skoro w kopertach chcieli dawać, to raczej nie odliczyliby niczego skoro miałoby być coś na lewo?

@Monika

Ten argument, że podatek czy sposób księgowania to tylko taka ściema żeby w danym momencie zamknąć ludziom buzię. Żeby poczekali, że niby firma taka uczciwa, że kasy na lewo nie daje. I pracownik czeka. Czeka i czeka. A jak się odezwie to argument 'jak się nie podoba to dowidzenia'. Ale oficjalnie poklepany i nagrodzony przecież. I zwierzchnik rękę podał i poklepał po pleckach.

@Agnes

W głowie się nie mieści co tu za rzeczy są wypisywane... To faktycznie nadaje się do prawnika, tyle tylko, że zgłoszeni powinni być ludzie, którzy wypisują tutaj nieprawdziwe informacje i szkalują dobre imię firmy. Są czasy pracownika, nie ma co się męczyć, wyjdzie to zapewne wszystkim na zdrowie jeśli owi "pracownicy" znajdą INNĄ firmę, czego serdecznie swojej firmie życzę !

@pracownik

Jakby było tak dobrze to ludzie by się nie zwalniali . Jak tobie pasuje jak Cię gnają jak osła po każdym stanowisku i wiecznie mają do Ciebie pretensje o byle co to pracuj dalej . Powodzenia.

@Gosc

A nie wpadłeś na to, że jego może akurat nie "ganiają" jak to ujmujesz? Bo raczej gdyby tak było to do tematu pozytywnie by nie podchodził. Z tej rozbieżności wynika, że jest tu jakieś nierówne traktowanie jednak czy jak?

Najgorsza firma w której pracowałem, (usunięte przez administratora) jak osioł i go.... z tego masz. Gorzej niż w (usunięte przez administratora) skaczesz jak glupi po wszystkich stanowiskach musisz się starać żeby nie zrobić odpadów tylko dlatego żeby brygadzista dostał super premie a ty dostaniesz nędzne grosze bo zrobiłeś za dużo odpadów i reklamacji. Osobiście to bym te premie zabrał najpierw kierownikom a potem brygadzistom chodzą czepiają się ciebie gonią do roboty. Kiedyś aż się chciało przychodzić do pracy a teraz każdy chodzi odwali swoje 8 godz I ma wywalone .

Panoramiks

Jak to jest pracować w Danhossie, dobrze?

Otis
@Panoramiks

Moim zdaniem to nie ma tak, że dobrze albo że nie dobrze. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Ekhm... Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam. I co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję życiu. Dziękuję mu, życie to śpiew, życie to taniec, życie to miłość. Wielu ludzi pyta mnie o to samo, ale jak ty to robisz?, skąd czerpiesz tę radość? A ja odpowiadam, że to proste, to umiłowanie życia, to właśnie ono sprawia, że dzisiaj na przykład wysyłam prezenty, a jutro... kto wie, dlaczego by nie, oddam się pracy społecznej i będę ot, choćby sadzić... znaczy... marchew.

Asterix
@Panoramiks

Odpowiadając Panoramiksowi i Otisowi, który jest tą samą osobą. (dziwne że odp pada po 3 minutach od zadanego pytania). Widać że prezesowi dobrze się pracuje. Dla niego nie ważne czy bibeloty urodzinowe czy marchewki byle sprzedaż i kasa była. Więc jak widać nawet z komentarza sprzedaż i pieniądz to jedyne wartości. Nie trudno cieszyć się życiem jak portfel pełen. Żeby tylko uczciwie ludziom płacił i doceniał wszystkich, a nie wybranych. Radość byłaby wszędzie. Dobrze by się pracowało gdyby nie było braku szacunku i zrozumienia kierownictwa i szefostwa wobec ludzi i gdyby pracownik na każdym kroku nie słyszał, że na jego miejsce jest kolejka innych. I ile by się nie starać i dawać od siebie zawsze będzie mało. Słowa cyt. "pleps ma robić, a nie myśleć" nie pomagają. Nie wiem, czy radość z życia, uśmiech jaki powstaje kosztem innych, ich nie docenionej, ciężkiej pracy daje szczęście?

Maja
@Panoramiks

Nie jest dobrze. Nie doceniają ludzi. Kierownicy nie robią nic w kierunku pracownika. Strasza utrata pracy jak nie zgodzisz się przyjść w sobotę poza godzinami. Mimo, że przepisowe odpracujesz. W takiej atmosferze ciągłego leku to nie dobrze się robi. Były ankiety, które miały pomoc. I co? Nic się nie zmienia. Pani HR zamyśliła szefowi oczy, że zadziała i jak zwykle nie skończone. Jak wiele projektów w tej firmie. Coś wymysla, zarządza i zero konsekwencji. Dobrze tu już nie będzie.

No właśnie
@Maja

No właśnie Pani HR tylko zaczyna projekty, mydli nimi oczy i ich nie kończy, np.: awanse zawodowe, miały być zrobione 2 lata temu i są zrealizowane? Niestety nie..... Tak to wygląda jak ktoś niekompetentny jest zatrudniany na takie stanowisko.

