Opinie o Tramwaje Śląskie S.A. w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Tramwaje Śląskie S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Tramwaje Śląskie S.A. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Tramwaje Śląskie S.A. w Katowice

Kinga

Witam, chciałam tylko pochwalić postawę i nastawienie do pracy motorniczego tramwaju numer 6 który 14 grudnia 2022r. o godzinie 14:19 jechał z przystanku Chorzów Batory PKP w stronę Bytomia. Jest Pan super człowiekiem, tak miłych i wyrozumiałych kierowców bardzo rzadko się już spotyka, oby tak dalej!

Motorniczy

Pracuję tutaj od jakiegoś czasu. I dzisiaj z pełną stanowczością mogę powiedzieć, że nie jest to praca dla każdego. Wstawanie ok. 2-3 w nocy na pierwszą zmianę lub kończenie około północy potrafi dać w kość. Czasem bywa stresująco, czasem pojawiają się nerwy i kryzysowe sytuacje. Pieniądze nie są jak w korpo i nie ma owocowych czwartków, ale źle też nie jest. Nie będzie tu szczęśliwy ktoś kto nie wie co chce w życiu robić. Natomiast jeśli kogoś choć trochę kręci tematyka pojazdów szynowych, transportu publicznego i ma poczucie, że fajnie jest prowadzić duże maszyny, to się odnajdzie. I nawet te trudy wspomniane wcześniej go nie przerosną. Poza tym, ze spółką da się dogadać w bardzo wielu kwestiach. Wystarczy być fair to firma też będzie fair.

@Motorniczy

>Poza tym, ze spółką da się dogadać w bardzo wielu kwestiach< Mam odmienne zdanie, owiń swa myśl. Co masz na myśli dogadać? -zmiany/służby->nikt i nic nie patrzy czy i kto gdzie mieszka przy obsadzaniu służb chyba ze sie ma układy -nie uzasadnione podwyżki/nagrody pieniężne ->nie naganna historia pracy nie ma wpływu na wysokość podwyżki czy nagrody kwartalnej a bywa ze pracownicy będąc na L4 dostawali większą nagrodę kwartalne od innych -awanse bez koneksji ->a to pozostawię bez komentarza. aaa i wysokość kar to już w ogóle mega temat. Swoja droga nie wiem czy jest inna firma jak tś w której potrafią dać pracownikowi który co chwile cos broi na linii jak np. częste wykolejenia, kolizje ,połamane pantografy i inne straty na rzecz spółki, skargi pasażerów,planowane L4 itp itd najwyższa podwyżkę z danej puli a innemu który wykonuje wzorowo swoja prace dostaje mniej.

Lester

A ja mam pytanie jak w 2022 wyglądają zarobki? Bo chciałbym zrobić kurs i się zatrudnić. Wiem, że na początku na kokosy liczyć nie mogę, ale czy ktoś z kilkuletnim doświadczeniem mógłby mi powiedzieć jak wyglądają zarobki np po 2-3 latach pracy? Bo nie ukrywam, że nie szukam pracy na rok, dwa, tylko na dłużej i chciałbym wiedzieć czy zapewni mi to po pewnym czasie jakaś stabilizację finansową.

~~
@Lester

Po 3 latach zarobisz ok 3500zl netto ale tylko i wyłącznie z dodatkami czyli musisz przepracować minimum trzy Nd./Święta i co nieco przepracować w godzinach nocnych.

@~~

Dzięki serdeczne za odpowiedź. Słyszałem też, że od nowego roku ma się zmienić też system rozliczania, więc może będzie coś lepiej :) A jak z samą pracą? Czy faktycznie jest tak źle jak piszą? Bo ja się ciężkiej pracy nie boje, już 10 lat pracuje w obsłudze klienta, więc z ludźmi raczej też raczej sobie poradzę. Zdaje sobie sprawę, że za darmo nikt mi kasy nie da, a zdecydowanie bardziej ciągnie mnie do prowadzenia tramwaju niż autobusu

~~
@Lester

Poczytaj tutaj komentarze ale te negatywne które nie są wyssane z palca,a jak nie wierzysz to się zatrudnij a zawsze można się zwolnić. No chyba że masz plecy, szczęście lub potrafisz się sprzedać czy kolegów to nie będzie tak źle nawet jak ci się ta praca nie spodoba to przynajmniej twoje konto będzie się zgadzać

@~~

Rozumiem, ale gdybym miał sugerować się negatywnymi opiniami w internecie, to prawdopodobnie nigdzie bym nie pracował, bo wskaż mi proszę firmę, o której pracownicy piszą pozytywne opinie :) Moja obecna firma na GoWork ma ocenę 1.8, a mnie się tam nie pracuje wcale źle, bo przychodzę tam zrobić swoje, robię to jak należy i idę do domu. Nie należę do osób wiecznie narzekających na pracę, wiem, że za nicnierobienie nikt mi nie zapłaci.

