brak logo

InPost

Jarocin

Opinie o InPost

wypad Karol 2016-09-06 17:38:01
karol, naganiaczu tej dennej firmy, wypad stąd!!!!!!!!!!!!!!!
5
fajna 2016-09-07 10:12:27
no krążą, krążą... zatrudnianie meneli itp. fajna firma, fajna ;))))))))))
Suma 2016-09-07 14:06:27
Ty - już Zające zatrudniają !!!
kalosz pocztowy 2016-09-08 10:13:42
Analityk finansowy? A p[o co im takie stanowiska? Już wydymali kilkaset osób na wypłaty, także specjalistów od analizy finansowej maja dobrych. Co Ty kaloszku tutaj próbujesz udowodnić? Ze kupa jest złotem? Ze nie płacili POKom za usługi po kilka miesięcy? No potrzeba analityków, potrzeba ;))))))
nnn 2016-09-08 21:27:05
NIE polecam firmy inpost ostatnio Został wysłany towar za który zapłaciłem w sklepie internetowym ani towaru ani pieniędzy paczka zaginęła po napisaniu reklamacji na która czekałem 30 dni ponad wysłali list reklamacyjny swoim kurierem w kopercie poniszczonej i brudnej żenadą i do tego niech zmienia pracownika który pisał treść listu błędne napisane nazwisko miejscowość i kod pocztowy
nnn 2016-09-08 21:27:32
NIE polecam firmy inpost ostatnio Został wysłany towar za który zapłaciłem w sklepie internetowym ani towaru ani pieniędzy paczka zaginęła po napisaniu reklamacji na która czekałem 30 dni ponad wysłali list reklamacyjny swoim kurierem w kopercie poniszczonej i brudnej żenadą i do tego niech zmienia pracownika który pisał treść listu błędne napisane nazwisko miejscowość i kod pocztowy
guru z Krakofa 2016-09-09 20:50:29
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zajmie się dziwną transakcją Rafała Brzoski – obiecuje w rozmowie z money.pl wiceminister Stanisław Szwed. Właściciel InPostu na początku sierpnia sprzedał swoją spółkę Bezpieczny List za 10 tys. zł firmie Tenes One. Do transakcji doszło na chwilę przed wypłatą pensji 1200 pracownikom.
- Tego konkretnego przykładu nie znam. Nie odniosę się do niego. Jest jednak problem z upadłościami. (...) To kwestia nie kodeksu pracy, a wymiaru sprawiedliwości – mówi Stanisław Szwed.

Wiceminister przyznaje, że wie o sytuacjach, w których osoby tworzące spółki, odnajdują się w innym kraju. Odnosząc się do transakcji związanej z Bezpiecznym Listem, obiecał pomoc. - Sprawdzę to. Do ministerstwa i do mojego departamentu nic takiego nie wpłynęło - zaznacza wiceminister.

Sprawa wypłynęła pod koniec sierpnia. Na kilka dni przed wypłaceniem pensji pracownikom InPost za 10 tys. zł sprzedał swoją spółkę-córkę Bezpieczny List. Zatrudnionych było w niej co najmniej 1200 osób. Listonosze zamiast pieniędzy, otrzymali wypowiedzenia. Właściciel InPostu Rafał Brzoska powiedział money.pl, że poprosił nowego właściciela o wyjaśnienia, ale jednocześnie odciął się od sprawy, przekonując, że on ze swoimi byłymi pracownikami nie ma już nic wspólnego.

Według danych z Krajowego Rejestru Sądowego nabywca bezpiecznego Listu Tenes One działa w wielu branżach. Jest to zarówno wydawanie gazet, jak i działalność budowlana czy sprzedaż hurtowa leków oraz paliw. Czym się zajmuje? Nie wiadomo. Firma, która przejęła 1200 pracowników InPostu nie ma swojej strony internetowej, a jej główna siedziba to wirtualne biuro na Domaniewskiej. Z pracownikami komunikuje się przez Facebooka.

Jej prezesem jest 33-letni Michał Lesiak. Poza byciem właścicielem w Tenes One, ma udziały w innych niewielkich spółkach: Enterprise Nine, Finolu Two czy Mac Point. Większość siedziby ma w wirtualnych biurach, nie udało się nam też ustalić, czym dokładnie się zajmują.

- Od nowego właściciela listonosze zamiast wyrównania dostają wypowiedzenia. Jeśli do tego dołożymy śmiesznie niską kwotę 10 tys. zł, za jaką został oddany Bezpieczny List, cała sprawa wydaje się etycznie niezwykle śliska. To ewidentna próba pozbycia się zobowiązania wobec pracowników - powiedziała money.pl Maria Świetlik z Inicjatywy Pracowniczej.
3
killerzy wypłat 2016-09-09 20:52:42
Ukradli nawet groszowe pensje

