Opinie o InPost S.A. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy InPost S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie InPost S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o InPost S.A. w Kraków

zniszczyli firmę

Dziś po zamknięciu sesji giełdowej InPost poinformował, że kończy obsługę tradycyjnych przesyłek listowych (14 VII) - To już jest koniec - Rafał Brzoska, charyzmatyczny właściciel InPostu, może odśpiewać klasyk zespołu Elektryczne Gitary. Zaczął świadczyć usługi pocztowe dekadę temu, dokładnie w chwili, gdy akurat strajkowała Poczta Polska. Formalnie na listy poniżej 50 gramów Poczta miała wtedy monopol. Brzoska łamał go przez blaszki dołączane do listów. Teraz spółka oficjalnie kończy z listami. "Przedmiotowa decyzja została podjęta po szczegółowej analizie modelu tej działalności oraz w oparciu o efekty podejmowanych uprzednio przez Spółkę działań restrukturyzacyjnych segmentu listowego, które wprawdzie przyniosły oszczędności na poziomie oczekiwanym przez Zarząd Spółki, ale z uwagi na drastyczny spadek przychodów oraz brak możliwości dalszej redukcji kosztów, okazały się niewystarczające do osiągnięcia założonych rezultatów". Dalej spółka informuje, że koszty związane z zakończeniem działalności listowej są na niższym poziomie niż przewidywana strata z ich doręczania. Spółka skoncentruje się teraz na przesyłkach internetowych oraz obsłudze paczek kurierskich i paczkomatowych. Planowane są też zwolnienia Kilka dni temu spółka powiadomiła również urząd pracy, że może zwolnić grupowo nawet 1257 osób zatrudnionych na etatach, czyli praktycznie całą załogę. Zwolnienia mają być ponoć jednak mniejsze. - Zgodnie z przepisami przy zwolnieniu co najmniej 30 osób wchodzimy w procedurę zwolnień grupowych. Jednak jeżeli podamy maksymalną potencjalną liczbę osób zwalnianych w ramach tej procedury, to nie możemy zwolnić ani jednej osoby więcej. Podaliśmy więc bezpieczną z punktu widzenia zarządzania procesem restrukturyzacji liczbę osób - twierdził w rozmowie z Wyborcza.biz rzecznik InPostu Wojciech Kądziołka. InPost traci na giełdzie Ostatnich kilka miesięcy dla jego firm było trudnych. Integer - inna spółka Brzoski - jesienią ubiegłego roku sprzedał 42 proc. posiadanych akcji InPostu. Największy pakiet kupił EBOiR (8,40 proc.). Z emisji udało się pozyskać 121 mln zł - na budowę paczkomatów. Jedna akcja InPostu w emisji publicznej kosztowała 25 zł. Ten poziom udało się jeszcze przebić 15 października, czyli dwa dni po giełdowym debiucie. Akcja kosztowała wtedy 25,25 zł. Ale już 29 października okazało się, że Poczta Polska złożyła najniższą ofertę w przetargu na listy sądowe. InPost stracił ten kontrakt. Efekt? Akcje od debiutu na parkiecie przeceniono o blisko 60 proc. W czwartek na zamknięciu sesji płacono 8,65 zł za akcję InPostu, po spadku o 9,61 proc.

jak mi przykro ;)