Jacek

Witam mieszkam na chropaczowie na głównej ulicy i tory tak naprawiają że człowiek się w domu czuje jakby po torach jeździł pociąg wszystko w domu się częsie i tutaj mamy taką technologie że zamiast tramwaju mogą jeździć pociągi żadna rużnica by była

Leni234
@Jacek

Torowisko tramwajowe w Chropaczowie bedzie w najblizszym czasie remontowane od Lagiewnik Skrzyzowania do Lipin U. Barlickiego.Jednoczesnie ten odcinek do ul,Sportowej bedzie rozbudowany jako dwutorowy,wiec nalezy sie uzbroic w cierpliwosc.

TOBI
@Leni234

Bo piszacy ma 100% racje.

Motorniczy.
@Jacek

Myślę, że bez różnicy.. Bo dla ciebie ruznica, z różnicą, żadna :D :D P.s Proponuje , przeprowadzkę.. :)

Leni234
@TOBI

Nikt nie neguje,ze ,ze stan torowiska w Chropaczowie i nie tylko tam jest w beznadziejnym stanie,ale trzeba miec troche wyrozumienia,ze na dzien dzisiejszy roboty w tym rejonie juz sie rozpoczely.A wiec wytrwalosci mieszkancy Chropaczowa-jeszcze bedziemy dumni,ze macie nowe torowisko i nowoczesne wagony tramwajowe.

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie Tramwaje Śląskie S.A.? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Katowice
Schwarz

Ilość awarii jakie w ostatnim czasie trafiają się tramwajom to jakiś dramat, przynajmniej raz w tygodniu albo nie przyjadą, albo przyjadą i się zepsują gdzieś po drodze, albo się nie zepsują ale i tak brak organizacji sprawia, że wszystko stoi.

Kolejny zawiedziony!

Dzisiaj podobnie jak poniżej, oraz na tym samym przystanku tj. tramwaj linii numer 19 z godziny 22:11 odjechał z przystanku Metalowców w Chorzowie o godzinie 22:10 mimo iż biegłem, to nie zdążyłem. Czy tak trudno jest odjeżdzać z przystanku o ustalonej na rozkładzie godzinie? Z tego powodu nie zdążyłem na przesiadkę i straciłem 40 minut!

Motorowy
@Kolejny zawiedziony!

Jeśli masz problem to napisz do ZTM oni są w stanie sprawdzić czy twoja wersję można potwierdzić, sam wiem bo miałem podobną sytuację, i o minutę nikt nie robi problemu.

Kukub
@Motorowy

Do ZTM? chyba Cię Pan Bóg opuścił przecież to oczywiste że każda skarga leci pod dywan albo wyskakuje błąd na stronie. Ta firmę to powinni zaorać

Pasażer
@Kukub

Pod dywan? Kiedyś najpierw zadzwoniłem do dyspozytora głównego poinformowałem o zaistniałej sytuacji iż motornicza odjechała 2 min wcześniej i napisałem skargę do ZTM i, z tego co wiem to została ukarana, wiec warto zrobić tak jak i ja zrobiłem . Pozdrawiam

Boss
@Pasażer

polaczku doniosłes? Ale musisz być BIEDAKU nieszczęśliwy.

Sroka
@Boss

Nie doniósł, tylko dał informację. a Ty buraku jesteś bogaty i szczęśliwy. Nawet mi Cię nie żal. Idź wymień słomę z butów.

Bolo
@Kolejny zawiedziony!

Zapewne korba śpieszyła się do domu.

Aliks1292
@Kolejny zawiedziony!

Według umowy ZTM z przewoźnikami jest dopuszczalna jazda max. 1 minutę przed czasem. Poza tym to pasażer ma czekać na tramwaj, nie odwrotnie.

xyz
@Kolejny zawiedziony!

Następnym razem trzeba wyjść wcześniej na tramwaj.

Tramwaje Śląskie są najbrudniejsze nikt nie czyści krzeseł w stanie opłakanym a prezes za co bierze pieniądze więcej starań dbajcie o klientów gdyż naprawdę siedliska nikt nie sorawdza raz na trzy miesiące powinny być wyprane skandal

PrawieNiewpuszczonyAlex

Witam niestety muszę się podzielić smutna opinia ponieważ prawie nie zostałem wpuszczony do tramwaju ponieważ obok mnie był bezdomny ale tak to super tramwaje????????