Jest rok 2014, stworzony przez Rafała Brzoskę InPost z wielkim sukcesem konkuruje z Pocztą Polską. Wygrywa przetarg na doręczanie przesyłek sądowych i prokuratorskich. To rewolucja. Listy można odbierać w kioskach Ruchu, w warzywniakach i sklepach spożywczo-monopolowych. Nie dochodzą jednak na czas. Pojawiają się problemy z odbiorem. W Świdnicy przesyłki sądowe przez dwa miesiące nie zostały dostarczone do adresatów. Chodzi o 30 tys. listów. Takich przypadków jest więcej. Ale sam Rafał Brzoska wyrasta na młodego bohatera narodowego – przedsiębiorcę. – Jestem klasycznym Skorpionem, Skorpiony lubią sobie wyznaczać cele, które przez wielu postrzegane są jako niemożliwe do spełnienia albo co najmniej trudno osiągalne. Są ludzie, którzy robią rzeczy zwyczajne, i są tacy, którzy sięgają wyżej, ja należę do tej drugiej grupy, nie zawsze się udaje. Z każdym celem, który się osiąga, chęć podwyższania poprzeczki jest coraz większa – mówił w programie „Inny Punkt Widzenia” w TVN 24. Jego motto życiowe stanowi filozofię prowadzenia firmy i jest przekleństwem dla pracowników.

Specjaliści ds. niemożliwych

W tym samym roku Jarek szuka pracy. Rok wcześniej stracił posadę w banku. Jego wartość obniża nieatrakcyjny numer PESEL. Ma 50 lat. Szczęśliwie zostaje doręczycielem w InPoście. Pierwsze pół roku to praca po 12, a czasem i 16 godzin dziennie. Wychodzi o piątej rano, wraca o dziewiątej wieczorem. Najpierw obsługuje gminę Żurawina: 32 miejscowości, po 16 każdego dnia. Numery na domach na wsi od Sasa do Lasa. Potem zostaje przerzucony do innej gminy, ma trudności z realizacją oczekiwanego dziennego minimum liczby listów. Bywa, że musi ich dostarczyć 400-500. – Czasami objeżdżałem 30 miejscowości w jeden dzień. Robiłem 2 tys. km miesięcznie. Średnio pracowałem 10 godzin dziennie, miałem poczucie, że pracuję na etacie, ale bez umowy i odpowiedniego wynagrodzenia – wspomina. Bezpieczny List płacił najniższą krajową 10. dnia każdego miesiąca, a inna spółka wypłacała premie za dostarczone listy. – Pracowałem rok i 100 dni. Wyzerowałem się z pieniędzy, czekałem, kiedy dostanę podstawę 1,2 tys. zł i może dociągnę, aż żona dostanie swój 1 tys. za pracę w szkole – dodaje.

Antek zaczynał pięć lat temu. Na początku przychodził do pracy o trzeciej rano, układał listy i o siódmej wychodził w rejon. Czas poświęcony na sortowanie był niepłatny. – Przez pierwszy rok dosłownie biegałem przez kolejne osiedla. Do piętnastej musiałem obskoczyć wszystkie bloki. Każdy pracownik, żeby zarobić na swoją podstawę, musiał wykonać limit, czyli w miesiącu dostarczyć np. 4 tys. listów. Jak przychodziłem pięć lat temu, to limit wynosił 1 tys. miesięcznie, dzisiaj wynosi 5 tys. Jak przychodziły faktury z Orange i Tauronu, były dni, kiedy miałem 5 tys. listów. Z biegiem czasu nauczył się układać przesyłki od małych numerów do dużych, ulicami i dzielnicami. Na plecach nosił ogromnego ślimaka z listami. Obliczył na swoim GPS, że robił dziennie 80 km, w tym 35 na nogach. Czasami zabierał listy do domu, gdzie układali je z całą rodziną. Tak robili też koledzy. Musieli kombinować, żeby się wyrobić w czasie, kierownicy przymykali na to oczy.

Wielu jego znajomych starało się dostarczyć jak najwięcej, robili po osiem-dziewięć osiedli albo 40-50 ulic. On sam bił rekordy. – Po dwóch latach dostarczałem zwykłej poczty bez potwierdzenia odbioru po 20-25 tys. listów – opowiada Antek. Żeby otrzymać premię za dostarczone listy, musieli roznieść ustalone minimum. Wypłata nie zawsze się zgadzała. – Zaraz przed wypłatą słyszeliśmy, że pieniądze się opóźnią i będą mniejsze o 300 zł. Przyczyny? Parę razy to były cięcia kosztów albo niby ktoś nie doręczył przesyłek – wspomina.
... reszta płatna...
3
żeby nie było pp to też syf 2016-09-09 20:57:48
Poczta Polska ma poważny problem. Operatorowi brakuje pracowników. Starsi stażem odchodzą, młodzi rzucają torbami w kąt jeszcze w trakcie pierwszego dnia pracy. Stan zatrudnienia w ostatnich latach mógł spaść nawet o około 20 proc. Oficjalnymi danymi poczta nie chce się jednak pochwalić.

W czasach rozkręcającego się rynku pracownika, oferujący miejsca pracy, muszą zacząć starać się pozyskiwać siłę roboczą. Jak wygląda to w przypadku Poczty Polskiej? Wchodzę na stronę rekrutacyjną. Zaznaczam Warszawę. Na logikę – gdzie oferować najlepsze warunki, jak nie w stolicy, w której, według danych, bezrobocie krótkookresowe obejmuje tylko 17 tys ludzi? Klikam i...nie wierzę własnym oczom: „umowa o pracę i pensja zawsze na czas”. Czy fakt, że Poczta Polska płaci pracownikom w wyznaczonych terminach, robi na ludziach wrażenie?

