Opinie o InPost S.A. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy InPost S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie InPost S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o InPost S.A. w Kraków

dario

niech się najpierw skoncentruje na oddaniu ludziom pieniędzy, to najlepsze posunięcie

Marek!

W normalnym kraju jest to nie do pomyślenia, aby nie zapłacić za wykonaną pracę, z premedytacją oszukać ludzi, i nadal funkcjonować na giełdzie... cały myk z BL był zaplanowany, uważam, że organy ścigania powinne się tym zainteresować, no ale cóż, zbyt mało mamy jeszcze służb w tym kraju, ach... zaraz, zaraz a może sam Prokurator Generalny?

brawo Brzoska!!!!!!!!!!!!

120 pracowników firmy Bezpieczny List straciło w Poznaniu pracę z dnia na dzień. Bezpieczny List to spółka-córka znanej firmy InPost. Miała być konkurencją dla Poczty Polskiej. Na stronach internetowych pisze: "oferujemy najwyższej jakości usługi pocztowe i paczkomaty. Odbieranie przesyłek i listów - szybko, tanio, dyskretnie". Okazuje się jednak, że na rynku listów tradycyjny Bezpieczny List i InPost sobie nie poradzili. Teraz chcą skupić się na przesyłkach z zakupów internetowych. To wymaga restrukturyzacji, czyli zwolnień grupowych. Nie tylko zwolnienia są problemem. Pracownicy nie dostali wypłat za ostatni miesiąc. Zapowiadają więc walkę w sądzie pracy. Mimo, że wykonywali pracę na pełen etat to większość z nich na stałą umowę nie mogła liczyć. Musieli zgadzać się na umowę zlecenia..

ewa

wypłatę mam 10 a do dzisiaj nie wpłynęła na konto zapłacono za paliwo

Precyzyjnie to w tej firmie nie ma wypłat.... Wcześniej były zawsze opóźnienia ale teraz udoskonalili system i postanowili ludziom w ogóle nie płacić (po uprzednim zwolnieniu grupowym). Więc jak jesteś zainteresowany to pan prezes czeka z otwartymi ramionami

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy HR Team Coordinator - Onboarding
Dla Piper GSC Poland Sp. z o.o.
Hostian

Firma InPost nie zapłaciła pracownikom do tej pory za lipiec.

r.rydel@point-group.pl

pisałem że pociągają za sznurki najpierw tba teraz to potem firma(usunięte przez administratora) zostanie dpd dhl ups i fedex i podniósł wtedy ceny klientom

Don Long John

Ludzie to trzeba coś wspólnie zorganizować! Trzeba coś z tym zrobić! Ludzie dymali do roboty ponad miesiąc za darmo! Jeszcze dorwiemy tego łysego sk*rwysuna!

poznań

też tak słyszałem podajcie jakąś stronkę gdzie się będzie można zjednoczyć bo w pojedynke to możemy sobie w nosie podłubać

Roman
@poznań

Mam pytanie, kontaktował się ktoś może w sprawie wypłat z działem płac w Krakowie (rozumiem, że Ci co 10-tego mieli dostać kasę nie dostali jej)? Ja biorę 20-tego, więc czekam... Jeśli nie będą chcieli wypłacić to jak najbardziej trzeba się jednoczyć i działać, myślę o krokach prawnych i takim szumie medialnym aby takich graczy eliminować z biznesu.

holek
@Roman

hej i jak z wyplata?dostałeś?jestem z gliwic

WKURWIONY

Sprzedali Bezpieczny List do jakiegoś krzaka z Warszawy, a co z wypłatami? Jak wypłat nie będzie to coś czuję że baron z torbami pójdzie i pod most :)

Inpo$t

W Gdańsku atmosfera bardzo dobra :)

i po imprezie ;)

InPost oraz jego spółka zależna PGP zakończą od 1 sierpnia dostarczanie tradycyjnych listów – poinformowano w komunikacie. Chodzi o przesyłki inne niż e-commerce. „Zakończenie działalności listowej w segmencie przesyłek listowych tradycyjnych, tj. przesyłek innych niż przesyłki e-commerce nastąpiło w drodze odstąpienia przez emitenta od wszystkich umów na obsługę doręczania przesyłek listowych tradycyjnych” – napisano w komunikacie. Umowy, od których odstąpiono to: umowa o świadczenie usług pocztowych dla Cyfrowego Polsatu, Polkomtela, PKO BP, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, P4, Skarbu Państwa – Prokuratora Generalnego. InPost zapewnił przy tym, ze część pracowników, którzy stracą pracę przy tradycyjnych przesyłkach, zostanie zatrudnionych do obsługi przesyłek internetowych. „Jednocześnie zarząd emitenta podjął decyzję o zatrudnieniu bezpośrednio przez emitenta, celem obsługi przesyłek e-commerce, części pracowników objętych zwolnieniami w ramach likwidacji stanowisk w Bezpieczny List, w liczbie nie większej niż 377 osób” – napisano w komunikacie. InPost to największy, niezależny dostawca usług pocztowych w Polsce. Teraz zajmie się przede wszystkim dostarczaniem paczek dla klientów instytucjonalnych i indywidualnych. Spółka była do tej pory największym konkurentem Poczty Polskiej. Wygrała z nią w 2013 r. przetarg na obsługę polskich sądów i prokuratur. Po dwóch latach sądowe przesyłki znowu dostarcza jednak PP, bo wygrała przetarg.

niczym, niczym

@ADR już udupił niektórych, wypowiadając im umowy. ajenci maja auta w leasingu, kredyty... zostawili ich z niczym...