RolloTomassi

Tram Śląskie jeśli chodzi firmie, pracę a przede wszystkim ludzi to jakby nie patrząc stan umysłu. Jeśli chodzi o grupę motorniczych to praktycznie wszyscy wieszają psy, rzadko kiedy można spotkać kogoś w pełni zadowolonego chociaż praktycznie wszyscy wykonując to samo to z racji zróżnicowanych stawek nawet do 5zl plus zasłużona wysluga różnica w wynagrodzeniu wynosi nawet ok 1500zl netto miesięcznie. I druga sprawa nie jest tajemnica z filarem firmy są donosy na których kierownictwo wyrabia sobię opinię o pracowniku i tak jak wszyscy motorowi zgodnie wiedzą o pucyklamlach to każdy na każdego wskazuje palcem.

Gabriela
@RolloTomassi

Weź jeszcze raz wytłumacz o co chodzi z tymi różnicami stawek, od miejsca "nawet 5 zł plus..." Coś ważnego masz do powiedzenia a tak piszesz, że pieron nie rozbierze XD

Rollo Tomassi
@Gabriela

Różnica stawek nowy bodajże zaczyna od 19.5 czy tam 20 a niektórzy starzy 25 czy nawet więcej bo po tej firmie wszystkiego można się spodziewać a obydwoje czyli nowy i stary wykonują tą samą pracę... chociaż nie do końca bo nowy jak to nowy pracuje na trzy zmiany a nie którzy na jedną

Ulex

Firma znośna, zarobki na stanowiskach innych niż motorniczy - jak nie masz wysługi to wszędzie zarobisz lepiej. Na początek troszkę powyżej najniższej krajowej. Bez znajomosci niczego tu nie osiągniesz. Aktualnie następuje zmiana pokoleniowa, oznacza to ze prace zaczynają dzieci obecnych kierowników, wiec nie wiadomo jak dalej firma będzie się rozwijać. Z plusów to napewno darmowy bilet , i wypłata zawsze na czas. O sprawiedliwie dzielonych premiach kwartalnych raczej można zapomnieć ( średnio 200 zł brutto na KWARTAŁ!!) Premia roczna ok 500 netto przy braku l4 przez cały rok. 2 razy 500 zł netto z okazji święta patronki tramwajarzy. Zależnie od zajezdni oraz działu atmosfera od bardzo dobrej do tragicznej.

Bareizm
@Ulex

Za brak absencji to nie premia a nagroda i także uznaniowa i nie w wysokości 500zl a ok 430zl chyba że również w tym temacie jestem okradany :/ no ale jak człowiek ma wiedzieć jak wszystkie nagrody wypłacane są "(usunięte przez administratora)" bez żadnych kryterii i regulaminu oczywiście z wiadomej przyczyny. Reszta co napisałeś się zgadza ale to tylko wierzchołek góry ;)

Czy poziom wynagrodzeń w Tramwaje Śląskie S.A. uległ zmianie od czasu dodania ostatnich opinii? Pojawiły się nowe ogłoszenia na GoWork.pl 6 października.

Polskiład

Sprecyzuj pytanie chyba że pytasz o stawki zasadnicze motorniczych w tramwajach śląskich, jeśli tak to wygląda to mniej więcej (z nastawieniem na mniej ;)) tak: Nowo zatrudnieni po kursie otrzymują stawkę zasadniczą w okolicach najniższej krajowej która trwa, trwa i tak dalej trwa gdzie nie kiedy dostaje się wyrównanie inflacyjne przeważnie 1zl brutto żeby odbić się od najniższej krajowej a w międzyczasie od święta pojawiają się podwyżki obligatoryjne przeważnie w przedziale 50gr-1, 5zl gdzie na wysokośc podwyżki nie ma wpływu nienaganna historia twojej pracy :D Reasumując +/- średni zarobek netto motorniczego to ok 3000zl pracując w piątek, świątek i niedzielę oraz w nocy. A social? Jest na mziernym poziomie który stoi w miejscu jak np nagroda uznaniowa kwartana średnio sto kilkadziesiąt złotych netto, za cały rok bez L4 ok 430zl netto a "Katarzynka" Za cały rok ok 1300zl brutto.

Sebastian
@Polskiład

To te pensje nie są za wysokie. A jak już wspominasz o socjalu to jest prywatna opieka lekarska albo dodatkowe ubezpieczenie?

Polskiład

Odpłatnie

Ona890
@Sebastian

Jak sobie sam opłacisz ro masz. Na święta...piszesz prośbę o przyznanie zapomogi. Hak żebrak

Marko
@Sebastian

Jest ale musisz zainwestować, żeby dostać.