W nawiązaniu do raportów bieżących nr 9/2016 z dnia 16 maja 2016 roku oraz nr 13/2016 z dnia 30 maja 2016 roku spółki InPost S.A. („Spółka”), Zarząd Spółki informuje, że w dniu 14 lipca 2016 roku podjął uchwałę, której przedmiotem jest decyzja o zakończeniu przez Spółkę i spółki zależne Spółki działalności w zakresie obsługi przesyłek listowych tradycyjnych, tj. przesyłek innych niż przesyłki e-commerce, przy czym samo zakończenie tej działalności nastąpi w terminie późniejszym, o czym Spółka poinformuje w drodze odrębnego raportu bieżącego. Przedmiotowa decyzja została podjęta po szczegółowej analizie modelu tej działalności oraz w oparciu o efekty podejmowanych uprzednio przez Spółkę działań restrukturyzacyjnych segmentu listowego, które wprawdzie przyniosły oszczędności na poziomie oczekiwanym przez Zarząd Spółki, ale z uwagi na drastyczny spadek przychodów oraz brak możliwości dalszej redukcji kosztów, okazały się niewystarczające do osiągnięcia założonych rezultatów. Z uwagi na fakt, iż prognozowane koszty związane z zakończeniem działalności listowej zakładane są na niższym poziomie niż przewidywana strata na segmencie listowym, jaka przy obecnych wolumenach zostałaby wygenerowana do końca bieżącego roku, Zarząd Spółki zakłada, iż wyżej opisana decyzja o zakończeniu działalności listowej powinna skutkować redukcją kosztów i oszczędnościami, które będą wykorzystane na rozwój usług perspektywicznych związanych z rykiem e-commerce, takich jak w szczególności listy polecone e–commerce, smartcourier oraz zwiększanie potencjału obsługi paczek kurierskich i paczkomatowych. Jednocześnie Zarząd Spółki informuje, iż tego samego dnia, w którym została podjęta wyżej opisana uchwała Zarządu Spółki, tj. dnia 14 lipca 2016 roku Rada Nadzorcza Spółki zatwierdziła tą decyzję w drodze stosownej uchwały, jako stanowiącą element planów strategicznych Spółki.

pepe

Zarząd InPostu zdecydował o zakończeniu działalności w zakresie obsługi tradycyjnych przesyłek listowych, czyli innych niż przesyłki e-commerce - podała spółka w komunikacie.

mati

allegro polecony juz powoli doreczaj kurierzy a nie listonosz a od wrzesnia na stale. allegro list polecony za 3,94 jest juz awizowany na trzy dni a jak ktos nie odbierze jest zwrotem .

logo firmy Specjalista IT
P&P Solutions Sp. z o.o.
logo firmy Młodszy inżynier projektu
Bolszewo
Balex Metal Sp. z o. o.

w Krakowie potrzebująca na info i za biurka a nie do roznoszenia listów

waldi

firmy impost już nie interesują listy tylko doręczanie paczek kurierskich i paczkomatowych dlatego wypowiadają umowy cyfrowemu Polsatowi, pko itd.

doręczyciel czecho

proste miałeś mały rejonik zarobiłeś na nim do 100 dziennie , teraz nie ma listów i zwiększyli ci teren za który może ci się uda zarobić 30 różnica kolosalna , czasu więcej tracisz ,mniej zarabiasz , nas w oddziale było15 zostało 5 rejon został ten sam więc najczęściej tylko raz w tygodniu wychodzą listy w rejon - kasa z opóznieniem i po wielu prośbach dostajesz , zwrot za paliwo zaczynaliśmy od 0,80 a teraz płacą 0,35 I KTOŚ TU MÓWI ŻE W INPOST SUPER chyba do góry nogami

gienio

witam INPOST ZWIJA LISTOWKE A IDZIE W KURIERKE PO PRZEGRANYM PRZETARGU Z POCZTA POLSKA ODNOSNIE SADOW NIE MOGA SOBIE PORADZIC. NIE DBAJA O OBECNYCH KLIJENTOW ODNOSNIE LISTOW LISTONOSZE ( KURIERZY ) W TERENIE MAJA MALO LISTOW I CO ZA TYM IDZIE DOKLADANIE TERENOW WIECEJ DO ROZNOSZENIA . A TERMINOWOSC SPADA I LUDZIE CO WYSYLAJA ODCHADZA. I W TYM MOMENCIE INPOST TRACI KASE

killer_zone

Nie dajcie się mamić kartami multisport i innymi bzdetami. Niech wypłata będzie na czas i normalność w firmie. A tego niestety brakuje. Podstaw normalności nie ma, a reszta to dodatki!

sor1

Dziwne,że pan Brzoska tnie koszta,a nowa sortownie stawia...