W Warszawie i okolicach poczta rzuciła 44 ogłoszenia. W skali kraju to już prawdopodobnie (szacując na podstawie portalu rekrutacyjnego) kilkaset nieobsadzonych miejsc. Prawdopodobnie. W biurze prasowym słyszę, że spółka jest tak duża, że dział komunikacji nie nadąża z odpowiedziami na zapytania dziennikarzy. Na ustosunkowanie się do kwestii zatrudnienia musiałbym więc poczekać kilka dni.
Na szybko dostaję jednak informację: „Aktualnie poszukujemy pracowników m.in. w obszarze sprzedaży – listonoszy, pracowników obsługi klienta, kierowców, magazynierów oraz pracowników wsparcia logistycznego, sortowni i ochrony” – pisze rzecznik, Zbigniew Baranowski. A więc zawody fizyczne, słabo płatne. Ale to właśnie tutaj braki najbardziej dotykają klienta.

W tym czasie o dramatycznie złej sytuacji donosi „Gazeta Wrocławska”, która twierdzi, że listy przychodzą z dużym opóźnieniem, a część mieszkańców odbiera je samodzielnie. W stolicy Dolnego Śląska na wizytę listonosza czeka się nawet tydzień. Wolne etaty czekają tam na 14 doręczycieli.

– Kierownictwo skrzętnie ukrywa niedobory kadrowe – mówi INN:Poland Piotr Moniuszko, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Poczty. Według jego szacunków, w ciągu ostatnich pięciu lat zatrudnienie w Poczcie Polskiej tylko we Wrocławiu i okolicach spadło o około 20 proc. To wynik tego, że poczta przestała być konkurencyjna na rynku pracy. – Kto ma do nas przyjść? – pyta retorycznie przedstawiciel WZZPP. Pensja na najniższych stanowiskach to 2150 zł brutto. Czyli jakieś 1400 zł na rękę. A praca nie jest łatwa.

Ludzie nie chcą pracować, bo płaca jest niska, a warunki ciężkie. Odchodzą (lub zostają wyrzuceni), co powoduje, że ci którzy decydują się zostać, mają jeszcze ciężej, bo muszą dzielić się rejonami, które zostały opuszczone przez ich kolegów. Według raportu NIK z lat 2012-2014, liczba klientów przypadających na jednego listonosza zwiększyła się o 88 osób.

Oficjalnie czas pracy to 8 godzin dziennie, ale rano trzeba posegregować przesyłki, a po południu się z nich rozliczyć. To powoduje, że doręczyciele nierzadko kończą pracę dopiero wieczorem. Dźwigają ciężkie kilkunastokilogramowe torby, pracując na większych rejonach muszą zadbać o transport samemu. W ogłoszeniach znajdujemy informację o zwrocie kosztów używania prywatnego samochodu w celach służbowych. W tym kontekście, wspomniane 1400 na rękę nie powala.

– Po ostatnich podwyżkach lepszym pracodawcą stała się nawet Biedronka – nie przebiera w słowach Moniuszko. Rzeczywiście, minimalna płaca w popularnym dyskoncie to 2250 zł brutto – o 100 zł więcej, niż na Poczcie Polskiej. Przewodniczący opowiada, że starsi pracownicy, korzystając z poprawiającej się sytuacji na rynku pracy, wybierają innych pracodawców, m.in. wspomnianą Biedronkę. A młodzi do poczty się nie garną. – Nierzadko zdarza się, że pierwszego dnia pracy wychodzą rano, a w południe są już w powrotem. Mówią, że za takie pieniądze nie będą tak harować – twierdzi.

Jego zdaniem, problemy zaczęły się od uchwalenia nowego zbiorowego układu pracy w ubiegłym roku. Prezes poczty tłumaczył zmiany w systemie premiowania próbą zwiększenia konkurencyjności spółki. Pracownicy poczuli się jednak oszukani. Związkowcy mówili o "złu koniecznym”. – Mimo niedawnych podwyżek płacy zasadniczej, nasza końcowa wypłata netto zmalała – tłumaczy Moniuszko.

Dla poczty dzisiejsza sytuacja to nowość. Przez lata zajmowała się bowiem głównie zwolnieniami. Od 2011 roku z pracą pożegnało się 17 tys. pracowników. Wygląda jednak na to, że w kwestii cięcia kosztów pocztowcy doszli już do ściany, a po wygraniu wojny z InPostem wrócili na pozycję monopolisty i będą potrzebowali dodatkowych pracowników.