ADR

Zastanawia mnie jeszcze inny aspekt wielu ajentów zapewne zainwestowała wiele pieniędzy w siedziby, sprzęt itp. Pamiętam jak przyjeżdżała babka z kontroli i mówiła żeby zmienić siedzibę bo za mała i tak dalej, a szef nam mówił: tak ja zmienię siedzibę a oni za rok stracą sądówki i co wtedy. z dnia na dzień wypowiedzieli ajentom umowy a wielu pewnie ma sporo kredytów na działalność i tak oto Inpost załatwi kolejną grupę ludzi niektórych pewnie udupi do końca życia.

Mateusz
@ADR

No a żebyś wiedział, moja matka to ma xxx xxx zł długu po zakończeniu współpracy z InPostem i ogłoszone bankructwo firmy :) pałeczkę przelałem ja żeby nie iść pod mostem i też po roku współpracy będę miał pewnie xx xxx zł długu i tak zakończę z nimi współpracę... Miło że ktoś pomyślał o takich ludziach jak agenci dzięki którym ta firma w ogóle mogła tyle istnieć, bo bez nas to dawno by padło... Bo 2/3 obciążenia było przeniesione na agentów którzy musieli się zasłużyć na xxx xxx zł żeby w ogóle moc funkcjonować przy ich opóźnienia w płatności kartach i innych wymysłach...

flety, flety
@Mateusz

@Mateusz, jak można być tak zaślepionym- matka poszła z torbami, a Ty dalej ciągniesz fleta tym z Krakowa... oni zarobią, Ty niekoniecznie.... jak każą podpisać umowę ze spółką Bezpieczna Kupa, to podpiszesz bez szemrania... ROBISZ PO PROSTU FLETA!!!!

Mateusz
@flety, flety

Czemu mówisz o rzeczach o których nie masz zielonego pojęcia? Nikomu nic nie ciągnie, w tamtym czasie jedyna alternatywa było pójście pod most, bo dom, samochodu, wszystko było na kredyt a skądś trzeba było brać na to pieniądze, a bym się zeser... A nie zaczął bym tyle zarabiać z rodziną. A z InPostem skończyłem już współpracę, miesiąc przed tym jak skończyli z listami. A teraz użeram się z komornikiem, skarbówką, inpostem który przeciąga jak się tylko da ostatnie transze (za czerwiec dostałem pierwsza część dnia 15 sierpnia) i ludźmi którzy czekają na wypłaty, a teraz pracuje żeby spłacić swoje długi. Więc podjąłem najlepsze możliwe decyzję jakie mogłem w tamtym okresie i zrobił bym to jeszcze raz bo nie było lepszych, dobrych rozwiązań... A te durne oskarżenia zostaw dla siebie jak nie jesteś w żadnym stopniu zaznajomiony w temacie.

nie kopiemy leżącego, niemyślącego
@Mateusz

To fajna perspektywa, wszystko na kredyt... to wtopiłeś brachu... myślałeś, że pana boga za nogi złapałeś, a tu klops, zwinęli interes! wydymali wszystkich bez znaczka... To powodzenia w paczuchach ;)

Rysiek
@nie kopiemy leżącego, niemyślącego

Pan Brzoska to fachowiec od ekstra klasa. Dzięki temu że sprzedał ludzi 1 200 osób 3 tyś osób które pozostało w inpost ma pracę !!! Gdyby tego nie zrobił to dziś 4 200 osób było by w takiej sytuacji - czy wam to tak ciężko zrozumieć ?

jasio

aleś ty jełop !

Rysiek
@jasio

co tak ciężko zrozumieć że zostały uratowane miejsca pracy ? Wiem nie mieści ci się to w głowie ale tak jest ponad 3 tyś osób ma gdzie pracować a tak szukali by pracy i pieniędzy.