RoweK

Nie mamcie nas tutaj super ofertami z centrali. Dno wali kupcią i doręczycieli nie szanuje, a to oni odwalają w tej firmie najgorsza robotę. Lider kosztów, informatyk.... bu, no mając 20 lat i wybujałą fantazję, na pewno dostaniesz taka pracę. Gdzie ty wcześniej pracowałeś, w Rowach sprzedając frytki? Do Krakowa trochę daleko, mama puści?

killer_zone

Misia, oświeć mnie i innych też? Dlaczego firma wypowiedziała umowy np. pko bp czy polsatowi? Czy koszt dostarczenia listu z pko czy polsatu do miejscowości X rożni się czymś od dostarczenia listu od firmy ubezpieczeniowej czy śmiecia reklamowego do miejscowości X?

V.
@killer_zone

Wypowiedzieli bo chcą zrezygnować z nierentownych wiosek i podpisać nowe umowy na duże miasta

V.

pracownik inpost nfk
@killer_zone

Nie będą wozić listów.tylko paczkomaty.allelisty i kurierskie.a szczególnie kurierkie.duze oddziały przejmują wszystkie poki.zrobia pozadek.zero awiz odbieranych w warzywniakach

fafik
@pracownik inpost nfk

Tak od teraz allelisty beda w sklepach rybnych przeciez człowieku gdzies te listy musza awizowac

@pracownik inpost nfk

tak bedzie porzadek,chyba taki jak w walbrzychu nfk wprowadzony i utrzymywany przez pania w blond wlosach.gdzie wulgaryzmy wyzwiska sa na porzadku dziennym.olac taki porzadek

tak, oni ida do przodu!!!!

Skoro nie rozróżniasz firm, a są to osobne spółki, odnośnie listów i paczkomatow, to o czym mówimy? FIRMA PADA - roznoszenie listów w inpost legło w gruzach! Dziewczyno, ogarnij się! Oni ledwo zipią, pracują tam tylko degeneraci umysłowi - bez obrazy- nie mający alternatywy!

sław
@tak, oni ida do przodu!!!!

Szanuj Ludzi Kolego Pracuje tam sporo świetnych osób i nie są to degeneraci ale los tak ich pokierował że są w tej organizacji ...

mayhem
@tak, oni ida do przodu!!!!

Pierdielicie ja tam pracuje 3 lata i nie narzekam.Nie jesteście w temacie to po co te komentarze że firma pada czy to tamto.

leci inposzt

@wert właśnie dlatego inpost jest tak kiepska firma - tam ludzi nie interesują procedury, co ułatwić, co jak zrobić, tylko kasa - jak ciebie - dlatego ta firma pada....

tak, oni ida do przodu!!!!

lepszych? ta firma ma taka opinie, iz tylko hard kor idzie tam pracować. człowieku, jesteś tak młody, iż nie możesz tego pojąć... lider zespołu czapeczek żółtych dla doręczycieli ;)

er

z firmą kiepsko się dzieje, zwolnienia itd. pozdrawiam z krakowa

Fafik

prawda niestety jest taka ze rozwiazali umowy z play i pko bez pko nie ma co roznosic oni daża do tego zeby z inposta zrobic firme kurierska juz teraz na rejonie spotykam samoachody inposta ktore rozwożą paczki jeszcze od stycznia dadza im te nasze przesyłki allegro i tyle zostanie

oszukany

jeszcze za marzec nie otrzymalem wyplaty

giganty normalnie ;)

Szkoda, ze nie jest gigantem warunków pracy i płacy ;) I cena akcji tez jest na gigancie ;)

wazzz

ja już nie pracuje bo się zwolniłem pod koniec maja.ale płacą teraz za same listy jeśli wyrobisz normę + podstawa albo robisz na akord czyli za same listy płacą.

Zostaw merytoryczną opinię o InPost S.A. - Kraków

• Jak się pracuje w InPost S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy InPost S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 73.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w InPost S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 51, z czego 3 to opinie pozytywne, 41 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy InPost S.A.?

Kandydaci do pracy w InPost S.A. napisali 10 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

InPost S.A.