– Stosujemy szeroki wachlarz sposobów pozyskiwania kandydatów do pracy. Spośród osób aplikujących na to stanowisko zatrudniani są kandydaci, którzy spełniają oczekiwania i posiadają wymagane predyspozycje. Zainteresowanie pracą determinuje lokalny rynek – zwłaszcza bardzo niski wskaźnik bezrobocia we Wrocławiu i w powiecie wroc
1
żeby nie było pp to też syf 2 2016-09-09 20:59:17
– Stosujemy szeroki wachlarz sposobów pozyskiwania kandydatów do pracy. Spośród osób aplikujących na to stanowisko zatrudniani są kandydaci, którzy spełniają oczekiwania i posiadają wymagane predyspozycje. Zainteresowanie pracą determinuje lokalny rynek – zwłaszcza bardzo niski wskaźnik bezrobocia we Wrocławiu i w powiecie wrocławskim oraz okres prac sezonowych – tłumaczy Biuro Prasowe Poczty Polskiej na łamach „Gazety Wrocławskiej”. To daje pewne nadzieje. Gdy Polacy wrócą z saksów z pewnością zaczną rozglądać się za ofertami, gdzie głównym atutem jest „pensja zawsze na czas”.

PP to też syfeX, jak widać!
baran z inpostu 2016-09-10 10:13:36
@ aaaa, Twój poziom inteligenci dorównuje firmie w której pracowałeś/ pracujesz... to są przekopiowane informacje prasowe. Nazwiska jak najbardziej na miejscu, są to osoby publiczne, w porównaniu do ciebie, czy do mnie!
dd 2016-09-10 18:17:39
Ty jesteś chyba chory psychicznie!!! Przeczytaj powyższe wiadomości i nie pisz debilnych wypocin bo mnie i innych byłych pracowników trafi szlag...
1
dekiel nad deklami 2016-09-10 18:36:33
No lekarz psychiatra jak najbardziej. Sądząc, jak potraktowali 1200 osób, zostawiając je bez pieniędzy, ludzie wala do nich drzwiami i oknami. Gdzie ty leserze bez szkoły masz mózg? kto pójdzie robić do firmy, gdzie dziś pracujesz w spółce x jutro w spółce y, a pojutrze w bankrutującej spółce z?
Wisza doręczycielom wiejskim za jeden miech z paliwem po 4-5 tys pln... Jak tu wieśniaku wyżywić dzieciaki itd, jak to takie wałki? A ty deklu piszesz, ze warto się u nich rekrutować? Odpal sobie spamerze dobrego pornola i zjedz na ręcznym, bo odblask słonecznej poczty siadł ci na dekiel!!!!
5
EPO juz nie ma 2 2016-09-11 12:38:12
Mimo to Poczta tłumaczy, że dzięki odzyskaniu listów sądowych mogła podnieść wynagrodzenia swoim pracownikom. A pensje ostatnio były u operatora bardzo niewielkie. Przykładowo pracownik z dziesięcioletnim stażem pracy dostawał 1600 zł na rękę. Podwyżkę przeprowadzono w dwóch turach. W marcu pensje 71 tys. osób wzrosły o 150 zł brutto na głowę. Pracownicy eksploatacji dostali wtedy jeszcze jednorazowo po 200 zł brutto. Od lipca była druga podwyżka, tym razem o 100 zł brutto.

Marcowa podwyżka kosztować będzie ok. 168 mln zł tylko w tym roku. Poczta nie chce podać, ile będzie musiała wydać na lipcową. Z naszych wyliczeń wynika jednak, że będzie to ok. 100 mln zł rocznie. Operatora na to nie stać. W 2015 r. jego zysk wyniósł 12,8 mln zł.

CO Z TEGO, IN POST JUŻ NIE MA, ZOSTAŁ TYLKO SMRÓD NIEZAPŁACONYCH ZALEGŁOŚCI....
7
patałachy 2016-09-16 15:57:46
W związku z rozwojem sieci Punktów Obsługi Przesyłek (POP) chcielibyśmy zaprosić właścicieli punktów sprzedaży towarów i usług do uruchomienia Punktu Obsługi Przesyłek InPost. Dzięki poszerzeniu własnej oferty o punktu nadań i odbioru przesyłek, w łatwy sposób można zwiększyć obrót i pozyskać nowych klientów a także zyskać dodatkową reklamę.

-------
najpierw uaktualnijcie to, co macie, patałachy. Hahaha.....
1
strefa wyzysku 2016-09-16 15:59:44
Partia Razem składa zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Rafała Brzoskę, właściciela firmy InPost i na nowego właściciela "Bezpiecznego Listu", firmę Tenes One. Członkowie partii w czasie happeningu pod paczkomatami InPost zagrodzili je, wywieszając kartkę z napisem „strefa wyzysku”. InPost w specjalnym oświadczeniu wyraził swoje rozczarowanie atakami na firmę i przedstawił swoje stanowisko.

Problemy z zaległymi wpłatami i świadczeniami pracowników byłej spółki córki InPostu – Bezpieczny List trwają już półtora miesiąca. Przypomnijmy, dwa dni przed uregulowaniem zobowiązań wobec pracowników Bezpieczny List za 10 tysięcy złotych został sprzedany firmie Tenes One, która również nie wypłaciła wynagrodzeń zatrudnionym.

„Pupilek mediów i polskich liberałów”

Zdaniem przedstawicieli partii Razem, Rafał Brzoska przez lata był pupilkiem mediów i polskich liberałów, jednak teraz światło dzienne ujrzały praktyki, które stosuje jego firma.