@Stive
@Asterix

@Asterix racja, tylko,że niektórym to wszystko jedno czy ludzie są szanowani w ich firmach. Szczęscie dają tylko pieniądze nieważne jakim kosztem zdobyte. Niech się bawią. Niestey zawsze znajdą się naiwni i tak bardzo potrzebujący pracy, że będą na nich pracować. I to jest smutne.

Ano... I pytanie do czego on z czasem doprowadzi?

Jak przebiega proces rekrutacji w firmie Danhoss Sp. z o.o. sp.k.? Na InfoPraca.pl jest 8 grudnia kilka ogłoszeń.

Agnes

Biora wszystkich jak leci. Przyjmują Cię na operatora maszyn. Myślisz, że super fucha a tu kaza towar nosić, układać, pakować, zbierać. Robisz wszystko. A płacą minimum. Brak premii i motywacji. A w nagrodę co tydzień na zebraniu podziękowanie w postaci 'zapłacicie za braki, uszkodzenia, zwroty i reklamacje'. Polecam firmę dla tych o mocnych nerwach i pełnych portfelach.

J

Polecam serdecznie złożyć wypowiedzenie. Najlepsze uczucie na świecie, ostatnio coraz więcej osób decyduje się na tenże krok.

@Gosc która?brygadzistki są dwie

@Gość

Przecież wiadomo że nie ta co teraz..

Lech
@Gość

Przecież to logiczne że chodzi o tą której teraz nie ma!!!

Lech
@Gość

Ta która jeszcze nie wróciła!!

@Alexis
@Gosc

Zastanawiam się czy piszesz sam/sama ze sobą zadając pytanie i opowiadając na nie jednoczenie?

Sara
@Lech

Logicznie to ty się puknij w łeb.

@Gosc

Ja to bym się bardziej zastanowił nad tym czy ,,nowa'' brygadzistka jest przeszkolona do pracy z ludźmi i czy ma odpowiednie doświadczenie na to miejsce

@Alexis
@Karol

Ja to bym się bardziej zajęła sobą i zastanawiała co na kolację zjeść ????

@@Alexis

To się zajmij sobą. Nikt o zdanie nie pytał.

@@Alexis

A z którą Wam się w sumie lepiej pracuje?

@Aga
@Gość

M, ale na szczęście została zdegradowana.

@Karol

A uważasz że nie jest? Skąd te wątpliwości? Jakieś argumenty proszę

Julia

Dziękuję

Czy w firmie Danhoss Sp. z o.o. sp.k. praktykowane są premie/nagrody kwartalne/roczne? Na stanowisku Developer, na które poszukują na InfoPraca.pl to dość istotna kwestia.

Klou

Nie ma żadnych premii i nagród. Na żadnym stanowisku. Ludzi w tej firmie doprowadza się do takiego stanu nerwowego, że są zmuszeni szukać pomocy w psychiatrii. Już spory odsetek pracowników i byłych pracowników tej firmy korzysta z pomocy lekarzy psychiatrów. Niestety nikt tego nie widzi, przymyka się oczy. Byle interes się kręcił. Ale tak to jest jak zarządzają osoby niekompetentne.

@Klou

A ktoś poruszał z szefostwem ten temat? Że no w sumie, to przydałby się jakieś premie, bo no w sumie to motywuje pracownika. Jak na to zareagowali?

@Klou

Wszystko się zgadza i jeszcze ta pożal się Boże brygadzistka która nic nie robi tylko się wysługuje każdym do okoła i drze się na wszystkich

