Wszechnica Polska - kier. Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Opinie o Wszechnica Polska - kier. Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Toska

Obecnie studiuję II semestr filologii angielskiej. Dużo nauki, sporo osób odpadło po I semestrze. Szkoda tylko, że przedmioty typu literaturoznawstwo czy dydaktyka są prowadzone w języku polskim. No ale cóż, wiadomo, uczelnia prywatna, brakuje pieniędzy na zorganizowanie małych grup. Nie rozumiem też po co komu takie przedmioty jak przedsiębiorczość czy technologie informacyjne, jak dla mnie, strata czasu. Przedsiębiorczość prowadzona na poziomie szkoły średniej (w zasadzie powtórka ze szkoły średniej), a technologia informacyjna zajmuje dużo czasu (e learning). Dzisiaj z Worda potrafi korzystać każdy maturzysta, Excela można się nauczyć szybko w pracy (kwestia tygodnia), a zmuszanie studentów do wykonywania prezentacji w power point to już czysta kpina. Zmieniłabym też podejście do czynnych nauczycieli z tytułem mgr, którzy zaczynają kolejny kierunek (są tacy). Po co zmuszać nauczyciela dyplomowanego z co najmniej kilkuletnim stażem pracy do studiowania przedmiotu dydaktyka ogólna i pedagogika...???? Nauczyciel, który przeszedł całą ścieżkę awansu w szkole ma zdawać egzamin z pojęć typu "uczeń", "metoda nauczania", "program nauczania" i pisać jakieś scenariusze??? Tacy ludzie powinni być odgórnie zwolnieni z takich przedmiotów na podstawie dyplomu i udokumentowanych lat pracy w szkole. Inna sprawa (ale to problem nie tej konkretnie uczelni, ale ogólnych durnych przepisów) to sprawa drugiego języka. Jak ktoś, kto zaczyna naukę drugiego języka od podstaw ma zdać egzamin na B2 z tego języka po 4 semestrach zaocznie????? Kto to wymyślił??? Bzdura...No, ale tak właśnie jest. Poza tym- wykładowych sympatyczni, atmosfera fajna. Fonetyka i fonologia na wysokim poziomie, gramatykę trzeba wkuwać (zapomnij o ściąganiu), trochę gorzej z listeningami i readingami, ale to akurat można sobie ćwiczyć samemu (i trzeba, bo nie nauczysz się tego tylko w ramach zajęć w trybie zaocznym). Filologia jest dla ludzi, którzy chcą się uczyć i sami w siebie dużo inwestują . Jeśli myślisz, że przyjdziesz na te studia i nic nie będziesz musiał robić (zaliczysz, bo płacisz), to się przeliczysz.

Mała

Witam, Posiada ktoś odpowiedzi do egzaminu dyplomowego-licejncjat na kierunku bez. wewnętrzne?

robson

nie wiem jak wy ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, nie spodziewałem się, że zajęcia będą prowadzone na WP na tak wysokim poziomie, jestem na filologii angielskiej, a miałam wątpliwości czy by nie uderzyć w kierunku UW - ale dobrze, że tak się nie stało bo koleżanka, która jest aktualnie na 3 roku jest załamana, ciągła zmiana promotorów, którzy nie ciągną pracy do końca, a przed samą obroną wystawiają negatywne recenzje, nie no chaos z tego co się orientuję. Także gorąco polecam Wszechnicę :)

henri

Andrzej popieram, bezpieczeństwo wewnętrzne to kierunek jak każdy inny prowadzony w profesjonalny sposób, bo takim także zespołem wykładowców dysponuje uczelnia, zespołem, któremu zależy na prowadzeniu zajęć, a nie na odwaleniu swojego

filippo

jeśli komuś zależy naprawdę na wyborze dobrej uczelni i gwarancji znalezienia dobrego stanowiska pracy po ukończeniu studiów polecam WP. Byłam na finansach i rachunkowości i nie żałuje decyzji. Wykładowcy bardzo dobrze przekazują zdobytą wiedzę, klimat jest naprawdę fajny.

Andrzej

Nie ma zbyt wiele uczelni w Polsce, które oferowałyby studia z bezpieczeństwa wew. na podobnym poziomie. Mają bardzo dobrych, praktycznie doświadczonych wykładowców, więc można wiele skorzystać, jeśli oczywiście ktoś przykłada się do nauki.

Kamilek
@Andrzej 11.09.2014 12:44

Macie rację, ale i tak nic nie pobije atmosfery i podejścia do studenta. Na WP wszystko jest jasne i zawsze możesz liczyć na pomoc (nie tylko kolegów)Polecam!!!!!!!

Zostaw opinię o Wszechnica Polska - kier. Bezpieczeństwo Wewnętrzne - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Wszechnica Polska - kier. Bezpieczeństwo Wewnętrzne