Karol
@Rysiek

... to nie znaczy, że mam nie dostać pieniędzy za wykonaną pracę, Rysiek zastanów się chwilę... bo firmę taką to ja mam głęboko w .... nie mam zamiaru mieć nic do czynienia z takim syfem

jasio
@Rysiek

gdy jedna opona jest dziurawa , twoje myślenie to : ale 3 są dobre :)

Inpo$t

Misiek sam się o tym przekonasz w tym tygodniu

Listonosze jaśnie Pana to są od jutra oficjalnie zwalniani

Listonosze jaśnie Pana to są od jutra oficjalnie zwalniani

walic agencje pr i sztywne, odpłatne komenty

Widze, ze pr działa, ta sama osoba, ten sam styl pisania rożne nicki - zachwala benefity. Wy myślicie, ze my tego nie widzimy? Wsadź sobie w tyłek ta swoją kartę multisport! Cenne doświadczenie w rozkładaniu firm, no będzie cennie, będzie ;)

D+14

InPost może zwolnić nawet 1200 listonoszy. Znajdą pracę w Poczcie Polskiej? Z racji obecnego zapotrzebowania na usługi dla części z nich znajdzie się miejsce w spółce skarbu państwa. - Nie jest tak, że Poczta Polska zatrudni wszystkie osoby, ale tam, gdzie te potrzeby mamy, będziemy takie rekrutacje prowadzić i oczywiście pracownicy konkurencji też są mile widziani - mówi Zbigniew Baranowski rzecznik Poczty Polskiej. "Ponad 1200 osób to górna granica" Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy InPostu, mówi, że jeszcze nie wiadomo, ilu pracowników będzie zwolnionych, a liczba ponad 1200 osób to górna granica i wyjaśnia, że firma skupia się teraz na usługach e-kurierskich i paczkomatach. - Rynek listów zwykłych, w którym też mieliśmy spory udział samoistnie się kurczy. Wysyłamy coraz mniej listów. Biorąc pod uwagę kontekst bardzo niskich, dumpingowych wręcz cen Poczty Polskiej, ten biznes był nieopłacalny - mówi Wojciech Kądziołka. W zeszłym tygodniu firma InPost poinformowała, że rezygnuje z obsługi z listów zwykłych. ------------------ Nie tyle się kurczy, co lipa bo z d+3 samoistnie robiło się d+14 i klienci masowi pouciekali....

rekrutacja

Człowieku, ostatnie listy inpost przyjmie do nadania pod koniec lipca! Po co piszesz, ze nieprawda jest, iż padają? Zostawiają tylko paczki i polecone allegro, ale to nie będzie już spółka listowa. Co ty mayhem piszesz za bzdury? Poczytaj sobie opinie na fejsie, tam tez ludzie kłamią, iż paczki giną, idą tygodniami? Nie chce krakać, ale jak tak dalej będzie, to położą i paczki, bo za grosze ludzie zasuwać nie chcą i w niektórych oddziałach jest syf! Jak inaczej wyjaśnić doręczenie zamiast po 3 dniach, np. po tygodniu i to jest norma dla niektórych miast? Ta firma jest rozłożona na łopatki i jak tak dalej będzie, zlewka infolinii, ludzie przestana całkowicie z niej korzystać. Padnie wtedy i kurierka. Dlaczego zaklinacie rzeczywistość i piszecie, ze gówno jest złotem? Skoro firma ma kłopoty finansowe to tak, rekrutacja do nich jest świetną decyzją. Rekrutujcie się, róbcie za grosze lub za darmo. Ale nie piszcie potem, że nie wiedzieliście, jaka jest kondycja tej firmy!!! Nie kumam tylko ludzi, dla 2 pln korzystać z takiej firmy, to żal po prostu.

jak przypuszczałem przez nieudaczników z góry zaznaczam nie wszystkich ale tych którzy mieli najwięcej do powiedzenia firma zwija żagle. Sory że to powiem ale przekazanie firmy pod zarządzanie ludziom z 7-ki było wiadomo że firma prędzej czy później padnie.

tez były pracownik

ja tez tak uwazam ze kiedy władze przejęła "7"to wszystko szlak trafił byłam pracownikiem jednym z dłużej pracujących bo od 2006 roku (to chyba długo)i nigdy nie było tak żle jak od momentu pojawienia się 7.Nigdy ale to naprawde nigdy nie powiedziałabym złego słowa na zarobki i atmosfere w firmie wręcz praca mi sie bardzo podobała a pracowało sie czasem i po 12-idłuzej godz ale było warto,no ale jak wzieli paczkomaty z oddziałow to wszystko popłynęło .Pracując tyle czasu widzieliśmy co się dzieje ale nikt nas nisko postawionych nie pytał o zdanie .Robili spotkania kierownikow a nie zapytali ludzi pracujących na rejonach o zdanie i co widzą a szkoda .Ja do dzis nie mogę zrozumieć jak to sie stało ze tak wszystko popłynęło szkoda bardzo szkoda .To był czas nie zmarnowany w tej firmie przezemnie i pod względem zarobkow i ludzi i kierownictwa i szkoda mi bardzo .Zwalniając się miałam nadzieję ze jeszcze tam wróce,ale to już jest koniec, jesteśmy wolni bo nie ma już nic...

Zostaw merytoryczną opinię o InPost S.A. - Kraków

• Jak się pracuje w InPost S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy InPost S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 73.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w InPost S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 51, z czego 3 to opinie pozytywne, 41 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy InPost S.A.?

Kandydaci do pracy w InPost S.A. napisali 10 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

InPost S.A.