– Przez lata firma InPost stosowała cwaniackie praktyki na granicy prawa. Pod tą marką funkcjonowała sieć małych firm, z nie do końca jasnymi powiązaniami ze spółką. Ludzie pracujący dla InPostu podpisywali umowy nie z samą firmą, ale z kolejnymi różnymi spółkami. Te działania były projektowane tak, aby kosztem bezpieczeństwa i praw pracowniczych wyciskać jak największe zyski – mówi Mateusz Trzeciak z Zarządu Krajowego Partii Razem

Sprawę bada już Państwowa Inspekcja Pracy, jednak członkowie Razem chcą złożyć doniesienia do prokuratur rejonowych we wszystkich miejscach, w których pokrzywdzeni są pracownicy spółek zależnych od InPostu.

W związku z działaniami partii Razem skontaktowaliśmy się z firmą InPost, od której otrzymaliśmy oficjalne oświadczenie zarządów InPost i Integer.pl. Poinformowano nas, że z niepokojem śledzą sprawę spółki Bezpieczny List i smuci ich fakt, że sprawa ta jest wykorzystywana do promocji przez partię polityczną, która atakuje firmę tworzącą od lat miejsca pracy w Polsce.

Członkowie zarządów dodają też, że dzięki Grupie Integer.pl S.A. wzrosła konkurencja w tradycyjnym sektorze pocztowym, dzięki czemu usługi świadczone przez pocztowego monopolistę zyskały wyższą jakość, ceny uległy obniżeniu, a klienci uzyskali możliwość wyboru dostawcy.

– Niestety nasze sukcesy stały solą w oku naszej konkurencji. Poczta Polska przegrywając z nami walkę o klienta, zdecydowała się na masowe użycie ostatecznej broni jaką dysponowała, a mianowicie tzw. dumpingu cenowego, który przybrał zmasowaną skalę na jesieni zeszłego roku i zimą tego roku (ceny PP oferowane były nawet na poziomie 25% średnich kosztów usługi PP audytowanych przez UKE) – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Zdaniem zarządów, urzędy powołane do ochrony konkurencyjności przymykały oko na te nielegalne praktyki i pomimo ich wniosków nie podjęły żadnych działań przeciwko Poczcie Polskiej, a wręcz je wspierały.

Pieniądze będą, jak będzie odszkodowanie

Wojciech Kądziołka, Rzecznik Prasowy InPost S.A., zwraca również uwagę, że firma wygrała kontrakt na obsługę administracji rządowej o wartości 33,2mln złotych, który powinien być realizowany od 1 stycznia 2015 roku przez dwa lata. Jednak organizator, podległy Prezesowi Rady Ministrów od 21 miesięcy odmawia zawarcia umowy lub wypłacenia odszkodowania. InPost miał gwarancje odszkodowania nie mniejszego niż 16,6 mln złotych.

– Ze swojej strony chcielibyśmy publicznie potwierdzić, że w trosce o losy pracowników Bezpiecznego Listu, InPost podjął decyzję o przekazaniu wszystkich środków uzyskanych z odszkodowania od CUW (jakie ma nadzieje wywalczyć w sądzie lub w drodze ugody), na wykup wierzytelności tych pracowników od spółki Bezpieczny List, tak by samemu stać się wierzycielem tej spółki. Pozwoli to pracownikom uzyskać należne im środki finansowe bez względu na dalsze losy spółki Bezpieczny List – informuje rzecznik InPost.
1
lidery głupoty 2016-09-17 11:35:08
Ty coś ćpałeś? Jakiego lidera? Lider jest tylko jeden - PP!!!!!
Chyba, że chodzi Tobie o lidera umów śmieciowych lub lidera niepłacenia ludziom i ajentom. Tutaj tak, potwierdzam, liderem jest InPost!!!!
5
klixen 2016-09-17 20:57:42
za ile się temu "panu" sprzedałaś ? za polecony niedostarczony z sądu ?
2
cała prawda całą dobę 2016-09-18 17:46:55
- Byly pracownik : Tylko ze nie sprzedaje się spółki z ludźmi którzy nie dostali wypłaty trzeba brać odpowiedzialnosc za ludzi zatrudnionych a nie sprzedac jak bydło na targu. Jak jesteś taki mądry to mi pożycz pieniądze abym mogła wyprawkę dla dziecka zrobić czy rachunki opłacić a oddam ci jak Brzoska się że mną rozliczy. A jak chodzi o CUW to dostalismy oficjalnego email że nie mają żadnych zobowiązań finansowych względem InPostu i nie chcą mieć z tą firmą nic wspólnego. A kapitał tego Pana wynosi 300 milionów i nadal niema piniedzy aby nam wypłacić kasę niech nie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] glupot bo te listy co dostaliśmy od niego to niech sobie w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] wsadzi bo dziecka za to nie wykarmie!!! Wiec zastanówcie się co piszecie jak nie wiecie o co chodzi czy jak nie jesteście wtajemniczeni.
12
Bartek 2016-09-20 18:11:16
Firma Inittec zwolniła pracowników etatowych, nie wypłaciła obecnie wynagrodzenia pracownikom na umowach B2B, ludzie czekają na pieniądze. Działy świecą pustkami. Brak Project Managementu, brak działu analiz, brak testerów, do utrzymywania stare projekty na starym oprogramowaniu. Administracja IT przestaje funkcjonować. Ludzie się zwalniają.
5
blerwa jedna 2016-09-20 21:38:17
Naszym InPost - komu blerwo robisz loda, ze tak piszesz? Pięknie, to ciągniesz druta, pięknie.....
5
drut jeppany 2016-09-21 21:58:35
To ufaj drucie, pracuj za darmo.
3
ktos 2016-09-21 23:30:14
taka wielka że nie placi wcale ot pracujesz za bóg zapłać.
ktos 2016-09-22 16:25:54
powiedz roku 1 200 rodzina którzy zostali bez środków bez życia !!!