Wzięliście udział w procesie rekrutacji na stanowisko Motorniczy w Tramwaje Śląskie S.A.? Jak wyglądało spotkanie z przedstawicielem marki? Na co powinny zwrócić uwagę osoby, które rozważają złożenie swojej aplikacji? Podzielcie się informacjami!

Jakie są realne wypłaty na rękę?

Kinia34

Każdemu kto idzie na kurs odradzam jak nie masz kogoś o dobrym stanowisku nie ma co się pchać. Ludzie sumiennie i rzetelnie pracujący są kopani po (usunięte przez administratora) Firma skorumpowana, stary PRL jak nic. Ci na tych stołkach zapomnieli że gdyby nie taki zwykły motorniczy to ich stanowisk nie ma. Nicy państwowa praca ale w tramwajach to jest państwowo w państwie. Grafiki na dwa dni do przodu, zmiany służb bez informacji wcześniejszej, żyje się tylko pracą. A nie przyjdź z wolnego. To tak jak napisałam wcześniejszej bez pleców już masz przerąbane. A zarobek za taką odpowiedzialność i za takie później traktowanie ....nie jest wart. Jest to przykre ale niestety tam na stołkach za dużo sztucznych stanowisk jest a motorniczy dla biurowców to zło.

Poszczególny
@Kinia34

Pracujesz nadał w tramwajach?

Pytajnik

Jaka sytuacja na CNC ? Proszę opowiedzcie jak wygląda tam praca w Będzinie na obrabiarkach.

mimo

Na wstępie zaznaczyli na rozmowe że to bardzo odpowiedzialna i wymagająca praca, dlaczego oferuję sie więc na start 18zł brutto za taką prace. Druga sprawa że kurs jest darmowy? To dlaczego trzeba szukac drugiej osoby ktora podpisze lojalnościowe na 6tysiecy

Hrabia
@mimo

Bo nikt kto się odrobinę ceni za takie warunki nie podjął by decyzji aby się zatrudnić a co lepsze jeśli na starcie są takie ananasy to co może być po zatrudnieniu :D.

Miłośnik
@mimo

Ponieważ w Spółce Tramwaje Śląskie S.A. nie pracuję się dla pieniędzy.

Jarecki

No pan już przesadził z tramwaju

Bzik

Dzisiaj o 9:55 przyjachał tramwaj z nr. 6. Pobiegłam i zdążyłam. Niestety kierowca nie otworzył mi drzwi. Naciskałam cały czas. Przez to musiałam robić przesiadki.

Drab
@Bzik

Mogło być tak, że przyjechał, aktywował "guziki", nikogo nie było i je dezaktywował. Ale stał jeszcze chwilę na przystanku, ponieważ był przed czasem lub czekał na zezwolenie sygnalizacji. I dlatego mimo naciskania nie otworzyły się drzwi, a w lusterko już nie spojrzał. Czasem tak bywa. Pewnie dobiegałaś do tego tramwaju od tyłu.

Wiecie, czy Tramwaje Śląskie S.A. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Motorniczy

Tak udostępniają z domu prowadzisz tramwaj

se7en
@Motorniczy

Gdzie Pytanie sprecyzował w swoim zapytaniu że chodzi o stanowisko motorniczego? Może chodziło mu o prace biurową. Czytanie z zrozumieniem nie boli.

Drab
@se7en

To jest pytanie bota (jedno z kilku). Pojawia się co jakiś czas pod niemal każdym z pracodawców. Nie wiem co to ma na celu, jakieś prowokowanie do dyskusji i klikalności.

Witam...czy ktos wie jaka jest obecna sytuacja na lakierni? Zarobki atmosfera itp?

Zibi
@Zainteresowany

2500zl netto piątki, świątki, nocki

Flick

Uwaga na rozmówcę podpisującego się F&F To zwykły chamski i nienawistny hejter. W niczym nie potrafi doradzić tyko po chamsku obrazić Prawdopodobnie po to tu egzystuje by sobie nikczemnością humor poprawić. A innych oszwabić i gębę im doprawić F&F życzę ci byś od dobrych ludzi znikł o z ciebie wredny i chamski typ. (Ciekawe co z tego wytniecie ten cenzor to się pewno z niejakiej partii na trzy literki wywodzi z i w środku mój kotku)

Zostaw merytoryczną opinię o Tramwaje Śląskie S.A. - Katowice

• Jak się pracuje w Tramwaje Śląskie S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Tramwaje Śląskie S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 47.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tramwaje Śląskie S.A.?

Tramwaje Śląskie S.A.
2.3/5 Na podstawie 106 ocen.

Tramwaje Śląskie S.A.