Q
@Klou

@Pytanie "Nie ma żadnych premii i nagród." "Nagrodą dla Cb powinna być umowa o pracę". Kiedyś coś takiego usłyszałem od kierownika. Do tej pory jak to słyszę to mi się nóż otwiera. Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś kiedy zaczynałem, to naprawdę było dobrze. Dopóki nie zmienił się układ decyzyjny mojego działu. Potem zaczęły być widoczne grupki, które ze sobą rywalizowały, zaczęła się fala zwolnień, wiele pracowników cennych według mnie zostało bestialsko potraktowane, w sposób, który jest dla mnie nie do zaakceptowania. Owszem i to prawda, że tutaj można stracić pracę z dnia na dzień. @Danhoss, podaliście definicję książkową mobbingu, zgoda, ale mobbingiem jest tez obniżanie wartości pracownika na tle innych, a szczególnie podważanie jego kompetencji oraz traktowanie pracownika jak neandertalczyka bez własnej opinii i prawa głosu. Jeśli gdziekolwiek występuje presja czasu i strach przed kierownikiem, to wtedy mamy do czynienia również z mobbingiem. Do zarobków się nie ma co przyczepiać, bo były na przyzwoitym poziomie (przynajmniej u mnie, ale mogłyby być ciut większe), szczególnie dla początkujących i dla ludzi na miejscu. Kiedyś też była moda na korporację ze zdarzenia rodem ze Steve'a Jobsa. Nie tędy droga! Nigdy nią nie będziecie i dobrze dla was naprawdę. Wracając do tematu pracy to przejrzałem kilka opinii. Nie będę komentował, ale jeśli to prawda to mi się włos na głowie jeży. Już od czasu zmiany kierownictwa w dziale, gdzie pracowałem już były fanaberie (wybaczyłem wypowiedzenie i nie czuje urazy, bo wyszło mi to baardzo mocno na plus, ale nie zapomniałem), ale jak już takie rzeczy się dzieją, że ludzie idą na diagnozy psychiatryczne, to tylko kwestia czasu jak PIP do was wejdzie z kontrolą. Pracownik to nie (usunięte przez administratora) tylko osoba dodająca wartość do firmy, zespół naczyń połączonych prowadząca do sukcesu firmy i tak powinna być traktowana! No, ale jak dobieracie kierowników, brygadzistów, którzy się do tego nie nadają, bo najczęściej o la Boga, nawet charakteru takiego nie mają do pełnienia tych funkcji no to tak właśnie jest. I dobierajcie ludzi kompetentnych i równocześnie przyjaznych środowisku. Bo w dobie dzisiejszych czasów i na teraz czekają was dwie opcję: albo wam PIP wjedzie i zapłacicie karę, albo dostaniecie krach kadrowy. Dam neutralny, bo ja nic do was nie mam, wręcz przeciwnie, poznałem sporo fajnych ludzi i staram się zapamiętać te dobre chwilę, które jednak były.

Bartosz
@Q

Dogłębna analiza. Uważasz, że największym problemem pracowników są niewłaściwie dobrane osoby na kierowniczych stanowiskach? Czy one awansowały spośród pracowników? Z zalet to pisałeś o zawartych tam znajomościach i wielu wartościowych współpracownikach. Rozumiem, że można się tam i czego nauczyć od nich i pogadać? Jak z tempem pracy w tej firmie i zarobkami? Bo tu zabrakło mi szczegółów.

Q
@Bartosz

"Uważasz, że największym problemem pracowników są niewłaściwie dobrane osoby na kierowniczych stanowiskach?" Tak, choć to nie jest jedyny problem. Pamiętam, że przychodzili ludzie i po miesiącu zostawali kierownikami. Szczerze nie do końca mi sie podobało, bo firma nie miała czasu ich "sprawdzić". Dotyczyło to m.in mojego działu, ale znajdą się też inne działy. Nie wiem jak jest teraz. "Rozumiem, że można się tam i czego nauczyć od nich i pogadać? " Oczywiście, ale nie znam wszystkich działów. Ja sugeruje się swoim. "Jak z tempem pracy w tej firmie i zarobkami?" Tempo pracy było trochę za szybkie, zarobki zależą od stanowiska i działu. Brakowało mi tylko dofinansowania dojazdów, a to mogło być bardzo dobre posunięcie. Jeśli to będzie produkcja to pewnie to będzie najniższa krajowa.

Bartosz
@Q

Dzięki za informację. No mi właśnie chodziło o produkcję bardziej i jeśli to prawda z tą najniższą krajową to szkoda, mam nadzieję, że chociaż rekompensatą jakąś za wysokie tempo pracy są premie? Trochę mnie również niepokoją te opinie o niewłaściwych zachowaniach kierownictwa, czy brygadzistów. Jakt o jest? Komfort psychiczny jest dla mnie ważny.

Sara
@Q

@Klou w samo sedno, osobiście też usłyszałam, że powinnam się cieszyć, że mam robotę. W żadnej firmie nie ma tak żeby jeden pracownik musiał wykonywać wszystkie czynnosci. Zatrudniają na produkcję na konkretne maszyny, a później karzą przyjmować towar, pakować, zbierać zamówienia. I to w tempie ekspresowym. Jak można od nowo zatrudnionego czlowieka wymagać rzetelnej pracy jak skacze ze stanowiska do stanowiska i kiedy ma on jedno robić dobrze. Jak sie robi wszystko to nie robi się nic dobrze. Ale w tej firmie człowieka wykorzystuje się na maksa. Jeżeli chodzi o kasę, to zawsze jest wytłumaczenie - kryzys, pandemia, teraz wojna, później bedzie, że gospodarka świata się powoli odbudowuje po wojnie, byle nie dać zarobić, a robota na maksa i biegiem. Dla chętnych, którzy chca się zatrudnić: sprawdzcie, co podpisujecie na umowie. Jakie zadania i odpowiedzialność macie. Tekst pdt "wykonywać polecenia zwierzchnika" to wygodne wyjście na 'masz myć kibel, zamiatać plac i robić co ci karze'.

Zostaw merytoryczną opinię o Danhoss Sp. z o.o. sp.k. - Chełmno

• Jak się pracuje w Danhoss Sp. z o.o. sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy Danhoss Sp. z o.o. sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Danhoss Sp. z o.o. sp.k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Danhoss Sp. z o.o. sp.k.
1.7/5 Na podstawie 42 ocen.
  • Łunawska 34
    86-200 Chełmno