Tysiąc dwieście rodzin pozostawionych bez środków do życia przez Inpost !!!
ktos 2016-09-22 16:27:06
powiedz to 1 200 rodzina którzy zostali bez środków bez życia !!!

Tysiąc dwieście rodzin pozostawionych bez środków do życia przez Inpost !!!
3
Krzak firma 2016-09-22 22:13:26
jakiej kondycji pracodawcy?1200 osób zwolniono...co za bzdury piszesz.2 i pół roku pracowałem w In poście a Ty chyba nawet jednego dnia więc nie pisz głupstw jak nic nie wiesz na ten temat..
4
Rysiek 2016-09-22 22:28:30
dlatego obsrać należy te ich żółte skrzynki przez 6 miesięcy i obsrany debili będzie inaczej ćwierkał jak nie będzie miał co do gara włożyć ! Musi być ruch społecznościowy który sprzeciwi się takim praktykom i takim obsrywaniem ludzi inaczej ten naród zginie od własnej pracy.

3
liz tyłek liż 2016-09-23 07:10:29
100 osób pisze, ze firma oszukuje, a 3 [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] typu Migotek dalej swoje. Najgorsze, ze piszą to za pieniądze okradzionych ludzi, bo to ludzie z agencji pr, piszący płatne pochwalne komentarze firmom. Taki jest tez inpost - jedni dzieci bez butów do szkoły wysyłają a ten lysy z Krakowa się cieszy i płaci takim drutom za komenty. Języki? Najlepszy taki do lizania [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] taki jest potrzebny!
10
xxx 2016-09-23 14:12:02
dlatego potrzebny ruch społecznościowy który spowoduje robienie zakupów w sklepach które nie korzystają z tej firmy a jak otrzymasz paczkę ta to awizo sklepy się szybko nauczą a łysy dostanie wliczy bilet z rynku.
6
ADR 2016-09-23 18:02:46
Kurier pracę zaczyna o 8 kończy o 18 od poniedziałku do piątku, zarobki 2 tysiące na rękę i teraz najlepsze umowa zlecenie czyli żadnych urlopów itp. nie pracujesz nie zarabiasz.
podniosą cene od 1 I i lecą 2016-09-23 20:39:36
InPost od sierpnia ograniczył swoją działalność listową jedynie do przesyłek e-commerce. Do redakcji Bankier.pl napływają sygnały, że jakość usług listowych InPostu od tego czasu wyraźnie się pogorszyła. Tymczasem Allegro wysłało do swoich użytkowników ankietę, w której bada, czy klienci serwisu nie mają problemów z usługą Allegro Polecony InPost.

Jednym z najtańszych sposobów wysyłki towarów zakupionych na Allegro jest dostawa za pomocą usługi Allegro Polecony InPost. Cena przesyłki ustalona na poziomie 3,94 zł brutto, obiecująca dostawę towaru w ciągu trzech dni oraz darmowy zwrot towaru w razie rezygnacji z zakupu, bije na głowę ceny innych podobnych przesyłek oferowanych przez sprzedawców na Allegro. W ankiecie, o której wypełnienie prosi swoich użytkowników największa internetowa platforma sprzedażowa w Polsce, znajdują się m.in. pytania o zadowolenie klientów portalu z usługi Allegro Polecony InPost, o problemy, z jakim stykali się użytkownicy Allegro z tymi przesyłkami, a jedno z pytań dotyczy wprost wyboru operatora pocztowego. Alternatywą dla usług InPostu mogłaby być usługa Poczty Polskiej.

„Celem ankiet, które przeprowadzamy z naszymi klientami, jest chęć poznania ich opinii w odniesieniu do usług dostępnych w Allegro. Badania usług InPost wynikają z naszych ustaleń partnerskich i odbywały się już wcześniej, np. w pierwszej połowie 2016 roku badaliśmy satysfakcję z usługi Kurier Allegro InPost” – poinformował nas Paweł Klimiuk, dyrektor komunikacji korporacyjnej w Grupie Allegro. „Wyniki obecnie prowadzonego badania będziemy analizować w ciągu najbliższych kilku dni” – dodaje Klimiuk. Jak się dowiedzieliśmy, wyniki badania nie zostaną upublicznione.

Tym samym Grupa Allegro nie potwierdziła, żeby ankieta miała coś wspólnego z informacjami o problemach z przesyłkami poleconymi InPostu, jakie coraz częściej zaczęły pojawiać się na internetowych forach, profilu facebookowym InPostu, a także jakie zaczęły spływać do redakcji Bankier.pl. Czasowa koincydencja wydaje się jednak wskazywać, że taki związek może istnieć.

InPost poinformował pod koniec lipca, że od 1 sierpnia kończy działalność w zakresie obsługi tradycyjnych przesyłek listowych. To jeden z elementów planu ratunkowego spółki. Mniej więcej od tego czasu do redakcji Bankier.pl spływają sygnały o problemach z przesyłkami Allegro Polecony InPost, jakie spotykają kupujących na Allegro.

„Pod koniec lipca kupiłem na Allegro dwa przedmioty, w obu przypadkach zamówiłem przesyłkę poleconym InPostu. Niestety, jestem bardzo zawiedziony. Jedna z przesyłek doszła, ale o tym, że czeka na mnie w punkcie odbioru dowiedziałem się dopiero dzięki uprzejmości obsługi tego punktu, która skontaktowała się ze mną. Druga przesyłka została odesłana do nadawcy bez awizowania, i to już po dwóch dniach, a nie siedmiu, jak przewiduje regulamin InPostu” – opowiada o swoich doświadczeniach z przesyłkami poleconymi InPostu Krzysztof.

Inną "przygodę" opowiedział nam Marcin, który w tym samym okresie także zamawiał przedmioty na Allegro, korzystając z dostawy Allegro Polecony InPost. „Dotychczas byłem bardzo zadowolony z tej usługi. Stosunek szybkości dostawcy do ceny był rewelacyjny. Przesyłki docierały bardzo szybko, obsługa była bardzo sprawna. Jednak w lipcu coś się zepsuło. Dwie przesyłki dotarły do mnie po 6 dniach roboczych od ich nadania, gdy tymczasem wcześniej standardem były 2-3 dni robocze. W sprawie kolejnych dwóch przedmiotów kupionych na Allegro dostałem tylko SMS-a, że mam je odebrać w punkcie odbioru. Listonosz w ogóle nie dotarł. Wyraziłem swoje oburzenie. W efekcie listonosz zjawił się z jedną przesyłek, nie chciał pokwitowania odbioru i powiedział, że kolejne przesyłki będzie trzeba odbierać w punkcie odbioru. Tymczasem przecież InPost zapowiadał, że przesyłki e-commerce, zatem także te z Allegro, będą obsługiwane normalnie” – opowiada Marcin.

Poprosiliśmy Wojciecha Kądziołkę, rzecznika prasowego Integer.pl, o sprawdzenie tych „przygód”. Chociaż kontaktowaliśmy się w tej sprawie w sierpniu, do dziś nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Niestety, problemy opisane powyżej nie są wyjątkiem. Na facebookowym profilu InPostu skargi i problemy odbiorców przesyłek InPost to chleb powszedni. Ich liczba wyraźnie zwiększyła się od marca tego roku, kiedy to InPost przestał obsługiwać przesyłki sądowe i był zmuszony do ograniczenia działalności listowej.

Chcieliśmy dowiedzieć się, jaka jest skala reklamacji usługi Allegro Polecony InPost, jednak Allegro nie posiada takich danych. „Reklamacje związane z przesyłkami spływają bezpośrednio do partnerów logistycznych, w tym do InPostu, a także do sprzedających. Allegro ich nie rozpatruje i nie jest ich stroną. Dlatego nie możemy mówić o liczbie reklamacji - nie znamy jej w odniesieniu do poszczególnych typów przesyłek i ich operatorów” – tłumaczy nam Paweł Klimiuk z Allegro.

podniosą cene od 1 I i lecą 2016-09-23 20:42:04
Jak wynika z danych Allegro, polecony InPostu, mimo swej atrakcyjnej ceny i opcji darmowego zwrotu, nie bije swoją popularnością usług Poczty Polskiej. „W sierpniu przesyłki listowe Poczty wybrało 1,8 mln klientów Allegro, przy czym polecony ekonomiczny - najbardziej korespondujący z Allegro Poleconym InPost - ok 970 tysięcy. Z usług InPostu skorzystało około 550 tysięcy klientów” – poinformował Bankier.pl Paweł Klimiuk. ”Trzeba jeszcze pamiętać, ze część sprzedających ma swoje indywidualne umowy z InPost, ale tych danych nie doliczyliśmy do powyższej statystyki” – dodaje Klimiuk. Udział przesyłek listowych InPostu w ogólnej liczbie przesyłek listowych na Allegro wyniósł zatem w sierpniu ok. 23%. Jeśliby jednak ograniczyć porównanie Allegro Polecony InPost tylko do poleconych ekonomicznych Poczty Polskiej, przesyłki InPostu osiągają udział na poziomie 36%.

Czy Allegro zdecyduje się na zmianę operatora pocztowego, jeśli wyniki prowadzonego badania wskazywałyby, że klienci nie są zadowoleni z poziomu usługi Allegro Polecony InPost? Allegro nie chciało odpowiedzieć nam na to pytanie. „Jest możliwe, że w przyszłości udostępnimy kupującym kolejne formy dostaw, wspólnie z innymi niż obecnie partnerami, o ile będzie to oczywiście dla nich - kupujących – korzystne” – wskazał Klimiuk.
1
Rysiek 2016-09-24 18:09:53
1200 x 3500 całkowite koszty x 6 miesiecy odprawy firma zaoszczadziała 25 000 000 PLN.

Takich ekspertów od zarządzania że świecą szukać !!! Brawo jesteście the Best !
3
płatny klakier 2016-09-24 18:10:27
no pełno, w syfie nikt i za darmo nie chce pracować. kryzys? chyba w twojej głowie, płatny klakierze!
total syfeX 2016-09-25 10:06:31
dobrze, ze tylko dla ciebie, bo dla innych ta firma to totalny syf!
dajesz gwarancje wypłaty? 2016-09-25 15:07:10
rozumiem, iż ty dajesz ta gwarancje, jak ktoś ich znów wydyma, to ty im oddasz swoje pieniądze? inne firmy tez dają prace i są dużo lepsze.
4
Zekos 2016-09-27 00:53:37
Jaki PIP człowieku ? InPost zatrudnia przez firmy krzaki na zlecenie i dzieła w taki sposób aby zlecenie czy dzieło było zawsze z innym krzakiem kiedy zbliża się termin gdzie jak mówi kodeks pracy trzeba by podpisać umowę o pracę. Do tego dochodzą ajenci którzy są też osobnymi firmami, to najczęściej ledwo co przędący Janusze biznesu bo nikt po za takimi ludźmi się w to nie pcha tam to już wo gule czarnoróbstwo
2
ktos 2016-09-28 08:28:36
firma twardo klonuje pozytywne opinie. sprzedali 1 200 osób na bruk i nikt powtarzam nikt się tym nie interesuje. Pokazuje to jak ludzie są słabi i można ich dymal.
3
prowcy w akcji 2016-09-30 06:43:51
Gdzie te osoby były od stycznia do marca 2014, jak by [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] w firmie? System prawie niewolnictwa tobie pasuje karol, to ok, zasuwaj prawie za darmo, a potem podpisz kolejna umowę ze spółką syf córką i ciesz się, że nie masz wypłaty!
J 2016-09-30 10:14:12
Tragedia a nie firma
3
xxx 2016-10-04 19:36:38
1200 pracowników na bruk i akcje 30 % w górę !
nie warto 2016-10-07 07:15:42
Obiecywać a spełnić - to 2 rożne rzeczy. 1200 osób tez mamiono i są teraz bez pieniędzy. Uwierz nam, nie warto.
b 2016-10-10 13:19:16
Ja pracuję w centrali od ponad roku w dziale paczkomatów.
I szczerze - oprócz tego, ze czasem jest naprawdę masę pracy nie mam na co narzekać:)
Wypłata na czas., multisport w fajnej cenie, prywatna opieka medyczna.

An..... 2016-10-12 04:40:24
Dla mnie firma In post pomimo jAkiś drobnych błędów jest na wysokim standardzie o czym świadczy fakt że w Woli Bykowskiej zatrudniają ponad 350 osób A tym bardziej zmniejszają liczbę bezrobotnych .
Kolejny plus to podwyżki pensji

Moim skromnym zdaniem uważam że firma In post zasługuje na pozytywną opinię .
Macieku 2016-10-13 16:50:37
Nie polecam.
4x zamawiane jako polecony Inpost i nigdy nie dostarczone do drzwi. Zawsze trzeba odbierać w punktach.
Na infolinię się nie da dodzwonić!!

Poczta Polska jest o niebo lepsza bo mam długi czas na odbiór przesyłki, gdyby mnie nie było i pracują tam ludzie po wiele lat, a nie zmiana kuriera co tydzień !!!!
lesery do roboty 2016-10-13 17:15:56
jaka zmiana kuriera? dla bobasów na tym forum ciągłe ogłoszenia o prace to tylko atut, lesery nie pomyślą, iż fatalne warunki pracy i płacy powodują taką rotację.
masz racje, firma powinna się nazywać AWIZO LESERIADA INPOST Sp. z o.o.
nabity w butelkę 2016-10-13 20:32:11
Wziąłeś kasę od tego złodzieja Brzoski? Nie płaci już trzeci miesiąc zaległych pensji ,odpraw ,zasiłków chorobowych i macierzyńskich....mało Ci.
wysyłający 2016-10-14 22:54:55
najgorsi złodzieje po zus tylko dla siebie, paczki giną i nie wiadomo co jest z nimi nie wypłacają odszkodowania bo maja to gdzeiś. a swoje fv zadają płacić a jak nie to pismo komornicze wysyłaja( usunięte przez administratora )taka to jest firma. nie polecam tych( usunięte przez administratora )
waligrucha 2016-10-16 11:28:56
po 3 miechach umowa o prace? ile ty masz lat? 18? infolinia pracuje dłużej, wiec musisz po 16tej laskę komuś walić, skoro pracujesz tylko do 16tej. w normalnych firmach masz umowę o prace od razu, wiec masz racje - gdzie tak jest ze walisz zleceniówkę za frajer? ale skoro warunki pracy i robienie loda tobie pasuje, to cool, hania, cool.
bez $$$$$ 2016-10-20 21:01:30
Firma nie ma płynności, płacisz za nadane paczki od razu, a oni zwlekają z wypłatami. O czym to świadczy? Żal ludzi i firm, którzy dla nich pracują.
Zostaw swoją opinię o InPost - Jarocin
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie InPost